MU Invalidensoos Soest schenkt 30.000 gulden aan goede doelen - brochures 'De Wegwijzer' mag buurtpark Klein ngendaal inrichten udmng um g ann-iaxsvd Brazilië-projectweek Griftland College Meningen van lezers 1 WOENSDAG 20 MAART 1991 EVENWEL. SOESTER COURANT PAGINA 11 ;zuiud-s;dande,enoffiet- Boomfeestdag 1991 fua>pjeqja>iueq ua -poojg 006I-00ZI «ba puoAeSepfuA asj|g Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING Administratie- Financieringskantoor N. J. KONIJN Actie geïnspireerd op bijbelse gelijkenis ::T BIJ TWINTIG SOESTER HORECA BEDRIJVEN VINDT U DE LENTE OP UWPBORD LET OP HET GELE SPANDOEK, DAN ZIT U GOED! HORECA SOEST SOESTERBERG SALOMONSïfe Visser Soest, wat maak je me nou Soester Courant goede informatiebron Stimulans, Nieuweroord, Bentinckfonds en Laat ze verder leven Blik en stoffer Hondepoep Accountantskantoor J.H. Braber RA Vrouwen betrapt op diefstal 500 gulden drank en schoenen Woning opengebroken Van Beuningenlaan Radarcontrole Opvallend links Wie van Soest houdt leest de Soester Courant CNV-belastingadvies vanavond in Credo Inbraak bedrijf Vernielers gepakt Illegale fik SOESTER COURANT injeleven.Een stilte irdt Omdat andere ;n je ontwijken, uit r leven. Daar heb je delsmederijen: Silverhuys: Haven 1-5 - Schoonho- m-(018231 2651 emonstraties en rondleidingen) telambachtshuis: Haven 13 ■boonhoven - (01823) 2614 delsmederij en museum) 'eken de tuinders miljoenen bolge- sen en snijbloemen voor de we- export. Naaldwijk is het centrum uropa s grootste groente-, plan- en bloementuin onder glas. Hier 00 de Bloemenveiling Westland /estigd. De veiling is 's morgens te oe en. u kunt dan het boeiende 1 es van de inkoop en verkoop van emen volgen. de uit de 18e eeuw daterende :.e ^eysbroeck te Naaldwijk u net Tuinbouwmuseum. U eens een stadje of dorpje in gio bezoeken, zoals het van oor- 9 oude vissersstadje Maassluis een eeuwenoud centrum en ld m 6 ™0numenten zoals bijvoor- I uit 1626 rneen'andShUis Va0 °elf' 'n^°rrnatie kunt u terecht bij «if? Ï!S: ^oningshoek 93.050 ssluis - (01899) 19m ™atie over de veiling krijgt u bij: ilHr.e' ^est'ancL Dijkweg 66 ^w,jk - (Q174Q) 32158 l,5of0h ABC Zui"-Holland VVV routes en kaar ter m 90ed aebruiken deze boekjes, kaarten, routes nvullende informatie kunt u bij alle WV's in Zuid-Hol- ti de grote WV's in de rest sderland. ,"T 'andaag staat de basisschool De Weg- ijzer een spannende dag te wachten. >e leerlingen van deze school mogen leginnen met het inrichten van het buurtpark Klein Engendaal. Dit ge beurt in het kader van de Boomfeest- 1991. Zij mogen bomen planten, bankjes neerzetten, een speeltoestel plaatsen, nestkasten ophangen en zij zijn erbij wanneer de commissaris van de koningin een Zilverlinde plaatst. Dit is de hoofdprijs van de maquette wedstrijd van de gemeente. Twaalf ba sisscholen kregen vorige week een ochtend of een middag les in het ge meentelijk milieucentrum de Kwekerij en gingen aan de slag om een maquette te maken van het park, zoals zij dat za gen. De jury stond dinsdagochtend voor de moeilijke opdracht er eentje uit te lichten die de beste was. "Een bijna onmogelijke opgave," zegt Ad van de Kar van de afdeling groenbe- heer en één van de juryleden. "Iedereen heeft zo vreselijk zijn best gedaan en is er met zoveel enthousiasme tegenaan gegaan. Dat wij nu tot de conclusie ko men dat de Wegwijzer gewonnen heeft, wil helemaal niet zeggen dat de andere scholen het niet goed hebben gedaan. 