ff I w. Hf Vierde Silver Star Paastoernooi 11 11 ft 'éi.,.. 1 ft 1 II HOU ZS APART! SoYoCo-dames doen hun sportieve plicht in Amstelveen geinig vuurwi SPORT SPORT D 'Oude Enghe kampioen Henny Pot en Diewke Moerman vooraan in Schoorl ATLETIEK Prima tijden voor Schieterleden in Schoorl TRIATHLON SCHAKEN Schaakprobleem 22 fÈË m ilï Trainingskamp Lange Afstandsgroep BOWLING SCRABBLE Riet de Groot bij de topscorers Springbokken met sprongen TOOmit TURNEN MAX MILIEU: Brother Martinus 2 - Stam/SoVoCo: 0-3 VOLLEYBAL Shot 2 moeiteloos langs Emmen TAFELTENNIS Volleybal, voetbal, handbal, basketbal Soester bedrijfssportcompetitie kan toch doorgaan Rennie Erasmus wederom kampioen TURNEN Winst voor dames Stam/Sovoco 3 Goede resultaten Eemland bij baankampioenschappen in Utrecht VOETE3A begint al op woensdi Sportorganisati SCHAATSEN s.o. Soest Jeugd WOENSDAG 20 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 20 Afgelopen zaterdag 16 en zondag 17 maart organiseerde de Soester Bow ling Vereniging weer het Silver Star Vi- deo-cd toernooi op de banen van C-drie. Na een spannende strijd over twee dagen, mocht het team d'Oude Enghe zich kampioen noemen. Het toernooi is een trio-toernooi op handicapbasis en over 4 games in de voorronde. De beste zes teams gaan door naar de finaleronde zonder mede- nemen van de scores uit de voorronde, zodat elk team weer een goede kans heeft als eerste te eindigen. De opkomst voor dit paastoernooi was goed. Zaterdag werd om 13.00 uur gestart. De banen lagen er schoon en goed bij zodat niets meer in de weg stond om hoog te gooien. In de loop van de twee dagen ontspon zich een spannende maar vooral een sportieve strijd wie zich als team kon plaatsen voor de zes be schikbare finaleplaatsen. Zondag was de aanvang om 11.00 uur, wat voor een aantal mensen nogal vroeg bleek te zijn; de slaap was nog niet geheel uit de ogen gewreven. Om 15.30 uur werd er begonnen met de finale waar ook weer vier games ge gooid moesten worden. Voor de finale hadden de volgende team zich geplaatst: team de Streepjes, team Autoschade Koffrie, team B.B. Engineering, team grillroom Cairo, team Silver Star en team Oude Enghe. Het werd een spannende finale, want na twee games gegooid te hebben was het verschil onderling nog erg miniem. In het tweede gedeelte kwam er toch nog enige aftekening en uiteindelijk is team d'Oude Enghe eerste geworden met een totale score van 1945. Tweede was team Silver Star met een totale score van 1830. Derde was team Autoschade Koffrie met een score van 1894. Vierde was team de Streepjes met een score van 1742. Zesde was team grillroom Cairo met een score van 1707. De hoogste ga me bij de dames was voor M. Vlek met een game van 183. Bij de heren was dat R. v.d. Akker met een game van 197. Schoorl gaf afgelopen zondag een tiental lopers en loopsters van AV Pij nenburg aan de start te zien. Dieuwke [Vloerman, de nog jeugdige Pijnen burg-atlete, gaf haar visitekaartje weg door dp de 5 km een tweede plaats te pakken in een prima tijd van 19.57. Henny Pot, die gestart was op de 30 km, bleek op deze dag, die naast de perfecte organisatie ook qua weersomstandig heden voor de vele deelnemers goed uitviel, in staat haar huidige vorm te eta leren. Met een tijd van 2.03.21 eindigde zij achter Joke Kleyweg - één van de toploopsters van ons land - op een tweede plek. Zij eindige daarmee vlak achter haar clubgenoten Hans Smit en Bert van Velzen, die