indigen door Eemland schaatsseizoen ten einde, de prijzen verdeeld Red Stars Junioren verslaan Exact Das j'flS Knollentuin 1 pakt 3e plaats overwinning op Lieberg SPORT SPORT 5ADMINTON en weer SCHAKEN aag voor ►es t SCHAKEN akprobleem 23 Moeizame zege DYS 3 f Gooiland Charles Roest in DVS-bestuur iii 1 i 1 G Duel tussen Anne Nuysink en Trudy Danvers duurt voort SCRABBLE SCHAATSEN Wisselende resultaten voor Springbokken-turnmeisjes TURNEN Jazz-ballet populair bij 'De Springbokken' BASKETBAL ATLETIEK Pijnenburg-trio in zwaarste 21 km van Benelux Behendigheidswedstrijden Soesterberg Pijnenburg start 10 april met Fit-Start BOWLING Soester Bowling Vereniging Golfclinic met bekende Soesters ^Strater Makelaardij o.g M.H.C. Soest Zwemdiploma's bij 'De Wieksloot' ZWEMMEN Duinkikkers in Almere PAGINA 38 0DAG 27 MAART 1991 steeds zonder René v.d. HLl, heeft een belangrijke over SOESTER COURANT PAGINA 39 - grote inzet streden de badminton- m het kampioenschap bij Selby. Foto: Goos van der Wilt. anten enkelspel: Rob Banse - Han iuis 5-15, 15-8, 12-15. -enkelspel: Nel de Roov - Ma- rwoerd 12-10, 11-1. dubbelspel: Rob Banse/Marcel ssenft-Bert Akkerman/Han uis 9-15, 7-15. ■dubbelspel: Marlies van de -ynn van Leusden - Wil Verweij/ Verwoerd 8-15, 15-8, 15-8 gd-dubbelkspel: Peter Everts/ m Leusden - André van Tieee- nneke Sattelmeijer 18-16, 11- :1. hetgeen bij wist om te zetten vtnst. Vervolgens schoof hij zijn inder bekwaam van het bord. t tweede bord waren ondertus- dingen gebeurd. Jan de 'd na een Siciliaanse opening •wonnen, daarna verloren ge- a de tijdcontroie, toen de Gier odig verloren stuk miraculeus overd had, bleek de stelling net vicht: remise. de Haan aan het eerste bord iel de muziek uit de stelling. Hing, die na een positioneel ma nduel afgebroken werd, heeft er kampioen een optisch voor- dit voldoende is voor de winst toeten blijken. Bij remise wordt .tand 5/2-2'/2 in het voordeel daarvoor nog was bekeken. m Otto. die in de interne com- ;rste staat, kon niet verder dan waarmee hij zijn kans op de ijs vergooide. Marijke won 2 en kwam op 9 uit 12. Bij de iktng bleek dit door de sterke slechts goed voor een zevende de B-jeugd. Hugo bezette met puntje meer de tweede plaats eugd En door zijn blunder in ronde viel Stephan net buiten i. Hier volgen de scores van de tok (B) 9 i Hengel (C) 9,5 ■Vljnhof (C) 6,5 o (C) 5,5 Zant (C) 5 'ijnhof (D) 6,5 ikes (D) 6 »o (E) 5,5 erzorgd door de ester Schaakclub behaald op het op de deide Sande Lieberg uit Hilversum. wedstrijd stond DVS één punt ^f0p de Hilversummers. smoest het deze wedstrijd ook stel- .iï)nder Gerard van Soelen die ge werd aan de kant bleef. Peter van wTeus Verwoerd en Maurice de üj0 maakten het team complet. Stam goed uit de startblokken en via Peter v.d. Deijssel op een 0-1 ,-fsprong- Lieberg had gelijk zijn ant- Lklaar en deponeerde de gelijk- ier achter keeper Jan Willem de jl, die deze wedstrijd met Peter van Ikfg tot de uitblinkers behoorde, 'er Peter van de Berg en Teus Ver- kwam DVS verdiend voor rust L1-3 voorsprong, iberg begon de tweede helft erg aan- 1 >nd en kwam al gauw op een 2-3 Toen brak het moment aan van r '.iweeDVS-uitblinkers. Bij een van de ;wllen van de Lieberg onderschepte iper Jan Willem de Wint de bal, die iervolgens op mat aangooide aan de staande Peter van de Berg. Peter ,?elde niet en schoot de bal onhoud- Qr in de kruising. Zelfs de tegenstan- k konden het niet laten om even te jppen voor deze wereldgoal. ei nog tien minuten te spelen gooide jbcrg alles massaal op de aanval, wat citeerde in een doelpunt voor de Hil- jsummers. Om minimaal een gelijk- iluit het vuur te slepen werd de kee- van Lieberg gewisseld voor een speler. epe René