Een nieuwe dag, een nieuw begin Op weg Leuke weetjes Mooi meegenomen Voorsprong maatwerk, smeeing lease Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. SOES'S AANGIFTE^ De Paden op... Op de pedalen Een dagje door de cultuurrijke provincie Utrecht Een dagje door het donkere zuiden Ter plaatse Geen afval Kampioen voordeelcheques Dikke vrienden Een dagje Alkmaar, de gouden stad Hilversm Loosdi Drakensteyn Dê*Bilt Bergen, Oosterhaljt •sCtoaam 4rje heeft iets tegen april. I^n maand die je bij de neus neenii Vandaag zit je in iets wat op ee Spaans zonnetje lijkt, de volgende da een temperatuur goed voor erwten soep met kluif en griep als toetje. i\let griep valt te leven, met die ander linock-out, het invullen van je belas jingformulier, ben je voor de rest va j,et jaar buiten westen. Reeds in een vroeg stadium is Arie ei achter gekomen dat het invullen va de aangifte een zaak is die je aan men sen moet overlaten die tijdens de re kenles goed hebben opgelet. Arie du „iet. Een feit dat in de jaren zesti door een ambtenaar van de belasting dienst te Baarn werd geconstateerc bestraft en voorzien van het advies i optel- en aftrekwerk bijlessen te gaa nemen. Zover is het niet gekoiner Sinds die aanvaring laat Arie het jaai lijkse rekenwerk aan deskundige „ver. Zijn vriendToon is zo iemanc Wat zijn beroep betreft streng in d leer, maar net niet zo onbuigzaam ds hij niet voor rede vatbaar zou zijn. Ha len en brengen wisselden elkaar in d loop der jaren dan ook met eerlijke re gelmaat af. Sinds 1 januari jl. is daari verandering gekomen. Te danken aa wat ene heer Oort voor ons heeft be dacht en dat onder leiding van VVii Kok wordt uitgevoerd. Arie, en vele met hem, kan zich daarbij niet aan d indruk onttrekken dat deze Willem, i tegenstelling tot Mengelberg, aan ee dirigeerstok niet voldoende heeft. Tot 1990 was het jaarlijkse invulle van een belastingbiljet een kwesti van optel- en aftrekposten. Met hi eerste was Arie snel klaar, voor ht laatste werd in april met vriend Too een bijeenkomst belegd, waarbij Ik aangename met het nuttige werd gt combineerd. Met een onderhouden medicijntje uit de fles werd uitvoeri gediscussieerd over de al of niet haal baarheid van de aangevoerde aftrek posten. Daartoe had Arie vooraf ee schoenendoos vol rekeningen bove het tafelkleed uitgeschud. Toon, deze maand was hij er wcei Zeer tegen zijn gewoonte in bedankt hij voor een van harte gegunde vloei bare versnapering, hetgeen Arie ht ergste deed vrezen. Een veronderstel ling die snel bleek te kloppen. Sinds januari '90 kan de inhoud van d schoenendoos bij het huisvuil worde gezet. Aftrekposten, er valt geen cho cola meer van te maken, waardoor d gezelligheidsgraad die avond in apr op een laag pitje kwam te staan. Vast gesteld werd dat het duo Oort-Kok t lang en te veel telefoneren in 1990 nit op prijs heeft gesteld. Rekeninge voor representatieve kleding zijn gt heel uit de mode, bonnetjes van van d Linden en Brouwer kwamen in d prullenmand terecht, de lichten o Arie's werkkamer kunnen worden gt doofd. Aftrekposten voor vakliterc tuur opvoeren kan nog net, maar het i kiele kiele. Na afloop van de zitting vernam Ari het geschatte vonnis. Een uitkom; waarbij Wim Kok zich zal voelen a spaghetti in tomatensaus. •Toon en Arie tijdens een jaarlijl avondje in april met elkaar in d clinch, het zal nooit