Hulleman opfiek DAAR ZIT MUZIEK IN. aruóhccK loeveel wegen deze slagers samen? Meningen van lezers r® 95 DE MOOISTE KAD05 VIND JE IN DEZE PLATENZAAK udmnq upa j Hfin-iaxsvd Winterwerk Vrijwillig Natuurbeheer klaar Soest 50 jaar geleden Eat a bowl of tea' Free Claasen Kwartet! Klachten bezorging Soester Courant lp bij afvallen Super van Doom geeft verscampagne persoonlijk tintje pagina 15 ESmiT B.V. Tekenfilmparade in C-drie t fits M 1E Inclusief MAGAZINE mei 18 waardebonnen t.wv t I0r elk I mm Ul/CIV f« m r» Verkeersdeskundige RNE en de bus Koopjes halen D66-fractieberaad over referendum en sport Vandaaltjes maken strafwerk Praten met B&W Soestdijk/'t Hart Nationaal Fonds Sport Gehandicapten 'Gevolgen wateronttrekking rampzalig' HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERING ZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. 11 april 1941 PAGINA 14 WOENSDAG 10 APRIL 1991 Vereniging Artishock, Sleenhoffslraat 46, est, lel. 02155-19577, slelt zich als doel een drage Ie leveren aan hel sociaal-cullurele Ie- in Soest. Door je op Ie geven als lid steun je doelstellingen van de vereniging en geniet je voordelen van hel lidmaatschap. De kosten dragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 ir en personen die tot dezelfde huishouding be ren f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini- atie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. )onderdag 11 april: oplossing voor seksuele roblemen 'hinezen hebben altijd hun plaats ge- ad in de Amerikaanse maatschappij, leel wat steden hebben hun Chinese uurt: Chinatown. Toch waren de Chi- ezen tot na de Tweede Wereldoorlog maar tweederangs bur- ers. Ze hadden geen burgerrechten en wchten bijvoorbeeld geen vrouwen nvoeren'. Het was dus een wereld van lannen, die vaak een vrouw hadden in ühina. Alleen zonen mochten op roeien in de States. n de Tweede Wereldoorlog werden eel van deze Chinese mannen en jon- ;ens opgeroepen om dienst te doen in iet Amerikaanse leger. Als blijk van vaardering kregen de Chinezen na de >orlog dezelfde rechten als alle andere nwoners van de VS. 3en Loy iszo'n Chinese jongen uit New Work die meegevochten heeft in de Tweede Wereldoorlog. Als hij afzwaait, ïeeft zijn vader goed nieuws voor hem: lij heeft een vrouw voor zijn zoon ge zonden, de dochter van zijn beste zriend. Ben mag het meisje in China >aan halen. Vol angstige voorgevoelens eist Ben naar zijn geboortedorp, waar lij zijn moeder weer treft en zijn toe- comstige vrouw. Maar hij heeft zich /oor niets zorgen gemaakt: het is liefde )p het eerste gezicht. Als een van de eerste Chinezen neemt lij zijn vrouw mee naar New York, waar ;en groot welkomstfeest voor het jonge oaar wordt gehouden. Het belangrijkste riuwelijkscadeau dat Ben krijgt, is een goede baan als bedrijfsleider van een Chinees restaurant. Voor de geplande huwelijksreis is helaas geen tijd: Ben moet de volgende dag beginnen. Wat een makkelijk baantje leek te zijn, blijkt een hectische toestand in een ware heksenketel. Voor zijn vrouw heeft Ben dan ook weinig tijd meer. Bovendien informeert iedereen onophoudelijk of er al gezinsuitbreiding aankomt. Dit legt zo'n druk op Ben, dat hij in bed niets meer kan presteren. Zijn vrouw vindt dit zo pijnlijk, dat zij een andere manier vindt om zwanger te worden... Regisseur Wayne Wang, zelf geboren iin de Chinese gemeenschap van New York, heeft van "Eat a Bowl of Tea" een innemende en charmante film weten te