oruo-och Feestelijke Opening KAPSALON MARIE-CLAIRE Verdwenen Soest Smitshof Smitshof heeft er een visitekaartje bij Verdwenen Soest hervonden Kapsalon 'Marie Claire': laatste trends in haarmode, nagel- en zonnestudio viesgroep CITROËN KUIJER - SOEST 'ilmhuis: 'Ju-Dou' lues Night met ed Rooster Club TRAININGS- VRIJETIJDS PAKKEN van 229,- nu 129,- van 269,- nu 129,- van 269,-nu 149,- BODYWARMERS SWEATSHIRTS Kleuren: marine en rood DIV. KLEUREN van 98,- nu69,- VAN 59,90 NU 39.90 ADRES: ZUIDPROMENADE 14 (VOORHEEN BATA) SOEST. OPENINGSTIJDEN: VAN 13.00 UUR TOT 17.00 UUR. Prijzen ophalen Autodieven na wilde achtervolging aangehouden Activiteiten NVSH Donderdag 25 april openen wij onze Kapsalon. Wij doen dit d.m.v. een receptie van 16.00 - 21.00 uur. ledereen is van harte welkom! Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center pagïnaTo L Aanbiedingen voor dames, heren en jeugd tot 10 mei Museum Oud Soest Lezers die de ontbrekende infor matie over de foto hebben, gezich ten herkennen worden uitgenodigd WOENSDAG 24 APRIL 1991 Donker Brillen-Contactlenzen totaal vernieuwd 3AAT 103 Bang&Olufsen Center Voor perfecte service. Ook voor uw UITLAAT BANDEN en ACCU'S Originele onderdelen. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 - Vereniging Artishock, Sleenhoffstraal 46 esl, lel. 02155-19577, steil zich als doel een drage te leveren aan het sociaal-culturele le- n in Soest. Door je op te geven afs lid steun je doelstellingen van de vereniging en geniet je voordelen van het lidmaatschap. De kosten dragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 ir en personen die tot dezelfde huishouding be ren f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini- alie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. donderdag 25 april: et "Het Rode Korenveld" maakte de linese filmer Zhang Yimou vorig jaar de Nederlandse filmtheaters een da- rende entree, het Goois Filmcircuit rtoont nu ook zijn tweede film: "Ju- du". Een schitterend vormgegeven lodlotsdrama met alle ingrediënten e daarbij horen: liefde, jaloezie, heb- cht en wraak. gen de kleurrijke achtergrond van n textielververij komt de verboden fde tussen Ju Dou en Yang Tian-qing t bloei. Zij is een jonge, mooie vrouw werd uitgehuwelijkt aan de veel ou- re eigenaar van het bedrijf. Deze mis- ndelt zijn vrouw en drijft haar mede ardoor in de armen van zijn neef. Uit ze vriendschap wordt een zoon gebo- i, die een speelbal wordt in een jaren rende machtsstrijd met steeds wisse lde kansen. Is het kind de stamhou- r van de bedrijfsleider? Ja, zeggen de en de handhavers van de wet. Nee, weren de twee gelieven, die zeker we- 1 dat de jongen de vrucht is van hun mogelijke liefde. 2 nu eens tragische, dan weer komi- ïe proporties aannemende strijd tus- i wet en hart wordt tenslotte beslist or het kind van de rekening. Lang- am maar zeker verhardt de jongen tot n iemand ontziende engel der wrake. )or zijn toedoen sterven de oude man zijn neef een gruwelijke dood en ver st zijn moeder ieder houvast, gisseur Zhang Yimou 1950) wordt rekend tot de 'vijfde generatie' van tinese regisseurs. Hij was zestien toen Culturele Revolutie begon; werd als ïge intellectueel naar het platteland zonden en kwam uiteindelijk als on- 'Choolde arbeider in een textielfa- ek te werken. In 1982 werkte hij als neraman aan de controversiële film he One and the Eight", de eerste film i de later zogenoemde 'vijfde genera- - Later deed Yimou ook het camera- rk voor "Gele Aarde" en "The Big rade". JtJu-Dou" slaagt hij er wonderwel Je verstrengeling van iemands inner- e wereld met de buitenwereld te to- i. In overrompelende beelden ont- t zich een verhaal dat op hartver- leurende wijze laat zien dat bloed tipt waar het niet gan kan. Ju Dou en