meer worden w; het geweest is. Zelden waren zij ovi dit onderwerp zo snel uitgesproken, De volgende morgen besprak Ari met Marie de mogelijkheid naar elde; te gaan emigreren. Als voorbeeldt noemde hij de Oort- en Kokloze Kaa maneilanden. Bermuda, de Bahama' Somalië en Groenland. Onhandig landen, maar volgens Arie's informs ties wel voorzien van aftrekpostei Zijn voorstel kwam erop neer het bi staan daar verder voort te zetten. Ar ging zelfs zo ver dat hij in een ongi remd optimisme in deze omstrekc zou kunnen aarden zonder een dagi lijks materieel bestaan. Sinds h> ogenblik dat ongeveer vast staat well contributie hij jaarlijks aan de Staat t Nederlanden verschuldigd is. laat t gedachte dagelijks te gaan trimmen de wilde flora van het belastingvri Somalië hem niet meer los. Bij Mar vond hij voor deze originele oplossii geen gehoor. "Nou ben je echt gek geworden"oo deelde ze, nadat Arie zijn plannen ht ontvouwd. "Waar blijven we dan m de kinderen en de kleinkinderer Trouwens, zelfs jij krijgt mij niet i) Soest." April 1991, een historische maan De natuur is net zo van slag af als heren Oort en Kok. Wat Marie b treft: vluchten kan niet meer. ARIE WANDELAA Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 WOENSDAG 24 APRIL WOENSDAG 24 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 16 door Arie x Wandelaar gen. Prijs: Hfl. 79,90 (voor niet- leden Hfl. 89,90 - alleen bij de boekhandel). De ANWB is al jaren een geschikte partner voor de wandel- en fietsliefhebbers onder ons. Onder de naam Toeractief bijvoorbeeld, worden tal van wandelingen en fietstochten georganiseerd, die re kening houden met het jaargetij de, lokale festiviteiten en spe cialiteiten. Niet alleen in het wee keinde, maar ook op de gewone doordeweekse dag. Een greep uit de activiteiten van de maand april: wandelen en fietsen op 'waddendi amant' Ameland, wandelen door idyllisch Oisterwijk in Brabant of langs de bijzonder mooie vennen, fietsen door de weergaloze Drents- Friese Wouden van Appelscha. Al met al biedt Toeractief een pro gramma, waardoor u talloze fraaie landschappen, stadsgezichten en bezienswaardigheden leert ken nen. Routebeschrijvingen en na dere informatie zijn bij de ANWB en VVV verkrijgbaar. Het pro gramma staat ook in de Kampi oen, de Kampeer- en Caravan- Kampioen en Reizen. Wie slim is, koopt op een van die 51 ANWB- vestigingen zeker ook nog de Toeractief-kaart (Hfl. 20,- exclu sief voor ANWB-leden). U be spaart er vele guldens mee, want met de Toeractief-kaart kunt u te gen flink gereduceerde prijzen aan alle programma-onderdelen deel nemen. Overigens staan in de ANWB-uitgave de Kampioen maandelijks lezenswaardige arti kelen. In de april-uitgave bijvoor beeld een verhaal over 'Wegwij zers en Routes in Nederland' en in mei een schitterend verslag over strandjutten. Wilt u van het na tuurschoon wat u door Toeractief onderweg ziet echt het naadje van de kous weten, dan moet u de aan schaf van de 'Veldgidsen' niet lan ger uitstellen. Ter plekke weet u meteen wat u ziet en tijdens door bladeren thuis, kunt u naderhand nog eens dromend nagenieten van een schitterende dag. De 'Veidgid sen' kosten u Hfl. 45,- per stuk en zijn verkrijgbaar bij alle ANWB- vestigingen. We staan er internationaal om be kend: de fiets. Wanneer u gaat fiet sen hoeft dat echt niet meer in de nabije woon-omgeving