1 Integendeel. De scholen die één, twee en drie geworden zijn, lagen dicht bij el kaar. Driekwart van alle plannen zat goed in elkaar en voor slechts een klein percentage bleek de opdracht te moei lijk." De Wegwijzer heeft gewonnen omdat de school goed over het plan had nage dacht. Zij bedachten een geluids scherm, omdat het park tussen de Bos straat en de Nieuweweg aan een drukke weg komt te liggen. Ook hadden zij de beeldentuin gecombineerd met een doolhof, een geniaal idee, vond de jury. Ook de toewijding waarmee de leerlin gen gewerkt hebben, is door de jury be loond. Op de tweede plaats eindigde de Ludgerusschool en op de derde plaats de Schakel. De leerlingen helpen mee aan de inrichting van het park, zoals het is bedacht door de gemeente. Lekker groeien Vrijdagochtend was het de beurt aan de Ludgerusschool uit Soest-Zuid. 's Och- tens kregen de leerlingen uit groep 7 en 8 eerst de komische milieuvideo 'Lek ker groeien' te zien, waarin de kinderen uit een fictieve schoolklas een actie op touw zetten om een boom op het schoolplein te redden. Een meester wil de die boom rooien, om een eigen par keerplaats te hebben. Natuurlijk liep het goed af. Het Jeugdjournaal kwam erbij en de meester sloot zich aan bij de leerlingen: geen bomenmoord meer. Evert de Kruijf (milieubeheer) en Ad van de Kar (groenbeheer) beginnen de les. Er worden vijf groepen gemaakt. Eén groep voor natuur, één voor bees ten, één voor de beeldentuin, één voor speeltoestellen en een groep die alles in het totaalplan moet combineren, de overleggroep. Boeken en brochures worden doorgebladerd. De beelden groep - allemaal jongens - begint lache rig met klei te kliederen. "Dat wordt ru zie," vreest hun leraar Marco Ansems. Sommige leerlingen blijken zeer crea tief te zijn: een tandenstoker met een kunstig gevouwen stuk groen papier wordt een boom. De speelgroep staart zich blind op de prachtige toestellen uit de brochure. Dat willen zij maken. Ze hebben een uurtje de tijd en pas op het allerlaatste moment realiseren ze zich dat ze het toch beter eenvoudig kunnen houden. "Ze komen altijd langzaam op gang," vertelt Evert de Kruijf. "Het eerste kwartier komt er niets uit hun handen. Dan gaat het vaak snel." Hij heeft de af gelopen dagen de meest fantastische parken zien verrijzen. De kinderen den ken goed praktisch na, vindt hij. "Ze denken aan paden, hekken, verlichting, bankjes, prullenbakken en een honde- nuitlaatplaats. Er zijn zelfs kinderen ge weest die in het park een voetbaltribune en een skateboardbaan bouwden." Hij vindt dat de kinderen heel realistisch denken en geen luchtkastelen - letterlijk en figuurlijk - bouwen. Paarse lantaarnpaal Langzamerhand komt ook deze groep op gang. De tekening met vage lijnen verandert stukjebij beetje in een park. Midden op het terrein prijkt een paars met gele lantaarn (fantastisch!), er is een vijver met een brug erover en een weiland met beesten. De heren van de beeldentuin hebben hun gêne overwon nen en leveren het ene na het andere prachtige beeld bij de overleggroep af. De grijze paden krijgen kleur, er komt een kinderboerderij en een hondenuit- laatterrein met een hond, een baas en natuurlijk een drol. Met de speeltoestellen wil het nog steeds niet vlotten. De meisjes frieme len en plakken, maar blijven besluite loos. Dan ineens is er wat. Een kabel baan, een zandbak, een springbalk en Op vrijdagochtend wisten de leerlin gen van de Ludgerusschool nog niet dat hun inspanningen goed zouden zijn voor een tweede plaats. Foto: Goos