ng Tian-qing zijn met elkaar verbon- i door liefde die door hun omgeving t wordt getolereerd. Een maatschap- ijk onmogelijke liefde: het thema i het klassieke melodrama uit de ja- veertig. nou legt sterk de nadruk op de visue- hmensie van film door camera, licht vooral kleur te gebruiken om emo- te dragen en over te brengen. Deze uele dimensie staat niet op zichzelf, ar wordt bepaald door het karakter i het verhaal. Hierdoor krijgt elk ild een emotionele diepgang die de schouwer het lief en leed van de per- lages doet meebeleven, nvang: 20.30 uur -gang: ƒ6,-; CJP/Pas-65 ƒ5,-. Re- veren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. iterdag 21 april: J Rooster Club een nieuwe band, Douwd op de fundamenten van de indarische groep 'Boem boem'. Na uiteenvallen van 'Boem boem' heeft :ern'bestaande uit Henkie Old-boy, ns B-Good en Dr. Ha Stammers, oten de juiste mensen op te zoeken de gaten weer op te vullen. Dat is ïderwel gelukt en het resultaat mag -ijn: een splinternieuwe band met IJzersterke bezetting. Het repertoire aat uit moderne rhythm blues, ïgend en dansbaar. Muziek met ka- er, vol enthousiasme en met respect r de oude meesters' gebracht onder motto: 'Let the good times roll'. bezetting: Henkie Old-boy zang, .rmonica; Louis B-good gitaar, 8!taar; L>r, Ha Stammers basgi- V. d ®oer'500m gitaar, backing tls, Peter van Grunsven toetsen; s van Zwalum drums, vang 22.00 uur; deur open 21.30 g: f5,-; CJP/Pas-65 F2,50. ds vorige week kunnen bril- en con- tlensdragende Soesters terecht in de totaal vernieuwde zaak van de fir ma Donker aan de Smitshof. In de ip van iets meer dan een maand ieft de zaak een complete metamor fe ondergaan, die heeft geleid tot aanzienlijke vergroting van de ïimte. Zowel van binnen als van bui- at is het een bijzonder fraai ogend Inkelpand geworden, en visitekaartje van de Smitshof', zo teert de heer Donker zijn nieuwe on- irkomen met gepaste trots. De zaak is 'n 35 vierkante meter uitgebreid (on- jveer een derde) en heeft, naast de iderne winkel, nu de beschikking 'er een uitstekend geoutilleerde afde- g voor oogmetingen en contactlen- n. Jen belangrijke reden voor de vernieu- jying is volgens de heer Donker geweest rat het steeds drukker werd. "Er is heel Teel belangstelling voor oogmeting; de mensen gaan steeds frequenter naar de jpticien. Ook in contactlenzen hebben we steeds meer te doen." Het "we" staat voor de heer Donker, zijn echtgenote en de vaste medewerker, en bovendien voor Donker-junior, die nog bezig is aan de opleiding maar in de weekein den ook regelmatig bijspringt. De brillen-presentatie in de nieuwe winkel is uiterst modern en eigentijds. Tegelijk is het totale assortiment aan zienlijk uitgebreid met diverse merken, zodat de klanten veel meer keuze heb ben. De "zitjes" met spiegels bieden hun optimale mogelijkheden om bij de aanschaf van een bril een goed door dachte en verantwoorde keuze te doen. In de nieuwe afdeling kunnen alle ge wenste werkzaamheden worden ver richt op het gebied van oogmeting, oog- druk-meting (belangrijk voor ouderen) en contactlens-aanpassing. De bril is zeker nog niet op z'n retour, aldus de heer Donker. Er zijn, ondanks de opkomst van de contactlens, juist veel meer mensen die een bril gaan dra gen. "Vooral de kleinere brillen zijn de laatste tijd erg gewild, dat is een duide lijk trend. De mensen hadden vroeger één bril, die ze droegen tot hij het begaf. Deentree van de nieuwe brillenwinkel is een aanwinst voor de Smitshof. Foto: Goos van der Wilt. Nu wordt een bril veel eerder vervangen en er zijn heel wat mensen die inmiddels meer dan één exemplaar hebben." Zachte contactlens-plan Heel bijzonder is hét "zachte-contact- lens-plan", waaraan de firma Donker als enig in Soest deelneemt. De