REIS MET PLEZIER! Verdwenen Soest A&0 VERZEKERT. Schrijvers traeteren publiek op ifvvisselende en boeiende avond Speeldoos Studio Karla Karwoczik pagina 14 WOENSDAG 20 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 [Leerlingen RMA 1 soleren jeel belangstelling voor achtste Boekenfestival Wie van Soest houdt ■st de Soester Courant Basisschool 'De Wegwijzer' 15 jaar Autokraken Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Verdwenen Soest hervonden olksuniversiteit >est/Soesterberg SOEST Bram Vermeulens 'Vriend en vijand' schept alleen vrienden Verzorgd zijn en je verzorgd voelen, elk moment van de dag. Museum Oud Soest Donderdag 21 maart: 'On the road' met Rob van Houten en Feike Boschma Amadeus Wij helpen u daarbij! Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25 - Telefoon 02155 - 2 04 88 Bart Stultiens met 'Hotel Spoorzicht' De Speeldoos" maart '91 Theater Agenda ^V\<,v Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 IMWMU.lM.HM De Vereniging Ariishock, Steenhoffstr„„, Soest, iel. 02155-19577, stelt wch ak dn bijdrage Ie leveren aan het sociaal-^,^* '•d stean'u I en gepi- l De 1 horen f 27,- per jaar. Kontaktadres leden».? I slralie: Parklaan 98,3765 GK Soest,tel 12689* "Nu is voor ons de tijd aangebroken 0„ goede verhalen te vertellen." Met rf, verklaring opende regisseur p»1; Loengin het internationale pershn.V dat de film "Taxi Blues" begelS het festival van Cannes. Hij bedoel? ermee dat scenarioschrijvers in de Sn jet-Unie nu voor het eerst verhal? kunnen schrijven zonder zich conti™ rekenschap te geven van wat wel en n 2 mag. Voor hemzelf was zijn eerste bVii tenlandse reis naar Parijs doorsla»'" vend voor de afrekening met de zelfcen sirar. Terug in de Sovjet-Unie sloot hi zichzelf op in een huis op het platte J -n schreef "Taxi Blues". "Het scS ean dit script veranderde mijn leven Voor het eerst hoefde ik mijn persoon ijkheid niet te verbergen. Ik beschreef nijn reacties op een land dat ik haat en lefheb. Ik behandelde het vreemde fe ïomeen zelfdestructie waaraan miin iele generatie lijdt. Dat is geen sociolo- tisch of politieke verhaal, noch is het iritisch ten aanzien van de huidigegant an zaken. Het is gewoon een verhaal en waar verhaal." )e chauffeur en de saxofonist let verhaal van "Taxi Blues" is dat van ivee mannen die elkaar in het nachtelii- e Moskou ontmoeten. De een Schli- ov, is een taxichauffeur, een eenzame I 'Olf die alleen in geld gelooft. Hij denkt at hij de blauwdruk kent voor een ver- ntwoord leven en die legt hij aan ande- m op, als het moet met grof geweld ,ie blauwdruk wordt zijn ondergang lij past hem toe op zijn tegenspeler in ie hij een zwakkeling meent te herken en: een alcoholist die hem geld schul- ig is. Zon slappe kunstenaar zal baal ebben bij een degelijke heropvoeding Ik werk me kapot terwijl jullie met od praten"). Er ontwikkelt zich een eester-slaafverhouding waarin Schli- iv echter tot zijn ontzetting op alle inten voorbijgestreefd wordt. Hel gste is dat die artistiekeling zich niet tra hoeft in te spannen. Liocha de sa- fonist hoeft alleen maar gelaten af te ichten en vol te houden om vervol- ns datgene te bereiken waarvan Schli- v alleen maar kan dromen. Een reis ar het buitenland bijvoorbeeld. De lichauffeur wil wraak nemen maar reikt slechts ziin eigen ondergang. rtistieke kruisbestuiving Russische filmmaatschappij Len- n vgrbood Loengin atpivapkelijk om regie te doen. nadar'de.Bètóngrijke msü producent Karfnitz eeftrer het ipt had gelezen en enthousiast rea- irde, werd besloten tot een copro- ktle met Frankrijk. Deze aanpak 