ii u UNIEKE BRUIDS BOEKETTEN SHOW Ballonnenwedstrijd bij lente-actie horeca Oversteken Birkstraat wordt veiliger ml NOTEER Soester autohandel legt zich niet neer bij verbod van occasionshow op de Eng 'rovinciebestuur wil natuur en landschap beter gaan beschermen Soest 50 jaar geleden 'Prik de lente aan je vork' lijkswaterstaat, gemeente en Savornin Lohmanschool tevreden OORBEELD 1 s 11 Verkeerscontrole Portemonnee gestolen IN JE AGENDA! Zaterdag 13 april a.s. Bromfiets-passagiere gewond bij aanrijding Dealerkring stapt naar Raad van State Politiekorps Soest in '93 samen met Bunschoten, Eemnes en Baarn Slachtofferhulp Eemland breidt werkzaamheden uit HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. Hart inspraakprocedure over beleidsplan TELEFOON 02155 - 2 14 33 Accountantskantoor J.H. Braber RA 4 april 1941 Kunstenaar vestigt zich te Soest i/OENSDAG 3 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 ti J v- l Enkele tientallen kinderen uit Soest, Soesterberg en omge- g hebben zaterdag een ballon opgelaten ter gelegenheid n de lente-actie van de plaatselijke horeca. Die actie wordt Wevoerd onder het motto "Prik de lente aan je vork en ook de feugd beleeft daaraan plezier. Bij "De Korte Duinen "aan de Birkstraat verzamelde zich dan k een bonte stoet kinderen, die allemaal een door eigenaar Rob Klinkhamer persoonlijk volgeblazen ballon kregen uit gereikt. Hij maakte daarvoor gebruik van een cilinder met 'speciaal ballonnengas. Geen van de kinderen kwam gelukkig op het idee het "prikken toe te passen op hun ballon, anders waren er vast niet zoveel de lucht ingegaan. Dat gebeurde nu vel, op een signaal van de ook aanwezige Paashaas. Alle kinderen werden uiteraard onthaald op een versnape ring. Het wachten is nu op berichten uit andere oorden, waar de ballonnen intussen wel geland zullen zijn. Zodra de kaar tjes binnenkomen wordt bepaald wiens ballon het verste ge komen is, zodat vaststaat wie de winnaar is geworden. Dat kan misschien nog wel een weekje of langer duren. "Grote" inwoners kunnen zich in de tussentijd bezighouden met het uitdenken van een lentemenu. Wie het lekkerste en meest originele menu "uitvindt" maakt kans op een diner voor twee personen ter waarde van 250 gulden. De ideeën moeten voorl mei worden ingeleverd bij restaurant De Tuin, Rademakerstraat 6 in Soesterberg. Volgens organisator John Vestering zijn er al heel wat menu-suggesties binnengeko men. I koopt bijvoorbeeld Sony TR45 camcorder. t.w.v 1999.- irect daarbij ontvangt u een rentecheque t.w.v S99J90 ze rentecheque kunt u i een jaar weer bij ons verzilveren. Zanussi Z920/GR koelkast let het gesprek dat vorige' week ilaatsvond tussen vertegenwoordigers Rijkswaterstaat, de gemeente ioest en de De Savornin Lohman- chool is een einde gekomen aan een angslepend conflict. De partijen zijn met een tevreden gevoel van de onder- landelingstafel opgestaan. Er zullen, vanneer de gemeenteraad met de dannen akkoord gaat, binnen twee naanden maatregelen getroffen wor- len, die de oversteekplaats voor leer ingen van de De Savornin Lohman- chool op de Birkstraat, aanzienlijk eiliger zullen maken, lij het kruispunt Birkstraat/Eiken- tan/Ferdinand Huycklaan zullen ïaatregelen getroffen worden, waar oor het beter opvalt dat daar een over- teekplaats voor kinderen is, en waar oor de weg smaller lijkt. De visuele ersmalling en de wetenschap dat daar inderen oversteken moeten de auto- lobilist afremmen. ,r zal een oversteekbaan worden ge laakt, die aan weerszijden een verho- ling krijgt. De overstekers lopen tussen ïie verhoging door. De betonnen ei- andjes, vier in totaal, die de oversteek plaats aankondigen en beschermen, be letten automobilisten hun voertuig Echt in de buurt van de oversteekplaats 1 zetten, waardoor kinderen en klaar- jvers ook beter zicht op de weg