fCdf/v arttóhocK Schrijvers trac afwisselende e L KUIJER CITROËN Vrijwilligers Vakature Bank Orkest Zdravec op volksdansbal Sprookjesfilm 'de Kikkerprins' Werk cursisten in 'De Bereklauw' TELEFOON 02155 - 2 14 33 Strijkers gezocht voor 'De Vedelaars' PASO-avond over 'innerlijke kracht' Duinkonijn terug in Kasteel Groeneveld De geheimen van de Vuursche bossen Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Handwerkexpositie Plattelandsvrouwen Kasteelconcert in Groeneveld met Theo Olof 'Taxi Blues' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Woensdag 20 maart 199 yeel belangstelling voor acht. Basisschool 'De Wegwijzer' 15 jaar Leerlingen RMA soleren WOENSDAG 20 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 14 Cultureel Creatief Centrum Expositie textielcomposities Tot eind maart is er nog de mogelijk heid om de prachtige werken van Elly Landkroon te bezichtigen. De expositie bestaat uit vele verschillende werken met textiel, bedrukte materialen en col lages. Elly Landkroon komt uit Maarn en is al vele jaren bezig met het werken met textiel. Naast de textielcollages en applikaties is er ook kleiner werk te zien en een voorbeeld van hoe Elly te werk gaat. De expositie bevindt zich in de ex positieruimte van C-drie en is voor ie dereen vrij toegankelijk. De Serpanties Morgen is er een komische cabaret voorstelling in C-drie te zien. Het Utrechtse damestrio 'de Serpanties' brengt de voorstelling "Maar 's avonds, o, daar komt het weer". De teksten van hun liedjes hebben vaak een cynische ondertoon en zijn evenals hun muziek van eigen hand. Fanfare, klassiek, blues, er is geen muzikale zijstraat die de dames niet durven slaan. Zelf eisen ze al alle aandacht op zodat een decor een overbodige luxe zou zijn. De voor stelling begint om 20.30 uur. De toe gang is f 10,00, voor CJP/Pas 65 hou ders f 7,50. Kinderbios Voor de kinderen draait vrijdag 22 maart de kinderfilm 'de kikkerprins'. De film begint om 15.45 uur en duurt ong. 60 minuten. De toegang is f 2,50. De film is geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar. Jazz Op 24 maart speelt White Orchestra in C-drie. Naast arrangementen van bin nen- en buitenlandse orkesten speelt het ensemble ook eigen arrangementen van bij voorkeur 'Hot Dance Music' uit de jaren twintig en dertig. Het 'White House Orchestra' is in 1978 opgericht en heeft al snel furore gemaakt. Uit de vele radio- en tv-optredens blijkt al dui delijk dat dit orkest als een van de beste orkesten in zijn soort gerekend mag worden. Het orkest zal in de grote zaal van C-drie te beluisteren en te zien zijn. Het optreden begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Poppentheater Op donderdag 4 april speelt het pop pentheater Alda Loeffen "Het geluk van een varkentje". Het verhaal is een vermomd sprookje dat op een luchtige manier wordt verteld met levensgrote poppen voor kleuters en peuters. In een oude verlaten stal wonen mama en pa pa varken met hun baby-biggetje. Het is er knus en warm. Maar waarom is ma ma opeens zo krijtwit en verstopt papa zich in een kist? Dit komt allemaal door het bezoek van de wolf. Maar het baby biggetje is helemaal niet bang voor de wolf. De voorstelling begint 0171 15.00 uur en de toegang is f 5,00. Geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. ft3704 Dansinstuif Zaterdag 23 maart kunt u naar hartelust volksdansen in de grote zaal van C-drie. Het orkest ZDRAVEC uit Amsterdam zal voor het muzikale gedeelte zorgen op dit dansbal. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is f 5,00 en voor cursisten van C-drie f3,50. 21 maart: Cabaret: De Serpanties 22 maart: Kinderbios: De kikkerprins 23 maart: Dansinstuif: internationaal en Joegoslavisch volksdansen 24 maart: Jazz: White House Orchestra Dixielandorkest 4 april: Poppentheater: Het geluk van een varkentje Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00-23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest/ Baarn vraagt deze week aandacht voor de volgende vakatures: 1-119: Milieu-organisatie Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor allerlei kantoorwerkzaamheden: telefoon, typewerk en computerwerk. 