i Pasen! gócmtemakctL wnbuis baarn 6v - 1/0 vso Wat zal ik dragen met lig K r crnoJvr remeente overweegt sloop en nieuwbouw Jkkepuk en Vangrail T. VAN ROUWENDAAL PAASAKTIE: Minimannequins en -dressmen showen nieuwe mode van 'Katriintie' I SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-23584 5ENSDAG 27 MAART 1991 SOESTER COURANT Gebouwen verkeren in erbarmelijke staat van onderhoud Opruim-actie van fietswrakken bij NS-stations INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN EHBO-diploma's voor KBS Soestdijk Besluiten van B. W. Bezwaren tegen v.d. Huchtschool deels gegrond, deels ongegrond SPECIALIST ANTI-ROEST BEHANDELING Doorlopend: 5 films voor 1 week geen dagfilms m FILMNIEUWS VAN DE PAASHAAS Doe mee aan onze Paasaktie en maak kans op een opblaasbare onderzeeboot of diverse cadeaubonnen. Informatie betreffende deze aktie in de winkel. N.B. BEIDE PAASDAGEN GEOPEND VAN 14.00 -18.00 UUR. GREMLINS 2 BACK TO THE FUTURE 3 THE ABYSS DIE HARD 2 HEART CONDITION PRETTY WOMAN THE HUNT FOR RED OCTOBER JOHNNY HANDSOME DARK ANGEL BIRDON AWIRE WAR OF THE ROSES IT KICKBOXER 2' EN VELE ANDERE PAGINA 15 Gelijke monniken, gelijke kappen Presentiegeld adviescommissies: f 50, of maximaal f 100,- bij loonderving Jongen (14) bekent diefstal geld Afsluiting Waldeck Pyrmontlaan verplaatst Gemeente ziet af van eigen voorstellen Soestdijk-Oost v/ WÊA V 'mm WBm Snelheidscontrole Koffieautomaat gekraakt gemeente wil het buurthuis de ngrail afbreken en er een nieuw fad voor in de plaats zetten. Ook uterspeelzaal de Ukkepuk zou moe- 1 worden afgebroken. In plaats van ji nieuwe peuterspeelzaal aan de liinweg, zou Dribbel aan de Drie- leksweg moeten worden uitgebreid, ©wel De Vangrail als Ukkepuk ver- iren volgens een rapport, dat in op licht van de gemeente is gemaakt in jbarmelijke staat van onderhoud, [et oplappen van de oude panden ftst meer geld dan de gebouwen nog [aard zijn. Dit staat in de nota over het Icommodatiebeleid van de gemeen- I De Vangrail aan de Nachtegaalweg prden vooral activiteiten voor jonge- n georganiseerd. Het gebouw ligt ech- r in een wijk die sterk aan het vergrij- En is. Het pand wordt nu gebruikt door 5 Stichting Welzijnswerk Soest (voor- feen Stichting Jeugdzorg). De Stichting fendt, mede door de toenemende ver rijzing, een buurthuis in deze wijk niet meer nodig en wil haar activiteiten lie- jer voortzetten in het gebouw de Mo- Ensoos aan de Molenstraat, dat daar na e renovatie veel beter geschikt voor is Ban De Vangrail. Foor activiteiten voor ouderen is het band echter niet geschikt, hoewel er in flie buurt wel dringend behoefte is aan ben soort dienstencentrum voor oude- De staat van onderhoud van De J/angrail is erbarmelijk. Een opknap beurt gaat de gemeente zestigduizend pulden kosten en jaarlijks onderhoud bngeveer vijftienduizend gulden. De gemeente wil het pand slopen en er ben nieuw pand voor in de plaats zetten. Daar kan dan ook de naastgelegen peu terspeelzaal De Woelwaters bij betrok ken worden. Er is dan bovendien de mogelijkheid om in het nieuwe gebouw een kinderdagverblijf in te richten. Nieuwbouw gaat ongeveer 660.000 gulden kosten. Ukkepuk Van De Ukkepuk, aan de Duinweg 21 in Soest-Zuid, is ruimte van de peuter speelzaal gratis ter beschikking gesteld aan de Stichting Kindercentra Soest, onder voorwaarde dat zij zelf zorg zou den dragen voor het noodzakelijke on derhoud. Nu heeft de Stichting weinig aan het onderhoud gedaan, de accom modatie verkeert in zeer slechte staat. De kosten voor het onderhoud zijn de SKC te hoog om op te vangen binnen het eigen budget. Sluiting dreigt, maar dat gaat de ge meente te ver. De gemeenteraad heeft immers 50.000 gulden uitgestrokken om de lange wachtlijsten voor kinder- dagopvang te verkorten. Sluiting zou de wachtlijsten alleen