klant krijgt voor een vast bedrag elk halfjaar nieuwe lenzen, met de bijbehorende vloeistoffen. Men weet dan precies wat men kwijt is en het is bovendien extra veilig om een lens te vervangen voordat hij vervuilt en zich problemen gaan voordoen. "Het nadeel van een zachte lens is dat hij zó comfortabel is datje het niet voelt als hij langzaam vervuilt." De heer en mevrouw Donker zien in hun nieuwe "visitekaartje" een mooi voorbeeld ter navolging door de andere winkeliers van het gezellige winkelcen trum de Smitshof. "We hopen dat het een stimulans is, want er zijn grootse plannen." overweg, drie weken geleden, was zo moeilijk, al ziet het er nu op die toch wel heel anders uit. Het was de spoorlijn Utrecht-Amersfoort Soesterbergsestraat kruist of beter ezegd: de Soesterbergsestraat gaat daar over in de Van Weerden Poelman- weg. Soestduinen, dus, en u keek in de richting Soesterberg. De foto moet dateren uit de jaren dertig - de weg was nog niet verbreed. En dat huis, aan de rechterkant, dat staat er nu niet meer. Van verschillende lezers kre gen we er informatie over, waarvoor on ze dank. Oorspronkelijk gebouwd als overweg- wachterswoning - waarschijnlijk stond het daarom ook zo pal aan de weg - werd het tot het laatst bewoond door de familie Gorter. Gorter zelf had een snor en een baard en stond, mede daarom, bij buurtgenoten bekend als frederik Fluweel, een populaire stripfiguur uit die periode. Toen eind jaren vijftig het verkeer Soest-Soesterberg etc. intensie ver werd en de weg moest worden ver- breed, heeft de NS de woning laten slo pen. Een dochter van de Gorters, me vrouw Van der Oven, is plaatselijk be kend als degene die de snoepten t ter plekke runde. Die stond op de hoek met de Monikkenboschweg en is later, iets meer richting Soest, door anderen voortgezet als "De Smulderij". SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 Op de succesvolle rommelmarkt van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen zijn bij de verloting twee prijzen niet afgehaald, nl. op lot nr. 167 is een babypakje gevallen en óp lot nr. 3 een kussenpakket. De prijzen zijn af te ha len bij mevr. Sanders, Stadhouderslaan 72 in Soest. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de politie vier jongemannen uit Nieuwegein aangehouden, die ervan verdacht worden een auto te hebben gestolen. Voordat de politie het vier tal kon inrekenen, was er een wilde achtervolging door Soest-Zuid, Overhees en via de Dolderseweg naar een camping nodig. De politie zag de auto, een Opel, over de Vondellaan rijden, die zich niet helemaal aan de verkeersregels hield. Een stopteken werd echter ge negeerd, zodat de politie een achter volging in moest zetten om het vier tal te pakken te krijgen. Een paar maanden geleden eindigde een der gelijke wilde achtervolging in een flinke botsing met de verdachten, waarna de politiewagen naar de sloop kon en de politie besloot deze keer de wagen heel te houden. Vanaf de camping reed de auto het bos in. Dat had de bestuurder niet moeten doen, want hij reed zichzelf en zijn kornuiten daarmee klem, waarna de politie het viertal in de boeien kon slaan. Zij werden inge sloten in het bureau. De auto bleek, zoals vermoed, gestolen. De jonge mannen waren 21, 19, 16 en 15 jaar oud. De NVSH Amersfoort/'t Gooi organi seert elke vrijdag een soosavond, die voor iedereen toegankelijk is en om 21.00 uur begint. Tevens organiseert de NVSH iedere vierde zaterdag van de maand een avond voor alleenstaanden. Deze avond begint ook om 21.00 uur. Elke eerste zondag van de maand is er een aleenstaanden-middag, waarbij ook de kinderen van de bezoekers wel kom zijn. Er is speelgoed aanwezig en er zijn spelletjes. Verder start de NVSH weer een gespreksgroep en bij voldoen de belangstelling een cursus ontspan ningsmassage voor paren. Tijdens alle activiteiten zijn voorbehoedmiddelen te verkrijgen. Voor inlichtingen over deze activiteiten kan men bellen op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur, tel. 033-622226 of 033-622217. Morgen, donderdag 25 april, opent Marie Claire Steusel de deuren van haar gloednieuwe kapsalon 'Marie Claire' aan de Dillenburglaan. 