>om Beestenboel en paashaas op Hartje Zuid BE AAT VRIJ" B°un rriftland automatiseert professioneel Nieuw onderkomen Wasiel Steitner Tapijt feestelijk geopend Paaspakketten voor Kozle goed terecht NSEN ZOALS Wijt" I 5t ervaring SUZUKI fóJeep /erzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING N. J. KONIJN Vereniging Ziekenverzorging 100 jaar ïeuw-feestweek in Maarschalksbos lartstichting zoekt bollectanten Inbraken industrieterrein Tuinvuil verbranden nog steeds verboden Nieuwe brochures in INFOcentrum Dronken rijders J.RADEMAKER Jaarmarkt Soesterberg (op Koninginnedag) afgeblazen Meningen van lezers Poep-euvel Geld voor jumelage in plaats van bloemen HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. Inbraak school Binnenkort weer pakketten naar Polen Inbraken zonder diefstal Autokraak Klarinet Burgerzaken gesloten Brommer gestolen WOENSDAG 27 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 17 I I theid, de echtscheiding, alcohol e ook en werk- Reageer: (030) 33.l5.49 vrijzinnig Protestants Centru woordnnumer 9089, 3500 ZA jislozen! kan vee! ellende m [orkomen rel. 02155-13256 april 1983 102.000 km ervaring NU 4.750.- maart 1985 73.000 km ervaring NU 6.900.- jum 1986 100.000 km ervaring NU 7.500.- mei 1988 31.000 km ervaring NU 12.900.- Jan 1988 68.000 km ervaring NU 9.450,- jan. 1988 31.000 km ervaring NU 9.900.- maart 1988 47.000 km ervaring NU 10.900.- |an. 1988 65.800 km ervaring NU 13.750.- jan. 1938 78.000 km ervaring NU 13.900.- sept. 1990 5200 km ervaring NU 32.500.- NGSSTATION huwelijksfeesten, recepties, Dosities, personeelsfeesten, aties, dealerdagen, etc. )ersonen. 'aar rnet auto, bus of trein, voor een afspraak, t zorgen wij vrijblijvend voor agen staat vrij, nietwaar? JIMTE die u zoekt. Jan Steenlaan 24 £723 BV Bilthoven Tel 030-2824 77 zondags gesloten Grote hotelparking |ook T-biljet) - Redelijk tarief. Dok verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting- formaliteiten. [Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu kredieten. Administratie- Financieringskantoor De Akkeren 18 - 3762 AS Soest I Telefoon 02155 - 1 26 71 pe Vereniging tot Ziekenverzorging te Taarn, eigenaresse van het ziekenhuis Maarschalksbos", bestaat dit jaar 100 fëar. Ter gelegenheid daarvan wordt in pe week van dinsdag 28 mei t/m zater- Tag 1 juni a.s. een jubileumweek geor ganiseerd. Na de officiële opening op dinsdag avond 28 mei wordt er op woensdag 29 fcei een vrij toegankelijke kindermid- Bag georganiseerd met diverse activitei- Dp 14 april start de Hartstichting weer pe jaarlijkse landelijke collecte. Ook in Soest gaat de onderafdeling van de stichting, 'De vrienden van de Hart stichting' aan de slag om geld bijeen te (brengen voor de doelstelling van de Hartstichting: onderzoek naar hart- en (vaatziekten en het geven van voorlich ting. Nog steeds vormen hart- en vaat ziekten één van de grootste bedreigin gen voor de Nederlandse volksgezond heid en zij zijn helaas nog steeds één van pe belangrijkste doodsoorzaken. Er is mog veel geld nodig. T)e Vrienden van de Hartstichting zijn foor dit doel nog op zoek naar een aan- |tal collectanten, die zich in de week van 114 tot 20 april voor de Hartstichting gillen inzetten. Voor informatie kan Jnen zich wenden tot de heer H. Don- Servoort, tel. 10487 of mevrouw R. (Viemans-Hendriks, tel. 15884. Op vrijdag 31 mei wordt er een reünie gehouden, waar alle (oud)medewer- kers elkaar kunnen ontmoeten. Zaterdag 1 juni staat in het teken van de gezondheidszorg, waarbij één pro gramma-onderdeel speciaal is gewijd aan de ouderen in de samenleving. Daarnaast zijn er die dag ook een open huis, een gezondheidsmarkt en een praatprogramma. Ter afsluiting zal er voor het personeel op zaterdag 1 juni een feestavond wor den georganiseerd. ln het weekeinde heeft een onbekende dader ingebroken in een bedrijfspand aan de Industrieweg. Toen hij de be drijfsruimte