TOTALE UITVERKOOP VAN 10 TOT 50% ewm cofnputgD «ss? I MSEPEGTOL ENSIE HIY SOUND tte typiste IEH3QBQ IQBBBlil COMPUTERS PRINTERS BEELDSCHERMEN MODEMS SOFTWARE PAPIER ETIKETTEN BOEKEN PRINTERLINTEN KABELS EN VEEL ANDERE ACCESSOIRES. - DISKETTES, SPECIALE PRIJZEN. Omwonenden maken bezwaar lerde Van der Huchtschool tegen 'ERKOOP- EWERKSTER 10NTEUR ZUIDPROMENADE 15 - SOEST-ZUID - TEL. 1 28 74 2498,- scliocmakcr P. van Buuren Geen maatregelen Soest-Zuid tegen snelheidsovertreders Defensienota brengt geen veranderingen voor Soest(erberg) met zich mee Nan di spakenburg 'Ieder logisch denkend mens ziet dat een school daar niet kan' Commissie lauw over aanpak College Bekvechten over voorlichting Representatief. PvdA-discussie over de Tussenbalans Elke vrijdagavond van 17.00-19.00 PASTEI-UUR Brood- en banketbakkerij Geen geld voor inrichting als 30-km-zone Bruiloften Be Weegbree Swinkels en Visser: 'Een teleurstellend stuk' De nieuwe Grote Winkler Prins LAAT GEEN VRAAG ONBEANTWOORD. U kunt nu nog intekenen met f 260,- prijsvoordeel vóór 1 april a.s. Haal het informatiepakket: Libris. Uw Complete Boekhandel III OENSDAG 13 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 sen M. H. A. van Veeren 1. H. Elferink /an Weedestraat 2 - gn(.„ el. 02155 - 1 23 15 Sst ragen voor Hele dagen lij voorkeur gewend te werken met skstverwerker. WordPerfect 5.1 t sollicitaties sturen naar vermeld oor, 1011, 3760 DA Soest. VRAAGT ior 38 uur per week leeftijd t/m 20 jaar Voor inlichtingen: iestraat 20 - Tel. 1 21 83 NNY DE RUITER ONHEIDSINSTITUUT handelingen volgens afspraak veg 70, Soest - 2 58 02 Lid 3.30 uur. ANBOS iragebedrijf/APK-keurstation - en bergingsbedrijf zoeken wij een I in bezit van rijbewijs C-E in 1,1 WIBAUTLAAN25. BAARN 1 i J TEL. 20413OF 1 6581 vand in deko essen wit metallic ogelijkheden voor een individuele ng als afgebeeld 3.795,-. et ideale hoge rug in leder 3 2 Salontafel acrylglas 140 x 70 cm id 1.495,-. Eetkamertafel met dl 50x90 cm 1.095,-. Del 445,- p/st. r')dag koopavond van 7.00 - 9.00 u-i wintig bewoners van de Valeriaan- itraat hebben bij de gemeente bezwaar ;emaakt tegen de bouw van de derde 'an der Huchtschool op het voormali ge kermisterrein. Dit terrein ligt tussen le Valeriaanstraat en de Koningsweg :n is volgens de buurt het enige stuk ;roen in de wijde omtrek waar de loester bevolking nog kan recreëren, .ij vinden het onaanvaardbaar, dat iet veld plaats moet gaan maken voor len school, waar nog geen tien leerlin- ;en op zitten, op een lokatie die vol lens hen levensgevaarlijke verkeerssi- ïaties oplevert. De bewoners zijn be id desnoods naar de Raad van State te stappen om te voorkomen dat de ichool er komt. 'Je moet niet denken: laat maar zitten, [er is toch niets tegen te doen. Wij vinden latje tegen slechte plannen in moet blij- 'en gaan." De bewoners begrijpen niet 10e iemand het in zijn hoofd haalt om >p die plek een schoolgebouw neer te 'letten. De ingang van de school komt 'olgens de tekening precies in de bocht an de Valeriaanstraat, even voorbij de 4avo Soest, te liggen. DE NIEUWE CD-TECHNIEK VAN ONKYO IS EEN OPENBARING ONKYO MiüISET NU VOÜK Voor bII» rekerheldl vanWe«destraat78 - Soest Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Een slechtere plek had de architect vol gens twee van de buurtbewoners, Jan Bakema en Hilde Luchtenborg-Lode- wijk, niet kunnen kiezen. Hilde Luch- tenborg: "Wanneer de ingang inder daad in die bocht wordt