lames doen in Gouda sportieve plicht Waardig seizoeneinde Red Stars -heren Sterk optreden Pijnenburg-loopsters in Hilversumse Spanderswoudloop T. VAN ROUWENDAAL pAGlj\u j) I SPORT SPORT ladius - Stam/SoVoCo 0-3 VOLLEYBAL Districtsklasse behouden voor SoVoCo III leen 3 e plaats voor Henny Pot en Mart van Hal Jeu de Boulesclub houdt Open Dag BASKETBAL Jan van Esseveld, Soesterbergse rugby-international: 'Ik leef voor miin sport' cpFriALIQT ANTI-ROEST BEHANDELING ATLETIEK Flitsende start van LTC Soestdijk Formatie-dansen in Amersfoort Soest deelt punten met Amersfoort SCHAKEN TENNIS Jeugdcompetitie weer van start JEUGDVOETBAL FIETSCROSS Kings Road Riders in vorm op NK SCHAKEN Schaakprobleem 26 Yerrassingstocht en klaverjasavond van AV Pijnenburg IIDFNSPAG 17 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 35 kcersplan Soestdijk: "Op ge baan". lezen op de Kabelkrant: "De itie voerde de man geboeid, al eldend, af". t de man geboeid was, begrijpen best: door het schelden van de itie natuurlijk. ar er is toch aanleiding tot twee gen: Waarom schold de politie? waarom werd de man afge- rd, uitgerekend terwijl hij z0 oeid was? lelage tussen de VW en de ksuniversiteit? ierhandelaar Westra in de ersfoortse Courant: "Een kind voor een dubbeltje kranten igt, gaat met een kwartje de uit". oord op een gemeentelijke af- ig: Planning is het toeval door vergissing vervangen. mor 30 april, koninginnedag, ig van de lintjesregen: Een re- dat zoekt, vindt altijd wel een rscheiding! leentelijke voorlichting, da's oorlichting! U wist toch ook en waar 't over ging toen u op gemeentelijke pagina van de dkrant las dat de commissie nene bestuurszaken de "noti- scalisering overtredingen" op »enda had staan? aak is ergens met je eigen me- naar toe gaan en met de me- van de organisatoren thuisko- ethouder Jan Menne (CDA) h wordt, krijgt vast niet alleen ingesprokene een warm ge- an binnen. Test uzelf bij deze volzin: "Mevrouw Blom- treft met haar gerechtigheid i weer mijn hart". En dat ligt lijkbaar gelijk op z'n tong! chte inbrekers. De sleutel van lis ligt onder de vuilnisbak". tack-ups" bij reiniging heten •an "pick-ups". eer u ergens in Soest een rkop" tegenkomt, die luistert ar de naam Clara, dan is het stolen koe van de Birkstraat. bij de actie van Super Van i: "Hoeveel wegen onze drie iAan één stuk of in plak- 1 blimaatverbond gesloten gemeente Soest dit voor- rd van een ambtenaar: "Je e nooit laten verleiden tot icussie met een burger; het mers kunnen gebeuren dat hem overtuigd raakt!" :en op plaatselijk niveau wil t autogebruik terugdringen ste van het openbaar ver- ik het provinciaal bestuur is rrstandervan. Gedeputeer- n willen met spoed de start en van een vervoerregio In de provinciale nota in- vervoerregeling schrijft het bestuur van de provincie problematiek dit waard is 'rij naar Marsman en Koh- eren": laan Utrecht loze files ?r prachtig P gaan, :uurde lieren 'pluimen 'inder staan. de voorlaatste competitie-wedstrijd fébben de dames van Stam/SoVoCo sportieve plicht gedaan en de da- ,es van Radius uit Gouda nog verder de degradatiezorgen doen belan- „i. Alhoewel trainer Henk Bos- "haart slechts zes dames ter Deschik- ing had en de Goudse dames over en speelsters konden beschikken was et klasse-verschil te groot om de Ra- dames enige hoop op een gunstig esultaat te geven. u een 2-2 stand in de eerste set namen e SoVoCo-dames middels een sterke srvering een ruime 2-9 voorsprong, [aduis krabbelde af en toe nog wel een aar punten terug maar de marge was eel te groot om de Soester dames nog gevaar te brengen. De setwinst kwam iet 9-15. In de tweede set ging het ei- enlijk