op deze afstand tot resp. 2.00.30 en 2.01,27 kwamen. Ejly Moerman sloot de Pijnenburg-rij op. deze afstand met een tijd van 2.15.07, waarmee zij achtste werd. Tegelijkertijd werd in Schoorl ook een wedstrijd over 21 km gehouden, waar aan een drietal Pijnenburgatleten deel nam. Jaap van de Berg was hier de beste Soester met een tijd van 1.21.04, terwijl Henk Wallet een tijd van 1.28.10 reali seerde, waarmee hij niet ontevreden kon zijn. Corine Wallet, tenslotte, liet voor haar 21 km een tijd van 1.49.11 af drukken. Ter voorbereiding op het nieuwe sei zoen, waarin marathons en triathlons op het programma staan,kwam een grote groep triatleten van De Schieter aan de start in Schoorl. Zij liepen di verse afstanden onder goede omstan digheden. Op de 10 km waren twee dames aktief. Voor Mea Kriek stonden de klokken stil na 49.52 min. Elly Geijtenbeek bleek na een lange afwezigheid alweer goed voor 1 uur 9.10 min. Tussen de ruim duizend deelnemers op de halve marathonafstand meldde zich Henk Schaak op een 240e plaats in een tijd van 1 uur 29.52. Voor de mensen, die het echte lange duurwerk willen gaan doen, was de der tig kilometer de aangewezen afstand om zich te testen. De marathon van Utrecht en de hele triathlon van Almere zijn onder andere hun doel. Dit jaar komt TV De Schieter zelfs met een vijf- persoons-formatie aan de start van Ne derlands grootste en zwaarste duur- proef. Voor Gijs van Korlaar verliep de test bijzonder goed. Met een persoonlijk re cord van 1 uur 58.07 min. nestelde hij zich op een verdienstelijke 37e plaats van het ca. 400 man tellende veld. Voor Marcel de Boer was het een bevestiging van zijn kunnen. Met een tijd van exact twee uur liep hij naar een 51e plaats. Geertjan Westra en Ed van Renswouw overbrugden voor de eerste maal deze afstand en konden terugzien op een ge slaagd debuut. Geertjan, met iets meer loopervaring, werd 112e in 2 uur 8.07 min. Ed kon tevreden zijn met 2 uur 11.45 min. en een 142e plaats. Triatlete Gerda van der Veen, met enorm veel duursportervaring, liep haar 30 km rus tig uit in 2 uur 38.55 min. verzorgd door de Soester Schaakclub iB 'VV MÜ §j 1 im Hli ÉÉI,,4 l:U:T Opgave: Wit loodst zijn pionnetje naar de overkant. Oplossing schaakprobleem 21: 1. Td5 - dl! In het aankomende weekeinde houdt de lange afstandsgroep van AV Pijnen burg een trainingskamp in het buiten centrum Witterzomer te Assen. Ruim 40 lopers en loopsters zullen zich daar geheel aan hun sport kunnen wijden, ofschoon er voldoende tijd overblijft voor ontspanning. Het vierde Silver Star toernooi was voor de ploeg d' Oude Enge een groot succes. Foto: Goos van der Wilt. Kwam het door het mooie weer of doordat de bowling-banen van C-drie door een grote schoonmaakbeurt in perfecte staat waren. Niemand weet het, maar Boy Breuers had er afgelopen dinsdagavond duidelijk zin in. Boy, die het gehele seizoen al erg zijn best doet, was niet meer te stuiten. Van de drie ga mes scoorde hij er één van 214 en één van 216. Totaalscore 555. Uitslagen maandag 11 maart Heineken - Bulls Eye 4-1 D'Oude Enghe - Streepjes 1-4 Glasservice van Ede - Arrows 4-1 Baanbrekers - Silver Star 0-5 Pin Down - Bloopers 0-5 T.P.P. - Grillroom Cairo 2-3 Uitslagen dinsdag 12 maart HAM - Bazuintjes 1-4 Trio Bleeker - Kegelkeilers 5-0 Funnel - Heppie Hoekers 4-1 Cobra's - Strajk 0-5 Autoschade Koffrie - B.B. Engineering 4-1 Kaasspecialist - Kapperij 4,5-0,5 In de 24e ronde van