KOOPT! Stam/SoYoCo-dames in Eist onderuit Hfin-iaxsvd Topteams Shot moeten doel bijstellen Punt voor Nefkens Eemvogels na zware wedstrijd Zondag streekderby Smeeing/BDC - HVN/Attila Red Stars-dames onverwacht goede partij voor OSG AV Pijnenburg-dames beheersen Avondwedstrijd in Utrecht udmng urn g SPORT SPORT VOORBEELD TAFELTENNIS KORFBAL HANDBAL Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING N. J. KONIJN BASKETBAL ATLETIEK Red Stars jongens terug uit Frankrijk CWS/Gemini - Stam SoVoCo 3-1 VOLLEYBAL Stam/SoVoCo Dames III blijft winnen SCHAKEN Schaakprobleem 25 i TRIATHLON Jack Belt zeker van deelname aan NK 06-11 Budo-Ryu goed in vorm in Almelo PAGINA 1 WOENSDAG 10 APRIL 1991 SOESTER COURANT i {„«innen zaterdag restte -zinvol PAGINA 17 Je koopt een wasmachine t.w.v. 2699.' Direct daarbij ontvang je een rentecheque van 269.5» Deze rentecheque kun je na een jaar weer bij ons verzilveren. EKABELKRANT v.-scherm bon in: d-22776 614541 Afgelopen zaterdag restte zowel het eerste als het tweede seniorenteam van L Shot aan het einde van hun compe titiewedstrijd nog slechts een pijnlijke conclusie. In plaats van zich te richten op het kampioenschap, zullen de teams degradatie taoeten zien te ver mijden. De jeugdteams konden de dag aanmerkelijk positiever afsluiten. Senioren ide divisie, DTS 1 - Shot 1: 5-5 Het eerste seniorenteam begon met ge past optimisme aan de uitwedstrijd te- een DTS 1 uit Enschede. Thuis had Shot 1 met 6-4 gewonnen, na een 6-1 tussenstand. Een grotere overwinning eelt binnen het bereik van de Soesters te liggen. Dat pakte anders uit. DTS- Lopman Hesselink stond de spelers van Shot niet toe een beslissende voor sprong te nemen. Hij bleef ongeslagen cn had een belangrijk aandeel in het door DTS gewonnen dubbel. Hesselink was daarmee verantwoordelijk voor vier van de vijf Overijsselse punten. Eenzelfde produktie namen ook Shot spelers Hans den Blanken en Berend Jonker voor hun rekening. Beiden won nen tweemaal. Arjen Hoogeveen bleef met één over winning iets achter. Dat was vooral voor Hoogeveen zelf een teleurstelling. Hij ïad in de weken voorafgaande aan het duel goed getraind en toonde die vorm afgelopen zaterdag ook in zijn eerste competitiewedstrijd. Daarna ging het met zijn spel, en zijn instelling snel berg afwaarts. Hoogeveen klaagde over zijn backhand, die op beslissende momen ten faalde. Dit irriteerde hem zo, dat hij ach niet meer kon concentreren op het spel van de tegenstander. Hoogeveen verloor zijn twee resterende wedstrij den roemloos. Wanneer men na het gelijke spel tegen DTS naar de cijfers in poule 1 kijkt, val len twee zaken op: ten eerste is Shot de aansluiting op koploper SVE kwijt. Ten tweede zijn de verschillen tussen de nummers 2 en 5 (de degradatieplaats) erg klein. De conclusie moet dan ook zijn, dat Shot 1 de gedachte aan het kampioenschap moet laten varen en zich voor volle honderd procent moet gaan inzetten voor handhaving in de ïweede divisie. 3de divisie, Shot 2 - Flits 1: 2-8 Eenzelfde lot als Shot 1 is ook het twee- deseniorenteam beschoren. In twee we- cen tijd werd het team van potentiële iromovendus tot mogelijke degradant, n tegenstelling tot het eerste team, dat T:altijd 4, 5 of 6 punten scoort, beweegt 'Shot 2 zich tussen fraaie overwinningen en beschamende nederlagen. De wed strijd tegen het Zwolse Rits 1 viel dui delijk in het tweede categorie. Het had alles heel anders kunnen lopen als Shot in de eerste vier wedstrijden enkele van de ruim voorradige matchpunten had weten te benutten. Tot driemaal toe moest Shot na een ge wonnen eerste game, de tweede game met twee punten verschil aan de tegen- Gooise spelers moeten ontberen, stander laten. In het dubbel werd die twede game zelfs met 26-28 verloren. Omdat ook elke