Verdwenen Soest m Natuur O Nabij E2^C3^astena^e voor een menswaardiger bestaan 150m2 iNTOOR; IUIMTE I0ENREPARATIE VAN ROUWENDAAL STRAALBEDRIJF v.o.f. Soester Parochies steunen ambitieus iject in South Nyanza, Kenia ILING BAARN Oi fflieiws Mavo Soest kon de boom in Studio Karla Karwoczik STRALEN SCHOPEREN t FlJNSTRALEN PLAATWERKERIJ BEDRIJFSWAGENS '(Oud) stadhuis op stelten' -^5j^A|(VOENSDAG 27 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 13 Museum Oud Soest De mooiste gouden sieraden dragen een diamant. Burengerucht bij Amerikaans Golf-feestje schoenen een )orjaarsronde. gooien is zonde. OPENBAAR COPEN BIJ OPBOD EN AFSLAG 1UTI1881 Rommelmarkt St. Welzijnswerk Inbraak buurthuis Hond valt aanrijder aan Serie autokraken Inbraak Dr. Rupertlaan Aanrijding op 't Hoogt in drie bedrijven Israël, Palestijnen, Golfoorlog, wat nu? SOEST Verzorgd zijn en je verzorgd voelen, elk moment van de dag. Wij helpen u daarbij! Instituut voor gezichts- en lichaamsverzorging Burg. Grothestraat 25-Telefoon 02155 - 2 04 88 Vroege-vogelwandeling in Pijnenburg Expositie bij 'de Plankeniers' Chiropractie in aanvullingsfonds Jongens gewond bij relletje om niks Schoolkeuze Diamonde Memoire. 14-Karaats gouden sieraden met één of meer SOESTERBEAGSES1AAAT Nijverheidsweg 11, 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 2 08 60 De politie trof in de nacht van vrijdag op zaterdag in het oude gemeente huis aan de Steenhoffstraat drie jon ge mannen aan, die zich kennelijk uitleefden op het gebouw en de res tanten van de inventaris. Er bleken o.a. enige ruiten gesneuveld te zijn en in een vlaag van ongeremde daad kracht had het drietal ook nog een aangetroffen stoel in de vlaggemast gehesen. De politie kon het allemaal niet waarderen en nam de drie heren mee. Het bleek te gaan om een 25- jarige Soester en twee Amsterdamse vrienden, resp. 21 en 19 jaar, die werden aangehouden wegens ver nieling. Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/'Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies orri gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Weer zo'n foto die heel bekend voor komt. Het gevoel dat je moet weten, misschien niet wie erop staan, maar wel waar het is. Wellicht staat het pand er nog. Misschien, maar die kans lijkt ons erg klein. Is er nog iemand in leven van de tien personen op de foto? Maar an ders zijn er toch nog wel mensen die er hun ouders of grootouders in herken nen? Is er iemand die ons wat nadere in formatie kan verschaffen? Dank! Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgenodigd ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking! diamanten. Zodanig voorbewerkt dat later diamanten bijgezet kunnen worden om gelukkige momenten te laten weerspiegelen. Nu met "om en om" De politie werd in de nacht van za terdag op zondag gewaarschuwd door omwonenden, die veel hinder ondervonden van een feestje dat in een huis aan de Beckeringhstraat/ Krommeweg werd gevierd. Bij nader onderzoek bleek daar een aantal uit het Midden-Oosten teruggekeerde Amerikaanse militairen in de weer te zijn met het vieren van de overwin ning in de Golf-oorlog. Dat ging ge paard met het nodige lawaai. De om wonenden hadden vooral last van "muziek en praten", zoals ze de poli tie lieten weten. Die verzocht de sol daten daarom het volume iets te ma tigen, hetgeen geschiedde. door reklame studio tel. 11572 innelaan 24 imenade 19 Soest Soest - Zuid. ssen Mr. J.H.J.M. Terhorst te Baarn i.M. Stuijt (Caron en Stevens) te Am- tullen op donderdag 11 april 1991 Is om 20.00 uur