maken. Met zeer veel oog voor detail, liefde voor de personages en humor vertelt hij de geschiedenis van het jonge paar als één van de vele verhalen die er op deze bladzijde van de Amerikaanse geschiedenis geschreven staan. Vooral het bezoek van Ben aan China levert prachtige scènes op. Heel leuk is ook een montagegrap als wanneer een aartsroddelaar een geheim vertelt aan de kapper en eraan toevoegt: 'niet ver der vertellen, hoor", met patsboem daarna... eh, dat verklappen we nog even niet. En niet te vergeten de manier waarop Amerikaanse songs in de ge luidsband verwerkt zijn, zoals Slow Boat to China en Spring in New York. Aanvang: 20.30 uur Toegang: f6,00; CJP/Pas-65 f5,00 Reserveren vanaf 19.30 uur: Tel. 19577 Vrijdag 12 april: Het Free Claasen Kwartet, een formatie I uit Den Haag, maakt in de Jazz club van ft Artishock haar debuut. Free Claasen I wordt begeleid door Hans de Waard,! bas, Mare van Roon, drums, en Tilmarl Julius, piano. Het repertoire dat het! kwartet ten gehore zal brengen zal voor-1 namelijk uit standardsbestaan. Naast I het zangrepertoire zullen er ook weerW instrumentale nummers te beluisteren! zijn. Het optreden van Perron 5B ten slotte zal, zoals de vorige avonden, mell de voltallige bezetting zijn. Aanvang: 21.30 uur; zaal open 21.00;| dicht 23.30 uur Toegang: f2,50, inclusief één consump-R tie. Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. dat het denkpatroon kan worden veran derd van 'drang naar eten' naar 'geen behoefte aan eten'. Het afvallen gaat met deze methode niet snel, het duurt even voor het denkpatroon is veran derd. Daarnaast is het belangrijk dat men gezond eet. Hiertoe kan men bij Mayindra terecht voor een dieet-ad- vies. Met deze zelfde methode kan men bij Mayindra ook een poging wagen om binnen twee weken te stoppen met ro ken, of de stress te lijf te gaan. De videoband kan men bij Mayindra of thuis bekijken. Voor dat laatste dient men wel een borg te betalen en moet men zich kunnen legitimeren. Naast vi deobanden zijn er ook cassettebandjes met verborgen boodschappen. Voor meer informatie kan men terecht bij Mayindra, Kerkstraat 3 - 5, tel- 25599. 'J SOESTER COURANT Er wordt momenteel flink gegokt, ge fluisterd en geschat bij Super van Doorn. Hoeveel wegen drie flinke sla- |ers samen? Niemand, het personeel, lelfs de directie van Super van Doorn, neeft enig idee. Het is een geheim dat drie slagers koesteren en dat zij za- erdag aanstaande zullen onthulden. Iedereen in Soest mag een gokje wa len. Wie het juiste gewicht raadt, of jvie er het dichtst bij zit, krijgt helaas piet de slagers, maar wel een heerlijke ollade cadeau. )e drie slagers van Super van Doorn [taan centraal in de wedstrijd die Super tan Doorn in het kader van de landelij- le verscampagne organiseert. Vijf we ien lang staat een versafdeling van de jupermarkt in de pictüre. De komende veek is dat de slagerij-afdeling. De ver campagne is een landelijke actie, maar Super van Doorn zou natuurlijk Super fan Doorn niet zijn, als er niet een lu- flieke, op Soest gerichte actie aan ge- foppeld zou worden. leze Super-actie sluit aan op de lande- jke actie 'Let op vet' en wordt onder- teund door televisiespotjes. De slage- ij-afdeling bijt het spits af. Daarna vol- en de afdelingen kaas, groente-fruit- ardappelen en vleeswaren. Tot slot zal r een broodactie worden gehouden. Aantrekkelijke aanbiedingen de actieweek zijn er allerlei aantrek- elijke aanbiedingen voor de