van der Wilt. 0£ 81 I 'PI »S30S JOqSlIUlS LLinX)U33|3>(UljW •uba uaAoqajsjapuo ja si uaajapa] een glijbaan. De kale tekening is een echt park geworden voor jong en oud, voor mens, boom en dier. Een potje gras maakt het af. "Menno, weetje nog het er in het begin uitzag?" vraagt één van de jongens glunderend aan zijn klasgenootje. Eén van de jongens kijkt argwanend naar de tekening. Als hij heeft gevon den wat hij zoekt, zegt hij ter verklaring: "Kijk, dat is Infoscan. Dat lelijke ge bouw aan de Nieuweweg en daar kijk ik de hele tijd tegen aan, want ik woon er achter." Aan het eind van de ochtend blijken er wat bomen over te zijn. Hij verzamelt ze en legt ze snel binnen de lijnen van het door hem gehate pand. Hij kijkt liever tegen bomen aan, zegt ie. De jonge bewoner van de Parklaan ziet zijn kans schoon om met het inrichten van het park Klein Engendaal, direct even het bestemmingsplan Nieuweweg te veranderen. (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu kredieten. De Akkeren 18 Telefoon 02155 - 1 26 71 3762 AS Soest Ook dit jaar zullen de leerlingen van het Griftland College weer een actie voeren voor het kinderproject van de Derde Wereldgroep Soest. Dat project is gericht op de verbetering van de le vensomstandigheden van 250 kinde ren in Lins (Brazilië). In het project gaat het om onderwijs, ge- neskundige verzorging, gezonde voe ding, kleding, het aanleren van vaardig heden en een vakopleiding, maar het is vooral gericht op de 400 kinderen die nog op de wachtlijst staan. De Derde-Wereldgroep Soest wil dit jaar de kosten van schoolkleding en leermiddelen voor haar rekening ne men en bovendien geld inzamelen voor de aanplant van 1000 sinaasappel boompjes bij het project. Elk boompje kost f 12,50. Door de aanplant van die boompjes krijgt het kinderproject na verloop van tijd meer inkomsten, zodat het minder afhankelijk wordt van de hulp van derden. In verschillende lessen wordt op het Griftland College een week lang brede aandacht besteed aan ontwikkelingssa menwerking in het algemeen, en aan Brazilië in het bijzonder. In de lessen komen o.m. het grootgrondbezit, anal fabetisme en de tegenstellingen tussen arm en rijk aan de orde. Ook wordt dui delijk gemaakt hoe de leefgemeenschap in Lins de vicieuze cirkel van armoede probeert te doorbreken. Actiedag Qp vrijdag 22 maart wordt deze periode afgesloten met een actiedag. Voor het Brazilië-project zullen 270 tweedeklas sers van het Griftland College met aller lei klusjes zoveel mogelijk geld bij el kaar proberen te krijgen voor de kinde ren van Lins. De geld-inzameling van de school is geïnspireerd op de bijbelse gelijkenis van de talenten. De jongelui krijgen elk een rijksdaalder mee als onderpand. Zij moeten die zien te vermeerderen door zélf aan het werk te gaan. Het is dus niet de xedoeling dat er "Wordt gecolletT- Kinderen van het DWG-project in Lins, Brazilië, volgen ook naailessen. icud. De scholieren zijn overigens vin dingrijk genoeg en rekening op aller medewerking. Wie meer schriftelijke informatie over het Brazilië-project van de Derde We reldgroep wenst, kan die opvragen bij Ton Elderenbosch, tel. 17001, of Jan Uit den Bogaard, tel. 17692. Men ont vangt dan eer* uitgebreide brochure. TM DOOKS OP MAAT GEMAAKT Fluorweg 63 Amersfoort I Voor documentatie en prijzen I bel: 033 - 611945 Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. In een brief aan de Amersfoortse Cou rant speekt Joan van Noppen haar ver ontrusting uit over