A 3.500,- aan extra's voor slechts 350.- auto smeeing GROENVRIENDEN FESTI 'Tot jaar 2015 nog eens minstens 15 hectare extra bedrijfsterrein nodig' SALOMONSK Si,. Koninklijke ceder bij 'De Soester Duinen' PETERS Makelaars Den Blieklaan bevreesd voor 'sluipende' aanleg omstreden verbindingsweg Gevraagd HET VLEESCENTRUM TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Uil imkibs KASTENWANDSYSTEEM De Colt Limited Edition 25.595,- telecommunicatie BEZORGERS Soester Courant WASIEL STilTNER Den Blieklaan lijdt onder disco-gangers 00 Inbraak snackbar Scholen 'adopteren' stukjes heide Facetstudie noemt nieuwe locaties Vannacht telefoonprobleem bij Zonnegloren Soest-zuid valt buiten de boot Baarnse treintaxi rijdt per 1 mei ook in Soest Brutale tasjesroof Burg. Grothestraat 'Inspraak heeft in het luchtledige plaatsgevonden' Vrouw breekt arm bij afstapje Het aanbod in pagina 12 en 13 op pagina 6. WOENSDAG 20 MAART 1991 69e JAARGANG NO. 30j Engels, Duits, Frans, Spaans, Portugees, Italiaans, Zweeds, Nederlands START DIREKT! - Joh. Wagenaarstraat 12A - Telefoon 033 - 72 90 97 TELECOMMUNICATIE MET VISIE. DAT TELT. Van den Berg Telecommunicatie bewijst dagelijks een voorsprong in visie te hebben. Een nieuwe kijk op telecommunicatie die maatoplossingen aandraagt. Van den Berg adviseert, begeleidt en installeert. Altijd met visie. Verkoop, leasing en installatie van o.a.: autotelefoons omroepinstallaties omroepsystemen intercoms semafoons process alarmsystemen randapparatuur Oosterstraat 34,3742 SV Boorn telefooncentrales Tel, 02154 - 20520, fox 02154 - 11244 KONINGSWEG 14 - SOEST - TEL: 02155 - 1 32 27 OPENINGSTIJDEN: Ma. t/m do. 09.00-18.00 uur, vrij. 09.00-21.00 uur, zat. 10.00-18.00 uur Meer kleppen, meer kracht, meer prestaties. Nu in een bijzondere uitvoering met vele extra's t.w.v. f 3500.- vvaarvoor u maar f 350.- betaalt Informeer in onze showroom en test hem tijdens een proefrit. Mitsubishi, de Gestaalde Perfektie. Vanaf f 23245,- MITSUBISHI MOTORS voor de Aanmelden: tel.i1 41 52 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per half jaar f 24,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 9550 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Meer informatie De bewoners van de Den Blieklaan hebben méér sores dan alleen de plannen voor de aanleg van een ver bindingsweg tussen hun straat en de Koningsweg. Vrijwel elk weekend is er sprake van overlast, veroorzaakt door de meestal jeugdige disco-gan gers die van een café aan de Bos straat onderweg zijn naar huis. In de nachtelijke uren leidt dat dikwijls tot herrie en vernielingen. "We bellen regelmatig de politie, maar die rijdt nog eens een rondje en verder gebeurt er niets. Intussen worden de auto's beschadigd, wor den er fietsen op platte daken ge gooid en lege bierflesjes in de tuin. We halen de brievenbussen tegen woordig al bij voorbaat naar bin nen..." Ook de geluidsoverlast, afkomstig van de disco-deunen uit het café, is voor veel bewoners een bezoeking. "Vooral nu het wat beter weer wordt. Dan gaan daar de ramen open en wij weten niet hoe gauw we de onze dicht moeten doen. De buurt doet dan geen oog dicht." Het buurtcomité Den Blieklaan, dat tot dusver alleen in het geweer is ge komen tegen de aanleg van de ver bindingsweg, denkt erover zich bin nenkort ook maar - in navolging van andere wijken - om te vormen tot een echte bewonersvereniging die de be langen van de buurt op een breder terrein kan behartigen. "Maar van een ambtenaar kregen we onlangs het advies mee om het recht maar in eigen hand te nemen..." DE GROENE NR.1 DORRESTEINWEG 72B SOEST, TELEFOON 02155 - 12883 ~T ~A P _L _A N g|[e N K Telefoon: 02155- 19600 Politie zoekt getuigen De oproep van koningin Beatrix en prins Claus, om