Binnen recreatieve uren onbeperkt zwemmen UJ !l aqua indoof Algemene Bijstandswet: bijdrage in algemene en bijzondere kosten Vraag en antwoord Zeventig koopwoningen en 38 huurwoningen in plan Klein Engendaal "Stad van de toekomst" in 't gemeentehuis Iedereen heeft recht op sociaal minimum Subisidie mogelijk voor aanpassing van woning Dames doen in Sterk optreden I Hilversumse Spai In nieuw sport- en recreatiecentrum aan de Dalweg ^MTfir' i ■fAGlNAi Ó^NSDAG 17 APRIL 1991 Radius - Stam/SoVoCo 0 le en 3e plaats voor Henn Soest deelt punten met Amersfoort SCHAKEN WOENSDAG 17 APRIL 1991 OP 'T HOOGT Nu de achterstand als gevolg van de vorst in de realisering van het re gionaal sport- en recreatiecentrum Aqua Indoor aan de Dalweg nage noeg is ingelopen cn bereiken van het hoogste punt eind maart feestelijk werd omlijst, zijn nu vooral de buitenwerkzaamheden zichtbaar. De tamelijk wilde om geving van het complex wordt geë galiseerd en daarna ingezaaid. Het streven is de omgeving van het zwembad/sporthalcomplex over twee maanden zover klaar te heb ben, dat er op gras gelopen kan worden. Op zaterdag 29 juni, wan neer het bad door het publiek in gebruik genomen kan worden, moet de lig- en speelweide hele maal gebruiksklaar zijn. Intussen is het openstellings- en ac- tiviteitenrooster van het zwem- en recreatiebad bekend. De exploitant wil daarbij een onduidelijkheid wegnemen: het zal niet zo zijn dat men voor de entreeprijs slechts ge durende een beperkte tijd van het bad gebruik zal kunnen maken. Binnen de uren die beschikbaar zijn voor recreatief zwemmen, mag dat onbeperkt. Op de maandag is dat van 12.30 tot 13.30 tijdens het zogenaamde lunchzwemmen. Verder van 15.30 tot 18.00 en van 19.00 tot 22.00 uur. Op dinsdag van 12.30 tot 13.30 uur, van 15.30 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op woensdag van 07.00 tot 08.30 uur, van 13.30 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op donderdag van 07.00 tot 08.30 uur, van 12.30 tot 13.30 uur, van 15.30 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag van 07.00 tot 08.30 uur, van 12.30 tot 13.30 uur, van 15.30 tot 18.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 10.00 tot 12.30 (voor gezinnen) en van 12.30 tot 17.00 uur. Het zwemmen voor "vroege vo gels", 's morgens van 07.00 tot 08.30 uur, is alleen bestemd voor hen die een geldige meerbaden- kaart hebben. Begeleide activiteiten waaraan be langstellenden kunnen meedoen, zijn op maandag van 14.30 tot 16.00 uur meer bewegen voor ouderen (MBVO) en van 16.00 tot 18.00 uur zwemles voor het a/b-diploma. Op dinsdag van 13.30 tot 15.00 uur trimzwemmen en van 16.00 tot 18.00 uur zwemles a/b. Op woens dag van 09.00 tot 09.30 zwanger- schapszwemmen, van 09.30 tot 11.30 uur baby-, peuter- en kleuter- zwemmen, van 12.30 tot 13.30 uur zwem vaardigheid/ overlevings- zwemmen, van 19.30 tot 20.30 zwangerschapszwemmen, en van 20.30 tot 21.30 trimzwemmen. Op donderdag van 13.30 tot 15.00 uur meer bewegen voor ouderen, en van 16.00 tot 18.00 uur zwemlessen a/b. Op vrijdag van 13.30 tot 15.00 uur doelgroepen, van 16.00 tot 18.00 uur zwemlessen a/b, en van 19.30 tot 22.30 uur doelgroepen. Op zaterdag zijn er geen begeleide activiteiten, op zondag alleen het baby-, peuter- en kleuterzwemmen, van 10.00 tot 12.00 uur. Overigens is er ook veel ruimte ge reserveerd voor vaste activiteiten ten behoeve van zwemverenigingen en het schoolzwemmen. Voor alle activiteiten wordt steeds