8-106: Christelijk centrum voor geestelijk gehandicapten zoekt vrij willigsters om bewoners bij zaal- en wateraktiviteiten, samen met be roepskracht, te begeleiden. Ook scholieren kunnen reageren voor z.g. 'snuffelstage". 9-109: Organisatie voor reumabe strijding zoekt vrijwilligers voor hulp tijdens vakantiereizen voor reumapa tiënten (mei t/m augustus); gezellig heid is een belangrijk aspect. 10-101: Opvangtehuis Utrecht vraagt groepsleider voor de normale diensten, persoonlijke begeleiding, teamvergadering e.d.; minimaal een jaar. 10-106: Vrijwilligers gevraagd voor coördinatie akties binnen Baarnse groep Amnesty International. 11-101: Dierenbescherming zoekt voor dierenambulance enthousiaste lingen met rijbewijs en de rust en han digheid om met gewonde dieren om te gaan. 12-104: Stichting Peuterspeelzalen Soest vraagt vrijwillig(st)ers voor on derhoud tuinen bij vier speelzalen. 14-103: Thuiszorgproject Soest- Baarn zoekt vrijwilligst)ers voor ver zorging thuis van mensen met een verpleeghuis-indicatie. Informatie: Vrijwilligers Vakature Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630 (di. t/m wo. 9.00-12.00 uur en 13.30- 15.30 uur; donderdag 9.00-12.00 uur). In Baarn: Oranjepark 1, tel. 02154- 81829, dinsdag 9.0(7*12.00 uur. M Het orkest Zdravec uit Amsterdam zal op 23 maart voor het muzikale deel van het volksdansbal zorgen in C-drie. Dit orkest dat in februari 1990 is op gericht door John Verhagen, is in zijn nog korte bestaan al tot een begrip ge worden in Amsterdam en omstreken. Ze zijn regelmatig te zien en te horen in het Amsterdamse volksdanshuis, waar ze in het folkcafé spelen. Ook in andere openbare gelegenheden zijn ze nu een vertrouwde en graag geziene gast. Het orkest bestaat uit vier leden: John Verhagen is de orkestleider en oprich ter en hij speelt: klavier, tambura, so praansaxofoon, taragot en bouzouki. Jan Wolring speelt akkordeon, Oene van Geel: viool, Jeroen Smoorenburg: tapan, tarbuka en snaredrum. Het re pertoire van Zdravec bestaat voorna melijk uit muziek uit Bulgarije, Arme nië, Roemenië en Joegoslavië. Maar een onvervalst zigeunernummer speelt men net zo makkelijk en virtuoos weg als een opzwepende Bulgaarse dans. Het mooie van deze muziek zit hem vol gens orkestleider John in het feit dat de variatie in klankkleur en ritme zo enorm is, de muziek kan tegelijkertijd vrolijk en treurig zijn. De ritmes varië ren van een eenvoudige vierkwarts tot een ingewikkelde vijfentwintig zestien de. Kortom, een lust voor het oor, maar zeker ook voor het oog om al die ver schillende instrumenten op zo'n verfris sende manier gebruikt te zien worden. Op de vraag wat de toekomstplannen van het orkest zijn geeft John het vol gende antwoord: nog beter worden, bet repertiore verder uitbreiden, ze zoeken nog een bassist en misschien zit er in de toekomst een studiereis naar Bulgarije in. Twee docenten van C-drie zullen de volksdansen begeleiden. Coleta Lus- tenhouwer zal met begeleiding van het orkest de Joegoslavische Internationale volksdansen doen. Men kan telefonisch kaarten reserveren bij de administratie van C-drie. Openingstijden van 8.30 - 12.30 en van 13.00-17.00 uur. De toe gangsprijs is slechts f5,00 en voor de cursisten van C-drie f3,50. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49 in Soest. Tel. 02155-22188. Als inleiding van de Paasvakantie kunnen de kinderen vrijdag 22 maart in C-drie genieten van de kinderfilm 'de Kikkerprins'. Als je een kikker een zoen geeft, wordt het een prins; dat is een bekend gege ven. Of dit ook het geval is in de Kikker prins is de grote vraag. De gebroeders Grimm hebben al heel wat sprookjes geschreven. Hiervan zijn een paar verf ilmd, soms in een tekenfilm, soms in een speelfilm. De Kikkerprins is extra bij zonder, want in deze film spelen kinde ren de hoofdrol. Als een jonge prinses in de tuin van het paleis aan het spelen is, verliest zij per ongeluk haar gouden bal. Deze valt in een poel. Zelf kan ze de bal niet pakken, want dan zou ze vies worden. Opeens zit er een kikker naast haar die kan pra ten. Hij wil de bal wel voor de prinses pakken maar dan wil hij daar wel een beloning