JNE* 'De Weegbree' Geen foto zonder Fuji. FOTOSWAGER NIY SOUND 349; (27?» Kies een Wethouder Swinkels opent nieuw fietspad i- feest-en partycentrum 2498,- cliociiiiikci 10 of 25% of 50% Soest(duinen) is het allang eens, nu alleen de provincie nog... makelaar van go®* VULPEN KADO! GKUNDIGEN (M/V) ^leuw Pa(l verbindt Soest met Amersfoort )SMETCS 1 Uw gasten zijn onze gasten Opnieuw overleg met vertegenwoordigers Nog veel kritiek van bewoners op herinrichtingsplan Smitsveen II Brandje door gloeiende kolen in Sulo T f Ruim 30.000 gulden schade bij inbraak Christinalaan Oplossing voor Marokkanen in zicht Commissieleden pleiten voor buurthuis op de Engh toling in Kadobonnen FOTO-VIDEO «AUDIO Commissie R. O. gaat akkoord Restaurant in boerderijstijl mag aan Kerkpad komen Parkeren bij de Soester Duinen: Oplossing voor parkeerproblemen Soester Duinen? tlUlZe PETERS Makelaars Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING N. J. KONIJN FUJI DL-4-OO TELESUPER FUJICOLOR RD100 DIAFILMS 24+24+36 KADO VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON: 02155-13917 PAGINAjjyog^SDAG 17 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 3 aties \t u aan één van de bovengenoemde kraamcentra i.a.v. hei hoofd kraamcenlrum. Suchting ressorteren vier kraamcentra: foort. 2. Utrecht. 3. lisselstein en 4. Driebergen. 2l»raW/i hmnhorl 4Driebergen UsselsteinJ Rp'",Se week vrijdag werd een nieuw j sPad dat Amersfoort en Soest ars door het prachtige tussengele- *a natuurgebied de Korte Duinen et elkaar verbindt, door wethouder ,eke Swinkels en rijksconsulent de 1eer A.Romein, geopend. Swinkels 'Prak bij de opening de hoop uit, dat reel woon-werkverkeer in de toe- g voor Kraamzorg van de Kruisverenigingen )vincie Utrecht producent van hoogwaardige ul- en verpakkingswerkzaamheden tetheid is noodzakelijk, ine teams 16161 met de heer Warnier, est. KODAK Create-a-Print VERGROTINGEN IN MINUTEN <0nist over dit fietspad zou gaan. Soester wethouder en de heer A. domein, rijksconsulent openluchtre- "featie van het ministerie van land- '°uw, natuurbeheer en visserij, waren 'P een tandem naar de Zandlaan geko- nen, waar het fietspad begint. Het mi- •euvriendelijke duo werd gevolgd door en grote groep fietsers, waaronder een •antal gemeenteraadsleden en leden an de Rijwielpadenvereniging Gooi en -emland uit Bussum. Het fietspad °°Pt van de Zandlaan naar de Maar- chalkersteeg. 'ietsers die op deze zonnige middag 'oevallig het bospad hadden gekozen 'm hun bestemming te bereiken, keken reemd op toen zij de versperring - een TOte strik gespannen tussen een feeste- jke boog - op hun pad gewaar werden, h werd voorzichtig omheen gema- oeuvreerd, waarna zij hun weg over et spiksplinter nieuweschelpjespad ervolgden. Wethouder Mieke Swin- els en consorten zouden dat voorbeeld a de opening volgen. Samen knipten winkels en Romein het lint door en de ietstocht kon beginnen, let rijk heeft 75 procent van de kosten an het pad voor haar rekening geno- nen. De. provincie en de gemeente Foto: Goos van der Wilt. Soest hebben de overige kosten ge deeld. De rijwielpadenvereniging Gooi en Eemland heeft gezorgd voor de aan leg van het pad. Deze vereniging heeft A. Romein en Mieke Swinkels open den het nieuwe fietspad. inmiddels meer dan honderd kilometer fietspad in de regio op haar naam staan. Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting Weegbreestraat 205-207 Soest tel. 02155-14282 J»Ktien>P13"1icm ^.fWvooïï'41:?' 