1de tot een culturele en artistieke "sbestuiving. Het resultaat is een L een genadeloos realistisch 'ld van hel leven in Moskou schil- t. Ondanks de duidelijke polijsting .r vooral Amerikaanse actiefilms - irbij afgevraagd kan worden of zo'n wikkeling de Sovjet-cinema interes ter maakt - won Loengin voor "Taxi es in Cannes de prijs voor de beste ivang: 20.30 uur gang: f 6,-; CJP/Pas65+ f 5,-. Re- 'eren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. -ichfcfo RAoLantAcfïiml I- filet achtste Boekenfestival trok vorige breek dinsdag veel belangstellenden. Pustsprekers Ma x Dendermonde, Jyilleke van Ammelrooy, Peter Hoef nagels en Marjolein Kool mochten |ich verheugen in een geïnteresseerd en geboeid publiek, dat naar het Grift- land was gekomen om de mannen en ■rouwen achter het verhaal beter te le- Ten kennen. Het gezelschap schrijvers (radeerde de aanwezigen op een af wisselende avond. Het achtste Boekenfestival werd geor ganiseerd door de Maatschappij tot Nut [an 't Algemeen, Van de Ven's boek handel en de Baarnse Uitgeverijen De from en De Fontein. Het wordt ieder ■aar traditiegetrouw gehouden in het kader van de boekenweek. Peter Hoefnagels werd door gastheer [an de avond Wim Hazeu uitgenodigd het spits af te bijten. Hoefnagels is naast hoogleraar in de criminologie en ka merlid voor D66 auteur van verschil- ende romans. Uit zijn nieuwste boek de Vioolspeler', las Hoefnagels een stuk [oor. Marjolein Kool had veel succes met naar gastoptreden. De 32-jarige lerares Nederlands en wiskunde en dichteres ^erd door haar ontdekker Nico Scheepmaker ooit omschreven als 'de Annie M.G. Schmidt van de jaren ne gentig'. Haar grappige, spitsvondige ge dichtjes met een vaak zeer verrassend slot, werden door het enthousiaste pu bliek zeer gewaardeerd. Zij las enkele gedichten voor uit de bundel 'Autowrak en opklapbed', waarmee zij vorig jaar debuteerde. lax Dendermonde was zonder twijfel e meest bekende schrijver van het ge- elschap (hoewel in naamsbekendheid ijn kersverse collega Willeke van Am- lelrooy hem misschien wel voorbij streeft). De 71-jarige, in het zonnige ^lorida woonachtige schrijver wijt zijn productiviteit (Dendermonde haalt een .gemiddelde van bijna een roman per Haar) aan het feit dat hij in Florida wei- 'nig vrienden heeft en daarom wel dui zend woorden per dag haalt. Hij is in [Nederland om zijn meest recente roman 'Watson kom hier, ik heb je nodig', te presenteren. Opvallende nieuwkomer Een van de meest opvallende nieuwko mers in de schrijverswereld is zonder twijfel Willeke van Ammelrooy. Van Ammelrooy maakte furore als actrice en is momenteel niet alleen druk bezig met film- en tv-werk voor de camera, maar ook achter de camera als regisseu se. Zij debuteerde als schrijfster met het boek 'Voor een dubbeltje sex-appeal', waarin zij verhaalt over haar jeugd en I Met het thema: "Alle landen en volke- ren samen" viert de R.K. Basisschool "De Wegwijzer" op donderdag 21 I maart haar derde lustrum. Team en ouderraad hebben voor de kinderen een fantastische feestdag georgani seerd; een waar landenfeest vol brui sende, fleurige en spannende activitei ten, waarbij de kinderen, verkleed in de stijl van hét door hun gekozen land, 's morgens op school komen. De feestdag begint om 8.30 uur met een j gezamenlijke opening, waarbij de ver bondenheid met het Soester "vasten- project" over Kenia een centrale plaats inneemt. In het kader van dit project hebben de kinderen zelf van hun zak geld iets gespaard; het bijeengebrachte bedrag zal aan het Vastenaktie-comité worden aangeboden, i Na de officiële