de viering van hun zil veren huwelijksjubileum door het plan ten van bomen van een "groen randje" te voorzien, is goed gevallen bij de be woners van "De Soester Duinen", de serviceflat aan de Soesterbergsestraat. Eendrachtig werd onlangs besloten om de fraaie voortuin van het gebouw te verrijken met een nieuwe boom, op de plaats van de grote spar die daar tijdens de januari-storm van vorig jaar het le ven liet. Aan de rand van de vijver werd vrijdag middag, onder het toeziend oog van en kele tientallen Soester Duinen-bewo ners, een (blauwe) ceder in de grond ge zet. De eerste die het symbolische plantwerk voor zijn rekening nam was de heer A. Schutte, met zijn 94 jaar de oudste bewoner. Daarna deponeerden ook andere bewoners een schep grond bij het jonge boompje, dat voor de gele genheid versierd was met een zilveren bord met het getal 25. De heer P. Collard, voorzitter van de re- Vorige week werd er in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in een snackbar aan de Soesterbergsestraat. Er was door iemand een ruit ingeslagen, waardoor de dieven naar binnen kon den. Het is niet bekend of er ook iets ge stolen is. creatiecommissie, refereerde in een kort toespraakje aan de koningsgezind heid van de bewoners, hetgeen ook al bleek uit de van de vlaggemast wappe rende nationale driekleur met oranje wimpel. De ceder was volgens hem bo vendien in meer dan één opzicht een "koninklijke" boom, want ook de bij belse koning Salomo liet er destijds de beroemde tempel in Jeruzalem mee bouwen. Het feit dat de boom met een "rokje" was getooid deed hem overi- Drie Soester basisscholen hebben van de gemeente een stukje heide aange wezen gekregen, waarvoor zij in de ko mende jaren verantwoordelijk zullen zijn. Op hen rust de taak de heide voor de toekomst te behouden. Het gaat om de Minister de Visserschool, de De Sa- vornin Lohmanschool en de Prof. Wa- terinkschool. De scholen worden begeleid door des kundigen van het IVN en een aantal ou ders, die de korte cursus "heidebeheer" hebben gevolgd. Deze cursus is opgezet door het IVN, in samenwerking met de gemeente. In de klas hebben de scholieren al veel gehoord over heide en het beheer van deze kleine, maar belangrijke stukjes natuur. Vorige week is de theorie al door de Minister de Visser- en de De Savornin Lohmanschool in praktijk ge bracht, en deze week gaat de Waterink- school voor het eerst naar "haar" heide- terreintje. De heer Schutte verrichte als oudste bewoner de plantplechtigheid. Foto: Goos van der Wilt. gens vermoeden dat het hier om een vrouwelijk exemplaar ging. De bewoners sloten de plechtigheid af met een korte bijeenkomst in de recrea tieruimte, waar het glas werd geheven op het zilveren huwelijkspaar. Dat ge beurde - naar verkiezing - met toepasse lijke drankjes als jus d'orange en oranje bitter. De Minister de Visserschool heeft een stukje heide in de buurt van' het Berken laantje - in de richting van Soestduinen - geadopteerd. De De Savornin Loh manschool ontfermt zich over een stuk je heide in het Monnikenbos (bij de spoorlijn Utrecht-Amersfoort) en de Prof. Waterinkschool heeft een stukje hei op het Soester Hoogt toegewezen gekregen. Eerst inventariseren de scholieren wat er allemaal te vinden is aan planten en dieren. Daarna worden de handen uit de mouwen gestoken, want de opslag van berken en dennen moet worden verwijderd en de rommel die recreanten achterlaten moet ook opgeruimd wor den. In april brengen de scholieren weer een bezoek aan hun heideterreintje en dan kunnen de drie stukjes natuur goed ver zorgd de zomer in. NTIen weken lang, elk weekend een spraak makende verrassing voor u, van 't Vaarderhoogt Vannacht - de nacht van woensdag 20 op donderdag 21 maart - is het ziekenhuis Zonnegloren via tel. 92911 moeilijk bereikbaar. Dat geldt met name voor de periode tussen 23.00 en 24.00 uur. Een en ander staat in verband met werkzaamheden van de PTT. ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op De politie is op zoek naar getuigen, die op dinsdagavond 12 maart om tien uur 's avonds hebben gezien hoe op de Burg. Grothestraat een vrouw van haar tas werd beroofd. De vrouw wandelde ter hoogte van het verzorgingshuis Braamhage, toen een brutale dief op een brom mer langs haar reed en haar tas van haar schouder rukte. Hij ging er ver volgens vandoor in de richting van het Nieuwerhoekplein. De vrouw schreeuwde om hulp. Een voorbij ganger aan de overkant van de straat was echter te laat ter plekke om de diefstal te kunnen voorkomen. De politie zou ook graag in contact ko men met deze persoon. De dief is waarschijnlijk een jonge man. Hij droeg een lichte helm en een donker jack. In de bruin Ieren tas van de Soesterse zat haar blauwe leren portemonnee, met daarin 28 gulden en diverse bank- en betaalpassen. Op sleeptouw Wat de politiek betreft vreest het buur- comité dat die zich al te gemakkelijk door de ambtenaren op sleeptouw laat nemen. "Straks is'het niet meer te stop pen, en dan heeft ook de politiek het na kijken. Dat hebben we de laatste tijd al vaker gezien in Soest. In de wandelgan gen betuigt zowat iedereen zijn steun aan ons, maar de ambtenaren lijken het tegen te houden met allerlei verkeers technische verhalen, terwijl een werke lijk inhoudelijk debat niet wordt ge voerd. De enige toezegging die we heb ben is dat er weer kon takt met ons zal worden opgenomen zodra ze iets con creets gaan doen." De kontakten met de ambtenaren heb ben de bewoners tot dusver weinig ver trouwen ingeboezemd. Er klinken voorbeelden van wat men een neerbui gende behandeling van burgers zou kunnen noemen. "Er worden opmer kingen gemaakt die kant noch wal ra ken, en dan vaak nog op een toon datje het gevoel krijgt dat je toch eigenlijk maar een ontzettend dom mens bent..." 'Er is geen dialoog' Maar ook de politiek zelf krijgt geen voldoende. "Wat qpvalt is dat de ge meente, zodra je wat zegt of vraagt, di rect in de verdediging gaat. Dat hebben we al een paar keer meegemaakt. Ze hebben de mond vol van inspraak, maar ze luisteren niet. Dat frusteert burgers; er is geen dialoog. In elk geval heeft ón ze inspraak volkomen in het luchtledige plaatsgevonden." Het buurtcomité blijft op het vinken touw en zal vooral de komende discus sie over het verkeersbeleidsplan en de mede daarop gebaseerde structuurvisie met zeer grote interesse volgen. Ze zul len zeker op hun hoede zijn, om te voor komen dat de omstreden verbindings weg op een "sluipende" manier alsnog in de plannen terechtkomt. "We zullen opnieuw zoveel mogelijk gebruik ma ken van de inspraakmogelijkheden, maar je wordt er wel moe van als je dat iedere keer weer moet doen..." De gemeente Soest wordt per 1 mei ook met een treintaxi bediend. Dat ge beurt echter niet vanaf het station Soest-zuid, zoals het gemeentebestuur graag had gewild, maar vanuit Baam. Daar komen bij het NS-station twee taxi's te staan, die ook de gemeente Soest (met uitzondering van Soester- berg) bestrijken. Het gemeentebestuur van Soest heeft vorige week van de Nederlandse Spoor wegen te horen gekregen dat Soest he laas buiten de boot is gevallen bij het aanwijzen van een aantal nieuwe trein taxi-stations. In Baarn is de firma Kooij (van de Eemnesserweg) gekozen om deze nieuwe vorrp van aanvullend openbaar vervoer te gaan verzorgen. Het is de bedoeling dat Kooij daarvoor twee nieuwe taxi's aanschaft, die per 1 mei vanaf het station in Baarn operatio neel zullen zijn. Reizigers die - uit om het even welke plaats - per trein naar Soest