voor in de ruil. Als beloning wil hij het kameraadje van de prinses zijn. Dit houdt dus in dat hij bij haar in het paleis wil wonen, in haar bedje wil slapen, naast haar wil zitten aan tafel en van haar bordje wil eten. Omdat de prinses dolgraag haar gou den bal wilterug hebben belooft ze hem snel dat dat mag. Maar als de kikker haar bal heeft teruggeven rent de prin ses er snel met haar bal vandoor. Aan haar vader, de Koning, vertelt ze niets. Als ze samen met haar vader 's avonds aan tafel zit wordt er opeens op de deur geklopt. Het is de kikker, hij wil naast haar zitten, van haar bordje eten De Kikkerprins begint om 15.45 uur en duurt ongeveer 70 minuten. De film is geschikt voor kinderen vanaf 5 jaar en de toegang is 2 gulden 50. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Expositie van schilderijen, keramiek, poppen en paaseieren Vrijdagavond 22 maart om 20.00 uur wordt in het Soester kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63, een tentoonstelling geopend van werk van twee leerlingen van de kunstschil der Jan de Kok uit Culemborg. Ook is er werk te zien in de etalage van "De Bereklauw" van het resultaat van de poppencursus van Angelique Wagen voord en Saskia Moorman uit Soest, alsmede de jaarlijkse Paaseierencol- lectie van Immie Zijlstra, Riemke Ei kelboom, Grada van Wessel en Lies- beth Veldhuijsen uit Baarn. Truus Luikel (571 uit Amersfoort heeft vier jaar les genaa van Jan Kok en expo seert voor de eerste maal haar schilde rijen. "De lessen die ik gehad heb, wa ren ontzettend belangrijk voor mijn ontwikkeling", vertelt zij. "Door het schilderen ben ik door een moeilijke fa se in mijn leven gekomen en het heeft mij geleerd om mijn leven anders in te richten. Ik ben gaan leren zien hoe de dingen in elkaar zitten, waar ik vroeger aan voorbijging. Het heeft mijn leven zinvol gemaakt en verrijkt." De aqua rellen van Truus Luikel zijn geïnspi reerd door de natuur, veelal bloemen die in fraaie kleuren en vormen met be hulp van de sluiertechniek zijn afge beeld. Jeannet Waarlo (31), sinds kort van Bussum naar Almere verhuisd, is dui delijk van een andere generatie. Zij heeft eveneens een vijftal jaren les ge had in de sluiertechniek van Jan Kok en is naast haar schilderwerk keramiste. Haar schilderijen, in abstracte vormen, hebben een krachtige vormgeving met veel kleur. "Ik vind schilderen veel moeilijker dan boetseren", zegt Jean net. "Boetseren geeft een veel direkter contact met materiaal Bij schilderen zit er altijd nog een penseel tussen, het is verder weg en daarom moeilijker te hanteren." Jeannet Waarlo leerde het maken van keramische vormen van An Franswa en exposeert voor de eerste keer haar objecten (Raku en gewone glazuurtechnieken). Met haar schilde rijen deed zij enkele keren mee aan groepsexposities. In de etalages van "De Bereklauw" zijn de verrichtingen te zien van de cursisten van de poppencursus van Angelique Wagenvoord en Saskia Moorman. Vanwege het grote aantal leerlingen in het afgelopen jaar, is er noodgedwon gen een keuze gemaakt uit het vele ma teriaal. Toch geeft het resultaat een goed beeld van het enthousiasme en de liefdevolle scheppingsdrang waarmee het afgelopen jaar gewerkt is. Naast al deze aktiviteiten in "De Be reklauw" is er dit jaar ook weer plaats ingeruimd voor de jaarlijkse Paaseie ren-tentoonstelling. Het werk van Im mie Zijlstra en Riemke Eikelboom met voorstellingen uit de natuur (land schapjes, bloemen, vogels en andere dieren) is van een ontwapenende schoonheid evenals de Paaseieren van Grada van Wessel (exotische vogels) en Liesbeth Veldhuijsen (knipwerk). De opening van de tentoonstelling, waarbij een ieder van harte welkom is, zal muzikaal worden opgeluisterd door Natasja Moespit Baarn (dwarsfluit). STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Nieuwe cursussen op tuingebied Bloemschikken voor gevorderden Op 24 april a.s. begint Groei Bloei weer met een cursus bloemschikken voor gevorderden onder leiding van mevr. Amesz. Noteer alvast de data: 24 april, 1 15 en 22 mei. Alle lessen wor den gegeven in de Kwekerij aan de Mo lenstraat, van 20.00 tol ca. 22.00 uur. Cursuskosten voor niet-leden: f 50,-, voor leden van Groei Bloei f 40,-. Nadere informatie en opgave bij Joyce Bartels, tel. 13906. Vervolgcursus tuinieren en snoeien Onder leiding van Dick Meischker wordt in deze cursus gewerkt in de tui nen van de cursisten - zeer op de prak tijk gericht! - op de volgende data: 13, 20 en 27 april, met als afsluiting een za terdagochtend snoeien in het Canton- park in Baarn op 4 mei. De kosten voor deze cursus bedragen voor niet-leden f 50,- en voor leden van Groei Bloei f 40,-. Nadere informatie en opgave bij Joyce Bartels, tel. 13906. 