flTc/fir 'Wat er pats-boem op het doek komt, is vaak het allermooiste' qpti6hca^ mt\ ïïmo' Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Vrijdagmiddag in C-drie Kinderbios: Disney-film 'Big Red' Fotogroep Soest exposeert in C-drie Afwisselend programma op 11 april Concert NPB-koor in Zonnegloren Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijwilligers Vakature Bank Saskia Westenberg exposeert bij Inter Casa Zondagmiddagconcert in Groeneveld Handgeweven textiel uit India in 'voedselkraam' Van Weedestraat Friese toneelavond in Hilversum Klachten bezorging Soester Courant 'Fellini's Casanova' BEST Wie van Soest houdt raad boeken, zeker in deze dagen een weizijnsweri heen Ilt,, hk,ck Marle le Soest Lente op het concert van Odeon WOENSDAG 3 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINaT?WOENSDAG 3 APRIL 1991 Cultureel Creatief Centrum Nieuwe expositie Vanaf vrijdag 4 april exposeert de foto groep Soest in het Witte Café en de ex positieruimte van C-drie. Prachtige zwart/wit foto's zijn te bezichtigen van o.a. Ton Tiggelman en Ida Mager die natuurlandschappen, steden en indus trie als onderwerp hebben. De expositie is voor iedereen vrij toegankelijk. Poppentheater Donderdag 4 april speelt Alde Loeffen met haar poppentheater de voorstelling "Het geluk van een varkentje". De voorstelling begint om 15.00 uur en de toegang is f5,00. Geschikt voor kinde ren van 4 tot 8 jaar. Kinderbios Op 5 april is er de schitterende jeugd film "BigRed" te zien. De film is ge schikt voor iets oudere kinderen vanaf 8 jaar. Ook deze keer begint de film om 15.45 uur en duurt 150 minuten. De toegang is zoals altijd f 2,50. "Jardins d'amis" Tijdens de pinksterdagen 19 en 20 mei wordt er een bijzondere expositie ge houden in Soest. Een veertigtal kunste naars uit Soest en omgeving reageerde enthousiastó op de uitnodiging van de initiatiefnemers Lied Zwagerman, Jean-Marie van Staveren en Milou van Dam, een kunstwerk te maken voor een tuin, plaats, balkon, plantsoen, bij een bedrijf, kantoor of particulier huis. Er wordt een fietsroute uitgezet, die een goed beeld geeft van de structuur van Soest. Men komt langs boerderijen, hofjes, flats, monumenten. Twee docenten van C-drie doen ook mee aan deze beeldenroute. Inge Fore- man (beeldhouwster) en Theo Brigge- man (schilder) gaan een groot object maken dat in ae vijver voor het gebouw van C-drie geplaatst zal worden. Er worden ook tentoonstellingen ingericht waar ander werk te zien is van de deel nemende kunstenaars nl. in het Artis- hockgebouw en in C-drie. In C-drie is deze tentoonstelling te bezichtigen van 18 t/m 26 mei. Wordt verwacht: april: expositie Fotogroep Soest 4 aprihPoppentheater Alda van Loef fen: "Het geluk van een var kentje". 5 april: Kinderbios: Disney-film "Big Red". 18 april :Theater: Tine Ruysschaert: "De legende van Tijl Uilen spiegel". 19 aprikKinderbios: Tekenfilmparade. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 4 april: Van 9.30 -11.30 uur is er knutselen voor volwassenen. Leuke dingen maken en elkaar helpen. De koffie is vers en het kost maar f 2,50 inklusief materialen. Omdat het nog pasavakantie is, kunnen kinderen van middag leuke dingen doen op de boer derij. De ezelkar staat klaar en maakt ritjes', ook de pony wacht geduldig op de kinderen die willen rijden. Andere aktiviteiten worden in overleg met de leiding gedaan en hangen af van de hoe veelheid kinderen die komen. Er zijn ook 2 verjaardagen. Vrijdag 5 april: Uiteraard is de kin derboerderij ae hele dag open. Van 14.00 tot 16.00 uur worden aktiviteiten aangeboden. En hierbij geldt dat we eerst kijken hoeveel kinderen er komen en dan samen beslissen welke aktivitei ten er zullen plaatsvinden. Wat in ieder geval vanavond een daverend sukses wordt, is de kinderdisko. Vanaf 19.00 uur is het weer swingen geblazen op de moderne muziek. Entree is slechts 1 gulden en er is snoep en frisdranken te koop tegen schappelijke prijzen. Er is vanavond geen thema of opdracht bij de kinderdiso. Wel verzinnen we samen iets grandioos voor de laatste kinderdis ko over twee weken. Niet echt de laat ste, maar de laatste van dit seizoen. Maar daarover meer. Zaterdag 6 april: Weer drie verjaar dagen vandaag. Hoera, hoera, hoera. Ook voor de dieren die vandaag weer verzorgd kunnen worden