AVIS VINNcT^E pier SIGAREN-SPECIAALZAAK HEERSMINK 3R- en Twee zusters exposeren frivolité- en knipselwerk in Museum Oud Soest ILES Concert Ned. Motet- en Madrigaalkoor in teken van veertig-dagentijd Unie van Vrijwilligers neemt afscheid van voorzitter en penningmeester Autoverhuur Heersmink Soester Onderlinge Brandverzekering zwaait voorzitter en administrateur uit paginaTs HOOL ;nte aan je vork!!! luisje serveren wij eerlijk lentemenu. I DEN HOUTEN LOMP'** •peciatist st en omstreken Vanavond in de Oude Kerk 'We zijn vrijwilligers en willen dat ook blijven Nieuwe kostuums na gift Soester ondernemer ConVo-Baarn marcheert niet meer NIEUW in ons assortiment o.a. WENSKAARTEN, BINNEN- EN BUITENLANDSE TIJDSCHRIFTEN, SNOEP (om zelf te scheppen) ENZ. ENZ. Extra open dag MBO College Ruygenhoek Forse schade bij botsing in Soestduinen Geld en sieraden buit aan Oude Utrechtseweg Horloges en munten weg aan Insp. Schreuderlaan 55-10304 0 tot 16.30 door Arie Wandelaar Installatiebedrijf j. cornelisse bvJ^J Computer beveiligingen Telefoon (02155) -1 3014 jÓÉNSDAG 20 MAART 1931 SOESTER COURANT En PAGINA 17 - 1 93 16 SOEST I of kom naar: ACKBAR-EETHUISJE MOLENSTRAAT/ hoek Steenhoffstraat Soest Bel voor informatie 2 29 67 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant kontoor Steenhoffstraat 13 pllkkwii 3764 BH Soest cll"a*V Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines ''n i rie heeft er in zijn leven al een stuk of en versleten, desondanks was de aan- ondiging dat de elfde op meneer lond te wachten wederom een niet al- edaagse mededeling, lel betreft hier een vierwieler waar- Arie zijn fiat gegeven had, aange- auto nr. 10 ouderdomsverschijn- elen gi"ë vertonen en na vele jaren rouwe dienst de indruk wekte wel iets oor een gedeeltelijke WAO te voelen. zo geschiedde het de afgelopen feek dat Arie's rode vriend met bron- bitisgeluiden werd ingeruild voor een jeuwe vriend, gestoken in antra- jetkleur en volgens de wervende fol- er voorzien was van één brok tempe- jnient stuurbekrachtiging. Ie ceremonie van het inruilen en af- alen begon met een fikse deuk waar- zelfs "even bellen met Apel- oorn" geen uitkomst biedt. )e één brok temperament-verkoper, jen allervriendelijkste jongeman, in smeerde bij het uitwisselen van de lapieren naar de aanwezigheid van ;en kopie van deel III, een document lal bij Arie's voormalige rode vriend lehoorde en diende te worden ingete erd teneinde hem in staat te stellen ;en nieuw en ander leven te laten be- jinnen. Per plekke is Arie zo ongeveer op zijn toofd gaan staan, een acrobatische oe- ening die evenwel geen deel III ople- erde. Geen paniek meneer", sprak Ie verkoper opbeurend. "Komt in de >este families voor. Ligt vast en zeker lij u thuis", liet hij er begripvol en roostend op volgen. Arie met zijn halve WAO-er terug naar f, waar een begin plaatsvond van wat iien weieens huwelijksondermijnende panningen pleegt te noemen. Alles wat kasten en laatjes aan papie ren konden ophoesten kwam te voor- ichijn, slechts deel UI ontbrak. 'Laten we nog maar eens verder zoe ken", spraken Marie en Arie eenstem mig in koor tot elkaar. "Het ding kan toch geen benen gekregen hebben", vulde Marie geheel overbodig aan. Arie voelde zich als een emigrant die op het laatste ogenblik het beloofde land niet mag binnenkomen. Marie dook in de geschiedenis. "Vier jaar geleden heb ik je nog ge zegd dat je de kopie van deel III een goed plaatsje moest geven." "Klopt", sprak Arie, zich daarover niets herin nerend, "was ik het toen niet die aan jou gevraagd heb daarvoor te zorgen?" "Hoera, we zijn er weer", antwoorde Marie met klimmende ergernis. "Als jij iets kwijt bent, wordt van mij ver wacht de vrouw