1 mee te f enement ega,ie' Ook na twee inspraakronden zijn veel bewoners van het Smitsveen niet bij zonder te spreken over de herinrich tingsplannen voor hun woonwijk, waarvan de tweede fase voor de deur staat. Dat bleek vorige week in de ver gadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, waar drie ver tegenwoordigers hun bezwaren nog eehs ventileerden. Veel kritiek was er o.a. op het punt van degerlichting (te ver van de straat), de aanleg van een recreatieterreintje en ee* pad achter een van de flats (waar niemand op zit te wachten) en vooral de voergenomen plaatsing van de vuilcon tainers, zoals de dames Van Otichem en pbs en de heer Scholten duidelijk akten. ONKYO MIDISET U VOOR Voor allo zekerheldl weedestraat 78 - Soest Tel. 02155-172» CHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Overigens bleek ook de manier waarop tot dusver van ambtelijke zijde op de in spraak van de bewoners was gereageerd niet in goede aarde te zijn gevallen. "Nu mogen we tot drie keer toe zeggen wat we willen, terwijl het eerste keer al dui delijk was, en dan wordt er nóg niet ge luisterd," aldus de heer Scholten. Dat verwijt was overigens voor een van de betrokken ambtenaren het startschot voor een waterval van tegenargumen ten, die de insprekers en de commissie enigszins gelaten over zich heen lieten komen. Hij wees er o.a. op dat de con tainers - waarover een babylonische spraakverwarring ontstond - hun plaats aangewezen kregen in overleg met de politie, de gemeentereiniging en de brandweer, en dat het omstreden pad als "vluchtroute" moest worden gezien, speciaal met het oog op de sociale (on)veiligheid. Beter luisteren Vanuit de commissie klonk de vrijwel algemene wens om beter naar de bewo ners te luisteren - ondanks het feit dat hier voor het eerst in de inspraak-ge schiedenis van Soest een tweede in spraakronde was gehouden - en ze niet met allerlei "deskundige" argumenten plat te krijgen. Dat gold met name voor het pad, het veldje en de verlichting. Over de plaatsing van de containers wil de geen van de leden een uitspraak doen; de kwestie werd daarom terugge schoven naar de Collegetafel. Wethouder Jan Visser beloofde de commissie de genoemde zaken nog maar eens "mee te nemen". Hij stelde de drie bewonersvertegenwoordigers voor daarover opnieuw om de tafel te gaan zitten. Mevrouw Jacobs zag daar de noodzaak niet van in. "U kent de be zwaren, wat mij betreft is het genoeg, anders krijgen we zelfs een dérde in spraakronde." De andere insprekers wilden de discussie met de gemeente nog wel een keer aangaan en de com missie vond dat, zij het na enige aarze ling, wel een redelijk voorstel, mits ook de andere bezwaarden dan weer de ge legenheid zouden krijgen om zich over de nieuwe oplossingen uit te spreken. De brandweer rukte zaterdagavond uit naar een adres aan de Gemini in Soes- terberg, waar een Sulo-bak in brand was gevlogen. De bewoners hadden zo juist smakelijk gebarbecued en de gloeiende resten in de vuilnisbak gede poneerd. Die bleek daar minder goed tegen te kunnen dan ze gedacht hadden. De brandweer bluste het vuur. Bij een inbraak in een garage aan de Christinalaan, is voor ruim 30.000 gulden aan goederen meegenomen. Uit de in de garage geparkeerde auto werden twee oscilloscopen met een waarde van 30.000 gulden gestolen. Daarnaast werd de radiocassette recorder uit de auto gehaald, alsook een tas met studieboeken, een kof fer, een calculator en een dictafoon. De 