door kinde ren. Kom helpen vanaf 13.30 uur. Dinsdag 9 april: Van 9.30 - 11.30 uur peuter/'ouderaktiviteit. Leuk spe len met de kleinsten. Ook vandaag twee groepen van de basisschool Overhees die meedoen aan het natuuredukatie- projekt dat Marieke hen aanbiedt. Woensdag 10 april: De theatergroep heeft weer een pracht van een voorstel ling: 'Kijk eens om het hoekje'. Een leuk avontuur voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Het begint om 14.00 uur en na de voorstelling een glaasje li monade en aktiviteiten. Mededelingen De vieringen van verjaardagspartijtjes op de kinderboerderij is een dusdanig sukses dat we nu al volgeboekt zitten tot en met juni. Dus helaas kunt u niet meer boeken als uw kind in die tijd jarig is. In juli en augustus zijn er kampweken, maar in september gaan we graag weer door met de viering van verjaardags partijtjes. U kunt vanaf nu reserveren voor de zaterdagen in het najaar. Of we in september etc. ook op donderdag doorgaan en eventueel ook op andere dagen, hangt af van de medewerking van een aantal mensen. Dat is nog niet zeker. We werken er hard aan om ook op donderdag en vrijdag verjaardagen te kunnen bieden. Dit hoort u nog wel via de krant. naar de boerderij, maar zelf gaat hij er gens anders werken. Dan hoort hij dat de boer Big Red en een andere Ierse set ter toch verkocht heeft. Ze zijn in een kooi gestopt en met de trein wegge voerd. Als Rex hoort dat de honden ontsnapt zijn gaat hij er gelijk achteraan om de honden te zoeken. Vrijdag 5 april is er weer Kinderbios in C-drie. Dit keer is er de schitterende jeugdfilm "Big Red" te zien. Norman Toker uit het Walt Disney- team is de regisseur van "Big Red". Hij heeft al veel beroemde films met dieren op zijn naam staan. Rex is een weesjon gen die op een boerderij werkt. Met een Ierse setter genaamd Red wordt Rex dikke maatjes. Als de hond Red op een dag helemaal in paniek raakt, besluit de boer om de hond te verkopen. Rex vindt dat verschrikkelijk en samen met Red vlucht'hij de bergen in. Omdat Big Red helemaal geen hond is om in de bergen te leven brengt hij Red terug "Big Red" is een Disney-film die ge schikt is voor de iets oudere kinderen vanaf 8 jaar, maar ook voor volwasse nen is het zeer zeker de moeite van be kijken waard. De film duurt ongeveer 150 minuten en begint om 15.45 uur. De toegang is f2,50. Alle leden van de fotogroep Soest zul len in de maand april hun foto's expo seren in het Witte Café en de exposi tieruimte van C-drie. De fotogroep be staat uit Richard Bloemen, Huib Lim- berg, Ida Mager, Wim Pin, Rob Rijn hout, Ton Tiggelman en Willem Wern- sen. Huib Limberg begon 20 jaar geleden al met het vastleggen van vakantieherin neringen. Na diverse jaren in een regi strerende stijl de natuur te hebben vast gelegd ging hij op zoek naar een per soonlijker vorm van fotografie. Hij noemt zichzelf nu een thematisch foto graaf. Na zichzelf een opdracht te heb ben gegeven werkt hij daar gedurende een bepaalde periode aan. Dit resul teerde in series vraagtekens, bewogen onderwerpen, muurlandschappen, se riële fotografie en sequenties. Met zijn werk veroverde hij een vooraanstaande plaats in de vaderlandse vrijetijdsfoto- grafie en in 1984 ontving hij de B.M.K.- titel (Bondsmeesterklasse). Het in C-drie geëxposeerde werk van Huib zijn voorbeelden van zijn "Bewogen onderwerpen". Wim Pin (B.M.K.) beoefent al jaren de reisfotografie en is dan ook een fervent vrijetijdsfotograaf. Hiervoor bezocht hij verscheidene verre landen. Een aan tal van zijn IJsland-foto's exposeerde hij al in 1988 in C-drie. In november 1990 exposeerde hij samen met Huib Lim berg in C-drie. In de aankomende ex positie neemt Wim Pin deel met een aantal portretten. Ton Tiggelman, (kandidaat B.M.K.) fotografeert hoofdzakelijk in zwart/ wit, met als onderwerpen: landschaps-, stads-, industrie- en architektuur foto grafie. Ook Ida Mager fotografeert voor het grootste deel in zwart/wit. Zij concentreert zich op natuurlandschap pen met abstractie en vervreemding. Momenteel is ze bezig met een fotoserie over Almere (zie tentoonstelling). Richard Bloemen fotografeert om zijn creativiteit niet alleen in denkbeelden, maar ook in iets tastbaars om te zetten. Hij beschouwt fotograferen niet als zijn hobby, maar als zijn passie. Rob Rijnhout (B.M.K.) is van beroep verzekeringsconsulent. Door deze drukbezette baan is zijn vrije fotografie wat op de achtergrond geraakt. Jaren lang legde hij zijn schaduwen in allerlei vormen vast, maar dit onderwerp heeft hij vaarwel gezegd. Tn C-drie is zijn ge kozen thema "straatartiesten" te zien, die in het Vondelpark en op het Leidse- plein gefotografeerd zijn. Een goed jaar geleden is Willem Wern- sen tot de fotogroep Soest toegelaten. Dit op basis van zijn serie mensen in hun eigen, vaak bizarre interieur. Met deze serie heeft hij het B.M.K.