RADEN BIEF OURMET- AVIS O f mi 1 11 SIGAREN-SPECIAALZAAK HEERSJUIINK O O CD O O O HS Burgemeester opent lente-actie horeca Voorsprong Ymtmtï' Exclusieve aanbieding Galant Limited Edition Auto Smeeing en 'het Ei van Columbus' pagina ÏOES^ t'EE lLEN, ETALEN v'y 'Prik de lente aan je vork' maatwerk, smeeing lease Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. NIEUW in ons assortiment o.a. WENSKAARTEN, BINNEN- EN BUITENLANDSE TIJDSCHRIFTEN, SNOEP (om zelf te scheppen) ENZ. ENZ. Autoverhuur Heersmink Inbraak Emmalaan Wegens enorm succes geprolongeerd Gekkenhuis (2) Dakwerken Vliegbewegingen Snelheidscontrole Olie in container Onroerende goederen T TOT 20.30 UUR. I UUR GESLOTEN. "igsbedrijf lldvonde tallaties Vereniging van "deling Nederlandje Installatiebedrijven 3EST TEL. Q21 55_1 0054 jENSDAG 27 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 21 Weet u? Wij hebben meer dan 70 verschillende fauteuils, waaronder de bekende fitform fauteuils, de gezonde manier van zitten. hiyT C doorArie (1/11 Wandelaar neer wij met elkaar kunnen af- :en dat, bij wijze van grote uitzon- ig, de inhoud van dit "Rondje t" onder ons blijft, dan heeft Arie week opmerkelijk nieuws te mei- Gun u er even de tijd voor, het be- hier namelijk een lang en nogal vikkeld verhaal. Soester medici betreft zal de nd maart van de jaargang A.D. met een zwart randje geschreven en. is namelijk het geval? er het motto "vrijheid/blijheid/ moet kunnen" is er in Haagse re- igskringen besloten dat de vesti- van huisartsen, op een voltooide e na, nergens meer aan gebonden ju en", hoort Arie degenen roepen :onder esculaap op hun voorhoofd het Soester leven gaan, "wat is voor bijzonders aan"? zal het u haarfijn vertellen, een tose voor de toekomst stellen, fit er gaat wat de relatie huisarts/pa- it betreft door de invoering van de- pzienbare maatregel in Soest en liten 't een en ander veranderen, bezitters van een esculaap zijn dit besluit vrije jongens gewor- Ze kunnen, zonder aankondiging iet indienen van verzoeken in 27- 1, overal neerstrijken, een bordje de muur ophangen, een praktijk [innen. :e ontwikkeling heeft binnen Soest ille huisartsen, niemand uitgezon- 1, grote onrust teweeg gebracht, is bij de dames en heren medici ike van stress, hoge bloeddruk, ftom, men is zelf patiënt geworden bedient zich van sigaren uit eigen f let op de maatregelen die de geves- 1de huisartsen tegen de aanstormen- concurrentie willen nemen consta- t Arie, hij kan het niet anders om drijven, dat er sprake is van paniek- etbal. fordeelt u zelf. fjdens besloten vergaderingen, maar nt heet tegenwoordig nog besloten, is [6or een aantal huisartsen voorstellen ffidaan die slechts door patiënten als löogst verkwikkend zullen worden er- i en ondergaan. [naniem is de medische wereld te jpest namelijk van mening, dat er op teer korte termijn voor alle zieken- fonds- en particuliere patiënten iets at ra's dient te worden gedaan, pkele actiepunten die zijn uitgelekt. AUL RUPERT gaat patiëntentrouw ipnoreren. Iedere patiënt ontvangt jen zegelboekje, waarin zegels worden ;eplakt die na ieder consult worden utgereikt. Bezoek aan huis twee ze- jels, bezoek aan de praktijk levert één iegel op. Een vol boekje, vijftig zegels, jeeft de patiënt(e) recht op een zeil- pcht op het LJsselmeer. De arts als Schipper! Afvaart op Zon- en feestda- »en. College PETER KRIJGER hanteert weneens het zegelsysteem. Een volge pakte zegelkaart is goed