gebruikge maakt van dezelfde baden, het in structiebassin, het wedstrijdbassin of de recreatiebassins. De oplevering van het sport- en re creatiecentrum tegenover het ge meentehuis aan de Dalweg is eind mei gepland. n het nieuwe gemeentehuis aan het Raadhuisplein is een ruime plaats ingeruimd voor kunst. Er is bijna geen wand of er hangt een schilderij aan. Een kunstwerk dat niet alleen vanwege z'n omvang in het oog springt, is het schilderij "De stad van morgen van de Soester kunstenaar Otto Prinsen. Hij maakte het in de zestiger jaren naar aanleiding van een prijsvraag. Toen de inleverdatum naderde, was het doek niet afwat nu nog steeds te zien is. Prinsen won er de eerste prijs mee. De gemeente Soest heeft nog een surrealistisch schilderij van Otto Prinsen in bezit. Het kunstwerk werd geschonken door een in woner die anoniem wil blijven. Ook dit schilderij werd dertig jaar geleden gemaakt. De schenker van het doek schreef de gemeente: "Het drieluik een derde tableau van Prinsen in dezelfde stijl, "Een heid", is eigendom van het Centraal Museum in Utrecht) heeft nog niets van zijn actualiteit ingeboet. Prinsen heeft ooit zelf gezegd dat deze drie schilderijen eigenlijk als een soort "Kruiswegstatie" in een openbare ruimte zouden moeten hangen om de mensheid te waarschuwen dat we met onze planeet op een verkeerde manier bezig zijn. Het is alsof de schilderijen ons willen zeggen: Doe er wat aan!" De Algemene Bijstandswet (ABW) biedt financiële bijstand aan men sen die om wat voor reden dan ook niet zelf beschikken over voldoen de financiële middelen. Bijstand kan worden verstrekt in zowel alge mene als bijzondere kosten. De ABW is bestemd voor kosten die iedereen heeft, zoals huur, gas/ licht, vervanging huisraad enzo voorts. De ABW is een kaderwet, wat wil zeggen dat daarvan andere bijstands)regelingen zijn afgeleid. Een ervan is de Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers (RWW). In de praktijk blijkt regelmatig dat niet helemaal duidelijk is waarin de ABW zich onderscheidt van de RWW. Uiteindelijk hebben ze alle bei hetzelfde uitgangspunt, name lijk het bieden van een minimum inkomen aan iedereen. Het verschil is dat de RWW als voorwaarde stelt dat iemand zich beschikbaar moet stellen voor de arbeidsmarkt. Bin nen de RWW geldt een sollicitatie plicht. Dat wil zeggen dat men mini maal 20 uur per week beschikbaar moet zijn voor werk. Verder moet men ingeschreven staan bij het Ge westelijk Arbeidsbureau. Voldoet men niet aan deze voorwaarden, dat kan dit leiden tot een korting op of mogelijk zelfs een weigering van de uitkering. Alleen voor wie ouder is dan 57 '/.jaar vervalt de verplichting om te solliciteren. Ook de inschrij ving bij het arbeidsbureau is dan niet meer verplicht. De verplichting beschikbaar te zijn voor de arbeidsmarkt en zich bij het arbeidsbureau te laten inschrijven, geldt niet binnen de Algemene Bij standswet. Dit betekent dat mensen die zich door omstandigheden niet beschikbaar kunnen stellen voor werk, niet in aanmerking komen voor een RWW-uitkering, maar voor een ABW-uitkering. Dit kan zijn in geval van zogenaamde een oudergezinnen, waarbij de kinde ren nog volledig afhankelijk zijn van de ouder. In het algemeen gaat men ervan uit dat kinderen die naar de middelbare school gaan, geen be lemmering meer vormen voor de ouder om zich volledig beschikbaar te stellen voor werk. Daarom is het moment dat het jongste kind naar de middelbare