te gebeu ren. Zo bestaat er vrijwel in iedere plaats met een NS:station de mo gelijkheid om een fiets te huren. Vergeet nooit een geldig legitima tiebewijs mee te brengen in zo'n ge val. ANWB-leden kunnen overi gens de gratis folder 'Erkende Fietsverhuurders' ophalen, waar in per provincie de namen en adressen van de door de ANWB erkende fietsverhuurders staan. Het geeft de garantie, dat u een goede fiets ter beschikking krijgt. Andere mogelijkheid is het mee nemen van de eigen fiets. Dat kan met behulp van een fietsrek op de auto. In de gratis informatiebro chure 'Fiets mee op vakantie' (al leen voor leden) behandelt de ANWB alle mogelijkheden. Ook worden de daaromtrent belang rijkste wettelijke voorschriften behandeld. Als u deze folder gaat halen, neem dan ook meteen de brochure 'Fietsend met vakantie' mee. Al gaat u maar een dagje fiet sen, dan nog bevat deze folder waardevolle informatie (voorbe reiding, onderhoud, accessoires en bagage). Wie een geslaagde fietsvakantie/-dag wil beleven, laat dit blad vol tips niet in het rek liggen. Verdraaid handig zijn de unieke 14 ToeTistenkaarten, bij uitstek geschikt voor een grondige verkenning van een gebied. Zowel op de fiets (met een fietskaarthou der) als in de auto, verschaffen ze u waardevolle informatie over uit- zichtspunten, zwemgelegenhe- den, voet- en fietspaden en alle bezienswaardigheden. ANWB- leden halen al zo'n makkelijke Toeristenkaart in huis voor slechts Hfl. 8,50 (niet-leden Hfl. 9,95 - alleen bij de boekhandel). Andere informatiebron is het boekwerk de ANWB 'Toeristische Atlas voor Nederland'. Gedetailleerde toe- ristenkaarten, uiterst bruikbaar voor de avontuurlijke automobi list en fietser, brengen de onver moede kwaliteiten van ons land in beeld. Daarnaast bevat het dikke werk zo'n 35 stadsplattegronden en 14 themakaarten waarop alle bezienswaardigheden, activiteiten en recreatieve voorzieningen zijn aangebracht. Daarna volgt een rijk geïllustreerd overzicht van toeristische informatie per plaats. Ledenprijs: Hfl. 79,90. Hetzelfde geldt voor de gewone Fietsgidsen van de ANWB, de boekjes 'Fietsen in...' Per provin cie of streek staan in elk boekje twintig fietsroutes, die vaak duide- li j k herkenbaar zij n aan de zes kan tige witte bordjes. In lengte variërend van 30 tot 60 kilometer, beginnen deze routes nogal eens in de buurt van NS-stations; handig als u uw fiets in de trein meeneemt of als u een fiets van de Spoor wegen wilt huren. Ledenprijs Hfl. 10,90 (voor niet- leden Hfl. 12,95 - alleen bij de boekhandel). Geen woorden meer, maar daden. Kom op, uit de stoel, trek een lekkere trui en goede schoenen aan; het avontuur gaat beginnen. Wind door de haren, zon in het gezicht, rugzakje over de schouders of het fietsstuur in handen. We hebben genoeg tijd besteed aan het uitzoeken van een bestemming en we weten vooraf al wat ons ter beschikking staat. De spanning stijgt. Nu nog er naar toe. Gezellig met de familie er op uit, een fietstocht of een wandeling ma ken. Natuurlijk kunt u in de auto springen en via de snelste weg naar uw gekozen bestemming rijden. Maar het kan ook anders. Wat is er mooier dan het avontuur, dat al begon in die luie leunstoel, direct bij de voordeur te laten beginnen? Legio mogelijkheden, dankzij de 'Toeristische Atlas voor Neder land' of de Toeristenkaarten. Ga eens gewoon met