Kampioen wedstrijd ATC 1= Shot 1 loopt uit op scheldpartij Hees-jeugd op Tsjechen en Belgen geven toernooi The Red Stars internationaal tintje De kunst van het nieuwe gemeentehuis Marijke de Goeij: 'Ik wil iets in de ruimte zetten' SPORT SPORT NEFKENS SOEST Centrale verwarming TAFELTENNIS Toernooi in Duitsland Soester ambtenaren goed op dreef bij NK-veldloop Heerenveen ATLETIEK Simon Schreur 2e in politie-cross Pijnenburg-lopers succesvol in Zilveren Molenloop VISSEN Witvisconcours Baarnse Eemvissers BOWLING Soester Bowling Vereniging Schaakprobleem 24 t k k a v K W Spektakel voor je ïgd MHC Soest HOCKEY Krant niet ontvangen? Pret, kortingen en feesten bij basketballers Hees te vroeg mei voetbal 'programma BASKETBAL WOENSDAG 3 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 14 WOENSDAG 3 APRIL 199 Makelaardij o.g. Installatiebedrijf j. comelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Shot 2 heeft afgelopen zaterdag koplo per ATC Almere verder van zich van daan zien lopen. In een opgefokte sfeer kwamen de Soesters niet verder dan vier tegenpunten. Ook het eerste seniorenteam kon geen overwinning boeken. Tegen Irene I uit Tilburg werd het 5-5. Winst was er wel voor Shot 3, dat Huizen 4 met 6-4 wist voor te blij ven. In Ede kwam het eerste jeugd- team van Shot een puntendeling over een met ITN 1. Shot 2 was kansloos in de inhaalwedstrijd tegen koploper Bij- maat 4. Senioren 2de divisie, Shot 1 - Irene 1: 5-5 Al vijf wedstrijden lang speelt Shot 1 op het niveau van een goede middenmo ter. Er wordt niet dik verloren, er wordt niet ruim gewonnen. Telkens worden 4-tjes, 5-jes en 6-jes gescoord. De wed strijd tegen Irene 1 uit Tilburg was daar op geen uitzondering. Het duel werd al gespeeld op de vrijdag. Shot 1 kon zo beschikken over een invaller uit het tweede, dat anders samen met Shot 1 op zaterdag speelt. Die invaller, Sander de Riemer, deed het overigens niet onaar dig. Hij won een wedstrijd en deed daarmee niet veel onder voor vaste krachten Hans den Blanken en Berend Jonker, die ieder tweemaal puntten. Door de puntendeling met Irene kan Shot 1 promotie eigenlijk wel vergeten. Alleen eenfenomenale tweede helft kan de Soesters nog die felbegeerde 1ste- divisieplaats opleveren. 3de divisie, ATC 1 - Shot 2:6-4 Lijstaanvoerder ATC maakte afgelo pen zaterdag een einde aan de indruk wekkende inhaalrace van het tweede seniorenteam. De spelers uit Almere- Haven hadden veel voor die overwin1 ning over. Met name ATC-verdediger Ger Busé bediende zich van een flink aantal onsportieve trucs. In tegenstel ling tot de tweede divisie, staan de wed strijden in de derde divisie niet onder leiding van een bondsscheidsrechter, maar leveren de teams zelf een scheids rechter. Busé kon dus moeilijk (offi cieel) tot de orde geroepen worden, en van die vrijheid maakte hij volop mis bruik. Tijdrekken, klagen over elke mis geslagen bal, jammeren over pech, niets liet de ATC-speler onbenut. Op de vraag van Shotter Rene Daselaar of het niet wat minder kon, kwam geen antwoord. Maar het tijdrekken, klagen en jammeren ging gewoon door. Dat schoot Daselaar in het verkeerde keel gat. Hij maakte Busé uit voor aansteller en baby, en een ordinaire scheldpartij was het gevolg. Het duurde even voor dat de gemoederen waren gesust en de wedstrijd weer gewoon doorgang kon vinden. Met het voor Shot bekende, on bevredigende resultaat. Sander de Rie mer maakte twee van de vier Shot-pun- ten. Aksel van Elteren won eenmaal, net als Daselaar, die overigens verloor