isigen jan buis baarn 49.- LEEF MET PLEZIER! 424.- A&O VERZEKERT. rotest bewoners Beetzlaan/Schrikslaan *en eventuele woningbouw op veldje •erg burgers geven 'structuurvisie' op Soest ïbiNNENhuis 'Studiekring van/voor Ouderen is er voor mensen die nog niet willen afstompen' WOENSDAG 13 MAART 1991 'Groenfilosofie college niet zo principieel als werd beleden' SOESTER COURANT PAGINA 9 ÜU 999.- SOEST )R 4 PERSONEN 30RDELIG \s slechts Architect wint prijsvraag 'Verdachte inbraken de ji Akkeren aangehouden OP ZOEK NAAR COMFORT MODERN BAARN Snelheidscontrole Man gewond bij val van vrachtwagen Semafoon gestolen INTERIEURVERZORGING W VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Boomfeestdag 1991 in Soest Schooljeugd mag buurtpark in Klein Engendaal inrichten Gemeenteraad vergadert De Retoerbeurs: én goed voor de kringloop én goed voor uw beurs. Retoerbeurs Autoradio gestolen KvK-cursus voor jonge ondernemer Groep gaat donderdag 21 maart van start 'Praten met B. en W.' in Soesterberg Inbraak kelderbox Rijden onder invloed MM liter vriesvak en rechts of Ocm. R 1520 *160 liter inhoud *22 liter Z! 'g sterren 'afm.: hxbxd 85 x 55 x 60®i [VERKOOPPRIJS] 449.. ISailiWH IJ.. ;r *synthesi- *2x35 Watt 'ogrammeer- •ning en g 1399.- SO.- biedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt n voorbehouden 'Of de heltt van de waarde in conta* Jpmwonenden van het speelveldje nde Schrikslaan en de Beetzlaan lyast van plan actie te blijven voe- Voor het behoud van 'hun' stukje fen. De actiegroep, die zichzelf de lain 'Een hart voor groen' heeft mee sven, is boos over de omwenteling pen het college. Een jaar geleden dat nog te kennen dat hun plant- fetje groen zou blijven. Nu heeft het Izelf de bevoegdheid gegeven daar faog huizen neer te zetten, tewoners willen nu bij de provincie testeren tegen het bestemmingsplan j&rusberg, waar het veldje deel van naakt. In dat bestemmingsplan is de /raakte wijzigingsbevoegdheid op- bmen. Dat houdt in dat het college inder artikel- 19-procedure de huidige Stemming 'groen' kan vervangen in woningbouwbestemming. De WD en Gemeentebelangen Groen ïj|oest hebben zich tegen deze wijzi- ^Rgsbevoegdheid verzet. Zij staan ach ter de bewoners en vinden dat het veldje veld moet blijven. Volgens Harry Witte van Gemeentebelangen zouden er net acht piepkleine bejaardenwoninkjes op ,gfet terrein gepropt kunnen worden. Dat HB/oIgens hem de opoffering van een Bbedrijf (fatieS Vereniging van 2ling Nederlondfe Installatiebedrijvc EST TEL. oa-i 55_1 9954 )RSTJES RTAAR 5CHE SAUS \US cr- stuk groen dat de buurt koestert niet waard. De beide partijen vinden boven dien dat de bestemming van het terrein dan altijd nog via de gebruikelijke arti kel-19-procedure - waarbij de bewo ners wél het recht hebben om bezwaar schriften in te dienen - kan worden ver anderd. Het comité 'Een hart voor groen' is al vele jaren bezig om het veldje op de hoek van de Beetzlaan en de Schriks laan een groenbestemming te laten houden. In 1990 leken zij de strijdbijl te kunnen begraven. Toen werd immers besloten dat het veldje definitief een groenbestemming zou krijgen. "De toenmalige wethouder van ruimtelijke ordening Plomp (WD) kwam dit per- De omwonenden vinden dat h„. Jje altijdgroen moet blijven. soonlijk bevestigen en de huidige wet houder Visser (Progressief Soest) zei nog in een krant: 'Dit groene college is blij met dit besluit. 