de hele familie lekker rond de tafel zitten, bepaal het gebied of de streek en zet uw ei gen toeristische route uit. Aan de wandelroute Kastelen, kerken, monumenten, molens, het zijn belangrijke ingre diënten voor een dagje uit. Wie dat wil komt in Utrecht, zowel de stad als de provincie, ruim aan zijn trekken. Niet voor niets wordt voor deze streek de benaming 'cul tuurprovincie' gebruikt. Als u 'Op Brabant, het land van 'klot' (=turf) en een 'bakkie troost' I koffie), het land van Toon I Kortooms en van uitbundig carna- J val. De dagrecreant vindt in Bra- I bant tal van mogelijkheden. Neem Oosterhcmt nu Breda, de meest bourgondische *'*'•--» parel van het zuiden. We slaan er 'Op Stap in Nederland' eens bij open om te zien wat er allemaal te Cl doen is. Een stadswandeling voert Ons door parken, over karakte- «j pp Sy ristieke marktpleintjes, langs het kasteel (thans een militair oplei- dingsinstituut; de KMA), een stil föspfe// f Begijnenhofje, het'gat'haven) waar de Spanjaarden verslagen werden, de plaats waar het Turf- schip afmeerde en langs de gereno- veerde Grote Kerk waar adellijke en zelfs koninklijke personen be- graven liggen. Voorts is er nog een Joodse Synagoge en een volken- i Cfeaam kundigmuseum.Indezomerishet mogelijk kennis te maken met deze stad door een rondrit in een koets je, de zogenaamde Jan Plezier. Net buiten Breda kunnen we lekker rondkuieren in de prachtige tuinen van het ielranke kasteel Bouvigne of fietsen in de Baronie. In Ooster hout, noordelijk van Breda, kunt u het speelgoedmuseum bezoe ken. Nog noordelijker, namelijk in Raamsdonksveer, is het Nationaal Automobielmuseum te vinden. Met de 'Toeristische Atlas voor Nederland' heeft u deze plaatsen snel gevonden. wandelroute Stap in Nederland' er even bij- pakt, snapt u precies wat we be doelen. Wat dacht u van een mooie rondvaart door de grachten, waar door u een schitterende kijk heeft op karakteristieke koopmanshui zen en gezellige terrasjes, waarbo ven de spits van de Dom hoog uittorent? Of van een bezoekje aan het stadskasteel Oudean, waar u eveneens de stoombierbrouwerij kunt bezichtigen? En vergeet ook het Spoorwegmuseum niet! Impo sante kastelen vinden we in Haar- zuilens (Kasteel De Haar) en in Oud-Zuilen (Slot Zuilen). Fietsers kunnen er volop genieten van uit gezette routes waarvan bepaalde stukken langs de dromerige Vecht en door de schitterende bossen lo pen. En in de 'Toeristische Atlas voor Nederland' worden tal van groene, schilderachtige weggetjes aangegeven om van de ene plaats naar de andere te rijden. De pro vincie Utrecht, genieten van een rijk verleden. Komkommer in de Domstad (voor zes sandwiches) 1 stuk komkommer van ongeveer 5 cm heel fijn raspen of snijden. 2 stengels bleekselderij verwerken als de komkommer. 100 gr. zachte boter door de ge raspte massa mixen. Naar smaak afmaken met zout en peper en er de sandwiches mee be leggen. hand van alle ANWB-informatie is dat niet alleen een fluitje van een cent, maar ook nog eens uzelf ver lekkeren aan datgene wat nog ko men moet. Spanning en avontuur ineen notendop. Wie toch gebruik maakt van de au to, denkt natuurlijk ook aan de kinderen. Lange autoritten zijn vaak een plaag voor ze. Zorg er dus voor dat ze wat te doen hebben in de auto. Neem een spelletje mee of laat ze luisteren naar een leuk cas settebandje. Overigens