-predikaat verworven. Voor iemand die nog maar 2 a 3 jaar intensief bezig is met fotogra fie zeker geen geringe prestatie. Op de ze expositie zijn foto's te zien uit boven genoemde serie. Deze foto expositie is zekert de moeite waard om te bezoeken. De opening is op 5 april in het Witte Café. De fotogra fen zullen dan aanwezig zijn van 20.00 tot 22.00 uur. De fototentoonstelling is verder gratis te bezichtigen op werkda gen van 8.30 - 17.00 uur en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 18.00 uur. Zondag gesloten. Het koor van de Nederlandse Protes tanten Bond heeft een reputatie opge bouwd in het brengen van Engelse koorwerken die voor een groot publiek toegankelijk zijn. Zo werden in het ver leden "Bethlehem" en de "Penitence, Pardon and Peace" van J. H. Maunder en de "Crucifiction" van John Stainer uitgevoerd. Bij de keuze van deze werken werd een toon gezet die daarna nog door ver schillende andere koren werd gevolgd. De uitvoeringen van het koor kenmer ken zich overigens door afwisseling van religieuze met wereldlijke muziek. Het concert op donderdag 11 april be looft een interessante uitvoering te wor den, omdat het koor weer een onbeken- Droogbloemen De Volksuniversiteit begint dit jaar een nieuwe creatieve cursus: 'Werken met geperste droogbloemen' Deze cursus biedt door zijn gevarieerd heid vele mogelijkheden zodat er voor ieder iets bij zit. Men leert het oogsten, persen en drogen van bloemen. Met de geperste droogbloemen wordt verder gewerkt. Om te beginnen worden klei ne voorwerpen gemaakt zoals cadeau labels en wenskaarten. Daarna leert men cadeautjes versieren, o.a. lucifers dozen, schrijfblokken en kaarsen. Vervolgens komt het grotere werk aan de beurt: in allerlei vormen collages van de bloemen maken, bijv. een flora, kransje, herbarium, boeket, arrange ment en een medaillon. Het lijkt mis schien moeilijk, maar dat is het niet. Voordat het grotere werk begint, leert men eerst het maken van kleine dingen, zodat men vaardigheid krijgt in het han teren van de bloemen. Na het volgen van de cursus zal men thuis ook enthou siast aan de slag gaan. Docente: mevr. Ria Spies. Aantal les sen: 10. Aanvang cursus: dinsdagavond 24 september a.s. van 19.30 tot 21.30 uur. Voor wie plannen heeft om met vakan tie naar Indonesië te gaan, de Volksuni versiteit organiseert de cursus: 'Indonesisch op reis' Vóór men zo'n verre reis onderneemt, wil men wellicht iets meer weten over het volk, de taal en de gewoonten van dat land. Het is altijd prettig om je in een vreemde taal verstaanbaar te kunnen maken. Eenvoudige gesprekken bij korte kontakten geven een andere di mensie aan uw vakantie. Prettige vakantie: Selamat berlibur. Goede reis: Selamat jalan. Docente: mevr. A. Dahar. Aantal les sen: 10. Aanvang cursus: woensdag avond 25 september a.s., van 20.30 tot 22.00 uur. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoor ge opend: maandagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur en donderdagmorgen van 10.00 tot 13.30 uur. Tijdens school vakanties gesloten. de cantate zal uitvoeren, nl. "The Daughter of Jaïrus" van John Stainer. Solistische medewerking zal verleend worden door Willeke van der Sluis, so praan; Rudolf Grasman, tenor; Ton Vreeswijk bas; Dirk Out; orgel. Deze cantate wordt afgewisseld met werken van Haydn, Schubert en Pucci- ni. Naast het optreden van het NPB-koor in samenwerking met Con Spirito uit Hilversum zijn er instrumentele pro gramma-onderdelen. Deze worden verzorgd door het Blazersensemble "Strescape" uit Soest, alsmede door een pianotrio. Het concert staat onder lei ding van Ger van Dóren, die al vele ja ren dit Soester koor leidt. Het concert zal plaatsvinden op 11 april in de kerkzaal van Zonnegloren, aan vang 20.00 uur. De Vrijwilligers Vakature Bank Soest/ Baarn vraagt deze week uw aandacht voor de volgende vakatures: 1-115: Werkgroep Integratie Gehan dicapten vraagt vrijwilligster voor kan toorwerk, administratie, notuleren e.d. Voorkeur voor gehandicapten of WAO'er. 3-101: Muziekvereniging te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor bas, tuba, trombone, slagwerk en hoorn. 