nog eenvoudiger. Sterke serve- jn£. en goede en gevarieerde aanvallen orgden ervoor dat de Goudse dames teeds onder druk bleven staan en een uime setwinst van 7-15 was het gevolg, let ging eigenlijk allemaal zo eenvou- Üg dat er in de derde set van een be- ïoorlijke verslapping aan Soester kant sprake was. Het had er zelfs alle schijn van dat er een vierde set zou komen ioen Radius op een 12-3 voorsprong ïam. Trainer Bosschaart nam op deze stand zijn tweede time-out en maakte zijn dames duidelijk dat er voluit en ge- :oncentreerd gespeeld diende te wor den. Alhoewel de achterstand wel heel erg groot was geworden begonnen de So- VoCo-dames aan een indrukwekkende inhaalrace. De achterstand werd steeds kleiner en men kwam zelfs langszij: 12- 12. Nog eenmaal kwam de Goudse ploeg bij 14-13 op setpoint, maar de SoVoCo-dames wisten nu van geen wijken meer en met 14-16 werd alsnog set en de partij uitgemaakt. In een ongetwijfeld bomvolle sporthal de Bunt spelen de dames zaterdag hun laatste competitiewedstrijd tegen het sterke Avero OS 2 uit 'Sneek. Dames 2 dicht bij kampioenschap De spanning wordt voor het tweede da mesteam van SoVoCo steeds groter. Ook in de laatste uitwedstrijd van het seizoen hadden de kampioenskandida ten meer last van de zenuwen dan van de tegenstander. In en tegen Abcoude 2 werd een moeizame 1-3 overwinning gehaald. Het nerveuze Soester team moest de eerste set nog met 15-8 uit handen geven, maar wist zich daarna, alhoewel langzaam, toch te herstellen. Na setwinst in de tweede set met 12-15 en in de derde met 10-15 was het met de tegenstand gedaan en kon de vierde set rustig worden uitgespeeld: 8-15. Het was duidelijk dat vele speelsters al bezig waren met de absolute topwedstrijd van aankomende zaterdag tegen het op de tweede plaats staande Vollkei. Om 14.45 uur ontmoetten beide teams el kaar in sporthal de Bunt waarbij de Soester dames aan 1 punt genoeg heb ben om zich kampioen te noemen. Voor de Amersfoortse dames geldt dat zij met 0-3 of 1-3 moeten winnen. Ie dere andere uitslag brengt het kam pioenschap naar Soest. Heren 1 - Spirit 1: 1-3 De heren van Stam/SoVoCo zijn er niet in geslaagd hun laatste thuiswed strijd van dit seizoen in winst om te zet ten. In een gelijk opgaande wedstrijd die gekenmerkt werd door vele lange ralleys was het uiteindelijk Spirit dat met 1-3 aan het langste eind trok. Beide teams bleken behoorlijk aan elkaar ge waagd, waarbij tot het laatste fluitsig naal de uitslag onzeker was. In de eerste set werd uiteindelijk met 8-15 verloren hetgeen voor het over grote gedeelte te wijten was aan een zwakke servering van Soester kant. Ze ker zestig procent van de services ging fout en dan is het duidelijk dat er niet gewonnen kan worden. In de tweede set een totaal ander beeld. De service druk was nu veel beter en op de hoofdaanval van de tegenstander stond nu een voor treffelijk blok. Eén en ander resulteerde in een 15-4 setwinst. In de derde set ging het aanvankelijk goed en kwam SoVoCo met 5-0 voor. Gezien het ge mak waarmee de voorgaande set werd gewonnen, sloop er wat nonchalance in het team. De service werd weer minder en uiteindelijk ging de set met 8-15 ver loren. De vierde set gaf veel spanning en vele lange ralleys. Tot het einde toe was niet duidelijk wie er zou winnen. Het set point en dus een gelijke stand van 2-2 werd uit handen gegeven door een pechbal die via de netrand net uit ging. Uiteindelijk was het dan toch Spirit dat met het kleinst mogelijke verschil van 16-17 aan het langste einde trok. On danks het verlies toch een leuke en spannende partij volleybal. Uitslagen jeugd Jongens: Vollkei 1 - Stam/SoVoCo 