probeert u toch altijd uw autoritten zo kort mogelijk te houden, al is het alleen maar om het milieu te sparen. Daarbij zijn niet alleen de ANWB- Wegenkaart behulpzaam, maar eveneens zo'n makkelijke route pen, waarmee u thuis al het minste aantal kilometers kunt bepalen. We zijn er. Het avontuur van zelf plannen gaf ons een tintelend ge voel van spanning. De rit er naar toe via een zelf uitgezochte of bestaande route voerde die span ning al genietend nog meer op. Nu zijn we er en het avontuur en de pret beginnen weer opnieuw. Wat we thuis wilden beleven, beleven we nu in het echt. De wandelroute die u zelf gekozen heeft, voert u langs een stukje natuurschoon waarvan u het bestaan niet moge lijk achtte. De stadswandeling die u maakt, laat u kennismaken met een cultuur en geschiedenis die volop blijkt te leven. En op de fiets komt u door landschappen met verscholen dorpjes en gehuchten, waar de mensen elkaar nog vrien delijk groeten. AFs het ware gaat u op in het avontuur; u speelt niet meer de hoofdrol, u bént het avon tuur! Geniet er van en het zal u opvallen, hoe lang en hoe mooi een dag kan zijn. Denk uiteraard ook aan de ANWB-Hotelgids, waarin u alfabetisch op plaatsnaam ge rangschikt, alle door de ANWB erkende (let op schild bij ingang) hotels en restaurants vindt. Daar naast bevat het jaarlijks verschij nende boekje een aantal kortings coupons en beoordelingskaarten. In ieder van deze gelegenheden kunt u terecht voor een versnape ring tussendoor, een diner en/of een overnachting. Leden betalen Hfl. 20,95 voor de ANWB-Hotel gids, niet-leden Hfl. 24,95. Wilt u de kinderen eens echt verwennen, neem ze dan mee naar een gezellig pannekoekenhuis. Smullen! En hartstikke gezellig. In de Kampi oen van mei (verschijnt medio april) treft u een complete panne- kóekengids (als bijlage) aan. Dagrecreatie... Dè mogelijkheid om aan alle dagelijkse beslomme ringen te ontsnappen. Een avon tuurlijke manier om inhoud en gestalte te geven aan vrije tijd. Een nieuwe impuls om te genieten van het leven. Om te genieten van Ne derland. Wie eenmaal de smaak te pakken heeft, laat zich dit gevoel niet meer ontnemen. En ontneemt het ook anderen niet. Wees zuinig op elkaar, wees zuinig op Neder land. Laat niet als dank voor het aangenaam verpozen Geen schillen! Geen dozen! En als op maandag of op elk een dere dag iemand u vraagt 'Fijn weekeinde gehad?' kunt u ten minste met een (h)eerlijk gevoel zeggen: JA! Algemene informatie over recrea tie en toerisme, ANWB-diensten en -produkten: Centrale Informa tie, tel. 070-3141420. Vissandwich van de brede AA (voor zes sandwiches) 1 blikje tonijn mengen met 1 el. citroensap, 2 el. tomatenketchup, 2 tomaten, ontveld en klein gesneden, 1 hardgekookt ei, fijngeprakt en 3 el. mayonaise. Op smaak brengen met grofge- malen zwarte peper en wat zout. 6 slablaadjes op evenveel sneetjes brood leggen en de vissalade er over verdelen. Sandwiches mal>en. Besluit u op de bonnefooi weg te willen, bel dan toch eens met de ANWB-evenementenlijn. U krijgt er actuele informatie over evene menten in Nederland, tips voor uitstapjes bij regen en zonne schijn, alsook over de bereikbaar heid. Een greep uit het aanbod voor april: Medio april wordt in Den Helder een bloembollenveld tocht met de kano georganiseerd, in Utrecht duurt de tentoonstel ling'Meten Is Weten' nog tot 1 