gesitueerd bete kent dat, dat moeders en vaders met hun auto daar gaan stoppen om hun kinderen uit te laten stappen. Het is een onoverzichtelijke bocht en dus levens gevaarlijk. Ieder logisch denkend mens ziet dat een uitgang van een basisschool in zo'n bocht niet kan." De noodzaak van een derde school is niet alleen om het kleine aantal leerlin gen dat tot nu toe is ingeschreven ver te zoeken. Mevrouw Luchtenborg: "Met deze derde Van der Huchtschool erbij, staan er straks zeven scholen op een vierkante kilometer. Ze kunnen de school beter bouwen in de nieuwe wijk Klein Engendaal. Hier zijn scholen ge noeg." Waarom de school haar intrek niet kan nemen in één van de leegstaan de schoolpanden - iets waar een aantal politieke partijen ook al op gehamerd heeft - is hen ook onduidelijk. Scholen dreigen rigoureus te moeten gaan in krimpen. Nu bouwen is volgens de te genstanders van de school zonde van het geld. Niet serieus genomen De bewoners hebben om meer redenen bezwaar gemaakt. Zij hebben het ge voel dat hun vragen en bezwaren niet serieus worden genomen. Dat maken zij op uit de reactie van medewerkers van de gemeente. Zij vinden dat de manier waarop de gemeente reageerde op hun vragen, die zij als kleinerend ervaarden, niet door de beugel kon. "Bovendien zijn wij veel te laat bij de plannen betrokken. We kregen op 25 januari een brief van de gemeente, waarin we op de hoogte werden gesteld van de plannen. We hadden toen nog twee weken de tijd om een goed be zwaarschrift in te dienen," zegt Jan Ba kema. De plannen die de gemeente heeft ge presenteerd noemen zij ronduit mislei dend. "Wij hebben een gesprek gehad met de gemeente, de architect en een vertegenwoordiger van de Stichting Van der Huchtscholen. Toen werd ge zegd dat het pand vijf meter hoog zou worden. Nu blijkt het opeens een meter hoger te worden," aldus Bakema. Voor een aantal bewoners van de Vale riaanstraat betekent dat, dat zij straks vanuit hun woonkamer niet meer op een groen parkachtig landschap, waar kinderen vliegeren en ravotten en in de zomer mensen picknicken uitkijken, maar op het schuine dak van de school, die vijf meter van hun achtertuin af ge pland staat. "Een skischans," noemt Bakema het schamper. Er is volgens de buurtbewoners geen rekening gehou den met het feit dat bij een drive-in- woning de woonkamer twee en halve meter hoog ligt. Alternatief De bewoners hebben zelf een alterna tief aangedragen. Dat werd door de an dere betrokken partijen van tafel ge- Op dit terrein moet de derde Van der Huchtschool komen. Foto: Herman van Dam veegd. Niet het hele veld wordt straks door de school in beslag genomen. Een deel van het veld, gelegen aan de Ko ningsweg, blijft voor recreatie en als uit- laatterrein voor honden beschikbaar. De bewoners hebben voorgesteld om de bestemmingen van de twee stukken grond om te draaien: de school aan de Koningsweg en een parkje achter de woningen van de Valeriaanstraat. Dat zou echter te veel overlast van de Ko ningsweg opleveren. De Mavo Soest grenst echter wel pal aan de Konings weg. Hilde Luchtenborg: "Het is vol gens ons een prestigekwestie. De archi tect wil de school gewoon op die plek hebben, ongeacht wat de consequenties zijn." Het voorlichtingsbeleid van de ge meente Soest ontlokt nog geen geest drift en bijvalsbetuigingen aan de frac ties in de gemeenteraad. Dat bleek vo rige week in de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening en Voorlichting onder voorzitterschap van wethouder Jan Visser. Geen van de commissieleden toonde zich onder de indruk van diens voorlichtingsnota. Sommige fracties koesteren openlijk twijfels over de gedecentraliseerde voorlichting die het College voorstaat, al dan niet onder de "coaching" van de huidige afdeling Voorlichting, en het stuk was voor een enkeling weer eens aanleiding om zich kritisch uit te laten over de manier waarop Soest zich ver koopt. Aan het begin had VW-voorzitter Ar- mand Trippaers nog eens het belang onderstreept van een goede PR (public relations). Volgens hem moest die ver weven zijn in de wijze waarop elke bur ger wordt benaderd, "want daar blijft dan een indruk hangen over hoe de ge meente functioneert". Hij miste in de nota aandacht voor de communicatie met de buitenwereld, zoals in het be drijfsleven heel gewoon is. Als VW-voorzitter onderstreepte hij nog eens het belang van een goede sa menwerking tussen WV en gemeente, al was het volgens hem niet de bedoe ling dat er "hele hordes toeristen in co lonne door de duinen trekken". Hij miste verder aandacht.voor de geza menlijke toeristische promotie van de Eemland-gemeenten. Trippaers' pleidooien werden nauwe lijks opgepikt door de commissie, die zich verder ook nogal terughoudend opstelde ten opzichte van de voorlich tingsplannen van het College. Sommi gen misten een duidelijk "financieel plaatje". Adriaan Pothuizen (D66) op perde nog eens het idee van een speciale functionaris, die de burgers vroegtijdig zou moeten vertellen waar en hoe ze in spraak kunnen hebben bij besluiten die hen raken. De gemeentelijke kabelkrant-pagina's zijn zo saai, vond Wil Stekelenburg (PvdA), waarop de wethouder ant woordde dat hij zijnerzijds graag bereid was leuke teksten te maken. "Maar ja, ik mag niet..." Andere commissieleden toonden zich redelijk enthousiast over het nieuwste medium: de kabeltekst, die bezitters van een tv-toestel met tele- tekst-voorziening sinds kort (in experi mentele vorm) kunnen ontvangen. Pot huizen liet weten dat zijn echtgenote niet al te best vond wat ze ervan had ge zien - "dus dan zal 't misschien zo erg niet zijn..." Ietwat sarcastisch deed hij de wethouder nog de suggestie aan de hand om zelf een PR-bureau op te rich ten, daar directeur van te worden en vervolgens zijn diensten aan de ge meente aan te bieden. "Dan hebben wij een wethouders-vacature en dat is weer goed voor de werkgelegenheid..." Bekvechten Dat ook de raadsleden zelf niet altijd even sterk zijn in hun voorlichtende rol bleek uit een rondje bekvechten tussen Günther Plomp (WD) en Wil Steke lenburg (PvdA). Plomp wees erop dat twee dames, omwonenden van de plek waar straks de nieuwe Van der Hucht school komt te staan, onder min of meer valse voorwendsels naar de vergadering waren gelokt, omdat daar over deze zaak nog gesproken zou kunnen wor den bij de rondvraag (wat niet waar was). Volgens Plomp hadden ze zich op het verkeerde been laten zetten door een raadslid, van wie hij de naam niet noemde. Dat het om Stekelenburg ging bleek wel uit haar furieuze reactie op Plomps "suggestieve opmerkingen". Op haar beurt meldde ze dat Plomps WD-collega Neks Blommers de da mes verkeerd zou hebben geïnfor meerd. Voordat de bonje in een welles- nietes ontaardde sloot Visser de discus sie af. 