zonder veel resultaat had doorzocht wilde hij het kantoor binnen gaan, maar op dat moment trad het alarm in werking. Volgens de politie was dat voor hem het signaal om zo snel mogelijk de benen te nemen. Meer succes had (vermoedelijk dezelf de) dader bij een bedrijfspand aan de Nijverheidsweg, waar hij 20 wegwer paanstekers buitmaakte, maar minder bij een ander bedrijf aan dezelfde straat. Daar ging het alarm af zodra hij de ruit van een showroom beschadigde, zodat hij zich ook hier ijlings uit de voeten moest maken. De eigenaar, die wakker geworden was, zag nog een masnper- soon wegvluchten over het hek. De po litie trof op de punten daarvan later nog sporen van de kleding van de dader aan. De winkeliersvereniging Hartje Zuid in Soest luidt het paasweekend zaterdag 30 maart sfeervol in. Op het plein in het winkelcentrum zijn die dag namelijk weer een aantaljonge dieren gehuisvest. De dieren, eigendom van de Soestenaar G. W. van de Grift, zijn een levende at tractie voor jong en oud. Verder wordt het winkelend publiek verrast op gezel lige muziek, afkomstig van een vijftien man sterke loopband. En natuurlijk is ook de paashaas vertegenwoordigd. Hij deelt bloemen en - hoe kan het ook an ders - eieren uit. De politie komt nog regelmatig men sen tegen, die zelf hun tuinafval ver branden. Daar dat verboden is, kan dat een boete opleveren. Veel men sen weten niet dat hier een verbod op rust. Iedereen wordt dringend ver zocht zijn of haar tuinafval bij de ge meentereiniging aan te bieden. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum zijn weer verschillende brochures gratis verkrijgbaar. De titels zijn: "Meer rusten moet.' Meer rijden mag!" met in formatie over de rij- en rusttijdenrege ling; "Als je een baan hebt en je wordt zwanger", met informatie over rechten, vérlof, plichten én uitkering; "Thuis werk", met informatie over rechten en plichten van mensen die thuiswerk ver richten; en "Werken in de gezinszorg", met informatie over de arbeidsomstan digheden. De politie hield in het weekeinde op de Van der Griendtlaan in Soesterberg een 21-jarige automobilist aan, die door zijn rijgedrag de aandacht trok. Hij bleek te veel gedronken te hebben. Dat werd be loond met een proces-verbaal en een rijverbod van zes uur. Op de Rademakerstraat was het een poosje later eok prijs. Daar werd een 20-jarige Soesterberger aangehouden om dezelfde redenen. Bovendien bleek de man niet eens in het bezit van een rij bewijs, wat hem op een extra vermel ding in het proces-verbaal kwam te staan. Xkunputers hebben in scholen al jaren [eleden hun intrek gedaan. In weinig jevallen zal het leerlingenbestand nog een ouderwetse kaartenbak zitten of il de secretaresse zich nog bedienen [an een typemachine. Personal com- luters met cijfer-, leerling- en tekst- lerwerkingsprogrammatuur hebben lun plaats ingenomen. Op veel scho- ;n staan ook computers ter beschik- ;ing van de leerlingen: het vak infor- latiekunde prijkt het rooster, terwijl imputer-ondersteund onderwijs bij iel vakken steeds meer "in the pictu- komt als leermethode, [et Griftland College in Soest vormt ierop geen uitzondering: computers Lievolken" de administratie (voor lekhouding, cijfers, leerlingbestan- len en tekstverwerking), de bibliotheek [(voor uitleen-administratie e.d.) en de ;amer van de roostermaker; een com- ileet uitgerust lokaal 16 PC's) is in ge- uik voor het vak informatiekunde en iomputerondersteund onderwijs, e mate van automatisering in de :hool is de laatste jaren echter dusda- ig toegenomen dat de systemen die in gebruik zijn niet meer aan de eisen van de tijd voldoen: veel werk wordt dubbel ïdaan (sommige leerlingbestanden loeten vier keer worden ingevoerd!), .