in HOTEL ROYAL rat 21 te Baarn ten verzoeke van de (in één zitting) en royaal vrijstaand landhuis annex aktijkruimte met eigen entree, goed n, in de directe nabijheid van cen- )n NS en de wandelbossen met vol- rkeergelegenheid op eigen terrein itionsweg 112 te Baarn, kadastraal meente Baarn, sectie L, nummer 20 are. ed.; gr. hal m. gard., toilet, zeer roy. 3n,2slaapk.,badk., kelders met cv 1. met slaapk. en zolder; •r/praktijk: aparte entree, hal en )ilet, kamer, bergr., op verd. 1 ka- vrijstaande garage. den vrij van huur bij betaling van (- ningen, uiterlijk op 8 mer 1991. en op de veiling hun financiële ge- 'n/of financieringsmogelijkheden i door middel van een verklaring ikrelatie/financieringsinstelling. dinsdag en donderdag tussen i 16.00 uur, na afspraak met qe- arissen. chtingen: ten kantore van ge- arissen, te Baarn, Eemnesserweg 4-13321en te Amsterdam, Leid el.: 020-5517555). ian niet alleen toeristen naar Afri- >aan ook idealisten heen om de mensen te helpen. Eén van hen :der Paul Steverink. Hij vertrok »6 vanuit Nederland naar Kenia de provincie South Nyanza te 'erken. De bevolking en hij heb- imen een plan gemaakt met vele teiten. Een plan waardoor de >n een beetje menswaardiger be- krijgen. De Soester Parochies broeder Paul steunen en dragen S vorig jaar de Vastenaktie op jet project in Kenia, dan van Paul Steverink is ambi- Hij wil dat 'zijn' mensen leren le- ihrijven en rekenen en dat school- [ers een vak kunnen leren, dat bij 'tast. Om de honger tegen te gaan, :n de mensen aangezet tot het ver- fen van groenten voor zichzelf, im de mooiste groente te verkopen _,uropa. Ook watersproeiers moe- teïfe komen, want het is er erg warm en Waterputten en bronnen moeten iermd worden, zodat mens en dier lik kunnen maken van schoon iwater en er zo vele ziektes worden ;omen. Ook een consultatiebu- voor baby's moet er komen. Igroot probleem is de woestijnvor- Er wordt hout gekapt om op te in. Grote stukken ooit vruchtbare fd dreigen door de ontbossing tot ;rote zandvlakte te verworden. Een 'breid herbebossingsprogramma |t dit voorkomen. ioester Parochies hebben drie jaar trokken om broeder Paul en zijn isen in hun plannen te steunen, ral in de wereld zijn problemen, jr, zo stelt het comité: "We kunnen de hele wereld helpen, iedereen !t dat in Afrika de problemen zich :enhoog opstapelen. Wij willen drie solidair zijn met Kenia." nk eind op weg ir het tweede achtereenvolgende st Comfortabel. Camping: 'iei alleen "klein" je zijn. Dus biedt van eenvoudige uilwerkingen lol in hoogwaardige materialen Na de x-dy geboren. Een klodingMuk dal vportk leding kan dragen sportmtimo assortiment volledig ie maken. *d niet onvermeld laten, Want ook ""wikkelingen voorgeda, m huispakken, shorlama's en orm en mode worden aatje voor de moderne man. bij perfecte ondcrmodc. Zoals VASTENAKTIE ONDERSTEUNING VAN HUN INITIATIEVEN VASTENAKTIE STEUN AAN BEWUSTMAKINGSPROGRAMMA'S jaar staat de Vastenaktie in het teken van Kenia. De bijdrage van vorig jaar heeft broeder Paul Steverink een flink eind op weg geholpen. Van het geld kon hij salarissen en transporten betalen van ontwikkelingsmedewerkers en twee coördinatoren in Kisii, een dorp in South Nyanza. De inzet van de bevol king is enorm. Nu al is er resultaat te be merken. Er wordt meer biologisch ver bouwd, er is een lager sterftecijfer en via scholen worden bomen geplant en ver zorgd. Ook gedurende deze en de volgende Vastenaktie zal de MOV-groep zich in zetten voor een menswaardiger bestaan voor de bevolking van deze Keniaanse provincie. De MOV-groep Soest wil jaarlijks 25.000 gulden bijeen zien te krijgen voor de scholing, gezondheid, voeding en milieu van de bevolking in de provincie South Nyanza in Kenia. In alle vier de Soester Parochies zullen de vastenzakjes gedurende de Goede Week opgehaald worden. Wie een bij drage per bank of giro over wil maken, kan dat doen op gironummer 35 80 168 of banknummer 35 99 67 787. 