I ggt MY SOUND yvecialL Advisie en Xerox introduceren J ecialist rste kaas te prijs!!! „Sesi- 'Hernummerde' Eigendomweg-bewoners zijn goed kwaad op gemeente Soest 2498,- scliocmsikcr Bewoners willen bocht in Kamerlingh Onneslaan handhaven Soesterbergs Belang schetst gevolgen van uitbreiding oefenterrein Leusderheide T-US,Ïl< «'"friscne 'De manier waarop is nog erger dan het feit zelf' saskia westenberg PUEMé OESLAG 3.95 PETERS Makelaars Loos brandalarm Komend weekend overstappen in Den Dolder Beperkte treindienst tussen Utrecht CS en Utrecht Overvecht Visser stelt provincie gerust Strategische controle op bewoning appartementen Soester Natuurbad Doorrijder gepakt Paasbest Discussie over twee verkeersknelpunten in Soesterberg Vereniging reageert op Defensienota Bruiloften BefSesentaties Bedm1sPre^eesten personeel *Ö-ndeWOli"9 'ïVe\Vcegbïee VVD en CDA zeggen wethouder de wacht aan Jan Visser krijgt voor 'grappen' geen millimeter ruimte meer KOOP NU GEGARANDEERD ZORGENVRIJ DE XEROX 4030-11 LASERPRINTER. PAGINA 2 WOENSDAG 3 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA acryl gouaches HTSE ELEKTRICITEITS MAATSCHAPPIJ N.\ WERKMAATSCHAPPIJ VAN DE N.V. REMl' vorige jaar over de elektriciteitstarieven e loop van het jaar een milieutoeslag zou april 1991 te gaan heffen. De toeslag is aantal activiteiten op het gebied van idelijk Milieu Actie Plan. kleinverbruikers, grootverbruikers. oeslag in een bedrag op de nota staan, te milieutoeslag op het totaalbedrag van bedragen voor kleinverbruikers in prin- itschapij N.V. PUEM. Itrecht, tel. 030-975911. KAAS JE KAAS iOERENKAAS 150 gram 3.50 ERTJE 250 gr. 3.50 PITTIGE MAGERE KAAS 500 gram nu De bewoners van de Eigendomweg 65 t/m 89 zijn allerminst te spreken over de manier waarop de gemeente Soest tot dusver met hen is omgesprongen. Binnenkort krijgen ze nieuwe buren, omdat er een rijtje nieuwe woningen wordt neergezet op een lege plek aan liun kant van de straat. Dat is het pro bleem niet, en eigenlijk ook niet dat daardoor de huisnummers (per 1 mei) veranderd moeten worden, al is dat lastig, maar wél dat de gemeente wei gert de kosten te vergoeden die de be woners daarvoor moeten maken. Nummer 65 wordt per 1 mei nummer 77 en ook de volgende huisnummers schuiven een aantal plaatsen op. De be woners van nummer 89 krijgen zelfs en compleet nieuw adres: aan de Win terkoning, een van de nieuwe straten in Klein Engendaal. Al die veranderingen Trengen kosten met zich mee. "Het gaat in sommige gevallen mis schien maar om een paar tientjes, maar I oor anderen - bijvoorbeeld de bedrijf jes die hier zitten - al gauw om honder den guldens," zegt een van de "slachtof fers", Reeuwert Tromp. Hij wijst in dat verband op de kosten van adreswijzi- jingen en nieuw drukwerk, zoals visite kaartjes en briefpapier. Mede uit naam van de overige bewo ners is hij in januari - toen het voorne men bekend wérd - in de pen geklom men om het gemeentebestuur duidelijk te maken dat het onjuist is de kosten af te wentelen op de bewoners, en zeker om dat als een voldongen feit te presen teren. Er werd dus om een tegemoetko ming gevraagd. Telefonisch kreeg hij te horen dat alles geregeld was in de bouwverordening. Daarin staan o.a. voorschriften over het uiterlijk van de huisnummerbordjes, maar dat was geen antwoord op de vraag naar de kosten. Wel werd duidelijk dat de gemeente de bordjes zal betalen en de verschillende nutsbedrijven van de