o PROEVERIJ ter horst VAN ROUWENDAAL STRAALBEDRIJF v.o.f. Meningen van lezers Joh. Mets nu hofleverancier-nieuwe-stijl Weezennest', geslaagde musical Cantoorefficiency Van de Ven breidt uit mei 15.00 uur aan- kansopeenprach- nelvaartsdag, erland) op de markt aan- ocher). TRA! TE U R*C A TERING van diverse ASPERGE-gerechten en de daarbij passende WIJNEN op 28 APRIL 1991 van 16.00 tot 17.30 uur in onze winkèl. Reserveren bij wijnhandel GOMMERS of bij LE SALADIER. (De diverse gerechten en wijnen zijn ook in de winkel verkrijgbaar.) Bromfietscontrole Insluiping Veenzoom STRALEN ISCHOPEREN FIJNSTRALENI PLAATWERKERIJ BEDRIJFSWAGENS Nieuw bij Hooijer b.v.: Gardena Sprinkler en Micro-Drip System JOC in diskrediet gebracht Klachten bezorging Soester Courant M A'^e^Oiaa^^ l Koninklijke eer voor Soester wijn- en delicatessenzaak AMES-EN HEREN SALON 06-11 Schatjes... ^OENSDAG 17 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 Besluiten College van B. W. Soest blijft kerstbomen verbranden V p r* ^pen Dagen in nieuwe showroom gheden het toelaten). Sjelotfeiij Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zondags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F. C Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 Bij een bromfietscontrole aan de Amersfoortsestraat heeft de politie vo rige week donderdag tien bonnen uitge deeld. Eén bestuurder kreeg een boete omdat hij geen helm droeg, twee kregen een boete omdat de brommer te veel la waai maakte, bij eentje was er geen gele plaat en zes brommers bleken te zijn op gevoerd. Vorige week woensdag of donderdag is er een tas gestolen uit een woning aan de Veenzoom. Een onbekende is op klaarlichte dag de woning binnengelo pen en heeft uit de keuken een tas mee genomen, waar een portemonnee met twintig gulden en zeventien betaalche ques inzaten. De 41-jarige eigenaresse deed aangifte. Nijverheidsweg 11, 3762 EP Soest Telefoon 02155 - 2 08 60 De laatste jaren besteden de mensen steeds meer aandacht aan hun tuinen. Niet alleen de aanleg van de tuin is hier bij belangrijk, maar ook het onderhoud. Voor tuinbezitters die graag van hun tuin willen genieten en niet elk vrij uur tje van de dag willen besteden aan het onderhoud, heeft Gardena unieke bo ven of onder de grond aan te leggen be sproeiingssystemen ontwikkeld. Voorheen diende men voor het be sproeien van de tuin gebruik te maken van de traditionele sproeiers en slan gen, die dan over het hele gazon ver spreid lagen. Met het Gardena Sprinkler System is dit niet meer nodig, want de basis van dit systeem ligt bij de Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Graag wil ik even reageren op het stukje uit de Soester Courant van vorige week woensdag 10 april. Dit stond op de voorpagina, met als titel: "Kerkjeugd baldadig na dropping". Er werd hierin gesteld, dat in eerste instantie een groepje van zes jongens en meisjes kort na middernacht aan de Burgemeester Grothestraat te luidruchtig waren en er een paar nogal wat drank op hadden. Zij zouden daar wachten op een 'vrachtwagen' van het Jongeren Ont- moetings Centrum (JOC). Ik heb zelf meegelopen en kan ook als een van de organisatoren zeggen dat er maar twee groepen meededen, die bei de achter 'Austerlitz' gedropt waren. Nu is 5km/u een aardige looppas, maar lang niet snel genoeg om van Austerlitz naar Soestdijk te lopen in anderhalf uur en nog nota bene langs het JOC-ge- bouw te lopen Om op de Burgemeester Grothestraat te worden opgehaald. Kortom, dit kunnen nooit deelnemers van de dropping van het JOC geweest zijn! Wel was een van de twee groepjes op de Kampweg aangehouden, maar