hebben. Bver de weg komt een stippellijn - in pkjargon 'kanalisatiestrepen' - en het prd, dat de oversteekplaats nu zeer prt van tevoren aankondigd, zal een [etere plek krijgen. De betonnen ver- jjgingen voorkomen ook dat automo- filisten, zoals zij nu vaak doen, over de gjinkerstrook, achter de overstekende Bnderen langs hard doorrijden. Bij de voortuinen Me Birkstraat lijkt heel breed omdat lies, vanaf de stoep tot aan de rijbaan, o hetzelfde niveau ligt. Het lijkt of de weg pas bij de voortuinen van de bewo ners eindigt. Nu komen op de klinker- strook vier betonnen verhogingen te liggen, waartussen de oversteekbaan gaat lopen. Daardoor lijkt de weg een stuk smaller," aldus de heer A. Dijkstra van de afdeling Verkeer van de ge meente. Hij geeft toe dat mensen in de praktijk aan de versmalling zullen wennen, maar doet direct een beroep op de mentaliteit van de automobilist: "Wij doen er alles aan om duidelijk te maken dat daar kin deren oversteken. Als iemand daar dan nog steeds lak aan heeft, tja, daar kun nen wij niets aan veranderen." Dijkstra is tevreden met de oplossing. "De De Savornin Lohmanschool wilde een op lossing op de korte termijn. Het is mis schien niet het einde, maar ik vind dit een behoorlijke goede oplossing. Het is en blijft natuurlijk de drukste weg in Soest. Daar is oversteken nooit makke lijk." Hij is zeer te spreken over de positieve instelling waarmee Rijkswaterstaat met het probleem aan de slag is gegaan. "Meestal duurt het bij dit soort instan ties veel langer voor alles door de pa piermolen is. Nu hebben we binnen twee weken een oplossing en dat is snel." Een beetje blij Mevrouw Trudy Eerkens, voorzitter van de ouderraad van de De Savornin Lohmanschool, zegt ook blij te zijn dat er eindelijk een oplossing is voor het probleem. Over de oplossing op zich zelf is ze 'een beetje blij'. "Wij hadden natuurlijk liever gezien dat de stoplich ten op de hoek van de Birkstraat weer in werking werden gesteld. Het uitvallen van die stoplichten daar is immers de oorzaak van alle problemen. Maar goed, de pot is leeg en wij schikken ons hierin." De De Savornin Lohmanschool geeft deze oplossing het voordeel van de twijfel. Over de positieve houding van gemeente en Rijkswaterstaat is me vrouw Eerkens zeer te spreken. "Het is goed dat er eindelijk iets gedaan wordt en vooral dat er snel iets gedaan wordt." De betonnen eilandjes gaan de gemeen te tussen de vijftien- en twintigduizend gulden kosten. De materialen worden door de gemeente geleverd, Rijkswa terstaat zal de uitvoering op zich ne men. In de commissievergadering van april zal het voorstel aan de orde ko men. Wanneer de gemeenteraad de plannen heeft goedgekeurd, zal er bin nen twee maanden met de klus worden begonnen. Vorige week donderdagmiddag werd tussen twee en drie een verkeerscontro le gehouden aan de Banningstraat. Tien automobilisten kregen een boete, om dat zij geen autogordels droegen. Ze ventig auto's werden door de politie ge controleerd. Een 21 -jarige Soester deed bij de politie aangifte van de diefstal van zijn porte monnee. Die werd vorige week woens dag uit een kleedkamer van C-drie ge stolen. Er zat vijftig gulden, een mu seumkaart, een bank- en een giropas in. bij: BLOEMFNHUIS Een 16-jarig meisje uit Soest is zaterdag licht gewond geraakt bij een aanrijding op de Di Lassostraat. Ze reed achter op een bromfiets mee, die werd bestuurd door een 19-jarige jongeman. Die rem de te laat af toen voor hem rijdende au to's de inrit naar het parkeerterrein bij het winkelcentrum indraaiden. Het meisje kreeg een fikse snijwond aan haar knie. De gezamenlijke Soester autohandel is niet van plan zich neer te leggen bij het verbod van de occasionshow op de Eng, waartoe het College van Burge meester en Wethouders vorige week ten tweeden male heeft besloten. De Soester