Kaats aarzelde niet toen jin balbezit kwam en schoot vanaf ei- [sn helft de bal in het lege goal en be ulde hiermee de eindstand op 3-5 oor DVS. Vrijdag 5 april ontvangt DVS de koplo- legen de, op papier, gemakkelijke tegen stander Gooiland hadden de mannen van DVS meer dan hun handen vol. Gooiland l«am flitsend uit de startblokken, wat al ojvijftien seconden resulteerde in een 1-0 achterstand voor DVS. Gooiland, dat zonder wissels speelde, moest i! door snel combinatievoetval moe gespeeld «orden. Gooiland wist echter goed de snel heid uit het spel te halen en maakte het DVS erg moeilijk. Pas halverwege de eerste helft Ion DVS langszij komen door de verlossen de goal van Wout Blankesteijn. Wie toen had gedacht dat het tij zou keren kwam be drogen uit. DVS mocht van geluk spreken dat de 1-1 ruststand werd gehaald. Ondanks de 'peptalk' in de rust kwam DVS niet in zijn spel en keek al snel in de tweede helft tegen een 2-1 achterstand aan. DVS gooide alles op de aanval om een dreigende nederlaag, en daardoor uitschakeling voor het kampioenschap, te voorkomen. De be tere kansen waren voor Gooiland, maar keeper Fred Kentie wist DVS voor een af gang te behoeden. Halverwege de tweede helft bleek Gooiland jj ajn krachten verspeeld te hebben. In tien minuten tijd boog DVS door doelpunten van Henk van Luytelaar (twee), Wout Blan kesteijn en Teus Verwoerd, een 2-1 achter- 1 stand om in een 2-5 voorsprong. Gooiland zag nog een keer kans dichterbij te komen, alvorens Wout Blankesteijn de eindstand op 3-6 bepaalde. Een zwaar bevochten, niet geheel verdiende, overwinning die DVS in de strijd houdt voor het kampioenschap. ZAALVOETBAL beï2ITe,H?,POm20-Ö0uur!nSoester- g; Hel za' een spannende wedstriirf Zn e"WaÏÏ D4zich «kerntZi gaan verschuilen. Het zou mooi ziin wanneer René v.d. Deijssel dan ook weer van de partij zou rijn. DVS Knollentuin 2 w»H(? -?arles Roest was er vo°t de I?n "ld 'Tn 'l Gooi gerust op dat hij het deze wedstrijd moest doen Frihhen'8v^Messeerde spitsspelers René Kibberink en Dave Leijenhoret, dit sei zoen samen toch goed voor zo'n 70 goals. Ronald Dorrestein en Jan van de wielen namen de posities over in de spits en deden dit zeer verdienstelijk. Jos Kramer maakte het elftal compleet en groeide deze wedstrijd uit tot de bes te speler van de wedstrijd. DVS begon de wedstrijd met goed voet bal en het de bal goed rondgaan. Het was Jan van de Wielen die de wedstrijd openbrak en DVS op een 0-1 voor sprong schoot. Hij was het ook die de bal teruglegde op Jos Kramer die DVS naar 0-2 schoot. De gretige Fred Scholten schoot kort hierop met een puntertje DVS naar 0-3. Hierna zakte het spel van DVS iets te rug, wat resulteerde in een tegentreffer, tot grote ergernis van keeper Herman Schimmel, die weer een foutloze wed strijd keepte. Deze 1-3 was tevens de ruststand. Na rust was het opnieuw Jan van de Wielen die zich liet gelden en DVS naar een riante 1-4 voorsprong schoot. Tij dens een duel om de bal kwam een spe ler van 't Gooi ongelukkig ten val, wat hem een bezoekje opleverde aan het ziekenhuis. Van opzet was gelukkig geen sprake. De Hilversummers waren wel genoodzaakt om de resterende twintig minuten zonder wisselspelers vol te maken. Jos Kramer profiteerde hiervan en schoot DVS met twee goals naar een 1-6 voorsprong. De mooiste goal van de wedstrijd werd gemaakt door Fred Scholten die de bal in de uiterste hoek schoof. Vooral het voorbereidende werk van Jopie Staal was ware klasse. Tussen twee tegenstan ders in, wachte hij op het moment dat Fred Scholten diep ging. Ronald Dorre stein die een goede wedstrijd speelde bepaalde de eindstand op 2-8 na aange ven van Gerrit van de Laan. Donderdag 4 april speelt DVS tegen