'Wij-gevoel' De commissie sprak nagenoeg unaniem haar treurnis uit over de gang van zaken met het personeelsblad "Van de hel ling", waarvan de redactie onlangs op stapte omdat deze zich door de "werk gever" nogal in de steek gelaten voelt. Sommigen in het gemeentelijk appa raat, waaronder ook de wethouder, zien meer in een "bedrijfskrant", onder me de-verantwoordelijkheid van de werk gever, dat het "wij-gevoel" bij de ge meente moet versterken. Visser wees elke beschuldiging af dat hij niet goed met het personeel zou omgaan. Hij had in het conflict geen rol gespeeld. Natuurlijk laanstraat 67 baarn 02154-15588 De PvdA afd. Soest/Soesterberg praat op 14 maart 1991 om 20.00 uur met Wim van Gelder, lid van de Tweede Kamer, over de Tussenbalans in Res taurant Darthuizen te Soest. Er is gelegenheid tot het stellen van vra gen en_het maken van opmerkingen.. Dde Tussenbalans gaat iedereen aan, of je nu veel of weinig verdient, een uitke ring, AOW of loon hebt. Immers, over de uitwerking en de uit voering zal in de komende tijd nog ste vig gepraat moeten worden. Daarbij is ieders inbreng van groot belang. Voor leden van de PvdA is er de moge lijkheid om van 19.30 tot 20.00 uur, voorafgaande aan deze ontmoeting, vragen te stellen c.q. opmerkingen te maken met betrekking tot het fraktie- verslag 1990. Iedereen is van harte welkom. Wie geen vervoer heeft, kan bellen met Piet Broersma, 10389; Nico van Waveren, 14202. Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 118 30 De bewoners van de Bartolotti- en Van Beuningenlaan in Soest-Zuid hoeven er niet op te rekenen dat er snel iets wordt gedaan om de verkeersveilig heid in hun buurt te vergroten. Volgens de bewoners wordt er zo hard gereden, dat het levensgevaarlijke situaties op levert. Het college wil eerst het ver- keersbeleidsplan afwachten en gaat dan bezien welke wijken in Soest in aanmerking komen om als 30-km zo ne te worden ingericht. Of Soest-Zuid daarbij zit, is nog maar de vraag. Het inrichten van een 30-km-wijk kost veel geld. Voor een drempel moet de gemeente tienduizend gulden neertel len en een plateau kost ongeveer dertig duizend gulden. Dat geld is er momen teel niet. Bovendien wil het college geen ad-hoc-maatregelen treffen en daar mee slechts een deel van het probleem oplossen. In de commissie voor het ver keer gingen alle partijen akkoord met het antwoord van het college aan één de bewoners van de gedupeerde wijk in Soest-Zuid. Volgens de heer Blaauw van de VVD waren de straten niet eensgeschikt om als 30-km zone ingericht te worden. Hij vond dat er iets aan de bocht gedaan moest worden, waar de automobilisten nu met grote snelheid uit komen rijden. Ook Gerrit Leeflang van Gemeentebe langen Groen Soest zei meer te voelen voor lijnen op de weg dan dure snel- heidsremmende maatregelen. i Automobilisten zouden met een veel hogere snelheid dan is toegestaan vanaf de Bartolottilaan de Van Beuninglaan in komen rijden. In de bocht staat een lichtmast, die het al vaak heeft moeten ontgelden. De bewoner van het huis dat in de bocht ligt, de heer M. van Ee, heeft het college gevraagd maatregelen te ne men. Hij voelt zich op eigen terrein niet meer veilig. Wanneer één van de bewo ners van het pand in de bocht de inrit komt afrijden, de Van Beuningenlaan op, is een botsing met zo'n snelheids duivel die van de Bartolottilaan komt volgens hem niet te vermijden. Het college zegt de bezorgdheid van de heer Van Ee te delen. De Bartolottilaan en de Van Beuningenlaan zijn echter bij lange na niet de enige wegen in Soest waar te hard gereden wordt. In de brief aan de heer M. van Ee, zegt het college dat wegen die niet onder handen geno men zijn om de snelheid van de auto mobilist met haast aan te passen, de weggebruiker helaas de indruk geven dat daar met iedere gewenste snelheid en rijstijl gereden kan worden. een onver0<** d8V, lkbeWaam jf vav hapies - buffetten Uw gasten 93 t-urn teest-enpartY??