de scrabblecom- petitie van De VanDalen wist Riet de Groot zich bij het illustere gezelschap van spelers te voegen, die de grens van 600 punten overschreden. In haar par tij tegen Jan Danvers haalde zij liefst 624 punten, daarbij Jan achterlatend op een eindstand van 514. Naast deze twee kon alleen Trudy Dan vers de 500 puntengrens nog over schrijden. Al met al dus geen fameuze avond deze 14e maart. Met name Anne Nuysink moest het gelag betalen. Zij bleef een tachtigtal punten achter bij haar gemiddelde met "slechts" 451 punten op haar conto. Zij smaakte echter het genoegen om de prijs van de week in de wacht te slepen door één punt dichter bij het vereiste doel te eindigen dan Wout Klute. Een goedmakertje zullen we maar zeggen. De uitslagen van afgelopen donderdag: J. van Zijtveld - W. Klute 461-443 T. van der Leij - A. Nuysink 421-451 R. de Groot - J. Danvers 624-514 T. Danvers - T. van Egdom 560-421 T. van Egdom - J. Boester 337-396 J. van Zijtveld - A. Nuysink 471-470 In het algemeen klassement deed Trudy Danvers goede zaken. Zij klimt steeds meer en met haar 515 punten gemid deld staat zij nu derde achter Anne Nuysink, die nu op 526 punten staat. Dat wordt dus nog een nek aan nekrace. Jan Danvers staat met 555 punten ge middeld nog redelijk op afstand van de ze twee, maar hij zal toch op zijn tellen moeten passen, wil hij niet voor de tweede achtereenvolgende maal de Van der Ven-cup binnenhalen. Donderdag is de volgende ronde en die zal meer duidelijkheid verschaffen. De aanvang is half acht en de plaats van handeling is Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. Zaterdag 16 maart werd in de sporthal H. v.d. Vlist te Utrecht de tweede voor ronde voor de finale D-wedstrijd ge houden. De eerste voorronde was in november vorig jaar in Veenendaal gehouden. Daar waren de meisjes, doordat het hun eerste wedstrijd was, niet echt hoog geëindigd. Deze keer ging het echter stukken beter. Door de afgelopen maanden erg hard te trainen is het Anita Bodewes gelukt maar liefst dertig plaatsen hoger te ein digen. Valesca Huisman steeg met 26 plaatsen. Elise van de Zant won vier plaatsen. De uitslag bij Mmisjes 9-11 jaar was als volgt: Anita Bodewes 28.05 pnt 22e plaats Valesca Huisman 26.20 pnt 41e plaats Elise v.d. Zant 25.45 pnt 47e plaats Aan deze voorrondes nemen ongeveer 225 meisjes deel. In de categorie jeugd- turnsters waren in deze ronde 58 deel neemsters. Over het geheel genomen nemen in deze categorie zo'n 200 meis jes deel, die tegen elkaar strijden voor een finaleplaats. Ook bij deze meisjes ging het veel beter dan de vorige keer. Voor Emma Runia en Susanne van Noppen is er nog een kans op een finaleplaats, omdat zij resp. de negende en tiende plaats wisten te behalen. Als zij volgende week, in de laatste wedstrijd, deze plaatsen vast we ten te houden, doen zij waarschijnlijk mee aan de finale die op 27 april te Utrecht wordt gehouden. Dit geldt al leen voor de meisjes die zich bij de voor rondes bij de eerste 36 weten te plaat sen. De uitslag was als volgt: Emma Runia 30.05 pnt 9e plaats, Su sanne van Noppen 29.80 pnt 10e plaats, Tanja Beernink 26.40 pnt 31e plaats en Monique Hilhorst 23.50 pnt 50e plaats <efjSDAG 20 MAART 1 Alhoewel er voor de dames van Stam/ SoVoCo eigenlijk niets meer op het spel staat, is de eerzucht in de ploeg toch dermate groot dat men geen punt cadeau wil doen. Ook afgelopen zater dag werd dat duidelijk in de uitwed