'Maar schone schijn bedroog..." zegt het comité. Wethouder Jan Visser van ruimtelijke ordening zei in de raadsvergadering van februari dat het stukje grond wat hem betreft groen zou blijven. "Groot is de verontrusting nu de 'groenfilosofie' niet zo principieel blijkt als werd beleden," aldus het comité. Dat vindt dat als het college zo overtuigd is van het feit dat het speelveld groen moet blijven, het daar ook zo'n bestemming aan moet ge ven. EHHifiliHWH'l Bet belangrijkste document van Soest ^ïds de Tweede Wereldoorlog - zo fpemde wethouder Jan Visser van Ruimtelijke Ordening vorige week de tructuurvisie". In dat stuk moet lorden vastgelegd hoe Soest er in de lekomst - ruimtelijk gezien - zo onge- jer moet gaan uitzien en het is het uit- jangspunt voor een fors aantal deel- lannen op het gebied van verkeer, mi lieu, woningbouw en nog wat zaken. De gemeente ziet tegenwoordig graag lat de burgers meedenken en daarom j)nd er in Op 't Hoogt - de gemeente- jSke voorlichtingskrant - eind vorig jaar ien grote kaart afgedrukt, waarop de Iwoners van Soest met pen en ]kleur)potlood mochten aangeven hoe j erover dachten. jchttien Soesters namen die uitdaging lan. Het resultaat daarvan is deze en de I De politie heeft zondag een 22-jarige I Soester aangehouden, die ervan wordt verdacht in ieder geval zes inbraken in kelderboxen bij de Akkeren op zijn I kerfstok te hebben. De jongeman hield zich volgens een woordvoerder van de I politie verdacht op bij de kelderboxen en werd voor verhoor naar het bureau j gebracht. Het onderzoek naar de dief stallen loopt door. komende week nog in de raadhuishal te zien, daarna in het Dorpshuis in Soes- terberg. Wethouder Visser opende de tentoonstelling vorige week. Hij vond het aantal van 18 meedenkende Soes ters niet groot, maar de kwaliteit van hun suggesties wel hoog. "De burgers kunnen hier alvast eens zien hoe er geacht wordt over de toekomstige opzet van Soest." Visser rijkte als bewijs van gemeentelij ke erkenning een aantal prijzen uit, be staande uit cadeaubonnen. De jeugd- prijs ging naar Wouko van de Haar 16), die volgens de jury onder leiding van stedebouwkundige Ad van Dongen een "aardige benadering" had gegeven. De vierde, derde en tweede prijs gingen naar de heren Menning, Benschop en Knottnerus, die ook de nodige compli mentjes kregen, en de eerste prijs - een LAANSTRAAT 22 BAARN 02154-12797 K DE BOER EN ZOON BV ADVISEURS VOOR INTERIEUR EN BINNENHUISARCHITECTUUR Bij een snelheidscontrole op de Birk- straat kregen negen automobilisten een bon. De hoogste boete kreeg een auto mobilist die 78 in plaats van 50 kilome ter reed. Ook op de Van Beuningenlaan werd gecontroleerd. Daar kregen zes automobilisten een boete. De hoogste snelheid daar bedroeg 73 kilometer, waar ook 50 is toegestaan. De snel heidscontrole werd vorige week dins dag tussen acht en tien uur 's ochtends gehouden. Dick Renooy kreeg de eerste prijs, een cadeaubon, van wethouder Visser. Foto: Goos van der Wilt. cadeaubon van 100 gulden - ging naar de Soester architect Dick Renooy. Vis ser nodigde hem uit een korte toelich ting bij zijn "ontwerp", waarop Renooy liet weten dat hij het hoog tijd vond voor belangrijke beslissingen, waarover hij met de deskundigen graag zou praten. In zijn visie speelt vooral de "ontlas ting" van de hoofdweg door Soest, van af de Burgemeester Grothestraat tot de Birkstraat, een rol. Dat zou kunnen door het doorgaande verkeer buiten de dorpskom om te verleggen naar een weg die - achter de Lange Brinkweg om - vanaf de Ferdinand Huycklaan naar de Stadhouderslaan wordt aangelegd. De Dalweg zou daarop moeten aanslui ten, ten koste van de brandweerkazer ne. Hij meende overigens dat er niet al te rigoureus behoefde te worden inge grepen in de huidige structuur en dat er maximaal gebruik kan worden gemaakt van bestaande wegen. Een 44-jarige vrachtwagenchauffeur uit Renswoude raakte vorige week dinsdag gewond toen hij van zijn vrachtwagen afviel. De món viel, toen hij op zijn wagen wilde klimmen, die op het Vedelaarpad stond. De man liep snijwonden en een gebroken pols op en zijn arm en been werd op een paar plaatsen ontveld. Hij werd voor behan deling naar Zonnegloren overgebracht. Uit een vrachtwagen werd vorige week dinsdag een semafoon gestolen. De vrachtwagen stond geparkeerd aan de Koningsweg. Vermoedelijk is de dief met een valse sleutel de wagen binnen gedrongen. De vrachtauto was van een transportbedrijf uit Maarssen en de be stuurder deed aangifte. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Nadat jarenlang milieu-activist Chris Uiterwijk de boomfeestdag in Soest voor zijn rekening wordt in 1991 de or ganisatie weer door de gemeente Soest overgenomen. De regionale Comissa- ris-Boomfeestdag heeft dit eerste jaar Soest gekozen tot accentgemeente voor de provincie Utrecht. De Com missie van de Koningin, de heer P.A.C. Beelaerts van Blokland, zal de dag openen. De Boomfeestdag heeft dit jaar als the ma "Bomen in je buurt". Vandaar dat in Soest dit jaar als plantlocatie is gekozen voor het nieuw aan te leggen buurtpark in de wijk Klein Engendaal. Landelijk wordt de Boomfeestdag voor de 35e maal gevierd. Doordat het koninklijk paar dit jaar bij de landelijke viering in Beverwijk aanwezig zal zijn, heeft deze dag een koninklijk tintje gekregen. In Soest zal dit worden benadrukt door het planten van een "jubileumboom" door de Commissaris van de Koningin, ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijk van het koninklijk paar. In de gemeente Soest is men gestopt met het gebruik van gif in het openbaar groen. Het beleid van de afdeling Groenbeheer is erop gericht het groen in de gemeente op een zo natuurlijk mo gelijke manier te beheren. Ook het nieuwe buurtpark zal daar straks een voorbeeld van worden. Op de Boom feestdag zal een groep schoolkinderen beginnen met de inrichting van dit park. Daarmee wordt het een beetje "hun park" en wordt een stukje natuur dich ter bij huis gebracht. Buurtpark Voor de Boomfeestdag in Soest hebben zich 11 scholen aangemeld. Vooraf gaand krijgen de hoogste groepen van deze scholen een voorbereidende les over het belang van bomen. De ver toonde videt} "Lekker groeien" onder streept dat belang op een speelse ma nier. Daarna gaan de kinderen zelf aan de slag. Het nieuwe buurtpark moet worden in gericht. Hoe zouden zij dat doen, als ze het voor het zeggen hadden? Gewa pend met de in deze les opgedane "vak kennis" kunnen ze hun ideeën loslaten op de van het park gemaakte maquette. Van elk plan wordt een foto gemaakt. De plannen worden beoordeeld door een deskundige jury. De groep kinderen die op de Boomfeestdag aanwezig is, heeft volgens de jury het beste plan ge maakt. Daarom mogen zij op 20 maart een deel van hun ideeën in de praktijk brengen. In de periode van 8 tot 18 maart ontvan gen elf groepen op het milieu-educatie ve centrum "de Kwekerij" aan de Mo lenstraat een voorbereidende les. Ze zijn afkomstig van de volgende scholen: Prof. Waterink, Zonnedauw, KBS Soestdijk, de Wegwijzer, de Schakel, de Bron, St. Ludgerus, De Savornin Loh- man, de Achtbaan en St. Carolus. Op 19 maart worden de werkstukken van de scholieren beoordeeld. De win nende school krijgt 's ochtends bericht. Programma Op 20 maart vindt de Boomfeestdag plaats met het volgende programma: 8.30 uur: ontvangst van de Commis saris van de Koningin op het gemeente huis door Burgemeester de Widt. •8.45 uur: de stoet met daarin de Com missaris van de Koningin, de burge meester, wethouder Swinkels, de bus met schoolkinderen en de "jubileum boom", vertrekt onder politiebegelei ding vanaf het gemeentehuis. 