Hulleman arttóhocK [oeveel weger m 'Kattige' expositie in Museum Oud Soest Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Schilderkunst Pools II Woordkunstenares Tine Ruysschaert in C-drie 'De legende van Tijl Uilenspiegel' Vakantiekamp met Welzijnswerk Rommelmarkt van Welzijnswerk ANBO-themamiddag Expositie in Kasteel Groeneveld Macrofoto's van Coen Postma Groot feest op koninginnedag op Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Opgenomen stemmen in PASO-Iezing Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Al 350 jaar populair: de fuchsia! Vooijaarsruilbeurs 'Eat a bowl of tea' gggPAÓ~10APRILTÖÖT; Super van Doom geeft ver Free Claasen Kwartet Klachten bezorging Soester Courant Videoband als hulp bij afvallen ES PR wnFNSPAG 10 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 14 Creatief Centrum Expositie De hele maand april exposeert Foto- proeD Soest in het Witte Café en de ex positieruimte van C-drie. Alle leden, waaronder o.a. Wim Pin en Huib Lim- ber„ (zij exposeerden in 1990 al ver scheidene foto's in C-drie) exposeren hun prachtige en boeiende foto's. Bijna ieder lid van deze fotogroep heeft een B M.K.-titel (Bondsmeesterklasse) ontvangen. De foto s zijn voornamelijk in zwart/wit en hebben o.a. als thema's: natuurlandschappen, stad, industrie en architektuur, straatartiesten en bewo gen onderwerpen. De fototentoonstel ling is gratis te bezichtigen op werkda gen van 8.30- 17.00 uur en van 19.00- 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 18.00 uur. Zondag gesloten. Theater met Tine Ruysschaert Tine Ruysschaert brengt op donderdag 18 april de schitterende voorstelling "De legende van Tijl Uylenspiegel". De tekst is een unieke mengeling van een aantal literaire genres, de legende, de historische roman, het epos, maar ver toont ook romantische trekken. TijlUy- lenspiegel begint om 20.30 uur. De toe gang is fl 2,50 en voor CJP/Pas 65 f10,00. Kinderbios Vrijdag 19 april is het de laatste keer Kinderbios van dit seizoen. Om het sei zoen af te sluiten draaien we een hele boel tekenfilms achter elkaar. Een te kenfilmparade dus om niet te missen. Aanvang 15.45 uur. Duur 70 minuten. Toegang f2,50. Jazz Zondag 28 april is er ook het laatste jaz- zoptreden van dit seizoen. Polo de Haas en het Leom Jansen kwartet nemen de ze taak voor hun rekening. De muziek die ze maken heeft spannende perspec tieven voor mensen die niet in hokjes denken. Het is niet alleen jazz, maar ook een beetje minimal musig Spaanse volksmuziek en kleine thema's van Polo de Haas. Daarbij wordt er veel geïm proviseerd wat de verbindende factor van de muziek vormt. De prachtige stem van Leoni Jansen maakt het ge heel op een perfecte manier af. De aan vang is om 15.00 uur en de toegang is gratis. Wordt verwacht april: expositie fotogroep Soest 18 april: Theater: Tine Ruysschaert met "De legende van Tijl Uylenspie gel". 19 april: Kinderbios: tekenfilmparade 28 april: Jazz: Polo de Haas en Leoni Jansen kwartet. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Wiliaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be- reiken onder tel. 02155-22188. In het najaar brengt de Volksuniversi teit voor de liefhebbers van de schilder kunst de cursus: "Rembrandt". Het is gelukkig niet nodig tot het jaar 2006 te wachten om weer een groot aantal werken van Rembrandt bijeen te zien! Meestal wordt een overzichtsten toonstelling van een beroemd kunste naar gekoppeld aan diens geboorte- of sterfjaar. Lang voor dat verre toekomstjaar zullen drie grote musea: het Rijksmuseum in Amsterdam, The National Gallery uit Londen en het Kupferstichkabinett uit Berlijn, met vele andere musea uit de hele wereld, werk van Rembrandt teza men brengen in een belangrijke ten toonstelling. die van december 1991 tot in maart 1992 in Amsterdam te zien zal zijn. De collectie zal een