subtopper de Baron, wat waarschijnlijk een generale repetitie word voor de top per tegen koploper Abma die nog naar Soest moet komen. DVS staat twee punten achter maar beschikt over een beter doelgemiddelde. Dat het geen makkelijke opgave wordt, blijkt wel uit de 1-5 nederlaag eerder in het seizoen. Charles Roest is met onmiddellijke in gang toegetreden tot het DVS bestuur. Roests hoofdfunctie binnen het bestuur is het opzetten van een technische com missie om met ingang van het nieuwe seizoen de DVS-elftallen in te delen en te begeleiden op het technische vlak. Op de ledenvergadering van maandag 22 april zal DVS tevens een zesde be stuurslid aan het bestuur toevoegen die de functie van wedstrijdsecretaris op zich zal nemen. (efe) De strijd om de tweede plaats in de competitie om de Van de Ven-cup van scrabbleclub De VanDalen gaat onver minderd voort. Twee van de drie gega digden bestreden elkaar donderdag te vuur en te zwaard. Anne Nuysink (voorlopig nog tweede met een gemid delde van 526 punten) moest in de on derlinge ontmoeting met Trudy Dan vers het onderspit delven met 531 tegen 564 punten. Trudy vijzelde haar gemid delde hiermee op tot 517. De niet-spe- lende Jan Danvers, die met 555 punten op de eerste plaats staat, volgt het ge beuren met argusogen. De prijs van de week was deze keer voor Tjits van der Leij, die het dichtst bij het gevraagde puntental wist te eindigen. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. van Egdom - T. van der Veer438-403 W. Klute - T. van der Leij 382-327 J. Boester - J. van Zijtveld 276-428 T. Danvers - A. Nuysink 564-531 R. de Groot - A. Nuysink 531-529 Vooral de laatste twee partijen waren van een hoog gehalte, met vondsten om je vingers bij af te likken. Donderdag is er weer scrabble in dien stencentrum Honsbergen. De aanvang is half acht en de deelname kost f 2,50 per persoon. Afgelopen vrijdagavond werden in de WZ-kantine de prijzen verdeeld van de clubkampioenschappen, tijdens een zeer geslaagde avond. De opkomst van leden en familieleden was buiten gewoon groot. Er werd een inzameling gehouden voor een afscheidscadeau voor de penningmeester S. van Rijs. Daarnaast werd op gepaste wijze af scheid genomen van Arie Treur, die het bestuur heeft verlaten, en van Huig Bongers, die volgend seizoen geen trai ner bij Eemland zal zijn. Terugziend op het voorbije seizoen kan geconcludeerd worden dat bij Eemland zeer regelmatig goed gepresteerd werd onder leiding van de trainers Huig Bongers, Bertus van Lunteren, Hans Dijs, David Evers en Cor Faber. Henriëtte Kuyt en Bert van de Weerd werden gehuldigd als algemeen club kampioenen. Marcel Splinter mecht zijn prijs voor de eerste plaats bij de ju nioren C in ontvangst nemen. Martin Baltus werd derde bij de B-junioren. De laatste opvallende wedstrijdresulta ten van het seizoen werden neergezet in den Haag door David Evers, die elfde van Nederland werd bij de Korte Baan kampioenschappen met 10.88 en 10.83 (lOOm.) en 26,26 en 26.83 (300m.) ter wijl door vijftien leden die afgelopen dinsdag in Heerenveen maar liefst 27 p.r.'s'werden gereden. Dat waren Mark Janssen met 43.15 (500m.) en 2.17.7 (1500m.), Vincent Verburg met 2.20.25 (1500m.), Klaas Roel Koelewijn met 47.81 (500m.) en 2.22.6 (1500m.), Juliën Smink met 46.92 (500m.) en 2.24.37 (1500m.), Joep Kasperts met 45.83 (500m.), An- gelique van de Berg met 2.38.40 (1500m.), Peter van de Heuvel met 42.10 (500m.) en 1.26.27 (lOOOm.), Gerben de Wilde met 45.82 (500m.) en 1.32.0 (lOOOm.), Karin Verburg met 64.0 (500m. met val) en 2.12.0 (lOOOm.), Martin Baltus met 41.0 (500m.) en 2.08.85 (1500m.), Peter Hopman met 45.13 (500m.) en 2,16.70 (1500m.), Arnoud Luiten met 42.72 (500m.) en 