'Marie Claire' is een moderne kapsalon waar men terecht kan voor de laatste trends in haarmode. Maar dat is niet alles. Ook voor prachtige nagels of een lek ker bruin kleurtje kan men de zaak binnenlopen. Want behalve aan de kapsalon, biedt 'Marie Claire' onder dak aan een nagelstyliste en een zon- nestudio. Morgen houdt Claire tussen 16.00 en 21.00 uur Open Huis. Be langstellenden zijn dan van harte wel kom om samen inet haar de opening van deze unieke zaak in Soest te vie ren. Het eerste dat opvalt is de bijzondere inrichting. De kleuren zwart, wit en ter ra cotta geven de kapsalon een exotisch tintje. Hoewel het prachtige resultaat anders doet vermoeden, is de inrichting geheel door Claire en haar vriend Carel ZONNESTUDIO NAGELSTYLISTE Dillenburglaan 2a - Soest - Tel. 02155 - 19991 zelf bedacht, daar is geen architect aan te pas gekomen. Zo hebben zij ook het meeste werk zelf verricht. De naam voor de salon was snel gevonden. Hoe wel zij door de meeste mensen Claire wordt genoemd, is haar eigenlijke naam Marie Claire en dat vond zij een prima naam voor haar eigen zaak. Een eigen zaak is voor veel kapsters en kappers een droomwens. Claire Steusel heeft haar eigen droom op zeer jonge leeftijd verwezenlijkt. De 22-jarige sympathieke Soesterse besloot na een paar jaar voor een baas gewerkt te heb ben, voor zichzelf te willen beginnen. Claire: "Ik kon mijn eigen ideeën niet kwijt bij een andere baas. Daarom wilde ik graag voor mezelf beginnen." Nog niet zo lang geleden begon Claire met een eigen zaak in het klein. Ze vertelt: "In een schoonheidssalon in Amers foort kon ik een klein kamertje met twee stoelen huren. Piepklein, maar het was wel van mij." Nieuwe, frisse salon Een paar maanden geleden viel echter haar oog op het leegstaande pand aan de Dillenburglaan, tussen de video theek en het uitzendbureau in. Als Soesterse met veel klanten uit Soest wil de zij graag iets hier beginnen. De knoop was snel doorgehakt. Hier moest haar eigen kapsalon 'Marie Claire' ko men. Claire is ervan overtuigd dat er in Soest een markt is voor een nieuwe, fris se kapsalon, waar mensen - jong en oud - zich thuisvoelen. Een grotere zaak bracht natuurlijk wel de nodige consequenties met zich mee. Deze salon kon zij onmogelijk in haar eentje runnen. Inmiddels heeft zij drie man personeel aangetrokken. Een tweede kapster, een leerling-kapster eri een kapper die gespecialiseerd is in Black Hair voor dames, vormen naast Claire zelf het personeel van de kapsa lon. Met name laatstgenoemde is iets bijzonders in Soest. Black Hair is een vak apart en is bedoeld voor donkere vrouwen. Hun haar vergt een heel an dere aanpak. Zij kunnen door hem hun haar bijvoorbeeld laten 'straightenen', ontkroezen of curiey's laten zetten, een soort permanent. Heel bijzonder is de combinatie die Ma rie Claire biedt. Want naast een vol waardige kapsalon vindt men in de zaak ook een nagelstyliste en een zonnestu- dio. De nagelstyliste Loes Worms is een ware kunstenares waar het gaat om na gels. Eigen nagels kan zij repareren, Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 U wilt wel eens het complete programma zien en horen. met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: SOESTER COURANT PAGINA 11 Aan het begin van deze eeuw telde Nederland zo'n vijf miljoen inwo ners - nu zijn het er ruim drie maal zoveel. Voor