het feit dat de Soes- ter wethouder Jan Viser zich tegen de redactie van genoemde krant heeft ge keerd met schuttingtaai. En dat hij dit bovendien deed op officieel gemeente papier, en dit op kosten van de belas tingbetaler verzond. Zeer terecht uiter aard, maar of Joan van Noppens ver dere analyse van de heer Visser overal even juist is, valt te bezien. Zij stelt dat gezien zijn verwerpelijke beleid de heer Visser een volgende wet- houderstermijn ongetwijfeld door de kiezer bespaard zal worden. Juist. Zij stelt ten tweede dat Vissers schut tingtaai uiteraard verhindert dat hij nog op het onderwijs losgelaten kan wor den. Ook juist. Derhalve, zegt Joan van Noppen, moet Jan Visser zich maar verder toeleggen op het schrijven vaTi gedichtjes, hetgeen zonder over de kwaliteit van die ge dichtjes een uitspraak te doen hoe dan ook geen vetpot zal zijn, zij het wel een onschuldige bezigheid. Conclusie van Joan van Noppen: de dichter-onderwijzer-wethouder Visser heeft een probleem. En dat nu waag ik te betwijfelen. Ten eerste heeft wethouder Visser - zag hij de bui al hangen? - bij het begin van zijn ambtsperiode aangekondigd, dat hij het bij die ene ambtstermijn zou la ten. Ten tweede heeft de fractieleider van Progressief Soest Viser bij herhaling la ten weten dat hij geen grote partij wenst en dat een éénmanspartij eigenlijk wel zo makkelijk is. Is de partij immers niet Jan Visser in hoogsteigen persoon? Conclusie: de heer Visser verdwijnt over een paar jaar als wethouder met medeneming van een aardige oude dagsvoorziening en hij zou het op zijn zachtst gezegd geen ramp vinden als zijn partij met hem verdween (zonder oudedagsvoorziening). Waarom is dit het vermelden waard? Omdat als mijn conclusie juist is, blijkt dat de heer Visser niets te verliezen heeft en derhalve ongeremd door kan gaan met het zwelgen in de arrogantie van de macht, zoals bijvoorbeeld het uitvoeren van een anti-groenbeleid en het zoeken van publiciteit via fluttighe- den als schuttinkjes en grasmaaiers. M. Bruineman Je zei "Een Hart Voor Groen" in de kou. Wij dachten dat Beetz/Schrikslaan groen blijven zou. Dat hadje toch beloofd en belofte maakt toch schuld? Waarom dan de harten voor mooi Soest met onrusten vervuld? Of dacht je aan de poen? Want huizen brengen meer op dan een mooi plantsoen. En je gaat me nou toch niet vertellen Dat het woongenot der oudjes je hartje zat te kwellen. Want daar is al voor gezorgd, die zitten niet op een schop. De Vijverhof, mijn honk, Molenschot, Honsbergen en noem maar op. En op Honsbergen worden heus geen honden geborgen. Maar bejaarden die zich daar heel goed kunnen verzorgen. Dus Soester collegianen, met bouwen belaan, Boor eens een ander bouwplan aan. De oppervlakte uwer gemeente is wel de grootste in 't land. Er is heus nog een plekje waar het veel minder spant. En heren als u toch bezig bent, Neem als 't u belieft architecten met schoonheidstalent. G. Brok (Geen lid van, maar wel een hart voor groen.) Foto: Goos van der Wilt. De Invalidensoos Soest heeft maan dagavond vier instellingen uit Soest en Baarn, die veelal voor hun activiteiten van giften afhankelijk zijn, een flinke financiële injectie gegeven. De invali densoos houdt op te bestaan en het geld dat nog in kas zat, maar liefst 30.000 gulden, is verdeeld onder de Stichting Stimulans, de kinderboerde rij Nieuweroord, het Bentinckfonds en de stichting Laat ze verder leven. Ineens is Soest versierd met nieuwe kunstwerken. Overal verschenen