van het nieuwe gemeentehuis Judith Gor: van kroonluchter tot lichtkroon Ij 0. Soest houd Jeugdvoetbalkai SPORT SPORT Zaalprogramma BRIDGE Bridgetoernooi SCRABBLE Annie Janssen volop terug DAMMEN Paastoernooi DVSB JEUGDVOETBAL Hees jeugd Vrouw klem in auto SEC 1 na winst volgend jaar weer in de tweede klasse ZAALVOETBAL Inter Hesp maatje te groot voor DVS Knollentuin .voetbal 'programma FIETSCROSS Goede prestaties Kings Road Riders in Baarn Goed Squadra race-dubuut voor Mariëtte Rooderkerk AUTOSPORT L.A. Big Step Aerobics voor een betere vorm i •"^SDAG 10 APRIL 199 j Soest - Utrecht 1-1 VOETBAL begint al op woensdai Sportorganisatie Penaltymarathon onbet\ ft ï^fNSDAG 10 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 1{ Foto: Goos van der Wilt. Het is even wennen geweest, maar het nieuwe gemeentehuis aan de Dalweg - het Raadhuisplein, om exacter te zijn - is voor de meeste Soesters inmiddels een vertrouwde omgeving. Of dat ook voor de "kunst" geldt is minder zeker. In de afgelopen jaren is er in elk geval heel wat over te doen geweest. Nu, inmiddels maanden na de ope ning, is het interessant nog eens met de ogen van de makers zélf naar de kunstwerken te kijken. Ellen de long-de Wilde voerde gesprekken met de drie beeldend kunstenaars die het gemeentehuis verfraaiden: Dick van Arkel, Marijke de Goeij en Judith Gor. In deze derde en laatste aflevering van de serie: Judith Gor, die samen met Erik Hehenkamp de "licht kroon" in de hal van het raadhuis ontwierp. Waarom is licht zo belangrijk voor je? vraag ik aan kunstenares Judith Gor in de foyer van het gemeentehuis in Soest. We zitten met architekt Erik Hehenkamp aan een tafel met uitzicht op de tuin, waar kale bomen zich afte kenen tegen een oer-hollandse, grijze lucht. Ze zit naast me, met strakke, lichte ogen en donker, glad haar, en wijst naar buiten: "Die bomen daar, als je ze in 't morgen- middag- of avondlicht ziet, zijn het elke keer an dere bomen. Het gesublimeerde effect op vorm en kleur fascineert me." Haar tongval verraadt haar Hongaars- Israëlische afkomst. In de foyer hangt "De lichtkroon". Een kunstobject dat Erik en zij samen gestalte hebben gege ven. En hoe! Wat het eerst in het oog springt zijn de rondspattende kleuren die van vier bo ven elkaar hangende elementen, door draden verbonden en een driehoek vor mend, kaatsen. De lamellen zijn van doorzichtig gepolijst acryl gemaakt, met een speciale dekking van prismafo lie, dat het licht breekt in alle spec- trumkleuren. Als gevolg van het hangen ontstaat er een kleine beweging die een "lichte' verandering in de vorm teweeg brengt. Halogeenspots - aan lichtrails in de vorm van een vierkant - zorgen voor het aanlichten. Het fenomeen krijgt een ex- ra effect door de weerkaatsing op de ge polijste (nat) zandkleurige granieten vloer, die in een vierkant onder de vide Het object was eerst niet naar onze zin. We hebben een andere aannemer inge schakeld, het Soester bedrijf Artisanne, met name Ingrid Busseck. Om een tota le perfectie te krijgen, dat is toch wat ie dere kunstenaar wil. We hebben gepro beerd de traditionele kroonluchter mo dern te interpreteren. Oude dingen nieuwe vormen geven." Zaterdag 13 april Sporthal Beukendal 09.00 - 13.00 SoVoCo volleybal 13.00 - 23.00 Red Stars basketbal Sporthal De Banninghal 09.00 - 12.00 BC Badso bad minton 13.00 - 17.00 AGAVS volley bal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 Badso badminton 12.00 - 20.00 SoVoCo volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 Selby badminton Zondag 14 april Sporthal Beukendal 11.00 - 13.00 Ned. Basketbal Bond 14.30 - 16.00 BDC Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 BC Badso badminton Sportzaal De Bunt 12.30 - 16.30 FDC Quick Motion dansen Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 BC Selby Erik, die bescheiden tegenover ons zit: "Het is een belevenis als je als architekt gevraagd wordt de vide te vullen en