van Busé. 2de klasse, Shot 3 - Huizen 4: 6-4 De krappe overwinning op Huizen 4 was vooral te danken aan Arjan Schui ling, die voor Shot ongeslagen bleef. Eddy Gaytant en Marcel Jansen voeg den aan Schuilings hattrick ieder een teller toe, terwijl ook het dubbel door Shot gewonnen werd. De overwinning op Huizen, zij het wat mager uitgeval len, houdt Shot 3 in de race om de tweede plaats. Een plaats die (misschien) recht geeft op promotie naar de hoogste afde lingsklasse. Uitslagen senioren: Shot 1 - Irene 1 5-5 ATC 1 - Shot 2 6-4 Shot 3 - Huizen 4 6-4 Shot 4 - Buna 1 4-6 Buna 2 - Shot 5 7-3 Quick 15 - Shot 6 2-8 Shot 7 - Hoogerheide 1 9-1 Almeerspin 3 - Shot 8 1-9 Shot 9 - Victoria 14 6-4 Shot 10 - Huizen 13 6-4 Nederhorst 6 - Shot 11 4-6 Hoogerheide 3 - Shot 12 8-2 Werinon 2 - Shot 13 6-4 Jeugd Landelijk A, ITN 1 Shot 1: 5-5 Het tweede succesje voor Shot in de hoogste landelijke jeugdklasse was ge heel te danken aan een gemotiveerd en eensgezind teamoptreden. Ook toen ITN op een 5-3 voorsprong kwam en er voor Shot niet meer inzat dan een ge lijkspel, bleven de Soesters werken voor elk punt. Een inzet die beloond zou worden. Mark van de Horst, eindelijk weer 'ns op dreef, puntte tweemaal. Robbert Huisman en Joost de Visser te kenden ieder voor een Shot punt. Het vijfde punt kwam nogal onverwacht, omdat Shot (voor het eerst deze com petitie) het dubbel wist te winnen. 2de klasse, Shot 2 - Bijmaat 4: 2-8 Het tweede jeugdteam van Shot had weinig in te brengen tegen het sterke Bijmaat 4. Alleen in het begin leek Shot even een kans te hebben om koploper Bijmaat de eerste nederlaag toe te brengen. Via overwinningen van Michel Kanters en Michiel Croezen kwam een 2-1 score op het bord. In de resterende zeven wedstrijden kregen de Soesters nog wel kansjes op resultaatverbetering, maar de Bijmaat toonde zich op beslissende momenten net iets sterker. De kracht van de kampioen. Op 27 maart werden in Heerenveen voor de vierde maal de Nederlandse Veldloopkampioenschappen voor ge meenteambtenaren gehouden, waar aan ook een aantal Soesters deelnamen. In totaal hadden zich voor deze wed strijd 1365 deelnemers ingeschreven. In de bossen en omgeving van het Oranje woud was een uiterst afwisselend par cours uitgezet met alle soorten terrein: zand- en bospaden, heuvels, greppels, scherpe bochten en asfalt. Bij de dames waren er geen Soester deelnemers, maar bij de categorie vete ranen I en II maar liefst vijf en in de ca tegorie senioren drie. In de categorie veteranen I eindigde Co Limburg als beste Soester met een tijd van 48 minuten en 15 seconden. Hans Schreuder werd de tweede Soester die de streep passeerde met een tijd van 52 minuten en 21 seconden; Barend van Lunteren was de derde die na 58 minu ten en 34 seconden de finish bereikte en Jan Opmeer had 1 uur en 15 seconden nodig. In de categorie veteranen II eindigde Ben van Os verdienstelijk op een acht ste plaats in het algemeen klassement. 49 minuten en 20 seconden was de tijd, die hij nodig had om het parcours onder zijn voeten door te laten gaan. In de categorie senioren was Dick Snij ders de beste Soester met een tijd van 53 minuten en 29 seconden; Peter de Vries was in die categorie de tweede Soester na 57 minuten en 09 seconden en Mi- chael van de Berg eindigde als derde Soester na 1 uur en 6 minuten. Volgend jaar worden de Nederlandse Veldloopkampioenschappen georgani seerd in Gemert. Het zal dan een eerste lustrum zijn, zodat verwacht mag wor den dat een record aantal deelnemers zich zal