7-132: Internationaal Vrouwencen trum vraagt vrijwilligster voor assisten tie bij kinderopvang t.b.v. moeders die deelnemen aan cursussen en andere ac tiviteiten. 7-133: Stichting voor Sociaal Cultu reel Werk te Baarn vraagt vrijwil- !ig(st)ers voor de organisatie en uitvoe ring van een kindervakantieweek in Baarn. Gevraagd wordt enthousiasme voor het werken met kinderen in team verband. '8-116: Centrum voor geestelijk ge handicapten vraagt voor de zondag ochtend of -middag vrijwillig(st)ers om bewoners te begeleiden naar kerkdien sten en daarna gezellig een kopje koffie met hen te drinken. 8-148: Centrum voor geestelijk ge handicapten te Baarn vraagt vrijwil- lig(st)ers om bewoners te begeleiden naar kerkdiensten en daarna te begelei den bij het leren fietsen. 9-110: Chr. vakantiekampen voor jongeren zoeken vrijwillig(st)ers voor het organiseren van actieve weken waarin gezeild, gekano'd en gefietst wordt. Gevraagd worden: schippers, fiets-Zkanokampstafleden en koks (leeftijd: 19-30 jaar). 14-101: Enthousiast help(st)ers ge vraagd t.b.v. de Rampenbestrijding en de EHBO-taken van het Rode Kruis Korps. Leeftijd: 18-50 jaar, goede ge zondheid van belang. Geboden wordt samenwerking met een enthousiaste groep medewerkers en gratis opleidin gen. 19-120: Filmhuis Baarn vraagt vrij willigsters voor uiteenlopende werk zaamheden zoals draaien van films, programmeren van films, publiciteit, bar-werkzaamheden, etc. Leeftijd van af 25 jaar. Inlichtingen bij de Vakature Bank Soest, Smitsweg 311, tel. 12630; ope ningstijden di t/m do 9.00 - 12.00 en 13.30-15.30 uur in Baarn: Oranjepark 1, tel. 02154-81829, dinsdags 9.00 - 12.00 uur. Haar inspiratie haalt ze buiten, uit de natuur. Geen gepolijste, maar juist rui ge vormen. Woeste takken, verweerde deuren en afgebrokkelde muren, dat inspireert haar tot het maken van haar prachtige schilderijen. Over haar werk van vijftien jaar geleden, toen ze zich voor het eerst serieus met schilderen ging bezighouden, is ze absoluut niet meer tevreden. "Ik begon met het aquarelleren van bloemetjes." Ze is zeker een gevoelsmens, zegt ze. "Schilders zijn altijd gevoelige men sen, anders kun je niet schilderen." Vanaf 5 april exposeert Saskia Wes tenberg-van der Es een kleurige, boeiende serie schilderijen bij Inter Casa. Saskia Westenberg is geen Soesterse. Haar ouders wel. "Echte Soesters," zegt ze. Zelf woont ze al jaren in Zaandam. Ze exposeerde al eerder onder meer in het Zaans Molenmuseum en een Zaan- se galerie. Haar vader kent de eigena resse van Inter Casa en van hem kwam het idee de schilderijen van zijn dochter daar ook eens tentoon te stellen. "Mijn ouders zijn heel trots op mijn werk," vertelt Saskia. Er zulllen van haar hand bij de Inter Casa kleine schilderijen te zien zijn, gouaches, en grotere acryl werken. Tekenen en schilderen doet ze al zolang ze zich heugen kan. Vijftien jaar geleden begon ze met aquarelleren, een aantal jaren later stapte ze over op acryl. Om haar talent optimaal te benutten, nam ze les bij een aantal kunstschilders, die haar de beginselen van het schilderen bijbrachten. "Een ander kan je alleen de techniek bijbrengen, de rest moet uitje- zelf komen," is haar mening. Saskia Sonja van Beek. Op zondag 7 april zullen Sonja van Beek (viool), Wouter Vossen (viool) en Gabriëlle Busch (piano) concerte ren in de reeks zondagmiddagconcer ten van Kasteel Groeneveld in Baarn. Het concert begint om 16.00 uur. Op het programma staan stukken van Johan Sebastian Bach, Sergei Proko- fieff, Maurice Ravel en Pablo de Sarasa- te. Wouter Vossen is een nog zeer jonge, veelbelovende violist. De 17-jarige Vossen is sinds 1988 leerling van Davi- na van Wely, docente aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Hij be haalde het afgelopen jaar de gedeelde eerste plaats in het naar haar vernoem de concours, dat speciaal in het leven is geroepen om jonge violisten tussen de