school gaat meestal ook het moment waarop de ABW- uitkering wordt omgezet in een RWW-uitkering. Ook wie zich niet voor werk be schikbaar kan stellen in verband met arbeidsongeschiktheid, komt in aanmerking voor een ABW-uitke ring. Dit geldt alleen indien er geen enkele andere uitkering is waarop men recht heeft. Voor alle duidelijkheid: er bestaat geen verschil in hoogte van de uitke ring tussen de ABW en de RWW. Beide uitkeringen hanteren met be trekking tot de uitbetaling zoge naamde normbedragen. Dat wil zeggen dat de uitkering een vast be drag is, afhankelijk van de gezinssi tuatie of de leeftijdscategorie. Dit betekent dat bijvoorbeeld een volle dig gezin maandelijks een hoger uit keringsbedrag ontvangt dan een een-oudergezin, en een alleen staande van 23 jaar of ouder een ho gere uitkering heeft dan een alleen staande van 22 jaar of jonger. Zowel de ABW als de RWW gaat uit van precies dezelfde normbedragen. Wie meer wil weten over dit onder werp, kan terecht bij de afdeling so ciale dienstverlening van de ge meente in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein, telefoon 93556. 3o£S7-' Rubriek Vraag en Antwoord Heeft u ook vragen voor deze rubriek? Het adres luidt: "Vraag en antwoord", Staf Voorlichting, Antwoordnum mer 120, 3760 VB Soest. Postzegel plakken is niet nodig. ziening voor Oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen Zelf standigen (IOAZ)? Vraag: In de vorige Op 't Hoogt stond een artikel over de vurige wens van de brandweer Soest en Soesterberg; Meer vrijwilligers. Het gaat dan over brandweermannen. Als het zo moeilijk is of steeds moei lijker wordt brandweermannen te werven, zou de gemeente dan niet eens moeten gaan denken aan het benaderen van een nieuwe doel groep, namelijk de vrouwen? Antwoord: De tip om ook vrouwen bij de brandweer aan te stellen, is achterhaald: al jaren bestaat de mo gelijkheid voor vrouwen om als vrij williger bij de brandweer aangesteld te worden. Tot nu toe heeft hiervan in Soest nog geen vrouw gebruikge maakt. Van discriminatie is echter geen sprake. In het vervolg zal in publi- katies over de brandweer steeds worden gewezen op de mogelijkhe den die er ook voor vrouwen zijn om lid van het korps te worden. ;:Wanneer kan iemand een beroep doen op de Iftkomensvoor- Antwoord:Deze uitkering kunt u krijgen als u een aantal jaren een ei gen bedrijf of zelfstandig beroep heeft gehad, en dit moet beëindigen omdat het te weinig inkomsten op levert. Om daadwerkelijk in aan merking te komen voor de IOAZ, moet u ook nog aan een van de twee volgende voorwaarden voldoen: 1. u moet tussen 55 en 65 jaar zijn. Als u 65 jaar wordt, komt u in de AOW (Algemene Ouderdomswet); 2. u moet gedeeltelijk arbeidsonge schikt zijn. U krijgt dan altijd een deel van uw inkomen uit de Alge mene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW). Er hoeft dus niet aan allebei de voorwaarden te worden voldaan. De IOAZ-uitkering kunt u bij de af deling Sociale Dienstverlening van de gemeente aanvragen. U moet de aanvraag wel altijd indienen voor dat u met uw bedrijf of zelfstandige beroep stopt. De bedoeling van de Algemene Bij standswet is om iedere Nederlander (of buitenlander die hier rechtmatig verblijft) die onvoldoende geld heeft om in zijn/haar levensonder houd te voorzien, een minimum in komen te garanderen. Zijn er geen andere regelingen waarvan gebruik gemaakt kan worden, dan is bij stand mogelijk. De maandelijkse bijstandsuitkering