'Plantaardig' bloemschikken Een cursus voor liefhebbers van iets bij zonders! De heer Post staat bekend om zijn streven nieuwe paden te betreden in de bloemschikkunst en deze cursus laat u dal pad ook zien! Tijdens de eerste les gaat u in ieder geval een Japans aan doende minituin maken, waarvoor u de volgende materialen mee moet nemen: niet te diepe schaal met diameter van 40 cm, Japanse azalea met kleur naar eigen keus, tuinturf, potgrond, verschillende soorten mos, sphagnum, wikkeltouw, mesje en schaar. Ook voor deze cursus heeft Groei Bloei de prijzen op het zelfde lage peil gehandhaafd: voor le den f 40,- en voor niet-leden f50,- (ma terialen zijn voor eigen rekening!). Het cursusadres is: Noorderweg 33. Nadere informatie en opgave bij Joyce Bartels, tel. 13906. AL 26 JAAR BIEN VOOR EEN Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Wie amateur-musicus is, graag met an deren wil samenspelen en ouderen en gehandicapten een plezier wil doen is welkom bij het strijkorkest "De Vedelaars". Het orkest biedt de mogelijkheid hobby met vrijwilligers werk t.b.v.. ouderen en gehandicapten kosteloos te combineren. "De Vedelaars" spelen gezellige mu ziek, meestal met een nostalgisch tintje. Al 15 jaar concerteren "De Vedelaars" op woensdagmiddag in verzorgingshui zen en verpleeghuizen in Gooi en Eem- land, onder deskundige leiding van Wim Furrer. Men hoeft geen gevorderde strijker te zijn om mee te komen. Essentieel is, dat men redelijk muziek kan lezen. Het programma bestaat uit licht klassieke en populaire muziek, van Mozart tot Ro- bert Stolz. Het strijkorkest "De Vedelaars" kan vrijwel onbeperkt strijkers gebruiken. Wie viool, altviool, cello of contrabas speelt, kan meedoen. Nadere informa tie over "De Vedelaars" kan men tele fonisch krijgen bij: R.E. Ebell, Soest, tel. 02155-22947 of Wim Furrer, tel. 02159-19877. 03 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG De Vangrail Nachtegaal 8c, tel. 17615 Aerobic Op de zaterdagochtend, van 9.30 tot 10.30 uur, Aerobiclessen in De Vang rail. Volwassenen kunnen hieraan deel nemen. Kosten: f 20,- voor 4 lessen; f 50,- voor 12 lessen. U dient vooruit te betalen en u kunt u opgeven tot 27 maart. Bij voldoende opgave starten de lessen op zaterdag 6 april. Het Kruispunt Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987 Donderdag 21 maart: Koffie/theemiddag voor vrouwen van de Engh, 13.00 - 15.30 uur. Woensdag 27 maart: Instuif voor 4-9-jarigen: Film -f pop corn; 14.00 tot 15.30 uur. Kookcursussen Binnenkort starten er weer nieuwe kookcursussen voor 6-9 en 9-12-jari- gen; 16.00 tot 17.30 uur. Kosten: f 12,50 voor 6 lessen. Geef je snel op! De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Donderdag 21 maart: Klaverjassen voor volwassenen; 20.00 - 22.30 uur; f3,50. Bloemschikken voor volwassenen; 20.00 - 21.30 uur; f 3,50 Cursus figuurzagen Op 26 maart start er in de Praatpaal een cursus figuurzagen voor volwassenen. De cursus van 6 weken kost f 25,-. De data zijn: 26 maart, 2/9/16 en 23 april en 7 mei. Het leuke van deze cursus is dat je het snel leert en meteen resultaat ziet. U kunt veel zelf maken met de fi guurzaag, zoals raamdecoratie, waar van de gans op een stokje de bekendste is, maar ook gebruiksvoorwerpen als koffiefilter- en servethouders, speel goed als trekpoppen en puzzels, kinder kapstokken etc. Na het schuren, schil deren en lakken neemt u het mëe naar huis. Lijkt het u wat? Geef u dan op bij De Praatpaatf De Nederlandse vereniging ter bevor dering van paranormale en sociale ont wikkeling (PASO) organiseert op woensdag 27 maart een avond met uit leg en demonstratie van innerlijke kracht. Elk individu bezit een innerlijke kracht (K.I). De heer Sluter uit Hilversum zal uitleg en demonstratie geven van deze kracht. De aanwezigen worden in staat gesteld deze kracht ook te ervaren. Makkelijk zittende kleding en een handdoek zijn dan ook gewenst. De bijeenkomst in De Vangrail. Nachtegaalweg 8c, begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. De toegang bedraagt f 2,50 voor leden en f 6,00 voor niet-leden. Informatie: tel. 035 - 213886 of 02153 - 82927 (beide nummers na 18.00 uur). Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Op zondag 24 maart 14.00 uur speelt poppentheater Thije de succesvolle voorstelling Het Duinkonijn in de orangerie van Kasteel Groeneveld. Deze voorstelling werd op dezelfde plaats ontwikkeld. Daar vonden twee jaar geleden de eerste voorstellingen plaats. Na een succesvollle tournee door het hele land kunnen kinderen van 4-9 jaar nog één keer deze boeiende voorstelling bijwonen. In deze voorstelling, voorzien van een prachtig decor, probeert het duinkonijn te vliegen. Daarmee hoopt hij indruk te maken op een schattig konijntje dat bij hem in de buurt woont. Hij probeert van alles, maar het wil maar niet lukken. Bovendien wordt hij tegengewerkt door de zeemeeuw, die geen konijnen in de lucht wil hebben. Het is tenslotte zijn terrein! De hulp van de kikker die ach ter de duinen in een plas woont, biedt uitkomst. Maar dat niet zonder gevol- gen! Het Duinkonijn is een spannend ver haal aan de Nederlandse kust. Vanaf heden kunnen kaarten gereserveerdf worden bij de receptie van Kasteel Groeneveld. Telefoon: 02154-20 44 6. Toegang vijf gulden per persoon. Er is een beperkt aantal plaatsen. Op zondag 24 maart a.s. om 10.30 uur kan men in Kasteel Groeneveld koffie drinken met boswachter André Wiers- ma. Normaal op de laatste zondag van de maand, maar nu een week eerder in verband met Pasen. Centraal staan deze ochtend de bossen rond de Hoge en Lage Vuursche. Bos sen met een rijk verleden. Onderzoek heeft aangetoond dat er, verscholen in de oudste gedeelten, grafheuvels zijn te vinden van de eerste bewoners van dit gebied. Zo het bos al een natuurlijkke indruk maakt, dan dient men te beden ken dat er nauwelijks sprake is van een natuurlijk bos, Dat is enkele eeuwen ge leden geheel omgehakt. Latere land goedeigenaren hebben een beslissende invloed gehad op de vorm en inhoud van de Vuursche. De vele landschapse lementen zoals vijvers, hagen, lanen en boomgroepen zijn daarvan voorbeel den. Het zijn die elementen die de bos sen zo'n natuurlijk aanzien geven. Het grootste deel van de bossen van de Vuursche is in handen van Staatsbosbe heer. Deze dienst probeert aan de hand van een onderhoudsplan de historisch belangrijke elementen te bewaren. Vrij willigers helpen daarbij. Maar er is meer aan de hand in de bos sen van de Vuursche. Wie daar meer over wil weten, komt zondagmorgen 24 maart om 10.30 uur in Kasteel Groene veld koffiedrinken met de boswachter. De kosten bedragen f 2,50 inclusief een kopje koffie. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 21 maart: Van 9.30 - 11.30 uur: Knutselen voor volwassenen. Een gezellige klub doe- het-zelvers die prachtige dingen maakt. Kom ook eens langs! Van 9.30 - 12.00 uur: Ons eerste schoolreisje dit seizoen. Het zijn 50 kleuters van de Schakel, uit Amers foort. We gaan met hen het begin van de lente vieren. Van 15.45 - 17.45 uur: Twee kinderen komen hun verjaardag vieren. Zij ne men 20 vriendjes mee en reken maar dat het leuk wordt! Vrijdag 22 maart: Vandaag komt een aantal kinderen van De Schakel uit Soest meedoen aan het natuuredukatieprojekt van onze 'die- renjuf'. Dit gebeurt van 10.00 - 11.30 uur. 