2.14.45 (1500m.), Tom Versteeg met 44.52 en 2.15.35 (1500m.), Dennis Karssen met 43.20 (500m.) en 2.14.15 (1500m.) en Arie Treur met 2.16.0 (1500m.). Trainer Bertus van Lunteren mei Henriëtte Kuyt en Bert van de Weerd, geflankeerd door Marcel Splinter en Martin Baltus. Zaterdagj.1. werd de laatste wedstrijd in een serie van drie gehouden in de sport hal "De Hilt" te Eemnes. Als eersten startten de drie jongste meisjes hun laat ste wedstrijd van dit seizoen. Voor Ani- ta Bodewes, Elise v.d. Zant en Valesca Huisman was dit het eerste jaar dat ze meedraaiden in de wedstrijdsport. Hoewel ze geen kans hebben om in de finale te komen, is dit voor hun geen slechte start geweest. Voor Elise, die net negen jaar is, was de oefenstof allemaal nog wat moeilijk. Dat kostte haar ook ditmaal weer de no dige punten. Valesca had deze laatste wedstrijd aanzienlijk beter haar best ge daan om de oefeningen te onthouden, zij haalde dan ook ruim 2,5 punt meer dan vorige week, wat haar zeker zo'n 40 plaatsen omhoog bracht. Anita, die de oudste van deze drie is, werkt haaroefe- ningen altijd keurig af, zij viel deze maal alleen wat te vaak van de balk af, wat haar toch 1,5 punt kostte. Er waren ca. 120 deelneemsters, maar helaas was de einduitslag pas aan het einde van de 4e ronde, waarop niet ge wacht kon worden. De uitslag van de le en 2e ronde, waar 60 deelneemsters wa ren, was als volg: Valesca Huisman: 28.85 pnt 19e Anita Bodewes 27.85 pnt 29e Elise v.d. Zant: 17.15 pnt 54e Even later waren de jeugdturnsters aan de beurt. Voor Emma Runia en Susan van Noppen, die nog een kans een fina- leplaats hadden, ging het deze keer met zo goed als vorige week, toen zij als resp. 9e en 10e eindigden. Susan had een paar dagen voor de wedstrijd een blessure opgelopen waardoor zij haar oefeningen niet optimaal kon uitvoe ren; dit kostte haar de nodige punten en 5 plaatsen in het eindklassement. Bij Emma ging de brugoefening niet hele maal perfect, wat haar 4 plaatsen kostte in de einduitslag. Het is nog niet bekend of zij wel of niet aan de finale mee mogen doen. Er is nog een kleine kans, maar dat wordt pas volgende week bekendgemaakt. Tanja Beernink, die de laatste weken hard heeft getraind, heeft de kans ge zien om in drie wedstrijden eerst van de 49e plaats naar de 31e plaats te komen en nu zelfs naar de 15e plaats. Monique Hilhorst heeft het deze keer prima gedaan. Vorige week waren de balk en de brugoefeningen niet zo best, maar nu gingen ze stukken beter waar door zij dan ook bijna 5 hele punten omhoog ging. Vorige week eindigde zij bij de laatste tien, maar nu is zij met 26 plaatsen meer in de middenmoot geëin digd. De uitslag was als volgt: Emma Runia 29-4$, pnt 14e Tanja Beernink 29T5>pnt 15e Susan van Noppen 28.85 pnt 16e Monique Hilhorst 28.10 pnt 24e Binnen een jaar hebben "De Spring bokken" een afdeling Jazz-ballet uit de grond gestampt, die er zijn mag. Onder de enthousiaste leiding van Mien van Heeringen presenteerden zich zater dagmiddag j.1. een honderdtal meisjes voor een onderlinge wedstrijd met een sterk individueel karakter. In vier ronden met vier verschillende leeftijdsgroepen betwistten zij elkaar de eer en het kampioenschap van hun af deling en dat van de gehele vereniging. Ondanks het fraaie lenteweer waren talrijke ouders in de gymzaal van de Paulus Potterlaan aanwezig om de ver richtingen van hun kinderen gade te slaan. Voorzitter Piet Ekel maakte de uitsla gen bekend en greep intussen de gele genheid aan om het 100ste lid van deze nieuwe tak van de Springbokken-fami- lie op passende wijze te huldigen: Mari- lou Drost. De Jongens-Selectiegroep o.l.v. Harry Eichholtz demonstreerde in de pauze wat je met naarstig