van de goochelaar te zijn." "Wij blijven in ieder geval zoeken", stelde Arie enigszins grimmig vast. "Doe ik aan mee", beloofde Marie, "maar wil je mij wel even vertellen waar ik moet gaan zoeken? Op het toi let na is het hele huis ongeveer over hoop gehaald." Aan de telefoon meldde zich de verko per van antraciet en temperament, in formerend of het onderzoek reeds iets had opgeleverd. Op zijn beurt stelde Arie de man op zijn gemak door de aan zekerheid grenzende veronderstel ling te uiten dat kopie deel III vroeg of laat te voorschijn zou komen. Marie ci terend,verzekerde hij de man aan de andere kant van de lijn dat die dingen tenslotte geen benen hebben. Een ze kerheid die lachend en van harte werd beaamd. In de woning van Marie en Arie werd een aanvang gemaakt met herhalings oefeningen. Alles wat een stortplaats van papieren was of leek, werd voor de tweede keer gefouilleerd. Zonder re sultaat. Moedeloos nam Arie in gezelschap van Popla een rustpauze. Aldaar in ge dachten tastend naar de oplossing van het mysterie, bereiktehem de met lui de stemverheffing gesproken bood schap dat de kopie van deel III boven water was gekomen. Dankbaar infor meerde hij bij Marie waar de ontdek king had plaatsgevonden. "Ik heb", lichtte Marie toe, "mij ge tracht te verplaatsen in jouw logica. En dus kwam ik uit bij de verkeerde enve lop, het verkeerde laatje en de verkeer de kast." Het leek Arie verstandig over deze verhandeling niet in discussie te tre den. Hij belde de verkoper, teneinde hem van de blijde boodschap op de te stellen. Het was ruim na zes desondanks maakte een opge- stem duidelijk dat er niet aan werkrooster was getild. "Ik zei u al, dat ik wist dat het allemaal wel orde zou komen. U bent niet het ty- dat niet weet waar hij zijn spul- laat." Arie heeft 't maar zo gelaten. ARIE WANDELAAR Vanavond - woensdag 20 maart - geeft het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor in de Oude Kerk aan de To renstraat een concert dat in het teken staat van de veer tig-dagentijd. Het programma vermeldt o.a. werken van John Rutter (psalm 130 en psalm 23) en Johannes Brahms (motet "Warum ist das Licht gegeben den Müh- seligen", Job 3:20-23). Hoogtepunt is het "Stabat Ma ter" (Maria bij de kruisiging) van Joseph Haydn. Het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor uit Soest is in de regio niet onbekend. Belangwekkend is vooral dat het koor afwisselend religieuze en profane muziek weet te brengen. Velen zullen zich van de laatste driejaar bijvoor beeld niet alleen de spectaculaire "Carmina Burana" van Carl Orffofde sprookjesachtige uitvoering van "The Fai- ry Queen" van Purcell herinneren, maar ook met waardering terugdenken aan het jubileumconcert ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan, met als hoogtepunt de "Mis in D, opus 86" van Dvorak. Het koor staat onder leiding van dirigent Gerard van Am- stel, die sinds 1986 aan het koor verbonden is. De solisten tijdens het concert van vanavond zijn: Elma van den Dool, sopraan; Bernadette Boudhoorn, alt-mezzo; Paul van den Beemt, tenor, en Peter Jonk, bas-bariton. De instrumentale begeleiding wordt verzorgd door een strijkersgroep uit Amsterdam en omgeving, de hoboïsten Annemiek van Bolhuis en Elias van LJken, en organist Gerbrand Komen. Kaarten zijn o.a. verkrijgbaar bij de leden van het koor en bij de Gouden Snaar, Steenhoffstraat 13a-15. Prijs: f 12,50; cjp./65+ f 10,-. Het concert begint om 20.00 uur. en geweldig amma. Een oerd in hoog- iaar liefst 30 r paneel- of huifwanden lemaakt, zo- :elijk kunnen 'oor het inte- ïle mogelijk- 1 en draad- el praktische Het Baarnse muziekgezelschap "Con- cordia Voorwaarts" - in de wandeling meestal