nummerwijziging op de hoogte zal stellen, maar meer ook niet. Op de brief (van 18 januari) volgde, zo- ils gebruikelijk, een bevestiging van mtvangst. Binnen vier weken zouden le bewoners meer horen, maar eind naart hadden ze nog niets vernomen, "een wonder dat verbazing en ergernis ïen overvielen toen ze in een van de re- ionale dagbladen lazen dat hun tegen- 'oorstcl - om de nieuwe huizen te voor- :ien van een nummer met de toevoe ging a, b, 5 enzovoort - niet werd geho- loreerd, met als argument dat de com- rnter daarmee niet uit de voeten zou unnen en dat er te veel nadelen aan o'n systeem kleven. Toch vreemd dat u ons als bewoners iet officieel op de hoogte stelt, als de aak toch zo eenvoudig ligt, en een brief ïeer dan twee maanden laat liggen," chreven de bewoners eind maart aan e gemeente. Uit (opnieuw) een tele- DPROMENADE, TEL. 22600 ERHEES. TEL. 18491 89, TEL. 10108 insdag 16 april 1991. DE NIEUWE CD-TECHNIEK VAN ONKVO IS EEN OPENBARING ONKYO MIDISET vanZWö:- NU VOOR Voor »ll« zekThaldl van Weedestraat 78 Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344' foontje hadden ze intussen vernomen dat er nogal wat "ziekte" zou zijn bij de betreffende afdeling, zodat er een ach terstand was met het beantwoorden van de brieven. Voldongen feit "Onacceptabel," aldus de bewoners, "vooral omdat de datum van 1 mei met rasse schreden op ons afkomt. U laat ons duidelijk in het ongewisse en stelt ons voor een voldongen feit." Tromp heeft bovendien zijn licht opgestoken over de veronderstelde problematische verwerking van a-tjes en b-tjes in de computer. Volgens de door hem ge raadpleegde firma Apple is dat hele maal geen punt en ligt dat uitsluitend aan de soft-ware. Als die informatie bij de gemeente onbekend is willen de be woners die wel verstrekken, laat hij we ten. Bovendien zijn er wijken in Soest waar wel gebruik is gemaakt van de let- ter-toevoegingen, zoals de Verlengde Kolonieweg. Tromp wijst de gemeente verder fijntjes op haar feilen in de communicatie. "Als u een betere verstandhouding met de bevolking wenst, dan dient u niet op de ze manier met correspondentie om te gaan en min of meer via de pers onze brief te beantwoorden. Dat tendeert toch enigszins naar onbehoorlijk be stuur." "We zijn nu eigenlijk nog bozer om de manier waarop de gemeente met ons omspringt dan om het feit zelf," aldus Tromp, die vorige week nog steeds niets had gehoord. Wel kreeg hij vrijdag een verrassende mededeling van de PTT. Bij wijze van "service" krijgen de bewo- De bewoners van de Eigendomwèg vinden het geen stijl dat ze met kosten worden opgezadeld. ners elk 20 gratis verhuiskaarten aangeboden. Opmerkelijk is wel dat het postbedrijf nu als datum van ingang 1 juli noemt. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 De brandweer rukte vorige week woensdag uit naar de Nieuwstraat. Daar vermoedde men een schoorsteen brand. Het bleek echter loos alarm. Er was een defect aan de gaskachel, waar door er een enorme rookontwikkeling was. Van brand was echter geen sprake. Als gevolg van omvangrijke werk zaamheden is er van zaterdag 6 april (vanaf 17.57 uur) tot maandag 8 april (05.30 uur) slechts beperkt treinverkeer mogelijk tussen de sta tions Utrecht CS en Utrecht Over vecht. Een aantal stoptreindiensten wordt gedurende deze periode niet uitgevoerd. Alle Intercitytreinen rijden echter normaal. Wijzigingen in de dienstregeling en reisadviezen: Tussen Utrecht