de bordjes met drukkende hondjes. Eer lijk, ik erger me ook aan smerige straten en een vervuild winkelcentrum. Dat hoeft niet! Maar neem nu het bos achter ons huis, vanouds ontmoetingsplaats van buurt bewoners en hun honden. Afgelopen vrijdag kwam mijn man daar een be jaard echtpaar tegen, dat helemaal in de war was, omdat hun hond van de "milieuambtenaar" niet even los mocht lopen. Toen dacht ik: nu wordt het tijd voor een klein geuzenliedje. U kunt het zin gen op de wijs van "Op de hoek van de straat". Op de hoek bij het bos staat een controleurtje. Loopt je hond even los, kijk uit, want hij bekeurt je. Waarom moet alles hier zo op de spits gedreven? Dan wordt het voor mens en dier toch wel een zuur leven. Met een beetje meer humor en een oud blik en stoffer kan het vast leuker en goedkoper. E. Oldenburg - v.d. Poll Ja, ja de gemeente heeft een bericht teruggestuurd. En het heeft niet zo lang geduurd. Alleen begrijpt het groenbeheer-hoofd het niet goed. Het hoofd denkt dat je door Soest pols- stokspringen moet. Dan loopt hij zeker in zijn eigen wijk. Want bij ons in de buurt is geen poepdijk. Ik moet bekennen, sinds de 1 februari- regel Vind je weer poep op de trottoirtegel. Maar die hond is ook niet gek. Hij ruikt een hele hoop En gaat daarvoor op de loop. Tegen die tijd dat hij denkt: het ruikt hier fris Gaat het op de verkeerde plek mis. Hij liep al even de billen te knijpen En diaree kan je alleen dweilen en niet grijpen. Maar een dweil heeft de baas niet in zijn zakje Dus daar ligt dan het dunne kwakje. Misschien heeft de kontroleur een zak met dweil En een grote zinken uitspoelteil. Die wordt voor die dingen toch betaald Wordt voor een bruine vlek thuis opgehaald. Dit water mag, net als de hond, niet in de goot dus mee naar huis En werpt het weg in het gootsteenputje thuis. Om dan de lucht en de kleur te ontsmetten Gaat hij met chloor spetten. Maar het is een aardige kontroleur Hij loopt regelmatig bij ons voor de deur. Praat wat met een losse hondenbezitter en lacht Maar wat gebeurt er in de nacht. Dan verft een tegenstander het zwarte hondje wit Zodat er geen poepend hondje meer zit. De gemeente zet weer een schoon bord met 'verboden voor hond' Maar ze lopen nog steeds rond. Ik wens de gemeente veel plezier Maar denkt ook eens bezitter van een honden-dier Hondenliefhebster M. Blom De invalidensoos Soest besloot vorig jaar november op een buitengewone le denvergadering dat de vereniging zou worden opgeheven. De terugloop van leden, die vooral wordt veroorzaakt door de vergrijzing, en de problemen bij de vorming van een nieuw bestuur, dwongen de vrijetijdsclub voor gehan dicapten zichzelf op te heffen. Volgens de statuten moest het in de kas aanwezige geld naar instellingen voor geestelijk of lichamelijk gehandicapten gaan. Door het goede beleid onder voorzitters W. Oord', G. Becker en de laatste jaren mevrouw B. Becker en een aantal goede penningmeesters, was dit De vertegenwoordigers van de uitge kozen doelen kregen een riant bedrag overhandigd. bedrag behoorlijk opgelopen. De in komsten van, de vereniging bestonden uit de contributies van de leden, giften, inkomsten uit activiteiten en subsidies. Maandagavond werd dit geld tijdens de laatste avond dat de leden bijeen waren in cheques aan de charitatieve doelen uitgereikt. Stichting Stimulans en de kinderboerderij Nieuweroord kregen ieder 10.000 gulden, het Bentinckfonds en de stichting Laat ze verder leven kre gen ieder 5000 gulden. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Op klaarlichte dag met voor vijfhon derd gulden aan alcoholische drank in een drukke winkelstraat een slijterij uit lopen. Dat lef hadden twee jongeda mes, beiden 21 jaar, uit Amsterdam en Baarn. Zij gingen er vorige week woensdagmiddag met een behoorlijke vracht drank uit een slijterij aan de Van Weedestraat vandoor. De bedrijfsleider miste met de dames direct een grote hoeveelheid flessen en ging, na de poli tie te hebben gewaarschuwd, achter het duo aan. De politie kon de twee dames nog op de Van Weedestraat onder scheppen. Vijfhonderd gulden aan drank bleek ook nog voordat deze ge nuttigd was de snelheid van de twee die vegges te remmen. Eén van de dames had bovendien een paar schoenen van 159 gulden in haar bezit, die gestolen bleken te zijn in een schoenenzaak in Baarn. Afgelopen weekend is er ingebroken in een woning aan de Van Beuningenlaan. Inbrekers zagen kans een raam aan de zijkant van de woning in te slaan en de deur van een kantoortje te forceren. De hele woning werd overhoop gehaald en er werden veel vernielingen aangericht. Wat er gestolen is, is nog niet bekend. De sleutelhouder van de woning deed zondag aangifte bij de politie. Bij een radarcontrole aan de Stadhou derslaan, die vorige week donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur werd gehou den, kregen 22 automobilisten een be keuring omdat zij de maximumsnelheid overtraden. Er passeerden in die twee uur 630 auto's de controle. De top be droeg 82 kilometer, waar 50 is toege staan. Een 26-jarige Soester werd vorige week zondagavond door de politie aange houden omdat de man nadrukkelijk op de linkerweghelft van de Amersfoortse- straat bleef rijden. De Soester bleek te diep in het glaasje gekeken te hebben en betaalde direct een boete van 250 gul den. De man stond ook nog te boek voor een boete van 390 gulden of zes dagen cel. Hij betaalde ook de tweede boete. In "Credo", de zaal achter de Juliana- kerk aan de Julianalaan, biedt het CN V-Soest/Soesterberg op woensdag avond 20 maart (vanavond) hulp bij het invullen van het belastingformulier. Men kan er voor een persoonlijk advies terecht van 19.00 tot 21.00 uur. Leden betalen een vergoeding van f 6,-; niet- leden f 12,-. Bij een bedrijf aan de Nijverheidsweg werd vorige week donderdagnacht in gebroken. Er werden twee reserveban den voor een oplegger gestolen, die te zamen een waarde van 2400 gulden vertegenwoordigen. De eigenaar van het bedrijf deed bij de politie aangifte van de diefstal. In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie twee knapen uit Soest, resp. 15 en 16 jaar, aangehouden op verdenking van vernielingen. Op de Hellingweg had het tweetal een paar tuinlampen kapot gemaakt. Omwo nenden waarschuwden de politie, die het duo achtervolgde en op de Rubens laan in de kraag kon grijpen. Ze beken den onderweg nog enkele buitenlam pen te hebben vernield, maar daarvan had de politie nog geen aangiften bin nen. De heren werden na verhoor heen gezonden. De politie heeft zaterdag proces-ver baal opgemaakt tegen een 41-jarige Soester, die achter een bedrijf aan de Korte Ossendam een vuurtje stookte. Bij nader onderzoek bleek de man bezig te zijn met het verbranden van o.a. plas tic. De politie doofde het vuur. Volgens de Algemene Verordening Soest is het tegenwoordig verboden in de open lucht zaken te verbranden. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten.

Soester Courant | 1991 | | pagina 11