de gemeente Soest was de groei nog veel sterker: van rond 5000 in woners in 1900 tot over de 40.000 nu. Veel van wat toen landbouwgrond was, of woeste grond, is inmiddels in de bebouwde kom komen te liggen. Vergezichten zijn verdwenen, maar ook veel van de woningen van toen staan er niet meer, om van de men sen van toen - die toch óók een bepa lend deel van het dorp waren - nog niet spreken. Museum Oud Soest aan de Steen hoffstraat stelt regelmatig voorwer pen uit voorbije tijden ten toon, heeft meestal ook speciale exposities. Prentencabinet/Foto Astra bezit een grote verzameling foto's van het vroegere Soest, en ook het gemeen te-archief heeft tot doel de herinne ring aan het verleden niet verloren te doen gaan. Met name de foto's van deze drie instellingen geven een tref fend beeld van hoe het er hier vroe ger uit Zag. Helaas blijkt echter bij in ventarisatie van de foto's, dat niet al tijd precies bekend is wat de foto voorstelt.Door publikatie in de Soester Courant willen we de hulp van de lezers inroepen de ontbreken de gegevens aan te vullen. Daarom zal de komende weken steeds een oude Soester foto op deze plek wor den afgedrukt, met wat er (eventu eel) over bekend is, in de hoop dat er lezers zijn die er meer licht over kun nen laten schijnen. Voor de toe komst zal het ook mogelijk zijn dat lezers foto's opsturen waarvan ze niet zeker zijn waar het precies om gaat.Uiteraard zal in een volgende editie bekend worden gemaakt wel ke informatie er bij de Soester Cou rant is binnengekomen. Even een brokje sportverleden ertus sendoor. Als we het lint goed lezen, ziet u hier het eerste elftal van de V. V. Soest, en waren de heren kampioen geworden. Gezien de beschildering van de goallat, moet het in de jaren dertig zijn geweest en er zullen dus nog wel mensen rondlo pen die het allemaal hebben meege maakt. Is er iemand die ons verder kan helpen mët het wie, wat en waar? Claire Steusel hier nog in de verbou wing. Morgen opent zij de deuren van haar kapsalon 'Marie Claire'. Foto: Goos van der Wilt. verlengen en natuurlijk verzorgen. Daarnaast kan men bij haar terecht voor acrylnagels, kunstnagels die nauwelijks van echt te onderscheiden zijn. Daar naast wil Claire bijzondere haarbijoute- rieën en oorbellen gaan verkopen. Dansmariekes Claire Steusel is voor veel Soesters geen onbekende. Zij traint al vier jaar lang de dansmariekes Van de carnavalsvereni ging De Narre Knollen. "Dat blijf ik doen, het is mijn hobby en het is mijn ontspanning," vertelt Claire. Zelf kwam ze jaren geleden ook als dansmarieke bij de Soester carnavalsvereniging terecht. In de eerste weken na de opening gel den er een aantal aanbiedingen voor dames, heren en jeugd. En die zijn niet kinderachtig. Zo kunnen dames een permanent laten zetten voor 80 in plaats van 120 gulden. Ook de heren kunnen flink profiteren van het ope ningscadeautje van 'Marie Claire'. Zij kunnen hun haar geheel laten verzor gen, dat wil zeggen wassen, knippen en föhnen, voor vijftien gulden in plaats van de 28 gujcjen, 50, ,d,ie daar eigenlijk 0 voor staat. ,De jeugd tot 18, jaar is,nog voordeliger uit. De jongeren betalen voor deze behandeling namelijk slechts een tientje. Alle aanbiedingen gelden tot en met 10 mei. Kapsalon 'Marie Claire' is gevestigd aan de Dillenburglaan 2a en geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 18.00 uur, op vrijdag van 8.30 tot 21.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. Men kan bellen voor een af spraak, tel. 19991, of gewoon binnenlo pen. Wanneer er plaats is, wordt men direct geholpen. ons dat te laten weten, onder het motto "Verdwenen Soest", Soester Courant, Postbus 57, 3760 AB Soest. Bij voorbaat dank voor de medewerking!

Soester Courant | 1991 | | pagina 11