afgekort tot ConVo - heeft zeer verheugd gereageerd op een royaal gebaar van een Soester onder nemer, de heer E.S. Raatjes, die de nieuwe concertkostuums van de muzi kanten (waaronder ook heel wat Soes- ters) voor zijn rekening neemt. De heer Raatjes, president-directeur van de Esra Groep en TBS Soest, ver vult daarmee de lang gekoesterde wens van ConVo, dat sinds 1962 bestaat en tot ongeveer anderhalf jaar geleden voornamelijk bekendheid genoot als fanfare. Onlangs werd echter een nieu we weg ingeslagen en besloot ConVo - een enthousiaste groep muzikanten, in leeftijd variërend van 12 tot 79 jaar! - de activiteiten voort te zetten als "zittend muziekgezelschap", dat niet meer mar cheert. Op de achtergrond van die be slissing staat het feit dat vooral de jeugd wel graag muziek wil (leren) maken, maar weinig ziet in het in fanfare-uni form op straat lopen. Deze beslissing heeft een aantal positie ve gevolgen. In de eerste plaats kunnen nu ook ouderen en mensen die wat min der goed ter been zijn meedoen met muziek maken en kunnen ook rolstoel gebruikers lid van ConVo worden. In de tweede plaats kunne.n ook andere dan tanlare-muzikanten lid worden, zoals bespelers van dwarsfluiten, ho bo's, klarinetten, etc. En tenslotte hoopt ConVo, dat onder leiding staat van de jonge dynamische dirigent Bert Nellestijn, meer jongeren te interesse ren voor het gemêleerde muziekgezel schap. De oude uniformen hadden intussen hun beste tijd gehad en waren ook niet geschikt om onder lamplicht te musice ren, zodat het bestuur naar wegen zocht om ConVo financieel sterker te maken. In het najaar mislukte een poging om het Baarnse bedrijfsleven te interesse ren voor de ondersteuning, maar het kontakt met de heer Raatjes in Soest was wel succesvol. Hij zegde ConVo zijn sympathie en ondersteuning toe. ConVo heeft gekozen voor een zgn. "concertsmoking", een outfit die com pleet wordt gemaakt met een wit over hemd, een strikje en een zgn. "cummer- band" om het middel. Wanneer het eer ste optreden in het nieuwe kostuum plaatsvindt is nog niet bekend. Het be stuur zoekt ook nog mogelijkheden om een viertal versleten instrumenten te vervangen. Informatie over ConVo is verkrijgbaar bij secretaris, A. Leupen, Dovenetelhof 19, 3742 EG Baarn, tel. 02154-18284 (na 18.00 uur)^ 'Ja, mijn moeder was wel zo dat we al tijd ergens mee bezig waren. Met handwerken, borduren, de jongens met rondschrijven - stilzitten was er bij ons niet bij!" Het werk van mevrouw Martha van Senten-van Vliet zal, be ginnende zaterdagmiddag 23 maart, te zien zijn in Museum Oud Soest, Steen hoffstraat 46 (Artishockgebouw). Ze exposeert daar dan samen met haar zuster, mevrouw Catherien van Sen ten-van Vliet uit Vinkeveen. Van Martha zal frivolité-werk te zien zijn, zowel kleedjes als kleinere werkjes in glazen bollen, en veel met frivolité- werk versierde eieren. Catherien komt met knipselwerk, heel fijn, kunstig werk, waarmee onder meer eieren prachtig versierd zijn. Martha van Senten is het kunstzinnige handwerk pas een jaar geleden weer gaan doen. "Toen de kinderen het huis uit waren, had ik er weer meer de rust voor." Ze heeft al twee eerdere tentoon stellingen gehad, en haar werk kreeg veel belangstelling. De eieren kosten tussen de vijftien en veertig gulden, afhankelijk van de maat, en de opbrengst wordt gebruikt om nog wat meer naar gezinnen in Polen te kun nen sturen. De bedragen waarvoor de eieren worden verkocht, weerspiegelen Mevrouw Van Senten exposeert onder meer een prachtige collectie gedecoreer de eieren in Museum Oud Soest. Foto: Goos van der Wilt. niet de tijd die met het maken gemoeid is: het kost al gauw negen uur om een ei met haakkatoen en kraaltjes