90 ue 91 f£Td//v Bij ons is eieren zoeken riet alleen spannend voor de kin deren... auto smeeins ELI JK WAARDE >E AUTO. artióhocK oor je geld emland aaaa aaaa aaan Tot ziens op onze Paasshow! Bnno ORI) DEALER. W-toestemmingen va. Krijne introduceert 'Personal Phone' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Astrologie Spullenhulp Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'Poëzie a la carte' op 27 april Poëziewedstrijd: 'De wereld is geen kunst, maar de aarde te bewaren' Ledenvergadering NPY te Baarn Geslaagde Open Ochtend Soester Christenvrouwen Vandaag rommelmarkt De Regentuuter Kinder-stenen-dag in Museum Hofland AMERSFOORT j SOEST Hoofdpijn en voeding Bingo Overhees Inspraak 'Emancipatie en Ouder worden' KvK-cursus voor de meewerkende vrouw in het bedrijf Vrijwilligers Vakature Bank 'Jésus de Montréal' Artishock Blues Night: 'Homesick The Backstabbers' SOESTER COURANT PAGINA 27 bij het invullen van uw liljet. ibobank ligt een exemplaar 50 voor u gereed.* Belang- Loop even binnen. 'oorraad strekt. i - 9 63 33 iat 14, 02155 - 9 63 10. an 28, 02155 - 9 63 20 30 uit verstelbare buitenspiegels «vergrendeling ™rming tijdschakelaar - glas rondom black-look" achterlichten erde wielsierdeksels. 'ivoorbeeld al een Siërra CL van ;er nu van deze grandioze actie, ings.Wijstel- vrijblijvende 1 °P- FORD SIËRRA in 8.30- 18.00 uur, "•dag van 10.00 -17.00 uur. Eemnesserweg 16 - 22 Telefoon 02154-1 55 55* Trakteer uzelf met Pasen op een proefrit in de nieuwe Fiat Croma. 2-Liter turbo-injectiemotor met driewegkatalysator: geruisloos topvermogen van 150 DIN pk/110 kW. Dat wordt genieten... jjltureel Creatief Centrum •igami voor kinderen ,r kinderen die erg graag met hun han- werken is er in april een leuke cursus lolgen. Het is een cursus origami - Ja- ise vouwkunst. In februari en maart is een cursus origami geweest, maar idat er zoveel belangstelling voor is bie- 1 we deze nog een keer aan. deze cursus leer je stap voor stap 30 ike modellen vouwen b.v. bloemen, een iwn, of een poppetje. In de eerste les ijgje van de docente een materialenkof- Tdie bestaat uit: 30 voorbeelden en 100 lletjes Japans papier, 1 verjaardagska- ider, 1 groeimeter, 4 wenskaarten en 2 Isterplaten. cursus start op donderdag 11 april, jd: 16.00-17.30 uur. De cursusprijs is f I,- voor 6 lessen en de materialenkoffer ist f29,95. [eb je belangstelling voor deze cursus, 'irijf je dan zo snel mogelijk in bij de ad- inistratie van C-drie. Er zijn nog een lar plaatsen over! ippentheater ippentheater Alda Loeffen speelt op inderdagmiddag 4 april "Het geluk van :n varkentje". De voorstelling begint om 1.00 uur en de toegang is f 5,-. Geschikt ior kinderen van 4 tot 8 jaar. 'ototgroep Soest ie leden van de Fotogroep Soest expose- :n in de maand april in de expositieruim- van C-drie. De exposanten zijn: Ri- lard Bloemen, Huib Limberg, Ida Ma- :r, Wim Pin, Rob Rijnhout, Ton Tiggel- lan en Willem Wernsen. 'rijdagavond 5 april zal deze schitterende totentoonstelling geopend worden in [et witte café van C-drie. U bent van harte 'elkom. De fototentoonstelling is gedu- :nde de maand april gratis te bezichtigen ip werkdagen van 8.30-17.00 uur en van 19.00-23.00 uur. Op zaterdag van 15.00- '3.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. ■Wordt verwacht: ipril expositie Fotogroep Soest 4 april Poppentheater Alda Loeffen: Het geluk van een varkentje". 