groot aantal (50) van zijn schilderijen en grafisch werk (tekeningen en etsen) omvatten. Daarnaast zal ook werk van een aantal van zijn leerlingen getoond worden. Een interessant gegeven, omdat in de loop der jaren de inzichten veranderd zijn over wat als een- "echte Rem brandt" beschouwd mag worden. Een aantal oorspronkelijk aan hem toege schreven schilderijen wordt nu herkend als werk van zijn leerlingen. Deze ten toonstelling zal ook duidelijk maken hoe dat beoordelingsproces van de au thenticiteit van "een Rembrandt" ver loopt. De Volksuniversiteit organiseert voor deze belangrijke tentoonstelling een voorbereidende cursus van vijf avonden. Docente: mevr. dr. Ruth Le Febvre- Feld. Aanvang cursus: maandagavond 4 november a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. Na een succesvol eerste jaar start de Volksuniversiteit in het najaar een ver volgcursus Pools. Naast de taal wordt er ook aandacht besteed aan het land, de inwoners en hun cultuur. Docente: mevr. H. de Vries-Janczak. Aantal lessen: 25. Aanvang cursus maandagavond 23 september a.s. van 20.30 tot 22.00 uur. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1. Tel: 22195. Kantoor ge opend: maandagochtend van 10.00 tot 12.30 uur en donderdagochtend van 10.00 tot 13.30 uur» Op donderdag 18 april is in C-drie Tine Ruysschaert te zien met haar voorstel- lnë 'De legende van Tijl Uylenspie- rL i ^eSende d'Ulenspiegel van Charles de Coster viel als een steen in de Belgische en politieke kikkervijver van de jaren 1860/70. Charles de Coster maakte van de Vlaamse nar echter een vrijheidsstrijder in de 16e eeuw, de tijd van Reformatie en Spaanse bezetting. De Costers meesterwerk verscheen in 1867de vertaling van Willy Spillebeen heeft het opnieuw geactualiseerd. Tine Ruysschaert zag in "La Legende d'Ulenspiegel" allerlei paralellen met wat er vandaag de dag nog overal gaan de is. Oorlog en collaboratie, verdrukking, terreur en de schreeuw om vrijheid. Ti ne wil met haar voorstelling de parallel len niet in de verf zetten, maar hoopt wel dat het publiek er iets van ziet. De tekst van haar voorstelling bestaat uit veel humor en volkse slimmigheid, maar soms ook uit bitterheid, verzet en tederheid. Dit alles wordt doorspekt met liederen op muziek van Dirk Bros se, die weer door Tine in sappig Vlaams ten gehore worden gebracht. "De le gende van Tijl Uilenspiegel" is een ode aan de vrijheid en aan de levensvreug de; een prachtig natuurgedicht en een aangrijpend menselijk drama. Voor Ti ne was toneelspelen van kinds af aan al een wensdroom. Vaak ging ze met haar ouders, die in amateurgezelschappen zaten, mee. In Gent volgde ze de toneel school en besteedde ze extra aandacht aan haar stemvorming. In Tilt en Kortrijk maakte ze deel uit van kleine ensembles en in 1974 kwam haar solo-carrière van de grond. De voor stelling begint om 20.30 uur en de toe gang is 12 gulden 50, voor CJP/Pas65- houders een tientje. Men kan kaarten reserveren bij de administratie van Cul tureel Creatief Centrum C-drie, Wil iaertstraat 49, tel. 22188. De stichting Welzijnswerk Soest orga niseert dit jaar een vakantiekamp voor jongeren van zes tot twaalf jaar. Van 29 juli tot en met 2 augustus wordt er vakantie gevierd in vakatiecentrum 'de Woensberg' in Huizen. In het Huizen heeft de Stichting Wel zijnswerk een tentenkamp gehuurd. Ook is er een groepsruimte beschik baar, waar bij slecht weer spelletjes ge daan kunnen worden. Bij mooi weer zijn er mogelijkheden te over in de om liggende bossen en de randmeren. Het uiteindelijke programma wordt be kend wanneer de organisatoren weten .hoeveel kinderen er meegaan. In ieder geval staat een bezoekje aan het ont spanningspark Oud Valkeveen op het programma. Per vijf kinderen gaat één begeleider mee, zodat ieder kind vol doende aandacht krijgt. Vervoer wordt door vrijwilligers