dealerkring heeft daartegen officieel bezwaar aangetekend en in middels ook een verzoek tot schorsing van hot besluit ingediend bij de Raad van State. "We zijn het totaal oneens met de rede nering van het College," aldus de heer J. Stam, voorzitter van de Dealerkring. Al voor de vierde keer wil deze organisatie, waarin alle Soester autobedrijven sa menwerken, eind mei/begin juni de succesvolle occasionshow houden. De eerste twee shows werden op een terrein achter de Koninginnelaan gehouden, maar vorig jaar vond de show plaats op de Eng, waarvoor het gemeentebestuur zonder problemen het evenementen terrein beschikbaar stelde. Uiteraard werden daaraan de nodige voorschrif ten verbonden, o.m. met het oog op eventuele schade aan het terrein. Ook nu, meende de Soester Dealer kring, zou de gemeente wel toestem ming willen verlenen, zeker gezien het feit dat de show vorig jaar zonder pro blemen verliep. Dat pakte anders uit, want het College vond het - "uit milieu- De politiekorpsen van Soest, Baarn, Eemnes en Bunschoten zullen opgaan in één regionaal korps. Op 1 oktober dit jaar zal met deze reorganisatie wor den begonnen. In april 1993 zal Soest definitief opgaan in, zoals het nu al wordt genoemd, de BEBS-regio. De 38 gemeenten in de politieregio Utrecht zullen worden samengevoegd tot elf 'regionale éénheden'. Vorige week hebben de burgemeesters van de ze gemeenten, de Hoofdofficier van Justitie, de beoogde korpsbeheerders en de regiochefs, samen de Commissie van Overleg en Samenwerking, de plannen voor de reorganisatie goedge keurd. De ontwikkeling van deze plannen zal per project worden aangepakt en hier mee wordt in oktober begonnen. Er zal dan voor de burger nog weinig of niets van te merken zijn. Als eerste stap in het proces zullen de regiochefs worden aan gewezen. Het is een langzaam proces, waarna de korpsen op 6 april 1993 offi cieel moeten gaan samenwerken. In de praktijk zal dat al veel eerder gebeuren. Er wordt nu immers ook al op bepaalde terreinen door de politiekorpsen Baarn en Soest samengewerkt. Bij de indeling hebben een aantal over wegingen een belangrijke rol gespeeld. In de eerste plaats moet er ruimte zijn voor lokale wensen van de burgers. De wijkgerichte aanpak in Soest bijvoor beeld moet kunnen blijven bestaan, zonder dat Baarn, Eemnes en Bunscho ten daaraan meedoen. Daarnaast moet iedere basiseenheid alle voorkomende politietaken kunnen uitvoeren. Ten derde moet iedere eenheid ook justitië le taken, het opsporen van misdrijven, aankunnen. Wie vergelijkt leest de Soester Courant In regio Eemland is tot nu toe alleen in de gemeente Eemnes nog geen afde ling slachtofferhulp actief. Het is de bedoeling om deze afdeling in de herfst van 1990 officieel te openen. Tot die tijd nemen medewerkers uit Bunschoten, Baarn of Amersfoort in dien nodig contact op met slachtoffers uit Eemnes. Slachtofferhulp Eemland, aangesloten bij de Landelijke Organisatie Slachtof ferhulp te Utrecht, stelt zich ten doel slachtoffers van misdrijven en verkeers ongevallen adequate hulp te bieden. Soms is een luisterend oor voldoende, HEEL GERUSTSTELLEND vaak wordt informatie verstrekt over al lerlei zaken. De vrijwillige medewer kers begeleiden mensen b.v. bij bezoe ken aan de rechtbank of verlenen assis tentie bij het invullen van formulieren, het schrijven van brieven en verzoek schriften (b.v. voor het regelen van schadevergoedingen) of verwijzen naar instellingen als maatschappelijk werk. In 1990 heeft Slachtofferhulp Eemland 845 slachtoffers bijgestaan. Dit werd mogelijk door de inzet van veertig me dewerkers. Door de toenemende be kendheid van Slachtofferhulp en door de (laatste) komende uitbreiding in de regio, kan Slachtofferhulp Eemland nog een aantal nieuwe medewerkers ge bruiken. Naast Eemnes worden ook in Baarn, Soest, Amersfoort