dit groepje mocht na controle van de politie zijn weg vervolgen. Er is ook geen wangedrag vastgesteld. Overigens zijn de termen 'catechisatie' en 'kerkjeugd' volkomen overbodig en misplaatst, aangezien deze niets met de dropping te maken hebben. Tenslotte wil ik mijn ongenoegen uiten over het feit, dat er geen enkele vorm van rectifi catie mogelijk was volgens de Soester politie. Een foutje is menselijk, een foutje toegeven nog veel menselijker. Olaf Dijkstra Voorzitter JOC Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. ondergrondse aanleg van de watertoe- voerleidingen. Tevens zijn er voor dit systeem verschil lende verzonken sproeiers verkrijgbaar, die op gelijk niveau met de grond liggen en omhoog komen wanneer de water kraan opengedraaid wordt voor be sproeiing. Als aanvulling op dit ondergrondse Sprinkler System heeft Gardena het Micro-Drip System ontwikkeld, dat ui termate geschikt is voor doeltreffende, precieze en economische besproeing in bijvoorbeeld borders en tuinkassen bij enkele planten en rijenkulturen. Het Gardena Micro-Drip System be staat uit watertoevoerleidingen, die "zo wel boven als onder de grond aangelegd kunnen worden, en diverse druppelaars en microsproeiers. Om het gehele besproeiingssysteem volledig automatisch te laten werken, kan men gebruik maken van de Garde- na-besproeiingscomputer. Deze com puter is tot zes maaldaags in te stellen en kan ik voor meerdere dagen ingesteld worden, wat ideaal is tijdens de vakan tie. De unieke besproeiingssystemen zijn te zien en te koop bij Hooijer Ijzerwaren en Gereedschappen, Soesterbergse- straat 4. Men krijgt daar uitgebreide in formatie. De gemeente Soest zal ook in de toe komst het verbranden van kerstbo men handhaven. Het College van B. \V. heeft dat vorige week besloten. De laatste tijd waren er stemmen opge gaan om het verbranden voortaan achterwege te laten, zoals in diverse gemeenten in het land al gebruikelijk is. Milieu-overwegingen spelen daar bij een belangrijke rol. Het College heeft de zaak zorgvuldig afgewogen en is tot de conlusie geko men dat collectief verbranden toch de voorkeur heeft. Ook vanuit de stuur groep bestuurlijke preventie - die zich vooral bezighoudt met vandalisme en kleine (veel voorkomende) criminali teit - is daarop aangedrongen. Volgens burgemeester De Widt is het gevaar niet denkbeeldig dat kleine groepjes jongeren zelf een verbranding op touw zetten, waarbij ook andere za ken dan kerstbomen in de vlammenzee opgaan. Als dat milieu-onvriendelijke stoffen zijn schiet niemand daar iets mee op. "De verbranding vindt nu on der toezicht plaats, en dat houden we het liefste zo," aldus de burgemeester. Dat de kerstboomverbranding in janua ri werd afgeblazen had overigens niets te maken met deze discussie. Er stond toen gewoon te veel wind, naar het oor deel van de brandweer. Welzijnsplan. In principe heeft het College van B. W. het nieuwe con- cept-Welzijnsplan vorige week vastge steld. Het stuk gaat nu naar de instellin gen, die hun commentaar mogen geven. Overigens krijgen de instellingen maar een deel van het totaalplan voorgelegd: alleen de algemene inleiding plus het gedeelte dat op hen van toepassing is. Informatiezuil. B. W. zijn akkoord met het plan voor de bouw van een in formatiezuil ten behoeve van make laardij Peters aan de Birkstraat 87. Ook de commissie R.O. heeft ingestemd met het plan. Voorwaarde is wel dat de ma kelaardij nog een verklaring overlegt waaruit blijkt dat ook de buren met de bouw instemmen. Alcohol. Het College heeft een nieuw lid benoemd van de stuurgroep Alcoholmatigingsbeleid. In plaats van het