dan samen van kroonluchter tot lichtkroon te komen." - Wat vind je van de onderlinge samen hang van de kunstprojecten in het ge meentehuis, Judith? "Als ik het had mogen zeggen, zou ik meer aan de muren gedaan hebben. Er hangen te weinig kunstwerken. Een ge meentehuis is tenslotte het hart van de gemeenschap en moet toch een culture le uitstraling hebben. En dat werkt dan door in scholen, bibliotheken en cultu rele centra." (Judith heeft haar studio in het Koloniehuis in Soest.) - Wil je kunst in eerste instantie betrek ken in de planning van de stedebouw? "Ja, dat zou het mooiste zijn. Als dat in de Bijlmer ook gebeurd was, zou het er nu anders uitzien. Mihder troosteloos als er bijvoorbeeld met 'licht' in ruime zin, gewerkt zou zijn. De anonimiteit die er voor alles heerst in een dergelijke wijk, zou doorbroken worden als er bij de planning kunstenaars betrokken wa ren geweest." Lichtkunst ontstaat bij Judith door het spelen met filters, lichtgevende verven, spiegels en uiteraard lichtstralen, liefst felle. Met een sterke voorkeur voor het werken met direct zonlicht, spotlight en laserstralen. ;i Haar passie voor de lichtkunst dateert vooral van haar verblijf in Nederland. In het begin van de jaren zeventig studeer de zij aan het Painting Institute in Tel Aviv en de universiteit van Halfa. Zij was daar ook enkele jaren docente aan de experimentele school. Op zoek naar het licht reisde zij naar Japan en Colom bia, voor zij voor Nederland koos, met zijn eeuwig wisselend spelpatronen van zon en wolken. Na haar komst naar ons land ging zij naar de Kunstacademie in Arnhem. In feite werd daar haar belangstelling voor het werken met licht gewekt. In het be gin van de jaren tachtig ontwikkelde zij zich verder in deze richting. Exposities in de Roitterdamse Doelen, Emmen, Tilburg en andere steden trokken de aandacht. Vooral het Light Art project in het gemeentehuis van Zaandam (1981) oogstte veel bewondering. In 1983 realiseerde zij in de duinen van Nitzana, Israël, een opvallend feno meen, het Land Art-project. In het voormalige KNSM-gebouw in het oostelijk havengebied van Amster dam kreeg Judith de beschikking over een riante ruimte. In 'Loods 6' ontwerpt ze haar plannen. Tijdens het sympo sium 'Lichtkunst en stedebouw' ont vouwde zij samen met Erik Hehen kamp haar ideeën: de IJ-oevers om te toveren tot een nieuw, kloppend stads hart. Haar plannen zijn verrassend. Ze luiste- rewn naar namen die poëzie verraden: 'Boulevard van de Zonsondergang', 'Plein van de Vier Seizoenen', 'De Wind' en 'Spel van de Golven'. Het pro- Aan het eind van de viertallencompe titie van het district Gooi en Omme land organiseert de Werkgroep Bridge Soest een door de Bondsspaarbank gesponsord toernooi voor de viertal len van de Soester en de Soesterbergse bridgeclubs. De wedstrijden worden gehouden in de grote zaal van de Vijverhof op twee woensdagavonden, 17 en 24 april 1991. De 24 viertallen die de clubs in zetten, zullen dan de strijd aanbinden om uit te maken welke club in Soest(er- berg) de sterkste is op bridgegebied. Dit jaar is gekozen voor een nieuwe opzet van deze denksportstrijd. In plaats van zes afzonderlijke wedstrijden tussen twee clubs, zullen de zes viertallen van de clubs elkaar in een vierhoekswed strijd van zes ronden ontmoeten. Een week later wordt dan de return ge speeld. Om de spanninger een beetje in te hou den is gekozen voor een schema waarbij het mogelijk is om telkens na twee ron den een tussenstand bekend te maken. Kort nadat op de tweede avond de laat ste kaarten zijn gelegd, zal bekend zijn welke Soester(bergse) club de wisselbe ker van de Bondsspaarbank een jaar lang in haar prijzenkast mag zetten. ject 'De Hijskranen' bestaat uit de trans formatie van blauwe reigers in lichtob- jecten. Aan de kranen worden neonbui- zen in verschillende kleuren gemon teerd. Het licht ervan wordt gedoseerd in een bepaalde compositie: 'Een licht- melodie