derde game verloren ging, kwam Shot 2 met 4-0 achter. Een klap die het team niet meer te boven zou komen. Aksel van Elteren en Sander de Riemer redden met elk één overwin- i ning wat er van de Shot-eer nog te red- Sm** den viel. Door dit ruim uitgevallen ver lies is Shot 2 gevaarlijk dicht bij de geva ren-lees degredatie zone gekomen. Uitslagen senioren: DTS 1-Shot 1: 5-5 Shot 2 - Rits I: 2-8 Good Luck 3 - Shot 4: 4-6 Shot 5 - Good Luck 2: 3-7 Shot 6 - VEV 3: 5-5 Buna 5-'Shot 7: 4-6 VEV 5 - Shot 9: 6-4 Buna 10 - Shot 10: 8-2 Shot 12 - Victoria 11: 0-10 Jeugd Landelijk A, Shot 1 - TTC/Nedïin 1: 4-6 De punten voor het eerste jeugdteam van Shot kwamen afgelopen zaterdag uit een tamelijk onverwachte hoek. Kopman Mark van de Horst had met een overwinning nog wel enig aandeel in de Shot-produktie, maar grote man aan Soester zijde was Joost de Visser. Joost, doorgaans de derdeman van het team, behaalde twee enkelzeges en haalde met Robert Huisman ook de winst in het dubbel binnen. En dat alles op de voor hem typerende wijze. Geen stap werd (te veel) gezet, geen vuist werd gebald, geen woord werd gespro ken. Koel, zakelijk en schijnbaar on geïnteresseerd dwong Joost de tegen stander op de kieën. Een speelstijl die in het Gooi zijn gelijke niet kent. Deels omdat de meeste Gooise spelers zich fa natieker achter de tafel bewegen, deels omdat voor Joosts spel een dosis balge voel noodzakelijk is, die de meeste 2de klasse, Shot 2 - Bijmaat 6: 6-4 Beetje magere overwinning op nummer laatst, Bijmaat 6. Michiel Croezen en Luc Scheele waren goed voor ieder twee overwinningen. Michel Kanters scoorde een Shot-punt. Opmerkelijkste Jeugdspeler Joost de Visser (Shot 1 was afgelopen zaterdag in uitstekende vorm. partij was het dubbel, dat Shot na 11-21 in de eerste game, na twee keer 23-21 naar zich toe wist te trekken. 3de klasse, Shot 3 - Almeerspin 6: 6-4 Het belangrijkste aandeel in de tweede overwinning van Shot 3 deze competi tie had Aletta Peelen. Onder4 het toe ziend oog van haar vader bleef ze in haar enkelspelen ongeslagen. Toch kon vader Peelen niet louter trots zijn op zijn dochter, want Aletta balanceerde ver schillende keren op het randje van fana tisme en onsportiviteit. De overige Shot-punten kwamen op naam van Ti- mo Septer (tweemaal) en Rolf van As- selt (eenmaal). 3de klasse, Shot 4 - Bijmaat 7: 8-2 De vierde overwinning op rij voor het jeugdige Shot 4. Paul Merkus bleef foutloos, broertje Erik en Toine van El- teren gunden de tegenstander elk een puntje. 5de klasse, Shot 5 - Good Luck 5: 4-6 De helft van de vier Shot-punten was te danken aan een recreant. Invaller Ste- phen Huisman, die anders dan op de trainingen geen partijtjes speelt, ge droeg zich als een ervaren competitie speler. Altijd fanatiek, altijd geconcen treerd, bracht hij twee overwinningen op zijn naam. Dat leverde hem trotse, maar ook een beetje beschaamde blik ken op van vaste krachten Laurens van der Horn en Rogier Meun, samen goed voor slechts één enkelzege en de over winning in het dubbei. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Zaterdagmiddag vier uur trad Eemvo- jgels 1 aan tegen het eerste team van Ter Leede uit Leerdam. Eemvogels was op papier het sterkere team, maar de omstandigheden zorgden voor een zware wedstrijd. De grond zat vol ga len en op het onbeschutte veld stond zoveel wind dat plaatsen en schieten ierg moeilijk was. Het team miste de vaste spelers Agnes Kraaikamp en Aukje Wiersma (vervan- igen door Gaudia Touwslager en Lon- neke Drop). Coach Henny Ditmeyer wees zijn spe lers erop dat er kort op elkaar gespeeld I moest worden. Verder moest er i.v.m. 