afgetreden lid de heer Andeweg, die de onderwijs-sector in de stuurgroep vertegenwoordigde, is nu benoemd Jo- han A. Baks, oud-raadslid voor het CDA en docent aan het Griftland Col lege. Bungalows. B. W. hebben het ver zoek om toestemming van de bouw van een aantal recreatiebungalows op het Eekhoornnest (Birkstraat) voorgelegd aan de raadscommissie Ruimtelijke Or dening. Die commissie moet zich bin nenkort over het verzoek buigen. Verlichting. Het College staat niet af wijzend tegenover het verzoek om het het voetpad in het plan-Lazarusberg te verlichten, in verband met de sociale onveiligheid. Een van de omwonenden, de heer Wester, had daarom verzocht. B. W. willen echter eerst bekijken wat de kosten zijn voordat er een definitief besluit wordt genomen. Winkelplannen. Het College rea geert positief op het verzoek van de Fe deratie MKB om te worden geïnfor meerd over alle bouwplannen die be trekking hebben op winkels in Soest. B. W. gaan echter niet zo ver dat de Fe deratie in enig opzicht om toestemming zou worden gevraagd. De Federatie mag volgens het College meepraten over de verdeling van het vloeropper vlak. Is die in strijd met de afgesproken verdeling, dan heeft de MKB recht op inspraak. Klimaatverbond. Het College zal de gemeenteraad binnenkort het voorstel doen om toe te treden tot het "Klimaat- verbond", een organisatie van Europe se gemeenten die samenwerken met de inheemse volken in het Amazonege bied. Doelstelling van het verbond is dat de gemeenten doen wat mogelijk is om de uitstoot van kooldioxide te be perken, en dat de Amazone-indianen alles in het werk zullen stellen om het tropisch regenwoud te beschermen. Natuurbad. B. W. hebben vorige week besloten het verzoek van de ver eniging Vrienden Soester Natuurbad - om het bad ook dit zoemrseizoen nog open te houden - voor te leggen aan de commissie Milieu/Recreatie van de ge meenteraad. In de commissie zou een datum voor een extra-vergadering moeten worden afegsproken. Het Col lege staat overigens nog altijd op het standpunt dat het Natuurbad niet op nieuw opengesteld moet worden. De belofte dat er geen zwembadloze perio de zou komen wordt volgens het Colle ge gestand gedaan: De Turf blijft ge opend tot de opening van het nieuwe bad aan de Dalweg, op 28 juni. Inmiddels heeft de commissie op haar beurt besloten géén extra-vergadering te wijden aan het verzoek van de Vrien den. Zij baseert zich daarbij op de af spraak dat de zaak "gemandateerd" is aan het College van B. W., die voor verdere afdoening moet zorgen. verlichtingsspeciaalzaak verlichting - huishoud - elektro Groot assortiment: van klassieke schemerlampen tot moderne halogeen- verlichting. Uitgebreide sortering kleine huishoudelijke apparaten. i Installatiemateriaal voor de doe-het-zelver. Alleen de betere merken. 1 Nieuweweg 99, 3765 GC Soest Telefoon 02155 -14575 Telefax 02155-12764 Burgemeester De Widt heeft vorige week liet nieuwe bord onthuld, waar mee de firma Joh. Mets zich presen teert als "hofleverancier". Het fraaie schild is bevestigd aan de gevel van de bekende wijn- en delicatessenzaak, op de plaats waar tot voor kort ook het oude bord duidelijk maakte dat de fir ma Mets haar "afnemers" in de hoog ste kringen heeft. Vorig jaar besloot koningin Beatrix nieuwe voorwaarden te stellen aan het predikaat. Voortaan kunnen daarvoor slechts firma's in aanmerking komen die minstens 100 jaar bestaan en ook werkelijk produkten leveren aan het koninklijk huis. Nog altijd neemt de firma Mets een be langrijk deel van de leveranties aan pa leis Soestdijk voor haar rekening. Zo le vert zij bijvoorbeeld de Rioja-wijnen