voor iedere dag, nacht, week, maand of seizoen.' Erik: "Het karakter van de IJ-oevers heb je als gegeven. Het is een grootscha lig, industrieel, troosteloos gebied, dat je bewoonbaar wilt gaan maken. Je moet het in brede zin een gehecht heid met het verleden trachten te ge ven." Judith: "Er moet sfeer komen. En na tuurlijk wil ik dan licht in allerlei ge daanten, vormen en kleuren. Het water heb je natuurlijk ontzettend méé om optimale effecten te krijgen. Bepaalde mensen vonden dat het IJ al mooi ge noeg in 't licht stond. Hoe kan je er nog iets aan willen veranderen? Maar ik vind dat je iets meer moet geven, dat is toch het doel van de beeldende kunst. Ik ben nu bezig me, onder andere, te concentreren op de Uitmarkt in Am sterdam (begin van het theaterseizoen). Er wordt, als het plan doorgaat, een ex tra brug over de Amstel bij het Waterlo- oplein, aangelegd. Over de brug wil ik verlichte schermen trekken, evenals vanaf de brugleuning tot in het water, zodat de boot daar doorheen vaart. Op het bootdek een neon-compositie. Die boot noemen wij: 'Herinneringaan Van Gogh', want dat is toch een lichtkunste naar bij uitstek." Met zachte ogen kijkt ze in de verte, als ziet ze het felle zonlicht boven Van Goghs beroemde korenvelden zinde ren. "Van Goghs motieven modern inter preteren. En dan weerde reflectie van al dat licht op het water." Ze kijkt me aan, blijft even stil. Ik voel dat ze bedoelt: Zie je het voor je? Ik zie het. - Je hebt een zoon? Speelt hij met licht? "Ja, Daniël Zimmerman, Hij is zeven jaar. Hij zit hier in Soest op school. Op de 'Schakel' en hij heeft een leuke juf." (Dat moet speciaal in de krant voor Da niël). Judiths man, Yigal Zimmerman, is dirigent en werkt bij de NOS. "Toen Daniël een halfjaar oud was en al kroop, toverde ik eens spectrumkleuren op de muur. Hij probeerde ze te vangen. Zoals een kat een muis vangt." Lacht hartelijk. "Het was zijn eerste confrontatie met het spel van licht." Ellen de Jong-de Wilde Nadat zij enkele weken niet aanwezig was geweest, is Annie Janssen op volle oorlogssterkte teruggekeerd. De rust heeft haar kennelijk goed gedaan, want in haar beide partijen haalde zij meer dan 1100 punten bijeen (556 en 545). Genoeg om Trudy Dan vers voorlopig van de derde plaats in het al gemeen klassement te verdrijven. Ook Anne Nuysink deed het goed met 557 punten, terwijl Truus van der Veer en Wout Klute ook boven de 500 pun ten wisten te eindigen. Wederom was Jan Danvers niet aanwezig, hij heeft nu een achterstand van meer dan vijf par tijen op de rest van het veld. Hij zal erg sterk voor de dag móeten komen in de rest van het seizoen om zijn eerste plaats vast te houden. Donderdag komt voor hem weer de eerste gelegenheid, om te laten zien dat hij zijn wedstrijdritme niet is kwijtgeraakt. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. v.d. Veer-R. de Groot 532-433 R Rabelink-A. Janssen 320-556 A. Nuysink-T. v. Egdom 557-370 W. Klute-T. Veerman 408-373 T. v.d. Leij-J. Boester 402-350 W. KIute-A. Nuysink 501-405 A, Janssen-T. Danvers 545-365 R. de Groot-J. Boester 292-477 T. v.d. Leij-R. Rabelink 422-497 Na de pauze werd gespeeld om de prijs van de week. Tineke van Egdom ging deze keer met de eer strijken, omdat zij het dichtst bij het gevraagde aantal pun ten wist te eindigen. De achtentwintigste ronde om de Van der Ven-cup wordt donderdag 11 april gespeeld in Dienstencentrum Honsber- gen. De aanvang is half acht precies en de deelname kost f 2,50 per persoon. Op de anders zo rustige clubavonden van DSVB was het vorige week maan dag een gezellige drukte. Er waren kip pen en eieren te verdienen op alweer het elfde Paasdamtoernooi van DSVB Een braadkip, keurig opgemaakt met kruiden en toebehoren op een mooi Delftsblauw bord en vijfhonderd eieren sierden de prijzentafel. Eerste prijs was een kip en twintig eieren, de tweede vijftien eieren, de derde prijs tien eieren en de vierde vijf eieren. De spelers