veertien en zeventien jaar de kans te ge ven zich te meten met anderen en zo de nodige podiumervaring op te doen. Ook Sonja van Beek is leerlinge van Davina van Wely. Zij was het, met wie Wouter Vossen de eerste plaats moest delen in het Van Wely concours. Gabriëlle Busch, moeder van Wouter Vossen, is een telg uit een bekende mu- ziekfamilie en studeerde aan het con- cervatorium bij Hermann Uhlhorn. Zij heeft zich beziggehouden met diverse vormen van kamermuziek. Haar voor liefde gaat uit naar het coachen van jon ge, talentvolle musici. Met Sonja van Beek maakte zij een toernee door Mid den- en Zuid-Amerika. Met haar beide zoons Mare (cello) en Wouter vormt zij het Reinhart trio, een uniek familie trio, dat dit seizoen zijn eerste lustrum viert. Kaarten voor het zondagmiddagcon cert van 7 april kosten zeven gulden vijftig. b Westenberg ziet schilderen als een ma nier om zich te uiten. "Ik zal er ook nooit mee kunnen stoppen." Uit het hart Ze vindt het heel moeilijk om haar werk te omschrijven. Ze vraagt zich sowieso af wat er over te vertellen valt. Maar als ze het eenmaal probeert, komen de woorden haast als vanzelf. Ze blijkt op dezelfde manier te schilderen. "Ik begin en er komt wat. Ik ga niet echt voor het doek zitten met het idee: dit of dat moet het worden. Wat ik schilder, komt recht uit mijn hart, vaak heel intuïtief," vertelt ze. "Wat er pats-boem op het doek komt, is vaak het allermooiste. Soms verpest ik het alleen maar door er ver der aan te werken. Dat moet ik niet doen, maar ik vind schilderen zo heer lijk." In haar schilderijen zit veel beweging. Hoe dat komt weet Saskia eigenlijk niet. "Maar zelfs in mijn stillevens zit bewe ging." Ze omschrijft haar werk zelf als 'conceptueel expressionisme' en 'ly risch abstract'. Ze heeft zelf duidelijk het gevoel dat zij steeds meer in een ei gen stijl groeit. "Ik ga steeds terug naar de meest eenvoudige vorm." Vorm en kleur bepalen de compositie. Sinds een aantal jaren maakt zij zwart/ Saskia Westenberg exposeert bij Inter Casa. Foto: Herman van Dam wit foto's van vormen en boeiende com posities in de natuur ("Met de foto's al leen zou ik al een expositie kunnen in richten"). "Ik schilder de foto's niet na, maar de composities inspireren me." Nog niet tevreden Zelfs over de prachtige collectie schil derijen die straks bij Intern Casa is te zien, is Saskia nog niet tevreden. "Ik groei nog steeds. Het kan nog steeds be ter. Ik schilder vanuit mijn gevoel, maar als het doek af is, zie ik het als een schil derij en niet meer als mijn gevoel. Mis schien ben ik op mijn tachtigste op het punt dat ik eindelijk tevreden ben." De schilderijen van Saskia Westenberg van der Es zijn te zien tijdens de ope ningstijden van de winkel bij Inter Casa, Burg. Grothestraat la. De expositie wordt vrijdag 5 april om 19.00 uur ge opend en loopt in ieder geval tot 30 april. De schilderijen zijn ook te koop. De prijzen variëren van ongeveer 250 gulden voor de kleine goauches tot 950 gulden voor de allergrootste werken. Meer informatie over de prijzen is op de expositie beschikbaar. Aanstaande zaterdag is de "Voedsel kraam" van de werkgroep Wereld- voedselvraagstuk Soest weer present aan de Van Weedestraat, zoals elke eerste en derde zaterdag van de maand. De ingetreden lente is aanlei ding voor de introductie van een nieuw produkt: huishoudtextiel uit India. Het textiel is afkomstig van de weef- coöperaties inTamil Nadu, een zuidelij ke deelstaat van India. Het weven is daar, na de landbouw, de belangrijkste bron van inkomsten. De Indiase organi satie Co-optex treedt op als tussenhan del, levert de wevers een goede kwali teit garen en betaalt hun 10 a 15 meer uit dan de zgn. "power-loonbedrijven". Het handgeweven textiel maakt deel uit van het assortiment van de S.O.S.