9.00 uur: aankomst op locatie Buurt park Klein Engendaal (ingang Bos straat). Op het terrein zullen de werk stukken van de scholen worden gepre senteerd. 9.15 uur: na een korte speech zal de Commissaris de "jubileumboom" plan ten. 9.30 uur: kinderen starten met plan ten en plaatsen van bomen, bankjes, nestkastjes, speeltuig e.d. 10.30 uur: vertrek naar de Kwekerij, waar de Boomfeestdag wordt afgeslo ten met een hapje en drankje en de prijsuitreiking aan de school met het beste plan door wethouder Swinkels. Op donderdag 21 maart is er weer een openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1. De agenda luidt: 1. Spreekrecht. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 91-58 :tot het vaststellen van de Voorlichtingsnota 1991. 5. Voorstel 91-53 :tot het vaststellen van een nieuwe inspraakverordening. 6. Voorstel 91-54 :tot het vaststellen van aantal en aard van (externe) ad viesorganen. 7. Voorstel 91 -24 :tot het vaststellen van de Verordening regelende de ver deling van de werkzaamheden tussen ambtenaren van de burgerlijke stand en de openingstijden van de bur gerlijke stand. 8. Voorstel 91-52 :het vaststellen van het Jaarverslag 1990 in het kader van de Rijksbijdrageregeling Besluit Uitvoering Gemeen telijke Milieutaken (BUGM). 9. Voorstel 91-56 :tot het vaststellen van de deelnotitie "de 1990-Maatre- gel" en instemming activiteiten 1990 en 1991. 10. Voorstel 91-43 dot het garanderen van een geldlening, oorspronkelijk groot f 7.800.000,00 welke door het AKZo-pensioen- fonds te Arnhem is gecedeerd aan het Spoorwegpen sioenfonds te Utrecht. 11. Voorstel 91-37 dot het beschikbaar stellen van een krediet ter vervan ging van de brandstofafgifte-automaat. 12. Voorstel 91-45 dot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de restauratie van de toren van de Oude Kerk, To renstraat 1. 13. Voorstel 91-47 dot verkoop van grond gelegen nabij de Valeriaanstraat aan de Stichting "Van der Huchtscholen" gevestigd te Soest. 14. Voorstel 91-59 :betreffende alternatief (on)kruidbeheer verhardingen. 15. Voorstel 91-42 dot het nemen van een besluit inzake de huisvestings voorzieningen van de Carolusschool. 16. Voorstel 91-55 dot het nemen van een besluit inzake de huisvesting van de Reformatorische basisschool Daniël, Albert Cuyp- laan 2c te Soest. 17. Voorstel 91-46 dot verkoop van grond gelegen in het plan Klein Engen daal aan de P.U.E.M. N.V. te Utrecht. 18. Voorstel 91-50 dot verkoop van 10 bouwkavels gelegen in het plan Klein Engendaal (2e fase) aan de heer P.H.F. Lankreij- er en 9 anderen. 19. Voorstel 91-49 dot verkoop van de woning Lange Brinkweg 83 aan de heer G. Boelhouwer. 20. Voorstel 91-51 dot verkoop van appartementen Dorpsplein 1 en Ples- manstraat 1 te Soësterberg aan de heren J.C. Keiler en H. van Hensbergen. 21. Voorstel 91-48 dot verkoop van grond aan de heer J.J. Kolleen 12 ande ren. 22. Voorstel 91-61 dot instemming met rekening Afvalverwijdering Utrecht (AVU) 1989; restitutie van een gedeelte van het voorgeschoten bedrag meenemen in tarief afval stoffenheffing (vanaf 1992). Spreekrecht publiek a. De totale insprccktijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads- commissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik tc maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burgemees ter schriftelijk of telefonisch gemeld worden. De beursnoteringen: Diaprojectors f 15,-, tassen f 1,50 - f 5,-, boeken f 0,50 - f 2,50. Bloempotten f 0,50 - f 2,50. Verder een antiek- en curiosa-hoekje met veel koper, een kinder- en speel- goedhoek en diverse meubilair en elec- tronica. Open di. t/m vr 9.00-16.00 uur zat. 10 00-14.00 uur, Baarn Dahliastraat 6, tel. 