klanten. )eze week is rundergehakt bijVöor- eeld in clef'aanbieding: een hele kitö! oor 7 gulden 98 is natuurlijk geen geld. )ok kipfilet is deze week te koop voor :en prikkie': een kilo kost 12 gulden 8. "Vlees is heel mager te bereiden, ip spant natuurlijk de kroon, maar ok andere vleessoorten zijn vetarm te ereiden, door bijvoorbeeld grillen of omen," vertelt chef slagerij J. van >oorn. Behalve voor het grote assorti- lent vlees, kan men bij de slagerij van uper van Doorn ook altijd terecht voor en goed bereidingsadvies, let idee van de wedstrijd is afkomstig in één van de slagers, G. van Trigt. Wé hebben al eerder wedstrijden geor- iniseerd, waarbij het publiek de lengte in een worst of het gewicht van een luze-rollade moest raden. We wilden dit jaar iets heel origineels. Het idee van hem om de mensen het gewicht van ons samen te laten raden, viel bij iedereen in zeer goede aarde," aldus J. van Doorn, één van de slachtoffers die zaterdag op de weegschaal zal moeten gaan staan. Ook G. van Trigt zelf en zijn collega K. van de Heuvel zullen op de 'waag' plaatsnemen. Bij de slagerij kan men wedstrijdformu lieren vinden, waarop men kan invullen hoeveel men denkt dat de drie slagers samen wegen, in kilo's en grammen, Het formulier moet men uiterlijk 13 april voor sluitingstijd inleveren. Om 16.00 uur zullen de slagers zich wegen en daarna worden de tien winnende for mulieren, degenen die er het dichtste bijzaten, uitgezocht. Deze krijgen maandag bericht van hun prijs: een heerlijke rollade ter waarde van 25 gul den. Traiteur Veel Soesters hebben inmiddels kennis gemaakt met de traiteur-afdeling van de slagerij van Super van Doorn. Allerlei verschillende gerechten worden door de slagers bereid uit verse ingrediënten en hoeven alleen nog maar te worden opgewarmd in magnetron, oven of koe- kepan, waarna men een heerlijke, voed zame maaltijd op tafel heeft getoverd. Men heeft een ruipie keuze uit echte Hollandse en meer exotische gerechten, zoals lasagna, verse pizza's, macaroni, kip in een Japanse Sukiyakisaus en zo; j mef^uurkp9l pie;( Yritcbtjes. Om het va riëren en kiezen te vergemakkelijken, is er iedere week een 'Maaltijd van de week'. Nieuw is de variatie op de zeer succes volle Beef Stroganoff: Kip Stroganoff, stukjes gegrilde kipfilet in een heerlijke saus. Dit gerecht smaakt volgens de chef slagerij heerlijk bij rijst, gebakken of ge kookte aardappelen. Tijdens de ver scampagne staat deze nieuwe creatie in het middelpunt. Op vrijdag 12 april kan iedereen de hele dag dit heerlijke ge recht komen proeven. Bovendien is de maaltijd direct gepromoveerd tot 'Maaltijd van.de week' en in de aanbie ding. Een kilo, voldoende voor vier flinke eters, kost in plaats van 19 gulden 98 slechts 14 gulden 98. J. van Doorn is zelf heel enthousiast over zijn nieuwe verkrijgbaar bij: SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM SOEST - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten Wie weet hoeveel deze slagers van Hu- per van Doorn wegen, mag het zeggen. Foto: Goos van der Wilt. gerecht: "Als we deze maaltijd maken,' kunnen we er zelf niet van afblijven. Ik moet me echt in zien te houden deze week, anders ben ik straks nog vijf kilo zwaarder dan ik denk te wegen..." Op vrijdag 19 april is er in C-drie bij de Kinderbios een schitterende tekenfilm- parade te zien. Om het seizoen af te slui ten worden er een heleboel kinderfilms achter elkaar gedraaid. Het wordt een parade van