'oor de 21e keer wordt op zaterdag 27 &pril de jaarlijkse rommelmarkt gehou- Ten van Stichting Welzijnswerk. Door ïe jaren heen heeft deze rommelmarkt Ie naam gekregen de grootste in zijn tort te zijn. Ook dit jaar ligt er weer een lorme hoeveelheid goede gebruikte tikelen klaar voor de nieuwe eige- laars. In de tijdelijke opslagplaats, de lude Molensoos en de Praatpaal aan de /lolenstraat, liggen bergen kleren op geslagen en een enorme hoeveelheid luishoudelijke artikelen. Er ligt een lo- :aal vol met hoog op elkaar gestapelde neubelen en elektrische apparaten die ille op werking zijn gecontroleerd. 3p deze rommelmarkt kan men letter lijk van alles kopen; van een klein tasje |ot een vaatwasmachine toe. Er staan ozen met duizenden boeken, bakken iet speelgoed en kinderkleding. Na tuurlijk is er ook weer de stand met arti kelen uit oma's tijd Er zijn duizenden :oopjes, te veel om op te noemen. Ervaring Achter de organisatie van de rommel markt staan mensen die al meer dan 10 jaar aan deze manifestatie hebben mee gewerkt en elk jaar weer bezig zijn de organisatie te verbeteren, en als het kan de opbrengst te verhogen. Op de dag zelf zijn ongeveer 120 vrijwilligers bezig de markt te runnen. Het hele terrein van de Vangrail zal vol staan met kramen. Ook draait de hele dag het Rad van Avontuur, waarvoor ook dit jaar weer door de Soester zakenlieden fantasti sche prijzen beschikbaar zijn gesteld. De opbrengst van de rommelmarkt was vorig jaar ruim f 22.000,—. Als het mee zit hoopt men er dit jaar boven te ko men. Aan het goederenaanbod en het enthousiasme van de vele vedewerkers zal het zeker niet liggen. Op 27 april om 9.00 uur gaan de hekken open aan de Nachtegaalweg. Uit het Turks dorpshuis hebben dieven een videorecorder, de bediening voor de schotelantenne en de bijbehorende afstandsbedieningen een geldkistje met tien gulden kleingeld meegenomen. De inbraak werd gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag. De dieven kwamen binnen door een ruit te vernie len. Een 35-jarige vrouw uit Bilthoven kreeg de schrik van haar leven, toen zij donderdagavond over de Koningsweg in de richting van de Biltseweg reed. Plotseling schoot er een hond voor haar auto, die zij niet meer kon ontwijken. Zij stopte en haar echtgenoot, die naast haar zat, opende het portier om pools hoogte te gaan nemen, toen de hond het geopende portier aanviel. Hij bescha digde daarbij de lak van de deur. Hoe wel de vrouw ervan overtuigd is, dat zij de hond frontaal heeft geraakt, ging het dier er als een haas vandoor. De politie is op zoek naar de dader(s) van een hele serie autokraken, aie plaatsvond in de nacht van vrijdag op zaterdag. Er kwamen meldingen bin nen van de Industrieweg (een vrachtau to), de Van Goyenlaan, de Beukenlaan, de Mevrouw Kuipers-Rietberghof, de Wiardi Beckmanstraat, de Gustaaf Gelderhof en het Boekweitland. In vrij wel alle gevallen ging het om de radio- cassetterecorders, waarvoor de ruiten werden ingeslagen. In één geval nam de dader ook een zgn. "stress reliever" mee, een apparaat waarmee diverse soorten geluid kunnen worden nage bootst. Volgens de politie ging het in dit geval o.a. om