02154 - 21895 Een 23-jarige bewoner van de Smits- weg deed bij de politie aangifte van de diefstal van zijn autoradiocassette recorder. Door een ruit in te slaan, had een dief het apparaat weten te bemach tigen. De diefstal werd zondag ge pleegd. Om ervoor te zorgen dat een jonge on dernemer niet vroegtijdig strandt, or ganiseert de Amersfoortse Kamer van Koophandel samen met het Instituut Midden- en Kleinbedrijf de cursus 'Een eigen bedrijf beginnen'. Enthousiasme, veel energie en doorzet tingsvermogen bezitten de meeste be ginnende ondernemers wel. Maar deze eigenschappen alleen garanderen nog geen succesvolle onderneming. Te vaak nog maken startende ondernemers fou ten die ze eenvoudig hadden kunnen vermijden. Wie de cursus wil volgen, moet al be schikken over een bedrijfsplan. Dit plan neemt tijdens de cursus een centrale plaats in. Onder deskundige begelei ding wordt het plan verder uitgewerkt. Als dit aan het eind van de cursus af is, kan men gefundeerd beslissen om te starten of niet. Voordat het plan af is, zitten er zes in tensieve cursusdagen op. Er is dan ken nisgemaakt met verschillende advi seurs. Deze bespreken de commerciële aspecten van het plan. Ook de juiste verkooptechniek en training komen aan, de orde. Men krijgt opdrachten mee naar huis om het plan verder uit te werken. Op de laatste dag wordt het plan gepresenteerd. Voor de cursus is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, de eerste bijeen komst is op zaterdag 23 maart. De cur susdagen duren van 10.00 tot 16.00 uur. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de Kamer van Koophan del, afdeling handelsvoorlichting, tel. 033-612964. De kosten bedragen 400 gulden per persoon, inclusief verzor ging en cursusmateriaal. Op donderdag 21 maart, 's morgens van half tien tot half twaalf, vindt in de Muziekschool aan het Kerkplein de eerste bijeenkomst plaats van de Stu diekring van en voor Ouderen, een ini tiatief van de Volksuniversiteit, in sa menwerking met de ouderenorganisa- ties in de SVVOS. De groep wordt tien bijeenkomsten lang begeleid door Ine ke Westerhout, die in Amersfoort al eerder een studiekring onder haar hoede had. De opzet van de studiekring is dat ou deren (55-plussers) met een brede be langstelling er met elkaar in gesprek gaan, een onderwerp - wat dan ook - met elkaar doorspitten, daar gezamen lijk plezier aan beleven en hun kennis verbreden. "Niet afstompen, maar openstaan en nieuwe dingen leren, daar gaat het om," aldus Ineke Westerhout. Haar taak als begeleidster is het om het groepsproces op gang te brengen. Als docente leven- beschouwelijke vorming en bestuurslid van de Amersfoortse Volksuniversiteit heeft ze daarmee al heel wat ervaring opgedaan, en die is vooral dat het in de eerste plaats heel plezierig is om samen in een studiekring aan de slag te gaan. De onderwerpen staan nergens voorge schreven; de groep bepaalt die zelf, in onderling overleg, en ze kunnen onein dig variëren, van kunst tot politiek en alles waar mensen ook als ze ouder wor den nog volop belangstelling voor heb ben. "Het gaat om gewone mensen, die hun hele leven midden in de maat schappij hebben gestaan en daar de no dige kennis en ervaring hebben opge daan, die ze willen delen met anderen," aldus Ineke Westerhout. Sommige mensen zien met het klimmen der jaren hun kennissenkring uitdun nen. Ze missen hun werk, hun wereld wordt eigenlijk steeds kleiner. Het risi co van afstompen is dan heel groot. Er zijn weliswaar allerlei cursussen en acti viteiten, maar als je daar geen trek in hebt, of ze allemaal hebt gedaan, blijft er vaak weinig over. De studiekring is dan een aantrekkelijk alternatief, om dat ze het nuttige met het aangename verenigt: de deelnemers verbreden hun blik en beleven plezier aan het kontakt in de groep. "Zo'n studiekring is er zeg maar voor mensen die niet willen ma- crameeën, alsof ze al seniel zijn," aldus Ineke Westerhout. 