inschrijven voor deze wedstrijd. Simon Schreur, lid van de AV Pijnen burg, heeft op woensdag 27 maart deel genomen aan het Nationaal Politie Kampioenschap Cross te Westerschou- wen, nabij Haamstede in Zeeland. Aan de wedstrijd konden medewerkers van Gemeentepolitie, Rijkspolitie en Kon. Marechaussee meedoen. Met uit zondering van Aart Stigter was de gehe le nationale politietop daar aanwezig. Het parcours, zeer geaccidenteerd, was uitgezet in de duinen en had een lengte van ongeveer negen km, bestaande uit drie ronden. Simon finishte in het totaalklassement op een goede tiende plaats en was daar mee tweede veteraan in 33 min 5 sec. Bij de prijsuitreiking kreeg Simon de zilveren medaille bij de veteranen I van de Nederlandse Politie Sportbond. Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! De Zilveren Molenloop over 20 km in het Noordhollandse Rijpwetering trok naast vele deelnemers uit den lande ook een Pijnenburg-delegatie van lan ge- afstandslopers. Deze 20 km - altijd ideaal als voorberei ding op de komende marathons als Rot terdam en Utrecht - liet wederom een sterk etalerende Henny Pot zien, die achter de toploopsters Joke Keyweg en Ine Valentin een prima 3e plek in 1.18.14 wist te realiseren. Ook Hans Smit liet zich bij de senioren niet onbe tuigd, en deze nog jonge Pijnenburg-at leet wist voor de zoveelste maal dit sei zoen zijn persoonlijke record scherper te zetten. Met zijn tijd van 1.12.20 werd hij in een behoorlijk veld 53e. Op korte afstand volgde zijn clubgenoot Bert van Velzen in 1.13.32 op een 65e plaats. Mart van Hal kwam bij de dames uit op 1.23.25 en toonde daarmee aan het gro te werk weer aan te kunnen. Corine Wallet draaide ook prima mee, en wist ook weer haar persoonlijk record scher per te zetten: 1.35.33. Henk van Hal tenslotte sloot de Pijnenburg-rij bij de senioren met een tijd van 1.26.20. Op zondag 7 april organiseert de Baarnse Visclub de Eemvissers weer een groot Witvisconcours. Deze wed strijd zal worden gehouden aan de rivier de Eem te Baarn. Er wordt gevist bij Be- stevaer, Daatselaar, Molenaar, Peper bus en de Ophaalbrug. Deze Witviswedstrijd is toegankelijk voor zowel individuelen als Korpsen a drie personen. Hengellengte tot maxi maal elf meter, gekleurde maden en wormen zijn ten strengste verboden. Aanvang wedstrijd 8.00 uur tot 12.00 uur. Kaarten kan men afhalen bij het Wapen van Beerestein vanaf 5.30 uur tot 7.00 uur. Kosten viswedstrijd zijn vijftien gulden per persoon, Korpsen van drie personen betalen zestig piek. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Men kan zich tot a.s. vrijdag opgeven bij tel. 02154-20479. Uitslagen Senioren 25 maart: Grillroom Cairo-Silver Star I 3-2 Bloopers-Baanbrekers 1-4 Pin Down-T.P.P. 2-3 Streepjes-Heineken 4-1 Arrows-Bull's eye 4-1 d'Qude Enghe-Glasservice v. Ede 5-0 LUtslagen Senioren 26 maart: Heppie Hoekers-Bazuintjes 2-3 Trio Bleeker-Funnel 0-5 Kegelkeilers-H.A.M. 3-2 Kapperij-Strajk 3-2 B.B. Engineering-Cobra's 4-1 Autoschade Koffrie-Kaasspecialist 1-4 Op zaterdag 23 maart en zondag 24 maart hebben 'n aantal deelnemers van de Soester Bowling Vereniging deelge nomen aan de afdelings kampioen schappen per klasse D. Bij de dames is Mieke Tervooren als eerste geëindigd, wat een heel goede prestatie is. Peggy Bertus werd vijfde, Ada Brehler der tiende en de Gr'eet de Kroon veertien de. Bij de heren behaalde Bart Breunes- se een mooie tiende plaats, gevolgd door Nol de Kroon op een twaalfde plaats. Hekkesluiter was 'bootje heen en weer' Hans