CS en Utrecht Overvecht v.v. rijden ieder kwartier bussen. NS-vervoerbewijzen zijn geldig in deze bussen. De stoptreindienst Utrecht CS - Hilversum v.v. rijdt alleen tussen Utrecht Overvecht en Hilversum. De stoptreindienst Utrecht CS - Amsterdam CS v.v. (via Hilversum) rijdt aleen tussen Utrecht Overvecht en Amsterdam CS v.v. Reizigers wordt geadviseerd een kwartier eer der te vertrekken. •De stoptreindienst Utrecht CS - Baarn v.v. rijdt in een gewijzigde dienstregeling alleen tussen Den Dolder en Baarn. Reizigers met be stemming Soest-Zuid en verder kun nen gebruik maken van de stop trein naar Zwolle en dienen in Den Dolder over te stappen. Geadvi seerd wordt 15 minuten eerder te vertrekken. t Reizigers uit Baarn, Soestdijk, Soest en Soest-Zuid moeten in Den Dolder overstappen op de stoptrein uit Amersfoort naar Utrecht CS en dienen rekening te houden met een reistijdverlenging van circa 15 minu ten. Reizigers met bestemmingen verder dan Utrecht CS moeten eer der van huis om gewenste aanslui tende treinen te halen. Een folder met gedetailleerde dienstregeling-informatie is gratis verkrijgbaar aan de loketten van de stations in de regio Utrecht. Telefo nische informatie: 06-8991121 (40 ct p.m.) De werkzaamheden houden ver band met de aanleg van een vrije kruising aan de noordzijde van Utrecht CS. Om die aanleg mogelijk te maken moeten bestaande sporen circa 300 meter worden verschoven. Als gevolg hiervan kunnen in de ge noemde periode minder sporen ge bruik worden dan voor uitvoering van de normale treindienst noodza kelijk is. Het College van B. W., in het bij zonder wethouder Visser van Ruimte lijke Ordening, heeft de provincie vo rige week op de hoogte gesteld van de maatregelen die Soest in petto heeft tegen de (illegale) permanente bewo ning van appartementen op het Spoes- ter Natuurbad. In de Staten is daar over onlangs nogal wat te doen ge weest. Visser kon het provinciebe stuur geen bevredigend antwoord ge ven op de vraag of de gemeente daar tegen goed zou kunnen optreden. Ook in de gemeenteraad kreeg de wet houder veel kritiek voor zijn optreden. Van verschillende zijden werd aange drongen op meer duidelijkheid over het gebruik van de appartementen en de controle op de bewoning. In een brief aan gedeputeerde Schapenk gaat Vis ser daar nader op in. In de eerste plaats, schrijft hij, zal er in de bouwvergunning niet gesproken worden over "appartementen" maar over een "recreatiecomplex". Het niet- permanente karakter van de toegestane bewoning wordt bovendien nog eens vastgelegd in het nieuwe bestemmings plan Landelijk Gebied, waarvan het Natuurbad deel uitmaakt. Daarmee be wandelt de.gemeente de publiekrechte lijke weg, naast de privaatrechtelijke van het koopcontract, waarin een boe te- én ketting-beding zijn opgenomen en over de bewoning van de onderko mens in dezelfde termen wordt gespro ken. Over de controle laat hij de provincie tenslotte weten dat die op "strategische momenten" zal worden uitgevoerd door een bevolkingscontroleur van de afdeling Burgerzaken. Voor een zo groot mogelijk effect en om ontduiking te voorkomen wordt niet openbaar ge maakt hoe die controle precies gaat plaatsvinden. De politie heeft vorige week donderdag een 44-jarige Soester aangehouden, omdat hij bij het verlaten van een café tegen de auto van een andere Soester was aangereden en zonder dat te mel den naar huis was gegaan. De eigenaar van de beschadigde auto, een 