1 (mi- ni's) 1-1 Stam/SoVoCo 1 - SVH 2 (mini's)0-2 Stam/SoVoCo BI - SVH BI 1-2 Stam/SoVoCo Cl - Vollkei Cl 3-0 Stam/SoVoCo C2 - Leos Cl 0-3 Meisjes: Stam/SoVoCo B1 - SVH B1- 3-0 Stam/SoVoCo B2 - Max Touché BI 1-2 Stam/SoVoCo C2 - Stam/SoVoCo Cl 0-3 In een rechtstreekse confrontatie met Spirit, dat ook in de bedreigde zone zit, hebben de Soester danies duidelijk laten zien wie de sterkste is. Spirit startte goed en nam al snel een 0-6 voorsprong. Hierdoor wakker ge schud, ging SoVoCo geconcentreerder spelen. De service werd beter en de aan val scoorde goed. De achterstand werd snel weggewerkt en via 5-6, 11-7, en 15-7 kwam de setwinst bij SoVoCo. De lastige service bleef een probleem voor Spirit. Toen ook nog de midden- aanval van Spirit werd uitgeschakeld door goed blokkeren, was het een een voudig klusje voor SoVoCo. Via 9-2 werd een 15-3 setwinst bereikt. In de derde set leek Spirit zich niet zo maar gewonnen te geven. Tot 5-5 kon den ze bij blijven. Een op volle toeren draaiend SoVoCo dacht er anders over. Met 15-7 werd de set gewonnen. Jeu de Boules-vereniging De Gems hoorn houdt op 21 april aan de Gems hoorn haar jaarlijkse open dag. Tussen 11.00 en 16.00 uur kan men terecht voor informatie en demonstratie. Zaterdagavond kwam het Delftse Punch op bezoek, hetgeen tevens de laatste wedstrijd betekende voor het Soester herenteam van Red Stars in de rayon eerste klasse. De heren waren echter niet van plan om zich gewillig naar een nederlaag te voeren en als Al- fred Hitchcock nog had geleefd, had hij hier een mooi scenario gehad voor een spannende thriller. Want na twee verlengingen wist het Soester team uit eindelijk de winst met 100-96 in Soest te houden, de manier waarop dit ge beurde vergde echter heel veel van de zenuwen van zowel spelers als van het publiek, dat naarmate de spanning werd opgevoerd hartstochtelijk mee leefde. De Soester heren begonnen voortva rend en keken bij rust tegen een fraaie 44-29 voorsprong aan. Punch kwam echter in de tweede helft terug en soms sloop er weer onzekerheid in het Soes ter team dat ook door foutenlast diverse spelers moest zien vertrekken. Het eer ste slachtoffer met vijf fouten was Arend Kok, gevolgd door Willem Top per en René Lansaat, zodat coach Har- ry Kippers nog maar vijf spelers over hield. Een eindstand van 79-79 vroeg om een verlenging van vijf minuten. Hierin startte Red Stars zwakjes, maar kwam terug en met nog vier seconden te spe len stond het Soester team twee punten achter. Enig power play van Dick van Hr. Hommen-, hetoppn vnlledip door de scheidsrechter werd getolereerd, was er de oorzaak van dat Red Stars alsnog in balbezit kwam en er weer een gelijke stand van 90-90 op het scorebord kwam, waardoor een tweede verlenging noodzakelijk was. Hierin nam het Soes ter team een 98-92 voorsprong en gaf deze niet meer uit handen en won de'ze zeer boeiende laatste competitiewed strijd met 100-96. Overige uitslagen Red Stars XD4 - Red Stars XD3 (wel pen) 54-22 Rea Stars 5 - Leerdam 3 (heren)65-58 Red Stars 2 - Midland 1 (heren)67-60 Red Stars JC4 - Crackerjacks JC2 (Jong. adsp.) 61-21 Jeugd Aanstaande zaterdag zal het een heel belangrijke dag worden voor diverse jeugdteams van Red Stars voor het be halen van het kampioenschap. Het meisjes-adspirantenteam speelt zater dag om kwart voor vier in Wijk bij Duurstede en staat nog steeds ongesla gen op kop en bij winst is het Soester team ongeslagen kampioen. Eigenlijk rekent iedereen hier wel een beetje op. Moeilijker zal het gaan worden voor de jongens-adspiranten, die on vier uur in Amersfoort een beslissingswedstrijd spelen tegen W/Shooters uit Spaken