'de wind vooral naast i.p.v. vóór de korf worden aangevallen. Met deze takti- sche aanwijzingen begon Eemvogels aan de wedstrijd. Het team had het niet gemakkelijk. On danks de waarschuwingen van Henny Ditmeyer, kwamen veel ballen door verkeerd plaatsen niet aan. Door af standsschoten van de tegenstander, waarvan er één duidelijk verdedigd, stond Eemvogels in de rust met 3-2 ach ter. Na rust liep Ter Leede uit en het begon erop te lijken dat Eemvogels zonder punten terug naar Soest moest. Geluk kig voor de Soester ploeg kwam toen de vechtlust bovendrijven. Puur op inzet werd het uiteindelijk 6-6. Doelpunten werden gemaakt door Marco Kuil (twee keer strafschop), Hans Baak (twee keer) en Fons Verduin (twee keer). Eemvogels 2 Eemvogels 2 speelde thuis een belang rijke wedstrijd tegen SDO 3, dat één punt minder had. Eemvogels speelde goed en had vooral de eerste helft een duidelijk overwicht op SDO. Eemvo gels maakte echter de vele kansen niet af, terwijl SDO uit elke kans een doel punt haalde. Het werd 4-8, waardoor het Soester team weer onder SDO op de ranglijst staat. Doelpuntenmakers: Ri- chard v.d. Hoed (twee keer), Lonneke Drop, Henriëtte Wisse. Eemvogels 3 vertrok naar Tiel en begon om 11.00 uur aan de wedstrijd tegen Tiel 2. De eerste helft waren de teams gelijkwaardig. De ruststand was 4-5. Na rust vond Eemvogels de korf ge makkelijker dan Tiel en won met 8-12. Doelpunten kwamen van Bas Verhey (drie keer) Simon Luyckx (twee keer) Tini Martens (twee keer) Anneke Boom (twee keer) Ria Wijnen, Wim v. Rheenen en Netty Friebel. Eemvogels B speelde een goede wed strijd tegen Antilopen B. Het team had weinig moeite met de tegenstander, die met 4-0 verslagen werd. Sjoerd Lub, Danny Anema, Robin Lub en Carina maakten de doelpunten. Het meisjesteam van Eemvogels, de M, wist één doelpunt te maken. De meisjes speelden goed samen en wonnen door het doelpunten van Linda van 't Kloos ter. Smeeing/BDC behaalt revanche al 90 leestekens inclusief spaties rocheque of Girobetaalkaart, Soester Courant in Soest. De zaalhandballers van Smeeing/ BDC hebben zichzelf een goede dienst bewezen door onder zware omstandig heden de uitwedstrijd bij De Griffioen ia Wolvega om te zetten in een 15-21 overwinning. Een goede opsteker dus voor de streekderby van het komende weekend tegen HVN/Attila. De Griffioen pleegt immer in de thuis wedstrijden de punten in te pakken. Dit seizoen heeft men 14 punten behaald, waarvan 13 in de thuisbeurten. Slechts Olympia Hengelo was met een 19-20 overwinning bestand tegen de beton nen vloer, het invallende licht (waar door aan één kant van de sporthal nau welijks iets te zien was) en het "vijandi ge" thuispubliek. Vorig seizoen leed de Soester formatie hier ook een gevoelige nederlaag. 18-12 waren destijds de al leszeggende cijfers, maar hier was lering uit getrokken. Tot 4-4 werd er om en om gescoord, maar na een kleine tien minuten sloeg Smeeing/BDC dan een gaatje. Maar na een kwartier spelen en bij een 5-8 stand ging het verkeerd. Liefst twaalf minuten werd er niet ge scoord door de Soesters en De Grif fioen, opgezweept door het felle thuis publiek, rook haar kansen. Middels en kele snelle tegenaanvallen trokken zij bet initiatief naar zich toe en draaiden Je score om naar 10-8. Een strafworp betekende dan eindelijk weer een doel punt en een twee-minuten-straf voor een speler van de thuisclub leverde nog eens twee doelpunten op, waardoor Smeeing/BDC met een voordelige 10- 11 score de rust in kon gaan. Na de rust legde Smeeing/BDC de ba sis voor de eindoverwinning. Vlotjes liep de ploeg uit naar een 12-16 stand door onder andere twee doelpunten van GuusTourné, die net als Michel van den Hoven terug kan zien op een zeer verdienstelijke wedstrijd. De Griffioen wenste zich echter niet voortijdig neer te leggen bij een nederlaag en stroopte nog eenmaal de mouwen op. Met nog een klein kwartier te spelen werd