sep tember en eind april is er in de Brabantse hoofdstad de ruilbeurs 'Zoete Lieve Gerrit'. Bel eens met die ANWB-evenementenlijn en wie weet beleeft u er een fijne dag door. Voor Utrecht, Noord- en Zuid-Holland 06-91091030, voor de overige provincies 06-91091040 (50 cent per minuut), van april tot oktober. In de maand april biedt de ANWB haar leden weer volop de gelegen heid voordelig van het eigen land te kunnen genieten door middel van de Kampioen Voordeelcheques. Heel apart en helemaal nieuw is de toeristische treinroute door Bra bant en de Betuwe. Het traject be gint in Dordrecht om daar via Breda, Boxtel, Den Bosch en Gel- dermalsen ook weer te eindigen. Als u het treinkaartje koopt, krijgt u een gidsje met nuttige informatie voor onderweg, alsook naar keuze een gratis entreekaartje voor het Volkenkundig Museum Justinus van Nassau in Breda of een doe- het-zeif rondleiding over het ter rein van De Kleine Aarde in Boxtel. Normaliter betaalt u voor dit avontuur per spoor Hfl. 42,80. Met de ANWB Kmapioen Voor deelcheque betaalt u slechts de speciale prijs van Hfl. 29,80 per persoon, waarbij kinderen tot 12 jaar slechts Hfl1,- betalen voor de treinreis. En dat is nog niet eens al les, want één Kampioen Voordeel- cheque geldt voor vier personen. Iel uit uw winst! Ylfi\i7rfrt.?nen. kunnen met één ANWB Kampioen Voordeelche que ook heerlijk gaan genieten van Oldtimers in het Autotron te Rosmalen. Dankzij de Cheque knjgt u maar liefst 20(7o korting op de entreeprijs. Daarbij heeft u ook nog eens recht op bijvoorbeeld een prachtige autoposter en een uit voerige parkbrochure. Slingerende landweggetjes met na elke bocht een nieuw ver gezicht. Ruisende bossen, spiegelende vennen. Smalle beek jes, stromend langs eeuwenoude boerderijen. Rustige terras jes in vergeten dorpjes, historische monumenten op stille plekjes. Nederland is mooi. Iedere dag opnieuw. Wie dat Nederland wil beleven, gaat een uitdaging aan. Een avontuur, dat u zelf maakt en waarin u zelf de hoQfdrol speelt met de ANWB als regisseur. Het beeld is algemeen bekend: Op zaterdag gaan we boodschappen doen, plukken we het onkruid in de tuin of klungelen we wat in de schuur. Zondag slapen we uit, ont bijten we te laat, hangen we voor de televisie en duiken we vroeg in het bed. Op maandag gaan we weer werken. En als iemand ons dan vraagt wat we het weekend ge daan hebben, antwoorden we krie gelig en kortaf: 'Oh, niets bijzon ders'. de ANWB dè ideale partner voor u. Maar eerst... oriënteren! Wan neer u ergens gaat wandelen of fietsen is het veel leuker als u iets weet van de historie van de omge ving of plaats, welke bezienswaar digheden er zijn. Met 'Op Stap in Nederland' komt u al een eind, maar er zijn nog veel meer bron nen van informatie die vooraf kunnen laten zien hoe mooi Ne derland is. Een schitterend boek werk van de ANWB waardoor u thuis op avontuurlijke wijze Ne derland verkent, is 'Uit in Eigen Land'. Het is een kleurige forse wegwijzer naar al het verrassende dat het eigen land nog altijd te bie den heeft. Uit een overdaad aan mogelijkheden worden u keuzes geboden om het persoonlijke avontuur te kiezen dat bij u past. 