-we- reldhandel, die met het oog op de Euro pese markt een textielontwerpster heeft aangetrokken voor adviezen, waardoor ook voor de Nederlandse huishoudens aantrekkelijke produkten zijn ontstaan als handdoeken, theedoeken en dekser- vetten. Met ingang van april zijn deze produkten in de kraam aan de Van Weedestraat te koop. Op de achtergrond van deze assorti mentsuitbreiding staat ook de wens van de werkgroep om in samenwerking met de Derde-Wereldgroep Soest te onder zoeken in hoeverre in Soest een wereld winkel te realiseren is. Een voorwaarde daarvoor is dat er voldoende afzetmo gelijkheden zijn voor Derde-Wereld- produkten, waarvan de opbrengst rechtstreeks ten goede komt aan de pro ducent. Over deze zaken organiseert de Derde- Wereldgroep op 23 april een informa tie-avond, met o.a. een modeshow van atelier Sari, dat met katoen uit India werkt. Nadere berichten volgen, maar voor bijvoorbeeld een moederdagge schenk (mei) zijn deze "hand-looms" zeker de moeite waard. Verder zijn er bij de kraam ook "vaste" produkten als koffie, thee, rietsuiker, kruiden, honing en wijnen verkrijgbaar, evenals kleine vogeltjes, figuurtjes en houten sieraden uit de Filippijnen. Op dinsdag 16 april organiseert de werkgroep in samenwerking met de ZWO-groep (Zending, Werelddiako- naat, Ontwikkelingssamenwerking) een avond over de vluchtelingenproble matiek en de voedselproblemen in Ni caragua, in de Open Hof, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 19644. Op zaterdag 13 april sluiten de Friese Verenigingen "It Pompebléd" te Bus- sum en "Frysk en Frij" te Hilversum het seizoen 1990/1991 met een toneel avond die wordt gehouden in de aula van Scholengemeenschap "Groot Goy- lant", van Linschotenlaan 1 in Hilver sum. Aanvang 20.00 uur. Aan het begin van de avond zingt het "Frysk Sjongkoar", onder leiding van Peter de Boorder, een aantal liederen. Ook het publiek komt aan zijn trekken met het opnemen van een aantal volks liederen in het programma. Daarna komt de in ?Friesland in de ereklasse spelende toneelvereniging van de "Fryske Krite Bütenpost" uit Buiten post met de kluchtige komedie "Ut" (uit) van Nick Hall, overgezet en be werkt door Sybe Krol. "Ut" is een stuk voor een genoegelijke avond, met ver makelijke situaties en een kluchtige ver warring, waaraan de toeschouwers veel plezier beleven. Alle belangstellenden, Friezen zowel als niet-Friezen, leden zowel als niet-le- den zijn deze avond van harte welkom in "Groot Goylant". Ter afsluiting van het seizoen het "Efternei Dünsjen" met levende muziek. Zoals gewoonlijk zijn er ookl op deze avond weer de bekende "diskes"met Friese produkten als boe ken, kaarten, C.D.'s, Oranjekoek, sükerböle etc. aanwezig. Inlichtingen voor Soest: T. Dijkstra- Wondaal, Smitsweg 4, tel. 16748. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46 I Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel eet bijdrage te leveren aan hel sociaal-culturele Ie- ven in Soest. Door je op te geven als lid steun j, f I P de doelstellingen van de vereniging en geniet ji de voordelen van het lidmaatschap. De koste« rjf 9"|KT bedragen f 54,-per jaar; voor jongeren t/m 2} L* IN jaar en personen die tot dezelfde huishouding bt a a horen f27,-per jaar. Kontakladresledenadmini. PA V stralie: Parklaan 98.3765 GK Soest, tel. 12685, ****-& Donderdag 4 april: Pe Latin Lover als mechanische vogel door Arie Wandelaar Gekleurd en ongekleurd, de gehele Soester zakenwereld adverteerde vori ge week op z'n P a a s b e s I in deze krant. De gevolgen zijn niet uitgebleven. Er Casanova, een jonge Venetiaanseavon waren vrijdag en zaterdag j.l. winkel- turier, is aanwezig bij de openingscere centra die Arie deden denken aan de monie van het Carnaval. Hij krijgt eer Leidsestraat in betere dagen, briefje in de hand gestopt van een jong. Af en toe kon je bij wijze van spreken non, die hem uitnodigt voor een ren over de hoofden lopen. Daaronder za- dez-vous. Achter dit briefje zit de Fran terdagmiddag ook de steeds naar meer se gezant, die de minnaar is van de non grijs neigende haarborstel van Marie Hij heeft zoveel gehoord over de sexue in een poging op het laatste nippertje le vaardigheden van Casanova, dat hi de stoffelijke Paasboodschappen bin- hem samen met zijn minnares wil be nen te halen. spieden. Op z'n Paasbest, het is een virus dat ze Direct na deze gebeurtenis wordt Casa sinds de erste bladzijde van ons trouw- nova gearresteerd en in de gevangeni boekje bij zich draagt, te omschrijven gegooid. Na zijn ontsnapping begint hj als voorjaarsschoonmaak, want een internationale 'carrière'. In Parij daar begint de ellende van op z'n Paas- wordt hij de favoriet van de oude mat best mee. kiezind'Urfé, die nog een kind van her In 1991 de 32e aflevering, voorafge- hoopt te krijgen. Na zijn succesvolleop