het 15-17, maar daarna ging bij de gasten de verdediging "op slot". Fel verdedi gend werden de Friezen op afstand ge houden van het Soester doel en de scho ten die nog vielen werden via de blokke ring of de betrouwbaar keepende Mare Vermaak gekeerd. Peter Stoelenga kon zelfs enkele malen zijn tegenstander verleiden tot het maken van een aanval lende fout. Aan de andere kant kon Smeeing/ BDC de doelpuntenmachine wel draai ende houden en werd met name Cleem Diemers op de rechterhoek diverse ma len in stelling gebracht. Dit alles leidde tot een van tevoren niet gedachte 15-21 overwinning. In de slotminuten werd Richard van de Hoef voor de derde keer door de overigens goed leidende scheidsrechters uit het veld gestuurd, waarna Hein van der Heijden nog enke le minuten speelde. Dit is hopelijk komende zondag niet nodig als Smeeing/' BDC om 14.50 uur aantreed tegen de Nieuwegeinse fusieclub HVN/Attila. i Van der Heijden is zijn hele leven lid ge weest van Attila tot hij dit seizoen als trainer bij Smeeing/BDC in actie kwam. Mede daardoor heeft deze wed strijd een speciaal tintje voor beide ploegen. Daarnaast is er toch sprake van een streekderby en het bepaalde sfeertje dat daarbij hoort kan altijd voor een hoop spektakel zorgen. Smeeing/ BDC staat aan de kop van de ranglijst, HVN/Attila is hekkesluiter, maar de enige goede wedstrijd die deze club dit seizoen heeft gespeeld (volgens eigen zeggen) is de eerste wedstrijd tegen de Soester ploeg geweest. Zij zullen het de thuisploeg dan ook zeker niet makkelijk maken. De doelpuntenmakers: Cleem Diemers 6x Arjan Roest 6x Guus Tourné 4x Richard van de Hoef 3x Michel van den Hoven 2x Uitslagen Smeeing BDC Welpen - Fidelitas 5-12 Meisjesasp. A - DWSM 9-12 Jongensasp. B - Baarn 16- 3 Jongensasp. A - HvBS 7- 8 Herenjun. - HMS/Achilles 26-26 Damesjun. - Hvn/Attila 8-13 Herensen. I - Tonido 18-14 Herensen. 2 - AAV 17- 9 Damessen. 2 - UHV/DSO 3 10-13 Herensen. I - Griffioen 21-15 (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling', persoonlijke lening/financiering/continu kredieten. Administratie- Financieringskantoor De Akkeren 18 - 3762 AS Soest Telefoon 02155 -1 26 71 De Red Stars-dames hadden afgelo pen zaterdag bezoek van het Utrecht se OSG, momenteel trotse koploper in het rayon eerste klasse. De Soester da mes spelen echter dit jaar ook een goe de partij basketbal en bezetten dan ook een fraaie vierde plaats. Dat het tegen het Utrechtse OSG geen een voudige wedstrijd zou gaan worden was bekend en temeer daar ook Mar- jon Geurts afwezig was, toch altijd goed voor de nodige punten, had men van tevoren niet op winst durven reke nen. De wedstrijd pakte echter geheel an ders uit. Het Soester team bleef het de OSG-dames bijzonder moeilijk maken en bij rust was het verschil zeer gering 22-25 voor OSG. Dit verschil werd in de tweede helft niet groter en tot aan de laatste minuut had het team van de ver trekkende coach van Red Stars Erroll Hotie kans op winst. OSG was het ge lukkige team en won verdiend deze boeiende wedstrijd met 48-45. Het vertrek na drie jaar van coach Eroll Hotie is inmiddels opgelost in het Red Stars-kamp en het bestuur heeft als op volger Michel van Drie kunnen benoe men, die dit jaar als als assistent/coach regelmatig bij het eerste damesteam aanwezig was. De laatste loodjes wegen bij sommmige teams bijzonder zwaar. Het eerste he renteam ging zeer gehavend, slechts met zeven spelers, naar Schiedam en moest daar zijn meerdere erkennen te gen Juventus met 98-75. Nog één wed strijd rest het herenteam, dat reeds de degradatie heeft moeten accepteren. De meisjes-junioren kregen een flink pak slaag in Beukendal van Shooters uit Spakenburg. Het Soester team verloor met 50-119. De jongens-junioren gin gen zaterdag naar Capelle aan den IJs- sei en speelden daar een wisselvallige wedstrijd. Waarschijnljk zat de trip naar het Franse Angoulême bij sommige spelers in de eerste helft nog in de benen en armen, want te lauw spel en te veel onnodig gemiste kansen zorgden voor een ruststand van 22-32. In de tweede helft werden de.