OPRUIMING 20 tot 40% KORTING PARADE TAPijf Ondernemingscentrum 'De Sterrenbergh' in Soesterberg is nagenoeg volgeboekt WEGENS VERHUIZING D66-achterban bij handopsteken tegen aanleg van 'Weg-om-de-noord' vzu briimode czr^ OM OZE EDINGEN! Verzamelgebouw voorziet in grote behoefte Geen Soest 50 jaar geleden Hinderwetaanvraag ^Hinderwetvergunning i Ontwerp Hinderwetvergunning Commissie voor de Beroepsschriften SS9»B Democraten brainstormen over structuurvisie CHNICI IN DE ■TAALTECHNIEK IER - FRAIZER NKWERKER ICTIEBEDRIJF GOEDHALS M Inbraak mislukt Verleende Bouwvergunningen Verleende vergunningen Bouwzaken Inbraak sportkantine Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. ALS BESTE GETEST! NERGENS ZO COMPLEET Incl. tas - film batterijen f200,- f 15,- per uur. aterdag- f 300,-! Een veelzijdige 38-65mm motor-zoom autofocus compactcamera van Minolta 'OENSDAG 20 MAART 1991 PAGINA 5 SOESTER COURANT Deze week moeten wij de trouwe le zers van de rubriek 'Soest 50 jaar ge leden' tot onze spijt teleurstellen. Er is in het archief van de Soester Cou rant geen krant van 21 maart 1941 aanwezig. Of deze krant niet ver schenen is, of dat deze dooreen ver gissing niet in het archief zit, is ons niet bekend. Volgende week pakken wij de draad weer op. De redactie Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2i27, ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi- motheek aan de Albert Cuyplaan tij dens de openingsuren, ter inzage een Sar zoek met bijlage van: Sits. P.C. en C.R. Blom,Lange Brink- iwèg 69, voor het uitbreiden of wijzigen van het rundveemestvarkensbedrijf op het perceel Lange Brinkweg 69. demotiveerde bezwaren tegen het ver- jgnen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag- iffikening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen- tjibestuur. De ingekomen bezwaar- fgchriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in ^rsoon of bij gemachtige bezwaren in- i bjrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- ^gachtenwisseling, te houden op woens dag 10 april 1991 om 09.00 uur, in de commissiekamer Raadhuisplein 1 te Jndien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een Bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet 'schriftelijk tegelijkertijd met het be- Rwaarschrift bij het gemeentebestuur Jworden ingediend. ■®eroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts [worden ingesteld door degene die bin- men de gestelde termijn schriftelijk of mandeling bezwaar heeft ingebracht, menzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) ftezwaren in te dienen. )Bij de afdeling Milieubeheer van de ge- mneente Soest, Raadhuisplein 1, kamer E.27 ligt vanaf heden op werkdagen van £8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio- mheek aan de Albert Cuyplaan tijdens (de openingsuren, ter inzage de beschik- Bcing op het verzoek van: r«V.d. Eist Papierrecycling Nederland lb.v.,Van Weerden Poelmanweg 23, Ivoor het uitbreiden/wijzigen van het ipapierrecyclingbedrijf op het perceel ..Van Weerden Poelmanweg 23. ■Beroep tegen deze beschikking kan ■worden ingediend door: Ka. de aanvrager; Ib. de betrokken adviseurs; |c. degenen die tegen de aanvraag om ^vergunning tijdig bezwaren hebben in- Sgediend; 4. I d. enig ander belanghebbende die aan- I toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) I in staat is geweest eerder bezwaren in te I brengen. I Het beroepschrift moet worden gericht I aan de afdeling voor de geschillen van de bestuur van de Raad van State, post- I bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, I binnen een maand na de dagtekening I van deze kennisgeving. Izij die beroep instellen kunnen over- I eenkomstig artikel 107 van de wet op de I Raad van State een verzoek doen om I schorsing van de beschikking dan wel I tot het treffen van een voorlopige voor- I ziening. Dit verzoek