27-jarige Soester, deed aangifte bij de politie. De ze trof de auto in de buurt aan. De be stuurder van de auto werd naar het bu reau gebracht voor een bloedproef. Pasen blijkt op sommige mensen een positieve uitwerking te hebben. Dat ondervond ook de politie in het af gelopen weekeinde. Eerst kwam er een Soester aan het bureau, die zich geheel uit eigen beweging meldde om nog een straf van een dag uit te zitten, waartoe hij enige tijd geleden was veroordeeld. De politie was nog maar nauwelijks bekomen van zoveel welwillendheid toen er een taart werd bezorgd. Die bleek afkomstig te zijn van een Soes ter die zich schuldig voelde over het aantal malen dat hij de politie voor een vals alarm had laten opdraven. Met het gebak accepteerde de politie uiteraard ook 's mans excuses. De bocht in de Kamerlingh Onneslaan in Soesterberg zal hoogstwaarschijn lijk blijven bestaan. Deze voor fietsers zo gevaarlijke bocht is namelijk een prima 'natuurlijke1 rem voor automo bilisten, die het kruispunt Kamerlingh Onneslaan/Kampweg naderen. In plaats daarvan lijkt het verplaatsen van het fietspad voor de fietsers de beste oplossing. Daarover zijn buurt bewoners en de Vereniging Soester- bergs Belang het eens. De bijeenkomst in het Soesterbergse Dorpshuis werd door meer burgers be zocht dan de gemeente had verwacht. Het povere aantal stoelen dat doör de - door schade en schande wijs geworden? - organisatoren van de gemeentelijke discussie-avond over twee belangrijke verkeersknelpunten in het vliegdorp was neergezet, moest al snel verdub beld worden. Er werd vorige week dinsdagavond met de bewoners - en dan vooral de omwo- De vereniging Soesterbergs Belang heeft de bevolking van Soesterberg opgeroepen haar steun te betuigen aan een voorstel om het oefenterrein op de Leusderheide niet uit te breiden, maar in zijn huidige omvang te handhaven. De rijksoverheid houdt vast, zoals in de Defensienota te lezen staat, aan de voorgenomen uitbreiding van het ter rein als COT (Compagnies-oefenter rein) van 640 naar 875 hectare. Soesterbergs Belang heeft alle informa tie over wat de bevolking bij zo'n uit breiding te wachten staat op een rijtje gezet en dat per informatiefolder huis- aan-huis in Soesterberg verspreid. Voor het eerst wordt, aldus de vereni ging, duidelijk gemaakt wat de komst van een COT nu eigenlijk betekent. "Diegenen onder u die geen last hebben of denken te krijgen van tankgeluid, kunnen dit schrijven voor gezien hou den en tot de orde van de dag over gaan," schrijft de vereniging. Met die zinsnede hoopt men kennelijk eventue le verwijten van Soesterbergers die het "gehak" van Soesterbergs Belang op Defensie niet bevalt - en dat zijn er nog al wat, gezien de enquête van de "Vrienden van het Vliegdorp" - te voorkomen. Voor wie wél geïnteresseerd zijn somt de VSB nog eens op wat de betekenis voor Soesterberg is van de veranderin gen die in de Defensienota worden voorgesteld: De vliegbasis blijft thuis haven voor de 18 F-15 jachtbommen werpers van de Amerikaanse lucht macht; de helikopters blijven tot 1996 op Soesterberg gestationeerd; de Vla sakkers blijft opleidingsterrein voor de cavalerie (die met tanks werkt) en De fensie blijft bij haar voornemen de Leusderheide te gebruiken als COT. De VSB wijst er nog maar eens op dat zij in 1985 - samen met de Stichtse Milieu federatie en inwoners van o.a. Leusden - bij de Tweëde Kamer al heeft gepleit voor voorzichtigheid