willen rei zen, kopen op het station van vertrek voor vijf gulden een treintaxi-biljet en reizen daarmee naar Baarn. Vandaar kunnen ze met de taxi naar hun bestem ming in Soest worden gebracht. In elke taxi is plaats voor vier reizigers. Men zal in principe moeten wachten tot de wa gen vol is, maar nooit langer dan tien minuten. Ook voor de terugrit kan men gebruik maken van de treintaxi, mits dat Soest heeft, afgezien van de behoefte op kortere termijn, voor de langere termijn minstens nog eens 15 hectare extra bedrijfsterrein nodig. Deze "voorzichtige ra ming" doen de Soester Zakenkring, de werkgeversorganisaties VNO/NCW in Utrecht en de Amersfoortse Kamer van Koophandel in een facetstudie over be drijfsvestiging in Soest, ten behoeve van het structuurplan dat de gemeente bin nenkort moet gaan vaststellen. Voor de middellange termijn (1995-2000) kijken de ondernemers naar locaties als "Nieuwegracht 3", naar het poldergebied tus sen de Stadhouderslaan en de spoorlijn en naar de Richelleweg-west in Soester- berg. Samen kunnen die al acht hectare leveren. Zelfs de vliegbasis Soesterberg wordt niet uitgesloten als toekomstig bedrijfsterrein. plannen voor dat gebied. De plek is vooral geschikt voor kantoren en het midden- en kleinbedrijf, maar ook voor In de studie wordt bewust verder geke ken dan het "stuwmeer" van aanvragen dat er al ligt sinds er in 1985 geen nieuw terrein meer is uitgegeven in Soest. De uitgangspunten voor het ruimtebeslag tot het jaar 2000 leiden ertoe dat voor de langere termijn aanvullende locaties bepaald moeten worden. Die uitgangs punten zijn volgens het rapport o.a. de opvang van de eigen behoefte van het bedrijfsleven in Soest zelf, de bestrij ding van de werkloosheid, de beheer sing van de (groei van de) mobiliteit, de sanering van milieu-hinderlijke bedrij ven, de behoefte op langere termijn, de potentiële locaties en de afstemming van vraag en aanbod van terreinbehoef te per categorie. In Soest gevestigde bedrijven moeten in principe hier kunnen uitbreiden, aldus het rapport, anders vertrekken ze mo gelijk naar elders, met alle gevolgen voor de werkgelegenheid en de ver zwakking van de economische struc tuur. Soest heeft relatief veel industriële bedrijven en die kunnen minder ge makkelijk worden verplaatst dan dienstverlenende ondernemingen. Ze hebben immers veel kapitaal in machi nes e.d. geïnvesteerd. 'Footloose' De dienstverlenende sector is meer "footloose" en dus gemakkelijker te concentreren in de kern van het stads gewest, Amersfoort, waar ook grootse kantoorplannen op stapel staan. Soest moet daarom vooral ruimte reserveren voor de industriële sector, groothandel, transport en distributie. Als bedrijven uit Soest vertrekken heeft dat negatieve gevolgen voor het woon-werkverkeer, omdat veel werknemers Soest niet graag verlaten vanwege het aantrekke lijke woonklimaat en de sociale bindin gen, aldus het rapport. De opstellers maken geen onderscheid tussen al dan niet milieu-hinderlijke be drijven, al moet daarmee natuurlijk in de zonering wel rekening worden ge houden. Het gaat overigens maar om een beperkt deel van de totale ruimte behoefte. Voor de berekening van de terreinbe- hoefte op langere termijn gaan de op stellers uit van de uitgifte in de laatste 15 jaar. Dat was gemiddeld 2 hectare en dus is op langere termijn nog eens ten minste 15 hectare nodig. Voorde perio de 1995-2000 gaat het rapport in elk geval uit van 8 hectare, omdat een deel van de behoefte na het jaar 2000 ligt en het vooralsnog niet aan de orde is om zo ver weg te kijken. Nieuwe locaties worden bepaald door eisen als de bereikbaarheid per auto en openbaar vervoer, afstand tot woonbe bouwing, de kosten van het bouwrijp maken, de belangen van natuur en landschap en de aansluiting op bestaan de bedrijfsterreinen en ontwikkelingen, aldus het rapport. Bovendien is niet el ke locatie geschikt voor elke bedrijfsca- tegorie. 