en Wouden berg nieuwe medewerkers gezocht. Alle vrijwillige medewerkers ontvan gen een opleiding van ca. tien dagdelen. Het is de bedoeling deze cursus voor begin juli af te ronden. Geïnteresseer den kunnen voor inlichtingen en opga ven bellen of schrijven naar: Slachtof ferhulp Eemland, van Asch van Wijck- straat 45, (politiebureau) kamer 204, 3811 LP Amersfoort, tel. 033-610805 of in Soest tel. 27719. I HRD 540 videorecorder Éleze week start de provincie Utrechl ftet de inspraakprocedure voor hei léleidsplan natuur en landschap Utrecht (BNLU). Gemeenten, belan genorganisaties en geïnteresseerden linnen hun mening over dit plan ge en. De inspraakprocedure loopt van japril tot en met 3 juni 1991. Vanaf 4 pril ligt het plan ter inzage op alle ge meentehuizen in de provincie Utrecht. Iedereen die op het plan wil reageren j&n tot en met 3 juni een schriftelijke sactie indienen bij het provinciebe- luur. In het najaar zal het plan met de «sultaten van de inspraak worden Xorgelegd aan Provinciale Staten, itrecht is eerste provincie die na het verschij- van het Nationaal Satuurbeleidsplan met zo'n uitgewerkt fian komt. Noodzaak De achteruitgang van planten en dieren zet zich voort. Een belangrijke oorzaak hiervan is verlies, versnippering en iso latie van leefgebieden. Hierdoor kun nen vele soorten planten en dieren zich niet meer handhaven. Ook de aantas ting van de kwaliteit van de leefgebieden is een bedreiging. Zure regen, mestoverschotten en verdroging van de tiiodem tasten de natuur aan. De grote wrscheidenheid van landschapstypen zbals wij die nu nog kennen wordt be- <»eigd. Öe provincie Utrecht wil hier wat aan toen. Daarom heeft zij in het BNLU fen aantal doelen opgenomen om de «staande natuur- en landschappelijke waarden zoveel mogelijk te bescher men, waar mogelijk te herstellen en ver- r te ontwikkelen. Eén van de doelen is om te komen tot een goede samen hang tussen de verschillende natuurge bieden in de provincie. Dit gebeurt door het opzetten van een ecologische hoofdstructuur. Ecologische hoofdstructuur Een ecologische hoofdstructuur be staat uit drie soorten gebieden: de kern gebieden, de natuurontwikkelingsge bieden en de verbindingszones. De kerngebieden hebben een nationale of zelfs internationale betekenis voor de natuur. In Utrecht omvatten de kernge bieden onder andere de oude bosker- nen in de Kaapse bossen, de Amerong- se berg en de Grebbeberg, de Leusder- heide, het Vechtplassengebied, delen van de Eempolder, het veenweidege- bied en de uiterwaarden. In de provin cie is ongeveer 45.000 hectare kernge bied. Naast deze kerngebieden zijn er ook ge bieden die zich kunnen ontwikkelen tot zo'n kerngebied, de zogenaamde na tuurontwikkelingsgebieden. Bij het se lecteren hebben GS ook de samenhang van deze gebieden met de kerngebie den laten meespelen. Voorbeelden van natuurontwikkelingsgebieden zijn de beken in de Gelderse Vallei, de land goederen langs de Vecht, het Stroom gebied van de Hollandse LJssel en het veen weidegebied tussen Nieuwkoop en Vinkeveen. Het gaat hierbij om onge veer 4200 hectare. Tenslotte zijn er de verbindingszones, die moeten zorgen voor migratiemoge lijkheden tussen de gebieden. Zo wordt de uitwisseling van plant- en diersoor ten verbeterd. In Utrecht is de verbin ding tussen de Loosdrechtse en Vinke- veenseplassen van goort belang. Ook de verbindsingszones in de Lopiker- waard zijn zeer belangrijk. Als verbin dingszones is ongeveer 500 hectare aangewezen. Gedeputeerde Staten wil len de bestaande verscheidenheid in na tuur en landschap in de provincvie handhaven. Bijzondere aandacht krij gen daarom de Gelderse Vallei, de ran den van de Heuvelrug en het buitenge bied van de grote steden. Maatregelen Om deze variatie te bewaren stellen GS een groot aantal maatregelen voor. Zo wil het College minder