-bakens verzet. De gcp.ep was wakkergg5£hud en was bezig met een fikse inhaalrace. De tijd was echter net te kort om alsnog een over winning uit het vuur te spelen en Cady '73 won deze op het laatst spannende pot met 63-60. Beslissingswedstrijden Op zaterdag 20 april gaan twee jeugd teams naar Amersfoorot om daar via een beslissingswedstrijd te kijken wie zich kampioen mag noemen van de kern Utrecht bij de jongens-aspiranten en bij de jongens-kadetten. De jongens aspiranten spelen tegen het Spaken- burgse Shooters om kwart over vier in spelzaal Rustenburg. De jongens-ka detten, die afgelopen zaterdag het Leusdense Green Giants nog afdroog den met de forse cijfers van 157-32, ontmoeten 's avonds om half negen in de Juliana van Stolberghal New Stars uit Nieuwegein om uit te maken wie kampioen wordt van de kern Utrecht. Beide kampioenen van deze ontmoe tingen zullen daarna deelnemen aan de rayonkampioenschappen, waarbij naar alle waarschijnlijkheid de Red Stars meisjes-aspiranten al zijn genoteerd, omdat het kampioenschap hen haast niet meer kan ontgaan. Overige uitslagen Red Stars JC2 - Woodpeckers JC1 (jong. asp.) 119-22 Red Stars MC2 - Red Stars MCI (meisjes asp.) 19-52 Red Stars JC3 - Quick Runners JC1 (jong. asp.) 59-33 Red Stars MB1 - Quick Runners MB1 (meisj. kad.) 31-33 Red Stars XD2 - W/Shooters XD2 (welpen) 65-47 Red Stars II - B.Z. '72 (dames) 15-116 Red Stars 3 - 't Gooi I (heren) 75-66 Aanstaande zaterdag in Beukendal weer volop basketbal met om één uur de jongste jeugd. Het vierde welpen team tegen het derde welpenteam van Red Stars. 's Avonds om half acht de laatste wed strijd van het eerste herenteam, tegen het Delftse Punch. Regen van persoonlijke records Afgelopen woensdagavond vond in Utrecht de eerste van de serie van vier avondwedstrijden over 15 km plaats. De lange-afstandgroep onder leiding van trainer Win van Dorresteyn was daarbij aanwezig en greep deze gele genheid aan de vorm te testen. Mede dank zij de op veel duurwerk geba seerde wintertraining werd een goede basis gelegd voor het wegseizoen, dat sinds enkele weken volop begonnen is. In Utrecht bleken de Pijnenburg-dames in ieder geval al overduidelijk aanwe zig: maar liefst de plaatsen één tot en met vier werden door hen met over macht bezet. Mart van Hal was deze keer de snelste loopster met een tijd van 59.43, waarmee zij tevens een nieuw persoonlijk record neerzette. Henny Pot werd 2e in 1.02.35, twerwijl Adri van de Zon - langzaam maar zeker op weg terug - een keurige 3e plaats pakte in 1.04.29. Elly Moerman maakte het Pijnenburg-succes compleet met een 4e Tot ziens, au revoir, dat waren de kre ten van het vijftienkoppige gezelschap van Red Stars tegen hun gastgezinnen in het Franse Angoulême, een stad in de buurt van Bordeaux. Het Red Stars gezelschap vertrok daar voor Pasen naar toe en heeft een heerlijke onver getelijke week gehad in het Franse stadje. Het waren de eerste contacten die daar gelegd zijn en stellig zullen het niet de laatste zijn, want tijdens een officiële maaltijd nodigde Mark Bakker van Red Stars de Franse gastheren uit voor een tegenbezoek. Het is een ontmoeting ge worden wat van sport, cultuur en re creatie. Een bezoek aan het vlak bij ge legen stadje Cognac kon natuurlijk niet uitblijven en het betreden van een kas teel waar dit heerlijke vocht wordt ge maakt stond natuurlijk op, ieders ver langlijstje. Tijdens het op eerste paasdag gespeelde toernooi werd het Soester gezelschap