Breheler (32e). verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wit aan zet profiteert van de positie van zwarts dame. Oplossing schaakprobleem 23: 1. Tg4 x g7+ Kg8 x g7 2. e5 x f64- met mat. Op woensdag 10 april komen twee spelers van het Nederlands heren hoc- key-elftal, Taco van de Honert en Bas- tiaan van Ede de training verzorgen voor de mini- en maxi-jeugd (zes t/m tien jaar) van de hockeyclub Soest. Daarnaast is deze middag ook de we reldbeker in Soest aanwezig. Deze be ker is een ja ar geleden door het Neder lands elftal gewonnen. De beide internationals zullen deze middag, die van één uur tot vijf uur duurt, de training verzorgen, zelf enkele hoogstandjes laten zien en samen met de jeugd en de wereldbeker op de foto worden gezet. Een prachtige kans, die geen enkele jonge hockeyer mag laten lopen. Geïnteresseerden zijn deze mid dag van harte welkom op de hockeyvel den aan de Koningsweg te Soest, om vanaf de kant van het veld deze happe ning mee te maken. Hockey wordt in Soest al beoefend door zeshonderd jongeren (jongens en meis jes) en ouderen, is een leuke teamsport, gespeeld in de buitenlucht, en kan vanaf de leeftijd van 6 jaar. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij mevrouw M. Luykx, tel. nr. 16820. Het complex aan de Koningsweg te Soest, met o.a. 2 kunstgrasvelden met verlichting. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Vrijdag 29 maart vertrok de Hees- jeugd per bus naar het Duitse Stucken- rock om daar deel te nemen aan een internationaal toernooi. Naast Neder landse teams verschenen daar ook teams uit Schotland, Duitsland en En geland. Het werd een weekend vol sportief voetbal en veel plezier. Aan het toernooi deden twaalf D-pu- pillen, acht C-pupiIIen en acht B-junio- ren-teams uit de verschillende landen mee. Na een rit van drie en half uur kwamen de Soesters aan in Stucken- EDO - Hees 0-3 Het is even wennen geweest, maar het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg - het Raadhuisplein, om exacter te zijn - is voor.de meeste Soesters inmiddels een vertrouwde omgeving. Of dat ook voor de "kunst" geldt is minder zeker. In de afgelopen jaren is er in elk geval heel wat over te doen geweest. Nu, inmiddels maanden na de ope ning, is het interessant nog eens met de ogen van de makers zélf naar de kunstwerken te kijken. Ellen de Jong-de Wilde voerde gesprekken met de drie beeldend kunstenaars die het gemeentehuis verfraaiden: Dick van Arkel, Marijke de Goeij en Judith Gor. Zij komen in drie opeenvolgende artikelen in de Soester Courant aan het woord. In deze tweede aflevering: Marijke de Goeij, die de kubussen voor en ach ter het gemeentehuis ontwierp. Aan de Dalweg in Soest ligt het nieuwe gemeentehuis. Fraai gelegen op een terrein op de zuidwest-helling van de Eng, met relatief grote hoogteverschil len; tussen het laagste en hoogste punt van het terrein is een verschil van onge veer zes meter. Zoals gebruikelijk ont breekt 'de kunst' niet. Een aantal beeldende kunstenaars heeft van de gemeente opdracht gekre gen om één of meer kunstobjecten te maken. Waaronder Marijke de Goeij uit Amsterdam (1947). Gerrit Riet veld Acacemie, afdeling Monumen taal Textiel. Sinds 1982 exposeerde ze niet alleen nationaal in museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam, het Ge meentemuseum in Amsterdam, het Gemeentemuseum in Den Haag en ve le andere, maar ook internationaal, tweemaal in New York. Daarnaast kreeg ze in heel Nederland opdrachten voor grote constructies. Op het plein