grondwateront trekking rond het plassengebied en een eventuele (gedeeltelijke) inundatie van de Bethunepolder. Over dit laatste zal pas worden besloten indien op een an dere manier in voldoende drinkwater kan worden voorzien. Ook de aanleg van grootschalige moerassen tussen Nieuwkoop en Vinkeveen wordt voor gesteld. De uiterwaarden langs de Ne- derrijn en de Lek zijn zeer in trek als fourageer- en pleisterplaats voor vogels en dieren. GS willen daarom de "ver stening" van de oevers van de Lek te gengaan. GS stellen voor om rechtgetrokken beekjes weer te laten slingeren, bijvoor beeld de Moosterbeek en de Modder- beek. Heidegebieden liggen vaak zeer geïsoleerd. Om ze met elkaar te verbin den stellen GS voor bospaden te ver breden met langs de kanten heide. Ook behoort het omvormen van bos tot hei de tot de mogelijkheden. Bijzonder is dat er in bossen bij Hol- landsche Rading nog dassen voorko men. Versnippering van het leefgebied en verontrusting van deze dieren moet voorkomen worden. Oefenterreinen Belangrijke gebieden van het Utrechtse deel van de ecologische hoofdstructuur worden gebruikt voor militaire oefenin gen. Het Streekplan Utrecht verzet zich tegen verdere intensivering van het mi litaire gebruik. Wanneer, gelet op de in ternationale ontwikkelingen, het Rijk kiest voor buiten gebruik stellen van militaire terreinen, dienen zo snel mo gelijk de Leusderheide en het oefenter rein De Stompert onder beheer te ko men van particuliere natuurbescher mingsorganisaties. In de ecologische hoofdstructuur liggen veel agrarische gronden met grote na tuur- en landschappelijke waarden. GS streven ernaar om die waarden zoveel mogelijk te beschermen. De provincie wil met de boeren overeenkomsten sluiten voor natuurvriendelijk beheer van deze gronden. Dit gebeurt op vrij willige basis. Nieuw aan te leggen bos gebieden moeten een belangrijke bij drage gaan leveren aan de verbinding van de leefgebieden in de ecologische hoofdstructuur. De provincie sireeu ernaar om veruere verdroging van de bodem in Utrecht te voorkomen. Dit kan consequenties hebben voor de landbouw (beregening) en de industrie (koelwater). Verder is terugdringing van grondwaterwinning op en langs de Utrechtse Heuvelrug en in het Vechtplassengebied gewenst. Voor de meest kwetsbare gebieden is het noodzakelijk om de druk van re creatie en toerisme te verplaatsen naar andere gebieden. Nieuwe recreatiemo gelijkheden moeten zoveel mogelijk buiten de ecologische hoofdstructuur komen te liggen. Geen enkel gebied is "waardeloos". De gebieden buiten de ecologische hoofd structuur vervullen eveneens een be langrijke natuurfunctie. Zij vormen be langrijke leefgebieden voor meer alge mene soorten. Verder doen zij dienst als buffer voor bijzondere natuurgebie den. In deze gebieden streeft de provin cie ernaar om door middel van ecolo gisch beheer van wegbermen, sloten en beplantingen de natuurwaarden verder te versterken. oogpunt en dan vooral het beschermen van de bodem" - plotseling "bijzonder ongewenst" dat de show daar weer zou plaatsvinden. Als argument hanteerden B. W. "dat de bescherming van het milieu-belang ten aanzien van een speelveld waar met grote regelmaat kin deren spelen, groter geacht moet wor den dan het economische belang dat is gediend met de autoshow", temeer nu er steeds strengere eisen ten aanzien van het milieu worden gesteld. Het College rept in dat verband zelf over het bevor deren van het milieubesef bij de burgers en de voorbeeldfunctie van de gemeen te. Aan het feit dat vorig jaar wél toestem ming was gegeven konden de dealers geen rechten ontlenen, schreven B. W., en de indruk dat ze daar wel op mochten rekenen was zeker niet ge wekt. Een andere openbare lokatie had het College niet, maar het deed de dea lers nog wel de suggestie aan de hand om eens kontakt