gaan door enig tekort aan nachtrust treden in de Franse hoofdstad word voor beide partijen. Marie kon de Casanova in alle grote salons en aan all slaap slecht vatten, omdat ze alle te vorstenhoven in Europa ontvangen, li verrichten werkzaamheden tijdens de Rome, in de villa van de Engelse gezam aan Pasen voorafgaande week in 't wint hij een weddenschap met een bot kleine bovenkamertje opslaat. Arie renjongen, met als inzet de vraag wi onrustig in zijn slaap, zich afvragend binnen een uur het vaakst klaar kan ko wat hem dit jaar rond Pasen boven het men. hoofd zou hangen. De ware liefde van Casanova is echte "Wat er gebeure, laat mij erbuiten", een mooi, geheimzinnig en talentve schijnt hij zelfs in zijn slaap te hebben meisje, dat even onverwacht uit zijn le gesmeekt. Vanwaar Arie's oprechte af- ven verdwijnt als zij erin is verschenei keer van het schoonmaken, in het bij- Naarmate Casanova ouder word' zonder rond de feestdagen van het neemt zijn eenzaamheid toe. Aan h; jaar? Het heeft te maken met een decadente hof van Würtenberg trooi deukje, opgelopen tijdens de kinderja hij zich met een mechanische pop... ren. Het schijnt dat je er vanaf kunt ko- Mechanisch Toen Fellini zich voornam een film ove men, mits je het gebeuren van je af schrijft. Dus daar gaan we. Arie had een tante, over haar geen Casanova te maken, wist hij eigenlij woord kwaad overigens, die voor de niet veel meer over deze man dan dat h - oorlog tenminste drie keer per jaar een m de tijd dat mensen in operettepakje antjere woning koos. Bij deze vrijgezel rondliepen een vrouwenversierder eei vjei 0p voor ^r;e ongelukkige wijze steklas was. Toen Fellini de memoire een onstelpbare trekdrift samen met van Casanova ging lezen, kreeg hij eet crisistijd, die huisjesmelkers ertoe ter steeds meer een hekel aan zijn or n0opte gratis behang- en schilderwerk derwerp. In zijn geschriften toont Casi te offeren aan iedereen die bereid was nova zich een humorloze opscheppe: kun optrekje te huren. Wellicht mede die droge opsommingen geeft van zij omdat Arie's tante ogen had die in een veroveringen. Vandaar dat Fellini zie verrekijker thuis hoorden was ze gauw niet al te veel aan de historische feite op een behangetje uitgekeken en pak- gelegen heeft laten liggen en zijn eige te ze vervolgens, zingend nog wel, haar Casanova gecreëerd heeft. Niet voo weinige maar keurig onderhouden be niets heet de film dan ook Fellini s G zittingen weer in om met de bakfiets sanova'. van Arie's vader en met hulp van diens In totaal heeft Fellini zo'n vier jaar aa zoon naar een nog goedkoper stulpje Casanova gewerkt. De opnamen strek jn de Haagse binnenstad te verkassen, ten zich over 150 werkdagen uit. Met Naast verhuizer werd van Arie ter dan 180 acteurs en 2500 figurante plekke ook venvacht dat hij als inte- werkten eraan mee. Er was ook denc rieurverzorger werkzaamheden ver- dige tegenslag: uit het Technicolo. richtte, filmlaboratorium werden enkele filn %0 is het dus gekomen, blikken gestolen, waardoor de grolt Na'45, de woningnood was begonnen, dure decors van Venetië opnieuw in d kwam er een eind aan tante's hang Romeinse Cinecitta-studio s moeste naar wisselend woongenot. In plaats worden opgebouwd en alle scenes d van een kwast verf of een behangetje in zich daar afspelen overnieuw gedraai het vooruitzicht te stellen gingen moesten worden. huiseigenaren fors sleutelgeld eisen. Sex is voor Casanova, in de visie va Dit nu vond tante een hoogst verwer- Fellini, nauwelijks genot of liefde, ma; peiijke instelling en liet zich, mede eerder een kwestie van keihard werkei door gevorderde leeftijd, in een tehuis Hij heeft er een mascotte bij nodig, ee voor ouden van dagen insluiten. Echt vogeltje dat opgewonden kan worde oud js ze er niet geworden. Degenen en dan pompbewegingen maakt. Aa die baar overleefden berinneren zich het eind van zijn leven is hij oud en eer a|s "de schoonste tante van de fami- zaam en rest hem nog slechts een m He". Kunst met een neef als Arie ach- chanische pop om te beminnen. Aa (er de hand. het eind van de film blikt Casanova It Terug naar de tegenwoordige tijd. Op rug op zijn leven. In gedachten ziet h z'n Paasbest, schoonmaak, een gruwel zich over de kanalen van Venei dus. Arie had, nietsvermoedend, van schaatsen, samen met het