strijd tegen het in degradatiegevaar verkerende Brother Martinus. Zonder tot groots spel te komen werd er toch een overduidelijke en regelmatige 0-3 overwinning behaald, waardoor de zorgen voor de Amstelveense dames alleen maar groter geworden zijn. De eerste set begon van Soester zijde wat aarzelend en met name in de begin fase liet de servering het nogal eens af- Terwijl de wedstrijd van het eerste se niorenteam van tty Shot uitgesteld was - Arjen Hoogeveen speelde een invita- tietoernooi in Tsjechoslowakije - moest Shot 2 in eigen huis aantreden tegen hekkesluiter Emmen. Zelfs zon der groots spel werden de Drentenaren met 8-2 aan de kant geschoven. Ook Shot 3 liet een ruime overwinning aan tekenen. Met 9-1 was Shot de meerde re van ATC 4. De wedstrijd van het eerste jeugdteam moest eveneens wor den uitgesteld, zodat andermaal de af delingsteams in de schijnwerpers ston den. Verlies was er voor Shot 2 en 5, gewonnen werd er door teams 3 en 4. 3e divisie, Shot 2 - Emmen 1: 8-2 De spelers van het tweede senioren team van ttv Shot hoefden tegen het zwakke Emmen niet tot het uiterste te gaan. Slechts één tegenstander verlang de van de Soesters meer dan een gemid delde inzet. Hij was ook degene die Shot uiteindelijk twee punten afhandig wist te maken. Aksel van Elteren en Dirk Schuiling waren het slachtoffer. Sander de Riemer bleef voor Shot on geslagen, en zelfs het dubbel wisten de Soesters te winnen. 2e klasse, Shot 3 - ATC 4: 9-1 Shot 3 kende geen pardon met de gas ten uit Almere-Haven. De spelers van het derde azen nog steeds op een twee de plaats, en daarvoor mag geen enkel punt verspeeld worden. Vandaar dat de Soesters geconcentreerd begonnen aan de wedstrijd. Jammer voor de spelers van ATC, die de ballen links en rechts aan zich voorbij zagen vliegen. Door het gemak waarmee de tegenstanders van tafel werden geveegd, begon aan Shot zijde de concentratie te verslappen, wat verklaarde waarom Arjan Schuiling verzuimde de 10, vol. te maken. Martin Fransen eiX MarceJiJansen bleven beter bij de les en wonnen-zonder problemen hun partijen. Uitslagen senioren: Shot 2 - Emmen 1 8-2 Shot 3-ATC 4 9-1 Shot 4 - ATC 3 8-2 Levob 2 - Shot 5 Vitus 2 - Shot 6 Shot 7 - Quick 14 Victoria 8 - Shot 8 Shot 9 - Quick 17 Shot 10 - Elan 5 ATC 12 - Shot 11 Bunshot 6 - Shot 12 Shot 13 - Niké 4 9-1 8-2 5-5 9-1 10-0 7-3 6-4 10-0 1-9 2e klasse, Shot 2 - ATC 2: 4-6 Het eerste verlies voor het Shot 2-jeugdteam, dat de competitie in was gegaan met maar één doel: kampioen worden. Een beetje teleurstellend dus dat tegen ATC een 3-1 voorsprong vol ledig uit handen werd gegeven. Michiel Croezen, Michel Kanters en Luc Schee- Ie kwamen elk niet verder dan één over winning. 3e klasse, Shot 3 - Victoria 3: 6-4 Grote man bij Shot 3 was afgelopen za terdag nota bene een invaller. Paul Merkus, speler van Shot 4, nam 50% van de Shot-score voor zijn rekening. Timo Septer voegde daar nog eens twee tellers aan toe en ook het dubbel was een prooi voor de Soesters. 