rd- ien 1?8 fMX> IS ING tZ KIJKERS 0% KORTING IES M .A 40 ISCdJOR )hia van Amersfoort steelt de show! :chte •e 95 Willem Arntsz Hoeve bestaat 80 jaar jÖB" VOETBAL OPEN DAG _pagïn^I Programma-wijzigingen in De Flint (april) "w geslaagde voorjaarsmodeshow in Darthuizen «DEELMARKT brilmode iJ IN PPER IG JOHN DUTCH Uitgebreide paas-hors d'oeuvre 4-gangen keuzemenu vrijetijdsmode VITA-MASTER AFSLANKMETHODE IDE 50,- KORTING Dure apparatuur weg Yan Hamelstraat Bejaarde (90) durft politie niet te bellen Staatssecretaris opent vernieuwd opleidingscentrum Accountantskantoor J.H. Braber RA Poppentheater Alda Loeffen in C-drie 'Het geluk van een varkentje' Ledenvergadering biologische tuinbouwvereniging 't Nut Bordschetser in de kinderkerk Je kunt er niet jong genoeg mee beginnen! VOETBAL VERENIGING SEC Spannend competitieslot Smeeing/BDC HANDBAL lente-afdeling: ade6 - Soest-Zuid "i'plomeefd oplomelnsl lid Q y n. belangstelling was er vorige woensdag voor de voorjaarsmo- van Sophia van Amersfoort H. In de grote Parkzaal van restau- J)arthuizen werd de nieuwe col- f gepresenteerd. Negen modellen verschillende leeftijden en met billende maten, toonden de nieu- jode die door jong en oud gedra- worden. Ra van Amersfoort mode, gelegen Ie Koninginnelaan 22 in Soestdijk, Jdrie jaar tijd uitgegroeid tot een ■zaak waar men niet meer omheen persoonlijke aandacht voor iedere l een ongedwongen sfeer en een ■advies hebben de zaak de eigen Eteit gegeven, die door de klanten prdt gewaardeerd. Sliet in de laatste plaats door de |ce collectie. Merken als In Wear, tomte, Mare O'Polo, Modiana, llight en het Finse merk PTA spelen belangrijke rol in de internationale Jewereld en bij Sophia van Amers- Bovendien is het bij Sophia van fersfoort altijd mogelijk iets te laten werpen of op maat te laten maken, pgbaar en betaalbaar, dat is sinds jaar en dag het motto van Sophia van ^ersfoort. Als kledingontwerpster 15 - Soest-Zuid - Tel. 22212 TRA/ T E U R»C A TERING Met Pasen gezellig thuis dineren J complete luxe maaltijd): OQSOj min. 2 persp.p. £$3m 1, PP de diverse gerechten zijn ook apart te bestellen). In de winkel zijn ook andere gerechten verkrijgbaar. Beide paasdagen van 15.00 tot 20.00 geopend. F.C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 erbergsestraat 35b 3ELIER VOOR WILD GELTE EN TOKO 1 - Soest - Tel. 2 65 77 Plaatselijk gericht afslanken in 10 behandelingen, op bovenbenen, heupen, buik en/of maag en zon der dieet de "sinaasappelhuid" wegwerken op een ontspannende en komfortabele manier door middel van thermische dieptewarmte. Het kan u zo'n 1 a 2 kledingmaten schelen!! Voor een blijvend effekt kan de kuur gekombi- neerd worden met ons "Vita-Culture" fitness- en afslanksysteem. Zo'n unieke afslank-figuurkor- rektie en konditie-kombinatie waarbij u zich ook fitter en vitaler gaat voelen, heeft alleen "Studio Vitalité". Normale kuurprijs f 245,- In combinatie met Fitness - bewegingsstudio vita-culture fitness - afslankmethodes - thermotherapie - zonnestudio - lichttherapie - (sport) massage - shiatsu-therapie - reflexzone-therapie Ed van Basten, bewegingstherapeut/masseur KERKSTRAAT 86 SOEST 02155-18990 weet Sophia als geen ander wat mooi, kwalitiatief goed en lekker draagbaar is. Bij het samenstellen van de collectie let ze bovendien op de mogelijkheid om de verschillende kledingstukken onderling te combineren. Bovendien moet de mo de verkrijgbaar