voor tien gra- s tennislessen of een door hem in de Eronduren te geven cursus klavarscri- |k>. Wie het hogerop wil zoeken zit bij Bts PIET MOUT goed. Weliswaar Rrkt deze rakker op lange termijn, 100 zegels, maar de aanbieding, een Dndagochtend zweefvliegen, met de pisarts als piloot, liegt er dan ook niet JOUD CHAYANNES, naast huis- ts ook een lopende muziekencyelo- idie, deelt na ieder consult loten uit. jen prijswinnaars vergezellen hem landelijks naar de zaterdagmiddag- itinee in het Amsterdamse Concert- [bouw (inclusief kosten vestiaire). aanpak van artsen als HUGO 'ERBEEK en PAUL WALTER is ;er op de patiënt als lijdend voor- ;rp afgestemd. Met de gezamenlijke jotheekhouders te Soest en Baarn in zij overeengekomen dat voorge- "ireven medicijnen, die geen resul- hebben opgeleverd, kunnen wor- len teruggegeven c.q. geruild zonder Jat daaraan kosten verbonden zijn. Eèn progressieve aanpak die niet zon der risico's is. BRUNO NICOLAS ziet de politiek als mogelijk gat in de markt. Zijn pa tiënten krijgen naast medische advie zen en begeleiding gratis stemadviezen rond de tijd dat ze hokjes rood dienen te maken voor gemeenteraad, staten dan wel 2e-Kamerverkiezingen. De plaatselijke VVD zal hem daarvoor een honorarium betalen. De eerste Prtsensponsor dus. jÖOP KEUPERS timmert letterlijk en figuurlijk het meest aan de weg. Sinds de ouderdomsverschijnselen van zijn Skoda is hij met vooruitziende blik overgestapt op Alfa Romeo. Een spor tieve limousine, waarmee zijn patiën ten, uiteraard na afspraak, van en naar huis worden gehaald en gebracht. Een service die echter uitsluitend is afge- temd op particuliere patiënten. Het "letvolk, zij die namens de zieken- indsen beroep op medische bijstand loen, wordt echter evenmin vergeten, idien daarvoor belangstelling be staat, kan deze groepering wekelijks irofiteren van de culinaire kennis van leze arts. Men dient zich dan wel ichriftelijk op te geven voor de cursus "Mag het ietsje meer zijn." De vrouwelijke arts MARLEEN VER- BERNE, vrouwtje Piggelmee binnen de Soester medische stand, zoekt het niet buiten de deur en is de enige schoenmaker die bij de leest blijft. Zeer binnenkort, tot nadere afkondi ging, in de aanbieding: "Twee halen Iéén betalen." Aanvankelijk was deze aanbieding bedoeld voor een declara tie, afgestemd op de bevalling van een De frisse, vrolijke lente-actie van twin tig Soester en Soesterbergse horeca ondernemers 'Prik de lente aan je vork' werd vorige week donderdag middag door burgemeester De Widl geopend. Met het uitrollen van één van de twintig opvallend gele spandoeken met daarop het motto, gaf hij het start sein voor de vijf weken durende actie, waar iedereen die van buiten de deur eten houdt, van kan gaan genieten. En dat er veel te genieten valt, dat staat vast. Ongeveer de helft van de deelnemende horeca-ondernemers was naar restau rant De Tuin in Soesterberg getogen, om de feestelijke opening, compleet met paashaas, bij te wonen. "Je kunt wel zien wat een druk leven wij hebben," grapte de heer Vestering van De Tuin, doelend op de teleurstellende afwezig heid van ongeveer vijftig procent van de deelnemende restauranthouders. De actie is een initiatief van de eige naars van twee bekende Soesterbergse restaurants, de heer Vestering van De Tuin en zijn buurman, de heer Leen- aerts van 't Zwaantje. Zij kwamen met het idee om alle Soester en Soesterberg se horeca-ondernemers gezamenlijk in de schijnwerpers