opening, waarbij uit een f wereldbol vredesduiven gelost zullen worden, zal het landenfeest voortgezet worden met verschillende spelactivitei- 1 ten in de school. Van 12.00 uur tot 13.00 uur is er voor allen een groot lo- I pend buffet, met o.a. exquise buiten landse gerechten, aangeboden en ver zorgd door de ouders. Voor de middag staat nog een spannen- I de vossenjacht door de wijk op het pro gramma. Om 14.30 uur wordt er geza- I menlijk afgesloten met het feestlied en het oplaten van tweehonderd ballonnen door de kinderen van De Wegwijzer. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Een onbekende dader heeft vrijdag aan de Prins Hendriklaan een auto openge broken. Hij vernielde het scheer- raampje en nam de radiocassetterecor der weg. De eigenaar, een 44-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. Van de Wilhelminalaan kreeg de politie een melding van een 23-jarige bewoner. Van zijn auto bleek het portier te zijn opengebroken. De buit was een bril ter waarde van 260 gulden. Vl.n.r.v.b.n.o.: Peter Hoefnagels, Wim Hazeu, Max Dendermonde, Mar jolein Kool en Willeke van Ammelrooy. Foto: Goos van der Wilt. haar leven als filmster, dat lang niet al tijd over rozen ging. Van Ammelrooy zei het boek geschre ven te hebben, omdat zij het gevoel had dat haar werkelijke denkbeelden en ge dachten niet tot het publiek doordron gen. Daarmee verwees zij nadrukkelijk naar de verhalen die er over haar, haar gezin en haar huwelijk in de roddelpers verschenen. Volgens haar komt het beeld dat deze bladen van haar schetsen niet overeen met hoe zij werkelijk in el kaar zit. Zij vond dat zij dit boek moest schrijven om een einde te maken aan al le onzinverhalen die er over haar de ronde doen. Van het gastoptreden van Willeke van Ammelrooy, de vragen die haar gesteld werden en haar antwoorden op dit acht ste boekenfestival werden tv-opnamen gemaakt door de NCRV. Wie niet in de gelegenheid was om het Griftland te be zoeken, kan Van Ammelrooy in eigen huis ontvangen via het programma An der Nieuws, dat op maandagavond 25 maart wordt uitgezonden. Het pro gramma wordt dan speciaal gewijd aan de moeder-dochter-relatie van de schrijfster. Achttien mensen stonden er op de foto - nou nee, eigenlijk stonden er maar twaalf, zes zaten er achter een tafel. Weet u het nog? Coöperatieve bakkerij Des Werkmans Welvaart, oftewel de coöperatie. Van verschillende kanten zijn we ingelicht, en de puzzel is bijna compleet. Laten we maar beginnen, staande links op de foto zoals u er te genaan kijkt. Dan ziet u Frans van Kesteren, bakker en wel degene die speciaal voor de oven zorgde, de ovenist dus. Naast hem staat Gijs van Doorn, ook bakker (er waren ca. negen bakkers, de overigen waren vooral bestuursleden). Nummer drie was Dirk Huvers, met daarnaast Willem Hilhorst, die eerder bij de coöperatie aan de Torenstraat werkte. Dan komt Wous Tolboom die aan het Klaarwater woonde, met naast hem bestuurslid Van Velzen. Dan komt de heer Hom, van de drukkerij aan de Middelwijkstraat (on langs overleden) en naast hem (wel licht) weer een Van Velzen. Nummer negen is Look van Hees van de Beetz- laan, daarnaast Frits Wils, dan Mat- thieu Hesp en helemaal rechts staat Jan Onwezen - dezelfde die ons de meeste informatie verschafte. Zittende, alweer van links naar rechts: Kees van den Berg, Nart Egberts, Piet j de Beer, Willem van Breukelen en dan de heer Brom, chef van de bakkerij. Wie er helemaal aan de rechterkant zit, is tot nu toe onbekend gebleven, maar mis schien kan iemand ons nog aan die naam helpen. Wanneer de foto is