zijn in meerdere - en ook grote - maten. Bij Sophia van Amersfoort kan men terecht voor de maten 36 tot en met 50. Negen mannequins De show begon met een presentatie van tricot-mode, waarin je kunt 'wonen'. Ei werden door de negen mannequins ne gen verschillende modellen gestreepte t-shirts, gecombineerd met een tricot rok, legging of fietsbroek getoond. De boodschap wasduidelijk: deze mode wordt voor alle maten en alle leeftijden een echte zomertopper. Daarna volgen de de wat meer klassieke modellen van Modiana, die niet meer zijn weg te den ken zijn uit de collectie van Sophia van Amersfoort. De show werd voor de aanwezigen een echt avondje uit. Het publiek stond een aantal verrassingen te wachten. Wie had gedacht een gewone show te gaan zien, sloeg de plank volledig mis. Op zeer originele wijze werd de kleding aan het publiek getoond, dat daarop zeer De modeshow van Sophia van Amersfoort was een doorslaand succes. Foto: Goos van der Wilt. enthousiast reageerde. Strandkleding werd aan de aanwezigen gepresenteerd op drie aerobounce-trampolines. Fiets- broeken werden geshowd op vrolijk ge kleurde mountainbikes van de firma Van Homoet. Deze broeken werden onder meer ge combineerd met prachtige zomerjacks van PTA, een aan twee kanten draag baar jack van puur katoen met bijpas sende pet. Veel bewondering oogstten zoals altijd de eigen ontwerpen van Sophia van Amersfoort. De prachtig vallende jas jes, broeken en rokken zijn verkrijgbaar in iedere maat. En natuurlijk geldt ook hier: men kan altijd iets speciaals laten ontwerpen en maken bij Sophia van Amersfoort. Veel belangstelling was er ook voor de collectie sieraden. Kunstenaar Harry Lenferink heeft een aantal unieke kunstwerkjes gemaakt, die men bij Sop hia van Amersfoort kan bewonderen. Na de slotronde werden alle medewer kers aan de show, Haarmode Ans, Bou- tique des Fleurs en de firma Schoema- ker voor de muziekapparatuur be dankt. Na een zeer geslaagde mode avond toog iedereen weer huiswaarts, vastbesloten snel eens langs te gaan bij Sophia van Amersfoort aan de Konin ginnelaan. Uit een woning aan de Van Hamelstraat werd een stereo-installatie, een video camera en een fotocamera gestolen. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. Door de achterdeur te for ceren kon de dief zich toegang verschaf fen tot de woning. Een 90-jarige bewoonster van de Laanstraat durfde vorige week woensdagnacht de politie niet te bel len, toen zij merkte dat er in haar wo ning werd ingebroken. De vrouw dacht dat zij de politie alleen tijdens kantooruren mocht bellen. Om kwart over twee 's nachts hoor de zij gerommel en voetstappen in haar woning. Er bleek een raam ge forceerd te zijn en de woning was doorzocht. Een aantal kasten was overhoop gehaald. De dader was er echter vandoor gegaan, zonder iets mee te nemen. Op 27 maart vindt de officiële opening plaats van het vernieuwde opleidings centrum op de Willem Arntsz Hoeve. De opening wordt verricht door de staatssecretaris van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur, de heer H.J. Si- mons. Voorafgaand aan de opening worden twee inleidingen gehouden. A.P.J. Höppener, psychiater en direkteur van de Willem Arntsz Hoeve, zal spreken over enkele belangrijke aspekten bin nen de hedendaagse psychiatrische zorg en de opleiding voor verpleegkun digen. Drs. P. Gassman, toegevoegd in- spekteur beroepen GGZ/-GGZZ, zal spreken