burg. Beide teams zijn gelijk geëindigd. Bij winst van de Red Stars-teams zullen deze op 27 april kunnen gaan meedoen als kampioen van de kern Utrecht om het rayonkampioenschap tegen kernen Den Haag en Rotterdam. Trainerswissels Bij de eerste teams van de Soester bas ketbalvereniging komt een trainerswis sel. Bij het eerste damesteam zal trai ner/coach Erroll Hotie afscheid ne men, na driejaren de Soester kleuren te hebben verdedigd. Zijn opvolger is reeds bekend, Michel van Drie, die al dit seizoen meedraaide met het eerste damesteam en eveneens diverse malen heeft moeten invallen. Michel van Drie komt uit de eigen Red Stars-gelederen. Bij het eerste herenteam stopt trainer/ coach Harry Kippers, na dit seizoen te zijn ingevallen. Zijn opvolger is nog niet bekend, maar het straks nieuwe Red Stars-team zal in ieder geval door een nieuwe trainer/coach worden begeleid. Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest - Telefoon 02155 - 2 08 60 Onder prima weersomstandigheden werd afgelopen zondag in Hilversum door de plaatselijke atletiekvereniging GAC de traditionele Spanderswoud loop georganiseerd. Vele nationale ve detten stonden aan de start voor de tien dan wel twintig km. Na de slechte ervaringen van de afgelopen jaren had de organisatie besloten het oude par cours over een plaatselijke ronde van vijf km weer in ere te herstellen. Voor de lopers en het publiek viel deze be slissing in goede aarde, hetgeen de ge hele ambiance absoluut ten goede kwam. Hard gelopen werd er op beide afstan den, zeker op de tien km, waar senior Gert de Ruygt de snelste Pijnenburg loper was met een tijd van 30.47. Hen ny Pot en Mart van Hal, beiden in zeer goede vorm, wilden hun persoonlijke records aanscherpen in Hilversum. Dit lukte hen uitstekend op het altijd weer snelle parcours door het Spanders- woud, waar het enige obstakel de warmte was. Henny liet zich hierdoor niet van de wijs brengen en finishte on der toeziend oog van trainer/'coach Wim van Dorresteyn, als eerste vetera ne in een tijd van 36.31, waarmee zij haar persoonlijke record met bijna een minuut naar beneden bracht. Wim van Dorresteyn kon deze dag meer dan te vreden zijn, want Mart van Hal volgde haar clubgenote goed en eindigde in 38.20, anderhalve minuut onder haar persoonlijke record en goed voor een derde plaats op het erepodium bij de dames-veteranen. Van beide dames, in voorbereiding op de marathon van Utrecht in mei, valt derhalve nog wel het een en ander te verwachten. Tussen door was Jaap van de Berg (senior) al gefinisht in 36.08. Hij werd op enkele minuten gevolgd door Adri Bijvoet in 39.15. Gerard Roest - na ruim een jaar weer aktief in een wedstrijd - vocht in de laatste me ters een clubduel uit met Henk van Hal, die elkaar op de meet nauwelijks iets ontliepen: de veteranen passeerden in resp. 41.18 en 41.20 de meet. Adri van de Zon (dames-vetera ne), kwam na bijna anderhalfjaar non- aktief te zijn geweest, weer goed voor de dag met een tijd van 41.56. Piet Rade maker liep neer een persoonlijke best- tijd van 43.35, terwijl ook Corine Wal let haar p.r.-reeks voortzette. Nu kwam zij uit op 44.02. Eef van de Brink kwam op de twintig ki lometer als de snelste Soester loper uit de bus met een eindtijd van 1.10.25, ge volgd door Henk Wallet, die met een tijd van 1.16.29 aantoonde op de weg terug te zijn. Jan v.d. Lee, die deze 20 km als trainer liep, wist toch een prima tijd van 1.22.27 neer te zetten, terwijl ook Wim v.d. Veen uitstekend presteer de met een eindtijd van 1.23.48, waar mee hij weer een persoonlijk record liep. Persoonlijke records waren er ook weg gelegd voor Wim Admiraal (1.28.30), Rini Kouwenberg 1.28.44) en Gertjan Jansen (1.29.50). Paul Janssen, die met name de laatste ronde in moest leveren, kwam uit op 1.30.25. Verrassend was het optreden van Roel Hoksbergen, die in de Veteranen III (boven de 60 jaar) klasse een tweede plaats pakte in 1.41.43. Hiermee was hij iets sneller dan clubgenote Thea Steentjes, die na 1.42.39 over de meet kwam. Jenny van Dorresteyn sloot de Pijnenburg-rij met een eindtijd van 1.55.18. Het eerste team van de Soester Schaakclub heeft de competitie in de promotieklasse van dé SGA besloten met een (waarschijnlijke) puntende- ling met Amersfoort II. De voorlopige tussenstand is 3.5 - 2.5 in het voordeel van de Amersfoorters, maar de eind stand wordt waarschijnlijk 4 - 4. Door dit resultaat beëindigt Soest de com petitie rond de derde plaats. Zoals zo vaak dit seizoen was Eric de Haan het eerst klaar. Binnen zestien zetten wist hij zijn tegenstander te ver slaan. Eric werd dit seizoen met 8 uit 9 topscorer, en dat aan het eerste bord. Voorwaar een grootse prestatie. Marcel Nijman debuteerde in het eerste team. Hij kwam niet slecht uit de opening, maar vergaloppeerde zich vervolgens, zodat hij snel op moest geven. Ook Aat Liefbroer verloor. Eerst onderschatte hij de aanval van zijn tegenstander, om vervolgens in een onevenwichtige stand materiaal weg te geven. Erik Swinkels bracht de partijen weer op gelijke hoogte, door in middenspel met lichte stukken zijn tegenstander op fraaie wijze uit te combineren. Gernt Muis had aan het derde bord lange tijd een veelbelovende aanval m handen. Helaas bleek zijn tegenstander steeds nauwkeurig tegenspel te bieden, om vervolgens het volle punt te incasseren. Fedde van Tuinen stond lange tijd ge drongen, en moest nauwkeurig spe en om zijn tegenstander niet zijn ste,ll"ë binnen te laten dringen. Hierin slaagde hij echter voorbeeldig. Een puntende- ling was het logische resultaat. Twee partijen zijn afgebroken. Paul van der Hammen stond lange tijd een pion voor, maar verloor dit materiaal in de tijdnoodfase. Remise lijkt de gische uitslag. Jan de Gier, tenslotte, brak zoals gewoonlijk zijn partij a Lange tijd had een kwaliteit meer, en in de tijdnoodfase wist hij dit uit te bou wen tot een loper tegen, een pion. u winst kan hem daarmee eigenlijk niet meer ontgaan. De start van de tenniscompetitie is voor de LTC Soestdijk erg succesvol verlopen. Het begon allemaal al op za terdag waaar 10 van de 18 teams tot winst kwamen. Vooral de junioren mi xed-teams scoorden opvallend goed, hetgeen veelbelovend is voor de toe komst van LTC Soestdijk. Op zondag viel het thuisspelende jeugdteam (le klasse!) op door een ma ximale overwinning op Eemslag 1 met maar liefst 8-0. De Eemslag-spelers waren geen partij voor Oscar Langen- hoff, Sander Brinkman, Saskia Huizin- ga en Danielle Koldewijn. Vervolgens won het eerste team (3e klasse) zeer overtuigend in Egmond aan Zee met 7-1. De singles van Berry Oppenhui zen, Edwin Baan, Sonja Huizinga en Sanne de Metz leverden al snel een voorsprong op van 4-0. Van de daarna volgende dubbels ging alleen de heren dubbel verloren. Ook de 4e klasse-teams presteerden op de eerste competitiedag goed. Soestdijk 2 won in Amersfoort van Alta 2 met 7-1, Soestdijk 3 won thuis van Martinus met 5-3 en alleen Soestdijk 4 kwam wat in de problemen bij 't Stort (3-5). Het 5e team (6e klasse) won zonder veel pro blemen met 6-2 van Ludenti 3 en het 35+ team boekte in Mijdrecht een winst van 3-2. De overige zondagteams had den het moeilijk. In het 7e klasse team raakte Kristel Schneider geblesseerd,hetgeen een ver lies van 3-5 betekende, en het heren team had een