moet worden ge- I richt aan de voorzitter van de Afdeling I voor de geschillen van bestuur van de l Raad van State, postbus 20019, 2500 I EA 's-Gravenhage. De beschikking I wordt niet van kracht voordat op dat I verzoek is beslist. Bij afdeling Milieubeheer van de ge- I meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer I 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van I 8.30 tot 12.30 uur, alsmede inde biblio- theek aan de Albert Cuyplaan tijdens I de openingsuren, ter inzage het ont- I werp van de beschikking op het verzoe- I ken van: A. Van Altena Gereedschap,Nieuwe- I weg 62, voor het oprichten van een in- richting voor verhuur en reparatie van I machines en gereedschap op het perceel I Nieuweweg 62; B. J.H. Riepe; h/o De Eemdal Druk- f kerij, Industrieweg 10a, voor het op- I richten van een drukkerij op het perceel r Industrieweg 10a. I Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdelijk) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge meentebestuur worden ingediend voor 4 april 1991. I Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden inge diend. De voorzitter van de Commissie voor de beroepschriften maakt bekend dat deze Commissie op vrijdagmiddag 22 maart 1991 in een openbare vergade ring de navolgende bezwaar- en be roepschriften zal behandelen. De ver gadering vindt plaats in het gemeente huis aan het Raadhuisplein. De daarop betrekking hebbende stukken liggen in het Infocentrum voor ieder ter inzage. 15.00 uur: zes beroepschriften tegen de weigering van 2 aanlegvergunningen en 4 bouwvergunningen voor het per ceel de Paltz 2; 15.30 uur: beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een wagenschuur o^het Per- ceeT?:Oude Tempellaan 6; en een archief in het gebouw gevestigd blijven. Stimulerende omgeving Momenteel is er nog zo'n 80 vierkante meter kantoorruimte beschikbaar, plus twee units bedrijfsruimte van elk 115 meter. Uyland twijfelt er geen moment aan dat ook voor die laatste meters nog serieuze gegadigden gevonden worden. "Als we méér zouden hebben, zouden we dat zeker ook nog kwijtraken." Vol gens hem vullen de bedrijven die nu in het ondernemingscentrum komen el kaar heel goed aan. "Het is een stimule rende omgeving, waar men elkaar van dienst is." Binnenkort wordt er geza menlijk gesproken over de aanpak van een aantal gemeenschappelijke voor zieningen. at voldoet aan de volgende «lil HIHWB! 1 en gevoel voor cijfers, g op minimaal MEAO niveau, 'O aangevuld met Praktijk Diploma 5 jaar. kperiode. en professionele werkomgeving, isvoorwaarden. asseerd bent, kunt u uw schriftelijke curriculum vitae en pasfoto, 3arade Tapijt B.V., Weteringpad 7 60 AB Soest. "We zitten voor negentig procent vol. We hadden wel venvacht dat er veel vraag naar kleinschalige bedrijfsruim te in Soesterberg zou zijn, maar dat het zo hard zou lopen heeft ons verrast." Aldus S. Uyland jr. van Bouwmaat schappij Uyland uit Soest, over het nieuwe bedrijfsverzamelgebouw in Soesterberg, dat de firma sinds 1 januari Het is de bedoeling de officiële start van "Ondernemingscentrum de Sterren bergh" rond 1 mei a.s. een feestelijk tin tje te geven. Tegen die tijd zal het be drijfsverzamelgebouw vermoedelijk geheel gevuld zijn met kleinschalige on dernemingen. gediplomeerd optometrist - lid O.V. openbare behandeling van dit onder werp in de liberale gelederen: "Ik zal 't aankaarten." Ook PvdA-voorzitter Ni co van Waveren kondigde aan dat de structuur-discussie in zijn partij al "in de pijplijn" zat. Ook bij de sociaal-de mocraten zijn alle vergaderingen per definitie openbaar, meldde hij, zodat iedereen zich aan de besprekingen kan meedoen. 3nkort hebben wij plaatsingsmoge- id voor: ding: Minimaal L.T.S., liefst met Te (of gedeeltelijke) vakopleidinq /I. en/of M.A.V.O. (diploma) met isch gevoel. ing in de verspaningstechniek tot aanbeveling, lijk tot: mstperspectieven! 