over kwaliteit van de verpleeg- DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Donderdag 4 april is Alda Loeffen in C-drie te zien met haar verhaal "Het ge luk van een varkentje". Met grote levens echte poppen zet ze een prachtig stuk poppentheater op het toneel ne. "Het geluk van een varkentje" is een ver haal vermomd als sprookje dat op een luchtige manier verteld wordt met levens echte poppen. Het verhaal speelt zich af in een oude verlaten varkensstal. Mama en papa varken wonen er met hun baby-big getje. Het is er knus en lekker warm met al dat stro. Mama en papa varken zijn dol op hun koter. Maar waarom is mama opeens zo krijtwit en verstopt papa zich in een kist? Dat komt allemaal door de komst van de wolf. Het biggetje is helemaal niet bang voor de oude versleten wolf. "Woeha", zegt de wolf, "wat ben jij een lief biggetje". Samen spelen ze piano en ze bezegelen hun vriendschap. Eindelijk is er iemand die van de wolf houdt. Nu kan hij eindelijk sterven van geluk. Dat doet hij dan ook. Zijn laatste woorden luiden: "Kijk naar de lucht en denk aan mij als je een zwarte wolk voorbij ziet drijven." "Bla", zegt het biggetje, wat onder varkens heel veel kan betekenen, maar vooral wil zeggen dat het goed is. Alda Loeffen neemt in haar eentje het he le varkensgezin voor haar rekening. Zelf speelt ze mama varken. De baby-big en papa-varken zijn de poppen die zij tot le ven brengt. De wolf is inderdaad een eng angstaanjagend monster. Gelukkig laat de poppenspeelster al snel zien dat de wolf geen kwaad wil, wat voor de kinde ren en hele geruststelling is. "Het geluk van een varkentje" begint donderdagmiddag 4 april om 15.00 uur en de toegang is f 5,-. Geschikt voor kin deren van 4 tot 8 jaar. Kaarten reserveren bij de administratie van cultureel en creatief centrum C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. kundige beroepsuitoefening en de or ganisatie daarvan in de psychiatrie. Na de opening zal de heer W.J. Harde- man, psychiater en direkteur van het Willem Arntsz Huis, een kunstwerk aanbieden van de in de Willem Arntsz Hoeve werkzame kunstenares Riet van Nieuwenhuizen. Vervolgens zal mw. J. Drost, hoofd Opleiding, de nieuwe naam van het opleidingscentrum be kend maken. De middag wordt afgeslo ten met een receptie en een rondleiding. Met de opening van het opleidingscen trum wordt tevens het startsein gegeven voor de festiviteiten in het kader van het 80-jarig bestaan van de Willem Arntsz Hoeve. Ter gelegenheid daarvan is een gedenkboek samengesteld door mw. L. Stilma, die op het gebied van de ge zondheidszorg al ruimschoots haar spo ren heeft verdiend. In "Tussen hoop en wanhoop" staat de mens centraal zon der statistieken, zonder vaktaal. Het gaat over de psychisch uit de rails gelo pen medemens. Het boek zal aan de staatssekretaris worden aangeboden. Het opleidingscentrum verzorgt de in- service-opleiding tot psychiatrisch ver pleegkundige voor de Algemeen Psy chiatrische Ziekenhuizen: het Willem Arntsz Huis te Utrecht en de Willem Arntsz Hoeve te Den Dolder en vanaf september van dit jaar ook voor het Christelijk Sanatorium te Zeist. De leerlingen beginnen met zeven maan den theoretische opleiding. De drie vol gende jaren worden werken en leren ge combineerd. Jaarlijks studeren er ca. 30 verpleegkundigen af, die daarna verze kerd kunnen zijn van een baan in een van de ziekenhuizen. In het kader van