te zetten. Het voorjaar was een mooie aanleiding. Twintig on dernemers hebben de handen ineen ge slagen en serveren de komende vijf we ken de lente. Het doel van de actie is, om de bevolking te attenderen op de grote verscheidenheid aan eetgelegen- heden die er in de gemeente zijn. Zo is de lente niet alleen gearriveerd in de restaurants met Franse en Hollandse keuken, ook door bijvoorbeeld de Chi nese en Indische keukens heeft een fris se lentewind gewaaid. Ook heeft men de keuze om zeer uitgebreid te gaan 'di neren', of om een klein lentehapje te gaan nuttigen. Er is geen standaardme nu vastgesteld, ieder restaurant vult op eigen wijze de actie in. Voor iedere smaak en iedere portemonnee zijn er mogelijkheden te over. Herkenbaar Inmiddels treft men overal in Soest en Soesterberg de zeer herkenbare span doeken aan, waarachter men de ko mende vijf weken - tot Koninginnedag - de lente aan z'n vork kan gaan prikken. Huis-aan-huis zijn folders verspreid, waarin alle deelnemers zich presente- Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 tweeling. Aangezien het fenomeen tweeling steeds zeldzamer wordt, is de aanpassing ook van toepassing op een lingen, zij 't met de aantekening dat de tweede baby binnen een periode van drie jaar bij de burgerlijke stand wordt ingeschreven. Gevoel voor omzetsnelheid dus. Alle aan deze ludieke acties deelne mende artsen zijn overeengekomen dat bordjes met de tekst "roken moet mogen" op een duidelijk zichtbare plaats in de wachtkamers worden op gehangen en dat weegschalen slechts op nadrukkelijk verzoek van gewichts dragers gebruikt worden. Artsen in Soest, je kunt ze om een boodschap sturen. Alle hier vermelde aanbiedingen gel den vanaf 1 april a.s. Doe er uw voor deel mee. ARIE WANDELAAR P.S. In tegenstelling tot andersluidende be richten is het artsenhonorarium per 1 april a.s. ongewijzigd gebleven, t.w.: Huisbezoek - kort f 49,70 Huisbezoek - lang f 82,-- Praktijkbezoek - kort f 33,10 Praktijkbezoek - lang f 66,20 Weekendbezoek - huis f 99,40 Weekendbezoek - praktijk f 66,20 De hierboven genoemde bedragen zijn in alle gevallen exclusief BTW. i- Aan de lente-actie zit bovendien een leuke wedstrijd vast. De bezoekers wor den opgeroepen om zelf creatief aan de slag te gaan en met een eigen lentemenu te komen. De culinaire hoofdprijs is een diner voor twee ter waarde van 250 gul den. Deze prijs valt ten deel aan diegene die volgens de deskundige jury het lek kerste en meest originele menu heeft bedacht. Voor vijf tweede prijswinnaars is er een kistje met wijn. Bovendien ligt er voor iedere inzender een leuke sur prise klaar. De menu-suggesties kunnen tot 1 mei a.s. worden ingezonden bij het secreta riaat van de actie 'Prik de lente aan je vork', p/a Rademakerstraat 6, 3769 Burgemeester De Widt werd bij de opening van de horeca lente-actie bijge staan door de paashaas. Foto: Goos van der Wilt. BD Soesterberg. De uiteindelijke prijs winnaars zullen t.z.t. in deze krant wor den bekendgemaakt. Ook voor kinderen staat er iets leuks op het programma. Op zaterdag 30 maart wordt er een ballonwedstrijd bij restau rant De Korte Duinen aan de Birk- straat. Om 16.00 uur die zaterdagmid dag zal een bonte verzameling ballon nen het luchtruim kiezen. De kinderen mogen gratis meedoen en na afloop krijgt iedereen een leuke verrassing. RESERVERINGEN EN AFLEVERADRES VOOR: SOESTERBERGSESTRAAT 11 - SOEST - TEL. 2 18 61 Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een woning aan de Emmalaan. Hij kwam binnen door het slot van de achterdeur te force ren en doorzocht het hele huis. De in braak werd ontdekt door de klusjes man, terwijl de bewoners niet thuis wa ren. Daardoor kon ook nog niet worden nagegaan wat er wordt vermist. kontoor effnercy Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels De eensluidende waardering en het grote verkoopsucces van de vorige ver sie van de Galant Limited Edition heeft Mitsubishi doen besluiten we derom, zij het in zeer gelimiteerde op lage, een dergelijk model in de aanbie ding te brengen. Als geheugensteuntje: De reputatie van de Galant is groot. De hoogste waarderingscijfers voor zijn betrouw baarheid - ruimte-aanbod, evenals de kwaliteit en afwerking van interieur en exterieur, de uitzonderlijke prestaties, het gunstige brandstofverbruik en de meer dan complete uitrusting. Vanuit de steeds toenemende vraag naar nog luxere uitvoeringen koos Mit subishi voor de GALANT 1.8 GLi Se dan als basis voor de Galant Limited Edition. De 1.8 liter-motor heeft in de afgelopen jaren zijn kracht en kwaliteit ruimschoots bewezen. Hij is soepel, stil en kent een economisch verbruik. Door de bijna ontelbare accessoires is de auto omgetoverd tot alles wat een auto allure geeft. Vor een catalogusprijs van f 34.995,- weet de automobilist(e) zich verzekerd van een pakket extra's waarvoor normaal f 7.000,- betaald moet worden; de meerprijs in deze aan bieding bedraagt slechts f 3.300,-! De standaarduitvoering van de Galant Limited Edition ziet er als volgt uit: me tallic lak - in kleur gespoten bumpers - mistlampen in de geïntegreerde voor spoiler - electrisch bedienbare buiten spiegels - centrale portiervergrendeling - elektrische raambediening - stuurbe krachtiging - wissers met variabele in terval - een in hoogte verstelbare be stuurdersstoel met lendesteun - hoofd steunen vóór en achter - een achterbank met centrale, neerklapbare armsteun met doorsteekmogelijkheid - luxe stof fen bekleding - (ook op de portieren) - kaartentassen in de rugleuning van de stoelen - een console met armsteun tus sen de stoelen. Alles binnen en buiten de Galant Limi ted Edition ademt comfort - luxe, kort om distinctie. Een absoluut eenmalige aanbieding voor de automobilist(e) die zich ook in De Galant Limited Edition, wegens enorm succes geprolongeerd. een auto "thuis" wil voelen. Vanaf he den, zolang de beperkte voorraad strekt, verkrijgbaar bij Auto Smeeing te Soest. Inde vorige aflevering heb ik verteld dat ik uitgenodigd werd een wielerklassie ker mee te maken, 't Was de Zevende Grote Prijs Wieier Revue voor profs in 's Heerenberg. Ik zat in de ploegleiderswa gen van het Tulip-team. Een gekkenhuis met als absolute zotten de ploegleiders. De Tulip formatie staat onder bevel van José de Ca uwer, een zeer humorvol baasje maar een absoluut gevaar achter het stuur. In ieder geval in een koers, maar daarover heb ik al uitvoerig ver- Zo 'n wedstrijd duurt wel een uur of vijf, zes dus je hebt tijd genoeg om wat te klet sen. Wielrennen heb ik altijd erg fascine rend gevonden, vroeger al als jochie. Als de Tour de France begon, sloeg de ado ratie bij mijn vriendjes en mij voor de renners toe. Iedereen had zo zijn eigen idool. We hielden vaak wedstrijden en reden ons dan absoluut leeg op de knap zware- fietsen die we toen hadden. Voooral als er meisjes langs de kant stonden te kijken, waren we niet