maar langer maken. Opknappen van De Ukkepuk kost ruim een ton, maar dan is het nog maar de vraag of het zwaar verwaarloosde pand dan in orde is. Aan onderhoud is men jaarlijks nog eens ruim elfduizend gul den kwijt. Als betere oplossing wordt het afbreken van de speelzaal beschouwd. De op brengst van de verkoop van de grond aan de Duinweg, zou dan gebruikt kun nen worden om het kinderdagverblijf Dribbel aan de Driehoeksweg uit te breiden. Het gaat dan om een uitbrei ding van het gebouw en van het aantal kindplaatsen. De kosten van deze op lossing worden geraamd op ongeveer 250.000 gulden. Jaarlijks zou er nog eens ruim vijfduizend gulden moeten worden uitgetrokken voor het nodige onderhoud. Het voordeel van deze variant is, dat de peuterspeelzaal en het kinderdagver blijf onder één dak zijn ondergebracht. Er is op dat moment één centrum voor diverse vormen van kinderopvang ge realiseerd. Nieuwbouw op dezelfde lokatie als waar De Ukkepuk nu staat, is veel duur der: 350.000 gulden. De jaarlijkse las ten bedragen dan ongeveer tienduizend gulden. Bovendien heeft het centrum dan niet de voordelen die aansluiting bij Dribbel wel heeft. De politie heeft zaterdag een actie gehouden bij de NS-stations Soest- dijk en Soest-zuid, waarbij de stallin gen werden gezuiverd van fietswrak ken. Er werden in totaal 9 fietsen - of wat daarvan over was - "uit hun lij den verlost", zoals de politie het om schreef. Sommige waren intussen zwaar verroest en met kettingen vastgemaakt. De meeste waren niet meer bruikbaar, omdat vitale onder delen zoals sturen, wielen en zadels ontbraken. Eén fiets bleek volgens de postcode vorig jaar te zijn gesto len in Nijmegen. De fietsen werden meegenomen naar het bureau, waar ze verder worden bekeken. Waar schijnlijk eindigen ze hun bestaan op de schroothoop. NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-12600 KBS-Soestdijkleerlingen met hun zo juist verworven EHBO-diploma's. Het College van Burgemeester ei Wethouders heeft de bezwaren van de 23 omwonenden van de 3e v.d. Hucht school, die aan de Yaleriaanstraat komt, deels gegrond, deels ongegrond verklaard. De waardevermindering van hun huizen beschouwen B. W. als een ongegrond bezwaar. Wel wor den er verkeersremmende maatrege len getroffen, zoals paaltjes en drem pels. Met dat laatste hopen B. W. aan de gegronde bezwaren tegemoet te komen. Het bouwplan heeft 14 dagen ter inzage gelegen. In de raad van 21 februari werd een voorbereidingsbesluit genomen, omdat het terrein nog een recreatieve bestemming heeft. Met de omwonen den heeft op 26 februari en gesprek plaatsgevonden, in tegenwoordigheid van een deputatie van de nieuwe school. Garage wordt kantoor. B. W. staan welwillend tegenover het plan van de bewoner om de garage van het perceel Turfstreek 272 te wijzigen in een kan toor/ studieruimte, al is dat in strijd met het bestemmingsplan. De raadscom missie R.O. moet het er eerst mee eens zijn, dan kan er een artikel 19-procedu- re worden aangevraagd voor vrijstel ling. Wel moet er gelet worden op de parkeersituatie. Kapvergunning. Het College heeft Rijkswaterstaat een vergunning ver leend voor het kappen van 9000 vier kante meter struikgewas langs de Ri- chelleweg, bij het Kontakt der Konti nenten. Daar komt eén geluidsscherm te staan, dat op verzoek van B. W. wordt voorzien van "levend groen". Verder komt er een laanbeplanting van eiken tussen de Willem Stuutlaan en de A28. Voor het kappen van struiken bui ten de bebouwde kom is het overigens het ministerie van Landbouw dat ver gunning heeft verleend. Geen groente. B. W. gaan niet ak koord met het gebruik van een stuk van 1700 vierkante meter op de Engh ten behoeve van groenteteelt, zoals de Soester T. Westeneng had verzocht. Het College vindt dat niet passen in de ideeën