•hoogtdag! Op 1e Paasdag staan wij op ons paasbest voor u klaar. porgio Mereu: 'Hier kan ik werken de manier waar ik in geloof' ter horst Liigela van Daatselaar (12) uit Soest: een bescheiden dichteres-in-de-dop Unieke expositie in Soester beeldentuin AtlrArlrAtlr elzijdig artiest geeft gitaarconcert in Zonnegloren Verelddag voor kinderen en poëzie' BIJ TWINTIG SOESTER HORECA BEDRIJVEN VINDT U DE LENTE OP UVfBORD LET OP HET GELE SPANDOEK, DAN ZIT U GOED! HORECA SOEST SOESTERBERG ^t)artltuifen Op 17 en 19 april in de Rank 'Zeg, mag ik je man even lenen?' bij toneelvereniging De Rietpluim Nieuwe wandelpaden Zuidelijke Engh Paas-evenement verwacht bezoekers-record 68e Utrechtse Antieksalon in Postiljon 'Utrecht-Bunnik' Inbraak Smitsweg Politie zoekt witte Mercedes na doorrijden Werk zeven internationale kunstenaars vanaf 12 mei te zien COMPUTER- FORMULIEREN IAAT 14 ^^VQENSDAG 27 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 19 Sdigheid in de meest ruime bete- ttan het woord. Die omschrijving mor de Italiaanse gitarist Giorgio li bedacht te zijn. Op 6 april geeft f onnegloren een bijzonder con- aar hij naast een aantal prachti- issiekc gitaarstukken van beken- nponisten, ook eigen composi- jl spelen. Mereu is een rasartiest, fetudies aan conservatoria in Ro- l Sardinië, volgde hij een oplei- aan de Internationale Circus- lol. Circus was zijn tweede passie, lm vijftien jaar lang over de aard erde. Nu woont hij in Nederland Jhoopt hier te blijven. Hij is ervan iiigd dat hij alleen hier kan ign op de manier waar hij in ge- Giorgio Mereu houdt niet van omissen maken. £o Mereu kan het zich heel goed 9ir vtMpel'en dat het niet altijd makkelijk )N is levensverhaal te volgen. Op de V* sMbaar eenvoudige vraag waar hij ^^^pleiding heeft genoten, blijkt al- (ïst een eenvoudig antwoord te ge- 2en normale ontwikkeling tot de ssionele muzikant die hij nu is, [hij allerminst doorgemaakt. Re- ktig excuseert hij zich, wanneer de In vooral uiteenlopende opleidin- Ireer door elkaar gaan lopen en hij [fronste voorhoofden van zijn ge lspartners gewaar wordt. Hij legt ewoon nog een keer uit. Zijn Ne- nds is nog niet best, zijn Engels is lijk goed. Hij is af en toe moeilijk jaanbaar, omdat hij het Engels, met italiaans accent, net zo rap probeert reken als zijn moedertaal, veelzijdige sympathieke Italiaan Nederland in zijn hart gesloten, voont hier nu negen maanden. Dat la juist in Soest terecht is gekomen, Jur toeval. Via vrienden in Assen ft hij een goede zangleraar of -lera- am zijn muzikale talenten verder te [looien.. Weer via, via is dat de be lle Soester zanglerares Berna Kou aker geworden. Toen diezelfde nden in Assen voor maanden op kntie gingen, dreigde er voor hem ^Bzeer eenzame tijd in een onbekende :unt wachten tot 2e paasdag kom?an.te brektn' ^eJna £™sema- ridter moren, of 8 1 k« had ™™te en bood hem bij haar in Soest onderdak aan. Hier bereid Mereu zich voor op een aantal concerten en hludt hij zich bezig met zijn tweede pas sie: het trainen van paarden. ^nservatorium en ■cusschool prgio Mereu is 34 jaar. Naast zijn op- bing aan conservatoria van Rome en Bdinië en een aantal andere muziek- Beidingen, bezocht hij de Internatio- Be Circusschool. Een combinatie die ^verenigbaar lijkt, maar die Mereu Jtien jaar lang heeft volgehouden, mftien jaar lang zwierf de Italiaanse