's Avonds begint om 19.30 uur een Kin dermodeshow. Deze wordt georgani seerd door 'Katrijntje'. In deze winkel zijn prachtige nieuwe en tweedehands kleren te koop voor kinderen. Van harte welkom zijn ouders en hun kinderen. Uiteraard ook andere belangstellenden. Zaterdag 23 maart: Van 13.30 - 16.00 uur: drie verjaar dagspartijtjes. Volop aktiviteiten en ho pelijk veel buiten spelen. Ook bestaat de mogelijkheid om mee te doen met het verzorgen van de dieren. Dat geldt met name voor kinderen vanaf 10 jaar uit Soest die het leuk vinden om dit vak te leren. Hoe verzorg je dieren? Wat moet je er allemaal voor over hebben? Dinsdag 26 maart: Van 9.30- 11.30 uur: Peuter/ouderak- tiviteit. Ouders met kleine kinderen we ten inmiddels de weg te vinden naar de ze leuke aktiviteit voor jong en oud. Ge zellig spelen, wat kletsen, niets hoeft, al les kan. Het kost 3 gulden per kind/ou derpaar. Woensdag 27 maart: Onze theatergroep staat weer te pope len om de kinderen te laten genieten van hun nieuwste produktie: 'Drupjes in het zand'. Deze vrolijke voorstelling begint om 14.00 uur en na de voorstel ling zijn er volop aktiviteiten voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De entree is slechts 1 gulden. Koninginnedag 1991: De kinderboerderij draagt haar steen(tje) bij door dit jaar voor de 9e maal een groot feest te houden voor jong en oud. We hebben veel hulp no dig. Jonge en ouderen mensen, ieder een is welkom om mee te helpen. Men sen die kinderen willen helpen bij een spelletje, mensen die hapjes en drankjes willen verkopen, etc. etc. Geef je op via tef. 18136. Het is hard nodig. Ook kunnen vanaf nu kinderen van 4 tot en met 12 jaar zich opgeven voor de Talentenjacht'. Dit grote spektakel vindt ook plaats óp Koninginnedag öp het terrein van de kinderboerderij. Wij zoeken kinderen die hun talenten willen laten zien aan een groot publiek. Alles mag, behalve playbacken. Geef je op en maak kans op een prachtige hoofdprijs! Leden van o.a. de afdeling Soest (en omstreken) van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen exposeren op 10 en 11 april hun werken in de Orchi- deeënzaal van wegrestaurant "De Af rit" in De Meern. Er zullen in totaal zo'n 500 stuks tentoongesteld worden, waaronder: patchwork, kantkloswerk, open-naaiwerk, quilten, schilderen, boetseren, enz. Tevens wordt op beide dagen door een aantal dames gedemon streerd in verschillende technieken. Openingstijden: woensdag van 10.30 tot 21.00 uur; donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Entree: voor leden f 2,50; voor niet-leden f 3,50. Wegrestaurant "De Afrit", Meerndijk 59, De Meern (tel. 03406-61444), is te bereiken via de A12, afslag De Meern, of met bus 180 Utrecht-Gouda, via Montfoort. Theo Olof. Foto: Peter Keiler. A.s. zaterdag, 23 maart, vindt in de Hasselaerzaal van het kasteel Groene veld in Baarn weer een "kasteelcon cert" plaats. Uitvoerenden zijn de be kende violist Theo Olof en Mathias Maurer (altviool) en Harro Ruysenaars (cello). Zij spelen werken van Mozart, Ravel en Beethoven. Het concert begint om 20.15 uur. En tree: f 13,50/12,-. Reserveren: tel. 02154-204461. De Verenicing Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage Ie leveren aan het sociaal-culturele Ie- ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f54,- per jaar; voor jongeren l/m 23 laar en personen die tot dezelfde huishouding be- hnrpn f27 - per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 21 maart: "Nu is voor ons de tijd aangebroken om goede verhalen te vertellen." Met deze verklaring opende regisseur Pavel Loengin het internationale persboek dat de film "Taxi Blues" begeleidde op het festival van Cannes. Hij bedoelde ermee dat scenarioschrijvers in de Sov jet-Unie nu voor het eerst verhalen kunnen schrijven zonder zich continu rekenschap te geven van wat wel en niet mag. Voor hemzelf was zijn eerste bui tenlandse reis naar Parijs doorslagge vend voor de afrekening met de zelfcen suur. Terug in de Sovjet-Unie sloot hij zichzelf op in een huis op het platteland en schreef "Taxi Blues". "Het schrijven van dit script veranderde mijn leven. Voor het eerst hoefde ik mijn persoon lijkheid niet te verbergen. Ik beschreef mijn reacties op een land dat ik haat en liefheb. Ik behandelde het vreemde fe nomeen zelfdestructie waaraan mijn hele generatie lijdt. Dat is geen sociolo gisch of politieke verhaal, noch is het kritisch ten aanzien van de huidige gang van zaken. Het is gewoon een verhaal, een waar verhaal." De chauffeur en de saxofonist Het verhaal van "Taxi Blues" is dat van twee mannen