over het toekomstige Eng-park. B. W. willen de grond wel "om niet" in gebruik geven als er rogge of gerst komt te staan. Parkeren de Engh. B. W. hebben besloten geen aanvullende parkeer plaatsen aan te leggen aan de Rubens laan, zoals de buurtvereniging de Engh had gevraagd. Volgens de vereniging zijn er nu te weinig parkeervoorzienin gen. B. W. zeggen dat de werkzaam heden nog in volle gang zijn, zodat het allemaal nog niet zo duidelijk is. Boven dien heeft de gemeente in het weekein de van 9 en 10 maart tellingen verricht, en toen bleken er op zaterdag 40 en op zondag 25 plaatsen onbezet te zijn. Er is dus geen structureel tekort, vinden B. W. Voedselgroep. De werkgroep We- reldvoedselvraagstuk Soest ("Voedsel groep") heeft het gemeentebestuur ge vraagd om medewerking bij het vinden van een eigen ruimte, waar dan een "wereldwinkel" kan worden ingericht. Tot nu staat de groep met een kraampje tweemaal per maand aan de Van Wee- destraat, waar produkten uit de Derde Wereld aan de man worden gebracht. Dat is meestal geen pretje vanwege de weersomstandigheden en het sjouw werk. B. W. hebben besloten samen met de groep te overleggen over de mo gelijkheden die er eventueel zijn. Milieupapier. De gemeente Soest gaat op proef werken met "milieupa pier"; dat is ongebleekt papier waaraan weinig chemische middelen te pas zijn gekomen. De commissie Milieu had daar onlangs om gevraagd. Het ge meentebestuur wil eerst wat ervaring opdoen met het papier en in de tussen tijd onderzoeken of het mogelijk is om over te schakelen op kringlooppapier (hergebruikt papier). Verder is besloten dat de gemeentelijke stukken voortaan tweezijdig moeten worden bedrukt, want ook dat spaart papier. Containers Haverweerd. Bij wijze, van experiment zal het College op dracht geven een papiercontainer plaatsen aan de Haverweerd, zoals de bewonersraad heeft gevraagd. De be woners willen ook een glascontainer, maar dat moet nog worden bekeken. Glas- en papiercontainers staan tot dus ver alleen bij de winkelcentra in Soest. Oud papier. Het College is niet onge voelig voor de problemen die vel instel lingen hebben met het ophalen van oud papier, waarvan de opbrengst inmid dels is teruggelopen tot min 4 cent per kilo. De gemeente subsidieert deze inzameling met een klein bedrag. Eerst wordt nu advies gevraagd bij de Vereni ging Nederlandse Gemeenten, wat bin nen een paar weken duidelijkheid zal verschaffen. In de commissie Milieu komt de zaak dan weer ter sprake. Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest - Telefoon 02155 - 2 08 60 Van Weedestraat 253 - 3761 CD Soest Telefoon 02155 - 2 23 39 (naast de Wibra) WEER VOLOP NIEUWE FILMS VOOR U, W.O. Gelijke monniken, gelijke kappen. Dat was vorige week in de gemeente raad zo'n beetje het uitgangspunt voor het besluit over het presentiegeld dat leden van (burger-)adviescommissies voortaan krijgen als ze moeten verga deren. De raad kwam na enig plussen en minnen uit op een standaard-ver goeding van 50 gulden, met een uit loop naar (maximaal) 100 gulden als er sprake is van "loonderving". De commissieleden krijgen het geld met terugwerkende kracht vanaf 1 ja nuari j.1. Het College had ook voorge steld het bij 50 gulden te houden voor de niet-wettelijk verplichte commissies en voor de andere organen de bestaan de vergoedingen te handhaven, die soms heel wat hoger zijn. De raad besliste dus anders. Gré van Eek (D66) vond vijf tientjes toch wel erg weinig voor bijvoorbeeld een archi tect die lid is van de welstandscommis sie, wat haar Progressief Soest-collega Leidje Tomassen tot de uitspraak bracht dat ook van Soester architecten toch wel enig idealisme verwacht mocht worden. Kees Verheus (CDA) stelde voor de "verplichten" vast te pinnen op 100 gul den en de "niet-verplichten" op 