voor het Soester raadhuis en in de tuin staan vijftien kubussen van haar. Ze hebben het geometrisch prin cipe van het vierkant als basisprincipe en zijn 5.40 meter hoog. De aslijn voor het gebouw is een belangrijk uitgangs punt. Dat is eveneens het geval met het hellende plein in de richting van de hoofdentree en met het hoofdplein. Ik ontmoet Marijke de Goeij in de Zon nehof in Amersfoort, waar ze de laatste hand legt aan haar kunstwerken die deel uitmaken van een uitzonderlijke manifestatie, 'Nederlandse Beeldende Kunst Textiel', die in oktober vorig jaar van start ging. Terwijl ze heel moe moest zijn van de inspannende voorbe reidingen, staat ze daar blond en stra lend. "Ik wil iets in de ruimte zetten. Daarbij zijn vloer en hoeken belangrijk. Niet zo maar iets wegzetten." Ze zegt het be hoedzaam. "Kijk, hier," ik loop met haar mee. "Op deze schitterende grijze vloer komen mijn kubussen goed uit." Er staan afwisselend grijs en zwart ge spoten, van verend staaldraad gevorm de, kleine kubusjes. Speels en vlinder licht. Maar ook ijl en subtiel en ze tonen het altijd lichte, transparante spel van ruimte, vlak en lijn. "Ik heb de opdracht van Soest aangeno men omdat ik dol was op de Dalweg, die omhoog leidt naar het hellende plein voor het stadhuis. De kubussen, die een aluminium-buisconstructie hebben, la ten de schuinte van het plein nog meer zien." De denkbeeldige aslijn op het plein wordt gevormd door twee blauw ge kleurde banen die in een hoek van tien graden op de hoofdingang staan. Lood recht op deze banen staan twee andere blauwe banen, die onderbroken worden door kubussen. De as naar de tuinkant bestaat uit acht kubussen, die als het ware een allee vormen. "En hun schaduw - ongelooflijk belang rijk element - geeft een voortdurende verandering. Het licht van de zon bij voorbeeld doet wonderen. Met mini- Geplaagd door personele problemen toog Hees zaterdag j.l. naar het Utrechtse EDO. Zo ontbraken op het appel Jeffrey Dorrestein, Tjeerd Alte- na en Peter van de Deijssel wegens be geleiding van de B- en D jeugd in Duitsland en om andere redenen Ewout Jansen, Jaap van 't Veer en Ed win Roest. Hees begon deze wedstrijd tegen mede koploper EDO in een afwachtende houding. Dit speelde het gretige EDO in de kaart. De thuisclub kon zodoende al snel in haar ritme komen. Mede door het veelvuldig inschakelen van hun vrije verdediger werd een overwicht opge bouwd op het middenveld en nam de druk op het Hees doel toe. Dit resul teerde na twintig minuten in een achter stand voor Hees, nadat EDO een vloeiende aanval doeltreffend kon af ronden met een droge schuiver. Omdat Hees volhardde in het gezapige spelletje bleef de druk van de thuisclub maar aan. In het nauw gebracht in de laatste lijn, werd door Hees voor het doel langs verdedigd. EDO kon de bal onderscheppen en mede door het hob belige veld werd het 0-2. Direkt na rust was er wel een energiek Hees te zien. Libero Kees van Essen was opgeschoven naar het middenveld en in de verdediging werd één op één ge speeld. Binnen enkele minuten kegelde Erwin de Gier in een goede positie net naast en had Eric Looysen pech, dat zijn knal op de lat uiteenspatte. Omdat doelpunten uitbleven, viel Hees terug in stilstaand voetbal en kon EDO het ini- male dingen (eigenlijk niet zo'n goed woord, we vonden zo gauw geen beter, dus schrijf ik het hier toch maar op) wil ik maximaal effect krijgen." - Wat inspireerde je behalve het plein en de ruimte? "Ik houd van balanceren tussen de din gen in. Heeft met