het geluid van bom-xplo- sies, het geratel van een machinegeweer en blaffende honden. Bij een inbraak in een woning aan de Dokter Rupertlaan zijn in het weekein de diverse sieraden buitgemaakt. De dader kwam binnen door het keuken raam open te breken. Zowel de woon kamer als een slaapkamer bleken over hoop te zijn gehaald. De 60-jarige be woonster waarschuwde de politie. Een andere inbraak in dezelfde straat werd niet met succes bekroond. De da der was met een schroevedraaier de achterdeur te lijf gegaan, maar het was hem niet gelukt om binnen te komen. Zaterdagmorgen deed zich op 't Hoogt - het hoogste punt van de Van Weerden Poelmanweg- een gecompliceerde aan rijding voor, waarbij twee auto's flink beschadigd werden. Het ongeluk ont stond doordat een 48-jarige automobi list uit Soest zijn auto wilde parkeren bij het restaurant aldaar en onverwacht af remde. De twee achter hem rijdende auto's hielden te weinig afstand. Een 23-jarige vrouw uit Huis ter Heide, die in de eerste "volgauto" reed, remde sterk af, waardoor een 46-jarige Soester die achter haar reed niet meer kon voor komen dat hij er bovenop knalde. Door de klap schoot de wagen van de vrouw het bos in en kwam tegen een boom tot stilstand^ Persoonlijk letsel deed zich gelukkig niet voor. "Neve shalom/Wahat al-salam". Dat betekent "oase van vrede" in de beide talen die in Israël worden gespro ken. De kinderen van de leefgemeen schap van Joden en Palestijnen met de ze naam worden tweetalig opgevoed. Hun school is een unicum in Israël. Te midden van een samenleving waar ge discrimineerd wordt bewijzen de bewo- nes van "Neve shalom/Wahat al-sa lam" dat het ook anders kan: samenle ven op basis van volstrekte gelijkwaar digheid en wederzijds respect, als Jood se en Arabische Israëli's, als Joden en Palestijnen, als joden, christenen en moslims. Over deze boeiende leefgemeenschap vertelt de secretaris van de "Vrienden van Neve shalom/Wahat al-salam", de heer D. Engel uit Zeist, op maandag 8 april met vertoon van dia's in de Baarn- se Herberg van Paulus. Tweede spreker is de heer J. Verdonk uit Soest, die ver schillende publikaties op zijn naam heeft staan over de problemen in Israël en het Midden-Oosten. De avond in de Herberg van Paulus (naast het politiebureau aan de Sta tionsweg in Baarn) begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De leiding is in handen van de de stuurgroep Conciliair Proces van de Raad van Kerken in Baarn. V.V.V.-nieuws ook op Radio Soest, donderdag 10.00-10.15 uur. Presentatie: Gerry van der Linde en Ronald van de Broek. Kabel 97, FM. 105.09. Evenementen t/m 1-4 Gemeentemuseum, Den Haag: Karei Appel. t/m 14-4 Singer museum, Laren: Ina Seeberg, krijttekeningen. t/m 30-4 Galery Zenith, Bussum: Pie- ter Kiesouw. t/m 30-4 Rijksmuseum, Amsterdam: Nederlandse tekeningen uit Amerika, t/m mei Kasteel Groeneveld, Baarn: Hollands Landschap. Theater 10 en 11-4 Circus Theater, Schevenin- gen: Mini en Maxi. 12, 13 en 14-4 Circus Theater, Scheve- ningen: A Chorus Line. 30-4 en 14-5 Den Haag: West Side Sto ry. 5-5 en 1-6 Congresgebouw, Den Haag: Maharinhi. 1 t/m 12-10 Den Haag: André v. Duin Revu. Ahoy, Rotterdam: Chris Rea, Paul Si- mon, Rod Stewart en Yes. Tours en tips t/m 20-10 Museum Natura Docet, De nekamp: Dinosauriërs. Keukenhof, Lisse. Hopjesmuseum, Den Haag. Kijkje in eigen winkel Gids Den Haag f 1,50. Gastronomie f 4,95. 