vele bekende figuren uit de tekenfilmwereld. De figuren die je kunt verwachten zijn o.a. Bugs Bunny, Woody Woodpecker, Mighty Mouse en Felix de kat. De tekenfilmparade begint om 15.45 uur de toegang is twee gulden vijftig. De duur is ongeveer 70 minuten en in de pauze staat er voor de kinderen weer een glaasje limonade klaar. De film is geschikt voor alle leeftijden. De redaktie behoudt ricb het re^ voor brieven zonder^Pt?weigeren- denen in te korten of te 9 R. Plaatsing houdt niet in dat de reoa tie met de inhoud instemt. - verkrijgbaar t/m 25 mei •misltasseiit- Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 02155 -12 1 32. Als we Radio Soest mogen geloven» waarom zouden we niet, dan bescn de gemeente Soest thans over een ve keersdeskundige! Nu dus geen aanleg meer van verkeersdrempels en p'a" teaus; wel de verbetering van een aantal knelpunten en revisie van de gehele merkwaardige Soester verkeersplan ning. Men overweegt reeds Soest voor het laatst op te nemen in het Guinness Book of Records. Maar wat een zonde van al het gespen deerde geld! Wat hadden we er niet mee kunnen doen: de voetgangersover steekplaats bij het hoofdpostkantoor weer in bedrijf stellen; het mini ver keersplein in de Dalweg opruimen of vergroten; het carillon van het gemeen tehuis met een octaaf uitbreiden (leidt overigens dat fallus-symbool-met- bellen de aandacht van de ambtenaren niet af?); zelfs hadden we alle Soestena- ren een exemplaar kunnen aanbieden van het poëziealbum van onze kortgele den van "kameraad" tot "broeder" be keerde wethouder, enz, enz. Het wachten is nu op een hondendes- kundige. pj ffoutzagers Op zaterdag 27 april houdt het Regio naal Nutsbedrijf Eemland een open Op de fraai uitgevoerde uitnodiging staat dat tips en adviezen zullen worden gegeven over het zuinig(er) omgaan met energie etc. Een bijgetekend kaartje geeft aan hoe bezoekers de Lange Brinkweg kunnen vinden., Alleen gaat men ervan uit dat alleen automobilisten komen, want er wordt géén station of bushalte aange duid. Beste mensen van het RNE: als u een open dag houdt en mensen bewust maakt over het zuiniger omgaan met energie, moedig dat dan ook aan door hen te wijzen op het openbaar vervoer of de fiets. U besluit uw uitnodiging met de zin: ons nieuwe gebouw heeft geen drempels! Dat had gevolgd moeten worden door: "en slechts beperkte parkeerruimte; bus en trein stoppen op loopafstand". Dat had uw eerste tip kunnen zijn. Jan W. Kleijn Iedereen is er ondersteboven van. 0£ 81 I 'RL RaoS jogsjiaig ainj}U33i35)U!/y\ fuaqqeqja^ueq ua -pooig 00 6I-00 ZÏ «e* puoAeSepfuA ajjjg De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen organiseert op dinsdag 16 april een snuffelmarkt, waar vele koop jes te halen zijn. De markt wordt gehou den in Honsbergen, Wiardi Beekman- straat 475. Er zijn veel leuke artikelen te koop voor lage prijsjes, zoals huishoudelijke arti kelen, sieraden en boeken. Daarnaast is er een creatieve kraam waar men leuke kleine dingetjes kan kopen voor een gulden. De snuffelmarkt duurt van 14.00 tot 17.00 uur. In de komende raadsvergadering ko men o.a. aan de orde het D66-initiatief- voorstel dat het houden van een refe rendum in de toekomst mogelijk moet maken, en het voorstel om de Sport stichting te ontbinden en een convenant te sluiten met de Vereniging Sportraad Soest, die dan opgericht wordt ter ver vanging van de Sportstichting. In haar openbaar fractieberaad bepaalt de D66-fractie haar