met zo'n aanwij zing. Dat was niet tévergeefs, want het ruimtebeslag werd toen beperkt tot 875 hectare in plaats van de 1000 hectare die Defensie wilde. Ook werd toen aan gedrongen op een onderzoek naar de evntuele geluidshinder van de oefenen de rupsvoertuigen. "Het is nu 1991," aldus <^e VSB. "Er is een veranderd Oost-West-denken. Er zijn wapenreductie-akkoorden geslo ten. Een kleinere, flexibele krijgsmacht wordt gewenst. Bezuinigingen op bijna alle beleidsterreinen. En er is een om streden onderzoek van tankgeluid in de toekomstige situatie." Gevolgen Dat alles heeft er echter niet toe geleid dat Defensie het voorgestelde COT heeft geschrapt. Zo'n COT betekent, aldus Soesterbergs Belang: 48 weken per jaar grote oefeningen op de Leusderheide; daarvan 43 weken in compagniesver- band, met 25 tot 30 rupsvoertuigen te gelijk, overdag en minimaal 2 3 avonden per week, maar eventueel ook nachtoefeningen; 14 weken oefenen er meerdere klei nere eenheden op verschillende plaat sen; de oefenbanen beginnen op 200 me ter afstand van de bebouwing. De VSB wijst erop dat ook de gemeen ten Zeist, Soest, Amersfoort, Leusden en Woudenberg ernstige bezwaren hebben tegen deze uitbreiding en dat ook aan Defensie hebben laten weten. Haar 'eigen standpunt omschrijft de vereniging als volgt: "Het bestuur is van mening dat de voorgenomen uitbrei ding van militaire activiteiten op de Leusderheide leidt tot een ernstige aan tasting van het leefplezier in Soester berg en tevens tot gevolg heeft een ver mindering van de waarde van de huizen bij een eventuele verkoop." 640 hectare Soesterbergs belang wil dan ook dat de Leusderheide - ook in het licht van de al aanwezige militaire infrastructuur, we gen en kazernes - een oefenterrein van ongeveer 640 hectare blijft, zodat de werkgelegenheid wordt behouden. Een uitbreiding tot een COT van 875 hecta re wordt afgewezen en tevens wordt vastgesteld dat er een MER-procedure gevolgd moet worden (milieu-effect rapportage), net als bij de andere vijf COT's in het land het geval is. Verder wil de VSB er bij Defensie op aandrin gen de winteroefeningen, die veel hin der veroorzaken, niet aan de Soester bergse kant, maar midden op het terrein te laten plaatsvinden. De vereniging wijst erop dat de Tweede Kamer nog dit jaar een beslissing zal moeten nemen. "U zult begrijpen dat, willen de gemeenten en de belangen groeperingen serieus genomen worden door Defensie en de Tweede Kamer, er steun van de bewoners rondom de Leu- derheide nodig is." De VSB ziet reacties dan ook graag tegemoet en blijft - "ook voor andere zaken die het dopr betref fen" - aanspreekbaar. Wie wil reageren op het standpunt van Soesterbergs Belang kan dat doen via de telefoonnummers van de bestuursle den Annelie Mees (53279), Riet Len- sink (52975), Gerrit Stekelenbürg (53380), Gert Lamers (52705), Cees de Wilde (53353), Evert de Jong (52198) en Jan de Gruyl (52859), allen in Soesterberg (03463). akbeWaam bruiloft 3St jordelig bufteften a\\e plezier %eest:enP^yS?