■omputers in het informatiekundelo- kaal "verslikken" zich steeds vaker in jrogramma's die eigenlijk veel snellere apparatuur vereisen: dure tijd van me dewerkers en leerlingen van de school gaat op deze manier verloren. Verleden tijd! Onlangs is aan deze onbevredigende toestand een eind gekomen. Het be stuur van het Griftland College stelde een bedrag ter beschikking waardoor het mogelijk werd samen met het Soes- ter bedrijf Advisie Computer Consul- tants B. V. een systeem op te zetten dat zorgt voor een totale up-date van het computer-gebeuren binnen het Grift land College. Koppeling van program ma's en bestanden vindt nu plaats via een professioneel netwerk en een su persnelle computer die alle 25 compu ters in de school bedient! De heer H. ten Seldam, als conrector aan de school verbonden maar ook coördinator van het hele computer-ge beuren: "Fijn dat een Soester bedrijf deze klus op zich heeft willen nemen. Het Griftland College wordt mede be volkt door kinderen van medewerkers van Advisie. Ongetwijfeld voor hen een extra stimulans er het beste van te ma ken. Ook voor de nazorg - natuurlijk zal er in het begin weieens wat mis gaan - zal dit bedrijf uitstekend kunnen zor gen." Advisie Computer Consultants B.V., een jong dynamisch bedrijf, dat op lan delijk niveau werkt, is al ruim 10 jaar ge specialiseerd in netwerkomgevingen voor kantoren. Het bedrijf is echter me dio januari gestart met een projekt, ge richt op middelbaar en hoger onder wijs. Het Griftland College is een van de scholen die op zeer moderne wijze door Advisie voorzien is van de meest gea vanceerde apparatuur op het gebied van PC-netwerken. "Het netwerksys teem van het Griftland College zal zo wel de schooladministratie als de les programma's omvatten, zodat alle Conrector H. ten Seldam (l.) en E.J.A.M. Klompenhouwer van Advisie Computer Consultants. Foto: Marcel Sennèma. funkties op de diverse werkstations kunnen worden ondergebracht," aldus de heer Klompenhouwer, account ma nager van Advisie. "En uiteraard kan het Griftland College rekenen op onze professionele ondersteuning en after- sales support." Toekomst Het geïnstalleerde systeem biedt ook voor de toekomst het nodige perspec tief. Het is uitbreidbaar tot honderd werkstations, zodat bijvoorbeeld ook de decanen (die beroeps- en scholen voorlichting geven) op het netwerk aangesloten kunnen worden. In op dracht van het ministerie van Onderwijs werd onlangs op CD-rom een bestand ontwikkeld met alle gegevens over school- en beroepskeuze, die voor leer lingen van belang zijn. De visie op ver dere uitbouw was er al, de technische mogelijkheden zijn er nu ook op het Griftland College. OMEGA CONSTELLATION VOORAL UW VEELBETEKENENDE MOMENTEN IN 18 KRTGOUD OF GOUD MET STAAL Juwelier- Horloger- Beëdigd taxateur G.Z. Edelsteenkundige F. G.A. Brinkstraat 22-26-Baarn-Tel. 02154-15594 In overleg met het gemeentebestuur van Soest heeft de Soesterbergse On dernemers Vereniging (SOV) enige tijd geleden de beslissing genomen om in verband met de toen heersende Golf crisis de Jaarmarkt op Koninginnedag (30 april) dit jaar niet door te laten gaan. De aanwezigheid van de Amerikaanse basis en het feit dat Amerikanen elk jaar een paar kramen op de markt 'beman- ne'n, zijn voor de organisatie redenen geweest om samen met het gemeente bestuur te besluiten de Jaarmarkt een jaartje over te staan. Organisatorisch is het thans helaas niet meer mogelijk een en ander terug te draaien. Vanzelfsprekend gaat in 1992 de Jaarmarkt wél weer door. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Geachte lezer, mag ik nog even? Het gaat over hondepoep. Dat was vroeger een vies woord, maar vroeger was er wel meer vies wat nou heel gewoon is. Ge woon zijn ook de hondebordjes, alhoe wel er veel over te doen geweest is maar dat is niet zo belangrijk. Vraag is: "Haalt het wat uit?" Ik woon nu vijfjaar aan de vijver van de "Vijverhof', dat inmiddels een prachtig recreatiecentrum is geworden, voor jong en oud, en ik zit daar vaak voor de deur te genieten van de rust, komen en gaan van mensen, met of zonder hon den, een gezellig praatje makend en ge nietend van de natuur en de hondjes ge nietend van elkaar, alles pais en vree. Maar nu dreigt die rust helaas verstoord te worden door lieden waarvan men be ter mocht verwachten, want ik neem aan dat mensen die in de gemeentelijke samenleving iets in de melk te brokke len hebben toch behoorlijk scholing ge had hebben. Maar ja, scholing is geleerdheid en dat is nog lang niet altijd Wijsheid, want die krijg je van huis uit mee en geleerdheid haal je uit een boekje. Wijsheid is nauw verwant aan tact en daar is liefde voor nodig. Vele geleer den die wijsheid ontberen, maken vaak de fout van de verkeerde beslissing te nemen en zo moet dat hondebordje tot stand zijn gekomen. Zelf heb ik ook eens zo'n ding gemaakt, omdat ik mij stoorde aan uitwerpselen op het pad. Het werd altijd met lachend gezicht en vriendelijk ontvangen, twee aardige hondekopjes stonden erop met als tekst: "Baasje laat Uw lieve schat, zijn hoopje doen buiten het pad" en daar lag het geheim, geen bevel maar een vriendelijk verzoek, met als gevolg: bijna geen hoopjes meer, en daar ging het om. Mensen zijn niet zo onwillig, maar zij hebben een vrije wil en daar willen ze niet graag in betutteld worden en zeker niet door lieden die denken omdat ze in overheidsdienst zitten overmacht te hebben. Overmacht is soms wel nuttig, maar het moet wel zoden aan de dijk zetten en geen wrevel opwekken, want daar is niemand mee gediend. Ik heb met dit artikel slechts willen aan tonen dat de goede boom goede en de verkeerde slechte vruchten voortbrengt en dat, als er trubbels zijn, men nooit beneden moet zoeken, waar de klappen vallen, maar boven, bij de bron; De oor zaak van het poep-euvel ligt bij het noodzakelijke aanlijngebod. Als men buiten het stratenplan wat soepeler kon zijn was er al veel opgelost. De hond zoekt van nature zachte grond, tevens om zijn pootjes te vegen. G. Brok Met een drukbezochte receptie is vrij dagmiddag de nieuwe hal van Wasiel Steitner, de bekende tapijtzaak aan de Lange Brinkweg, in gebruik genomen. In het nieuwe pand - met een opper vlakte van zo'n 400 vierkante meter - is de gevarieerde en veelomvattende collectie op een zeer moderne en over zichtelijke manier gepresenteerd. Tal van vrienden, bekenden en andere relaties van de firma Steitner kwamen een kijkje nemen in de nieuwe hal, die in de afgelopen maanden verrees door de goede zorgen van bouwbedrijf Weke- rom uit de gelijknamige plaats. Voorals nog fungeert de hal als "bijgebouw" en is slechts een deel - zij het een heel be langrijk deel - van de enorme collectie er uitgestald. De rollen tapijt staan in de lengterich ting achter elkaar, zodat bezoekers op hun gemak en met de nodige bewe gingsvrijheid hun keuze kunnen bepa len. De ingebruikneming van de hal was voor de firma Steitner ook een geschik te aanleiding om de totale collectie nog verder uit te breiden. Behalve meer tapijt - in nagenoeg alle denkbare kleuren en kwaliteiten - biedt de hal ook ruimte aan de uitgebreide collectie parketten, matrassen, vinyl en linoleum, terwijl ook het aanbod aan meubelstoffen fors is vermeerderd. Steitner verkoopt bovendien nu ook lo pers en tafelkleden in grote variatie, evenals gordijnen en vitrage. "Alles wat we in huis hebben kan hier op een nieuwe manier en veel ruimer worden gepresenteerd," aldus de heer Steitner, die de felicitaties van de be zoekers met plezier in ontvangst nam en op zijn beurt niet achter bleef, maar alle dames met een fraaie roos huiswaarts liet gaan. Goed doel Onder de talrijke bezoekers van de re ceptie was ook een kleine delegatie van het bestuur van de stichting Jumelage Soest-Kozle, onder aanvoering van voorzitter Ab Blokzijl. De jumelage- stichting vaart wel bij de opening van het nieuwe onderkomen, omdat de heer Steitner zijn relaties tevoren had ver zocht de gebruikelijke bloemstukken etc. ditmaal achterwege te