symbool voc Marie een vrije ochtend gekregen, 's alle vrouwen in zijn leven: de mechan Middags op zijn basis veilig terugge- sche pop. Een meesterlijk einde van ee keerd ontving hij van Marie het aller- meesterlijke film. minst vrijblijvende verzoek zijn werk- Aanvang: 20.30 uuy kamer even in ogenschouw te nemen. Toegang: f 6,-; CJP/Pas-65 f5,-. De eerste aanblik ervan maakte duide- Reserveren vanaf 19.30 uur: tel. 1957 lijk dat Marie letterlijk en figuurlijk r~j~ had huisgehouden. De gehele voor- lepst Hp Snpctpr rnurari 8educhte concurrent voor het zwaar feest ae koesier LOUfdll getroffen Soester bibliotheekwezen, uit de kasten en rekken verwijderd en in de vorm van piramides aan de vloer Stichting toevertrouwd. "Tante is niet dood, ze m WoMincwerlleef(" gi"s het als een flits door Arie jaar. Allerlei wedstrijdenspelen bij mooi weer buiten, bij regen binnen. Kosten: geen. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Op zaterdag 6 april om 20.00 uur in het Officierscasino te Soesterberg gaat het van start. Dan verzorgt muziekver eniging Odeon uit Soesterberg haar jaarlijks terugkerende voorjaarscon cert. Een jaar lang is er hard gestudeerd op de vele nieuwe muziekstukken. Er werd zelfs een hele studiedag besteed aan het polijsten en gladstrijken van de muzika le oneffenheden om een helder en fris voorjaarsconcert te kunnen verzorgen. Het afgelopen jaar heeft de muziekver eniging veel nieuwe leden kunnen ver welkomen en bij de drumband heeft men te maken met een wisseling van in structeur. Dit alles heeft tot gevolg dat van een uitmuntende voorbereiding geen sprake kan zijn, maar door een goede en enthousiaste inzet weten de verschillende afdelingen toch een vol waardig repertoire op het programma te zetten. Voor de pauze neemt de fanfare het programma voor haar rekening met veel genres in de nummers. Er is bij voorbeeld veel spanning en aktie in de James Bond-medley, en met Las Playas zijn. "Een keer per jaar boeken en boekenkasten schoonmaken is toch geen overdaad", luidde de stelling die voor verklaring Postbus 250-3760 AC moest doorgaan. Arie's eerste reactie U was de huur op te zeggen en zijn onlust Het Kruispunt, op de bodem van het glas te leggen. Aio. Cuyplaan 200. Marie's toezegging af en toe ook te ko- Paasvakantie-aktiviteiten men he,Pen h'eld hem van dit drastisch Woensdag 10 april: voornemen af. Estafettes voor kinderen van 4 tot 9 De volgende dag en de dagen tot Paas- jaar. Allerlei wedstriidensoelen bii *on?a8 Marie nooit 8ezien'Ik heb 1 te druk luidde steevast haar ant woord als Arie naar haar gezondheid en aangeboden diensten informeerde. Het corvee heeft uiteindelijk vijf 8-uri- ge werkdagen in beslag genomen. Het karwei had aanzienlijk kunnen worden bekort, maar dan had Arie heel wat plezierige verrassingen gemist: boeken de Rio kondigt het zonnige vakantiegi ontdekken waarvan je het bestaan ver- voel zich aan. geten was. Na de pauze ondersteunt de fanfare C De mooiste ontdekking was een sleets majorettes, die samen met de drun werkje met daarin een met een kroon band een wervelende, flitsende sho pennetje geschreven opdracht, zullen verzorgen. De drumband ve "Voor Arie", luidde de bibberig ge- keert in oosterse sferen met het nun schreven tekst en daaronder de toe- mer Alla Zingara en de majorettes on lichtende verklaring voor de dank- dekken de perestrojka met Russia baarheid. "Voor je hulp in de Paasch- Spectacular. vacanzie. Je tante Truus". Ook het leerlingenorkest zal laten hij ARIE WANDELAAR ren hoever het gevorderd is in de mui kale ontwikkeling. Veel van dezejon(( leden staan op het punt om een te nemen in het grote orkest. Na het concert komt de ontdekking v; het afgelopen jaar: The Spring Niner One Occasion Big Band Soesterber Een groep enthousiaste muziekliefhe' bers die kortgeleden is gestart met c oprichting van een Big Band. Zij zi) ondertussen al zo ver gevorderd dat' na het concert kunnen zorgen voor ei gezellig muzikaal afzakkertje. Ode» nodigt alle belangstellenden uit om terdag 6 april het vooijaarsconcert komen bezoeken. Kaarten vijf gulde' zijn aan de zaal verkrijgbaar. Steenhoffstraat 13 pfflriann, 3764 BH Soest enu»v Te|efoon 02155 - 1 01 15 VERKOOP VAN OCCASIONS Schrijfmachines Rekenmachines Copieermachines

Soester Courant | 1991 | | pagina 12