gelegenheidsopstelling met 3 invallers.Toch lieten ze nog een aantal leuke wedstrijden zien maar ver der dan 2-4 kwamen ze niet. Uitslagen 14 april: gemengd Egmond 1 - Soestdijk 1 Alta 4 - Soestdijk 2 Soestdijk 3 - Martinus 1 't Stort 2 - Soestdijk 4 Soestdijk 5 - Ludenti 3 Soestdijk 6 - Vechtlust 5 Junioren Soestdijk 1 - Eemslag 1 Heren Soestdijk - 't Stort 3 Gemengd 35+ Mijdrecht - Soestdijk Uitslagen 13 april: gemengd De Geeren 1 - Soestdijk 1 Soestdijk 2 - Hercules 1 Soestdijk 3 - Volvo Beesd 1 De Kuil 4 - Soestdijk 4 Phonosmash 2 - Soestdijk 5 Soestdijk 1 - Leusderpark 1 Heren 't Laer 2 - Soestdijk 1 Soestdijk 2 - De Kuil 2 Soestdijk 3 - Nieuwe Land 3 Jongens t/m 15 Soesterkwart. 2 - Soestdijk 1 Soestdijk 2 - Soesterkwart. 1 Soestdijk 3 - Leusderpark 1 Jongens t/m 17 Baarn 1 - Soestdijk Junioren gemengd Soestdijk 1 - Weesp 2 't Laer 2 - Soestdijk 2 LW 1 - Soestdijk 3 Rapid 3 - Soestdijk 4 Soestdijk 5 - Meijenhagen 4 1-7 1-7 5-3 5-3 SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Danssportvereniging Quick Motion Soest organiseert op zondag 21 april a.s. in de gloednieuwe sporthal Ziel- horst in Amersfoort een wervelend Formatie Dans Festival. De vereniging doet dat in samenwerking met het Soester Dans- en Partycentrum Slin gerland. Wim Slingerland is trainer van de twee Soester teams die deelne men in, een veld van 20 teams uit heel Nederland. Het formatie-dansen kan zich verheu gen in een sterk toenemende belang stelling. Dat komt vooral door de resul taten, nationaal en internationaal, die trainer Slingerland in de afgelopen jaren heeft behaald, zijn daaraan zeker debet. Formatie-dansen is een gracieus spel van muziek en synchroon dansen door acht paren, altijd prachtig en crea tief gekleed in schitterende showkos tuums. Een lust voor het oog, voor jong en oud, kenners en niet-kenners. De dansdag in 'Zielhorst' is er een uit de serie van 'Grand-Prix'-wedstrijden, die gedurende het winterseizoen door het gehele land wordt afgewikkeld. Een competitiesysteem zorgt, door middel van te behalen punten, toe te kennen door een internationale jury, voor een landskampioen in twee categorieën, te weten: Balhoorn en Latin American. In de choreografie van ieder team moet een verplicht aantal - bekende - dansen zijn verweven. Bij Balhoorn zijn dat: de Engelse wals, de Tango, de Quickstep, de Slowfox en de Weense Wals. Bij het Latin-dansen zijn de Rumba, de Cha- cha, de Jive, de Samba en de Pasodoble voorgeschreven onderdelen. De Grand-Prix-wedstrijden staan on der auspiciën van de Stichting N.A.D.B.-Formation Dance promo tion, een landelijke organisatie, die de belangen behartigt van alle aangesloten amateur-formatiedansers in ons land. Voor de twee teams uit Soest is de Grand-Prix in Amersfoort een echte thuiswedstrijd, waarbij ze best een ferm aantal supporters kunnen gebruiken. Wie eens echt anders uit wil en van veel dansgratie, muzikale creativiteit en een flinke dosis wedstrijdspanning wil ge nieten, kan nu al gebruik maken van een telefoonnummer waar de kaarten in de voorverkoop bestelbaar zijn: Dans- en Partycentrum Slingerland aan de Weegbreestraat 205 in Soest, tel. 17954. Natuurlijk, mits niet al uitver kocht, zijn erop zondag 21 april a.s. ook kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Het spektakel begint 's middags om 12.30 uur en eindigt om ongeveer 19.00 uur. De zaal is al open om 12.00 uur. Toegangsprijs voor bezoekers: f 12,50 voor een tribuneplaats en 15 gulden voor een plaatsje aan de vloer. Zaterdag en zondag is de competitie voor de jeugd van t.v. Soest-Zuid weer begonnen. Onder zomerse omstandig heden kon er een volledig competitie