geregeld. Afhankelijk van de leeftijd van de deelnemers kan er ook gefietst worden. Inschrijven kan nog tot 18 april. De kos ten voor deze week vakantie bedragen inclusief alles 75 gulden. Vijftien gulden wordt alvast bij inschrijving betaald. Dit lage bedrag is mogelijk, door de giften en donaties die zijn toegezegd en omdat het kamp zelf ook een behoorlijk be drag subsidieerd. Waqneer dat bedrag te veel is, moet men even met Welzijns werk bellen. Er zijn best oplossingen te bedenken, zoals betalen in termijnen. Men kan zich bij buurthuis De Vangrail opgeven voor deze vakantieweek. Daar kan men ook terecht voor meer infor matie. 93 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG Het Kruispunt Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987. Woensdag 17 april: Instuif voor kinderen van 4 tot 9 jaar; Koekjes bakken en tekenwedstrijd! Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f I,-. De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Woensdag 17 april: Instuif voor 4- tot 9-jarigen: Buttons maken en een verrassing! Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Kosten: f 1,-. Zaterdag 13 april: Bingo voor volwassenen. Vanaf 20.00 uur zijn er leuke prijzen te winnen. De zaal is open om 19.30 uur. Op zaterdag 27 april organiseert Stich ting Welzijnswerk Soest een rommel markt op het terrein van De Vangrail aan de Nachtegaallaan. De band Deep Trouble zal daarbij een wervelend live optreden verzorgen. Op de rommelmarkt zal men voor een prikkie meubels, tweedehands kleding, serviesgoed en leuke snuisterijen kun nen vinden. Ook voor wie op zoek is naar baby-artikelen, speelgoed, schil derijen en antiek is het de moeite waard even langs te gaan. De organisatoren kunnen nog steeds spullen gebruiken. Er worden nog op zaterdag 13 en zater dag 20 april spullen opgehaald. Daar voor kan men bellen met mevrouw Mulder, tel. 14441. De afdeling Soest van de ANBO orga niseert op vrijdag 12 april een thema middag met als onderwerp: 'Gezond ouder worden, wat kan ik er zelf aan doen?' in de Vijverhof om 14.00 uur. Alle Soester 50-pJussers zijn van harte welkom op deze middag. De toegang is gratis. Een wijkverpleegkundige en een diëtis te zullen ieder een inleiding houden, terwijl er volop gelegenheid geboden wordt tot het stellen van vragen. Macrofoto's van Coen Postma zijn vanaf zaterdag 20 april te zien in Kas teel Groeneveld te Baarn. Foto's, ge maakt door een microscoop van bijna alledaagse dingen wekken verwonde ring over alles wat de natuur zo raad selachtig maakt. "De verwondering is de bron van alle fi losofie", zo zei Plato het en wijlen dr. Coen Postma heeft het tot zijn lijf spreuk gemaakt. Postma was huisarts in ruste. Na op het Westfriese platteland een huisartsenpraktijk te hebben opge bouwd, vestigde hij zich in Bussum waar hij de praktijk van zijn vader over nam. Toen Postma 61 jaar was, hield hij ermee op om zich geheel te kunnen wij den aan zijn tweede levenswerk: het fo tograferen door de microscoop en met sterk vergrotende lenzen. Van deze hobby had Postma geen dag spijt, het is dan ook een echt levenswerk geworden. "Soms vind ik de dingen op een foto mooier dan ze in werkelijkheid zijn", vond hij. Postma voelde zich geen kunstenaar, maar was het wel. Zijn foto's zijn méér dan razendknappe presentaties van een bezeten onderzoeker; ze zijn het resul taat van de gevonden schoonheid. Die dingen die in het dagelijkse leven moei lijk zijn waar te nemen. Deze dingen wilde hij doorgeven aan anderen om ze deelgenoot te maken van zijn verwondering. Het is de verwondering over ongelooflijk goed geconstrueerde "kleinigheden" die Postma han het werk heeft gezet. Een fotograaf met zijn specialisatie zou al het kleine kunnen fotograferen, denk je, maar hij heeft zichzelf beperkingen opgelegd. Hij beperkte zijn fotografisch