derde en na afloop mocht het team een fraaie beker in ontvangst nemen. Dat ook nog Mark Bakker met de beste 'dunck' een mooie bokaal rijker werd, onderstreepte nog eens temeer dat het Red Stars-gezelschap aldaar een prima indruk heeft achtergelaten. De hartelijkheid, het Franse stokbrood en de streekwijn "pnieau", zorgden er voor dat het aan niets ontbrak en toen ook nog de zon zich van de goede kant liet zien, dacht even iedereen aan echte zomervakantie te zijn begonnen. Hoe hard was het daarom dat men woensdag na Pasen de terugtocht weer moest aan vaarden, maar dankbaar met een schat aan leuke herinneringen en in de weten schap dat dit niejt hetlaatste contact ge weest is. Voor Stam/SoVoCo stond er zaterdag in de uitwedstrijd tegen Gemini niets meer op het spel, voor de tegenstander des te meer omdat het team uit Eist op de tweede plaats staat, die recht geeft op het spelen van promotiewedstrij den. De Soester dames konden zodoende ontspannen aan de wedstrijd beginnen en het leek er aanvankelijk ook op dat de dames uit Eist het zeer zwaar te ver duren zouden krijgen. Met goed en gevarieerd aanvalspel en met een enorme servicedruk werd de ploeg uit Eist in de eerste set finaal weg gespeeld. Binnen twintig minuten was dan ook een 4-15 setwinst het gevolg. Helaas konden de Soester dames het hoge niveau van die eerste set niet con tinueren. In de tweede en derde set viel de servicedruk volledig weg en er wer den nogal wat onnodige fouten in de passing gemaakt, terwijl de spelverde- iing het deze middag volledig liet afwe ten. De dames uit Eist maakten dankbaar gebruik van de terugval van de Soester ploeg en wisten de tweede en derde set met respectievelijk 15-9 en 15-6 win nend af te sluiten. In de vierde set leek het erop dat de Soester-dames zichzelf hervonden. Ineens was daar weer de sterke servering en de ploeg uit Eist werd onder druk gezet. Alles wees erop dat de vijfde set noodzakkelijk zou wor den zeker toen de SoVoCo-dames een 3-10 voorsprong namen. Maar zo plotseling als het herstel kwam, zo snel verdween het ook weer, met als resultaat dat binnen een paar minuten de riante voorsprong volledig uit han den werd gegeven en er een stand van 10-10 op het scorebord stond. De weer stand was verbroken en heel eenvoudig konden de Gemini-dames de set uitma ken 15-11. Al met al buiten de eerste set een matige vertoning van Soester kant. Zwaar bevochten zege dames 2 Ook het tweede damesteam moest naar Eist om het op te nemen tegen de reser ves van CWS/Gemini. Het Soester team, dat volop in de race voor het kam pioenschap is, had van tevoren erg op gekeken tegen de wedstrijd en achteraf kan gezegd worden dat dit terecht is ge weest. Want na een wel zeer enerveren de wedstrijd werd na een aanvankelijke 2-0 achterstand toch nog een zwaar be vochten 2-3 overwinning bereikt, waar door de ploeg met nog twee wedstrijden te gaan met twee punten voorsprong aan kop van de ranglijst blijft. De Soesterploeg begon gespannen aan de wedstrijd en dat werd er aanvanke lijk niet beter op, met name door de zeer warrige leiding. Met name de Soester spelverdeelster moest het voordurend ontgelden en werd regelmatig afgeflo ten wegens vermeende technische fou ten. Had de scheidsrechter in de eerste set het gelijk nog een aantal keren aan zijn kant, wat hij er met name in de V tweede set van maakte leek echter ner gens op, maar veroorzaakte wel grote onrust in de SoVoCo-ploeg. De eerste set ging na een aanvankelijke voorsprong van 6-9 toch verloren met 15-12 en in de tweede set was het met name door genoemde scheidsrechterlij ke dwalingen helemaal droevig en ook deze set ging met de alleszeggende cij fers van 15-2 verloren. Al met al leek de wedstrijd op een verschrikkelijke de ceptie uit te lopen, maar