52-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. De leden van de commissie welzijn, volksgezondheid en volkshuisvesting spraken zich vorige week woensdag avond positief uit over de realisatie van een buurthuis op de Engh. Met na me de Marokkaanse bewoners hadden hierom gevraagd. Zij zullen niet het buurthuis eindelijk een eigen stek heb ben. Twee insprekers pleitten woensdag avond voor een buurthuis. Namens het Marokkaans Comité zei voorzitter El. Hamdioui dat een buurthuis voor hen een noodzaak was. "In Nederland heeft men een slecht beeld van de Marok kaanse jeugd. Wanneer er niets voor hen gebeurt, zal dat alleen maar slech ter worden." De heer Reurink sloot zich bij deze spreker aan. Ook hij wilde graag dat er een buurthuis kwam op de Engh, zodat de mensen elkaar beter zouden leren kennen. De commissieleden stonden achter de insprekers en vonden het de beste op lossing wanneer het Kruispunt aan de Albert Cuyplaan een metamorfose zou ondergaan. Er zouden dan twee activi teiten-ruimten komen, een ruimte voor de Marokkaanse jongeren, een verga der- en activiteitenruimte voor het In ternationaal Vrouwencentrum en ruimte voor een peuterspeelzaal. Deze indeling van het Kruispunt is tot stand gekomen na gesprekken met de buurt bewoners en organisaties. Alleen de WD gaf te kennen dat de partij op ba sis van de accomodatienota geen keu zen kon maken. PvdA-raadslid Kees Boerkoel vond de 750.000 gulden die voor deze verbou wing staat wel erg veel geld. De andere partijen waren dit roerend met hem eens. Er zal nu uitgezocht worden of er een goedkopere oplossing te bedenken is. Wanneer de ruimte voor het Interna tionaal Vrouwencentrum zou komen te vervallen, ligt de prijs wat meer in de lijn van de commissieleden, 530.000 gul den. Zelf opknappen Kees Boerkoel cfeed eveneens het voor stel om instellingen die zelf graag hun accommodatie willen opknappen en bij willen houden, daartoe de mogelijkheid te geven. "Wanneer een instelling aan geeft die verantwoordelijkheid aan te kunnen, moet er voor de gemeente niets meer dan een controlerende taak over kunnen blijven," aldus Boerkoel. Hij doelde daarmee met name op de kinderboerderij De Vrije Teugel. Het schilderwerk van de kinderboerderij kost de gemeente veel geld. Het bestuur wil echter veel liever die klus zelf kla ren, om het op de speelse wijze te kun nen doen die de kinderboerderij eigen is. De andere partijen hadden geen be zwaar tegen het voorstel van Boerkoel. Elske van Gorkum (Gemeentebelan gen) wilde van wethouder Kingma we ten of er instellingen waren die in het verleden geld dat voor onderhoud be stemd was, daar niet voor gebruikt had den. Volgens Kingma was dat niet het geval. Polaroid Impulse FF De meest verkochte direkt-klaar camera. Ultra modern, met autom.belichtings- meter en pop-up electronenflitser voor scherpe foto's vanaf 120 cm. afstand1 *Vraag ons om informatie. WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 Vrijwel de hele raadscommissie voor de Ruimtelijke Ordening is vorige week akkoord gegaan met het plan van de Soester E. van Logtensteijn, die in een boerderij aan het Kerkpad NZ een restaurant wil vestigen. De authentie ke stijl van de boerderij wordt daarbij zoveel mogelijk behouden. Het pand staat inmiddels op de defini tieve monumentenlijst. Het "gezicht" en de sfeer wil de ondernemer behou den, inclusief een aantal attributen als een pomp en een schouw, zoals hij in de commissie verklaarde. Parkeren kun nen de bezoekers