standpunt t.a.v. deze en andere raadsvoorstellen. De bespreking wordt gehouden in het Raadhuis, dinsdag 16 april om 19.30 uur. Een ieder die interesse heeft is wel kom, en als men aandacht wil vragen voor een bepaald punt, graag een tele foontje vooraf naar Adriaan Pothuizen, telefoon 19628, of naar Gré van Eek- van Veelen, telefoon 14341, beiden te Soest. De politie heeft zich vrijdagmiddag ontfermd over twee knaapjes van 9 en 12 jaar, die door medewerkers van een benzinestation aan de Beu kenlaan waren betrapt bij het steen tjes gooien naar passerende auto's. Dat hadden ze al vaker gedaan, tot groeiende ergernis van het pompsta tion-personeel. Ook op de wasplaats was het tweetal voortdurend aan het "klieren", zoals de politie het uit drukte. Het duo werd meegenomen naar het bureau en daar beloond met een for se portie strafwerk. Hoeveel strafre gels ze moesten schrijven - en hoe die dan wel luidden - is niet bekend. Waarschijnlijk laten de heren het ge duvel voortaan wel uit hun hoofd. Onder het-motto 'Praten met burge meester en wethouders' wordt dinsdag 16 april om 20.00 uur in restaurant Darthuizen, Prins Hendriklaan 1, een bijeenkomst gehouden. De avond is bedoeld voor de inwoners van de wij ken Soestdijk en 't Hart. Globaal betekent dat het gebied dat be grensd wordt door de Dalweg, Beuken laan, Laanstraat, Beckeringhstraat, Biltseweg, Praamgracht, spoorlijn Baarn-Amersfoort, Weideweg en Kor te Kerkstraat. De bewoners van dit deel van Soest zijn van harte welkom om hun zegje te ko men doen over zaken die Soestdijk en 't Hart aangaan. Burgemeester en wet houders willen door middel van praat avonden tot een open gedachtenwisse- ling komen over wat er bij de inwoners van de verschillende wijken leeft. Voor nieuwe inwoners van de wijken Soest dijk en 't Hart kan deze avond een ken- nismakings- en informatiebijeenkomst zijn. De bijeenkomst bestaat uit twee delen met een verschillend karakter. Voor de pauze (tot circa 20.45 uur) kan in een forumgesprek met B&W van gedach ten worden gewisseld. Na de pauze is er gelegenheid om persoonlijke gesprek ken met de afzonderlijke collegeleden te voeren. De bijeenkomst eindigt om 22.00 uur. Landelijke collecte van 21 t/m 27 april 1991 In de week van 21 tot en met 27 april gaan 40.000 vrijwilligers met de col lectebus op pad om geld in te zamelen voor de gehandicaptensport. Geld dat nodig is voor aanpassingen van sport accommodaties en voor de aanschaf van speciaal sportmateriaal. Daaron der vallen onder meer sportrolstoelen, zwembadliften, douchezitjes, voetbal doelen, opstapperrons voor ruiters, tandems en geluidsballen. De gehandicaptensportverenigingen in Nederland vragen jaarlijks enkele mil joenen guldens aan het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten om deze bijzondere voorzieningen te kunnen be talen. Ook wordt bij het NFSG aange klopt voor het financieren van tekorten bij de organisatie van toernooien. De gehandicaptensport in Nederland groeit en dat is een goede zaak. Maar daardoor komen er ook steeds meer aanvragen voor steun. Daar het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten ge heel afhankelijk is van particulier initia tief is een hoge collecte opbrengst noodzakelijk om aan zoveel mogelijk van die aanvragen te voldoen. Wie in de week van 21 tot en met 27 april, ondanks de inzet van 40.000 vrij willigers, geen collectebus tegenkomt, kan uiteraard ook een bijdrage storten op postgiro 5855 ten name