werkgelegenheids- bevordering is onlangs begonnen met een allochtonenproject, een gezamen lijk initiatief van de beide ziekenhuizen en het Arbeidsbureau. Daartoe is, op experimentele basis, een groep van twaalf leerlingen van o.a. Turkse en Marokkaanse afkomst aan de opleiding begonnen. Zij volgen een periode van vijf maanden voorbereiding op de regu liere opleiding tot B-verpleegkundige. Als het experiment slaagt, zal het ook landelijk navolging vinden. De oplei ding verzorgt tevens cursussen in het kader van bij- en nascholing voor de beide ziekenhuizen. In het kader van de viering van het 80-jarig bestaan wordt morgen, donderdag 28 maart, onder het motto "Festival op z'n Hollands" een groot feest voor patiënten gehou den. In de feesttent wordt 's middags opgetreden door het duo Toos en Cor, afgewisseld met optredens van patiën ten en personeelsleden, 's Avonds tre den op Peter Koelewijn en zijn Rockets en René Froger. Het feest begint om 14.00 uur en zal duren tot ongeveer 22.00 uur. Dinsdag 19 maart hielden de leden van de volkstuintjes aan de Jachthuislaan hun jaarvergadering. Aan de orde kwam natuurlijk een aantal verplichte nummers, zoals het jaarverslag, de be stuurswisseling en de begroting. Maar ook spannender zaken kregen aan dacht, zoals het feit dat de in vervallen staat verkerende gereedschapskeet, schuilkeet en het toilet gesloopt en op geruimd konden worden en vervangen y tuint Op zondag 7 april organiseert "In de Ruimte" een feestelijke, inhoudsvolle kinderkerkdienst voor kinderen van al le geloofsinrichtingen. Kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar zijn van af 15.30 uur van harte welkom aan de Insingerstraat 39. De kinderen kunnen eventueel opgehaald of weggebracht worden. Voor ophaaldiensten en meer informatie: F. Koomen. Tel. 02155- 24433. Deze keer is er een bordschetser uitge nodigd, die aan de hand van sketches, objectlesjes en natuurlijk zijn schets- bord, een erg boeiend pjrogramma zal verzorgen. Ook deze keer is het doel: samen met de kinderen op ontspannen wijze nadenken over de principes uit de bijbel. "Vrolijkheid, speelsheid, serieus zijn en creativiteit, dat zijn de vier ingre diënten die nodig zijn om de bijbelse boodschap op een begrijpelijke manier aan de kinderen door te geven," aldus Sytse Adeir.a, een van de organisatoren van de kinderkerk. biologische tuinbouwvereniging NUT zijn door één nieuw huisje dat de functie van de drie oude hokken verenigt. De vereniging is blij dat de gemeente hier voor de vereiste vergunning verstrekte en trots dat het nieuwe huisje in de tota le omgeving zo fraai oogt, en van funde ring tot nok door leden zelf is gebouwd van milieuvriendelijk materiaal. Uit de vele namen die de leden voorstelden is er één gekozen: "Klein Jachthuis", een knipoog naar de grotere naamgenoot aan de overkant van de Jachthuislaan. Verder kwamen o.a. de volgende zaken aan de orde: de afdeling Groenbeheer van de gemeente heeft het onderhoud van de houtsingel die de begrenzing met het naburige weiland vormt aangepakt. In goed overleg met deskundigen van Groenbeheer is een flink aantal bomen gerooid, zodat het jonge hout lucht krijgt om zich te ontwikkelen. Ook de bomerij in het midden van het complex wordt aangepakt: over een paar jaar staat daar een fraaie rij knotwilgen. Tenslotte heft de eigenaar van het com plex, de heer J. van Os, de vereniging een rij haagbeuken en twee