3n massaproduktie. isch reageren: itvan: ^bji jniniw WORMWIELEN en WORMEN IACHINEONDER DELEN ïrsfoort Te|.: 033 - 61 33 77 1 uur). Bij telefonische "Nou Adriaan, kun je hier iets mee...?" Met deze enigszins weifelen de woorden sloot gespreksleider Henk Hekman vorige week de discussie af, die D66-Soest in een tamelijk volge pakt zaaltje van de Open Hof voerde over de structuurvisie. De democraten brainstormden daar vrijblijvend en zonder veel remmingen over de ruim telijke toekomst van Soest. Dat ge beurde om de fractie, en met name fractievoorzitter Adriaan Pothuizen, een en ander aan overwegingen mee te geven voordat er in het echte politieke debat dat nog komen moet - in de ge meenteraad - harde keuzen gemaakt worden. D66 had het gesprek goed voorbereid. Onder de leden was een enquête ge houden, die overigens door niet meer door 13 hunner was ingevuld. ("Acht tien deelnemers aan de structuurplan- nenwedstrijd van de gemeente is óók niet veel," verdedigde steunfractielid Nel Zeyseink het geringe aantal.) In acht vragen had D66 de ruimtelijke problematiek van Soest aan de leden voorgelegd en uit de antwoorden kon worden opgemaakt dat de democraten in njeerderheid op het standpunt staan dat Soest qua inwonertal niet beneden de 40.000 mag zakken, dat daartoe "gedeeltelijk voor eigen behoefte" moet worden gebouwd (wat neerkomt op zo'n 150 woningen per jaar), en dan vooral in de sociale sector en liefst ook nog "ecologisch" in plaats van "natuur- sparend". Dat houdt in dat er vooral ge bruik gemaakt moet worden van duur zame materialen en voorzieningen die energie-zuinig zijn en het milieu ont zien. De leden van D66 bleken ook een opi nie te hebben over de locaties waar de nieuwe woningen gebouwd zullen moe ten worden. Enigszins misleidend wa ren deze plekken in groen aangege ven op de kaart waarvan voor een over zichtelijke discussie gebruik werd ge maakt. De voorkeur ging uit naar het gebied tussen Overhees en de Dorre- steinweg, maar ook het terrein tussen de Koninginnelaan en de Jachthuislaan scoorde hoog. Redelijk wat geestdrift kennen de democraten voorde locaties achter de Stadhouderslaan en ten zuiden van de Praamgracht en voor het gebied tussen de Birkstraat en de Peter van den Breemerweg, ook bekend als het "Kort-end", plus enkele kleinere lo caties in Soesterberg. Omleidingsroute Voor wat de (uitbreiding van het) be drijfsterrein betreft bleek een meerder heid vast te houden aan de ontwikke ling van Nieuwegracht 2, eventueel ook door de sportvelden daarin te betrek ken. Over de verkeerssituatie waren de meningen van de achterban van ver keerswethouder Mieke Swinkels - zelf niet aanwezig - nogal verdeeld. De meesten voelden wel voor een autovrije Van Weedestraat en ongeveer de helft zag geen been in een nieuwe noordelij ke omleidingsroute, hetzij vanaf de Birkstraat naar de Praamgracht, hetzij vanaf de Dalweg/Lange Brinkweg naar de Burgemeester Grothestraat. Ten be hoeve van de veiligheid in de wijken was een meerderheid bereid te accepte ren dat er meer verkeersdrukte zou ont staan op de hoofdwegen. Als prioriteiten wilde de D66-achter- ban met name de volkshuisvesting (bouwen voor eigen behoefte), het te rugdringen van het autoverkeer en de bescherming van het landschap bena drukt zien. De vraag of ook de werkge legenheid veel nadruk moet krijgen bleek de democraten verdeeld te hou den. Na de toelichting op deze enquête-uit slagen door Nel Zeyseink ging het ge zelschap onder leiding van Henk Hek man opgewekt in discussie. Die leverde eigenlijk geen verrassingen op, maar nam wel veel tijd in beslag. Opmerkelijk was de hoofdrol die het oud-raadslid Gert Beijen (van de VVD) daarbij voor zich opeiste. Hij prikkelde de vergade ring met stellingen, vragen en opmer kingen, wat de leden enigszins gelaten ondergingen - het principe van de openbaarheid