waarvan prins Bernhard een kenner en groot liefhebber is. Reden waarom de prins binnenkort wordt opgenomen in de Broederschap van Wijnvrienden, waarvan de heer Mets Sr. de "major do mus" is. De plechtige installatie zal in september plaatsvinden in kasteel De Hooge Vuursche, in aanwezigheid van tal van hoogwaardigheidsbekleders en vooraanstaande personen uit de "wijn wereld".Bovendien bestaat de zaak, die gevestigd is in het voormalige gemeen tehuis van Soest op de hoek van de Van Weedestraat en de Korte Brinkweg, dit jaar 150 jaar. Dat feest wordt ook in september a.s. groots gevierd. Dat de verstandhouding tussen de fir- De onthulling werd een feestelijke ge beurtenis voorde familie Mets en mede werkers. ma Mets en "het hof" uitstekend is wordt nog eens onderstreept door de vriendelijke uitnodiging van koningin en prins aan de heer en mevrouw Mets Sr., om op 13 mei in het muziektheater in Amsterdam een speciale balletvoor stelling bij te wonen ter gelegenheid van het zilveren huwelijksjubileum. Burgemeester De Widt, die het nieuwe bord onthulde in aanwezigheid van fa milie en medewerkers van de firma, be schouwde het opnieuw verleende pre dikaat als een onderstreping va- kwaliteit die opeenvolgende g?' Mets hebben geleverd. HUT dat np heel lang hdj gevar^ ifficiency Van de Ven, een be- ïp in Baarn en Soest, opent a.s. don- jrdag een ruime showroom aan de orte Brinkweg 32h (vlak bij Citroën- ïrage Kuyer) in Soest. Het heeft even ,'duurd voor de puntjes op de i's ston- sn, maar dat is tekenend voor de be nde (kantoorboekhandel. De zaken irdeg/traditioneel goed voorbereid geleverd op het moment dat leker van is dat alles compleet lerfecte staat verkeert. ït laatste kan nu zeker worden gezegd n de fraaie ruimten aan de Korte inkweg. Men kan er tijdens de a.s. )pen Dagen", op 18,19 en 20 april te- :ht als men kennis wil maken met de [gebreide collectie kantoormeubelen, ntocpiiachines en de nieuwe afdeling tomatisering, die Van de Ven te bie- jn heeft. an de Ven sinds 1905 antoörefficiency Van de Ven in Soest Baarn is een rechtstreekse voortzet- ig van de Boekhandel/Kantoorhan- ;1 en ©itgeverij, die de heer J.F. van de en inj|905 in Baarn begon. Vlak bij de aats waar de eerste Van de Ven-win- t\ wm gevestigd vindt men nu nog eedff de Baarnse vestiging annex n aan twee zijden van de aat, naast de apotheek en De Prom. Ie winkel, in Soest, werd ge- nd in 1973 aan de Steenhoffstraat |Bivankelijk louter boeken, tijd- ji|Ep en kantoorartikelen, maar na fefflie verbouwing en een voorzich- ge maar succesvolle presentatie op de ien bekende Huishoudbeurzen op de werden georganiseerd onder de afli^Sowi en Manifestatie) werd de legd tot wat op de dag van van- antoorefficiency" heet. Landelijke bekendheid De heer H. van den Oosterkamp, die vanaf 1973 de scepter zwaait aan de Steenhoffstraat, legt uit dat kantoor-in richting steeds meer terrein wint. "We leveren natuurlijk machines en meube len, maar waar nodig geven we ook ad viezen bij het inrichten van nieuwe of het herinrichten van reeds bestaande kantoren. Dat betekent dat we ook voor de vloerbedeking, de wanden en kleu radviezen kunnen zorgen. Inmiddels zijn al heel wat projecten naar tevreden heid van onze cliënten, door het hele land, gerealiseerd. We vertegenwoordi gen o.a. de merken Emmein, Markant en Backfield. Voor het stoelenprogram- ma kiezen we al jaren voor de merken Beta, Interstuhl en Markant. Sinds kort werken we ook nauw samen met het in Soest gevestigde Softwareburo Alliga tor, dat ook door geheel Nederland al verschillendeautomatiseringsprojecten heeft gerealiseerd, voor zowel