'Geen geklets in de ruimte' In tien twaalf bijeenkomsten buigen de deelnemers zich over een bepaald onderwerp. Dat gaat op een ongedwon gen manier (geen huiswerk), maar ook niet helemaal vrijblijvend, zodat er al leen "in de ruimte wordt gekletst". "Het is geen koffieclub," vindt Ineke Wester hout, "maar een groep mensen die nog wat met hun kop willen doen, hun her sens willen gebruiken." De bedoeling is dan ook dat er een gezamenlijk "pro- dukt" wordt geleverd, een werkstuk, ook al komt dat alleen maar in de kast te staan, of een advies aan bijvoorbeeld het gemeentebestuur of andere instan ties. "Mijn ervaring is dat er vaak veel meer uitkomt dan de mensen zelf denken. Er zit een enorme kennis-potentie in, hoe wel veel mensen juist de neiging hebben om zich bij het ouder worden beschei den op te stellen. De plezierigste ont dekking die ze kunnen doen is: ik ben waard dat ik er ben, en ik heb nog heel wat in m'n mars... De deelnemers kij ken uit naar die ochtenden, omdat ze op een gezellige manier lekker bezig kun nen zijn, de sleur doorbreken en niet het gevoel hoeven te hebben dat ze maat schappelijk zo'n beetje zijn afgeschre ven." De kracht van de studiekring zit volgens Ineke Westerhout vooral in de zelf werkzaamheid: "Hel samen dingen uit zoeken en daar iets mee doen, dat sti muleert enorm. De mensen krijgen van mij niks voorgekauwd, ze bepalen zelf waar het over gaat. De groep heeft ook niets zeurderigs of therapeutisch, het gaat om mensen die waarde hechten aan een zinvol gesprek, dat ook nog er gens toe leidt, mensen die graag met hun hersens bezig zijn en een pittige dis cussie ook niet uit de weg gaan." Ontdekkingsreis De studiekring is te beschouwen als een vorm van vrijetijdsbesteding die iets dieper gaat dan een cursus bakken en braden of andere hobby's. Het belang rijkste is dat de deelnemers tot een ge dachten wisseling komen en daar plezier aan beleven. "Het lijkt vooral een ver bale aangelegenheid, en dat is ook wel een beetje zo," aldus Ineke Westerhout, "maar je hoeft geen echte intellectueel te zijn om mee te doen. Ieder punt van vertrek is goed om zo'n ontdekkingsreis te gaan maken." Wie belangstelling heeft voor de Stu diekring van en voor Ouderen, die vol gende week donderdag van start gaat, Ineke Westerhout begeleidt de studie kring. kan kontakt opnemen met de Volksuni versiteit aan het Kerkplein. De deelne mers betalen een bijdrage van 30 gul den. Voor informatie en inschrijving kunt u terecht hij de Volksuniversiteit Soest/ Socsterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: elke maandag van 10.00-12.30 uur en elke donderdag van 10.00-13.30 uur. In de Dependance van de gemeente Soest, Dorpshuis Soesterberg, en in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum lig gen voor geïnteresseerden het verslag en de reakties daarop van de bijeen komst 'Praten met B. en W.' op 23 ja nuari in Soesterberg ter inzage. Er is een brommer gestolen uit een kel derbox onder de flats aan de Kamper foeliestraat. De gedupeerde is een 39- jarige Soester. Hij deed vorige week dinsdag aangifte bij de politie. De dief stal is de zondag daarvoor gepleegd. Een 28-jarige Hilversummer werd vori ge week maandagnacht door de politie staande gehouden. Bij controle bleek de man te diep in het glaasje gekeken te hebben en hij kreeg een rijverbod van drie uur. De man werd op de Birkstraat aangehouden.

Soester Courant | 1991 | | pagina 9