indachtig waarvoor D66 deze prijs graag lijkt te betalen. Zo op perde hij dat er bij mondjesmaat wonin gen bouwen meer 'vraag' wordt ge creëerd, wat gunstig is voor huiseigena ren omdat de prijzen dan omhoog vliegen. "Dus wie is er nu eigenlijk ge holpen met spaarzaam bouwen?" wilde Beijen horen. Ecologisch bouwen De vergadering liet het antwoord veilig heidshalve in het midden, waarna een andere "buitenstaander", directeur Gerard Snelder van de woningbouw vereniging Soest, het verhaal over "eco logisch" bouwen met enkele woorden doorprikte. Volgens Snelder zijn derge lijke woningen simpelweg te duur. "Een batterij zonnecollectoren op je dak is misschien leuk, maar nog afge zien van de horizonvervuiling voorlo- pig ook veel te kostbaar..." Over.de woningbouwlocaties bleek de vergadering toch nog wat genuanceer der te denken dan uit de enquête was af te lezen. Zo werd opgemerkt dat Soest eerst tot het uiterste zal moeten "inbrei- den" (de resterende open plekken vol bouwen) en klonk op de vraag van Hek man waar dan volgens de leden abso luut niet gebouwd zou mogen worden het antwoord dat de polder, de strook langs de Stadhouderslaan en het gebied achter de brandweerkazerne zeker ont zien moeten worden. Eén lid vroeg zich echter argeloos af waarom dat laatste gebied onbespreekbaar zou zijn en pleitte met zoveel woorden ook voor de in Soest zeer omstreden optie van de Weg-om-de-noord. Pothuizen zelf moest uitleggen dat het daar ging om al lerlei bijzondere natuurwaarden. Zonder veel tegenwerpingen ging de vergadering ook akkoord met de reali sering van Nieuwegracht 2. Pothuizen moest wel zijn politieke gewicht in de schaal leggen om zijn achterban te weerhouden van al te voortvarende uit spraken over het verdrijven van milieu belastende bedrijven uit Soest, zoals een lid voorstelde. "Aan een actief ver- plaatsingsbeleid uit Soest ben ik nog niet toe," reageerde Pothuizen diplo matiek, ook al werd hem voorgehouden dat het D66-verkiezingsprogramma wel opmerkingen in die richting bevat te. De fractievoorzitter liet zich echter geen uitspraak afdwingen. Hij meende ook dat eventuele ongerustheid over de komst van "buitenlandse" (buiten- Soester) bedrijven - met alle gevolgen daarvan voor het aantal woningzoeken den en dus de huizenbehoefte - niet aan de orde was, zolang de Soester onder nemingen zelf nog zitten te springen om 14 hectare meer. Soort randweg Het laatste deel van de discussie werd - in sneltreinvaart - nog gewijd aan het verkeer. Een van de leden merkte op dat Soest een totaal nieuwe structuur nodig had om de druk op het centrum te ontlasten. De aanleg van een soort randweg om Soest - wat hem betreft een "weg-om-de-noord" - zou daarvoor een oplossing kunnen zijn. "Er moet in elk geval iets gebeuren..." Hoewel werd tegengeworpen dat maar een gering deel van het autoverkeer over de hoofdwegen tot het "doorgaande" ver keer gerekend moet worden vond ge spreksleider Hekman het een aardig idee om de gevoelens van de vergade ring over de "weg-om-de-noord" nog eens te peilen. Met handopsteken spra ken tien leden zich ertegen uit, twee le den bleken geen bezwaren te hebben en de rest hulde zich in stilzwijgen. De meerderheid liet weten dat de hoofd verkeersstroom bij voorkeur via de Ko ningsweg en de Ossendamweg/Von- dellaan geleid zou moeten worden. 