50, maar Kees Boerkoel (PvdA) was daar fel tegen en herinnerde Verheus aan de wet Gelijke Behandeling. Neks Blom- mers (WD) wees erop dat de regeling oorspronkelijk was bedoeld als een te gemoetkoming voor gemist inkomen ("loonderving"), maar dat er zat leden zijn voor wie het commissiewerk "er ge woon bij hoort". Zij hield het op 50 gul den voor iedereen en een nog nader uit te werken regeling voor die gevallen V. waarin echt sprake zou zijn van loon derving. Ook Harry Witte (Gemeente belangen) kon zich daarin vinden. Wethouder Jan Menne toonde zich be ducht voor het insluipen van "subjectie ve" elementen - "Wat verstaan we pre cies onder loonderving?" - maar ging akkoord met een maximum van 100 gulden, mits het totaal aan presentiegel den het plafond van 75.000 gulden niet zó overstijgen. Sportraad Blommers vroeg zich nog af waarom er voor de sportraad (die overigens nog steeds geboren moet worden) geen pre sentiegeld werd uitgetrokken, maar wel 40.000 gulden achter de hand gehou den wordt voor een ondersteunende administratieve kracht. Nou, zei Men ne, de sportraad wordt een privaatrech telijk orgaan, en dan zit het juridisch weer anders, net als andere stichtingen. Dat leverde weer stof tot uitgebreide discussie, zelfs tot in de vierde termijn, tot burgemeester De Widt ingreep en het "eindbod" formuleerde: f 50,- als standaarvergoeding, met een uitloop tot maximaal f 100,- bij loonderving en alles-met-elkaar niet meer dan 75.000 gulden. Daar ging de raad tenslotte mee akkoord. Een 14-jarige Soesterberger heeft be kend bij een vrouw bij wie hij weieens langs kwam een portemonnee met 45 gulden te hebben gestolen. De vrouw miste het geld na een bezoekje van de jongeman. li V. J Foto: Goos van der Wilt. Als volleerde dressmen en manne quins presenteerden twaalf kinderen in de leeftijd van drie tot twaalf jaar vorige week vrijdag de kindermode van 'Katrijntje'. De voorjaarsmode- show werd voor de derde keer gehou den en er was veel publiek op de been om al het nieuws onder de zon voor hun kroost te bewonderen. In een goedgevulde kinderboerderij lie ten de twaalf kinderen zien wat het voorjaar en de zomer dit jaar brengen. Het accent lag op stoere kleding: base- balljacks en -petten in de primaire kleu ren geel, rood en blauw. Op de muziek van Kinderen voor Kinderen en moder ne rappers presenteerden de jonge lo pers hun prachtige kleding. De jongste deelnemer stal absoluut de show. De driejarige dressman was na een uurtje nog lang niet moe en wilde nog wel even doorgaan. 'Katrijntje', het kindermodezaakje aan de Nieuwstraat, verkoopt zelfgemaakte en tweedehandskleding. Het aanbod is enorm. Eigenares Coby Miles: "We krijgen zoveel kinderenkleding aange boden, dat ik heel selectief kan zijn. Ik zoek het allerleukste en allerbeste uit. Ik stel hoge eisen aan wat er in de winkel komt. De kleding bij 'Katrijntje' is altijd heel, schoon en actueel." Ook zelf gemaakte kleding is er te koop. Een aantal naaisters maakt op eigen ini tiatief en naar eigen idee actuele kinder mode. Coby: "Ik vind het heel leuk dat zij zelf bedenken wat ze maken. We kennen elkaar goed, dus ik weet dat het altijd geschikt is. Op deze manier vin den klanten niet alleen mijn stijl in de winkel, maar ook die van anderen." Na tuurlijk is tweedehands kleding niet duur, maar ook de nieuwe kleding is zeer betaalbaar. Prijzen varieren van ongeveer 59 gulden voor een jack en 49 gulden voor een nieuwe spijkerbroek tot 25 tot 30 gulden voor een tweede hands kledingstuk. Tweehands kleding kan iedereen aanleveren. Van de ver koopprijs is de helft voor 'Katrijntje' en de helft voor degene die de kleding ge bracht heeft. Het gezellige kinderkledingwinkeltje 'Katrijntje' is gevestigd aan de Nieuw- Op donderdag 21 maart werden op de KBS Soestdijk