illusie te maken. Zo spreekt mij bijvoorbeeld de horizon aan, geen land, geen lucht, maar de lijn. En de branding, niet de lucht of de zee, maar de golving. Die illusie te verwer kelijken is boeiend. Ik zit niet in een hokje. Ben geen architect of beeldhou wer, schilder of wever. Ik ben niet gebonden aan een specifiek materiaal." Marijke de Goeij heeft wel een vast con cept, hetgeen voortkomt uit haar weef- opleiding. Haar beeldende middelen zijn bijvoorbeeld dragen, lijnen, licht/ schaduw en optische relaties tussen punten. Deze middelen werken vaak meervoudig en soms desoriënterend. "In Ede-Wageningen heb ik in op dracht van de Veluwse Nutsbedrijven twee beelden gemaakt. Kruisvormig." Uit de losse hand tekent ze op een vel letje papier met enkele lijnen wat ze be doelt. "Op de waterbel is als een kroon een ta lud en daarop kwam mijn 'illusie van een waterdruppel'. Professor Zonder wijk heeft op het talud zaden laten bloeien (hij is de man van de, gelukkig, weer boeiende bermen). In Haarlem heeft de Geologische Dienst een nieuw gebouw geopend. Doet denken aan Soest. Ik heb daar achttien swingende kubussen staan, als wuivend riet in de wind, 4 bij 4 meter. Zit als een weefsel in elkaar. In de hal een steen van 4 bij 4 meter. Heb ik aflaten slijpen tot twee centime- Foto: Goos van der Wilt ter dik. Ik de kolommen van het ge bouw, gebouwd door architect Peter Vermeulen, heb ik zeven ringen van lood en goud gefabriceerd. Ik maak grote dingen, maar ben vol van kleine Zoals toen ik onlangs op Terschelling was met mijn zoon en in de duinen liep Ik ontdekte een cirkel in het zand. De taaie scherpte van het helmgras sneed ei een cirkel in. Even later wiste een re genbui deze 'ronde' illusie weg. Door de meegaande eigenschappen van het gra: en door de wind aangewakkerd, was nr korte tijd de cirkel weer intact. Om da soort dingen gaat het." - Waar ben je nu mee bezig? "Voor het Ministerie van Sociale Zakei in Den Haag, gebouwd door Hermar Herzberg (van hem is ook het Muziek centrum in Utrecht), moet een monu ment komen ter herinnering aan he bombardement op het Bezuidenhout "De vergissing". Het wordt een beeld ix het water. Je hebt dan met het elemen water (eventueel ijs) te maken. Dat i: niet simpel. Ik werk dan ook met vastt constructeurs. Die moet ik de baas blij ven en ik moet vooral verstand hebbei van hun werk. Als een bepaald materiaal op een zeke re hoogte boven het niveau moet uitko men, roepen ze nogal eens: "Dat kar niet mevrouwtje." Dan zeg ik: "Het kaï niet alleen zo en zo, maar het moet ooi zo." Bij deze woorden kijkt ze trots de vertt in en gebaart met haar handen. Mijr blik valt op haar dunne rechter pols waar een staalkleurige armband in ku busvorm om ligt. Ze volgt mijn blik. "Ik heb werkhan den." Ellen de Jong-de Wild Zaterdag 6 april: WZ '49 13.00 Rood-Wit 2 - VVZ 2 14.30 WZ 3 - Musketiers 2 14.30 WZ 5 - Eemdijk 7 10.00 EFC 7 - WZ 6 HEES 14.30 Bloemenkwartier 3 - Hees 2 12.00 Hees 3 - NVC 3 12.00 Hees 4 - Bloemenkwartier 6 Dinsdag 9 april: 18.30 TOV 5 - Hees 4 SEC-zaterdag 14.30 De Glind - SEC 13.30 SEC 2 - Unicum 4 13.30 SEC 3 - Uren 3 Zondag 7 april: s.o. Soest 14.30 Soest - Utrecht 11.00 Soest 2-UW 2 U.30 CDN 2 - Soest 3 11.00 Soest 4 - Achterveld 2 14.30 Soest 5 - Victoria 4 H.00 Amersfoortse Boys 3 - Soest 6 11.00 Soest 7 - Hoogland 6 11.00 't Gooi 6 - Soest 8 11.00 Soest 9 - Hercules 6 11.00 Soest 10 - Hooglanderveen 7 14.30 Soest 11 - BVC 6 10.00 Olympia 8 - Soest 12 14.30 Soest 13 - Hoogland 12 14.00 NVC 11 - Soest 