meer in te tomen. Dan ging je voluit tot het schuim om je mond stond, net als bij Eric Breukink nu, als hij een tijdrit heeft gereden. Mijn idool toen was Jan Nolten. Ik weet niet waarom, maar als tienjarig jochie vond ik die lange slungel van een Nolten wat hebben. Hij is nooit een echte grote geweest, zoals bijvoorbeeld Wim van Est, maar hij zag toch kans zich in dekij ker te rijden. Kees Pellenaars was toen de meest bekende Nederlandse ploegleider. Eén regelrechte "son ofa bitch hoorde je later, een hufter eerste klas, maar hij had wel succes. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Het op de Vliegbasis Soesterberg gesta tioneerde 32ste Tactical Fighter Squa dron vliegt met straaljagers van het type F-15 op 25,26,27 en 28 maart tot 21.00 uur. Het squadron vliegt op 16,17 en 18 april tot 23.00 uur. Het eveneens op de Vliegbasis Soester berg gestationeerde 298 Squadron vliegt met zijn helikopters op 3, 10, 17 en 24 april tot 23.00 uur. De politie hield vrijdagmiddag een snelheidscontrole op de Stadhouders laan. Van de 514 passerende auto's re den er 9 te hard. De recordhouder - met een vaartje van 80 km/u - was ditmaal een Belg, die ter plaatse 140 gulden moest afrekenen. Bij het ledigen van een minicontainer deze week door de reinigingsdienst bij een woning van een Amerikaanse mili tair aan de Gemini in Soesterberg, stroomde vervuilde olie uit die contai ner op de weg. Het bleek dat in de con tainer nog ongeveer 1 liter afgewerkte olie aanwezig was. Het aanbieden van afgewerkte olie op deze wijze is een overtreding van artikel 167, lid 1, van de Algemene Plaatselijke Verordening (A.P.V.). De vervuiler heeft een boete gekregen van 70 gulden. Daarnaast krijgt hij nog een rekening voor de kosten van het rei nigen van de openbare weg en het reini gen van de container. Voor bemiddeling bij: aan- en verkoop huur en verhuur taxaties Bel voor een informatief gesprek 02155 - 1 13 04 HENDRIK SMIT MAKELAARDIJ OP MAAT Burg. Grothestraat 32, 3761 CN Soest Een nuchtere aan de tijd aangepaste stelling luidt: "De tijd van de automon teur met de gouden handjes is voorbij." Daarmee doet men volstrekt onrecht aan goed geschoolde en vakbekwame specialisten, die met veel gevoel voor vaktrots en klantenbinding dagelijks technische hoogstandjes leveren. Tegelijkertijd kan worden vastgesteld, dat er in de auto van de negentiger jaren zoveel micro-electronica is verwerkt dat zelfs de hoogst gekwalificeerde au tomonteurs niet meer in staat zijn zon der de juiste hulpmiddelen een niet tijd rovende, en dus een kostbare diagnose te stellen. Micro-electronika, essentieel en onmis baar voor het optimaal functioneren van de moderne motor. Reeds de klein ste afwijkingen hebben al grote gevol gen voor prestaties, het verbruik van brandstof en de samenstelling van de uitlaatgassen. Niet zelden vraagt de op sporing van dit soort ongemakken zoals gezegd veel en geld. Sinds medio Maart '91 is Auto Smeeing, vestigingen Amersfoort en Soest, in het bezit van de Crypton Cu- dos Motortester, gemakshalve de Cu- dos genoemd. De Cudos, een absoluut unieke vinding op het veelomvattende tf 'w terrein van motortest- en diagnose-ap- paratuur, waarvan zonder het minste voorbehoud kan worden gesteld dat daarmee de snelste weg naar een 100% betrouwbare diagnose wordt gereali seerd. Met de aanschaf van dit kostbare "ei van Columbus" loopt Auto Smeeing nadrukkelijk voorop. Informatie van importeur en