die elkaar in het nachtelij ke Moskou ontmoeten. De een, Schli- kov, is een taxichauffeur, een eenzame wolf die alleen in geld gelooft. Hij denkt dat hij de blauwdruk kent voor een ver antwoord leven en die legt hij aan ande ren op, als het moet met grof geweld. Die blauwdruk wordt zijn ondergang. Hij past hem toe op zijn tegenspeler in wie hij een zwakkeling meent te herken nen: een alcoholist die hem geld schul dig is. Zo'n slappe kunstenaar zal baat hebben bij een degelijke heropvoeding ("Ik werk me kapot terwijl jullie met God praten"). Er ontwikkelt zich een meester-slaafverhouding waarin Schli- kov echter tot zijn ontzetting op alle fronten voorbijgestreefd wordt. Het ergste is dat die artistiekeling zich niet extra hoeft in te spannen. Liocha de sa xofonist hoeft alleen maar gelaten af te wachten en vol te houden om vervol gens datgene te bereiken waarvan Schli- kov alleen maar kan dromen. Een reis naar het buitenland bijvoorbeeld. De taxichauffeur wil wraak nemen maar bereikt slechts zijn eigen ondergang. Artistieke kruisbestuiving De Russische filmmaatschappij Len- film verbood Loengin aapvapkelijk om de régie 'té doen, naderde,belangrijke Fran'së 'pFoduce'nt Karïnitz échter het script had gelezen en enthousiast rea geerde, werd besloten tot een copro- duktie met Frankrijk. Deze aanpak leidde tot een culturele en artistieke kruisbestuiving. Het resultaat is een film die een genadeloos realistisch beeld van het leven in Moskou schil dert. Ondanks de duidelijke polijsting naar vooral Amerikaanse actiefilms - waarbij afgevraagd kan worden of zo'n ontwikkeling de Sovjet-cinema interes santer maakt - won Loengin voor "Taxi Blues" in Cannes de prijs voor de beste regie. Aanvang: 20.30 uur Toegang: f 6,-; CJP/Pas65+ f 5,-. Re serveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Het achtste Boekenfestival trok vorige "eek dinsdag veel belangstellenden. Gastsprekers Ma x Dendermonde, Willeke van Ammelrooy, Peter Hoef nagels en Marjolein Kool mochten zich verheugen in een geïnteresseerd en geboeid publiek, dat naar het Grift- I nd was gekomen om de mannen en vroUwen achter het verhaal beter te le ren kennen. Het gezelschap schrijvers (radeerde de aanwezigen op een af- wisselende avond. Het achtste Boekenfestival werd geor ganiseerd door de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Van de Ven's boek handel en de Baarnse Uitgeverijen De prom en De Fontein. Het wordt ieder aar traditiegetrouw gehouden in het cader van de boekenweek. peter Hoefnagels werd door gastheer van de avond Wim Hazeu uitgenodigd het spits af te bijten. Hoefnagels is naast hoogleraar in de criminologie en ka merlid voor D66 auteur van verschil lende romans. Uit zijn nieuwste boek 'de Vioolspeler', las Hoefnagels een stuk voor. Marjolein Kool had veel succes met haar gastoptreden. De 32-jarige lerares Nederlands en wiskunde en dichteres werd door haar ontdekker Nico Scheepmaker ooit omschreven als 'de Annie M.G. Schmidt van de jaren ne gentig'. Haar grappige, spitsvondige ge dichtjes met een vaak zeer verrassend slot, werden door het enthousiaste pu bliek zeer gewaardeerd. Zij las enkele gedichten voor uit de bundel 'Autowrak en opklapbed', waarmee zij vorig jaar v debuteerde. L Max Dendermonde was zonder twijfel E de meest bekende schrijver van het ge- n zeischap (hoewel in naamsbekendheid t> zijn kersverse collega Willeke van Am- melrooy hem misschien wel voorbij- e streeft). De 71-jarige, in het zonnige n Horida woonachtige schrijver wijt zijn n productiviteit (Dendermonde haalt een s gemiddelde van bijna een roman per t jaar) aan het feit dat hij in Florida wei- v nig vrienden heeft en daarom wel dui zend woorden per dag haalt. Hij is in Nederland om zijn meest recente roman Met het thema: "Alle landen en volke ren samen" viert de R.K. Basisschool "De Wegwijzer" op donderdag 21 maart haar derde lustrum. Team en ouderraad hebben voor de kinderen een fantastische feestdag georgani seerd; een waar landenfeest vol brui sende, fleurige en spannende activitei ten, waqrbij de kinderen, verkleed in de stijl yan het door hun gekozen land, 's morgens op school komen. De feestdag