gi llist met een dressuurnummer in het kus over de wereld. Ben carrière, waaraan een abrupt einde pam toen, hij vorig jaar tijdens een cir- Btoernee door Zuid-Amerika een fer vingers brak. Een drama voor een jbfessioneel gitarist, maar een regel- jhte ramp voor een circusartiest die i in die harde wereld staande moet liden, zonder te kunnen bogen op 1 familietraditie van jaren in het cir- 5. Giorgio Mereu was de eerste van de i om je heen. Zeker als je een wandel» B t door onze wereldse plantenkollekü,: fet zie je in één oogopslag waarom 't Vaar-i ogt de "groene nr. 1" wordt genoemd! teit ran de bovenste plank. Ach u mol ijk gewoon komen kijken. En :unt wachten tot 2e paasdag ekker morgen of overmorgen. PAA-EAS &T s06ST0'JK HILVERSUM TS0WEG Éstbn^êS MlNGSWEg AMERSFOORT familie Mereu die zijn geluk in het circus ging beproeven. "Wanneer je niet uit een circusfamilie komt, is het bijna on mogelijk om je na een ongeluk weer in de piste te werken," aldus Mereu. Zijn oordeel over de Zuidamerikaanse gezondheidszorg is niet mals. "Ik had een paar gebroken vingers, maar ze zijn in staat je daaraan te laten sterven," al dus Mereu. Op advies van vrienden ver trok hij naar Nederland voor een fat soenlijke behandeling. Daar zijn hand veel te laat is behandeld, gaat de gene zing langzaam. Hij kan weer spelen, "Maar," zegt hij, "de flamenco gaat nog niet zoals het moet." Hij pakt ter illustratie zijn gitaar en speelt een stukje om zijn opmerking kracht bij te zetten. Daar slaagt hij niet in. Een ongeoefend oor is één en al be wondering. Het vuur schiet van de sna ren. Een wervelende flamenco zindert een paar momenten door de huiskamer van de nieuwbouwwoning in Soest. Hij kijkt op van de snaren met een blik van 'zie je nou wel?' en ter illustratie van waar hij dan naar eigen zeggen wel goed in is, speelt hij een stukje klassiek. Prachtige volle klanken vullen de ruim te en bewijzen zijn talent. Veel te snel legt hij zijn gitaar weer neer om met het gesprek verder te gaan. Levensgenieter Zijn veelzijdigheid heeft hij niet aan Joeval te danken. Hij omschrijft zichzelf als een levensgenieter, iemand die alles uit het leven wil halen wat er in zit. Hij kan en wil zich niet begraven in muziek alleen. Zijn enorme hoeveelheid ener gie belet hem dat. Hij geeft toe het af en toe nog best moeilijk te hebben met zijn beslissing het circus de rug toe te keren. Na jarenlang dag en nacht met de dieren bezig geweest te zijn, moet hij langzaam wennen aan het idee dat het circus geen deel van zijn leven meer uitmaakt. Om af te bouwen en om toch met beesten bezig te zijn, werkt hij nu op een privé- Giorgio Mereu geeft een concert in Zonnegloren. manege in Soest, waar hij, net als vroe ger, paarden dresseert. Zijn veelzijdigheid blijkt ook uit zijn muziekvoorkeur. Voor het concert in Zonnegloren heeft hij muziek geselec teerd van onder meer Bach, Scarlatti, Rodrigo, Granadoz en Giuliani. Mu ziek waar hij zijn hart en ziel in legt. In zijn vrije tijd luistert hij weer graag naar moderne muziek van bijvoorbeeld Bru- ce Springsteen en Elaine Paige. "Dat kan ik in Nederland zeggen," vertelt hij, "In Italië zou ik dan niet meer serieus genomen worden als klassiek gitarist." Hij wil in Nederland blijven wonen. De Nederlandse mentaliteit ligt hem meer dan de Italiaanse, zegt hij. Met Italië is niks