werk uitsluitend tot eenvoudige levens vormen. "Zonder knutselen en improviseren gaat het niet", zei Postma altijd. Zo heeft hij bijvoorbeeld voor het fotogra feren van mycelium of zwamvlok een met mycelium omsponnen takje in een bakje water gelegd. Mosplantjes uit een kussentje mos zette hij allemaal netjes Twee brandnetelharen, 17Ox ver groot, gefotografeerd door dr. Coen Postma. op een rij, en het knappe ervan is uai ze op de foto allemaal even scherp zijn. Er is niet mee geknoeid. Hoe hij kans,gezien heeft een enkel pa rachuutje pluis van de paardebloem volledig scherp op de foto te krijgen was wel bijzonder inventief. Hij heeft een gaatje geboord in een glasplaatje en het zaadje erdoorheen laten zakken. Het kwam toen aan zijn parachuutje te han gen. Op het pluisje werd een dun glas plaatje gelegd, zodat alle haartjes op het onderglas werden gedrukt. Alleen dat laatste al is een ongelooflijke heksen toer. Het resultaat was dat alle haartjes van het parachuutje stralend op de foto staan. De schoonheid die hij zocht en vond fo tografisch vastleggen en aan anderen doorgeven, heeft hem na het beëindi gen van zijn artsenpraktijk veel voldoe ning geschonken. Tot het einde van zijn leven heeft hij zijn werk mogen doorge ven. Ruim dertig van zijn mooiste op- namens zijn te zien in Kasteel Groene veld, tot 7 juli 1991. "Er was een heel mooie centsprent van een kat te koop in de RAI en ik wist dat die zou gaan naar degene die er het eerst voor kwam,.Om kwart voor vier, ruim voor de tentoonstelling zou open gaan, was ik er, ik stond bijna vooraan. In de catalogus had ik nagekeken waar die handelaar zijn stand had, en toen de deuren opengingen kon ik er met een heenstormen. Ik was de eerste en zo heb ik hem kunnen kopen. Ik ben er dolblij mee. Ja, hij zal ook op de ten toonstelling te zien zijn." Jetty de Niet levert, samen met Fenny Boneschanker, de honderden katte- voorwerpen die de komende weken in Museum Oud Soest te zien zullen zijn naast de permanente tentoonstelling. Slechts een enkel stuk uit de verzame ling van de twee Soester vrouwen blijft thuis achter omdat het te dierbaar is voor de uitleen. Jetty begon aan haar verzameling toen ze zo'n 17 jaar geleden in Soest kwam wonen. Vooral in het begin kréég ze veel, maar ze is in de loop der jaren se lectiever geworden en daardoor meer aangewezen op eigen aankoop. Textiele zeefdrukken van katten (van Nel Heins), litho's, etsen van Ella van Schaik (dezelfde van het poezenkwar- tet - dat ook op de tentoonstelling te zien zal zijn), een bronzen kat van Ger- dy Oskam, oude kinderboeken over katten, de Gelaarsde kat in vele vor men, affiches, antieke briefkaarten, re clameplaten van katten, enz., enz. Voor Fenny begon het verzamelen ook zo'n kleine twintig jaar geleden toen haar grootmoeder haar een theepot in de vorm van een poes cadeau gaf. De theepot bestaat nog steèds en is een van de 320 voorwerpen die ze allemaal voor de tentoonstelling ter beschikking stelt. Ze heeft haar verzameling deels gekre gen, deels gekocht, tot uit Portugal en Egypte. "Ze mogen desnoods mijn tele- Een textiele zeefdruk van Nel Heins, met ervoor Tsjechisch kattebeeldje plus nog de helft van een "schoorsteenstel' - deel van de collecties die de komende weken te zien zijn in Museum Oud Soest. visie meenemen, de CD - als ze de kat ten maar laten staan", zegt ze. Thuis staat haar verzameling in een grote, driedelige kast met glazen deuren. Jen- ny's objecten liggen, staan en hangen door het hele huis. De twee exposanten hebben allebei thuis ook levende poezen, elk twee. Ze zijn het er ook over eens dat twee een goed aantal is: niet zoveel dat je er on voldoende aandacht aan kan geven, net genoeg dat ze elkaar gezelschap kunnen houden, met elkaar kunnen spelen. De verzameling van Fenny omvat voor al voorwerpen als zeepjes in de vorm van een kat, aardewerk, koper, katte- kaarsen, blikjes met afbeeldingen van katten en nog veel meer. Dit alles zal de komende zes weken in Museum Oud Soest, Steenhoffstraat 46 ("Artishock- gebouw") te zien zijn, zaterdag- en zon dagmiddag van half twee tot vijf uur. Toegangsprijs f2,50, kinderen fl,00, gratis voor vrienden van het museum en voor houders van de museumjaarkaart. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' or ganiseert voor de negende keer een groots feest op koninginnedag. Even als voorgaande jaren wordt een enor me hoeveelheid energie gestoken in de voorbereidingen van de festiviteiten. Ook dit jaar zijn er weer 45 spelletjes en atrrakties te beleven op het terrein aan het Vedelaarpad. Het zijn te veel aktiviteiten om op te noemen, maar enkele zaken verklappen we nu al: er is eèn rodeostiër waarop men moet proberen.zolang mogelijk te rijden, en er is een moonwalk. Dit is een gigantisch luchtkussen met hindernis sen, een heuse kindertrein rijdt steeds met 25 kinderen een rondje door Over- hees. Verder zijn er optredens van de Charel- li, de man die kan goochelen en grap pen. Het Houten's saxofoonkwartet zorgt voor de muzikale noot en als top- attraktie treedt de Amerikaanse Marty le Gray op. Deze man doet alles op een eenwieler, goochelt met vuur en akro- batiek en heeft al heel wat prijzen op zijn naam staan. Dit is slechts een kleine greep uit de hoeveelheid aktiviteiten die geboden wordt. Er blijven heel veel spelletjes waar kinderen lekker in hun eentje hun gang kunnen gaan en regelmatig is er een groots optreden van bovengenoem de gasten. De entree is slechts f 1,50 per persoon ongeacht de leeftijd. De catering wordt verzorgd door 'De Tromslager' en verder bedankt de kin derboerderij de volgende bedrijven die dit feest mede mogelijk maken: Bakke rij Ben Rademaker, Hooijer, Big Boss Wolfsen, De Soester Onderlinge Brandverzekering, uitgeverij Sybex, Bloemisterij Van Oest, Meesterschil ders Ed van de Bergen, Bouwman Communicatie en Procar. Zij nemen al lemaal een bepaalde aktiviteit voor hun rekening, zodat het mogelijk is dit feest te organiseren. Dit betekent ook dat bij na alle aktiviteiten die dag gratis gedaan kunnen worden, op zes na. Hopelijk schijnt de zon en wordt het een prachti- De Nederlandse Vereniging ter Bevor dering van Paranormale en Sociale Ontwikkeling (PASO) organiseert op woensdag 17 april een lezing over het paranormale-stemmenfenomeen. De hr. Hamaker zal een lezing en demon stratie geven van op band opgenomen stemmen van overledenen. De avond begint om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. Het adres is de Vangrail, Nachtegaal- weg 8c, Soest. De toegang bedraagt 2 gulden 50 voor ledén en 6 gulden voor niet-leden. Voor nadere informatie/reserveringen kan men bellen: 035-213886 of 02153- 82927 (beide nummers na 18.00 uur). RADIO SOEST FM 105.9 MHz/97.0 MHz (kabel) Postbus 193, 3760 AD Soest Studio: tel. 2 04 20 Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 11 april: Van 9.30 - 11.30 uur zijn de volwasse nen van de knutselklub weer present. Mooie dingen maken met veel plezier en hulp onderling voor maar f 2,50 inklusief koffie en materialen. Van 10.00 -14.00 uur komt 'De Hoek steen' uit Zeist met een groep kinderen schoolreis vieren. Er staan diverse leu ke aktiviteiten op het programma met als slot: 'Fauteuille fan fantasie', het nieuwste toneelstuk van de theater groep van de kinderboerderij. Van 15.45 - 17.45 uur: Twee kinderen die jarig zijn komen hun feestje vieren. Vrijdag 12 april: Vandaag komen twee groepen van de basisschool De Bron op bezoek. Zij doen mee aan het natuuredukatiepro- jekt van Marieke. De eerste projekten die zij dit seizoen georganiseerd heeft, lopen bijna ten einde en leveren veel positieve reakties op. De voorbereidin gen voor het volgend seizoen zijn