kantoor als industriële toepassingen. Het is dus nu ook mogelijk om compu ters en bijbehorende randapparatuur aan te bieden. We zijn wat machines be treft dealer van een aantal vooraan staande wereldmerken, zoals Toshiba, General, Ne? Mita, Philips en Casio. Bovendien hebben we ook nog Epson en Tandon in ons leveringsprogramma." Showroom De showroom aan de Korte Brinkweg is voortgekomen uit de behoefte, al een paar jaar geleden, voor de opslag van ingeruild meubilair. Daar bleek een goede markt voor te zijn. De opslag ruimte veranderde spelenderwijs in een geïmproviseerd "zaaltje" met gebruikte meubelen en machines, waarna de vol gende stap, een volwassen showroom, waar Van de Ven zijn bedrijfstak "Kan- toorefficiency" breed en in een rustige, oesterbergsestraat 10 EH Soest-Zuid 02155-18613 Een blik in de nieuwe showroom aan de Korte Brinkweg. eigen omgeving kan aanbieden. Die showroom is nu voltooid en vormt ei genlijk het vierde verkooppunt van de firma Van de Ven. Als lokatie is de Korte Brinkweg geko zen omdat Soest en Baarn, waar de heer D. de Waard de scepter zwaait die in dit verband nauw samenwerkt met zijn col lega H. van den Oosterkamp, zo bei- dengebruik kunnen maken van deze centraal gelegen showroom. Bovendien is ruime parkeergelegenheid aanwezig. Voorlopig zal de showroom alleen op afspraak kunnen worden bezocht. En kele duizenden uitnodigingen werden verzonden om zoveel mogelijk bestaan de en nieuwe cliënten de gelegenheid te bieden een kijkje te komen nemen. Ook u bent, indien u door welke om standigheid dan ook verstoken bleef van deze fraaie gele map met uitnodi ging en prospectus vol aanbiedingen, van harte welkom op de open dagen in Soest aan de Korte Brinkweg nr. 32h en wel op donderdag 18, vrijdag 19 en za terdag 20 april a.s., van 10.00 's mor gens tot 20.00 uur 's avonds. Graag tot ziens bij Kantoorefficiency Van de Ven! Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: OPENINGSTIJDEN: Een inwoner van Soesterberg keek zaterdag vreemd op toen hij in een winkel aan het Dorpshuis drie kin deren tegenkwam, die grote bedra gen spendeerden aan de aankoop van snoep. Hij hield het drietal in de gaten en zag dat ze in een andere zaak nogal royaal speelgoed koch ten. Dat kon niet in de haak zijn, meende hij, zodat hij de politie waar schuwde. Die kwam een kijkje nemen en trof twee jongens en een meisje aan, resp. 7, 8 en 10 jaar oud en kinderen uit één gezin. Ze werden aan de tand ge voeld, waarbij een van de jongens vertelde dat hij uit een kast in de slaapkamer van zijn ouders een be drag van 1000 gulden had weggeno men en vervolgens met zijn broer en zusje boodschappen was gaan doen. Een flink deel hadden ze al uitgege ven. De politie bracht de schatjes naar huis en stelde de ouders op de hoog te, die bij het vernemen van de avon turen van hun kroost enigszins "wit wegtrokken". Welke opvoedkundi ge maatregelen ze vervolgens in wer king stelden is niet bekend... Ouderen) een geslaagde serie voorstel lingen van de musical "Het Weezen nest". Met name de KB O-voorstelling mocht zich verheugen in een grote be langstelling. De musical werd muzikaal begeleid door een live optredend orkest Foto: Goos van der Wilt. onder leiding van componist Joost van Leeuwen. De grote en kleine artiesten werden beide dagen met een ovationeel applaus gehonoreerd voor dit bijzondere ;jiheatergebeuren Eolwassen en jeugdige acteurs en ac- s van de stichting Nieuwegeins ater verzorgden zaterdag en zondag tor de wijkvereniging Overhees, het dfcnstencentrum De Vijverhof en de TO {Katholieke Bond van en voor

Soester Courant | 1991 | | pagina 15