de diploma's uitgereikt aan 26 leerlingen van groep 7/8, die met succes 't examen EHBO hadden afge legd. Gedurende 15 weken kregen zij les onder de bezielende leiding van mevr. Kok, 'n gediplomeerd EHBO)-ster. Zij werd al deze weken bijgestaan door Yvonne Kok, een ouder. De lessen be- stonden uit theörie en het opdoen van praktische ervaring zoals: 't leggen van verbanden, hulpverlening bij brand wonden, mond-op-mond-beademing enz. Enkele weken geleden deden de leerlingen hun examen en afgelopen donderdag ontvingen zij uit handen van de voorzitter van de EHBO, de heer Van Balen, 't verdiende diploma. den van Waldeck Pyrmontlaan, de Schrikslaan en de Prinsenhof zou dan alleen nog interessant zijn voor bestem mingsverkeer. De gemeente komt tot deze conclusie na de inspraakavond van 11 maart. Op beide varianten werd volgens de ge meente toen negatief gereageerd. De reacties waren onder te verdelen in vier categorieën. Een groep pleitte voor het verwijderen van alle afsluitingen en ver der niets te doen. Een groep pleitte voor het verwijderen van alle afsluitingen en het aanleggen van drempels en instellen van éénrichtingverkeer. Een groep stemde voor variant 1 en een groep stel de voor van het hele gebied een 30-km zone te maken. Geen van deze vier opties komt volgens de gemeente in aanmerking, omdat er dan (weer) problemen ontstaan. De door de gemeente voorgestelde variant 1 zou te weinig steun vinden bij de be woners van de wijk. Wanneer er toch problemen ontstaan, zullen die na het bekend worden van het verkeersbeleidsplan en de definitieve hoofdwegenstructuur pas worden aan gepakt. De jonge dressman-hadden achter de schermen bijna net zoveel pret als in de zaal. straat 66 en geopend van dinsdag- tot en met vrijdagochtend van tien tot twaalf en woensdagmiddag van half twee tot half vier. Alle schoolvakanties is de winkel gesloten. Vorige week woensdagmiddag contro leerde de politie tussen kwart over één en drie uur aan de Dalweg. Er werden vier bonnen uitgedeeld. De top bedroeg 74 kilometer. Woensdagavond ging om kwart voor twaalf het alarm af bij een plantenzaak aan aan de Eigendomweg. Er bleek een ruit te zijn ingeslagen en de koffieauto maat van het bedrijf was gekraakt. Toen het alarm afging, is de inbreker waar schijnlijk vertrokken. Op de Middelwijkstraat werd tussen twee en drie uur 's middags een snel heidscontrole gehouden. Daar kregen acht automobilisten een boete voor te snel rijden. De top bedroeg 71 kilome ter. Ook op de Vredehofstraat werd die dag gecontroleerd. Tussen half vier en kwart over vier kregen daar maar liefst 32 automobilisten een bon. De top be droeg 88 kilometer. De twee opties, die de gemeente had {voorgesteld om de verkeersproblemen in de wijk Soestdijk-Oost op te lossen, zijn weer van tafel geveegd. Na de hoorzitting van 11 maart, heeft de ge- i meente besloten om de situatie in de wijk te handhaven zoals zij nu is en wil alleen een paar maatregelen te nemen om de huidige situatie te verbeteren. De afsluiting van de Verlengde Talma- laan moet verbeterd worden, zodat dit een werkelijke afsluiting wordt, die aan de eisen voldoet. Veel verkeer kan de afsluiting nog omzeilen en daarmee moet het afgelopen zijn. De afsluiting van de Waldeck Pyrmont laan zal verplaatst worden. De paaltjes ter hoogte van zwembad De Turf zullen verdwijnen. Daarvoor in de plaats wil de gemeente een nieuwe afsluiting ma ken, noord-oostelijk ter hoogte van huisnummer 30, net voorbij de Schriks laan. Hierdoor ontstaat een lokaal cir cuit, bestaande uit het zuid-westelijk deel van de Waldeck Pyrmontlaan, de Schrikslaan, de Prinsenhof en de Beetz- laan. De gemeente hoopt dat door deze maatregel doorgaand verkeer geheel uit de Prinsenhof is verwijderd. Het berij-

Soester Courant | 1991 | | pagina 15