begint om 8.30 uur met een gezamenlijke opening, waarbij de ver bondenheid met het Soester vasten- project" over Kenia een centrale plaats inneemt. In het kader van dit project hebben de kinderen zelf van hun zak geld iets gespaard; het bijeengebrachte bedrag zal aan het Vastenaktie-comite worden aangeboden. Na de officiële opening, waarbij uit een wereldbol vredesduiven gelost zullen worden, zal het landenfeest voortgezet worden met verschillende spelactivitei ten in de school. Van 12.00 uur tot 13.00 uur is er voor allen een groot lo pend buffet, met o.a. exquise buiten landse gerechten, aangeboden en ver zorgd door de ouders. Voor de middag staat nog een spannen de vossenjacht door de wijk op het pro gramma. Om 14.30 uur wordt er geza menlijk afgesloten met het feestlied en het oplaten van tweehonderd ballonnen door de kinderen van De Wegwijzer. Cursussen De voorbereiding van het nieuwe cur susseizoen bij de Volksuniversiteit is al weer in volle gang. Hoewel het nog wat vroeg in het jaar is en u waarschijnlijk bezig bent met het maken van vakantie plannen, wil de VU u toch alvast infor meren over cursussen die in het najaar van start gaan. Pergamano Eén van de cursussen die opnieuw op het programma staan is Pergamano, een oude creatieve kunst, afkomstig uit Co lombia. Met speciaal perkament papier maakt u, naar eigen ontwerp, de mooiste werkstukken, o.a. wens- en sierkaarten, menu- en visitekaartjes en enveloppen of sieraden. In korte tijd en voor relatief weinig geld kunt u de een voudige technieken leren en hebt u er een leuke hobby bij. Binnenhuisarchitectuur We richten ons huis in naar onze eigen smaak. De één houdt van klassieke en de ander van moderne spullen, maar we streven allemaal naar een zo gezellig mogelijk interieur. Hoe bereiken we dat in ons huis met de dingen die we al heb ben? Op deze vraag wordt in de cursus een antwoord gegeven. Meubelvor men, vloerbedekking, verlichting en nog veel meer worden behandeld. De cursus is niet alleen nuttig voor mensen die bezig zijn een nieuw huis in te rich ten, maar vooral voor degenen die on vrede hebben met hun huidige inte rieur. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195; kantoor ge opend elke maandag van 10.00 tot 12.30 uur en elke donderdag van 10.00 tot 13.30 uur, behalve in de school vakanties. r Op 23 maart wordt er een uniek con- eert gegeven. De Regionale Muziek school en het AJO, het Amersfoorts Jeugdorkest, hebben traditiegetrouw de krachten en talenten gebundeld en verzorgen op deze dag gezamenlijk het solistenconcert. Het concert wordt ge houden in de Brugkerk aan de Schui- lenburgerweg 2 in Amersfoort. Eenmaal in de twee jaar krijgt een aan tal jonge, veelbelovende leerlingen van de RM A-muziekschool de gelegenheid om als solist te concerteren met het AJO. Dit jaar wordt er een zeer geva rieerd programma gebracht met solis ten zang, cello, klarinet, fluit en trom bone. Het Amersfoorts Jeugd Orkesl staat onder leiding van Peter Vinken. Voor de leerlingen van de muziek school is het solistenconcert een abso luut hoogtepunt in hun muziekoplei ding. Zij mogen een gedeelte uit een so listenconcert spelen en worden bege leid door een echt orkest. Er zijn maa weinig muziekschoolleerlingen die he voorrecht hebben om dit tijdens hui opleiding te doen. Zes RMA-leerlingen soleren op zater dag 23 maart. Vera Pluijlaar (20) zing twee aria's uit het zangspel Bastien e Bastienne van Mozart. De 16-jarig Frans van Mourik speelt stukken vai Lutoslawski voor klarinet. De zeer jonge cellist Sacha Gramoe chin, hij is elf jaar oud, speelt twee stuk ken. Hij zal van Tsjaikovsky de Noctur ne en van Saint- Saëns het Allegro Ap passionato ten gehore brengen. Carol ne Schwarz (20) is fluitiste en zal ee aria van Roussel laten horen. De eve oude Peter Spierings speelt als solist het concertino voor trombone en stnjl orkest van L.E. Larsson. Een uit vier jeugdige klarinettisten b staand RMA-kwartet zal de Conce tante voor vier klarinetten van Schi delmeisser spelen. Het concert begint om 20.00 uurKat ten kosten vijf gulden per stuk en z aan. de zaal te verkrijgen.

Soester Courant | 1991 | | pagina 14