'Een advies' Gespreksleider Henk Hekman sloot de discussie af met de constatering dat het deze avond alleen was gegaan om wat "eerste indrukken". Eerder al had hij nadrukkelijk vastgesteld dat het ging om een "advies" aan de fractie, en niet meer dan dat, met kennelijk de herinne ring in het achterhoofd aan de tijd dat de democraten per ledenvergadering decreteerden hoe de fractie moest stemmen. Hekman toonde zich verheugd met de aanwezigheid van enkele andersden kenden en hoopte op een "aanjaagbe- weging" naar de andere partijen. Vol gens Beijen is het structuurplan ook bij de WD "al een beetje in discussie". Hij ■beloofde zich in te zetten voor een Preventie loont, moet de 42-jarige be woonster van de Heideweg gedacht hebben. De Soesterse deed bij de politie aangifte van een poging tot inbraak in haar woning. Het was de dieven niet ge lukt om binnen te komen, omdat alle mogelijke toegangen waren beveiligd met dieveklauwen. Telefoon 22212 Zuidpromenade 15 16.00 uur; beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een garage/berging op het perceel Kerkstraat 53; 16.30 uur; beroepschrift tegen de weigering van de subsidie voor het jaar 1991 aan de Vereniging Musluman Gencler Teskilati - Welzijns Belangen Vereniging Soest; 17,00 uur; AROB-bezwaarschrift te gen gedeeltelijke weigering van een ontheffing ingevolge de Zoneverorde ning Hinderwet voor het perceel Wieksloterweg WZ 21. het bouwen van een winkelpand met kantoren, Rademakerstraat 28; het bouwen van 6 patio-woningen, Eigendomweg, sectie G, nr. 4318 en 4796 (ged.). Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (wet AROB) kan natuurlijke of rechts persoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, bin nen een termijn van 30 dagen, te reke nen vanaf 21 maart 1991, bij het College van Burgemeester en Wethouders een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders op een daartoe strekkend verzoek de plaatsing van een opvangruimte voor de periode van 13 maart 1991 tot 18 april op het perceel Weegbreestraat 209 (naast de moskee) gedogen. De opvangruimte (30 m2) wordt ge plaatst in verband met de viering van ra madan, die plaatsvindt in de voor noemde periode. Op 18 april 1991 zal de opvangruimte worden verwijderd. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis, Boekweitland 60 (artikel 19 de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het wijzigen van bouwvergunning nr. 54-88 voor wat betreft het vergroten van een kelder en het aanbouwen van een serre aan het woonhuis Heeser- spoor WZ 5 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het bouwen van een dubbel woonhuis met garages en bergingen, Vosseveld- laan 42 en 42a(artikel 19 van de wet op de Ruimtelijke Ordening); het plaatsen van een dakopbouw op een garage, Birkstraat 40(artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 maart 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te die nen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling Ruimtelijke Ordening en Bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, i Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. i Informatietelefoon met actualiteiten: is i tel. 93665 (24-uurs-service) Vorige week donderdagnacht werd er ingebroken in de kantine van een voet balvereniging aan de Bosstraat. De da ders bleken zeer dorstig te zijn, getuige de buit die zij hebben meegenomen. Er worden flessen wijn, bier en frisdrank vermist. De dieven kwamen binnen door een luik aan de voorzijde van het pand te forceren. Zij hadden al eerder geprobeerd via de achterkant van de kantine binnen te komen, maar dat is niet gelukt. reactie vragen naar dig," aldus het kamerlid. In de presentatie speelt mee hoe de PvdA zelf naar buiten treedt. Van Gel der: "Niet hakken op de coalitiepart ner, maar kijken en het koppie erbij houden, en evenmin hakken op elkaar." Hij stelde daarbij het vakbondswereldje ten voorbeeld: "Veel discussie, ook bij interne verschillen, maar naar buiten toe sprekend als één man, met één stem, zelfbewust en vol zelfvertrouwen staan voor wat je vindt en wat je kunt, dat is nodig." tot en met 31 maart. VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON; 02155 -13917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG DINSDAG T/M VRIJDAG KOOPAVOND VRIJDAG VAN ZATERDAG 13.00 - 18.00 UUR 09.00-18.00 UUR 19.0O - 21.00 UUR. 09.00 - 17.00 UUR,

Soester Courant | 1991 | | pagina 5