oefenen in de sector gymnastiek en turnen allemaal kunt be- it aan zet wint. chaakprobleem 22: 4 Kf2-e3 Ke3 - e4 Ke4 - e5 Ke5 f6 en de zwarte koning moet ten gaan. Op rayonniveau was het voor het eerste heren- en damesteam een vrij week einde. Alleen de meisjes en jongens junioren hadden een wedstrijd. De meisjes junioren gingen zaterdag avond naar Noordwijk, waar het team van coach Harry van den Heuvel het niet kon bolwerken tegen MSV en met lege handen naar Soest terugkeerde. De jongens junioren van Red Stars kre gen het Delftse Das op bezoek, een team dat dit seizoen een goede indruk achterliet en op een stevige vierde plaats staat. De uitwedstrijd werd in het begin van het seizoen met ruime cijfers verloren door de Red Stars-jongens. Het team draait echter de laatste tijd be ter. Er wordt harder gewerkt, de sfeer is uitstekend in de groep en het enthou siasme in de groep leidt daardoor in ie der geval tot beter spel. Regelmatig spe len ook jongens kadetten mee van het goed spelende Red Stars kadettenteam en afgelopen zaterdag was Arne Bal vers een prima stand-in als guard. Coach Rinus Valk liet het team, evenals een week eerder in Gouda tegen Sprin gers, de succesvolle zoneverdediging spelen en ook nu weer bleek dat Exact van afstand moeilijk tot scoren kwam. Via soms enkele snelle breaks en goed reboundwerk van Marco van Maanen, Mark Bakker en Bobby Kooter kon zo een kleine voorsprong opgebouwd worden, hetgeen bij rust resulteerde in een 40-32 voorsprong. Even leek het er in de tweede helft op, dat Red Stars het toch weer zeer zwaar zou krijgen. Das kwam goed terug en na zeven minuten was de stand weer in evenwicht. Na vier wissels aan» Soester zijde keerde echter het tij en dank zij en kele prima scores van o.a. Marco van de Kraats, die ook verdedigend goed z'n mannetje stond, kon het Soester team weer uitlopen en wist een fraaie 72-65 overwinning te beha len op een sterk Das. Hierdoor zal het Soester team in ieder geval komende vrijdag met groot opti misme richting Bordeaux gaan, waar het deelneemt aan een groots paastoer- nooi. Adspiranten De jongens adspiranten stonden twee punten achter op het Spakenburgse Shooters. Bij verlies zou het verschil vier worden, maar bij winst zouden bei de teams op gelijke hoogte komen. Een bomvolle tribune was getuige van een zeer spectaculaire wedstrijd, waarbj ge speeld werd in vier periodes van tien minuten. Na twee periodes stond alles nog in evenwicht, doch in de derde pe riode nam Shooters duidelijk afstand. In de laatste periode kwam het Soester team echter terug en in een zinderende slotfase wist het toch de winst in huis te halen, mede door een aantal zeer fraaie scores van Danny van de Vis. De eind stand werd tenslotte 77-74 en een ware propaganda was deze wedstrijd voor het jeugdbasketbal en achteraf waren misschien toch de vele ouders nerveu zer geweest dan de prima spelende ad- spirantjes. Hierdoor wordt in een beslis singswedstrijd uitgemaakt tussen beide teams wie zich winnaar en kampioen kan gaan noemen. Overige uitslagen Red Stars XDl-Duncker^ XD1 (wel pen) 65-43 Red Stars MC2-B.Z/72 MCI (meisj. adsp.) 46-26 Red Stars MCI- W/Shooters MCI (meisj. adsp.) 53-34 Red Stars JBl-Hoevelaken JB1 (N.O. jong.kad) 2-0 Red Stars JB3 - Veenland JB2 (jong. kad.) 59-75 Red Stars 4-S.B.U. 3 (heren) 63-44 Red Stars 3-Sille/Jupiter 1 (heren)60- 93 Red Stars 2-New Stars 2 (heren)80-71 Red Stars JC4-Dunckers J JC2 (jong. adsp.) 55-50 Red Stars MBl-Dunckers MB1 (meisj. kad.) 66-75 Paastoernooi Aanstaande weekeind is er geen com petitiebasketbal. Wel echter een aantal dagen zeer veel basketbal: het bekende Red Stars paastoernooi. Gestart wordt op Goede Vrijdag met de jongens- en