lindebomen geschonken die straks de afscheiding van de weg zullen vormen. Allemaal zaken die het aanzicht van de tuinen, ook voor diegenen die er niet zelf tuinieren maar alleen toevallig langs rijden, verfraaien. Na een aantal magerder jaren, waarin vrij veel tuinen braak lagen, gaat het de vereniging nu meer voor de wind. En daarvan mag ie dereen meegenieten. Het uitbranden van de theaterzaal op 25 november jl. heeft tot gevolg dat di verse voorstellingen, die aangekondigd waren in het jaarboekje van De Flint voor de maand april niet door kunnen gaan of verplaatst zijn naar een ander podium. Lees daarom de komende tijd altijd goed de agenda van De Flint, volg de plaatselijke pers of bel de infolijn 758404. Alle evenementen in De Stadshal gaan gewoon door. De Stadshal van De Flint is gelukkig gespaard gebleven voor de brand. Hierdoor gaan alle evenementen die voor deze zaal waren aangekondigd, gewoon door. En voor zover het de technische en artistieke kwaliteiten van een produktie toelaat, wordt er gepro beerd voorstellingen die aangekondigd waren voor de theaterzaal, om te zetten naar de Stadshal. Aanschaf tribunes in De Stadshal ma ken het zicht uitstekend. Sinds februari jl. zijn er voor De Stadshal verrijdbare tribunes aangeschaft. Op deze tribunes kunnen ca. 300 mensen plaatsnemen. Het zicht op het Stadshalpodium is met de komst van de tribunes uitstekend ge worden. Vervoer naar andere theaters met VAD-tours. In deze agenda zult u regel matig lezen, dat voorstellingen - die ten gevolge van de brandschade in de thea terzaal in De Flint niet kunnen door gaan - verplaatst zijn naar een ander po dium. Als de oplossing niet in Amers foort gevonden kon worden, is er voor sommige gevallen bij theaters in de re gio speelruimte gevonden. In dat geval vervoert VAD-tours u gratis vanaf de parkeerplaats naast De Flint en brengt u daar 's avonds weer terug. Een service die door veel bezoekers bijzonder op prijs wordt gesteld, gezien de positieve ervaring tot nu toe. Kassa De Flint, Coninckstraat 60, Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur en 12.30-17.30 uur en één uur voor aanavng van de voorstel ling. Telefonisch reserveren: maandag t/m vrijdag 14-17.30 uur, tel. 033- 726094. Kaartverkoop: vanaf een week voor het betreffende evenement. De kaartverkoop voor voorstellingen op zaterdag en zondag start op de maandag eraan voorafgaande. De losse kaartver koop voor voorstellingen, die vaker dan 1 avond achter elkaar staan, start één week voor de eerste voorstellingsda tum. Telefonisch gereserveerde kaarten dienen een half uur voor aanvang te zijn afgehaald. Naast verkooppunt voor toegangskaarten, cultureel jongeren paspoort (CJP) en theaterbonnen is de kassa van De Flint tevens uw informa tiebalie. De volgende voorstellingen zijn in de maand april komen te vervallen: vrijdag 5 april; Toneelgroep De Ap pel met 'De Buddha van Ceylon' zondag 7 april; Frans Maas met 'Kreuzersonate' vrijdag 12 april; Het Zuidelijk Toneel met 'Eindspel' zondag 14 april; Koffieconcert Cer berus Trio donderdag 25 april; Theater van het Oosten met 'Iphiginia in Tauris' vrijdag 26 april; Hans Dorrestein met 'Pretpark' zaterdag 27 april; Vervets Schwartzes Theater met 'Pinokkio' Agenda april maandag 1; Het Groot Niet Te Ver mijden Dans- en Show Orkest met 'World tour two'. Let op! De datum van dit concert is veranderd van zaterdag 6 april naar maandag 1 april in De Stadshal. 