3e klasse, Shot 4 - ATC 4: 9-1 Na onnodig verlies van Paul Merkus, die wellicht een beetje zenuwachtig was omdat hij ook voor Shot 3 moest uitko men, verspeelden de talentjes van Shot 4 geen game meer. Toine van Elteren en Erik Merkus scoorden ieder een hat trick. Paul moest genoegen nemen met twee overwinningen. Se klasse, shot 5 - Victoria 7: 4-6 Net als vorige week moest Shot 5 ge noegen nemen met het kleinst mogelij ke verlies. De Soester overwinningen waren fraai verdeeld: Laurens van de Hom, Christiaan ter Linde en Rogier Meun wonnen ieder eenmaal. Het heeft er even naar uitgezien dat met het terugtreden van de evenemen- tencommissie van de Soester Zaken- kring ook de Soester bedrijfssport competitie haar langste tijd had gehad. Dat blijkt mee te vallen, want ook in het komende voorjaar wordt er weer zo'n wedstrijdenreeks op touw gezet. Het wordt de 29e editie. In nauwe samenwerking met de sport stichting en onder auspiciën van de Soester Zakenkring hebben de betrok ken sportclubs de hoofden bij elkaar ge stoken. Op die manier kan het werk van de aloude evenementencommissie wor den voortgezet. Het bestuur van de Za kenkring juicht het nieuwe initiatief van harte toen en doet de leden de aanbeve ling zich erbij aan te sluiten. De bedrij ven kunnen inschrijven op de verschil lende takken van sport, met zo veel team als ze willen en kunnen. Het in schrijfgeld bedraagt f 50,- per team. Ui terlijk 8 april moeten de inschrijvingen binnen zijn bij het secretariaat van de Soester Zakenkring, Van Weedestraat 5, 3761 CA Soest. Het volleybaltoernooi vindt plaats op 2, 16 en 23 mei in de sporthal Beukendal. Gevoetbald wordt er op 6, 7 en 21 mei op de WZ-velden. Handbal wordt ge speeld op 13 en 14 mei op het BDC-ter- rein en basketbal op 30 mei en 6 juni in Beukendal. Afgelopen zaterdag waren er in Rhe- nen de laatste voorrondes voor de fina le voor zaterdag 27 april. Alle negen Springbok-jongens deden goed best. Op een haar na, want wat is nu vijfhon derdste punt, hadden de Springbok ken een kampioen bij de jeugdturners en de jongens. Rennie Erasmus werd, in tegenstelling tot zijn broer Ricky, wel kaïnpioen. Rudy v. Schaffelaar, Willem Strijbosch, Bart Eichholtz, Ricky Erasmus en Jan Joost Bootsman turnden in de categorie jongens. Bart en Jan Joost turnden on der hun kunnen, vooral de afwerking liet veel te wensen over. Een twintigste plaats met 29,50 pnt. voor Jan Joost en een vijftiende plaats voor Bart met 34,15 pnt. was het resultaat. Willem Strijbosch draaide dit seizoen het meest constant, getuige zijn viermaal vijfde en eenmaal vierde plaats. De brug is zijn beste onderdeel waarmee hij met 8,15 pnt. een keurige eerste plaats behaalde. Ook de 7,95 pnt. op ringen was prima. Met 37,75 totaal behaalde hij wederom een vijfde plaats. Zeer goed was de prestatie van Rudy v. Schaffelaar, vorige keer nog ongelukkig benadeeld door de jury, nam hij nu re vanche. Met 7,80 aan ringen, 8,05 vier de aan brug en 7,50 tweede op de lange- mat liet hij zien wat hij waard is. Totaal met 37,80 pnt. veroverde hij een prima vierde plaats. Ook Ricky Erasmus presteerde beter dan de vorige keer. Ringen blijft voor hem het moeilijkste onderdeel. De sprong met 8,70 pnt. was aanmerkelijk beter, vooral het goede aanzweven: een tweede plaats. Op de langemat werd de prima fhckflack-salto beloond met 7,90 pnt. en dit was goed voor de eerste plaats. Met 3^,00 totaal kwam hij 0,05 pnt. te kort voor de eerste plaats en werd zo goede tweede. Bij de jeugdturners kwamen Neil Whi te, Michiel v. Schaffelaar en Rennie Er asmus in actie. Neil turnde regelmatig en moet vooral nog sleutelen aan de netheid. Op sprong haalde hij 7,80 pnt. Michiel v. Schaffelaar turnde, net als zijn broer, heel goed. Vooral aan de sprong en langemat is duidelijk vooruit gang geboekt. Met 7,90 pnt. voor de handstandoverslag op paard werd hij