op te nemen met De fensie, want de "spottersplaats" bij de vliegbasis zou misschien wel een mooi alternatief zijn. Twee maten De Dealerkring reageerde daarop met een hernieuwd verzoek, omdat zij vindt dat de gemeente met twee maten meet als kermissen en circussen - met alle on gerief door vrachtwagens etc. - zonder bezwaar wel op de Eng gehouden mo gen worden, maar de occasionshow niet. Eventuele bodemverontreiniging, zo beloofden de dealers, zou voorko men worden door het plaatsen van plas tic bakjes met filterdoek, als de auto's al zouden lekken, want die worden van te voren allemaal geprepareerd. Er volgde een gesprek met de wethou ders Swinkels en Menne, waarbij nog eens gewezen werd op de voorgenomen maatregelen en de alternatieve lokaties werden afgewezen, zoals het parkeer terrein aan de Weegbreestraat/Smits- weg, door een van de wethouders zelf genoemd. Geen goed idee, aldus de dealers, want dan krijgt de show mis schien het imago van een "automarkt", en als de dealers érgens niet mee ver eenzelvigd wilen worden is het wel de "straathandel". Er is geen andere loka tie te vinden die voldoet aan de wensen over bereikbaarheid, grootte en "uit straling", aldus de Dealerkring. Ook in tweede instantie leverde dat echter geen vergunning op. Duidelijk werd dat het College in meerderheid (Swinkels, Kingma, Visser) tegen de STEENHOFFSTRAAT 53 - SOEST toestemming bleef en een minderheid (Menne en burgemeester De Widt) als nog akkoord wilde gaan. De dealers kregen dus opnieuw een negatieve be slissing op hun verzoek. Speelveld? Dealerkring-voorzitter J. Stam is daar over bijzonder teleurgesteld. Opnieuw constateert hij het meten-met-twee- maten en een gebrek aan "gelijkberech tiging" en stelt hij met verbazing vast dat het de gemeente spreekt over een "speelveld" wat vorig jaar nog expliciet een "evenemententerrein" heette. "Als je bovendien kijkt wat er soms aan au to's op het gras staat als er gevoetbald wordt - moet dat dan ook niet verboden worden...?" Gestoten heeft hij zich bijzonder aan een uitspraak van wethouder Swinkels in een dagblad, waarin plotseling ook het tegengaan van de stimulering van de autoverkoop een argument wordt ge noemd om toestemming voor de show te weigeren. "Maar ze zou wél akkoord zijn gegaan met de spottersplaats of eventueel de Smitsweg. Dan moet ze mij het verschil maar eens uitleggen waarom we op de ene plek de verkoop wél mogen bevorderen en op de andere niet..." De Soester dealers hebben alle begrip voor het feit dat de gemeente zwaar tilt aan de milieu-problemen. "Maar we zorgen er op deze manier juist voor dat er geen afval komt, we ruimen alles op. De gemeente vaart daar in zekere zin wel bij," aldus de heer Stam, die nog eens onderstreept dat de dealerkring "goed in elkaar zit". "Het lijkt erop dat het linkse deel van het College nogal doorslaat als het om het milieu gaat," aldus de heer Stam. "Nu moeten de auto's het opeens ont gelden. Dat blijkt ook al uit allerlei ver keersmaatregelen, die we als burgers toch ook moeten betalen." Het woord autootje-pesten aarzelt hij niet in dat verband in de mond te nemen. 'Tegengas' De dealerkring heeft haar hoop nu ge vestigd op het "tegengas" van andere raadsleden en rekent erop dat de kwes tie in de gemeenteraad wordt bespro ken. Er is inmiddels ook een officieel bezwaarschrift ingediend en bovendien heeft de afdeling rechtspraak van de Raad van State een verzoek tot schor sing van de beslissing gekregen. "We weten niet zeker of dat kan," aldus de heer Stam, "maar de tijd dringt, en an ders spannen we een kort geding aan." DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 De bekende Concert- en Oratoriumzanger Hendrik C. van Oort. Hoofdleer- aar aan het Amsterdamsch Conservatorium, zanger van grooten naam, zoow el in het binnen- als in het buitenland