20.15 uur. Prijs: f25,-; f22,50 p65; f20,- cjp. dinsdag 2; Kindertheater, Arno Hui- bers met 'De Glimlach en de Bom'. Let op! Deze voorstelling is verplaatst naar Theater De Lieve Vrouw, Lieve Vrou westraat 13. Er zijn nu twee voorstellin gen, de eerste begint om 13.30 uur en de tweede begint om 15.30 uur. Prijs f7,50; elk zesde kaartje is gratis. De kaartverkoop gaat via de kassa van De Flint. dinsdag 2; Hans Liberg met 'Kadet 4711'. 20.15 uur Stadshal. Prijs: f20,-; f 17,50 p65; f15,- cjp. donderdag 4; Nieuwe Dansgroep met 'Shifts'. Let op! De voorstelling is ver plaatst naar Theater De Lieve Vrouw. Lieve Vrouwestraat 13, 20.30 uur. Prijs: f 17,50; f15,- p65/vwpas; f12,50 cjp. Kaartverkoop via kassa van De Flint. zaterdag 6; Edgar Allan Poe de muziek. 20.15 uur St. Aegtenkapel. Prijs: f15,-; f12,50 p65/vw-pas; f 10,- cjp- woesdag 10; Regionale Muziek school Amersfoort, Open dag. 13.30- 17.30 en 19.-21.30 uur Stadshal. Toe gang vrij. zaterdag 13; Combattimento Con- sort, Amsterdam. Dirigent: Jan Willem de Vriend. Solisten: Han de Vries, ho bo; Magreet Bongers, fagot. 20.15 uur Stadshal. Prijs: f20,-; f17,50 p65; f15,- cjp. maandag 15; Cabaretgroep Pappen- heim met 'Winnetou's testament'. Let op! Deze voorstelling is verplaatst naar Theater de Lieve Vrouw, Lieve Vrou westraat 13, 20.30 uur Prijs: f20,-; f17,50 p65; f 15,- cjp. Kaartverkoop via kassa van De Flint. woensdag 17; Henry V van William Shakespeare. Let op! Deze voorstelling is verplaatst naar Theater De Lampe- giet, Kerkewijk 10, Veenendaal. Reser veren via tel. 08385-40141 tussen 10- 16 uur of via kassa De Flint. 20.15 uur. Prijs: f25,-; f22,50 p65; f20,- cjp. vrijdag 19; Angela Verdurmen met 'dans'. Polo de Haas, piano. Soloduivel- dans II en III van Simeon ten Holt. 21.00 uur St.Aegtenkapel, 't Zand 37. Prijs: f15,-; f12,50 p65; f10,- cjp. vrijdag 19; Nachtconcert, Chris Bar- ber Jazz Blues Band. 23 uur Stadshal. Prijs: f20,-; f 17,50 p65; f 15,- cjp. zaterdag 20; Vokaal Herenkwintet, Intermezzo. Let op! Dit concert is ver plaatst naar St. Aegtenkapel. 't Zand 37. De aanvangstijd is 20.15 uur gewor den. Prijs: f 17,50; f15,- p65; f 12,50 cjp. maandag 22; Reis-show. Video-pre sentatie over Australië en Nieuw-Zee land. 19.15 uur Stadshal. Prijs f2,50. Org. Wereldkontakt reizen. dinsdag 23; Rob de Nijs met 'Een goed gevoel'. 20.15 uur Stadshal. Prijs f32,50; f30,-p65; f27,50 cjp. dindag 23 en woensdag 24; En ik dan van Annie M.G. Schmidt. Let op! Dit toneelspel is verplaatst naar Theater De Lampegiet, Kerkewijk 10 te Veenendaal. Reserveren via tel. 08385- 40141 tussen 10-16 uur. 20.15 uur. Prijs: f25,-; f22,50 p65; f20,- cjp. woensdag 24; Orkest van de Acht tiende Eeuw. Dirigent: Frans Brüggen. Solisten: Lucy van Dael, viool; Eric Hoeprich, klarinet. Mozartprogramma. 20.15 uur Stadshal. Prijs: f30,-; f27,50 p65; f25,- cjp. donderdag 25; Moordspel van An- thony Shaffer. Met o.a. Ton Lensink en Huub Stapel. Let op! Deze voorstelling is verplaatst naar Theater De Lampe giet, Kerkewijk 10 te Veenendaal. Re serveren via tel. 08385-40141 tussen 10-16 uur. 20.15 uur. Prijs: f25,-; f22,50 p65; f20,- cjp. vrijdag 26; Banen en Scholingsmarkt. 10.30-16.30 uur Stadshal. Toegang vrij. Org. Arbeidsbureau, Amersfoort. zaterdag 27; Modelspoorruilbeurs. 10-15 uur Stadshal. Prijs: f3,50; f 1,75 p65/jeugd. zaterdag 27Jeugd Orkest, Harmonie Orkest en Concert Orkest Wilskracht Jubileum-concert. 