werden ingedeeld in groepen van vier in volgorde van de ranglijst met een bedenktijd op de klok van twintig minuten voor iedere speler. Er werd zeer sportief gespeeld, in een verloren stand werd niet doorgespeeld op de klok van de tegenstander om zo alsnog de partij op de vlag te winnen. De voorzitter van DSVB, de heer E. Davelaar een begaafd spreker), open de op zeer vakkundige wijze de avond en zorgde ook voor de administratie van de score. Zelf speelde hij niet mee, want, hij vertelde, 'Ik lust geen kip'. H.C. de Waard, de clubkampioen van het vorig seizoen, werd ook nu weer nummer één. In de eerste groep haalde hij vijf punten uit drie wedstrijden, een pracht resultaat, temeer daar zijn tegen standers G.L. de Bruyn, J.J. den Os en M. Mulder ook geen kleine jongens wa ren. J. van Dasselaar was de enige die al zijn partijen won, maar hij zat ook als geroutineerde dammer in een van de laagste groepen. De groepswinnaars die een eerste prijs behaalde waren: H.C. de Waard, C. van Oosterom, H. Oostenrijk, G. Lam, A. Vreeswijk, H. Hagen, J. van Dasselaar, E. van Egdom, A. Spruit en T. van der Meer. Na de prijsuitreiking om elf uur had kantine-beheerder Fred het water voor de eieren al aan de kook en werd er nog menig eitje soldaat gemaakt. Na nog een gezellig uurtje napraten over de (blunders) die met dergelijke wedstrij den altijd gemaakt worden ging ieder tevreden huiswaarts. Jeugd Ook de damjeugd in Baarn, een afde ling van de jeugd van DSVB, speelde haar Paastoernooi, hier ging het om chocolade paaseieren. In de groep A eindigde drie spelers op een eerste plaats, te weten Stanley Thakoersing, Gerard Koops en Arian van der Ploeg. Deze drie jeugdleden, die weinig voor elkaar onder doen, haalden ieder 20 punten uit vier partijen. In groep B bleef Marit Kramer ongeslagen. Zij haalde acht punten uit vier wedstrijden. Alex van der Ploeg, de jongste uit het gezel schap, haalde vijf punten en op de derde plaats eindigde Karin Koops met vier punten. Ook hier was er voor de jeugd een gezellige avond. Om half negen werden de kinderen door de ouders weer opgehaald. Alle jeugdteams van de V. V. Hees kwa men de afgelopen week weer in aktie op de velden. De F-pupillen verloren in een leuke wedstrijd met 0-2 van Ams- vorde. De E-pups hebben de smaak te pakken en wonnen opnieuw, ditmaal met 5-2 van Saestum. De doelpunten kwamen op naam van: Eddy de Ligt, Olaf Reyerse en Yassar Korkmaz (drie keer). De Dl-pupillen, op bezoek bij Hoog land, speelden een matige wedstrijd waarin er weinig krachtverschil was tus sen beide elftallen. Een doelpunt van Barry Luysterberg in de eerste helft bleek achteraf beslissend voor de over winning van de Hees-jeugd (0-1Zoals gewoonlijk stond de wedstrijd van de D2-pups weer bol van de spanning. Te gen Aurora D2 werd via een 1-1 rust stand uiteindelijk met 4-4 gelijkge speeld door doelpunten van Yashin As- sahsah en Dennis Kuyer drie keer). De C-junioren verloren ondanks veel inzet met 4-0 bij IJsselmeervogels C2, dat gedurende de hele wedstrijd het be tere spel op de grasmat legde. Beter ver ging het de B-junioren die op woensdag 3 april thuis in aktie kwamen tegen WZ BI en zaterdag bij HVC BI in Amersfoort op bezoek gingen. Tegen WZ speelden de B-junioren een prima wedstrijd die uiteindélijk in 0-0 eindig de. Gelet op het aantal kansen, met na me in de eerste helft, zou een kleine overwinning voor Hees op zijn plaats zijn geweest. Ook tegen HVC was er sprake van verdienstelijk voetbal en een over de hele linie beter spelend Hees. Via een 0-1 voorsprong met de rust werd met een verdiende 2-3 overwin ning de thuisreis aanvaard. De doelpun ten kwamen op naam van: Peter Rui- zendaal, Peter Teunis en Tebbo Pau wels. Wedstrijdprogramma donderdag 11 april: Spakenburg C2 - Hees Cl: 19.00 uur Zaterdag 13 april a.s.: Hees BI - 't Gooi BI: 12.00 uur Hees Cl - Roda C2: 12.00 uur WZA D2 - Hees Dl: 10.00 uur VRC D4 - Hees D2: 10.00 uur