is voor kosten die iedereen heeft. Die worden genoemdde algemeen noodzakelijke kosten van het be staan. Dat zijn bijvoorbeeld kosten van eten en drinken, kleding, wo nen, verlichting, verwarming, aan schaf van meubilair. Het sociaal minimum is afgeleid van llcl uuilllliuiii iuuii. i/di ia nut iuuii waarop iemand van 23 jaar of ouder bij een volle werkweek tenminste recht heeft. De bijstandnorm is: - voor gehuwden en samenwonen den netto fl. 1.640,04 per maand; - voor een eenouder-gezin (vrouw met een of meer jonge kinderen) netto fl. 1.476,04 per maand; - voor een alleenstaande van 23 jaar of ouder netto fl. 1.148,03 per maand. Bij inwoning van bijvoorbeeld fami lieleden of werkende kinderen wordt in het algemeen fl. 173,40 per maand op de bijstandsuitkering ge- kun. Dai is üe woningdeiersKor- ting. Wie zijn bankafschrift bekijkt, kan best eens tot de conclusie komen dat hij/zij per maand minder bijge schreven krijgt dan de bijstands norm die hem/haar van toepassing is. Misschien komt dat door het ont vangen van minder alimentatie dan de norm voor een eenoudergezin. Misschien is de WAO (arbeidson geschiktheids) uitkering lager dan het geldende normbedrag. Mis schien levert een deeltijdbaan met een netto-inkomen net iets minder op dan het sociaal minimum. Wie denkt dat het niet goed zit met het inkomen, kan hierover contact opnemen met de afdeling sociale dienstverlening: Samen wordt dan bekeken hoe het komt dat het ihKo- men minder is dan het sociaal mini mum. Mogelijk dat er dan een pe riodieke bijstandsuitkering uit de bus komt rollen. Aan zo'n uitkering zijn overigens wel voorwaarden verbonden, voor degene die ar beidsgeschikt is bijvoorbeeld: be schikbaar stellen voor werk. Het kan ook zijn dat er recht bestaat op een andere uitkering, bijvoor beeld via de Toeslagenwet. Dat zoekt men op de afdeling sociale dienstverlening graag uit. Wie na het lezen van dit artikel meer wil weten, kan langs komen op het kantoor van de afdeling sociale dienstverlening in het gemeente huis aan het Raadhuisplein 1, tele foon (Ö2155-) 93557. De Regeling geldelijke steun huis vesting gehandicapten is een rege ling die mensen met een lichame lijk gebrek de mogelijkheid biedt door middel van technische aan passingen in hun woning voorzie ningen aan te brengen. De kosten daarvan komen voor rekening van de overheid. Vooral ouderen doen een beroep op deze regeling, want heel vaak kun nen bepaalde eenvoudige aanpas singen, zoals handgrepen, steunen, een verhoogde toiletpot of een dou che-zitje al veel gemak opleveren bij hun wil om zonder hulp van ande ren langer zelfstandig in hun eigen huis te blijven wonen. Tot voor kort kon de gemeente, als het ging om werkzaamheden die het bedrag van 2.000 gulden niet te bo ven gingen, zelfstandig toestem ming geven om de aanpassingen te laten uitvoeren. Ging het om meer ingrijpende voorzieningen, dan moest de Gemeenschappelijke Me dische Dienst een zogenaamd pro gramma van eisen opstellen. Tot nu toe werd in toenemende mate van deze regeling gebruik gemaakt. De staatssecretaris van volkshuis vesting, die verantwoordelijk is voor deze regeling, heeft hieraan echter met onmiddellijke ingang een einde gemaakt. In een brief aan de gemeenten heeft hij zijn besluit medegedeeld tot het niet meer ver goeden van aanpassingen beneden het bedrag van 2.000 gulden. Alleen ingrijpende voorzieningen die meer kosten dan dit bedrag ko men voor vergoeding in aanmer king. Voorwaarde