netjes vijfde en met 6,75 pnt. aan lange mat zelfs derde. Het totaal van 41,40 pnt. bracht hem op een uitstekende zes de plaats. Rennie Erasmus deed wat van hem ver wacht werd: hij werd wederom kam pioen. Toch kwamen er wat concentra tiefoutjes om de hoek kijken. Want ge knoei op de brug en een lage salto van de hoge rekstok (6,65 pnt.) deden zijn totaal flink dalen. Zeer sterk waren de broemde "springbokkuiten": 9,50 pnt. voor handstandoverslag over paard- lengte, ruim een punt meer dan de con currentie. Een zoals altijd perfecte serie flickflack, temposalto, flickflack en dan een huizenhoge salto tot slot, aan de langemat. Totaal behaalde hij 46,65 pnt. Voor de finale van de provincie Utrecht D-lijn hebben zich geplaatst: Ricky Er asmus (derde), Willem Strijbosch (zes de), Rudy v. Schaffelaar (achtste), Bart Eichholtz (twaalfde) bij de jongens en Rennie Erasmus (eerste), Michiel v. Schaffelaar (negende) en Neil White (vijftiende) bij de jeugd. weten. Brother Martinus stond steeds een paar punten voor, maar na een tweede time-out wist trainer Bosschaart zijn dames toch op het goede spoor te krijgen en werd de set uiteindelijk met 11-15 winnend afgesloten. De tweede set verliep veel beter. De concentratie was er nu wel en ook de servering verliep veel beter. Met name via de buitenaanvalsters werd er veel en goed gescoord en de Amstelveense da mes hadden weinig verweer. De set winst was dan ook duidelijk: 7-15. In de derde set leek er snel een einde aan de wdestrijd te komen. De Soester dames bleven geconcentreerd spelen en namen een 4-10 voorsprong. Hierna vielen de Soester dames enorm terug en punt voor punt konden de Amstelveen se dames dichterbij komen en zelfs langszij: 10-10. Voor trainer Bosschaart het moment voor een time-out om de dames duidelijk te maken dat het kar wei wel afgemaakt diende te worden. De woorden van de trainer werden goed begrepen en de concentratie was weer terug, waardoor het nu snel gedaan was met Brother. De setwinst kwam met 10- 15, waardoor de 0-3 overwinning een feit was. Aanstaande zaterdag speelt hel team thuis de streekderby tegen het in degra datie verkerende Cito uit Zeist. Het kan een spannend duel worden met bij Cito de oud-trainer van SoVoCo op de bank en in de basis van de Zeister dames twee oud-SoVoCo-speelsters. Knappe winst Dames 2 Het tweede damesteam wist de moeilij ke en zeer belangrijke wedstrijd in en te gen Harderwijk om te zetten in een 1-3 overwinning en blijft door dit resultaat aan de leiding in de derde divisie. Van tevoren was erg tegen dit duel aangeke ken want de thuiswedstrijd werd inder tijd met 2-3 verloren. De Harderwijkse dames hebben bovendien het hele sei zoen meegedraaid in de top van de ranglijst met een voorlopige vierde plaats tot gevolg. De spanning was gedurende de gehele wedstrijd voelbaar en leek aanvankelijk moeilijk te hanteren door de Soester da mes. De eerste set werd te verkrampt gespeeld en werd dan ook met 15-11 verloren. Hierna kwamen de dames be ter in hun ritme en met name de serve ring werd een sterk wapen waarmee de Harderwijkse dames geen raad wisten. Dit leverde in de tweede set een 9-15 winst op en in de derde set zelfs een 6-15 winst. De vierde set bleef tot het einde span nend. De Harderwijkse dames maakten het SoVoCo knap lastig, maar tot vreugde van alles wat Soest was, werd uiteindelijk toch met 12-15 de winst'ge pakt. Op papier hebben de dames za terdag