op wonder baarlijke wijze hervonden de SoVoCo- dames zich. Daar ook de scheidsrechter zich duidelijk herstelde, konden de So- VoCo-dames goed in hun spel komen en via tweemaal setwinst met de over duidelijke cijfers van tweemaal 4-15 werd de 2-0 achterstand gelijk getrok ken en was er een beslissende vijfde set nodig. In deze set, gespeeld volgens het rally- point-systeem bleven de Soester-dames steeds aan de goede kant van de score en met de cijfers van 15-10 werd uitein delijk de zwaar bevochten 2-3 overwin ning uitbundig gevierd. Zaterdag a.s. spelen zowel dames 1 als dames 2 hun laatste uitwedstrijd. Da mes 1 moet naar Gouda om tegen Ra dius op te nemen terwijl dames 2 naar Abcoude moet om tegen Abcoude 2 te spelen. De week daarop volgt in de sporthal De Bunt de afsluiting van het seizoen met allereerst de ontknoping in de strijd om het kampioenschap tussen reserves van SoVöCo en Vollkei, waar na dames 1 de competitie afsluit tegen Avero OS uit Sneek. Heren 1 In deze voor beide partijen belangrijke wedstrijd, voor de wedstrijd stonden de SoVoCo-heren 2 voor op de ploeg van Voleem, wist de Soesterploeg de winst in eigen huis te houden, waardoor een .veilige plaats in de middenmoot is be reikt. Aan het spel was zeker in het be gin te zien dat het belang van de wed strijd druk op het spel legde. Er werd heel voorzichtig gespeeld met bijna uit sluitend twede tempo ballen. Aanvankelijk was aan Soester zijde de servering slecht en dat resulteerde in een 4-8 achterstand. Hierna werd de servering beter en werd veel via de bui- tenaanval gescoord, hetgeen uiteinde lijk de 15-12 setwinst bracht. In de tweede set ging het tot 7-7 gelijk, waar na de absolute uitblinker van deze wed strijd Ali Moghaddasian aan service kwam en praktisch in zijn eentje de Vo leem ploeg uitschakelde. Setwinst 15-8. In de derde set speeldende Soesters te overmoedig waardoor er onnodige fou ten werden gemaakt. De set ging dan ook met 21-15 verloren. In begin van de vierde set was de stop slecht verzorgd, hetgeen resulteerde in een 0-4 achterstand. Opnieuw was het Ali Moghaddasian die zijn ploeg op sleeptouw nam. Hij stopte vele ballen, de set-ups lagen nu ook goed en met 15- 11 werden de set en wedstrijd gepakt. i In de strijd om de degradatie te ontlo pen hebben de Soester dames weer de volle winst binnengehaald. Directe de gradatie zit er niet meer in. Door een versterkte degradatie gaan drie ploegen direct uit de districtsklasse en moet de vierde van onderen promotie/degrada- tiewedstrijdenspelen. Daar strijden nog drie ploegen, te weten Surf, Spirit en Stam/SoVoCo. NVC, dat iri De Bunt op bezoek kwam, had niet veel in te brengen. De Soester dames kwamen wat moeizaam op gang zodat N VC bij kon blijven. Na een time- out bij de stand 11-11, werd met name aan het net agressiever gespeeld, zodat de setwinst met 15-12 binnengehaald werd. Een steeds beter draaiend SoVoCo maakte in de tweede set korte metten met NVC. Met een gevarieerde aanval en een sterke service werd NVC onder druk gehouden. Via 6-3, 12-7 en 15-7 werd een ruime setwinst binnenge haald. In de derde set verslapte de concentra tie een beetje. NVC kwam in het begin op voorsprong. Via 4-8, 7-9 en 10-10 werd deze set ook winnend met 15-13 Komende zaterdag is Spirit in De Bunt de tegenstander. Bij winst van SoVoCo zal de districtsklasse behouden blijven. verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wit geeft mat in 5. Oplossing schaakprobleem 24: 1. Da5 - c7+ Kei - e8 2. Dc7 - c8+ Ke8-e7 3.Td4xd5! Dh3 - hl+ 4. Td4 - dl en zwart moet de dame ge ven om mat te voorkomen. Ve^er scoorde dé dames Corine en Thea Steentjes beiden een persoonlijk record met resp. HIJ"1 1.13.57. Bij de heren werden weliswaar geen ereplaatsen bereikt, maar de ve