mis, maar hij houdt niet van com promissen maken. "In Italië moetje al tijd een compromis sluiten, bij wat je ook doet. Hier kan ik werken op de ma nier waar ik in geloof." Voor zijn familie Hij blijkt ook nog een tijdje architectuur in Rome te hebben gestudeerd. Ja, in derdaad, zegt hij, toen was hij ook bezig op de circusschool en het conservato rium. "Ik deed dat voor mijn familie. Die vonden dat ik niet reëel bezig was, ze vonden me een dromer. Voor hen ben ik een praktische opleiding gaan doen." Lang heeft hij het niet volgehou den. Het bloed kroop waar het niet gaan kon en Giorgio Mereu stortte zich weer volledig op zijn beide passies: het circus en de gitaar. Had zijn familie niet een beetje gelijk? "Nee," zegt Mereu reso luut, "ik ben heel realistisch. Ik weet wat ik wil en dat doe ik ook. En een dromer? Ja, natuurlijk ben ik een dromer. Maar ik wordt net als iedereen gewoon de vol gende ochtend weer wakker." Giorgio Mereu geeft zijn gitaarconcert op zaterdag 6 april in Zonnegloren. Het begint om 20.30 uur en kaarten kosten 7 gulden 50. ELKE BI/KOMENDE NEER- VAARTSE OF ZIJWAARTSE )RUK VEROORZAAKT 'OOR EEN VERANDERING M HOUDING TIJDENS DE LMP. WORDTAUTOMA- 'SCH OPGEVANGEN DOOR -N UITGEKIENDE LATTEN- DDEM MET FLEXICUP ICOMPOLAT. EEN PERFEKT SLAAP- STEEM DAT U IN MBINAT1EMETDE TEXMATRAS een 'GEËVENAARD SLAAP MFORT GARANDEERT. ^scheiden, maar toch ook best een etje trots. Dat is de twaalfjarige An- la van Daatselaar uit Soest, die vori- ge week een eervolle vermelding in de icht sleepte tijdens de "Werelddag ior kinderen en poëzie", die in het 'unense Land van Ooit werd gehou- len. Haar gedicht over de vier jaarge lden - lente, zomer, herfst en winter - leek hoog te scoren. Jor het eerst werd deze dag - onder jspiciën van Unicef, het kinderfonds En de Verenigde Naties - ook in Neder- gd gehouden. In de afgelopen winter Jrden scholen benaderd om hun leer ingen aan te sporen ook mee te doen "Bui deze poëzie-wedstrijd. Het resul taat was geweldig: meer dan 20.000 Kinderen stuurden een gedicht in, waar van er 150 werden uitgekozen voor een prijs of op z'n minst een eervoHe ver melding tijdens een groot feest in het Land van Ooit. Daarvan zouden er nog eens 80 in aanmerking komen om afge drukt te worden in een speciale "We- ^lddag"-dichtbundel. Angela, in het dagelijks leven leerlinge in groep 8 van de katholieke basisschool de Achtbaan aan de Van Hamelstraat, liaalde zowel het een als het ander: een eervolle vermelding én opname in het boekje. Samen met haar vader en moe der en meester Hein Calis - ook zij mocht drie introducés meenemen naar dé prijsuitreiking - was ze vorige week in net Land van Ooit, waar een groot feest werd aangericht met bekende tv- sterren als bijvoorbeeld Gerda Haver- 'tong. Daar bleek dat de jury van beken de schrijvers ook Angela's gedicht had Goed nieuws Angela hield zich keurig aan de op dracht van de jury, die vooral lette op originaliteit, kinderlijkheid en positieve gerichtheid - "Het moest goed nieuws uitverkoren, dat ze - zoals ze zegt - één keer had opgeschreven: Als het lente is zit er bloesem aan de bomen en geuren de bloemen Als het zomer is zoemen de bijen nog harder als in de lente Iedereen is dan blij Daarna begint de herfst de bladeren dwarrelen dan vrolijk in het rond Als de herfst is afgelopen begint de barre winter Het