14 12.00 SEC 7 - Soest 15 Woensdag 10 april: 18.30 Victoria 8 - Soest 13 18.30 LW 9 - Soest 14 SEC-zondag 14.30 APWC - SEC 11.00 SEC 2 - Zwaluwen Vooruit 3 U.00 Limvio 2 - SEC 3 12.00 WOG 4 - SEC 6 U.30 SEC 5 - Maluku Muda U.30 Argon 5 - SEC 6 12.00 SEC 7 - Soest 15 Damesvoetbal Zaterdag 6 april: 10.00 WZ - SDVB Maandag 7 april: 14.30 Soest - Maarssen 2 U.00 HVC - Soest 2 12.00 Olympia - SEC Veel energie is dit jaar weer gestoken in het jaarlijkse paastoernooi van Red Stars. De 22ste editie van het basket balevenement nam drie dagen in be slag. Voor de traditionele buitenland se inbreng stonden Viktoria Zizkov uit Tsjechoslowakije en het Belgische BC Bochelt garant. De Tsjechen waren vorig jaar ook al te gast bij de Soesters. Vanaf het moment dat ze vrijdag arriveerden, kregen ze aan de hand van een afwisselend pro gramma geen seconde de tijd om zich te vervelen. Bezoeken werden afgelegd aan de Zaanse Schans, Amsterdam en de pier in Scheveningen. De Oosteuro- pese gasten kregen daarnaast lunches en diners aangeboden door hun wester se vrienden. Het betekende, evenals in 1990, vier dagen plezier voor 22 Tsje chen en veel leden en aanhangers van Red Stars. Dat tijdens een dergelijk arrangement niet alles vlekkeloos verloopt, bleek na het vertrek op zaterdag naar de hoofd stad. Ter hoogte van Paleis Soestdijk ontdekten de busreizigers dat één Tsjech was achtergebleven. De touring car maakte rechtsomkeert en bij sport hal Beukendal vertelde de achtergeble ven gast dat hij van het toilet gebruik ge maakt had toen de bus het parkeerter rein afreed. Op de plaatsen van bestem ming zorgde 'travel-manager' Dick van der Hammen ervoor dat de basketbal lers overal fikse kortingen kregen. Van de tram in Amsterdam mochten ze zelfs gratis gebruik maken. In de avonduren werden de Tsjechen elke dag gefêteerd door hun gastheren en enkele sponsors in sporthal Beukendal. En natuurlijk werd er ook gebasket bald. In een ontmoeting met hun gast heren kwamen de Tsjechen er niet aan de pas, maar een dag later schreven de veteranen wel het paastoernooi op hun naam door onder meer het derde heren team van Red Stars te verslaan. In de fi nale won Viktoria Zizkov van Een '78 uit Eemnes. Bochelt eindigde als zeven de. Red Stars toonde zich bijzonder gastvrij door maandag genoegen te ne men met de achtste en laatste plaats. De meisjes kadetten waren op Goede Vrijdag ook al achtste geworden tijdens het door BZ '72 uit Zeist gewonnen toernooi. De jongens kadetten deden het beter. De talentvolle ploeg, die waarschijnlijk aan het kampioenschap van West-Nederland zal deelnemen, legde beslag op de eerste prijs. Hetzelf de team werd een dag later vijfde op het toernooi voor junioren, waar het Bun- schoter Wijnand/Shooters over de sterkste spelers beschikte. Internationaal Dat Red Stars internationaal blijft geo riënteerd, is tevens af te leiden van het bezoek dat de jongens junioren aan Bordeaux aflegde. De groep komt van daag thuis. Een gemengde herenformatie zal bin nen enkele maanden naar Praag reizen om met Viktoria Zizkov herinneringen op te halen en nieuwe ervaringen op te Viktoria Zizkov uit Tsjechoslowakije schreef maandag het paastoernooi van Red Stars op haar naam Foto: Herman van Dam doen. Enkele andere leden reizen op persoonlijke titel naar Holbeek in De nemarken. Met Holbeek Basketball Klub werden de laatste tien jaar uitwis selingen gehouden. Om organisatori sche redenen kon de traditie dit jaar niet worden voortgezet.

Soester Courant | 1991 | | pagina 14