20 uur Stadshal. Prijs: f7,50. zaterdag 27; Maijo Kroese Groep, Liederenprogramma Brecht. 20.15 uur St. Aegtenkapel. Prijs: f 15,-; f 12,50 p65; f 10,- cjp. zondag 28; Familievoorstelling Stich ting Jeugdkomedie, Amsterdam met 'Dat had je gedroomd'. 15.00 uur Stads hal. Prijs: f15,-; f12,50 p65; f10,- cjp. woensdag 3 april voor pupillen donderdag 4 april voor junioren van 09.30 uur tot 16.00 uur. Op ons complex aan de Bosstraat-West kunnen jongens én meisjes t/m 12 jaar gratis kennismaken met de voetbalsport. Informatie: tel. 14881 of 13883 De handballers van Smeeing/BDC hebben afgelopen zondag verzuimd hun koppositie in de eerste divisie te verstevigen. De inhaalwedstrijd tegen Volendam eindigde in een 20-22 ne derlaag. De Soester heren hadden de kans om hun leidende positie enig gestalte te ge ven door drie of meer punten voor sprong te nemen op de naaste concur renten. Voorwaarde was dan om Volen dam aan de zegekar te binden. De spe lers van het vissersdorp hebben geen kans meer op een kampioenschap en ook geen degradatiezorgen, waardoor zij lekker vrijuit konden handballen. De thuisploeg daarentegen heeft de punten nodig, willen zij aan het eind van het sei zoen een kampioenschap vieren. In de ze eerste wedstrijd sinds het overlijden van Frits Bosken startte Smeeing/ BDC, zeer voortvarend. Met name door twee goede acties van Guus Tour- ne leidde men na drie minuten met 3-0. De gasten konden vooral via de hoeken weer snel aansluiting vinden en na een kwartier prijkte er een 6-6 stand op het scorebord. Hierna volgde een doel puntloze periode van zo'n tien minuten, waarbij beide keepers zich wisten te on derscheiden door enkele fraaie reddin gen. In de laatste minuten scoorden bei de ploegen nog twee-maal, waarbij de laatste goal van Michel van den Hoven op schitterende wijze werd voorbereid door Peter Stoelenga. De eerste tien mi nuten van de tweede helft verloor Smeeing/BDC de wedstrijd. De twee doelpunten van Richard van de Hoef staken schril af tegen de acht treffers die Volendam produceerde: 10-16. Smeeing/BDC probeerde zich terug te vechten in de wedstrijd, maar hielp zichzelf niet door enkele uitgespeelde kansen niet te benutten, terwijl de gas ten elk kansje vol overtuiging in en doelpunt om konden zetten. Daarnaast lieten ze bepaald niet sterk leidende scheidsrechters bij alle zes de strafwor- pen die Smeeing/BDC kreeg toe, dat de Volendam keepers uiterst traag wis selden, enerzijds om tijd te rekken, an derzijds om strafworpnemer uit zijn concentratie te halen. In de laatste op zet slaagden zij niet (Richard van de Hoef en Arjan Roest benutten ieder drie strafworpen), in hun eerste opzet ruimschoots. Enkele minuten hebben zij daarmee verdiend, minuten die de thuisploeg aan het eind te kort kwam. Teruggekomen tot 19-21 gokte de ploeg van Hein van der Heijden met een man-to-man verdediging alles of niets en kreeg niets. De 19-22 was de nekslag en de laatse goal was dan ook slechts voor de statistieken. Na het paasweek end staat de Soester ploeg nog vijf zeer zware wedstrijden te wachten, waarvan de uitwedstrijd tegen De Griffioen in Wolvega als eerste op het programma staat. Doelpuntenmakers: Richard van de Hoef 7x Arjan Roest 6x Michel van den Hoven 2x Guus Tourne 2x Michel Roest lx Cleem<piemers lx -//OENSDAG 27 MAART 1991 SOESTER COURANT PAGINA 23

Soester Courant | 1991 | | pagina 23