een gaaf frivolité-omhulsel te verschaffen, afge zien nog van het voorbereidende werk: het legen van de eieren en het schoon maken. Hiermee helpt de heer Van Senten, tot vorig jaar bakker aan de Steenhoffstraat. De tentoonstelling zal, zo is de bedoe ling, drie weekeinden te zien zijn, 's middags van half een tot vijf uur. RESERVERINGEN EN AFLEVERADRES VOOR: SOESTERBERGSESTRAAT 11 - SOEST - TEL. 2 18 61 Wegens aanhoudende belangstelling organiseert MBO College Ruygen hoek een extra voorlichtingsavond over haar korte en lange MBO-oplei- dingen. Woensdag 27 maart a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur zullen alle afdelin gen "Open huis" houden, waarbij de opleidingen zich presenteren in hun ei gen schoolgebouwen. De opleiding Administratie Kort (KMBO) zal zich presenteren in haar eigen gebouw aan de Livingstonelaan 609 in Utrecht. De tweejarige opleiding Administratie KMBO heeft o.a. als kenmerken: drempelloze toelating, zelfstandig leren in eigen studietempo, 100 dagen stage in het bedrijfsleven, in tensieve begeleiding en het behalen van een diploma zonder eindexamen. Als specialisaties treft men er de richtingen secretariaat en bedrijfsadministratie. Ook de opleiding Administratie Lang (MEAO) organiseert de extra voorlich tingsavond in het eigen schoolgebouw. Deze vestiging, die sinds kort is uitge breid en vernieuwd, bevindt zich aan de Pahud de Mortangesdreef 41 in Utrecht. Het gebouw is door deze reno vatie ingericht op vele vernieuwingen die het onderwijs up to date moeten houden. Het MEAO profileert zich o.a. door haar éénjarige opleiding voor Ha visten, de Europese specialisatie binnen de commerciële richting en de differen tiatie juridisch-secretariaat. De afdeling Handel presenteert zich in haar eigen vestiging aan de Otterstraat 77, nabij de Oudenoord. Een zeer ge zellig schoolgebouw dat sinds kort vol ledig is vernieuwd. Zowel over de drie jarige opleiding MMO-C en MMO-BD (nieuw!) ais over de tweejarige oplei ding Handel-KMBO kunt u alles te we ten komen. De opleiding MMO-BD zal met ingang van het volgende cursusjaar van start gaan. Na een basisgedeelte kunnen de leerlingen zich specialiseren in de Branche-Differentaties Doe-het- zelf, Levensmiddelen, Parfumerie of Textiel. De afdeling Techniek (MTS en KMBO) houdt de informatieavond op het hoofdgebouw van College Ruygen hoek, Brandenburchdreef 20 te Utrecht. Informatie wordt gegeven over de vierjarige MTS-opleidingen: Bouw kunde, Electrotechniek, Werktuig bouw en - als enige in de regio - Fijnme- chanische Techniek. Bovendien pre senteren zich de tweejarige KMBO-op- leidingen: Electro- en Metaaltechniek. De opleiding Electrotechniek-kort draait sinds augustus 1990. De korte opleiding Metaaltechniek zal met in gang van augustus 1991 van start gaan. Bij een botsing op het kruispunt Soes- terbergsestraat/Van Lijndenlaan in Soestduinen werden twee auto's vrij dagavond zo zwaar beschadigd dat ze beide moesten worden weggesleept. De bestuurders kwamen er zonder "kleer scheuren" van af. Het ongeluk ontstond toen een 57-jarige Hilversummer de Soesterbergsestraat opreed, waarbij hij de auto van een 26-jarige Soester, die uit de richting Soesterberg naderde, over het hoofd zag. Vorige week dinsdag nam de Unie van Vrijwilligers, de UW, op hartelijke en warme wijze afscheid van twee vrouwen die voor de Unie van groot belang zijn geweest. Voorzitter Greet Kerstholt en penningmeester Eline Koning droegen hun functies na res pectievelijk vier en drie jaar trouwe dienst over aan hun opvolgsters. Be scheiden nam Greet Kerstholt de lof tuitingen in ontvangst. "Alleen kan ik niks, maar samen kunnen we een hele boel," aldus de scheidende