8 aprilTheater: Tine Ruysschaert: "De :gende van Tijl Uilenspiegel". |9 april Kinderbios: tekenfilmparade. Pro memorie: fc-drie is op werkdagen geopend van 9.30 lot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en wan 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van ■5.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie Besloten. t-drie is te vinden aan de Willaertstraat B9,3766 CP in Soest en telefonisch te be- Teiken onder tel. 02155-22188. Vierdaagse Burgemeester en Wethouders hebben de llaatselijke regelingscommissies toestem ming gegeven voor het houden van de Ivondvierdaagse. Zowel in Soest als in Joesterberg wordt de Avondvierdaagse en maandag 27 mei tot en met donder- jag 30 mei gehouden. J Avond-nachttocht Burgemeester en Wethouders hebben de Icoutinggroep Agger Martini uit Biltho- fen toestemming gegeven om op maan- 29 april een Avond-nachttocht te [ouden in de bossen van de gemeente oest. f Recreatieloop Het Van Arkel Instituut heeft van Burge meester en Wethouders toestemming ge- Kregen om woensdag 22 mei tussen 18.30 m 21.00 uur op en rond het terrein van het gan Arkel Instituut en recreatie-trimloop te houden. De firma Krijne in Soest is het oudste bedrijf dat landelijk kantoorbeno digdheden aan bedrijven levert. Dit al ruim 128 jaar. Aan het grote assorti ment is nu een nieuw produkt toege voegd, de Personal Phone. De Personal Phone is de opvolger van Be statische "auto-telefoon". Deze nieuwe telefoon is zo klein en licht, dat hij prima mee te nemen is in binnenzak pr koffer. De Personal Phone werkt op het nieuwe ATF 3-net zodat men op pen duur, zonder gebruik te hoeven ma ken van hulpmiddelen als inbouwset, pntenne op het dak etc., buiten Neder land heel West-Europa moet kunnen ^bereiken. Nu beslaat het bereik buiten Nederland enkele noordelijk gelegen landen. Deze kleine telefoon bezit tevens een éantal extra eigenschappen zoals kosten - indicator geheugen voor telefoon- nummer incl. namen, vergrendelcode I etc. Tevens is het apparaat beveiligd te gen misbruik door derden. De firma de monstreert deze unieke telefoon, die in twee uitvoeringen verkrijgbaar is, graag 1 voor belangstellenden. De firma Krijne 1 in Soest kan deze telefoon eventueel fc binnen en week werkend leveren (na- r tuurlijk PTT goedgekeurd). Een van de nieuwe cursussen die dit jaar bij de Volksuniversiteit van start gaat is Astrologie voor beginners. In de ze cursus wordt eerst aandacht besteed aande astronomie, een wetenschap die zich bezighoudt met de beweging en de eigenschappen van dé hemellichamen. Daarna krijgt men uitgebreide informa tie over de astrologie (leer der sterren). De astrologie gaat ervan uit dat het lot van de mensen bepaald wordt door de stand van de hemellichamen op belang rijke tijdstippen in hun leven, in de eer ste plaats dus op het moment van de ge boorte. Men komt van alles te weten over de twaalf dierenriemtekens met hun bijbehorende planeten en de bete kenis van de twaalf huizen of levensge bieden in de horoscoop. Ook wordt ge leerd hoe men zijn gelukspunt of punt van evenwicht berekent en de betekenis ervan. De stof die behandeld wordt, gaat natuurlijk het meest leven als de lessen gevolgd worden aan de hand van een eigen horoscoop. Wie geen teke ning heeft, kan die laten maken door de docente. Voor de tekening zijn nodig: naam, geboortedatum, plaats en tijd van geboorte. De geboortetijd kan men aanvragen op het stadhuis, afd. bevol king, van uw geboorteplaats. Docente: mevr. Sjieuwke Broersma. Aanvang cursus: maandagavond 23 september a.s. van 19.30 tot 21.30 uur. Aantal lessen: 16. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: maandag ochtend van 10.00 tot 12.30 uur en donderdagochtend van 10.00 tot 13.30 uur. Tijdens de paasvakantie gesloten. Kringloopcentrum Parallelweg 7 tel. 18730 Openingsuren: Maandagavond 19.00-21.00 uur Donderdagavond 19.00-21.00 uur Spullen brengen: Donderdag 9.00-12.00 uur en tijdens openingsuren Spullen ophalen: (grotere hoeveelheden) Alleen op donderdagochtend na telefonische afspraak Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 28 maart: Van 9.30 - 11.30 uur: aktiviteiten voor volwassenen. Zelf leuke dingen maken en elkaar helpenDe koffie is vers en het kost maar f 2,50 inklusief materialen. Van 9.30 - 15.00 uur: Onze eerste schoolreis van dit seizoen. Het is de Tamboerijn uit Amersfoort die een leuk programma aangeboden krijgt. Ook de paashaas.is present. Dit seizoen, en dat geldt tot juli 1991, is de kinderboerderij al helemaal volgeboekt voor het pro gramma-onderdeel schoolreizen. Een leuke dag voor schoolgroepen boeken is dan pas weer mogelijk voor vooijaar 1991. Van 15.45 - 17.45 uur komen twee kin deren hun verjaardag vieren. Deze akti viteiten is zo populair dat we nu ook al met dit onderdeel volgeboekt zitten tot het eind van dit seizoen. Boekingen voor de donderdag zijn nu alleen moge lijk vanaf september. Voor de verjaar dagspartijtjes op zaterdag is nog een aantal plekken open tot juli. Vrijdag 29 maart: De laatste vrijdag van de maand, dus kinderrestaurant. Het is deze vrijdag weer mogelijk dat kinderen koken voor kinderen én volwassenen. De kinderen komen vanaf 16.00 uur onder deskun dige leiding helpen een fantastische maaltijd te bereiden. Vanaf 18.30 uur kunnen ouders, kinderen en volwasse nen zonder kinderen komen genieten van het gebódene. De kosten bedragen f 7,50 per persoon exclusief drinken. Vandaag staat de maaltijd in het teken van 'Skandinavië'. Uit die kontreien ko men heerlijke gerechten en onze kook ploeg zal u zeker aangenaam verrassen. Wilt u meeëten? Reserveer dan tot 15.00 uur onder bovenstaand nummer. Zaterdag 30 maart: Drie-jarige lcinderen komen met vriendjes en toeters en bellen hun ver jaardag vieren. Hopenlijk zullen ze lang en gelukkig leven. Dit geldt hopelijk ook voor onze nieuwe ezelin. Deze houdt sinds kort onze 'oude Abslam' gezelschap. We hopen dat zij binnen korte tijd zo ver is dat zij kinderen kan vervoeren. De kinderen van de verzor ging hebben in ieder geval al veel pret. Dinsdag 2 april: Van 9.30 - 11.30 uur. Peuter/ouderak- tiviteit. Gezellig voor moeder (vader) en kind. Kost slechts 3 gulden inklusief drinken. Van 10.00 - 11.30 uur: 26 kinderen van 'De Bron' uit Soest doen mee aan het natuuredukatieprojekt van Marieke. Woensdag 3 april: Toneel voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Iedere keer weer feest, want to neel is zo leuk! Alles kan in de fantasie en kinderen vinden dat prachtig. De voorstelling: "Wie niet weg is, wordt ge zien' begint om 14.00 uur. Na de voor stelling, limonade en spelletjes. De en tree is slechts 1 gulden. "De wereld is geen kunst, maar de aar de te bewaren". Deze dichtregels vor men het thema van een poëzie-wed- strijd, uitgeschreven door Kasteel Groeneveld, het Nationaal centrum voor bos, natuur en