een makkelijke thuiswedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Taurus uit Houten. Heren 1 gelijk tegen AGAVS De wedstrijd tussen de heren van Stam, SoVoCo en die van het Soesterbergsi AGAVS kan gerust de wedstrijd met di twee gezichten worden genoemd. D< Soester heren kwamen traag op gang ei er zat weinig spirit in de ploeg. Dat le-i verde in de eerste set al snel een 1-6 ach terstand op. De passing bij de Soesters was redelijk, maar in deze fase faalde di aanval. De set werd dan ook met 10-1: verloren. In de tweede set eenzelfde beeld. Hel ontbrak opnieuw aan spirit en een 1-! achterstand was het gevolg. Hierna be gonnen de heren zich iets te herstellen, maar het was te laat voor setwinst: 12- 15. Hierna was het echter de beurt aan So VoCo. Nu was het AGAVS dat de mees te fouten maakte en aan Soester zijde werd ineens veel enthousiaster ge speeld. Er werd veel gescoord via tacti sche ballen en de set werd met 15- IQ winnend afgesloten. Het Soester herstel zette zich in de vierde set door en de Soesterbergse heren kwamen er niet meer aan te pas: 15-4. Hadden de Soester heren vanaf het be gin zo geconcentreerd gespeeld, dan had men ongetwijfeld beide punten ge pakt. Nu moest men zich met één punt tevreden stellen. Het derde team van Stam/Sovoco be haalde afgelopen weekend een nutti ge, maar ook zeer duidelijke overwin ning op Oberon, dat ook in de degra datiezone zit. Eens te meer blijkt dat de Stam/Sovo- co-dames daar eigenlijk wel thuis ho ren. Door de aanwezigheid van een ex tra aanvalster kon er nu met één spel- verdeelster gespeeld worden om zo doende het maximale uit de aanval te halen. In de eerste set was het nog even wen nen aan het systeem. Tot 10-10 kon Oberon bij blijven. Een time-out en een wissel gaven de doorslag en met 15-11 werd de setwinst binnengehaald. De tweede set werd weer in de basisop stelling begonnen. Nu bleek het sys teem goed te lopen. Met goed aanval lend spel en een gedegen service werd Oberon onder druk gezet. Slordighe den van de bezoeksters werden onmid dellijk afgestraft. Met 15-9 werd de set winst binnengehaald. De derde set was eigenlijk een kopie van de tweede. Ook de blokkering kwam steeds beter op dreef, zodat de weinige Oberon-aanvallen geen gevaar konden stichten. Opnieuw een 15-9 setwinst. Door maar liefst zestien daarvoor ge selecteerde leden van sv. Eemland werd zondag deelgenomen aan de baankampioenschappen van de Vechtse Banen te Utrecht. Vijf junio ren C, zes junioren B, drie junioren A en twee senioren verschenen daar aan de start. Bij het kampioenschap voor middelba re scholen van Nederland werd bij de ploegenachtervolging afgelopen don derdag door vier Eemlanders hun school, het MBL college Eemvoorn te Amersfoort, goed vertegenwoordigd met uiteindelijk een nipte vierde plaats. Deze werd behaald door Tom Ver steeg, Martin Baltus, Mark Janssen en Peter v.d. Heuvel. Het marathon C kampioenschap te Utrecht werd na een spannende com petitie gewonnen door de Eemlanders Arnoud Luyten, gevolgd op de tweede plaats door Tom Versteeg. Bij al dit geweld zou bijna vergeten wor den dat de pupillen hun prijsuitreiking hadden, waarbij diploma's en de wed- strijdprijzen verdeeld werden. Wendy Trienen, Stijn Gelijsteen en Camiel Boekelaar konden door de pupillenlei- der Wim Kortwijk gefeliciteerd worden met hun eerste plaatsen. Zij behaalden deze tijdens clubkampioenswedstrijden op natuurijs te Soest. Overige