^- Wc" .."s-207 soest tel. (02155) ,ttaat 205-2 1 42 82 De werkelijkheid is altijd sneller dan de stoutste fantasie. Dat blijkt ook voor de Soester politiek op te gaan: Meldde deze krant vorige week - met het oog op 1 april - nog de uiteindelij ke verbroedering tussen wethouder Jan Visser en het CDA (een verhaal dat, zoals de beter geïnformeerde le zers ongetwijfeld door hadden, van a tot z verzonnen was), in werkelijkheid tekent zich tussen de wethouder van Progressief Soest en zijn christende mocratische coalitiegenoten plotseling een scherpe verwijdering af. Dat kwam vorige week aan het licht tij dens het door Radio Soest rechtstreeks uitgezonden Soester journalistenfo rum, waar WD-fractievoorzitter Neks Blommers met zoveel woorden liet we ten dat het wat haar betreft nu maar eens uit moest zijn met Vissers "grap jes". Aanleiding voor deze aanval was de in de openbaarheid gebrachte privé- brief van Visser, waarin deze een op somming gaf van een aantal onwel voeglijke termen. Volgens Blommers veroorzaakt het op treden van Visser groeiende bij de libe ralen ergernis. "De emmer is vol, er moet nog maar één druppel bij en dan zal hij het weten." Ze bevestigde desge vraagd dat Visser, wat haar fractie aan gaat, "de wacht wordt aangezegd". Blommers Werd' in haar afkeuring on verwacht bijgevallen en geëvenaard door CDA-wethouder Jan Menne, die via de radio zijn collega Visser eveneens een laatste waarschuwing gaf. Ook in de boezem van het CDA neemt de weer stand tegen Vissers openbare optreden zienderogen toe, liet Menne weten. Hij legde overigens een verband met Vis sers kunstenaarschap in het bijzonder en de kunst in Soest in het algemeen, waarvoor zeer tegen Mennes zin kenne lijk andere maatstaven gelden, of schoon volgens de CDA-wethouder de bevolking daar geheel anders over denkt. Beide politici verbraken met hun uit spraken via de radio het stilzwijgen dat tot dusver - volgens afspraak - over de "affaire" was bewaard, uit gêne en om de zaak niet erger te maken dan ze al was, zoals Blommers en Menne duide lijk maakten. Opmerkelijk is niet zozeer dat de WD - als "oppositiepartij" - Visser nog eens flink de les leest, maar vooral dat ook de coalitiepartner CDA, die aanvankelijk instemde met het afgesproken stilzwij gen, nu in het openbaar verzet aante kent tegen Vissers gedragingen. Uit bei der standpunt mag worden afgeleid dat Visser geen millimeter ruimte meer heeft om het gemeentebestuur op een of andere wijze in verlegenheid te bren gen, op straffe van een motie van afkeu ring of andere maatregelen. nenden - van de Kamerlingh Onneslaan en de Kampweg gesproken over oplos singen voor de problemen waar vooral het langzame verkeer, schooljeugd op de fiets en hun moeders, mee te kampen heeft. Volgens de ouderraden van de Soesterbergse basisscholen moet onge veer de helft van het aantal Soester bergse leerlingen, en dat zijn er dan zo'n 250, het kruispunt passeren. Een veili ge oversteekmogelijkheid is er niet of nauwelijks, omdat het gemotoriseerde verkeer daar veel te hard rijdt. Dan is er natuurlijk nog de gewraakte bocht in de Kamerlingh Onneslaan. Die bocht is voor automobilisten zeer ver leidelijk om af te snijden, waarbij de fietsers die op zo'n moment van de fietsstrook gebruik maken, vaak een paar angstige momenten doormaken. Echt iets gebeuren? Of deze bijeenkomst nu betekende dat de gemeente vond dat er wat aan ge daan moest worden, of dat zij hier alle maal net zo goed voor niets gekomen konden zijn, wilde één van de aanwezi ge moeders weten. De heer Van Wan- rooy, verkeersdeskundige bij en enige vertegenwoordiger van de gemeente Soest, verzekerde de aanwezigen dat deze bijeenkomst zeker bedoeld was om oplossingen te zoeken en dat de ge meente er inderdaad van doordrongen was dat er iets gebeuren moest. Er werd druk gefilosofeerd over de twee door de