is wel dat ze steu nen op een rapport van de Gemeen schappelijke Medische Dienst. Aanvragen hiervoor dienen op de zelfde wijze als tot nu toe te worden ingediend bij de gemeente, afdeling Huisvesting. Wie minstens 55 jaar is en bereid zelf de helft van de kosten voor de eenvoudige voorzieningen voor zijn rekening te nemen, kan een beroep doen op de gemeentelijke subsidie verordening stads- en dorpsver nieuwing. Nadere telefonische in formatie hierover is te vinden in de folder "Subsidie aanpassing be staande woning" die bij het ge meentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis kan wor den aangevraagd. Telefonisch kan men terecht op nummer (02155) - 93736. In het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis kan men vanaf morgen, 18 april, de tekeningen van het nieuwe project van 70 koopwoningen en 38 huurwoningen in het plan Klein Engendaal komen bekijken. Inschrijfformulieren en een folder over de koopwonin gen zijn vanaf maandag 3 juni in het informatiecentrum verkrijgbaar. Tot maandag 17 juni kunnen de inschrijfformulieren bij het infocentrum wor den ingeleverd. Begin juni krijgt men bericht of men voor een koopwo ning in aanmerking komt. Eind augustus vindt de definitieve verkoop plaats. De woningen worden gebouwd door het Soester Bouwbedrijf G. W. van de Grift. De architect is de Bouwontwerpgroep Kokon uit Rotterdam. De ruim 100 huizen komen te staan aan de Winterkoning en de Goudvink in het ge bied dat begrensd wordt door de Eigendomweg, de Nieuweweg en de Ko ningsweg. De 38 huurhuizen bestaan uit twee typen. De huurprijs zal vanaf fl. 660,— per maand bedragen. Informatie over de huurwoningen geeft de Woningbouwvereniging Soest. De 70 koopwoningen zijn als volgt verdeeld: 18 premie A-woningen; 18 premie C-woningen; 7 vrije sectorwoningen vrijstaand; 12 vrije sectorwo ningen geschakeld, en 15 premie C-woningen in maisonettevorm. De ver koopprijsvan de 16 premie A-woningen is fl. 143.000,— en van twee premie A-woningen fl. 140.000,—. Van de 18 premie C-woningen gaan er twee fl. 172.000,— kosten, en 16 fl. 190.000,—. Ter informatie: de premie C-wonin gen zijn hoekwoningen, de premie A-woningen midden woningen. De 7 vrije sectorwoningen (met garage en serre) gaan ongeveer fl. 413.000 gulden kosten, de 12 geschakelde vrije sectorwoningen (met garage) onge veer fl. 373.000,—. De 15 premie C-maisonettewoningen worden ongeveer op de hoek van de Nieuweweg./Koningsweg gebouwd. De prijzen ervan liggen tussen de fl. 162.000,— en fl. 188.000,—. De begane-grondwoning bestaat uit twee beu ken. Daarboven zijn twee bovenwoningen gesitueerd met elk een eigen tra- popgang en voordeur op de begane grond. Verkeersplan Soestdijk: "Op lange baan". Gelezen op de Kabelkrant: '1 politie voerde de man geboeid, i scheldend, af". Dat de man geboeid was, begrijpt, we best: door het schelden van di politie natuurlijk. Maar er is toch aanleiding tot tn« vragen: Waarom schold de politie; En waarom werd de ntan afge voerd, uitgerekend terwijl hij 5 geboeid was? Jumelage tussen de WV en d( Volksuniversiteit? Papierhandelaar Westra in di Amersfoortse Courant: "Een kind dat voor een dubbeltje krantei brengt, gaat met een kwartje dt deur uit". Gehoord op een gemeentelijke af deling: Planning is het toeval door| een vergissing vervangen. Tip voor 30 april, koninginnedag, de dag van de lintjesregen: Een re vers dat zoekt, vindt altijd wel een onderscheiding! Gemeentelijke