meisjes kadetten, de zaterdag is be stemd voor de jongens junioren en tweede paasdag voor de senioren, waarbij een Tsjechisch team, Viktoria Zizkov en een Belgisch team zullen deelnemen als buitenlandse gasten. Het Tsjechische gezelschap zal vier dagen in Soest op bezoek zijn en verblijft bij de Red Stars-leden in huis. Er is voor hen een fraai programma opgesteld met een bezoek aan de Zaanse Schans, aan Am sterdam en nog diverse andere zeer leu ke aktiviteiten. reiken en toonde opnieuw aan dat "De Springbokken", sportief gezien, duide lijk in de lift zitten. Ook de volgende prijswinnaars getuigden hiervan: 5-7 jarigen: 1. Kim van Waes 22.3 pun ten, 2. Joyce Schouten en Sandra Poort 21.6 punten en 3. Maaike Kreuzen 21.0 punten. 8-9 jarigen: 1. Daniëlle Lisman 22.2 punten, 2. Christel Hilhorst 21.8 punten en 3. Esra Orücü 21.7 pun ten. 10-11 jarigen: 1. Laura Korte 22.1 pun ten, 2. Manon Hullegie 22.0 punten en 3. Corieke Zijtveld en Amber v.d. Bree- mer 21.8 punten. 12 j.-ouder: 1. Sandra Hullegie 22.2 punten, 2. Debby Mönnich 22.0 punten en 3. Vera v. Katwijk 21.4 punten. De clubkampioen van de afdeling Jazz- ballet 1991 was derhalve Kim van Waes. Aan het einde van de middag werden allen die een steentje hadden bijgedragen aan het welslagen van deze wedstrijden - mede in het kader van het 20-jarig bestaan - in de bloemetjes ge zet, hetgeen natuurlijk door iedereen op prijs werd gesteld en de prettige am biance van deze sportieve happening onderstreepte. In Spa werd zaterdag 23 maart de jaar lijkse "natuurloop" over 21 km, de "Cretes de Spa", georganiseerd. Deze wedstrijd, die bekend staat als de zwaarste halve marathon van de Bene lux, werd bezocht door drie Pijnen burg-atleten, die in voorbereiding zijn op een gedegen wegseizoen. Hans Smit, Harry van Brummelen en Eef van den Brink presteerden prima in deze loop-expeditie: reeds 50 meter na de start begon een beklimming van een kilometer; bet bleek niet de laatste te zijn. Behalve stijgingen waarin de kop lopers meer dan zeven minuten deden over een kilometer (normaal 2.50-3.00 minuten) moesten zij ook steile afdalin gen, rotsen, grindpaden, drassige gras vlakten, houten bruggetjes, een spekgladde skipiste, beekjes, boom stammen, glibberige trappen en vele zeer korte wendingen ontberen. Dat lopers van wereldniveau er tijden rond de 1.15 uur (normaal 1.01-1.03 uur) realiseren zegt voldoende. Eef van den Brink kwam als eerste Pijnenburg- atleet over de meet in 1.29.01 (ca. 60e), gevolgt door Hans Smit in 1.34.30 (ca. 120e) en Harry van Brummelen in 1.36.13 (ca. 140e). Er deden 1500 lo pers en loopsters mee aan deze interna- Dit jaar zullen op 1 juni 1991 op het Kamp van Zeist te Soesterberg voor de tiende keer de Internationale Behen digheidswedstrijden voor Militaire Chauffeurs gehouden worden. Evenals voorgaande jaren worden militairen uit vele landen verwacht die allen zul len proberen de titel van internatio naal kampioen te veroveren, die op dit moment in Canadese handen is. Het Kamp zal er bij dit tweede lustrum uitzien als een bevrijdingsdag in 1945, want honderden militaire old-timers uit binnen- en buitenland zullen te gast zijn. Dit laatste onderdeel van het eve nement zal door de vereniging "Militai re Old-timer CLub" worden geregeld en wie ook zo'n voertuig heeft en wil deelnemen, kan bellen met de heer Van Steenbergen op toestel 01140-14332. Een evenement dat jaarlijks terugkomt, is de modelbouwshow met honderden modellen van auto's, treinen, etc. en vooral de bijdrage van de International. Plastic Modellers Society uit Utrecht mag hier niet vergeten worden. Ook het museum voor militaire Luchtvaart zal zijn poorten openen en op de buiten plaats