geno men, is nog niet helemaal zeker. Het zal wel bij een jubileum zijn en het moet, gezien de leeftijd van de afgebeelden, omstreeks 1938 zijn geweest. De foto is niet in de bakkerij aan de Molenstraat genomen, maar in het St. Jozefgebouw aan de Steenhoffstraat. Hoe lang de co öperatieve bakkerij heeft bestaan, is ons nog niet bekend, het zou tot in de jaren '50 moeten zijn geweest. Het was, voor Soester begrippen, een flinke bakkerij met zo'n 8 tot 900 klanten. Er werd van alles gebakken, tarwebrood, rogge brood, kadetjes, krentenbollen, be schuit ook, maar geen banket. Bekend waren de grote roggebroden (12-pon- ders) die toen 70 cent kostten. Het brood werd rondgebracht, vanaf tien uur, want eerder mocht het niet de straat op volgens de wet. Het was een goedlopend bedrijf en de afnemers, de leden, kregen nog jaarlijks een uitkering ook. Een foto met een verhaal - harte lijk dank aan degenen die ons ervan ver telden! t o. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Op 23 maart wordt er een uniek con- I eert gegeven. De Regionale Muziek- school en het AJO, het Amersfoorts Jeugdorkest, hebben traditiegetrouw 1 de krachten en talenten gebundeld en I verzorgen op deze dag gezamenlijk het 1 solistenconcert. Het concert wordt ge houden in de Brugkerk aan de Schui- j lenburgerweg 2 in Amersfoort. Eenmaal in de twee jaar krijgt een aan- I tal jonge, veelbelovende leerlingen van I de RM A-muziekschool de gelegenheid om als solist te concerteren met het AJO. Dit jaar wordt er een zeer geva- I rieerd programma gebracht met solis- ten zang, cello, klarinet, fluit en trom- I bone. Het Amersfoorts Jeugd Orkest staat onder leiding van Peter Vinken. Voor de leerlingen van de muziek school is het solistenconcert een abso- I luut hoogtepunt in hun muziekoplei ding. Zij mogen een gedeelte uit een so- listenconcert spelen en worden bege- r leid door een echt orkest. Er zijn maar weinig muziekschoolleerlingen die het voorrecht hebben om dit tijdens hun opleiding te doen. 1 Zes RMA-leerlingen soleren op zater dag 23 maart. Vera Pluijlaar (20) zingt twee aria's uit het zangspel Èastien et Bastienne van Mozart. De 16-jarige Frans van Mourik speelt stukken van Lutoslawski voor klarinet. De zeer jonge cellist Sacha Gramoe- chin, hij is elf jaar oud, speelt twee stuk ken. Hij zal van Tsjaikovsky de Noctur ne en van Saint-Saëns het Allegro Ap passionato ten gehore brengen. Caroli ne Schwarz (20) is fluitiste en zal een aria van Roussel laten horen. De even oude Peter Spierings speelt als solist in het concertino voor trombone en strijk orkest van L.E. Larsson. Een uit vier jeugdige klarinettisten be staand RMA-kwartet zal de Concer tante voor vier klarinetten van Schin- delmeisser spelen. Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten kosten vijf gulden per stuk en zijn aan.de zaal te verkrijgen. sussen porbereiding van het nieuwe cur- izoeni bij de Volksuniversiteit is al- in volle gang. Hoewel het nog wat m het jaar is en u waarschijnlijk nt met het maken van vakantie- en, wil de VU u toch alvast infor- i over cursussen die in het najaar art gaan. rgamano an de cursussen die opnieuw op ^grarnma staan is Pergamano, een kunst, afkomstig uit Co- Met speciaal perkament maakt u, naar eigen ontwerp, de e werkstukken, o.a. wens- en nen, menu- en visitekaartjes en jpenofsieraden. In korte tijd en af i_wF'n'8 geld kunt u de een- e technieken leren en hebt u er tke hobby bij. menhuisarchitectuur iten ons huis in naar onze eigen De een houdt van klassieke en -r van moderne spullen, maar we allemaal naar een zo