landschap in Baarn. Aanleiding voor deze wedstrijd is het 10-jarig bestaan van het cen trum. In een onlangs verschenen rapport is weer eens aangetoond dat de natuur, flora en fauna hard achteruit gaan. Er sterven op dit moment zo'n vijftig soor- De fraaie Fiat Abarth design. Normaal betaalt u f 4.000,— voor de indrukwekkende Abarth accessoires op deze Tipo, nu slechts f 750,—. Op 27 maart houdt de Nederlandse Pa tiënten Vereniging afd. Baarn haar jaar lijkse ledenvergadering. Mevr. Strating zal een lezing over de Moerman-thera pie houden. Belangstellenden (ook niet-leden) zijn van harte welkom! De ze avond zal gehouden worden in ge bouw "De Schakel", achter de Chr. Ge reformeerde .Kerk, Nassaulaan 17 te Baarn. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Inl. Secretariaat: J. de Boer, tel. 02154-21682. ten planten en dieren per dag. Typische regenwouden verdwijnen met een snel heid van 20 hectare per minuut. Kasteel Groeneveld vraagt, door mid del van tentoonstellingen en educatieve programma's aandacht voor deze pro blematiek. U kunt óók een bijdrage le veren aan het proces van bewustwor ding. Door mee te doen aan deze poë zie-wedstrijd. Aan het meedoen zijn geen kosten ver bonden. Het reglement wordt op aan vraag toegezonden. Er zijn drie hoofd prijzen te verdelen door een jury onder leiding van de dichter Jan Visser. Ie Prijs: een kunstwerk en f 250,-. 2e Prijs: f 150,-. 3e Prijs: f 100,-. 'Poëzie a la carte' De prijsuitreiking zal plaatsvinden tij dens het jaarlijkse "Poëzie a la carte" op zaterdag 27 april, dat Kasteel Groene veld voor de zevende achtereenvolgen de keer organiseert in samenwerking met het Vlaamse Literaire tijdschrift 't Kofschip. Het programma ziet er als volgt uit: 15.00 uur: Aankomst van de deelne mers. 15.30 uur: Prijsuitreiking van de poë zie-wedstrijd, uitgeschreven door Kas teel Groeneveld in het kader van haar 10-jarig bestaan met het thema: "De wereld is geen kunst, maar de aarde te bewaren." 16.00 uur: Theepauze. 16.30 uur: Lezing over Herman Gorter door de Amsterdamse literator Johan Polak. 17.30 uur: Aperitief en opening exposi tie van W.M. Keil (Brussel) in de Boom kamer door de Vlaamse dichter: Raoul Maria de Puydt. 18.30 uur: Diner met poëzie tussen de gangen door. Produktie en samenstelling: Nelleke Streefkerk, Werner Paans en Jan Visser. De kosten van deze literaire manifesta tie (inclusief diner en aperitief) bedra gen f 35,- p.p. Het is aan te bevelen tij dig te reserveren bij Kasteel Groeneveld (tel. 02154-21192/20446) omdat het aantal plaatsen beperkt is. De nieuwe Fiat Tempra staat er op zijn paasbest bij. Compact van buiten, ruim van binnen. Vijfversnellingsbak. Krachtige motor. Rondom onafhankelijke vering. Verzinkte carrosserie. Al vanaf f 27.950,- Woensdagmorgen 20 maart kwamen een kleine honderd vrouwen bijeen in de Rank voor de eerste Open Ochtend, die in Soest georganiseerd werd door de Soester Christenvrouwen. Na een kort openingswoord luisterden de dames naar de toespraak van Leni Vermaat, die als titel had: "Wat heb je in huis?" Mensen worden op allerlei ma nieren beïnvloed': door radio, t.v., de krant, gesprekken met anderen enz. Die beïnvloeding kan positief zijn, maar ook negatief. Al deze dingen worden in huis gehaald en hebben later weer hun uitwerking op anderen. Het is belang rijk, dat we positief beïnvloed worden. Dit kan alleen wanneer we aangesloten zijn op een