Spakenburg E4 - Hees El: 11.00 uur Hees F1 - Achterveld F2: 10.00 uur Een 24-jarige Soesterse raakte vori ge week dinsdag na een ongeluk op de Nieuweweg beklemd in haar au to. De vrouw reed op de Nieuweweg, toen van de Eigendomweg een 67- jarige Hilversummer haar geen voorrang verleende en de Nieuwe weg opdraaide. De vrouw moest uit wijken naar de linkerweghelft en botste daar frontaal op een graafma chine die haar tegemoetkwam. Na dat zij üit haar benarde positie was bevrijd, werd zij met verwondingen aan haar onderlichaam naar het zie kenhuis gebracht. t SEC 1 heeft in een spannende wed strijd gewonnen met 5-4 van hekke- sluiter Loosdrecht. SEC heeft nu met nog vier wedstrijden te spelen 11 pun ten voorsprong op de laatste plaats. Coach Theo Dijkman had dit keer zijn volledige selektie tot zijn beschikking, waaronder twee veldvoetbalkeepers, te weten Jack Nagtegaal en Niels Landaal. Loosdrecht starte furieus en na paar mi nuten namen zij een 1-0 voorsprong. Het spel golfde wat op en neer. Kansen waren er bij beide doelen, na tien minu ten was het Fred van Zanten die de ope ning vond. Hij bereikte de net ingeval len Jack Nagtegaal, die een één/twee- combinatie aanging met Hendrik-Jan de Boer die met een ferm schot de kee per van Loosdrecht verraste: 1-1. Een minuut later was het Loosdrecht dat met een afstandsschot weer de lei ding nam: 2-1. Nu was het SEC dat fel ten aanval trok, Richard de Bruin trof de paal en na een mooie aktie van Ri chard en Jack stopte de doelman een naar het leek een onhoudbaar schot. In deze fase was het Robert de Boer die ge weldig stond te keepen. Na een kwartier was het toch Loosdrecht dat weer scoorde met een onhoudbaar schot in de benedenhoek: 3-1. Bij een aanval van SEC werd Niels Lan daal onderuit gehaald; een vrije trap volgde. Duidelijk ingestudeerd speelde Marco de bal naar Jack die het leer di rect doorspeelde naar Hendrik-Jan. Hij bedacht zich niet en haalde ineens uit: 3-2. Loosdrecht bleef komen en Niels Landaal redde uit een leeg goal. Vier minuten voor rust kreeg bij een scher mutseling Loosdrecht een vrije trap waar Jack Nagtegaal het niet mee eens was. Hij liet dit merken aan de scheids rechter die hem pardoes twee minuten naar de kant stuurde. Gelukkig had dit geen gevolgen en de rust brak aan met een 3-2 achterstand voor SEC. De tweede helft begon weer met een fel aanvallend Loosdrecht. Een snoerhard schot werd geweldig gestopt door Ro bert de Boer. SEC nam de aanval over door goed storen van Richard de Bruin, die over rechts goed doorkwam en de bal voor trok, waar Fred van Zanten klaar stond maar helaas net naast schoot. Even later was het Fred die Jack in stelling bracht, maar de keeper stond voor SEC weer in de weg. Een mooie één/twee-combinatie tus sen Fred van Zanten en Jack Nagtegaal bracht Jack in stelling maar hij miste scherpte en schoot naast. Hendrik-Jan kwam steeds meer op en stuwde de SEC-cers op naar de Loosdrecht-goal. Bij een lange bal van achterin was het de Loosdrecht-goalie die een ernstige fout beging. Hij treuzelde en de fel inkomen de Richard de Bruin bemachtigde de bal. Hij haastte zich naar de achterlijn en speelde de meegekomen Marco Fernhout aan, die een leeg doel voor zich had 3-3. Een hoge bal voor de goal werd door Niels ineens op zijn pantoffel genomen: 3-4. Good-old Rinie Jasperse zorgde voor de genadeslag. Hij plaatste de bal naar Marco: 3-5. In de laatste minuut was het nog Loosdrecht dat tegen scoorde en de einduitslag bepaalde op 4-5 winst voor SEC. Koploper Inter Hesp heeft weinig pro blemen gehad met het gehavende DVS. DVS speelde deze wedstrijd op nieuw zonder een aantal vaste basis spelers die trainingsverplichtingen hadden tegenover hun veldvoetbal- verenigingen. Toch controleerde DVS volledig de wedstrijd in de beginfase. René Ribbe- rink en Rob Kaats gaven in de beginfase geen kans weg. Via Teus Verwoerd en Maurice Aginho had DVS de beste kans om aan