voorlichting, da's pas voorlichting! U wist toch ook meteen waar 't over ging toen u op een gemeentelijke pagina van de Kabelkrant las dat de commissie algemene bestuurszaken de "noti tie fiscalisering overtredingen" op de agenda had staan? Inspraak is ergens met je eigen me ning naar toe gaan en met de me ning van de organisatoren thuisko men! Als wethouder Jan Menne (CDA) lyrisch wordt, krijgt vast niet alleen de aangesprokene een warm ge voel van binnen. Test uzelf bij deze fraaie volzin: "Mevrouw Blom- mers treft met haar gerechtigheid steeds weer mijn hart". En dat ligt dan blijkbaar gelijk op z'n tong! "Geachte inbrekers. De sleutel van de kluis ligt onder de vuilnisbak". De "back-ups" bij reiniging heten voortaan "pick-ups". Wanneer u ergens in Soest een "moorkop" tegenkomt, die luistert naar de naam Clara, dan is het een gestolen koe van de Birkstraat. Vraag bij de actie van Super Van Doorn: "Hoeveel wegen onze drie slagers?": Aan één stuk of in plak- ies? Al een klimaatverbond gesloten met de gemeente Soest dit voor jaar? Gehoord van een ambtenaar: "Je moet je nooit laten verleiden tot een discussie met een burger; het zou immers kunnen gebeuren dat je door hem overtuigd raakt!" In de voorlaatste competitie-wedstrijd hebben de dames van Stam/SoVoCo hun sportieve plicht gedaan en de da mes van Radius uit Gouda nog verder in de degradatiezonen doen belan den Alhoewel trainer Henk Bos- schaart slechts zes dames ter Deschik- kjng had en de Goudse dames over tien speelsters konden beschikken was het klasse-verschil te groot om de Ra dius-dames enige hoop op een gunstig resultaat te geven. Na een 2-2 stand in de eerste set namen He SoVoCo-dames middels een sterke «ervering een ruime 2-9 voorsprong. Raduis krabbelde af en toe nog wel een naar punten terug maar de marge was veel te groot om de Soester dames nog in'gevaar te brengen. De setwinst kwam mft 9-15. In de tweede set ging het ei genlijk nog eenvoudiger. Sterke serve- rine en goede en gevarieerde aanvallen zort-den ervoor dat de Goudse dames steeds onder druk bleven staan en een ruime setwinst van 7-15 was het gevolg. Het ging eigenlijk allemaal zo eenvou dig dat er in de derde set van een be hoorlijke verslapping aan Soester kant snrake was. Het had er zelfs alle schijn van dat er een vierde set zou komen toen Radius op een 12-3 voorsprong nam. Trainer Bosschaart nam op deze stand zijn tweede time-out en maakte zijn dames duidelijk dat er voluit en ge- glncentreerd gespeeld diende te wor den. alhoewel de achterstand wel heel erg poot was geworden begonnen de So- jWoCo-dames aan een indrukwekkende Inhaalrace. De achterstand werd steeds kleiner en men kwam zelfs langszij: 12- ■2. Nog eenmaal kwam de Goudse Sloeg bij 14-13 op setpoint, maar de 'oVoCo-dames wisten nu van geen rijken meer en met 14-16 werd alsnog e set en de partij uitgemaakt. In een ong spel coit Ave Da kar Des mes Ooi seizi ten de tt wen geh; moe ham alhc Nas enir tege rusti was wart aanl twet 14.4 kaai Soe: ben Voc zij n dere He De niet striji ten. die ralle met Onder prima weersomstandigheden werd afgelopen zondag in Hilversum door de plaatselijke atletiekvereniging GAC de traditionele Spanderswoud- loop georganiseerd. Vele nationale ve detten stonden aan de start voor de tien dan wel twintig km. Na de slechte ervaringen van de afgelopen jaren had de organisatie besloten het oude par cours over een plaatselijke ronde van vijf km weer in ere te herstellen. Voor