gezellig interieur. Hoe bereiken we dat uis met de dingen die we al heb- P deze vraag wordt in de cursus woord gegeven. Meubelvor- oerbedekking, verlichting en meer worden behandeld. De 5 n,5l a"een nuttig voor mensen g zijn een nieuw huis in te rich- 'vooral voor degenen die on- ebben met hun huidige inte- iversiteit Soest/Soesterberg, In, te'" 22195; kantoor ge- maandag van 10.00 tot ir en elke donderdag van 10.00 uur' behalve in de school juf Het met veel positieve commentaren beschreven programma van Bram Ver meulen "Vriend en vijand" slaat de spijker op zijn kop. Na een lange "af wezigheid" op dit niveau sloot hij met zijn vorige programma "Dans met mij" weer aan bij datgene waarvoor hij eigenlijk geschikt is. Met "Vriend en vijand" is hij weer helemaal terug waar hij moet zijn. Teksten vanuit het leven gegrepen si tuaties, die de brave burgerij weten te schokken, omdat zij in hun leven eigen lijk niet thuishoren. Zichzelf begelei dend op piano en gitaar doet hij het pu bliek voelen wat een leed, maar ook welk een humor er in ons leven bestaat. Veel, eigenlijk voornamelijk in mineur geschreven muziek, waarbij zijn rauwe stem in het meer lyrische gedeelte doet denken aan Randy Newman en in de meer luide uithalen aan de coal-miner Joe Cocker. Vermeulen weet met zijn liedjes de mensen vanaf het begin te boeien door deze unieke combinatie van blues-ach- tige muziek met herkenbare situaties in zijn teksten. Jammer, dat slechts een zestigtal men sen de moeite nam om hiervan getuige te zijn. Is het genre wellicht niet geschikt voor Baarn en/of Soest? Wie weet. Maar zij die niet gekomen zijn hebben werkelijk iets gemist. De aanwezigen waren razend enthousiast, getuige hun langdurige applaus na afloop van het programma. Het is te hopen, dat Vermeulen hier door niet in de toekomst Baarn links zal laten liggen, want zijn ontegenzeglijke klasse zal uiteindelijk ook de Baarnaars weten te overtuigen, dat hij slechts volle zalen verdient. JOD Te lang is de inspirerende combinatie van mimespeler Rob van Houten en marionettenman Feike Boschma niet in de Nederlandse theaters te zien ge weest. Vanaf maart heeft dit gouden duo met 'On the road' de draad weer opgepakt, met medewerking van mi mespeler Rob KrdïtT'Het programma van Rob van Houten en Feike Bosch- ma dat in ons Speeldoosmagazine is aangekondigd als 'Mystery Guest' is omgedoopt tot 'On the road'. Geldautomaten, waar kroketten uitrol len en automatiseren waar geld te halen valt. Een trein, waarin Feike - de eeuwi ge vertellende romancier - wordt lastig gevallen door vieze mannen, junks en voetbalsupporters. De realiteit? Fictie? Reigers met creditcard, gebakken vo gels in de straalmotor, een luidruchtige badgast op het romantische hete strand, vliegers die straaljagers worden. De al ledaagse fantasie? Rob van Houten is de mimespeler die met zijn groep 'Funhouse' in de jaren '70 beroemd werd. Later zijn zijn bur leske revuprogramma's en solo-optre dens altijd verrassende theaterproduk- ties gebleven. Feike Boschma mag wel de 'Peetvader' van het Nederlandse poppen- en marionettentheater worden genoemd. Feike's poëtische en artistiek verfijnde programma's hebben hem veel roem in binnen- en buitenland ge geven. Feike Bosma en Rob van Houten Foto: Ted Lagemaat Willem Nijholt keert terug in het to neelstuk dat de basis vormde voor de latere succesfilm van Milos Forman, waarmee vele mensen voor het eerst kennis hebben gemaakt met de mu ziek van Mozart, van wie in 1991 wordt herdacht dat hij 200 jaar gele den gestorven is. John van de Rest is de producent van