zullen vele militaire museum voertuigen staan opgesteld, naast de vliegtuigen die daar altijd staan natuur lijk. Buiten al deze old-timers zullen een aantal bedrijven die voertuigen leveren aan defensie een kijkje geven op wat zoal nieuw is en het zal niet de eerste keer zijn dat een voertuig op deze dag voor het eerst aan het publiek tentoon gesteld zal worden. Vooral het off-road rijden zal dit jaar veel bekijks krijgen want de old-timers zullen zeker bewij zen hun mannetje te staan als het gaat om zandheuvels en modder te bestrij den. Naast al dit moois hebben de deelne mers van de Amerikaanse en Canadese luchtmacht de toezegging gedaan om met enkele van hun mooiste vrachtau to's te komen en dat belooft wat. Voor het eerst zal DA F een aantal legerauto's uit de voormalige Leyland fabriek to nen en ook kunt u bij Mercedes de ge hele "G" serie voor de land- en lucht macht zien. DAMES EN HEREN SALON Soesterbergsestraat 10 3768 EH Soest-Zuid Tel. 02155-18613 OPENINGSTIJDEN: Ma: 13.00 - 17.30 uur Di: 8.30 - 17.30 uur wo: 8.30 - 17.30 uur Do: 8.30 - 17.30 uur Vr: 8.30-20.00 uur Za: 8.30 - 15.00 uur Na het succes van Fit-Start in de afgelo pen twee jaar start de recreatie-afdeling van Pijnenburg woensdag 10 april a.s. weer met een volledig programma. Ook dit garandeert iedereen die mee wil doen na drie maanden een redelijke tot goede conditie. Pijnenburg hoopt met dit programma juist die personen te bereiken die al ge ruime tijd met het idee rondlopen iets aan hun conditie te doen, maar dat steeds uitstellen uit vrees dat men toch niet mee kan komen. Die vrees is echter volledig ongegrond, aangezien Pijnen burg de training volledig afstemt op het conditieniveau van de deel- ne(e)m(st)ers, hoe laag dat ook mag zijn. Onder deskundige leiding van de re creatieleider Jan Veen, die al vele jaren menige groep begeleid heeft, zal de groep gedurende de maanden april t/m juni het conditiepeil zienderogen zien groeien. Jan Veen zal de groepen elke woens dagavond van 19.00 tot 20.00 uur en op •zaterdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur begeleiden. Voor de kosten hoeft men het niet te laten; die bedragen slechts f30,- voor het gehele kwartaal. Na af loop van deze periode is men vanzelf sprekend volledig vrij zich aan te sluiten bij een van de bestaande recreatie- dan wel looptrainingen die AV Pijnenburg telt. Naast de lichamelijke inspanning, die men tijdens Fit-Start '91 doet, biedt hetzelfde programma natuurlijk ruim schoots de mogelijkheid even de dage lijkse sleur te ontvluchten en zich met gelijkgestemden te onspannen en nieu we energie op te doen. Informatie: Nelleke Boissevain, tel. 18641, of Jan Veen, tel. 17313. Uitslagen Senioren maandag 18 maart: Silver Star Video-T.P.P. 2-3 Grillroom Cairo-Bloopers 3-2 Baanbrekers-Pin Down 2-3 Streepjes-Arrows 1-4 Heineken-d'Oude Enghe 4-1 Bull's Eye-Glasservice v. Ede 2-3 Uitslagen Senioren dinsdag 19 maart: Kegelkeilers-Heppie Hoekers 1-4 Bazuintjes-Funnel 4-1 H.A.M.-Trio Bleeker 5-0 Strajk-Kaasspecialist 4-1 Cobra's-Autoschade Koffrie 0-5 B.B. Engineering-Kapperij 4-1 Uitslagen Jeugd vrijdag 15 maart: Chainuda Fashion-P.A.S. 3-2 G-Team-Dotjes 0-5 J.P.C.