is dan soms ijzig koud Maar ook sneeuwt het De vlokjes vallen dan vredig naar beneden Als ik dit allemaal heb meegemaakt dan ben ik heel gelukkig en wil ik weer van vooraf aan Als het lente is... Angela van Daatselaar is trots op de fraaie oorkonde. zijn en het mocht niet rijmen" - en maakte een mooie tekening met huizen, bomen, zoemende bijtjes en blije ge zichten om het gedicht heen. Op school is Angela's prestatie natuur lijk ook een beetje mee-gevierd. "Ze waren allemaal heel blij en kwamen me feliciteren. Ik moet ook een stukje in de schoolkrant schrijven, over het gedicht en over de dag in het Land van Ooit." Lezen kan ze voorlopig ook volop, want behalve een mooie oorkonde kreeg ze een tas vol boeken, waaronder twee boeken van Roald Dahl, drie boeken over De Vijf en zelfs een prentenboek en een boek over cavia's, al heeft Angela die niet. "Nee hoor," zegt ze op de vraag op ze al vaker gedichten heeft geschreven. Ja, weieens met 5 december, maar dat telt eigenlijk niet mee, vindt ze. Van haar vader of moeder heeft ze het talent ook niet, want die dichten ook alleen met Sinterklaas. Of ze de smaak nu te pak ken heeft? "Nou, dat weet ik nog niet..." t het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon 02155 -1 38 07 De Soester toneelvereniging De Riet pluim brengt op woensdag 17 en vrijdag 19 april (20.00 uur) een voorstelling van het blijspel "Zeg, mag ik je man even lenen?" De repetities voor dit spel-der-vergissingen zijn in volle gang en de kaartverkoop is inmiddels gestart. Gezien de verwachte belangstelling is het aan te bevelen kaarten in de voor verkoop aan te schaffen. Dat kan bij de volgende adressen: Henk Hagen, Lange Brinkweg 25, tel. 11416; De "cast" van De Rietpluim. Staand v.l.n.r. Kees v.d. Wolk, Henk Hagen, Hanny HU horst, regisseur Cees Ou- wens; zittend Ria v.d. Biezenbos, Ma rton Posthuma, Ton Ruizendaal; lig gend Jeanette v. Kleef Henk Tromp, Helma Starink. Marion Posthuma, Eikenlaan 81, tel. 20073; Ton Ruizendaal, St. Jozefstraat 2, tel. 10490. Het Soester wegenbouwbedrijf H. Hen- drikse gaat vanaf dinsdag 2 april beginnen met de aanleg van een aantal wandelpa den in het gebied de Zuidelijke Engh. Het gaat hier om het gebied dat globaal be grensd wordt door de spoorlijn Soestdijk- Soest-Zuid, Parklaan, Nieuweweg en Molenstraat. Vanaf maandag 25 maart zal de gemeen telijke afdeling Landmeten door middel van het plaatsen van perkoenpaaltjes de wandelwegen gaan markeren. De werk zaamheden zullen een aantal weken du ren. Een schelpenverharding wordt aange bracht op het pad vanaf de de Parklaan, achter het tehuis Nieuweweg langs, naar de Kolonieweg. Op die manier ontstaat er een fietspadverbinding tussen de Kerke- buurt (De Gouden Ploeg) en de Parklaan (onder meer gebied Klein Engendaal). Het wandelpad vanaf de Kwekerij aan de Molenstraat dat langs het Enghenbergje loopt, krijgt vanwege de ligging een puin- verharding. Verder wordt een wandelpad aangelegd vanaf de achterzijde van de Kwekerij aan de Molenstraat, evenwijdig aan de Molenstraat, richting Molenweg, waar het pad aansluit op een nieuw wan delpad dat achter Molenschot langs uit komt op de Van Goyenlaan. Alle wandelwegen in het gebied krijgen een markering van paaltjes. De ook ge plande wandelpaden vanaf de Gouden ploeg, evenwijdig aan de spoorlijn Soest- dijk-Soest-Zuid, naar de Van Goyenlaan, worden voorlopig nog niet uitgevoerd. Met de Nederlandse Spoorwegen vinden namelijk nog gesprekken plaats over de overwegen bij de Gouden Ploeg en de voormalige Kaasfabriek aan de Middel wijkstraat. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum hangt een tekening waarop de wandelwe gen zijn aangegeven. Onder auspiciën van de Verenigde Nederlandse Antiquairs (VNA) ma ken ruim dertig gerenommeerde kunsthandelaren an antiquairs in het Paas-weekeinde van 30 maart -1 april aanstaande hun opwachting in Postil jon "Utrecht-Bunnik" aan de A12 (Utrecht-Arnhem) ter hoogte van Bunnik. De landelijk bekende antiekbeurs, in het hart van Nederland, kan bogen op een lange traditie. Voor de 68ste keer in successie opent de beurs haar poorten in het gastvrije conferentiecentrum op zaterdag 30 maart om 11.00 uur. Betaalbaar antiek De gevarieerde opzet van d eregionale Kunst- en Antiekbeurs verklaart moge lijk de grote aantrekkingskracht voor een breed publiek. Ook nu weer is er een boeiend aanbod. Alle specialismen opsommen is in het kort bestek van de voorbeschouwing onmogelijk, maar vermeldenswaardig zijn zeker de antie ke meubelen van internationale origine, Hollandse streeksieraden en juwelen, authentieke uurwerken van Hollandse, Engelse en Franse makelijantieke gou den en zilveren sier- en gebruiksvoor werpen, oude munten, schilderijen uit de Romantische en Haagse School, net- sukes, Japans en Chinees porselein en overige "Saecken uit de vroeghe Oud- heyt". Daarnaast leveren decoratieve prenten en topografie alsmede hedendaagse kunstliteratuur een geschreven bijdrage aan de leerzame presentatie. Op de Antieksalon zal een bescheiden verkoopexpositie van vroeg-Russische ikonen worden ingericht. Onder de tientallen kunstwerken uit het Oostblok bevinden zich o.a. Christus-, Maria-, Heiligen- en Feestdagenikonen. De fascinerende presentatie wordt gecom pleteerd door een aantal bronzen krui sen en drieluiken. Werk van Johan de Kruijf (1885-1966) op antiekbeurs De kunstenaar Johan de Kruijf (1885- 1966) was een bekende verschijning in Bunnik. Regelmatig zag men hem met tekenkist en schildersezel in de weer om mooie plekjes in en rond zijn geliefde Een mahoniehouten Lodewijk XV- kabinet met schrijf compartiment en ge heimeladen, te zien op de Utrechtse An tieksalon. dorp te vereeuwigen. Veel inwoners van Bunnik kregen artistiek advies van De Kruijf, naar wie in Bunnik ook een straat genoemd is. YNA-Garantie Certificaat Met betrekking tot de kwaliteit van het gebodene kan vermeld worden dat de bezoeker bij aankoop aanspraak kan maken op het VNA-Garantië Certifi caat. Openingstijden Zaterdag 39 maart van 11-18 uur zondag 31 maart van 11-18 uur maandag 1 april van 11-18 uur Toegangsprijzen Volwassenen f 7,50 p.p.; 65+ en CJP f 5,- p.p. Kinderen t/m 14 jaar gratis entree, mits onder geleide. Locatie Postiljon "Utrecht-Bunnik" A12 (snelweg Utrecht-Arnhem ter hoogte van Bunnik) Kosterij land 8 3981 AJ Bunnik Telefoon 03405-69222 venlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. dlSfundtghJld erfservice. Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon: 02155-14575 Telefax 02155-12764 Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een van de kelderboxen van een flatgebouw aan de Smitsweg. De toegangsdeur bleek met een koevoet te zijn opengebroken. De buit bestond uit een fiets, zoals de 32- jarige bewoner de politie mededeelde. De politie kreeg in de nacht van zater dag op zondag een telefoontje uit Soes- terberg, over een witte Mercedes die op de Rademakerstraat tegen een hek was gebotst en vervolgens was doorgere den. Volgens getuigen was de bestuur der dronken. De wagen was nergens meer te bekennen, maar de bemanning van een van de politieauto's zag elders in Soesterberg een witte Mercedes rij den, waarvan het kenteken werd geno teerd. De wagen werd later in Zeist aan getroffen, maar de bestuurder was spoorloos. Via het kenteken zal de eige naar worden opgespoord en aan het bu reau worden ontboden. De Soester kunstenaar Jan Hazelaar besloot vorig jaar zijn loopbaan als bronsgieter met het bronzen beeld van Simon en Tinie Carmiggelt. Met dit beeld, dat te zien is in De Steeg bij Arnhem, sloot hij een periode van 25 jaar af, waarin hij honderden beelden heeft gegoten, vaak in samenwerking met andere beeldend kunstenaars. Dit jaar gaat een nieuwe vorm van samen werking van start. Tijdens de zomer maanden van 1991 zal er in en om het Inkoopcentrum voor Beeldende Kun stenaars 'de Hazelaar' aan de Bos straat een expositie te zien zijn van he dendaagse beeldhouwkunst. Op 12 mei wordt deze unieke beeldentuin ge opend. In een gedeelte van het park Klein En gendaal zal Hazelaar, voor het eerst in Soest, een expositie van beeldhouw kunst organiseren. Zeven binnen- en buitenlandse artiesten zullen met recent werk in de beeldentuin aanwezig zijn. In de binnen-expositieruimte zullen van ditzelfde zevental kleinplastiek, reliëfs en schilderijen te zien zijn. Het is de be doeling hiervan een jaarlijks terugke rend evenement te maken. Het internationale gezelschap kunste naars staat borg voor een tentoonstel ling vol verrassingen met allure. Voor wie thuis is in de huidige internationale kunstenaarswereld: deelnemers aan de expositie zjjn Grégori Anatchkov, Ri- chard Brixel, Kiny Copinga, Anton Hoornweg, Ton Marie Nijhof, Joseph Salamon en Jos van Vreeswijk. Met na me laatstgenoemde heeft een grote be kendheid verworven als beeldhouwer. Er is dit jaar gekozen voor werk met een professionele aanpak. Dat betekent ze ker niet dat hiermee het concept voor de komende jaren vastligt. Organisato- t ïeii Jan riazciaai en van ucn omg, hebben onder meer plannen voor het organiseren van symposia in brons, steen en dergelijke, waaraan ook door jonge, beginnend kunstenaars zal wor den deelgenomen. De Hazelaar is al jaren een zeer bekend punt voor beeldhouwers. De vestiging van het Inkoopcentrum voor Beelden de Kunstenaars trekt kunstenaars uit binnen- en buitenland naar Soest en hiermee is de belangstelling van vakge noten voor de tentoonstelling verze kerd. Echter, ook andere kunstliefheb bers en geïnteresseerden zijn van harte welkom. De expositie duurt van 12 mei tot en met 15 september en is vrij toe gankelijk. De buitenexpositie is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De binnenex- positie is van maandag tot en met vrij dag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur geopend. Op zaterdag en zondag kan men voor een kijkje bij de binnenexpositie terecht van 12.00 tot 17.00 uur. De Hazelaar, Bosstraat 2, Soest. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47

Soester Courant | 1991 | | pagina 19