al in volle gang! •Zaterdag 13 april: Uiteraard weer drie verjaardagspartij tjes vanmiddag. Deze beginnen om 13.30 uur en duren tot 16.00 uur. In diezelfde tijd kunnen kinderen vanaf 8 jaar helpen met het verzorgen van de dieren. •Dinsdag 16 april: Van 9.30 - 11.30 uur: Peuter/ouderak- tiviteit. Deze aktiviteit is deze maand nog op dinsdagochtend, in de maanden mei en juni worden deze aktiviteiten ge houden op de woensdagochtenden i.v.m. de schoolreizen die wij dan orga niseren. De tijd blijft hetzelfde, alsmede de prijs van f 3,- per kind/ouderpaar. Van 10.00 - 11.30 uur doet een groep van de Insingerschool mee aan het na- tuuredukatieprojekt en van 13.30 - 15.00 uur een groep van De Bron. Woensdag 17 april: Dit keer geen toneelstuk op de woens dagmiddag omdat een aantal spelers hard zit te werken voor hun schoolop- gaven. Wel gaan we vanmiddag leuke spelletjes doen en ritjes maken met de ezelkar. Het begint om 14.00 uur en -kost maar l gulden. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Lezing op 16 april: Pater Charles Plumier, Jezuïet, ont dekte in de tweede helft van de zeven tiende eeuw als botanicus van Lode- wijk de Veertiende (de Zonnekoning) in wat wij nu kennen als de Domini caanse Republiek een sierlijke bloeiende struik, die hij de naam Fuchsia Triphylla flore coccinea gaf. De plant werd aldus vernoemd naar Dr. Leonhart Fuchs, professor in de medicijnen en ook een knap botani cus, die leefde van 1501-1566. De fuchsia dankt haar populariteit voornamelijk aan de enorme veelzijdig heid van bloeivorm en kleur en de vrij wel onophoudeljke bloei, van eind mei tot diep in de herfst. Over deze mooie, makkelijke, bekende (maar toch ook weer onbekende) tuinplant zal Diny Hetterscheid-Jansen op dinsdag 16 april a.s. een lezing geven voor de Soes ter afdeling van Groei en Bloei. Ook zal zij die avond fuchsia-stekken meene men, die na de lezing door de aanwezi- Op 27 april zal het rond een uur of tien weer aardig druk zijn op de gemeente kwekerij aan de Molenstraat. Groei en Bloei organiseert dan weer de beken de voorjaarsruilbeurs, waar gemid deld zo'n 100-120 mensen naar toe komen. Naast de mogelijkheid tot het ruilen van planten waarover hieronder meer, is er weer de "vaste gast": de heer Cavezza- no zal met meststof, geproduceerd door een speciaal soort regenworm ("wor- menmest") aanwezig zijn. Het principe van de ruilbeurs is eenvou dig: men neemt uit eigen tuin overtollig plantmateriaal, zaailingen, bollen/ knollen, tweejarigen, misschien krui- denplanten, die te groot geworden zijn of een kamerplant die rijk nageslacht gezorgd heeft mee, zoveel mogelijk voorzien van naam, kleur, bloeitijd en evt. groeihoogte. Deze geeft men af aan de kraam, die aan het begin van het pad bij de kwekerij is opgesteld. Hierna kan men op zoek gaan naar plantmateriaal naar keuze. En dat mag men mee naar huis nemen. Aan de ruilbeurs zijn geen (toegangs)kosten verbonden! Ook niet-leden kunnen een kijkje komen ne men. De beurs begint om 10.00 uur en duurt fot 12.00 uur. gen kunnen worden gekocht. Het spreekt vanzelf dat daar wel wat lief hebbers-soorten bij zullen zitten! De lezing begint met een diapresentatie van allerlei soorten fuchsia's in allerlei groei- en bloeivormen: hangend, krui pend, als struik, op een stam, groot- bloemig, kleinbloemig, veel- en eenkleurig etc. Vragen stellen mag. Voor alle aanwezigen ligt er tijdens de lezing een stencil klaar over de winter- berging vari fuchsia's. Wat de winterberging betreft: dat is het meeste werk, zegt menig fuchsia-lief hebber. Toch zijn er wat handigheidjes en weetjes die dit karwei kunnen verge makkelijken. De verzorging van de fuchsia geeft weinig moeilijkheden: veel water en veel voedsel en de belo ning is een rijke bloei! Als de tijd het toelaat, zal Diny Hetter- scheid ook nog enige informatie