'Nieuwegracht 3' Als eerste noemt het rapport een locatie - Nieuwegracht 3 - die aansluit bij het in ontwikkeling zijnde terrein Nieuweg racht 2, speciaal voor de groothandel en de industrie. Daar kan 5 hectare gevon den worden. De tweede potentiële loca tie is het gebied ten noordoosten van de Korte Brinkweg, tussen de Stadhou derslaan en de spoorlijn naar Baarn. Die locatie 1 hectare) zou ontwikkeld moeten worden in samenhang met de gedachte omleidingsroute van één rij richting van dé Van Weedestraat, aan sluitend bij de "hoofdwinkelcentrum"- woningbouw, wat de centrumfunctie van de Van Weedestraat nog zal verster ken. Als derde locatie noemen de opstellers het gebied "Kontakt der Kontinenten" in Soesterberg, ook wel aangeduid als Richelleweg-west (tussen de Richelle- weg en de Korndorfferlaan), "zeer ge schikt" voor bijvoorbeeld distributie en opslag, omdat het direct verbonden is met de rijksweg A28. De provincie voelt daar nog niets voor, maar het rap port gaat uit van een eerste fase van 2 hectare van dit terein, dat in totaal 6 hectare groot is. Vliegbasis? Opmerkelijk is verder dat de opstellers van het rapport een functiewijziging van de vliegbasis Soesterberg op lange re termijn "niet geheel uitgesloten" ach ten. Een gedeeltelijke bedrijfsbestem- ming van het terrein zou dan tot de mo gelijkheden kunnen behoren, stelt het rapport voorzichtig. Om de werkgelegenheid vast te houden en tegemoet te komen aan de groei van de beroepsbevolking is het noodzake lijk de eigen groei van het Soester be drijfsleven te honoreren. De mogelijk heden zijn er, aldus het rapport. "Indien hiervoor niet wordt gekozen is het oplo pen van de werkloosheid door verlies aan arbeidsplaatsen het onvermijdelij ke gevolg. Bovendien zal de economi sche structuur worden aangetast," klinkt het waarschuwend. Gezien de beperkte mogelijkheden in Amersfoort zal het zonder omhaal daarnaar door verwijzen beslist niet werken, aldus de opstellers. Verder wordt nog opgemerkt dat voor komen moet worden dat het beeld ont staat dat met de invulling van de huidige plannen voor Nieuwegracht 2 ook aan de lange-termijn behoefte van het Soes ter bedrijfsleven zou zijn voldaan. "Niets is minder waar," aldus het rap port, want daarbij gaat het alleen om een inhaal-manoeuvre uit de afgelopen jaren. Verwarring "Het mag niet zo zijn dat Nieuwegracht 2 zó lang op zich laat wachten dat dét als het ware het lange-termijnplan gaat worden en dat er dus in de toekomst geen andere ruimte voorhanden zou zijn dan de 8 hectare die voor Nieuweg racht 2 zijn gepland. Daarom moet met de planning van aanvullende terreinen, hoe tegenstrijdig dat nu ook mag lijken, nu al een begin worden gemaakt door ze in het structuurplan op te nemen." De korte-teTmijnplannen (opvullen Nieu wegracht 1 en realiseren Nieuwegracht 2) mogen door de discussie over de lan- ge-termijn-voorstellen niet in gevaar worden gebracht. "De samenstellers van deze studie vertrouwen erop dat die verwarring niet zal ontstaan," klinkt het bezwerend. "Er wordt - bewust of onbewust - on duidelijkheid geschapen. De signalen doen vermoeden dat de ambtenaren hun keuze allang hebben gemaakt, ter wijl de gemeenteraad zelf nog geen be slissing heeft genomen. We zijn bang dat de aanleg eigenlijk al zó ver in de planning is opgenomen dat 't niet meer te stoppen is..." Dat zeggen de leden van het Buurtco mité Den Blieklaan, dat de ontwikke lingen in Klein-Engendaal mat argus ogen volgt en vooral de voortgang van de omstreden verbindingsweg tus sen de Den Blieklaan en de Konings weg, die de nieuwe