voorzitter. Beide dames waren lieten weten met veel plezier op de afgelopen jaren terug te kijken. In tegenstelling tot mevrouw Kerstholt neemt mevrouw Koning defi nitief afscheid van alle aktiviteiten van de Unie van Vrijwilligers. Zij is echter vast van plan om in haar vrije tijd haar herinneringen aan de afgelopen jaren op papier te gaan zetten, in de vorm van een boek of artikelen. Mevrouw Greet Kerstholt draagt welis waar de voorzittershamer over, geheel afscheid nemen van de Unie doet zij niet. Zij blijft als vrijwilligster - het voorzitterschap was ook éen vrijwilli- gersbaan - in het ziekenhuis en in het winkeltje in Mariënburg actief voor de organisatie. Haar collega vroeg zich in haar dankwoord ook al gekscherend af wat zij anders allemaal met haar vrije tijd zou moeten doen. Voor de leeuwen Vier jaar geleden werd Greet Kerstholt, zoals zij het zelf zegt, voor de leeuwen geworpen, toen er op stel en sprong een nieuwe voorzitter voor de vrijwilligers organisatie gevonden moest worden. Zij had zich toen pas een jaar daarvoor bij de UW aangesloten. Zij was direct verantwoordelijk voor de contacten tussen alle vrijwilligers, het bestuur (zo wel lokaal als provinciaal en landelijk), volgde de vergaderingen in den lande en bleef daarnaast ook nog eens actief als vrijwilligster in het ziekenhuis en het winkeltje in Mariënburg. Spijt van haar beslissing om voorzitter te worden heeft zij niet. Het was een leerzame en leuke periode, zegt ze. Maar nu haar man en zij beiden de pen sioengerechtigde leeftijd hebben be reikt, wil zij meer tijd hebben voor de andere geneugten die het leven biedt. Met name het maken van (lange) reizen staat op haar verlanglijstje. "Ik heb me toentertijd bij het UW aan gesloten, omdat ik een zinvolle vrije tijdsbesteding zocht," vertelt mevrouw Kerstholt. Het UW heeft haar in haar verwachtingen niet teleurgesteld. Het ziekenhuiswerk, waarbij zij voor pa tiënten bloemen verzorgt en fruit schoonmaakt, noemt zij 'enig'. "Met name met fruit schoonmaken heb je veel contact met de patiënten. Die stel len een gezellig praatje en aandacht vaak erg op prijs." Het winkeltje .in Mariënburg is twee ochtenden per week open. Dan kunnen de bewoners van de bejaardenwonin gen wat inkopen doen. "Vooral snoep goed loopt als een trein!" vertelt Greet Kerstholt. Andere activiteiten van de UW zijn de bejaardensociëteit, waar bij een U W-vrouwe als gastvrouw op treedt, Luister-lezen, waarbij de UVV voor blinden en slechtzienden boeken op band aanvraagt, en Vriendschappe lijk contact. Daarnaast is er natuurlijk het Postzegelcomité, dat zich ieder jaar inzet voor de verkoop van kinderpost zegels en -kaarten, en de warme-maal tijdbezorging, waar het UVV ook in springt. Vrijwilligers nodig In de periode waarin zij voorzitter was, heeft mevrouw Kerstholt ondervonden dat het niet altijd even makkelijk is overal vrijwilligers voor te krijgen. "Het ziekenhuiswerk wil iedereen graag Scheidend voorzitter Greet Kerstholt neemt afscheid van collega-bestuurslid penningmeester Eline Koning. Foto: Goos van der Wilt. doen, dat is heel populair. Maar voor Vriendschappelijk contact, waarbij een vrijwilligster van de UW bijvoorbeeld i koffie schenkt op Braamhage of bij ou dere mensen langsgaat om een praatje te maken en een kopje thee te drinken bijvoorbeeld, zouden we nog heel goed mensen kunnen gebruiken," vertelt ze. In het Thuiszorgproject zou de UW ook graag een taak krijgen. "Niet als be taalde kracht, maar als vrijwilligers die bij de mensen langsgaan voor wat gezel ligheid." Het was niet makkelijk om twee men sen voor het bestuur te vinden. "Eigen lijk willen we vijf bestuursleden, vier is eigenlijk te weinig, maar er is