de leiding te komen maar beiden zagen hun inzet aan de verkeer de kant van de paal belanden. Toch was het Inter Hesp dat op een 0-1 voor sprong kwam. Dit was tevens de rust stand. De koploper in de eerste klasse Inter Hesp profiteerde in de tweede helft op timaal toen Rob Kaats voor twee minu ten straftijd naar de kant werd gezon den. In deze twee minuten scoorde In ter Hesp tweemaal en was de wedstrijd beslist. Maurice de Aginho was met keeper Jan Willem van de Wint een van de beste DVS-ers. Maurice redde de eer voor DVS en scoorde eenmaal en bracht hiermee zijn seizoentotaal op 14 goals. De eindstand werd tenslotte 4-1 voor Inter Hesp. Met het oog op volgend seizoen is DVS al ver gevorderd om het eerste team te versterken. Zo zal men deze week met sommige spelers rondkomen die ook op het veld actief zijn. Deze spelers spe len in de eerste klasse van het zaterdag- amateurvoetbal, tevens zullen enkele spelers uit Amersfoort de groen-witte kleuren gaan verdedigen. DVS wil vol gend jaar kosten wat het kost een gooi doen naar promotie naar de hoofdklas se. DVS Knollentuin 2 Met nog drie thuiswedstrijden voor de boeg heeft DVS 2 nog alle kans op pro motie. Tegen het altijd lastige Baron 2 heeft DVS 2 een moeizame overwin ning behaald. DVS kwam al gauw aan de leiding door een schitterende goal van Dave Leijen- horst. Fred Scholten bleef niet achteren pakte zoals gewoonlijk zijn goal mee. Door kinderlijke verdedigingsfouten in de DVS-defensie kwam DVS door twee blunders op gelijke hoogte. Deze 2-2 stand was tevens de ruststand. Na rust domineerde DVS volledig maar de doelpunten bleven lang uit. De goed spelende Ronald van Dorrestein legde de bal breed op René Ribberink. Deze aarzelde niet en schoot de bal onhoud baar in de uiterste hoek. Deze twee stonden ook aan de basis van de vierde DVS-treffer. Nu was het Ronald Dor restein die met een prachtige goal DVS naar een 4-3 voorsprong schoot. Fred Scholten bepaalde tenslotte de eind stand op 5-3. Vrijdag 19 april 1991 speelt DVS 2 om 19.00 uur tegen het op de derde plaats staande Radiostad 2. De wedstrijd word gespeeld in de Banninghal te Soesterberg. DVS 2 staat twee punten achter op koploper Abma, maar de Hil versummers komen nóg naar Soest. Donderdag 11 april: S.O. Soest 18.30 Soest 6 - Quick 18 18.30 Roda 6 - Soest 10 Zaterdag 13 april: WZ '49 12.30 Hierden 2 - WZ 2 14.30 WZ 3 - Bloemenkwartier 2 14.30 WZ 4 - Lelystad 5 14.30 WZ 5 - Putten 11 15.00 Putten 12 - WZ 6 HEES 14.30 De Meern - Hees 14.30 Bloemenkwartier 4 - Hees 3 14.30 Argon 5 - Hees 4 SEC-zaterdag 13.30 Actif 3 - SEC 3 Zondag 14 april: 5. o. Soest 14.00 BVC - Soest 11.00 DOS 2-Soest 2 11.00 Soest 3 - Holland 2 11.30 Barneveld 2 - Soest 4 11.30 Batavia 3 - Soest 5 11.00 Soest 6 - KWA 3 11.30 SEC 4-Soest 7 14.30 Soest 8 - Actif 8 11.30 Houten 6 - Soest 9 11.00 Soest 10 - Quick 9 11.30 Argon 6 - Soest 11 14.30 Soest 12 - BFC 7 10.00 Olympia 9 - Soest 13 11.00 Soest 14- LW9 14.30 Hercules 15 - Soest 15 SEC-zondag 14.00 SEC - LVV 12.00 WOG 2 - SEC 2 11.30 SEC 3-WZA 3 11.30 SEC 4-Soest 7 11.30 Roda 5 - SEC 5 11.30 SIOS 4 - SEC 7 Dinsdag 16 april: WZ '49 18.45 WZ 3 - Scherpenzeel 3 18.45 Vitesse 3 - WZ 4 SEC-zaterdag 18.45 Barneveld 4 - SEC 2 Damesvoetbal Donderdag 11 april: 18.30 HVC - SEC Zaterdag 13 april: 11.00 Lelystad - WZ Zondag 14 april: 11.30 Odijk 2 - Soest 9.15 Zwaluwen Vooruit 3 - Soest 2 11.00 SEC - Nederhorst Dinsdag 16 april: 10.00 DVS - WZ Op zondag 7 april werd er een Inter- club wedstrijd gereden op de baan van de Wheély's in Baarn. Een Interclub is een kleine wedstrijd, die gereden wordt in de Regio, vooral leuk voor de beginners in de fietscross-sport. In de klasse recreanten kwamen vijf nieuwe leden aan de start. Geert Dema- ge rijdt bij de 5-jarigen en wist gelijk al eerste te worden. Hij had nog wat moei te met sommige bulten maar als hij nog even flink mee traint, komt dat wel goed. Ook voor Gert Jan Vlug was er een