heeft Soest als zijn blijvende woonplaats gekozen. Vele der optredende kunstenaars behoorden tot zijn leerlingen, o.a. Jac. Ca- ro, Suze Luger, Lize Ohms, Jos Groenen, Jo Immink en vele anderen. Van Oort maakt regelmatig deel uit van de examen-commissie voor de Staats examens voor Muziek. Behalve als zanger heeft hij naam gemaakt als componist van vele liederen, kinderliederen en kleine koorwerkjes. Vele dezer lieren worden gaarne gezongen op "Volkszangavonden", evenals de kinderliederen regelmatig terugkomen in de radiouitzendingen van het koor van Willem Haspe. (Het schoollied klinkt in de huiskamer) en andere. Voor de heer v. Oort den zangerloopbaan koos, was hij pianist (dipl. Mij, t.b.d. Toonkunst) en als zoodanig begeleidde hij vaak zich zelf op zijn lieder avonden. Zijn zoon Jan van Oort, leerling van Hendrik Rijnbergen behaalde verleden jaar zijn eind-diploma voor viool aan het Amsterdamsch Conservatorium en trad reeds eenige malen met succes als solist en kamermuziekspeler op. AANGEREDEN De 87-jarige E.P.M., wonende op de Molenstraat, wandelde Dinsdagmorgen op de Steenhoffstraat niet ver van zijn woning. Toen hij deze straat wilde oversteken, naderde juist een auto waardoor hij waarschijnlijk bevreesd is geworden. Zijn wijfelen veroorzaakte een aanrijding, waardoor hij kwam te vallen en aan hoofd en handen werd gewond. Dr. De Vos, die de eerste hulp verleende achtte overbrenging van M. naar het R.K. Ziekenhuis te Amersfoort noodzakelijk. Daar bleek echter, dat zijn toe stand bevredigend was. AANSLAG OP WIELRLTD STER Dinsdagavond te ongeveer kwart voor 12 heeft een onbekende een laffe aan slag gepleegd op Mej. E.J.V., wonende op de Molenstraat. Toen zij op dit tijdstip van haar betrekking op weg was naar huis en zich nabij den Soester Engweg bevond gaf, zoo meende zij althans, genoemde onbeken de persoon, die haar blijkbaar had gevolgd haar een stoot in den rug, waarna hij haar ijlings voorbijreed. Eenige oogenblikkenJater thuis gekomen bemerkte zij, dat zij bloedde en een steekwond tusschen de schouderbladen had opgeloopen, waarom oogenblik- kelijk de hulp van Dr. J.H.A. Rupert werd ingeroepen. Deze constateerde, dat de wond met een scherp voorwerp moest zijn toege bracht en dat het longvlies was geraakt. Hoewel de toestand van Mej. V. ernstig is, is deze toch bevredigend. Een direct door de politie ingesteld onderzoek had nog geen resultaat. Waar het echter van groot belang is, dat eenig licht in deze zaak komt, wordt een ieder, die eenige inlichtingen zou kunnen geven, verzocht hiervan direct bij de politie mededeeling te doen. SOEST GAF MET MILDE HAND W.H.N. heeft haar plaats in de harten van de Soester bevolking veroverd. Den le April is de eerste inzameling gehouden van dekking, kleeding, schoei sel, levensmiddelen enz. Wij kunnen zeer dankbaar zijn voor de gaven, die opgehaald zijn. De dames en heeren, die zich met deze taak belast hadden, waren getroffen dor de groote medewerking en voorkomendheid, waarmede zijn ontvangen werden. Dinsdag 8 April zullen de dames en heeren van de W.H.N. het werk voltooi en. Wij hopen dat Soestdijk een even groot succes rpoge worden als Soest. Geef met liefde, hulp Uw plaatsgenooten, help het Nederlandsche volk, want één is het volk van Nederland. VERNIELING Zondagmiddag moest de politie een onderzoek instellen in een ernstig geval van vernieling van een der gebouwen der Sibella Verhoeve-Stichting aan den Hellingweg, welk gebouw tot voor kort bezet is geweest door den Opbouw- dienst. Niet minder van 15 groote ruiten bleken ingeworpen, waarvan de schade op plm. f 150,- werd geschat. De daders bleken te zijn de 11-jarige F. V., de 8-jari- ge G. V., de 9-jarige J. G. en de 10-jarige J.D. Tegen de deugnieten is proces verbaal opgemaakt.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5