van de Stichting Nationaal Fonds Sport Ge handicapten. V. Afgelopen zaterdag kwamen de leden van de werkgroep Vrijwillig Natuurbe heer van het AÏN Instituut Voor Natuurbeschermingseducatie) voor de laatste keer in het winterhalfjaar in ak- tie. Nu de lente is begonnen en de bo men gaan uitlopen is het tijd voor on derhoud van de gereedschappen. Bo vendien begint een aantal vogels on rustig te worden met het broedseizoen voor de deur. Evenals vorige week werd er gewerkt in het reservaat van Natuurmonumenten aan de Wieksloterweg. Inhakend op het artikel van enkele weken geleden, over wateronttrekking bij Soestduinen, meldt secretaris Ad v.d. Herik dat dit van oorsprong drassige veen op dit mo ment behoorlijk aan het indrogen is. "De gevolgen zijn dan ook rampzalig," meent hij. Pijpestro, russen en bramen Waar een aantal jaren geleden voor zichtig weer eens wat "witte wieven" (veenpluis) bloeiden, staan nu pollen pijpestrootje en groeien verschillende soorten russen en zeggen. De toen nog donkere grond, waar in de loop van het jaar zonnedauw opkwam om die plek ken rood te laten kleuren, is nu bedekt met een vrijwel aaneengesloten plan- tendek van bovengenoemde soorten. Daartussen staan nog wel regelmatig pollen dopheide die van de verdroging profiteren. Het eerste gedeelte dat in het verleden vrij diep werd afgeplagd en daardoor bijna altijd onder water stond, staat nu ook droog. Maar het meest opvallend zijn de veenputten die op een paar na zijn komen droog te staan. Nog geen twee jaar geleden zijn die met de bag- gerbeugel op diepte gebracht om zo de aanwezige Padden, kikkers en salaman ders een plek te geven om zich voort te planten. "Werken in de natuur is fijn en nuttig, maar als je dit ziet vraag je je wel af of de energie die er door velen is inge stoken de moeite loont. Ook de veen- putten langs de Boerenstreek, die vorig jaar werden uitgediept, staan dit voor jaar droog," aldus Van den Herik. De rondom het afgeplagde gedeelte op geworpen "veenkade" is door braam struiken bijna aan het oog onttrokken. Bosmaaier, hooivork en hark Na een aantal zaterdagen knotten en el zen afzetten namen de vrijwilligers dit gebied nog even flink te pakken. Met een bosmaaier werd pijpestro, rus en braam omgelegd en zo goed mogelijk verwijderd. Daartoe werd een aantal ouderwetse houten hooiharken ge kocht, waarmee het maaisel goed te ver garen is. De afgeplagde grond moet nl. voedselarm blijven om de specifieke veenflora te laten terugkeren. Van het maaisel worden diverse hopen in de rand van het bos gemaakt. Deze kunnen dan dienen als schuilplaats voor verschillende dieren en wellicht ge bruikt een ringslang zo'n bergje als broedhoop. Tijdens het werk broedde een wilde eend rustig door en werd er ook al weer een kikker gesignaleerd. Vanuit een nog kale Eik klonk zo nu en dan het "ki-ki- ki-" van de kleine bonte specht. Ook dit kleine reservaat heeft dus een funktie! Normaal is de werkgroep niet zo voor een "opgeruimde" natuur, maar hier in dit gebied is de doelstelling het mogelijk terugkrijgen van een stukje veen met z'n planten en dieren, dus dit keer gaf het opgeruimde en geschoonde terrein een tevreden gevoel. "Als de grondwaterstand nog verder daalt is het echter afgelopen met dit ge bied. We kunnen moeilijk jaar in jaar uit afplaggen om het terrein nat te hou den," aldus de werkgroep Vrijwillig Na tuurbeheer. 