tiende plaats van Eef van de Brinx mocht er best zijn: 52.15- Harry van Brummelen werd hier 17e in 52.54, ter wijl Bert van Velzen met een tijd van 53.10 een 19e plaats pakte. Persoonlij ke records waren achtereenvolgens voor Henk Wallet (57.20), Pual Ver- mey (57.57) en Adri Bijvoet, die voor het eerst de 15 km binnen het uur afleg de 59.25. Peter de Groot - met enige trainingsachterstand - kwam uit op 1.00.20, vlak voor Jan van de Lee, die 1.00.25 noteerde. Wim van de Veen en Henk van Hal tenslotte lieten in Utrecht eveneens een persoonlijk record note ren met tijden van resp. 1.00.35 en 1.02.00. Schoonhoven Een zevende plaats wist Gert de Ruygt van AV Pijnenburg afgelopen zaterdag in de Parkloop van Schoonhoven over ruim 9700 meter weg te slepen. Op het zware en bochtige parcours met veel heuveltjes wist Gert in een sterk veld een prima 7e plaats weg te slepen in een tijd van 29.34. Hiermee was hij maar 1 minuut langzamer dan de uiteindelijke winnaar Luc Krotwaar van PSV. Harry van Brummelen werd bij de Veteranen I 9e in 33.09, terwijl good-old Joop van Leyenhorst een 19e plaats bezette in 36.01. Dat triatleet Jack Belt al vroeg in vorm is, bewees hij afgelopen zondag in Schijndel, waar hij temidden van 250 deelnemers een belangrijke rol in de voorste linies voor zich opeiste. De hier gehouden wedstrijden in de kom- binatiesportdiscipline Run-Bike-Run ging over achtereenvolgens vijf km lo pen, dertig km fietsen en vijf km lo pen. Met goed loopwerk, maar vooral met zijn ijzersterke fietsnummer werd hij onbetwist winnaar in de junioren-klas se. Meer dan anderhalve minuut later kwam zijn naaste concurrent over de fi nish. Met nauwelijks drie minuten ach terstand op Rob Barel eindigde Jack op een twaalfde plaats in het totaalklasse ment en kwalificeerde zich tevens voor de op 30 april te houden Nederlandse Kampioenschappen in Schoonhoven, waar hij zal trachten om zijn tijd van 1 uur 20.36 min. van deze dag nog wat scherper te stellen. Een ander jeugdlid van triathlonvereni- ging De Schieter, de 12-jarige Wanno Wardenaar, beproefde dit weekeinde zijn loopkwaliteiten in de Eemnesser Polderloop. Voor de derde achtereen volgende keer slaagde hij erin de vijf km voor de jeugd op zijn naam te brengen. Ditmaal won hij afgetekend met een tijd van 22 min. en 15 sec. Iedereen is er ondersteboven van. 0£ 81 I PI »S30S joijsjiuig uiru}ua3p>|U!/Y\ [u35p(Bqia>[ueq ua -pooig 00 6I-00 II «ba puoAeSepfuA aigg Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Budo-Ryu Soest was afgelopen week end met een aantal judoka's aanwezig op een judo-toernooi georganiseerd door de Stichting Judo Promotion Twente in Almelo. Uit heel Nederland waren sportscholen uitgenodigd om met een bepaald aantal deelnemers in iedere gewichtsklasse deel te nemen aan dit uitstekend geor ganiseerde toernooi. Budo-Ryu had twaalf judoka's geselekteerd, waarvan er zes in de prijzen vielen. Een behoor lijk goed resultaat van de Soesters, ge zien het grote aantal zeer ervaren wed strijdjudoka's dat die dag aanwezig was. Remco v.d. Brink, in de gewichtsklasse tot 86 kg, presteerde het om na een aan tal zeer inspannende wedstrijden onge slagen kampioen te worden. Jeroen Lei- ve, die ook zeer goed in vorm was be haalde een tweede plaats in de ge wichtsklasse -71 kg, evenals Sam Drost die in de gewichtsklasse -60 kg tweede werd. Een derde prijs was, er voor Ro- derick Loeber, Kim Drost en Koen v.d. Wal. Voor de judoka's was dit een goede start van de maand april die vol zit met wed- strijdaktiviteiten, o.a. een internatio naal judo-toernooi in Nijmegen, een ju do-toernooi in Groesbeek en de Gooise Judokampioenschappen in Huizen waar vijftig judoka's van Budo-Ryu naar toe gaan.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17