leverancier maakte ons duidelijk dat nergens in de provincie Utrecht deze geavanceerde apppara- tuur in gebruik is genomen. De Cudos vertegenwoordigt een ultra modern motor-testsysteem en wordt door een personal computer gestuurd. De belangrijkste eigenschappen: - Het is in staat motoren zowel in een complete testcyclus als in losse kompo- nenten te testen. - Het produceert op papier en op het beeldscherm de vlekkeloze diagnose van de geteste motor c.q. de geteste los se komponenten. - Het draagt op papier en beeldscherm de vooraf aan de computer gevraagde oplossingen aan voor de aanwezige problematiek. - In alle gevallen, volledige of gedeelte lijke testcyclussen, komen de sluitende diagnose en de aangedragen oplossin- 'Het ei van Columbus' dagelijks Auto Smeeing in gebruik. Foto: Goos van der Wilt. gen op razendsnelle wijze tot stand en is van papier en beeldscherm af te lezen. Hoe wonderlijk het ook klinkt, Auto Smeeing-medewerkers kunnen met Cudos communiceren. Ze verschaffen de computer alle informatie over de problematiek, waarna Cudos de kom ponenten test die van invloed kunnen zijn op de opgegeven problematiek. Een werkwijze die voorkomt dat voor iedere test op onderdelen een complete testcyclus moet worden afgewerkt en in rekening gebracht. Cudos, een alles- kunner, of het nu een complete dan wel gedeeltelijke testcyclus betreft. Dit nieuwe test- en diagnose-systeem biedt evenveel zekerheden als voorde len aan automobilisten. Op zeer profes sionele en afdoende wijze wordt een diagnose en/of oplossing aangereikt die slechts voor een uitleg vatbaar is. Gebruik maken van deze apparatuur betekent in praktijk een zeer belangrij ke besparing van arbeidsuren c.q. geld. Vanaf heden is Crypton Cudos Motor- tester bij Auto Smeeing, Soest en Amersfoort, voor alle types auto in ge bruik genomen. "Ik ben altijd Jan Nolten geweest", mij merde ik harop in de Tulip-auto. José de Cau wer keek me stom verbaasd aan, dus legde ik 'm haastig uit hoe ik daarop kwam. "Alleen, die Nolten won nooit eens iets echt groots. Maar ja, ik won zelj óók nóóit", besloot ik zuchtend. "Vol gens mij heeft Jan weieens een étappe ge wonnen in de Tour", dacht de Cau wer. "Ik zou willen dat één van mijn jongens dat deze zomer presteerde. Dan was de hele ronde van Frankrijk voor mij met een een succes". Op dat moment reed Hennie Kuiper, coach van een Duitse wielerploeg, naast ons. Een joviaal type, die Hennie, dal zag je zo. "Kun jij niet even wat voor de coureurs gaan zingen want de koers is zo dood als een pier", riep 'ie door 't open raam naar mij. "Misschien schrikken ze dan zo, dat ze er meteen de sokken inzet ten!" Tophumor natuurlijk... "Die jon gens van jou moet je 'ns mee naar 'tsex- huis nemen antwoordde José "dan le ren ze tenminste steigeren Vrolijkheid alom, ook bij Hennie. Even later reed een motorrijder langs. Door 't geronk hoorde ik 'm naar Hen nie Kuiper roepen: "lk hoorde dat je nogal moeite gehad hebt om een sponsor te vinden voor je fietsen. Vooreen Duit se ploeg kan ik me dat voorstellen. Je had bij die jongens van je thuis in 't schuurtje moeten kijken. Daar staan er natuurlijk nog een paar die ze van hun vader hebben gekregen..." Een paar kilometer verder zagen we Jan Raas snel een plasje doen tegen een boom want een ploegleider kan in de ka ravaan geen seconde gemist worden. "Da's een kundig man wees José naar Raas, "maar als jij 'm aan 't lachen kunt maken, krijg je meteen