24-jarige Soester bekent inbraken Een 24-jarige Soester heeft bekend een hele reeks inbraken en diefstallen op zijn geweten te hebben. De man is ver antwoordelijke voor de diefstal uit een bedrijf aan de Laanstraat, waar hij een paar weken geleden 600 gulden weg nam. Eind februari ging hij er met 800 gulden van een bedrijf aan de Wiekslo terweg vandoor. In maart stal hij 250 gulden uit de tas van een bezoekster van C-drie, bij een inbraak in een woning aan de Birkstraat nam hij 100 gulden mee, half maart nog 15 gulden uit een woning aan de Beckeringhstraat en 25 gulden uit de kleedkamer van de atle tiekvereniging aan de Bosstraat. Daar naast stal hij eind maart nog eens 400 gulden uit een woning aan de Wiekslo terweg. Bij een insluip in een restaurant aan de Biltseweg ving hij bot: hij werd betrapt en moest zonder buit het haze- pad kiezen. HEEL GERUSTSTELLEND Vrouwen Electr. Ver. Voorde Vrouwen Electr. Vereeniging afdeelingSoest-Baarn, sprak Dinsdag middag in "Religie en Kunst", Mevr. Raadsen te Arnhem over "Een heldere huiswasch in tijden van Zeepdistributie". Na een korte inleiding door Mevr. Schreuder-Malta, ontpopte Mevr. Raad sen zich direct als een gezellige, onderhoudende spreekster, waarnaar door de aanwezige dames met volle aandacht werd geluisterd. Spreekster wijst er allereerst op, dat nu de zeep slechts op bon verkrijgbaar is, men moet trachten de beste producten te verkrijgen, om deze daarna zoo oor deelkundig mogelijk aan te wenden. Zeep wordt in normalen tijd gebruikt voor ons toilet, voor afwasschen van vaatwerk en vele andere artikelen en voor de gezinswasch. Voor 't eerste kunnen wij de zeep niet missen, voor het tweede wel en voor het derde gedeeltelijk. Waar de toegemeten hoeveelheid zeep echter niet vol doende is, moet, aldus spr., direct het oog worden geworpen op de thans veel vuldig in den handel komende vervangingsmiddelen welke zijn te scheiden in z.g. reinigingsmiddelen en waschmiddelen. De reinigingsmiddelen, welke in hoofdzaak uit soda of nog scherpere artikelen zijn samengesteld, zijn ook zon der verder gebruik van zeep afdoende voor het wasschen van vaatwerk enz. Aan te raden is het echter, om de hierbij gebruikte doeken na gebruik steeds goed te spoelen, daar deze reinigingsmiddelen de doeken niet weinig aantas ten. De z.g. waschmiddelen bevatten o.m. synthetische zeep en zijn daarom zeer goed te gebruiken voor de gezinswasch. Men moet deze middelen echter niet zoeken onder de goedkoope pakjes, die onder verschillende benamingen in den handel worden gebracht. Voor groote stukken van de wasch zo het daarom voordeeliger kunnen uitkomen, om deze op de wasscherij te laten rei nigen. Mevr. Raadsen bespreekt hierna zeer uitvoerig de behandeling van de ver schillende stoffen met diverse middelen, waar bij ook de te gebruiken hoe veelheden nauwkeurig worden aangegeven. SEC klopt Kampong met overtuigende cijfers SEC kwam uit men invallers voor Rijnders, Post en Reijerse; eenige jonge krachten had met nu opgesteld op de midvoor- en linksbuitenplaats. Deze proefneming is uitstekend geslaagd, alleen moet de midvoor meer schieten en zooals wij vernamen, moet hij over een goed schot beschikken, dus moet hij daar zooveel mogelijk gebruik van maken. Een verslag van den wedstrijd zelf zou te eentonig zijn, daarom volstaan wij maar met mede te deelen, dat het ge- heele SEC uitstekend heeft gespeeld. De eerste helft sloot met een 4-0 voorsprong voor SEC; de eindstand werd 7-1.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15