woonwijk voor een belangrijk deel moet ontsluiten. Het comité lijkt niet al te zeer onder de indruk van de onlangs door het College van B. W. gedane toezegging dat er over de verbindingsweg pas een besluit wordt genomen als de wijk Klein-En gendaal zijn voltooiing nadert. De sig nalen die het comité ontvangt lijken er op te wijzen dat er op ambtelijk niveau gewoon wordt doorgewerkt aan de rea lisering van de weg, die volgens de be woners de verkeersdrukte in hun straat aanzienlijk zal laten toenemen. "Je krijgt langzamerhand de indruk dat de ambtenaren ervan uitgaan dat met de goedkeuring van het bestemmings plan ook de verbindingsweg het fiat Een Soesterse sloot vorige week woens dagavond een gezellig etentje op een minder leuke manier af. Bij het verlaten van een restaurant aan de Burg. Gro thestraat verstapte zij zich en viel van het afstapje. Zij brak bij haar val haar linkerarm en linkerpols. Zij moest wor den overgebracht naar ziekenhuis Zon negloren. heeft gekregen. De politiek zegt wel van niet, maar de besluitvorming was heel wazig en ons alternatief - doortrekking van de Koningsweg naar de Bosstraat - is nooit serieus besproken." Eén van de ontwikkelingen die de be woners ongerust maken is het feit dat de gemeente, voor zover bekend, gewoon doorgaat met de onteigeningsprocedu re van het huis-met-de-klok, dat exact in het tracé van de nieuwe verbindings weg gelegen is. "We hebben te horen gekregen dat we dat los van elkaar moe ten zien, maar waarom zou de gemeente dat huis willen kopen als het inderdaad nog niet vaststaat of de weg daar zal ko men?" Onduidelijkheid Een andere factor is de in de plankaart ingetekende rotonde op de plaats waar de verbindingsweg de Den Blieklaan bereikt. Volgens de bewoners impli ceert dat een gelijkwaardige "kruising", met alle gevolgen van dien voor de ver keersdruk in hun straat. Volgens de tel lingen komen er gemiddeld 2500 auto's door de Den Blieklaan - waarvan de top in het weekeinde valt, in verband met het verkeer naar de sportvelden aan de Bosstraat - en het comité vreest dat dat cijfer zal oplopen tot zeker 4000 auto's, o.a. door het sluipverkeer dat de nauwe doorgang met verkeerslichten bij sta tion Soest-Zuid wil vermijden of direct afkomstig is uit Overhees. "Met al die verkeersprognoses wordt ook onduide lijkheid geschapen; de gemeenteraad heeft volgens ons nog altijd geen goed beeld. Als je met ambtenaren praat wordt gewoon ontkend dat het drukker zal worden, maar iedereen kan dat op z'n klompen voelen aankomen." De bewoners zijn op hun beurt niet on der de indruk van de manier waarop in de gemeenteraad is omgegaan met hun pleidooi voor dootrekking van de Ko ningsweg naar de Bosstraat. "Nu op eens hoor je een heel milieu-verhaal over dat stukje grond, maar het is nau welijks meer dan een kale bende met hier en daar wat braamstruiken..." een uur van tevoren wordt aangemeld. Vanuit Soest per treintaxi naar Baarn reizen om daar op de trein naar een ver dere bestemming te gaan is niet moge lijk, tenzij de reiziger al een geldig plaatsbewijs heeft. In het algemeen geldt dat bijvoorbeeld dus wel voor houders van abonnementen, aldus de heer Kooij, die in zijn nopjes is met de uitverkiezing van zijn bedrijf. De treintaxi rijdt sinds vorig jaar in der tig middelgrote steden in het land. De Spoorwegen besloten onlangs de proei - want dat is het voorlopig nog - uit te breiden met nog eens dertig plaatsen. Ook Amersfoort krijgt nu een treintaxi. DEZE WEEK BIJ LANGE VARKENS HAAS kilo 18?° MAGERE RUNDER LAPPEN kilo 13?° KALFSGEHAKT (heerlijk gekruid) kilo7. SHOARMAVLEES pittig gekruid, kilo 9. Geopend: donderdag en vrijdag 8.00 -17.00 uur Birkstraat 49 - Soest Telefoon 02155 -1 24 77

Soester Courant | 1991 | | pagina 1