eerste plaats, Thomas Janssen en Lesley van Brederode behaalden res pectievelijk een derde en vierde plaats. Marieke Demage, het enige meisje van de club (meer dames zijn altijd wel kom), reed ook een prima race en werd eerste. Bij de Experts behaalde Dennis Krol een eerste, Toine Marsé een tweede, Robin van de Wolk een tweede, Koen van Valkenhoef een eerste, Erwin Mar sé een tweede Vincent Goovaard een derde en Sancho Kers een tweede plaats, dus alle KRR-rijders eindigden in de voorste gelederen. Bij de junioren werd Sander Kolb eerste en Rudy Krol vierde. Bij de cruisers werden Robin van de Wolk, Koen van Valkenhoef, Erwin Marsé, Vincent Goovaard en Sacho Kers respectievelij ke eerste, eerste, derde, vierde en der de. Volgende week gaan de Kings Road Ri ders naar Schijndel voor de eerste NK dit jaar. De Soesterse 'vrijetijds-autocoureur' Mariëtte Rooderkerk heeft tijdens de Paasraces op het circuit Park Zand- voort in de voor haar nieuwe Squadra Bianca raceklasse goed gescoord. Op een koud en winderig Zandvoort wist zij in de race met razendsnelle Alfa Romeo Giulia Supers (allemaal in het wit gespoten, vandaar die naam 'Squa dra Bianca') als enige vrouw een groot aantal ervaren mannelijke coureurs achter zich te laten! Zij eindigde de ra ce, na een spectaculaire 'spin', op een fraaie 18e plaats, in een veld met 31 deelnemers. De Squadra Bianca Alfa Romeo is een uitermate temperamentvolle racewa gen met een motorvermogen van ruim 170 pk en een géwicht van circa 925 kg. Door z'n technische constructie is het een moeilijke auto om zo snel mogelijk over het circiut te jagen. Dat vraagt om een forse dosis ervaring én durf. In de tijdtraining voor de race bereikte Mariëtte een 23e plaats. Ze reeds 8 se conden sneller per ronde dan de deel- nemer met de 3 Ie trainingstijd en nau welijks 5 seconden langzamer dan de snelste. Na een absolute bliksemstart in de race schoot ze in korte tijd door naar een veertiende plaats. Maar de druk van menig ontketende man bleek zwaar. De auto startnummer met 21 ging in de veertiende ronde met te hoge snelheid de Tarzanbocht in en tolde in een wolk zand en rook van de baan. Mariëtte wist haar auto weer gestart te krijgen en vervolgde met luid brom mende, beschadigde uitlaat haar race. voor Herman Lanfermeyer en Anton Mets. Mariëtte eindigde als achttiende. Bij de technische keuring bleek de auto geheel legaal. Er kon uitermate tevre den op dit debuut worden teruggeke ken. De volgende race vindt plaats op zondag 21 april. Mariëtte Rooderkerk is vastbesloten dan te proberen nog een paar plaatsen hoger te finishen. Sinds kort wordt er bij Vincent's Fit ness Promotions een nieuwe vorm van Aerobics gedaan. "Dit is de meest op windende ontwikkeling op het gebied van aerobics en fitness die ooit is ver toond", aldus Vincent de Pijper, net terug van een bezoek aan Amerika waar hij deel nam aan de I.R.S.A. con vention. "Het heet L.A. Big Step Aerobics en het is een compleet aerobics-trainingspro gramma dat muziek en plezier combi neert met een hoge intensiteit en Low Impact (laag belastend). Precies datge ne waar iedereen op gewacht heeft." Het principe is eenvoudig en gebaseerd op traplopen. Stap op en stap af. Stap op en stap af. Het lijkt eenvoudig, maar door datje eindeloos de passen kunt variëren en omdat het ook wel op enigecoördi natie aankomt is het zeer leuk om te doen.