positieve bron, en wel de Bij bel, het Woord van God, is de overtui ging van de Christenvrouwen. Ineke Kip verzorgde de muzikale omlij sting op een bijzonder warme manier. In de pauze genoten de dames van een heerlijk kopje koffie en een pakje eigen gebakken cake. Verder was er volop ge legenheid om met elkaar over dit on derwerp van gedachten te wisselen. De aanwezigen hebben deze ochtend als positief ervaren. Vandaag organiseert Jenaplan basis school De Regentuuter haar jaarlijkse rommelmarkt van 18.30 tot 20.30 uur. De opbrengst is dit jaar bestemd voor wat extra verfraaiing van de nieuw inge richte en geschilderde school. De diverse kramen met speelgoed, kin derkleding en huisraad zijn ruim ge vuld. Tevens hebben de Regentuuter- kinderen zelf ook weer allerlei spullen gemaakt die in het teken van Pasen staan, en die ook te koop aangeboden zullen worden. Naast het Rad van Avontuur, dat ge sponsord wordt door de plaatselijke middenstand, zullen er ook weer aller lei lekkere hapjes te nuttigen zijn. Iedereen is van harte welkom bij basis school De Regentuuter, Weegbree straat 104 te Soest, op woensdag 27 maart a.s. van 18.30 tot 20.30 uur. Op zondag 21 april organiseert het Geologisch Museum Hofland zijn tra ditionele kinderdag. Kinderen tot 15 jaar kunnen dan hun eigen verzame ling gesteenten, mineralen en/of fos sielen in het museum tentoonstellen. De museummedewerkers willen de kin deren graag helpen bij het opzetten van hun verzameling. Kinderen kunnen vragen stellen over hun stenen, deze stenen onder een microscoop bekijken en in het zaag- en slijpatelier, zo nodig, laten doorzagen. Voor deelnemers is het museum die dag om 11.00 uur ge opend. Voor bezoekers gaan de deuren van het museum open om 12.00 uur. De niet-deelnemende kleine bezoekers mogen gerust hun stenen meenemen. Ook voor hen zitten de medewerkers klaar om hen alles over hun gevonden stenen te vertellen. Opgave voor deel neming is vanaf heden mogelijk bij het museum, Hilversumseweg 51 te Laren van 13.00 tot 16.30 uur met uitzonde ring van de maandag. Het telefoon nummer van het museum is: 02153- 82520. Amsterdamseweg 19 tel. 033 - 635535 OPENINGSTIJDEN: Ma. dm vrij. 09.00-18 00 uur do. 09 00-21.00 uur. (Amersfoort) vrij. 09.00-21.00 uur, (Soest) zat. 10.00-17.00 uur Koningsweg 14 I tel. 02155 - 13227 f Op maandag 8 april organiseert de af deling Utrecht van de Nederlandse Ver eniging van Migrainepatiënten een bij eenkomst over de rol van voeding bij hoofdpijn en migraine. Er zal een lezing worden gegeven door een diëtiste. De bijeenkomst is zowel voor leden als voor niet-leden van de Vereniging toe gankelijk. Plaats: de Kargadoor, Oude gracht 36 te Utrecht. Aanvang: 19.45 uur. Voor nadere inlichtingen over deze bijeenkomst of over de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten kan men terecht bij Marianne Putter, tel. 030-714436. De Fiat Uno Formula: voor de accessoires van deze sportieve Fiat betaalt u nu slechts f 750, plaats van f 3.650,—' De Wijkvereniging Overhees houdt op zaterdag 30 maart een bingo-avond, die om 20.00 uur begint. Iedereen is van harte welkom en er zijn weer geweldige prijzen te winnen. De entreekosten voor leden en donateurs zijn vijf gulden, voor niet-leden tien gulden. De bingo wordt gespeeld in de Vijverhof, Klarinet 39. De zaal gaat open om 19.30 uur. In het gemeentehuis wordt woensdag 17 april om 20.00 uur de inspraakavond over de deelnotitie "Emancipatie en Ouder worden" gehouden. De avond staat onder leiding van de Stuurgroep Emancipatie beleid. Exemplaren van de deelnotitie kan men verkrijgen in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum. Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Woensdag 3 april: Instuif: Klieder-kladder-klodder mid dag voor 4 tot 9-jarigen. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten f 1,-. Donderdag 4 april: Uitstapje voor het hele gezin naar Het Land Van Ooit. Op 16 en 23 april, 7,14 en 21 mei orga niseert de Kamer van Koophandel in samenwerking met het Instituut Mid den- en Kleinbedrijf een praktische cur sus voor de meewerkende vrouw in de onderneming. De cursus is bestemd voor vrouwen die samen met hun part ner actief zijn in het eigen bedrijf. Ondernemersvrouwen moeten hun tijd vaak verdelen tussen werk en gezin. Het thuisfront vraagt aandacht, maar daar naast worden veel vrouwen geconfron teerd met wensen en klachten van klan ten, met de administratie van het bedrijf het verzorgen van de inkoop. Onder het motto, "samen voor een zaak staan" be handelt de cursus zowel de zakelijke als de juridische kanten van de bedrijfsvoe ring- Tijdens de vijfdaagse cursus komen on der meer aan de orde: communicatie met klanten en leveranciers van het on dernemen en de praktijk van het auto matiseren. Daarnaast biedt de cursus volop ruimte voor het uitwisselen en herkennen van eigen ervaringen. Ook dit laatste blijkt voor veel vrouwen een uitermate plezierig element van de cur sus. Dank zij het veelomvattende pro gramma is de cursus interessant voor meewerkende vrouwen uit diverse branches, met veel of weinig onderne merservaring. De cursus wordt gegeven op 16 en 23 april, 7, 14 en 21 mei van 19.00 tot 22.00 uur in het congrescentrum De Eenhoorn te Amersfoort. De kosten bedragen f 300,- per deelnemers inclu sief cursusmap. Informatie en/of aanmelding bij de Ka mer van Koophandel, drs. H.G. Kroon, tel. 033-612964. Bloemschikken voor volwassenen. Tijd: 20.00 tot 22.30 uur. Kosten: f 3,50. Klaverjassen voor volwassenen. Tijd: 20.00 tot 22.30 uur. Kosten: f 3,50. De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Paasvakantie-aktiviteiten Woensdag 3 april: Brooddeegfiguren maken, voor kinde ren van 4 tot 9 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Donderdag 4 april: Uitstapje naar het Land van Ooit! Vrijdag 5 april: Kleurwedstrijd. Wie kleurt de mooiste grote kleurplaat! Kinderen van 4 tot 9 jaar zijn welkom. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Het Kruispunt Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987. Woensdag 21 maart: Film en popcorn bakken voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Paasvakantie-aktiviteiten Dinsdag 2 april: We gaan vanmiddag een Stad maken met dozen verf, papier enz. Kinderen van 4 tot 9 jaar zijn welkom. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: geen. Woensdag 3 april: Speurtocht door de buurt voor 4 tot 9-jarigen. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Donderdag 4 april: Met Stichting Welzijnswerk naar Het Land Van Ooit. Het Land Van Ooit!! Er zijn nog plaatsen vrij om mee te gaan met Stichting Welzijnswerk naar Het Land Van Ooit op donderdag 4 april. Iedereen mag mee. Kinderen onder de 4 jaar kunnen alleen mee onder begelei ding van ouders/verzorgers. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen mee onder begelei ding van ouders of van de clubleiding. De prijzen (inclusief busreis, toegangen een consumptie) zijn: f 25,- voor vol wassenen, f 22,50 voor eerste kind, f 20,- voor tweede kind, f 17,50 voor derde en volgende kind uit eenzelfde gezin. In Het Land Van Ooit is van alles te be leven. Hofdames en ridders, Trouba dours met de Ooitgroet lopen rond. Er zijn reuzen in Reuzenland, je kunt een rit met paard en wagen maken en er zijn doorlopend verschillende theatervoor stellingen! Geef je/jullie zo spoedig mogelijk op. Dit kan elke middag van 13.30 tot 17.30 uur in de Praatpaal, Smitsweg 311, tel. 19546. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest/ Baarn vraagt deze week aandacht voor de volgende vakatures: 1-119 Milieu-organisatie te Baarn zoekt een vrijwillig(st)er die allerlei kantoorwerkzaamheden wil verrich ten, zoals bedienen van de telefoon, typewerk en computerwerk. 3-107 Jongerenkoor te Soest zoekt enthousiaste dirigent voor het leiding geven aan de groep. Werkzaamhe den: lx per week repeteren, lx per maand uitvoering kath. kerk. Enige dirigeerervaring is, naast een dosis enthousiasme, vereist. 4-104 Amnesty International vraagt een vrijwillig(st)er voor het geven van voorlichting aan leerlingen van plaat selijke scholen. 5-102 Kinderboerderij zoekt geïnte resseerden die, op het terrein van na tuur en milieu, kennis willen overdra gen aan kinderen van basisscholen. Kennis van de biologie is vereist. 6-107 Sociaal Cultureel Centrum te Baarn zoekt enige geïnteresseerden om buitenlandse vrouwen te begelei den bij allerlei aktiviteiten. Beroeps kracht aanwezig. 7-101 Stichting Peuterspeelzalen te Baarn zoekt vrijwilligers om, samen met een vaste kracht, twaalf peuters te begeleiden. Begeleiden betekent o.a. spelen, troosten, zingen, drinken, knutselen enz. 7-102 Sociaal Cultureel Centrum vraagt twee vrijwilligers t.b.v. uitvoe rende werkzaamheden bij jeugd- en cursuswerk. 7-132 Internationaal Vrouwencen trum vraagt een vrijwillig(st)er voor assistentie bij kinderopvang t.b.v. moeders, die deelnemen aan kursus- sen en andere aktiviteiten. 7-133 Stichting voor Sociaal Cultu reel werk te Baarn vraagt vrijwil- lig(st)ers voor de organisatie en uit voering van een kindervakantieweek in Baarn. Gevraagd wordt enthousia- me voor het werken met kinderen in teamverband. 8-148 Centrum voor geestelijk ge handicapten te Baarn vraagt een vrij willigster om kinderen te begelei den bij net leren fietsen. Wie belangstelling heeft voor één van de genoemde vakatures, of vrijwilli gerswerk in het algemeen wil, kan ge woon eens binnenlopen bij het kan toor van de Vrijwilligers Vakature Bank Soest of Baarn. De openingstijden aan de Smitsweg 311 te Soest, zijn ma t/m do van 9.00- 12.00 uur, tel. 02155-12630. De Vereniging Artishock, Sleenhoffstraal 46, Soesl, tel. 021S5-19577, steil zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soesl. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 28 maart: Oneerbiedige, maar oprechte satire Op donderdag 28 maart vertoont het Filmhuis Artishock de satirische film 'Jésus de Montréal' van regisseur Denis Arcand. Het idee van 'Jésus de Mon tréal kwam Arcand bijna letterlijk aan gewaaid. Tijdens een auditie voor zijn vorige film verontschuldigde een acteur zich voor zijn baard van drie dagen: hij speelde elke avond de rol van de Verlos ser in een passiespel naar het Evangelie van Marcus. Arcand was geïntrigeerd: hoe kon een acteur de ene avond bijbel woorden declameren, en de volgende dag auditie doen voor een erotische film of een reclamespotje voor bier? Een jonge acteur, Daniël, net terug uit India, wordt door een priester gevraagd om het jaarlijkse passiespel op de Mount Royal (de berg die uitkijkt op de stad Montréal) in een nieuw jasje te ste ken, in de hoop daarmee weer wat meer bezoekers te trekken. Zoals Jezus zijn apostelen uitkoos, zo kiest Daniël zijn medespelers: een acteur die dolgraag Hamlet zou willen spelen, een vrouw die heimelijk de minnares is van de priester, een man die pornofilms na synchroniseert en een vriendin die in re clamespotjes optreedt. Zelf neemt hij de rol van Jezus voor zijn rekening. De eerste opvoering is een succes bij pers en publiek, maar de priester is ge schokt door de nieuwe theologische op vattingen die Daniël in het stuk heeft verwerkt. Hij verbiedt verdere opvoe ring, wat een golf van tv-journalisten en talkshow-presentatoren op het gebeu ren attent maakt. Daniël is intussen in de problemen gekomen toen hij zijn vriendin vergezelde naar een auditie voor een reclamespot. Als zij zich moet uitkleden, ranselt hij de reclamejongens de straat op, zoals Jezus dat deed met de kooplieden in de tempel. Ondanks het verbod van de priester doen de spelers een poging het stuk nogmaals op te voeren. De politie grijpt in en Daniël raakt gewond. Het St. Mar- cus-hospitaal heeft echter geen plaats voor hem. Alleen een joods ziekenhuis wil zich over hem ontfermen. Arcand is erin geslaagd het bijbelver haal fraai te verweven met het verhaal van een groepje Canadese acteurs. Wat betreft de rol van Daniel/Jezus wordt de parallel zelfs zover doorgetrokken, dat het bijna om één personage lijkt te gaan. Dit alles wordt door Arcand ge bruikt om een satirische blik te werpen op onze moderne maatschappij. Hij haalt daarbij van alles en nog wat over hoop, tot aan het recept van Paul New- man's slasaus aan toe. Hij richt zijn pij len op priesters en leken en steekt de draak met het gezag van kerk, politie en televisie. Oneerbiedig, maar oprecht amusement; donderdag 28 maart in het Filmhuis Artishock. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 6,-; CJP/Pas 65+ f 5,-. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Zaterdag 30 maart: Overtuigend en meeslepend, dat zijn de trefwoorden om een Backstabbers- concert mee te beschrijven. De band deed voorprogramma's van onder meer Johnny Winter, Robert Cray, Omar and The Howlers en Luther Alison. De groep bracht in 1989 een CD uit. Als gevolg hiervan werd de groep uitge nodigd voor optredens in Frankrijk, Ierland en Noorwegen. Bovendien brengen lokale en nationale radiozen ders de muziek van Homesick The Backstabbers met grote regelmaat on der de aandacht van het publiek. Daarmee is Homesick The Backstab bers op dit moment één van de meest toonaangevende groepen die Neder land rijk is op het gebied van de betere Rhythm Blues. Nieuwsgierig naar de muziek van Martin Hutchinson (gi taar), Ronald Oor (drums), Paul Grie- de (oas) en Hans de Vries (zang/mond harmonica)? Dan kunt u op zaterdag 30 maart terecht bij de Artishock Blues Night! Aanvang: 22.00 uur; zaal open 21.30 uur, dicht 23.30 uur. Entree: f 5,00; CJP/Pas 65+ f 2,50. Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant (Tweede paasdag gesloten.)

Soester Courant | 1991 | | pagina 27