niemand die zich beschikbaar stelt voor de func tie. We hebben met moeite de functies van Eline en mijzelf kunnen opvullen." Het valt op dat de meeste vrijwilligers van de UVV wat oudere vrouwen zijn. Oud-voorzitter Greet Kerstholt onder schrijft dit. "We willen heel graag jonge mensen en mannen erbij. Jonge vrou wen zijn echter meestal niet bereid om volledig op vrijwillige basis te werken. Die willen graag wat verdienen. Er zijn inmiddels wel twee mannen die zich bij ons hebben aangesloten, maar dat mo gen er best meer worden." Een aantal jaren geleden is aan de UVV gevraagd of zij behalve een onkostenvergoeding meergeld wilden om hun vrijwilligers te kunnen betalen. "Daar zijn wij fel op te gen," vertelt mevrouw Kerstholt, "wij zijn en blijven vrijwilligers. Dat is de ba sis van de UVV en dat willen wij zo hou den." Zwaar werk noemt zij het werken voor de UVV niet. "Het is vooral gezellig. Natuurlijk ben je af en toe best druk. Er gaat veel tijd in zitten, maar de mensen waar je het voor doet stellen het enorm op prijs." Tijdens een drukbezochte en sfeervol le Algemene Ledenvergadering van de Soester Onderlinge Brandverzekering W.A. op 12 maart j.l. in Restaurant "Darthuizen" hebben bestuur en le den afscheid genomen van de heren P.C. Kuijer en A.G. Kok. De heer P.C. Kuijer, die er 24 jaar be- stuurswerk op heeft zitten, waarvan de laatste 4 jaar als voorzitter, werd in een afscheidsrede afgeschilderd als een man met veel kwaliteiten. Als 'n echte On derlinge die de bijzondere grondslag van de onderlinge verzekeringsvorm (de leden dienende - zonder winstoog merk) hoog in het vaandel heeft. Als zijn opvolger in het bestuur werd de heer Ptf. Brouwer benoegpd. Na het officiële gedeelte van deze ver gadering werd op informele, doch stijl volle manier afscheid genomen van de heer A.G. Kok. Deze laatste is 46 jaar verbonden geweest aan de Soester On derlinge Brandverzekering als secreta ris - penningmeester - administrateur. In die periode verborgde hij alle admini stratieve werkzaamheden zoals leden en polisadministratie, jaarverslag, be groting, schade-afhandeling, enz. De heer Kok werd door verschillende sprekers flink in het zonnetje gezet. De heer P.C. Kuijer, inmiddels oud-voor zitter, de heer J. Oostrom, voorzitter van de Stichtsche Onderlinge Brand- Herverzekering W.A. uit De Meern en de heer J.W. Hilhorst,^/ice-voorzitter, De heer Kok (l.) wordt bij zijn afscheid bedankt door (net) oud- voorzitter Kuijer. roemden de heer Kok niet alleen om zijn enorme inzet en enthousiasme waarmee hij het onderlinge-werk heeft gedaan, maar ook vanwege zijn karak teristieke manier van doen: kort maar krachtig, rechtvaardig, plezierig en vaak met een dosis humor. In zijn slotwoord liet de heer Kok onder meereen aantal bijzonderezaken de re vue passeren, zoals de verschillende voorzitters waar hij mee heeft samenge werkt, de grote boerderij branden die Soest heeft gekend en de gestadige groei van de Soester Onderlinge. De bewoners van een huis aan de Oude Utrechtseweg hoorden vrijdagavond, terwijl ze in de woonkamer verbleven, een vreemd krakend geluid in een van de slaapkamers. Toen ze een kijkje gin gen nemen zagen ze de slaapkamerdeur open staan. De dader was inmiddels verdwenen met medeneming van een bedrag van ca. 400 gulden, alsmede enig buitenlands geld en een aantal sie raden. Een tot dusver onbekende dader heeft vrijdagavond ingebroken in een woning aan de Inspecteur Schreuderlaan. Hij kwam binnen via een bovenlicht aan de achterkant van het huis, dat hij hele maal doorzocht. De buit bestond uit een paar horloges, een aantal munten en no^ enkele andere zaken.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17