laten, maar in plaats daarvan een geldbedrag be schikbaar te stellen voor dit goede doel. De nieuwe hal van de bekende tapijt zaak aan de Lange Brinkweg. Een suggestie die inderdaad heel wat navolging verdiende en ook kreeg, eri uiteraard in bijzonder goede aarde viel het de jumelage-bestuur. Ter plaatse kon Blokzijl daarom met zichtbaar ge noegen al een aantal enveloppen-met- inhoud in ontvangst nemen. Wasiel Steitner (r.) overhandigt de en - veloppen aan jumelage-voorzitter Ab Blokzijl. HEEL GERUSTSTELLEND Op de Smitsweg werd ingebroken in een school. Dat gebeurde in de nacht van maandag op dinsdag. Er werd een raam geforceerd. Er is niets weg, waarschijn lijk zijn de dieven geschrokken van het alarm. Ook bij een school aan de Weegbree straat werd die nacht ingebroken. Ook hier werd een raam geforceerd en ook hier wordt niets vermist. De stedenband tussen Soest en het Poolse Kozle krijgt een steeds diepere en betere invulling. Onlangs heeft een Soester gezelschap, bestaande uit on der anderen An Rademaker, Bert Krijger en Bob Sluis bijna tweehon derd levensmiddelen- en kledingpak- ketten afgeleverd in Kozle. Ook de kinderen in het weeshuis van Kozle werden door hun Soester 'verwenou- ders' bedacht en waren uiterst opgeto gen over hun pakjes. Een groot deel van de pakketten was niet geadresseerd en werd daarom afge leverd bij die gezinnen, die daaraan de meeste behoefte hadden. Afzenders van deze pakketten hebben inmiddels een foto ontvangen, waarop goed te zien valt hoe welkom deze pakketten in het altijd nog behoeftige Polen zijn. Een aantal andere pakketten was echter wel geadresseerd, soms tot in een straal van vijftig kilometer rond Kozle. Bij een volgend pakkettentransport worden deze verder verwijderde adressen niet meer meegenomen. Mensen die pak ketten naar Kozle versturen via Rade maker, Krijger of Sluis, betalen voor het vervoer daarvan namelijk slechts vijf gulden en het moge duidelijk zijn dat voor dit luttele bedrag niet in de buiten Kozle liggende plaatsen pakketten kun nen worden bezorgd. Een aantal gebouwen in Soest werd vo rige week in de nacht van woensdag op donderdag door inbrekers bezocht. Er werden nergens goederen gestolen. In het gebouwtje van het Internationaal Vrouwencentrum aan de Smitsweg kwam mpn via een raam binnen. In de zelfde nacht werd ingebroken in een be drijf aan de Industrieweg. Via de achter zijde van het pand kwam men binnen. Ook bij de mavo aan de Valeriaanstraat werd ingebroken. Er werd niets gesto len, maar er werd wel voor ruim 1200 gulden schade aangericht aan deuren en ramen. De kinderen van het weeshuis in Kozle waren dolblij met de presentjes van hun verwenouders. Op donderdag 2 mei vertrekt het vol gende pakkettentransport. Dozen hier voor kunnen worden afgehaald bij de bekende adressen. Er zal tijdig bekend worden gemaakt voor welke datum en waar de pakketten ingeleverd kunnen worden. Voor nadere informatie over deze pakkettentransporten kan contact worden opgenomen met: An Radema ker, 10507 of Bob Sluis, 19893. Aan de Klarinet werd in het weekeinde een auto opengebroken. De dader ver nielde een van de ramen en wist uit het dashboardkastje een biljet van 25 gul den weg te nemen. De eigenaar, een 28- jarige Amersfoorter, deed aangifte bij de politie. In verband met Goede Vrijdag, vrijdag 29 maart, is er 's avonds geen avondopenstel ling van de gemeentelijke afdelingen In formatiecentrum, Huisvesting en Burger zaken. Vanzelfsprekend is op Goede Vrijdag het gemeentehuis de hele dag gesloten. Een 22-jarige vrouw uit Amersfoort mist sinds vorige week dinsdag zijn brommer. Deze stond een onbewaakt ogenblik afgesloten aan de Birkstraat achter een huis. Op klaarlichte dag werd de diefstal gepleegd. Ook van het Weteringpad werd een brommer gestolen. Deze was van een 20-jarige Baarnaar. Het betreft een donkerblauwe Puch.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17