gemeente aangedragen oplossingen. Beide varianten behels den een snelheidsremmend plateau op het drukke kruispunt. In de eerste va riant zou echter de Kamerlingh Onnes laan worden rechtgemaakt, waardoor de fietsstrook een stuk veiliger zou wor den. Deze oplossing werd echter door alle aanwezigen van tafel geveegd. Men was ervan overtuigd dat haastige auto mobilisten dan juist een goede racebaan geboden werd; die lastige bocht was dan immers verdwenen. De meeste stemming gingen op voor de tweede variant. Daarbij zou de bocht worden gehandhaafd, maar het fietspad zou een paar meter van de weg af naar het kruispunt toelopen. De groenstrook tussen rijbaan en fietspad zou proble men voorkomen. Een aantal aanwezi gen was bang dat de aansluiting met het kruispunt onoverzichtelijk zou worden: de automobilisten die links afslaan, zouden immers opeens geconfronteerd worden met de fietsers. Het fietspad vlak voor de kruising weer naar de weg toe laten lopen werd als alternatief door de bewoners meegegeven aan, de ge meente. Stoplichten Een aantal aanwezigen pleitte voor stoplichten die door de schoolgaande jeugd zelf gediend kon worden. Dat zou echter een zeer dure, en daarom waar schijnlijk niet haalbare, oplossing zijn. Ook vonden de bewoners dat er al veel geholpen zou zijn, wanneer het kruis- puht geen voorrangskruising meer zou zijn: automobilisten zouden dan im mers gedwongen zijn om af te remmen. Zeker wanneer de aansluiting van de Richelleweg met de A28 gereed is, ver liest de weg haar doorgaande functie en heeft het geen enkel nut meer de voor rangsregeling in stand te houden, von den de aanwezigen. Het stokpaardje van de gemeente: geen ad-hoc maatregelen meer nemen, werd door de aanwezigen voor de voeten van de heer Van Wanrooy geworpen. Het had immers weinig zin om hier maatre gelen te nemen als elders in Soesterberg het verkeer lekker door kon rijden. Er zou dus meer moeten gebeuren, ook in de richting van de Rademakerstraat. De Vereniging Soesterbergs Belang had een eigen alternatief op papier ge zet. Het behoud van de bocht stond ook bij hen bovenaan. De vereniging vond, net als de meeste bewoners, dat het be ter was wanneer het fietspad vlak voor het kruispunt weer naar de weg toe zou lopen, zodat het autoverkeer daar weer met de aanwezigheid van fietsers ge confronteerd zou worden. Bovendien pleitte zij voor een tweede plateau bij de Vliegtuiglaan, zodat het verkeer al met een lagere snelheid de Kamerlingh On neslaan op rijdt. Advisie en Xerox rekenen volledig af met de onzekerheden rond de aanschaf van een laserprinter: Het unieke Try Buy concept biedt u de mogelijkheid tegen een aantrekkelijk bedrag een topkwaliteit laserprinter aan te schaffen: de Xerox 4030-11. En dat gegarandeerd zorgen- I j\/ I I r"* vrÜ' Stuur de antwoordcoupon COMPUTER aan °nS °P en nemen ti TA vttp n kontakt op voor uw persoonlijke CONSULTANTS B.V ^y.out. Wam voor u definitief Vïedehpfstraat 13. beslist, kunt u de printer eerst Postbus 181. 3760 AD. Soest, een week lang probleemloos Telefoon: 02155-11434 uitproberen. f rBON VOOR ZORGENVRIJE TRY-OUT Informeer mij over de vele mogelijkheden van de Xerox 4030-11 en het unieke Try Buy concept. j Bedrijf: I Naam:j I Adres:j I Postc./plaats:'I J Telefoon:J Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop aan: Advisie Computer I Consultants B.V.. Antwoordnummer 2306. 3760 VB SOEST, I I1

Soester Courant | 1991 | | pagina 3