eerste plaatsen waren er voor Ellen Kwantes, Esmé de Vries, Laurens Radstake en Herbert Westeneng. Van de oudste pu pillen gaan er twee door naar de re- I, een weinig sprankelende wedstrijd ühhen SEC en HMS de punten broe- L|jjk verdeeld. Voor HMS is en blijft w vechten voor behoud van het der- L-klasseschap. Bij SEC is degradatie «alle gelederen al geaccepteerd, me startte met een licht offensief. In l «evende minuut was het Guy Dekker fc uit een voorzet van Edwin Brouwer, m dichtbij tegen de lat kopte. HMS, «tart met vier invallers, probeerde het eft in handen te nemenmaar de SEC- Jefensie, met aan hel hoofd uitblinker Hatco Martens, wist vooralsnog de aak te klaren. Uitvallen van SEC leverden enkele lansen op maar slordig afmaken voor bant dat de score werd geopend. Bij £en van deze uitvallen was het de goed spelende Herbert van Schalkwijk die tan 30 meter builen bereik van keeper Janssen net naast schoot. Het eerste doelpunt viel op een moment dat het spel zich voornamelijk op het Voor jongens en meisje om 13.30 uurTRAINE èn de kantine is opt Voor inlichtingen: 1021 Opgericht 9 mei 1926 V v.l.n.r. Wendy Trienen. Stijn Gelijsteen, Camiel Boekelaar en Wim Kortwijk. creanten en vier naar de wedstrijd- groep. Tijdens de baankampioenschappen voor junioren B en C werden vele p.ris gereden. BijdeC-junioren werd Marcel Splinter eerste en bij de B-junioren werd Martin Baltus derde. Verbetering van hun beste seizoentijden op deze laatste schaatsdag van dit seizoen in Utrecht waren er voor Marcel Splinter met 44.19 (500 m.), 1.30.82 (1000 m.) en 2.20.94 (1500 m.); Joep Kasperts met 46.40 (500 m.) en 1.33.49 (1000 m.); Bianca v.d. Hoek met 54.38 (500 m.jen 1.50.68(1000 m.); Helen Wege- rif met 1.54.21 (1000 m.); Martin Bal tus met 1.24.73 (1000 m.); Dennis Karssen met 43.59 (500 m.), 1.28.29 (1000 m.) en 2.19.42 f1500 m.); Mark Janssen met 43.79 (500 m.); Arnoud Luyten met 1.29.20 (1000 m.) en 2.17.80 (1500 m.); Marjolein Bartels met 52.69 (500 m.) en 1.46.68 (1000 m.); Robin Baltus met 42.82 (500 m.); Peter v.d. Heuvel met 43.09 (500 m.|, 2.15.75 (1500 m.) en 4.50.98 (3000 m.); Henriëtte Kuit met 2.22.60 (1500 m.) en 5.07.91 (3000 m.) en Jolanda Verduin met 2.25.78 (1500 m.j en 5.10.89 (3000 m.). S.o. SoeslF5, De eerste kampioen bij de s.o. Soe jeugd is binnen. De dames U-junior wisten na een spannende weas rij DOB in Nigtevcgt het langverwacl kampioenschap binnen te ha e"- dametjes die onder de beziellen ding staan van de dames I-sp Helen Dorrestein en Maf} Poppela hebben na de 2-0 overwinning nog c leuk feestje gevierd. Het wachten de volgende kampioen bij de Diai witten. De A-l van s.o. Soest moest naar 1 Helder om tegen middenmoter tit aan te treden. De ploeg van 1 heo tt driks deed het niet slecht door daar lijk te spelen, s.o. Soest kwam al sne voorsprong door een snel tnges bal van Emiel Roest. De A-l van Si had mogelijkheden op de voorspr uit te bouwen, een goal yan Rot Plagge werd om onduidelijke rede afgekeurd. Na 20 minuten wist HC door een slippertje van de verder g keepende Robert Hagen tot 1-1 te men. tnp De gemoederen waren a Pfndfbasiselfvan Bijde overige elftallen viel ook he sultaat van de F-5 op. Het nieuwe e dat onder leiding staat van Jack LX stein, kreeg zaterdag zijn vuurdoop Hees. De benjaminnen van s.o. - voetbalden alsof ze al jaren de ba roeren, en versloegen het geroutn de" Hees met 2-0.

Soester Courant | 1991 | | pagina 20