op eigen terrein en het restaurant zal voor hen uitsluitend toe gankelijk zijn via de Lange Brinkweg. De meeste fracties hadden geen pro bleem met de plannen, met uitzonde ring van Harry Witte (Gemeentebelan gen). Hij was eens wezen kijken en vond dat de plek waar de boerderij staat veel te karakteristiek was. "Nu lopen er nog schapen waar straks auto's komen te staan. Dat weegt voor Ons heel zwaar." Hij vond het geen goédiplan en had ook z'n twijfels bij de economische haal baarheid. De andere commissieleden gaven zon der veel omhaal het groene licht. Wil Stekelenburg (PvdA) stelde wel als voorwaarde dat de bezoekers niet via het Kerkpad mogen komen en dat - ook als er in de toekomst een andere functie wordt toebedeeld aan de Lange Brink- weg - de ontsluiting van het restaurant alleen daarlangs zou plaatsvinden. "En wat het milieu betreft: wat minder boer derijen zou ons wel welkom zijn," aldus Stekelenburg. Wiebe Meilof (GPV) meende dat het gebruik als restaurant juist de garantie bood dat het monu mentale pand behouden zou blijven. Wethouder Jan Visser informeerde langs zijn neus weg of Van Logtensteijn al een naam had bedacht, maar die gaf hij niet prijs. De politiek in Soest en de bewoners van Soestduinen zijn het met elkaar eens: de oplossing voor de parkee roverlast bij het restaurant De Soester Duinen ligt aan de overkant van de Soesterbergsestraat, en nergens an ders. Er is nog maar één probleem: hoe overtuigen ze gedeputeerde staten van de noodzaak en de onvermijdelijkheid van die oplossing? Dat bleek vorige week eens te meer in de vergadering van de raadscommissie Ruimtelijke Ordening, die zich boog over de kwestie die Soestduinen al jaren bezighoudt. Het restaurant beschikt zelf over niet meer dan 17 parkeerplaat sen, maar het aantal bezoekers is een veelvoud daarvan. Gevolg: veel fout- parkeren en overlast voorde omwonen den, met name aan de Van Lijndenlaan. Vier insprekers kwamen de commissie nog eens op het hart drukken dat er nu echt een oplossing gevonden moet wor den. Er zijn in principe drie varianten mogelijk, maar feitelijk biedt alleen het parkeren aan de overkant soelaas. In de praktijk wordt dat terrein 'al volop als parkeerplaats gebruikt. De heer Kesler (Bewonersbelangenvereniging), me- Binnen een maand, dat is althans de bedoeling, komt er mogelijk éen de finitieve oplossing uit de bus voor de parkeerproblemen bij het restaurant De Soester Duinen in Soestduinen. De wethouders Visser en Swinkels, resp. van Ruimtelijke Ordening en Verkëer, hebben vorige week over leg gevoerd met de gedeputeerden Schapenk (R.O.) en Kok (Verkeer), waarbij wederzijds de intentie is uit gesproken binnen die termijn een oplossing te creëren. Er volgt binnen afzienbare tijd nog een gesprek tussen de provincie, de gemeente en restaurateur F. Klink hamer, waarbij de varianten 2 (par keren noordelijk van het restaurant, aan dezelfde kant van de weg) en 3 (parkeren aan de overkant van de Soesterbergsestraat) nader zullen worden onderzocht op verkeers technische, milieuhinderlijke en landschaps-aspecten. Variant 1 (parkeren bij het NS-sta- tion Soestduinen) is daarmee defini tief vervallen. De voorkeur van alle betrokkenen - zowel de omwonen den als de gemeente en de heer Klinkhamer - gaat unaniem uit naar variant 1. vrouw Van den Berg en de heer Willems onderstreepten dat nog eens en dron gen aan op de uiterste zorgvuldigheid bij de besluitvorming. "De gemeen schap van Soestduinen moet