-v.v.S.B.B. y 4-1 2e Paasdag bij S. O. Soest: S.O. Soest is van plan haar accommo datie binnenkort te verrijken met een oefenaccommodatie voor de vele en thousiaste golfers in Soest en omge ving. Het bestuur is hierover in gesprek met de gemeente en zal zo spoedig mogelijk met meer concrete gegevens naar buiten treden. Om belangstellenden een indruk te ge ven hoe de nieuwe accommodatie eruit ziet, organiseert S.O. Soest op tweede Paasdag een open dag, die zal worden opgeluisterd door een golfpro uit Zee- wolde en twee S.O. Soest-leden, Cees de Bruin en Kees Boerkoel, die in een match play-wedstrijd hun talenten zul len tonen. Op de toekomstige oefenaccommmo- datie van S.O. Soest zullen naast een zo genaamde 'driving range' ook een 'put ting green' een 'approach area' en zes holes worden aangelegd. Veel Soesters beoefenen de ook in ons land snel po pulair wordende sport en het is voor hen ideaal als er eindelijk een oefenaccom modatie dicht bij huis wordt gereali seerd. Die Soesters, maar natuurlijk ook andere belangstellenden zijn van harte welkom op tweede Paasdag vanaf 11.00 uur. Voor informatie kan men zich wenden tot Cees Verkerk, tel. 19332 ('s avonds na 20.00 uur). traat79, Soest 02155-16151 Uitslagen 23 maart Jongens: Schaerweijde Al - Soest Al 5-0 Soest A2 - Gooische A4 4-3 Leusden BI - Soest BI 8-0 Montfoort BI - Soest B2 7-0 SCHC Cl - Soest Cl 5-1 Soest C2 - Shinty C3 13-0 Soest Dl - SCHC D2 1-2 Laren D4 - Soest D2 0-5 Meisjes: Soest Al - Kampong A2 2-0 Soest A2 - Gooische A3 0-4 Soest A3 - Loenen A2 1-1 Woerden BI - Soest BI 2-3 Almere BI - Soest B2 5-1 Shinty Cl - Soest Cl 3-1 Soest C2 - Amersfoort C2 5-2 Soest Dl - Voordaan Dl 2-5 Hilversum D4 - Soest D2 2-0 Uitslagen 24 maart Heren: Baarn - Soest 1 1-1 Soest 2 - SCHC 4 3-3 Soest 3 - Gooische 8 1-1 Soest 4 - Kameleon 4 1-1 Vianen 3 - Soest 5 2-1 Huizen C - Soest A 0-4 Gooische F - Soest B 1-2 Maarn C - Soest C 2-2 Dames Soest 1 - Randwijck 0-4 Soest 2 - Be Fair^2 0-0 Soest 3 - Be Fair 4 3-3 Soest 4 - Kameleon 4 0-2 Bij S.Z.H.W. 'De Wieksloot' behaalden onderstaande leerlingen zaterdag het zwemdiploma. A: 1. Léon Briël 2. Kees van Brummelen 3. Floris Bruning 4. Rogier Dieks 5. Denise van Ooyen 6. Olaf v.d. Peyl 7. Annelies Raué 8. Anja Teetstra 9. Tim Schuyt 10. Dennie Verbeek 11. Maaike Willemse 12. Jan Zoedsma 13. Patrick Lisman B: 1. Jorn Akkermans 2. Peter Annoff 3. Jeroen Corbey 4. Maarten Kok 5. Marieka Majoor 6. Elsemieke Otters 7. Maaike Potkoren 8. Channe Pronk 9. Eline van Sprakelaar 10. Sebastiaan Zonderland T.T.T. op weg naar het basiszwemdiploma: 1. Margaux Berghauser Pont 2. Sanne van Kollem 3. Marieke Korndewal 4. Fréderique Verwey 5. Jasper Schrijvers 6. Klaas Zwart Basiszwemdiploma: 1. Lian van Blokland 2. Wibout van Ede 3. Gerard Laros Zondag 24 maart was de laatste com petitie-wedstrijd van dit seizoen. Door trainerswisseling en de regelmatig te hoge temperatuur van het water in de Turf, waardoor de trainingen onmoge lijk zijn, is degradatie een feit gewor den. Niettemin werd er goed gezwommen en werden er diverse tijden verbeterd. Raymond Honderdors verbeterde op de schoolslag zijn tijd 1.43.0 (2e). Leontine Loeber zwon hier 1.42.1 en Marjolein Kleyn 1.34.0 (3e). De 100 m. vrijeslag leverde vier per soonlijke records op. Een prachtige tijd van 1.03.7 van Eric v. Walsem (le), 1.30.5 van Tish Kuiper, 1.35.6 van Hes ter Vlaanderen, 1.18.0 van Inge v. Nim- wegen en 1.08.4 van Bastiaan Mars man. Op de 200 m. vrijeslag zwom Raymond 3.14.1, Lize v.d. Berg 2.45.8 en Bianca van Dorresteijn 2.36.2 (le). Ook de 200 m. wisselslag leverde een le plaats op voor Eric 2.42.1, Bastiaan zwom op deze slag 2.56.8, Tish 3.32.5 (2e), Inge 3.15.4 (le), Hester 3.43.2, Bianca 2.52.3 (Te) en Manon 3.06.7. De le plaats voor de 100 m. rugslag was voorSteven Uyland 1.08.3, Bas v. Dor resteijn en Xander Bremer zwommen tegen elkaar op, resp. 1.17.3 en 1.17.4. De tijden van deze heren op de 100 m. vlinderslag waren 1.09.2, 1.32.6 en 1.19.6 en voor Eric 1.19.3 (3e), Bianca zwom 1.27.1 en Manon 1.43.7. De esta fette 4x 100 m. vrijeslag meisjes met In ge, Marjolein, Lize en Jeanine werd een klinkende overwinning voor de Duin- kikyrs. y

Soester Courant | 1991 | | pagina 39