programma afgewerkt worden. Opval lend waren de resultaten van het vierde gemengde team, bestaande uit Leon- tien Hilders, Tom Kareisen, Charlotte van Essen en Siebren Roorda. Het boekte een zeer verdienstelijke over winning bij Vreeswijk 1. Ook de 6-2 overwinning van meisjes 1 (Milou van Klooster, Inge Pelt en Thessa Visser) belooft veel voor de toekomst. Zondag debuteerde het eerste jeugd team in de 2e klasse, het team bestaat uit Floortje Brouwer, Rachel Beijer, Xander de Groot en Maarten Zoetelief en behaalde door gedegen en gecon centreerd spel een 8-0 overwinning bij Amstelland. Ook het tweede jeugd team, debuterend in de landelijke com petitie en bestaande uit Roy Huisman, Pieter Smid, Yvette Bos en Mirella Hil ders, wist gesterkt door nieuwe shirts een 7-1 overwinning te behalen. De uitslagen: Gemengde jeugdcompetitie Zaterdag: Soest-Zuid 1 - Meijenhagen 1: 1-4 Soest-Zuid 2 - Breukelen 2: 2-3 Randenbroek 2 - Soest-Zuid 3: 4-1 Vreeswijk 1 - Soest-Zuid 4: 2-3 Jongens t/m 17 jaar: Eemnes 1 - Soest-Zuid 1: 6-2 Soest-Zuid 2 - De Eemslag 1: 1-7 Jongens t/m 15 jaar: Soest-Zuid 1 - Eemnes 2: 2-6 Rapid 2 - Soest-Zuid 2: 6-2 Meisjes t/m 15 jaar: Blauwe Reiger 1 - Soest-Zuid 1: 2-6 Soest-Zuid 2 - Ludenti 2: 4-4 Landelijke Jeugdcompetitie Zondag: Amstelland 1 - Soest-Zuid 1: 0-8 Soest-Zuid 2 - Eemnes 3: 7-1 De Kings Road Riders waren goed in vorm op de Nederlandse Kampioen schappen, die verreden werdden in Schijndel. Bij de experts werd Toine Marsé uitgeschakeld in de manches. Hij rijdt voor het eerst bij de experts. Ook Johan Manten kon zich niet plaatsen voor de kwartfinale. Dennis Krol die dit keer ook weer een prima race reed be haalde de halve finale en werd zesde. Koen van Valkenhoef werd zevende in de halve finale, Vincent Govaard die de wedstrijd voor zichzelf reed viel, nadat hij op een vierde plaats lag. Zijn kans was verkeken en hij eindigde als achtste in de halve finale. Sancho Kers, die wat problemen met de start had, werd uitgeschakeld in de manches, evenals Johan Manten. Voor Örjan Kers, die de sterren van de hemel reed, zat er net geen vierde plaats in de halve finale. Hij werd vijfde. Robin van de Wolk, die steeds beter gaat rijden, behaalde een zesde plaats in de finale. Erwin Marsé, die zijn dag niet echt had, ging drie keer onderuit, maar behaalde toch nog heel netjes een zesde plaats in de finale. Leon van Valkenhoef werd hier zevende. Bij de Cruises werd Sancho Kers uitge schakeld in de manches, Johan Manten kwam niet verder dan de kwartfinale, Robin van de Wolk, Koen van Valken hoef, Erwin Marsé, Vincent Govaard en Örjan Kers behaalden allemaal de halve finale en werden respectievelijk vijfde, vijfde, zevende, zesde en zesde. Alleen Leon van Valkenhoef behaalde in deze klasse de finale en werd daarin vierde. Er startte één KRR-junior, Rudy Krol, en hij deed het prima en behaalde een zesde plaats in de halve finale. Vorige week werd hij opnieuw gekozen in het nationale team dat het afgelo pen weekeinde afreisde naar Polen om een wedstrijd te spelen in de B-poule van het Europees Kampioenschap. Jan van Esseveld, 25 jaar oud en inwoner van Soesterberg, staat bekend als een van Nederlands snelste rugbyers. Zijn rushes zijn geliefd bij zijn clubgenoten en gevreesd bij zijn tegenstanders. Dat viel ook bondscoach Theo Snijders op en dat resulteerde in de tweede uitno diging voor een interland, nadat hij vo rig jaar zijn debuut tegen Portugal had gemaakt. Die wedstrijd werd overigens verloren. Van Esseveld begon met rugy op 19-ja- rige leeftijd in Doorn bij de Pink Pan- thers, waar broer Kees al speelde. Al snel werd zijn speelstijl opgemerkt