geven over pelargoniums; de verzorging van deze planten vertoont veel overeen komst met die van de fuchsia. De aanvang van de lezing op dinsdag avond 16 april is om 20.00 uur en de toegang voor niet-leden is drie gulden. Het adres is Medisch Centrum, Nieu- weweg (hoek Smitsweg). De Vereniging Arlishock, Sleenhoffstraal 46, Soest, lel. 02155-19577, stelt zich als doe een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 iaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f27,- per jaar. Konlaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 11 april: Dé oplossing voor seksuele problemen Chinezen hebben altijd hun plaats ge had in de Amerikaanse maatschappij. Heel wat steden hebben hun Chinese buurt: Chinatown. Toch waren de Chi nezen tot na de Tweede Wereldoorlog maar tweederangs bur gers. Ze hadden geen burgerrechten en mochten bijvoorbeeld geen vrouwen 'invoeren'. Het was dus een wereld van mannen, die vaak een vrouw hadden in China. Alleen zonen mochten op groeien in de States. In de Tweede Wereldoorlog werden veel van deze Chinese mannen en jon gens opgeroepen om dienst te doen in het Amerikaanse leger. Als blijk van waardering kregen de Chinezen na de oorlog dezelfde rechten als alle andere inwoners van de VS. Ben Loy is zo'n Chinese jongen uit New York die meegevochten heeft in de Tweede Wereldoorlog. Als hij afzwaait, heeft zijn vader goed nieuws voor hem: hij heeft een vrouw voor zijn zoon ge vonden, de dochter van zijn beste vriend. Ben mag het meisje in China gaan halen. Vol angstige voorgevoelens reist Ben naar zijn geboortedorp, waar hij zijn moeder weer treft en zijn toe komstige vrouw. Maar hij heeft zich voor niets zorgen gemaakt: het is liefde op het eerste gezicht. Als een van de eerste Chinezen neemt hij zijn vrouw mee naar New York, waar een groot welkomstfeest voor het jonge paar wordt gehouden. Het belangrijkste huwelijkscadeau dat Ben krijgt, is een goede baan als bedrijfsleider van een Chinees restaurant. Voor de geplande huwelijksreis is helaas geen tijd: Ben moet de volgende dag beginnen. Wat een makkelijk baantje leek te zijn, blijkt een hectische toestand in een ware heksenketel. Voor zijn vrouw heeft Ben dan ook weinig tijd meer. Bovendien informeert iedereen onophoudelijk of er al gezinsuitbreiding aankomt. Dit legt zo'n druk op Ben, dat hij in bed niets meer kan presteren. Zijn vrouw vindt dit zo pijnlijk, dat zij een andere manier vindt om zwanger te worden... gr wordt momenteel flink gegokt, ge fluisterd en geschat bij Super van Doorn. Hoeveel wegen drie flinke sla gers sanien? Niemand, het personeel, zelfs de directie van Super van Doorn, heeft enig idee. Het is een geheim dat de drie slagers koesteren en dat zij za terdag aanstaande zullen onthulllen. Iedereen in Soest mag een gokje wa gen. Wie het juiste gewicht raadt, of wie er het dichtst bij zit, krijgt helaas niet de slagers, maar wel een heerlijke cadeau. De drie slagers van Super van Doorn staan centraal in de wedstrijd die Super van Doorn in het kader van de landelij ke verscampagne organiseert. Vijf we ken lang staat een versafdeling van de supermarkt in de picture. De komende week is dat de slagerij-afdeling. De ver scampagne is een landelijke actie, maar Super van Doorn zou natuurlijk Super van Doorn niet zijn, als er niet een lu dieke, op Soest gerichte actie aan ge koppeld zou worden. Deze Super-actie sluit aan op de lande lijke actie 'Let op vet' en wordt onder steund door televisiespotjes. De slage afdeling bijt het spits af. Daarna vol- Regisseur Wayne Wang, zelf geboren 'jgen de afdelingen kaas, groente-fruit- iin de Chinese gemeenschap van New jaardappelen en vleeswaren. Tot slot zal York, heeft van "Eat a Bowl ofTea" een Ier een broodactie worden gehouden, innemende en charmante film weten te f kkpliike annhiedingen maken. Met zeer veel