deze voorstelling, die tien jaar geleden werd uitgebracht door de Haagse Co- medie. Het stuk handelt over de 'moor dende' spanning tussen de componis ten Mozart en Salieri, die volgens het verhaal niet kon verwerken dat de veel jongere Mozart hem overvleugelde. Madat het toneelstuk van Peter Shaffer eerder in Engeland en Amerika een theaterhit was, maakte Nijholt de voor spelling in Nederland tot een hoogte punt. In de nieuwe produktie, die op 1 januari 1991 in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag in première ging, speelt Paul Röttger de rol van Mozart en Wilke Du- rand diens vrouw Konstanze. Van de vele rollen in deze spectaculaire voor- Dinsdag 26 maart: Een grote foto uit het archief van de ge meente. De heer Haanstra, die dit ar- gaat uit naar het klokje. Is er onder onze chief onder zijn hoede heeft, zou graag lezers iemand die hem - en ons! - aan vernemen of iemand weet waar de foto deze informatie kan helpen? Bij voor- is genomen. Zijn speciale belangstelling baat onze dank! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgenodigd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! Bart Stultiens Foto: Willem Knijpers Dinsdag 5 maart, 20.15 uur: "De wereld in een rugzak" Soloprogramma van de acteur, vertel ler, cabaretier, journalist Dolf de Vries. Kaarten f 12,50; Pas65/CJP f 11,—. Vrijdag 15 maart, 20.15 uur: "Rosalie Niemand" Toneelstuk uitgevoerd door het Me- chels Theater met in de hoofdrol Tessy Moerenhoiit. Kaarten, f 25,—' PaS65/ CJP f 22,60! Zaterdag 16 maart, 20.15 uur: "Vriend en Vijand" Soloprogramma van Bram Vermeulen. Kaarten f 17,50 Pas 65/CJP f 15,00. Donderdag 21 maart, 20.15 uur: "Mystery Guest" Nieuw theaterprogramma van Rob van Houten en Feike Boschma. Kaarten f 15,— (Ook Pas65/CJP). Dinsdag 26 maart, 20.15 uur: "Hotel Spoorzicht" Avondvullend cabaretprogramma van Bart Stultiens. Kaarten f 15,-- (ook voor Pas65/CJP). Donderdag 28 maart, 20.15 uur: "Amadeus" Toneelstuk met o.a. Willem Nijholt, Paul Röttger, Josine van Dalsum, Lex van Delden, Wil van Seist, Tom van Beek e.v.a. Kaarten f 27,50 Pas65/CJP f 25,00. Speciale Kindervoorstelling Woensdag 13 maart, 14.00 uur: "De onvoorstelbare tocht" Speelfilm voor kinderen met Neder lands gesproken commentaar. Kaarten f 5,-. Vorig seizoen was Bart Stultiens in De Speeldoos te zien met het programma 'Bart S. te N.', waarvan de ondertoon vrij serieus was. In 'Hotel Spoorzicht' gaat hij de kolderieke kant op. Uiteenlopende mensen bevolken het sfeervolle 'Hotel Spoorzicht' gelegen ergens in niemandsland. Aan klandizie geen gebrek, zelfs hoge buitenlandse gasten vinden er tot volle tevredenheid hun kamer. Wat maakt dit hotel zo bij zonder? De gasten kunnen het u vertel len: De Spaanse heldentenor Camillo Alvarez, of de Britse diplomaat John Hackett, en zelfs Tjeu Boereboom uit Maasbracht, die al jaren vaste gast van 'Hotel Spoorzicht' is. Wilt u ze leren kennen? Verblijf dan zelf eens een tijdje in dit hotel onder de hotels. Volop ruimte! Bart Stultiens en Ton Hendriks laten u kennismaken met een groot aantal per sonages, die allen één ding gemeen heb ben: hun verblijf in 'Hotel Spoorzicht'. Natuurlijk ontbreekt de vleugel niet in de foyer van dit hotel, waardoor weer een groot aantal liedjes deel uitmaken van het programma. Willem Nijholt Foto: Jan Swinkels stelling noemen we verder: Willvan Seist, Tom van Beek, Niek Pancras, Ad Hoeymans, Michiel Kerbosch, Wilfred Klaver, Fer Conrad, Gwendolyn Ver hulst, Peter Klein Gunnewiek en Thijs- je van de Rest.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15