^-- Soest De door het kabinet vorige week ge presenteerde Defensienota heeft in het Soester gemeentebestuur voorals nog niet geleid tot enthousiaste bijval. De nota laat nog allerlei onduidelijk heid bestaan over het compagnies-oe fenterrein (COT) op de Leusderhei en ook de opmerkingen die betrekking hebben op de vliegbasis Soesterberg zijn rijkelijk vaag. De Soester wethou ders Mieke Swinkels (milieu) en Jan Visser (ruimtelijke ordening) vinden het dan ook "een teleurstellend stuk". De wethouders hebben met name ken nis genomen van het hoofdstuk dat over hun portefeuilles gaat in het structuur schema militaire terreinen. Swinkels laat weten de voorgestelde milieu maatregelen niet bijzonder indrukwek kend te vinden. "Over het milieu staan er prachtige uitspraken in, zoals dat de milieubelasting in tien jaar met een kwart moet verminderen en dat er een speciale functionaris wordt aangesteld, maar zo kan ik het ook. Dat geeft geen houvast." Swinkels is van mening dat Defensie, als puntje bij paaltje komt, in de praktijk niet erg meewerkt bij de mi lieu-controle, die een zaak van de plaat selijke overheid is. "Daar heb ik dus niet zoveel vertrouwen in." Visser stelt met teleurstelling vast dat de Defensie-inspanning door de ontspan ning tussen Oost en West kennelijk ver minderd kan worden, "maar dat levert voor Soest nul-komma-nul op." Vast staat dat het COT Leusderhei wordt ge handhaafd, al is de besluitvorming over de exacte inrichting voorlopig met een jaar uitgesteld. Vreemd kijken de beide wethouders op van een zinsnede in de nota, waarin met zoveel woorden staat dat het terreingedeelte voor vrij gebruik al is gerealiseerd, wat het meest ver gaande voorstel was. "Dat snap ik niet," aldus Swinkels. Betekenisloos gebaar Wat de vliegbasis betreft: de Ameri kaanse luchtmacht blijft in elk geval. Het Nederlandse F-27 squadron zal op termijn naar Eindhoven worden over geplaatst. Volgens de nota betekent dat een "ontlasting voor de omgeving", maar de wethouders beschouwen het als een betekenisloos gebaar. "Van de F-27's had niemand eigenlijk last, ze veroorzaken nauwelijks lawaai." Wel zal het aantal vliegbegingen door de over plaatsing afnemen. De helikopters wor den vervangen, maar blijven dus op Soesterberg. De stille hoop van het Soester gemeen tebestuur dat het oefenterrein op de Vlasakkers/de Stompert zou kunnen worden opgeheven wordt niet in werke lijkheid omgezet. De nota rept wel over het aantal oefenterreinen dat vermin derd kan worden, maar geeft niet aan welke. Swinkels: "Wat schieten we er mee op dat de nota zegt dat het recrea tief medegebruik in de weekeinden mo gelijk blijft? Het blijft allemaal vaag." De wethouders zijn overigens niet van zins verder rustig achterover te leunen. Ze willen het College voorstellen nog maar eens per brief bij Defensie zelf en de vaste kamercommissie aan te drin gen op meer duidelijkheid. "De tijd is daar nu rijp voor," aldus Visser en Swin kels. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Zuidpromenade 1, 3768 EM Soest Tel. 02155-12419

Soester Courant | 1991 | | pagina 3