oog voor detail, liefde voor de personages en humor vertelt hij de geschiedenis van het jonge paar als één 'van de véle verhalen die er op deze bladzijde van de Amerikaanse, geschiedenis geschreven staan. Vooral1 het bezoek van Ben aan China levert' prachtige scènes op. Heel leuk is ook' een montagegrap als wanneer een aartsroddelaar een geheim vertelt aan Etc -r--j- de kapper en eraan toevoegt: 'niet ver vleessoorten z, n ve arm te der vertellen, hoor", met patsboeni ^reiden.' door bijvoorbeeld grillen of daarna... eh, dat verklappen we nog Ih de actieweek zijn er allerlei aantrek- flijke aanbiedingen voor de klanten, leze, we^k is rundergehakt bijvoor- leid in ^der'aanbieding: een hele kilo •or 7 gulden 98 is natuurlijk geen geld. jok kipfilet is deze week te koop voor :n prikkie': een kilo kost 12 gulden "Vlees is heel mager te bereiden. Kip spant natuurlijk de kroon, maar tomen," vertelt chef slagerij J. van 3oorn. Behalve voor het grote assorti ment vlees, kan men bij de slagerij van Super van Doorn ook altijd terecht voor een goed bereidingsadvies. Het idee van de wedstrijd is afkomstig rp - f/- aa /-sta ij Tr cc aa Van een van de slagers, G. van Trigt. van een worst of het gewicht van een jize-rollade moest raden. We wilden even niet. En niet te vergeten de manier waarop Amerikaanse songs in de ge luidsband verwerkt zijn, zoals SJob Boat to China en Spring in New York Aanvang: 20.30 uur Vrijdag 12 april: Het Free Claasen Kwartet, een formatie uit Den Haag, maakt in de Jazz club van- Artishock haar debuut. Free Claasen wordt begeleid door Hans de Waard bas, Mare van Roon, drums, en Tilmai Julius, piano. Het repertoire dat he' kwartet ten gehore zal brengen zal voor namelijk uit standardsbestaan. Naas het zangrepertoire zullen er ook weer instrumentale nummers te beluisterer zijn. Het optreden van Perron 5B ten slotte zal, zoals de vorige avonden, me' de voltallige bezetting zijn. Aanvang: 21.30 uur; zaal open 21.00, dicht 23.30 uur Toegang: f2,50, inclusief één consump tie. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Nieuw programma bij Mayindra Mayindra heeft een nieuw program ma, waarmee men bijvoorbeeld kan stoppen met roken of afvallen door een videoband te bekijken. Op deze band staan beelden van mooie vormen en kleuren, waarin kleine boodschap pen verwerkt zijn, die onbewust stimu leren om datgene te doen wat men al zolang van plan was. Het principe van de verborgen bood schappen is al heel lang bekend. Een bekende colafabrikant bijvoorbeeld, liet in een speelfilm kleine beeldjes van zijn frisdrank plaatsen, die zo snel voor bij gingen, dat men zich absoluut niet kon herinneren ze gezien te hebben. Na aflpop van de film snelde iedereen ech ter wel naar de bar om dat merk cola te bestellen. Ook de boodschappen in de video's bij Mayindra spelen in op het onderbewus te van de mens. Dit heeft tot-resultaat dat het denkpatroon kan worden veran derd van 'drang naar eten' naar 'geer behoefte aan eten'. Het afvallen gaa' met deze methode niet snel, het duufl even voor het denkpatroon is veran derd. Daarnaast is het belangrijk dal men gezond eet. Hiertoe kan men b'j Mayindra terecht voor een dieet-ad- vies. Met deze zelfde methode kan men bi Mayindra ook een poging wagen on binnen twee weken te stoppen met ro ken, of de stress te lijf te gaan. De videoband kan men bij Mayindra ol thuis bekijken. Voor dat laatste dient men wel een borg te betalen en mof' men zich kunnen legitimeren. Naast vi deobanden zijn er ook cassettebandje met verborgen boodschappen. Voor meer informatie kan men terecfl' bij Mayindra, Kerkstraat 3-5, te 25599- 11 int verkrijgbaar bij: SPECIAALZAAK VO I OOGMETING - CON" I Optometristen O.V. - Contact1 BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SC 's Maandags de gehel

Soester Courant | 1991 | | pagina 14