de lopers en het publiek viel deze be slissing in goede aarde, hetgeen de ge hele ambiance absoluut ten goede kwam. Hard gelopen werd er op beide afstan den, zeker op de tien km, waar senior Gert de Ruygt de snelste Pijnenburg loper was met een tijd van 30.47. Hen- ny Pot en Mart van Hal, beiden in zeer goede vorm, wilden hun persoonlijke records aanscherpen in Hilversum. Dit lukte hen uitstekend op het altijd weer snelle parcours door het Spanders- woud, waar hel enige obstakel de warmte was. Henny liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en finishte on der toeziend oog van trainer/coach Wim van Dorresteyn, als eerste vetera ne in een tijd van 36.31, waarmee zij haar persoonlijke record met bijna een minuut naar beneden bracht. Wim van Dorresteyn kon deze dag meer dan te vreden zijn, want Mart van Hal volgde haar clubgenote goed en eindigde in 38.20, anderhalve minuut onder haar persoonlijke record en goed voor een Niet alleen op plaatselijk niveau wil men het autogebruik terugdringen ten gunste van het openbaar ver voer, ook het provinciaal bestuur is daar voorstander van. Gedeputeer de staten willen met spoed de start stimuleren van een vervoerregio Utrecht. In de provinciale nota in zake de vervoerregeling schrijft het dagelijks bestuur van de provincie dat de problematiek dit waard is, "of om vrij naar Marsman en Koh ier te citeren": Denkend aan Utrecht zie ik talloze files traag door prachtig landschap gaan, rijen verzuurde ijle populieren als trieste pluimen aan den einder staan. derc dair voo Utri het. doo gefi Hij doo Roe een ters die ontl pas: met ne). akti dag mal tijd let! zij i Eef lom del vol Het eerste team van de Soester Schaakclub heeft de competitie in de promotieklasse van de SGA besloten met een (waarschijnlijke) puntende- ling met Amersfoort II. De voorlopige tussenstand is 3.5 - 2.5 in het voordee van de Amersfoorters, maar de eind stand wordt waarschijnlijk 4 - 4. Door dit resultaat beëindigt Soest de com petitie rond de derde plaats. Zoals zo vaak dit seizoen was Eric de Haan het eerst klaar. Binnen zestien zetten wist hij zijn tegenstander te ver slaan. Eric werd dit seizoen met o ui topscorer, en dat aan het eerste bord Voorwaar een grootse prestatie. Mar Nijman debuteerde in het eerste team. Hij kwam niet slecht uit de opening, maar vergaloppeerde zich vervolgen, zodat hij snel op moest geven. Oo Liefbroer verloor. Eerst onderschat^ hij de aanval van zijn tegenstander, vervolgens in een onevenwichtige stand materiaal weg te geven. Erik Swinkels bracht de partijen weer op gelijke hoogte, door in midden pel met lichte stukken zijn tegenstan _P fraaie wijze uit te combineren. Muis had aan het derde bord lange tya een veelbelovende aanval m han Helaas bleek zijn tegenin'ders - nauwkeurig tegenspel te biede vervolgens het volle punt te mcasseren. Fedde van Tuinen stond lange tijd ge drongen, en moest nauwkeurig sp_ om zijn tegenstander niet zijn binnen te laten dringen. Hierin s a g hij echter voorbeeldig. Een pun ling was het logische rfsu|taat,Doill Twee partijen zijn afgebroken. Pa der Hammen stond lange tijd een p voor, maar verloor dit materiaal tiidnoodfase. Remise lijkt de meesuo gische uitslag. Jan de Gier, ten brak zoals gewoonlijk zijn par J Lange tijd had een kwaliteit meer, de tijdnoodfase wist hij dit uit wen tot een loper tegen-een PJ winst kan hem daarmee eigenlijk mei meer ontgaan.

Soester Courant | 1991 | | pagina 34