8 fietsroutes Gooi en Vecht f12,00. Museum jaarkaart. A.N.W.B. auto en fietskaarten. V.V.V. Soest, Steenhoffstraat 9A. Ge opend: maandag-vrij dag 9.30-16.30 uur. Tel. 12075. Met de kreet 'Mavo Soest kan de boom in' klommen vrijdag 22 maart zo'n vijftig tweede klassers van de Mavo Soest uit hun schoolbanken op hun fietsen. Het was een mooie dag en het was een leuk vooruitzicht een dag eens wat anders te doen. Maar ze waren wel voorbereid: er moest gewerkt worden. Ter plekke aangekomen konden ze de boom niet in, maar de bomen moesten voor ze wijken. Het ging namelijk om een aktie van het Stichts Landschapsbe heer (SLB), waarin groepen vrijwilli gers worden gevraagd een aktieve bij drage te leveren aan het onderhoud van ons milieu. Het ging vrijdag om het af zetten (afzagen en knippen) van jonge berkebomen op een stukje hoogveen- grond van Natuurmonumenten tussen weilanden in Soesterveen. Op die ma nier krijgt andere vegetatie op dit unie ke stukje grond een kans. Zeker in het begin hadden de veertien- jarigen er zin in. Vele kleine beugelza- gen en takkenscharen werden naar het gebied meegenomen onder aanvoering van 4 SLB-begeleiders. Binnen korte IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zaterdagochtend 30 maart houdt IVN.-Eemland een "Vroege-vogel wandeling" met belangstellenden in de bossen van Pijnenburg. Gidsen meteen speciale antenne voor vogelgeluiden verwachten de deelnemers om 06.00 uur op het parkeerterrein gelegen aan de Wieksloterweg, recht tegenover de Insingerstraat. Omdat u veel naar bo ven kijkt, zult u niet altijd plassen kun nen ontwijken, dus denk bij nat weer om uw schoeisel! Zeker het eerste uur van de wandeling zal het gehoor de belangrijkste rol spe len, maar met het toenemen van het licht kunnen we ook zien welk vogeltje zingt. Met een beetje geluk horen we nog een restantje van de nachtelijke bal lades van de bosuilen, maar dan begin nen al snel de zangers van de vroege morgenstond. Het zijn meestal vogels die hier het gehele jaar te zien zijn: roodborst, merel, koolmees, zwarte mees, boomklever, boomkruiper. Het geluid van de zangertjes wordt soms overstemd door de "miauwende" kre ten van de buizerd of door het geroffel van de grote bonte spechten. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is... het is waar. Misschien is er al zang van de zomergasten te beluisteren, zoals fi- tis en tjif-tjaf. De natuur levert altijd wel verrassingen op en daarom is het de moeite waard om erin rond te dwalen. U bent van harte welkom om mee te lo pen en te luisteren. Al leert u tijdens de wandeling maar één zang goed kennen, dan is dat toch al de moeite waard. Want het gevolg daarvan is datje dan dat vo geltje heel bewust op andere plaatsen in het dorp hoort zingen. Hebt u een kij ker... neem hem vooral mee! Informatie: tel. 24701 (tussen 17.30 en 19.30 uur). Tijdens de voorstellingen van het stuk 'De Meid', dat door het toneelgezel schap 'de Plankeniers' wordt gebracht, exposeren een aantal leden van de Kun stenaarsvereniging 'Laren/Blaricum' in de foyer van het vaste theater van de to neelgroep in Huizen. Het stuk van Herman Heijermans draait nog tot 27 april in het theater aan de Flevolaan in Huizen. Het is de vierde en laatste productie van het seizoen 90/ 91. Heijermans noemde het zelf een ko medie van de haat. Het is wellicht zijn meest wrange en meedogenloze drama. De leerlingen van de Mavo Soest maakten zich een dag lang hard voor de Soester natuur. tijd lagen vele jonge boompjes om, maar bleven kriskras liggen. Het naar de rand van het bos slepen en stapelen werd wat minder gewaardeerd. Tijdens een eerste pauze werd warme chocolademelk geserveerd en bij de lunch was warme erwtensoep beschik