* Vincent: "Voor iedereeen is het ge schikt, man, vrouw, jong en oud. Begin ners doen het op het laagste niveau en gevorderde atleten kunnen de combi natie maken met handgewichtjes voor een workout met maximaal effect. Maar op welk niveau je het ook doet,volgens de 'geleerden' is het resultaat verbluf fend. Heupen, dijen en billen worden strak en gestroomlijnd omdat de li- chaamsvetverbranding hierbij maar liefst 30% hoger zou zijn dan bij de 'ge wone' aerobicsles en dan nog te beden ken dat deze training ook nog eens 100% veilig is." Op vrijdag 12 april en dinsdag 16 april bestaat er de mogelijkheid om vrijblij vend kennis te maken met L.A. Big Step Aerobics bij Vincent's Fitness Promo tions aan de Van Weedestraat. Belang stellenden moeten wel even telefonisch een plaats reserveren. I u treffen met de punlgelijke bc- I" wist Soest zich, na een zwakke I' helft, goed te herstellen. Uit I riante mogelijkheden haalde I"' tslechts één treffer, en moest toe- li dat de gasten na een defensie- «der OP gelijke hoogte kwamen, dat fl"e degradatiekandidaten één behaalden bleef de situatie on- Kderd spannend. I jer Jeroen van Veenendaal en ■Kin Leegwater waarvoor Wim Kw en René van de Deyssel speel- lï r. moest Jan Stroomberg weer husse lt met de opstelling. Het kwam het Everband niet ten goede, en het Rntal foutieve passes was dan ook le- K de gasten speeldeNico Schreijer een Guekende partij, maar gekoppeld aan n der beste Soestenaren, Paul van de Kift kreeg hij nauwelijks echte kan- Ln Voor het goede opkomen van Ro- Sfo stoof, in het twee-spitsensysteem Soest, zonder directe tegenstander Len de gasten ook nog gesteund Lnor de wind een optisch overzicht. Maar echte doelkansen bleven voor Laan beide zijden uit. L thee had Soest windvoordeel en L|jet wat meer de verdedigende I stellngen- Na tien minuten werd de ijve- L Martijn de Jonge door het midden (aangespeeld, hij wrong zich tussen twee Lenstanders door en scoorde beheerst Inde uiterste hoek (1-0). Utrecht ging hierna op jacht naar de ge lijkmaker, hetgeen Soest de nodige counterruimte' gaf. Wim Gouw loste een hard afstandsschot, dat doelman Le Noble niet onder controle kreeg. Peter van de Berg schoot de bal echter te laco- E «kin het zijnet. d De verre uittrappen van Le Noble en F iel behoud yan de voorsprong noopten t Soest weer tot verdedigen. John Doeser r ireeg een goede kans maar schoot a naast. Maar ook Van de BeTg wist na e doozetten niet beter te doen dan z naast knallen. a Voor jongens en meisjes om 13.30 uur TRAINEN èn de kantine is open! Voor inlichtingen: (02151 Opgericht 9 mei 1926 Vrijdagmiddag om 17.30 uur sloot S.O. Soest-voorzitter Joop Heerkens de zevende editie van het Paasvoetbal- kamp van S.O. Soest af. Dit Paasvoet- balkamp was voor de 180 deelnemers en de circa 709 vrijwilligers die eraan meegewerkt hebben wederom een grandioos succes. De penaltymara- Ihon op woensdagavond was het onbe twiste hoogtepunt. In één uur tijd wer den er 784 penalty's benut! De opening op derde paasdag begon al spectaculair. Nadat oud-S.O. Soest- voorzitter Cees de Bruin de ofhcieie opening had verricht mochten de E-en F-pupillen ballonnen oplaten op het hoofdveld. De bonte zwerm plastic luchthulsjes vormde een mooi gezicht. Onder leiding van de voorzitter van de voetbalkampcommissie. Ad Aarts en hoofdieugdtrainer Theo Hendriks, had de bovengenoemde commissie een van uur tof uur geregeld programmasamen- gesteld. Uiteraard stond voetbal m alle mogelijke vormen centraal. Alle trai ningen werden dan ook met de bal g daan en de oefenstof behelste veel com binatie- en afwerkingsvormen. Ajac.ed Aron Winter was de eerste gasttrainer op het voetbalkamp van S.O. Soest. 1IJ dens de trainingssessies deed hij me hij demonstreerde zijn gave techniek tijdens de partijtjes deed hi) met de "hesjes" en zonder hesjes 's Avonds presenteerde S.O. Soest-co- iyfee Peter van de Brink een heus lentenjacht, waar E"PUP>'Ha'old Dop- penberg als beste uit Sy_ zijn trompetversie van Old Lang sy ne". Andere hoogtepunten vormden de zeskamp en de puzzeltocht op donder dagavaond door bossen en duinen. Sportieve hoogtepunten waren de vo balberoemdheden die hun opwach g maakten tijdens de sportieve vierdaagse van de blauw-witten. Naast de de Aron Winter was ook Bod y Haarms van Ajax van de partij. Hij g op woensdagmiddag een bikkelhar keeperstraining en reikte aan de kee pers van S.O. Soest ook nog eens traaie Ajax-keepersshirts uit.

Soester Courant | 1991 | | pagina 18