en Jan kwam bij het districts-selectieteam terecht. Aangezien zijn vereniging niet in de hoogste klasse van Nederland uit kwam, maakte Van Esseveld de stap naar Rugbyclub "Eemland" in Amers foort, dat drie jaar geleden promoveer de naar de ereklasse en daar nog altijd aanwezig is. Rugbby is een kleine sport in Neder land, waaróm is Jan eigenlijk gaan rug- byen? "Allereerst natuurlijk omdat mijn broer al aan die sport deed, maar het leek mij ook wel een leuk spelletje. Het is een sport waarin de combinatie ligt van kracht en snelheid en waarvoor je ook nog eens inzicht nodig hebt". Is het niet gevaarlijk? "Minder gevaarlijk dan voetbal bij voorbeeld. In Engeland is er een onder zoek gehouden waaruit bleek dat er bij voetbal veel meer blessures voorkwa men als bij rugby. Het is natuurlijk wel zo dat rugby een contactsport is, maar de spelregels zijn zo streng dat het nooit uit de hand loopt. Bij rugby weetje ook verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Wit aan zet wint. wanneer een tackle komt, dus je kan je zelf erop voorbereiden, bij voetbal ko men de aanslagen vaak van achteren". Is rugby topsport? "Volgens onze bondscoach is het pas een topsport als je er vier keer in de week voor traint en dat doen we niet, dus zou je kunnen zeggen dat het hier in Nederland geen topsport is. In het bui tenland, Frankrijk en Engeland bij voorbeeld, is het natuurlijk wel een top sport. Ik leef wel voor mijn sport, voor de wedstrijd vroeg naar bed, niet te veel drinken en proberen regelmatig te le ven." Je zegt niet te veel drinken, maar ik dacht dat dat bij rugby hoorde? "Natuurlijk is gezelligheid een belang rijk aspect van rugby, maar het gaat toch echt te ver om te zeggen dat iedere rug- byspeler veel drinkt. We spelen wel al tijd na de wedstrijd een derde helft waarbij met de tegenstander het een en ander genuttigd wordt. Bij het Neder lands team is dat wat minder, daar gaat het toch wat serieuzer". Je club "Eemland" is geen topclub. Zou je bij een topclub willen spelen? "Zolang Eemland in de ereklasse speelt blijf ik daar. Ik denk dat dat voorlopig wel zo blijft dus dan ga ik zeker niet van club veranderen. Trouwens, de meeste topclubs liggen op een behoorlijke af stand van Soesterberg dus dat is ook niet echt gemakkelijk. Misschien wordt Eemland ooit ook wel een topper In Nederland, wie zal het zegen..." Krijgt rugby eigenlijk wel genoeg aan dacht? "Te weinig vind ik. Niet alleen bij de pers, maar vooral op scholen waar veel gevoetbald en gevolleybald wordt, maar zelden of nooit ons spel wordt ge speeld, terwijl het toch ook voor de jeugd met aangepaste spelregels een heel leuk spel is". Jan van Esseveld, wereldberoemd in Soesterberg en na dit weekend een vas te kracht in het Nederlands rugbyteam. Oplossing schaakprobleem 25: 1. Pe4-f6 Kgl - hl 2. Kg3 - f2! Kh 1 x h2 3. Pf6 - g4+ Kh2 - hl 4. Kf2 - fl h3-h2 5. Pg4 - f2 mat. Op zaterdag 20 april organiseert de aktiviteitencommissie van AV Pijnen burg een verrassingstocht voor alle le den, familie en vrienden. Wat er alle maal op het programma staat is van zelfsprekend nog een verrassing, maar dat het een sportieve verrassingstocht wordt staat als een paal boven water. Na afloop kan er heerlijk gesmuld wor den van overheerlijke pannekoeken. De verrassingstocht begint om 14.00 uur op de atletiekbaan en degenen die nog willen inschrijven kunnen kontakt opnemen met Elly Moerman, tel. 11856. De klaverjasavond wordt een dag eer der gehouden en wel op vrijdag 19 april vanaf 20.00 uur in de kantine op de at letiekbaan. Opgeven kan men zich bij Sandy Kouwenberg, tel. 25619.

Soester Courant | 1991 | | pagina 35