baar. De gang naar het werk verliep iets trager. De zon scheen soms zo lekker en de spieren werden wat moe (het is ten slotte niet hun dagelijkse werk). Soms probeerden enkele leerlingen hun klas genootjes iets meer werk te laten doen... Met enkele aansporingen in het laatste uurtje is tenslotte bij elkaar veel werk verzet. Een groot stuk was kaal gemaakt en keurig opgeruimd; het materiaal was compleet en de EHBO-doos is dicht ge bleven. "Goed werk en hartelijk dank", waren o.a. de woorden van een van de begelei ders aan het eind van een vermoeiende, maar vooral nuttige en gezellige dag. Het Ziekenfonds Amersfoort en Om streken breidt per 1 april de vergoeding van alternatieve geneeswijzen binnen het aanvullingsfonds uit met chiroprac tie. Doordat met de chiropractoren over eenstemming is bereikt, kan in een be hoefte van ziekenfondsve'rzekerden worden voorzien. Het eerste consult blijft voor eigen rekening, per vervolg- konsult wordt 50 gulden vergoed, tot een maximuum van 8 keer per behan delingsjaar. Chiropractie gaat ervan uit dat er ver band bestaat tussen de gezondheidstoe stand van de mens enerzijds en de wer king van het zenuwstelsel anderzijds. Door manipulaties van gewrichten wordt geprobeerd klachten van allerlei aard te verminderen dan wel op te los sen. Chiropractoren moeten aangesloten zijn bij de Nederlandse Chiropractoren Associatie (NCA) om voor een over eenkomst met het Ziekenfonds in aan merking te komen. Dit lidmaatschap is een waarborg voor de kwaliteit van de behandelingen. Het is ook gewenst dat de eigen huisarts op de hoogte is van het besluit om een chiropractor te raadple gen. Twee broertjes, 13 en 15 jaar, kregen zondagmiddag een paar rake klappen van twee zeer agressieve fietsertjes. De broertjes liepen rustig op de Zuidpro menade, toen het tweetal langs kwam fietsen en hen rakelings passeerde, dui delijk met de bedoeling hen te treiteren. Toen zij dat voor de tweede keer deden, ,riep één van de broers of hij soms niet uit zijn doppen kon kijken. Dat was voor het fietsduo het sein om er flink op los te gaan slaan. Bij het relletje liep één van de broertjes een verwonding aan zijn wang op, toen daar een tand door heen schoot. Thuis aangekomen, pakte hun vader de auto om naar de dokter te gaan. Op weg naar de arts, zagen ze opeens één van de vechtersbazen. Door hem te volgen, kwamen ze aan het adres, dat ze direct aan de politie doorgaven. Die kwam bij de rit op weg daar naar toe, stomtoeval- lig het andere vervelende knaapje tegen en ving zo twee vliegen in één klap. Het tweetal, Soesters van 14 en 17 jaar, bekende de rake klappen te hebben uit gedeeld. Waarom ze dat deden, is nie mand duidelijk geworden. Het valt niet mee, het zoeken van een school voor'je kind. Waar moet je al niet op letten, hè? 't Gebouw, de af stand, kerkelijke richting... Nou ja, ik ga maar eerst eens wat met m'n zoon kijken op school A. Leuk, ziet er goed uit, aardige mensen, praatje over diverse vakken en bui tenschoolse activiteiten. Ik ben heel geïnteresseerd, zoon ook wel. Zegt de aardige leraar: "Op school feestjes wordt niet gedronken." Zomaar, ik vroeg er niet eens naar. Hoewel hij misschien iets uit mijn naam begreep. Zal wel. "Ja mevrouw", zei hij, "op veel scho len wordt behoorlijk gedronken. En op wat de jongelui na school doen hebben wij geen zicht, maar op deze school komt er geen drank naar bin nen." Mooi toch hè, vind je niet? Dus ik zoonlief opgegeven. Hij was het er gelukkig mee eens. Ook mooi toch, hè? Mini Matig

Soester Courant | 1991 | | pagina 13