honderd gulden van me. Volgens mij heeft nog nooit ie mand Jan Raas zien lachen Ik heb de hele middag opgelet en inderdaad, geen zonnetje brak door, nog geen glimlach sierde de lippen. Na de koers zaten we met een stel andere ploegleiders in een café na te bomen over de wedstrijd. "Onze" coureur Adri van der Poel moest zich melden bij de do pingcontrole dus we hadden tijd. Ik wil de graag iets weten wat me al geruime tijd bezig-hield en waarop deze oude rotten ongetwijfeld een antwoord zouden we ten. "Waarom hebben Jan Raas en Peter Post zo 'n hekel aan elkaar? En waarom brengen ze dat ook over op hun renners, want je ziet dat de jongens van Buckler (Raas) en Panasonic (Post) mekaar 't licht in de ogen niet gunnen Er viel een stilte, 't Was blijkbaar een heikel onderwerp. "Volgens mij komt dat door Peter Post", antwoorde einde lijk iemand. "Die man is een ramp. In ie der geval voor de mensen die voor hem werken. Hij wil het onderste uit de kan van zijn coureurs, hij zuigt ze lichame lijk en mentaal leeg en geeft er niets voor terug. Ja, geld, maar de fout is dat Post denkt dat 'ie daarmee alles kopen kan. Jan Raas heeft een tijd voor hem gewerkt en veel successen behaald voor de ploeg van Post. Maar 't verhaal gaat dat aan 't eind van de verbintenis Post Raas schan delijk behandeld zou hebben. Iets der gelijks moet er wel gebeurd zijn anders is die wederzijdse aversie niet te verklaren. In zijn hart heeft Jan waarschijnlijk wraak gezworen. Dus toen hij ploeglei der kon worden, heeft hij zijn negatieve gevoelens jegens Peter in daden omgezet en in no time was 't oorlog tussen die twee. Ook al rijden ze soms zichzelf daarmee in de wielen. Want het is al vaak genoeg voorgekomen dat één van de twee ploegert een zekere overwinning de mist in heeft laten gaan door de ge dachte dat 't belangrijker was, dat de an der in ieder geval niet mocht winnen Bij dat verhaal zakte m'n broek af. "Maar die controverse is toch al zulke ouwe koek", wierp ik tegen. "Kunnen die twee als volwassen mannen de boel niet eens uitpraten?" Ik werd meewarig aangekeken"B ij Post en Raas is dat on - mogelijk", was 't antwoord. "En de sponsors dan?", wierp ik nog tegen. "Ik geloof dat Panasonic bijna tien miljoen steekt in zijn wielerploeg. Elke kans op succes is bij zo 'n bedrag toch een must. Als zo'n ruzie daar roet in kan strooien, is dat voor die mensen toch een gruwel? 't Wordt anders voor Buckler en Panaso nic een duur ruzietje" "Sponsors?", zei iemand, "die hebben geen benul van de wielrennerij. Die moeten zich er ook vooral niet mee gaan bemoeien Maar als ik de baas bij Panasonic of van Buckler Freddie He ine ken?) was, had ik allang m 'h collega gebeld. "Zeg ke rel", was 't begin van 't gesprek geweest, "wij steken allebei een hele zak met dui ten in die wielrenners. Jouw ploegleider en de mijne schijnen mekaar nogal dwars te zitten en dat is geen leuke publi citeit. Dat kost centen. Dus beste vriend; laten we dit samen eens oplossen. Ik no dig jou uit met jouw ploegleider om sa men mij en mijn coach dat gedonder uit de wereld te helpen. En als ze niet willen, zoeken we samen twee anderen. Want met een budget van bijna tien miljoen moet je toch wel een adequate rekel kun nen vinden, of niet soms? Ik weet er trouwens al een. Die Koelewijn schijnt sinds kort ook nogal aardig wat verstand van 't professionele peddelen te heb ben..." Peter Koelewijn

Soester Courant | 1991 | | pagina 21