er niet voor opdraaien," aldus de laatste, "an ders zoekt Klinkhamer - eigenaar van het restaurant - maar naar variant 4, zijn vertrek, of variant 5, een tunnel naar zijn achtertuin." Raad van State Eerder had de heer Kesler de zojuist be kend geworden uitspraak van dé Raad van State meegedeeld, die de door de gemeente Soest verleende hinderwet vergunning voor het restaurant heeft vernietigd, met name op het punt van de parkeerproblematiek. In feite zou het restaurant op grond daarvan geslo ten kunnen worden, maar dat is een "oplossing" die eigenlijk niemand wil. Kesler wees er verder op dat de Soester- bergsestraat/Van Weerden Poelman- weg over een lengte van 4,2 kilometer maar liefst twaalf parkeer-uitritten tel de. De bewoners willen dan ook een 50- kilometerzone en ene inhaalverbod. De heer Klinkhamer zelf betoogde dat hij als ondernemer niet "maar wat had aangedaan", maar dat alles in overleg en met toestemming van de gemeente was gegaan. Al acht jaar drong hij aan op een betere oplossing, die hem door oud-burgemeester Scholten destijds ook in het vooruitzicht was gesteld. De commissie was het roerend eens met de voorstanders van variant 2 (de over kant) en vonden ook dat het restaurant alle kansen moest krijgen om te blijven bestaan. Beduchtheid was er echter al gemeen voor de reactie van de provin cie, die als beste oplossing een parkeer gelegenheid in de buurt van het NS-sta- tion Soestduinen ziet en tot dusver geen oren heeft naar de oplossing waarover men het in Soest en Soestduinen allang eens is; naar de overkant. Vertrouwen Met zoveel steun, ook van CDA en WD, aldus wethouder Visser, zag hij het overleg met hun geestverwante ge deputeerden - de volgende dag - met vertrouwen tegemoet. Als die nee zou den zeggen, beloofde hij onmiddellijk bij de commissie terug te komen. De heer Klinkhamer leek nog enigszins sceptisch te zijn. Hij liet weten dat het overleg acht jaar geleden al tot dezelfde uitkomst had geleid. "Toen waren we er ook uit, maar bij de provincie kwam ik er niet door. Ik hoop dat u meer overre dingskracht hebt." Hij toonde zich gaar ne bereid de kosten voor de aanleg van een parkeerplaats voor zijn rekening te nemen, maar drong in dat verband wel aan op duidelijkheid over het gebruik van het terrein, dat naar zijn smaak dan ook uitsluitend voor bezoekers van zijn restaurant gereserveerd zou moeten worden, en niet voor toevallige wande laars in de omgeving. "Maar daar wor den we het wel over eens..." aldus Klink hamer. Het vertrouwde adres voor de verkoop van uw huis is Bel 02155-16251 (ook T-biljet) - Redelijk tarief. Ook verzorging BOEKHOUDING en alle bijbehorende belasting formaliteiten. Tevens bemiddeling: persoonlijke lening/financiering/continu kredieten. Administratie- Financieringskantoor De Akkeren 18 Telefoon 02155 - 1 26 71 3762 AS Soest FLEXIBELE SEj®? ALLESKUNNER Groot bereik: motorisch van 35'naar 80 mm. Drop-in, DX-. prewind rewind- gemak. Drievoudige flitskeuze. serie- zelfontspanner, multi-autofocus. o5 cm direct macro en landschapsknop. Vanzelfsprekend: automatische belichting. SUPER HG 100 KLEINBEELD FIUVIS FUJICHROME KLEINBEELD 36 OPNAMEN OPNAMEN Tijdelijk met originele Fuji vulpen KOSTEND' GRATUIT groene pen OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00 - 18.00 UUR.< DINSDAG T/M VRIJDAG O9.O0- 18.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19.00 - 21.00 UUF ZATERDAG 09.00 - 17.00 UUR.<

Soester Courant | 1991 | | pagina 3