'Uit in Eigen Land' is een unieke uitgave, die u meeneemt langs alle Nederlandse landschapstypen en alle 23 natuurparken. Voorts brengt het een vijftigtal autotoch ten in kaart, compleet met alle toe ristische mogelijkheden, terwijl het hoofdstuk 'Vijftien maal Ne derland' thematische overzichten geeft. Deze uitzonderlijke verken- ningsgids van Nederland is ver krijgbaar in alle ANWB-vestigin- Het ANWB-lidmaatschap biedt talloze voordelen. Zovele zelfs, dat u de kosten ervan snel kunt terug verdienen door de aantrekkelijke prijzen van produkten voor leden. Fietsrekken op trekhaak Wie een dagje ver van huis wil om te fietsen, komt al snel een heel eind met een fietsrek op de trek haak. Bij de ANWB zijn er twee uitvoeringen verkrijgbaar, die snel en eenvoudig te monteren zijn. Op beide uitvoeringen krijgt u twee jaar garantie. Prijzen: Fietsrek op bestaande trekhaak, twee fietsen: Hfl. 375,- Fietsrek op bestaande trekhaak, drie fietsen: Hfl. 395,- Fietsrek Met Delta-snelkoppeling, twee fietsen: Hfl. 435,- Fietsrek met Delta-snelkoppeling, drie fietsen: Hfl. 455,- Fietskaarthouder De echte recreatieve fietser hoeft met deze fietskaarthouder niet meer af te stappen om de kaart te lezen. Met deze houder is het na melijk mogelijk tijdens een tocht op de kaart de rijrichting te volgen. De fietskaarthouder is speciaal ge schikt voor de Toeristenkaarten van de ANWB. Prijs: Hfl. 19,95. Wandelkaarthouder Een handzame wandelkaarthou der, die uw kaart de nodige be scherming biedt tegen wind of regen. Vervaardigd van transpa rant materiaal, blijft de kaart goed leesbaar. Met een draagkoord kan de kaarthouder om de nek. Prijs: Hfl. 6,95. Een nieuwe dag, een nieuw begin. Nieuw, omdat het anders is; we gaan iets anders doen! Vaarwel sleur, hallo avontuur! Wie het avontuur zoekt, moet wel eerst weten waar. In eerste instan tie gaan we meestal af op wat fami lie, en vrienden vertellen tijdens feestjes. Niettemin kunnen hun verhalen wat /gekleurd zijn. Veel leuker is zelf op onderzoek uit te gaan. Dat maakt het nog spannen der en avontuurlijker. En als u dan nog dikke vrienden bent met de ANWB, haalt u het optimale uit zo'n dagje 'anders'. Daarbij is de informatie die deze organisatie verstrekt, wél uiterst objectief en betrouwbaar. Neem nu het handi ge ANWB-boekje 'Op stap in Ne derland'. Maar liefst 15 zeer interessante gebieden worden daarin beschreven. En waar u ze kunt vinden, leest u gewoon lekker rustig genietend in de stoel. Zon der dat het u ook maar een cent kost, want leden kunnen 'Op Stap in Nederland' gratis afhalen op een van de 51 ANWB-vestigingen. Wat en waar Weliswaar weten we waar we het avontuur zoeken moeten, maar wat is er te zien, wat is er precies te beleven. Wat wilt u eigenlijk zien, beleven... Wilt u genieten van de stilte en schaduw van karakte ristieke dorpjes? Waar heeft u het boek 'Op Stap in Nederland' ook al weer neergelegd... Gevonden? Blader het nog eens rustig door. Uw keus gemaakt? Dan is het tijd om te combineren en ook daarin is Bert Ernie, cassettebandjes Rugzakken De ANWB levert twee rugzakken, te weten de 'Day-Pack' en de 'Tri- Pack', die tijdens een dagtocht of wandeling prima te gebruiken zijn om regenkleding, een warme trui of kaarten en gidsjes mee te kun nen nemen. Gemaakt van water afstotend materiaal. De vakken zijn voorzien van ritsen met over slag tegen inregenen. Het grote model is ook als schoudertas te ge bruiken, dankzij de extra draag band. Kleurencombinatie mintgroen/zwart. Prijs 'Day-Pack': Hfl. 39,50. Prijs'Tri-Pack': Hfl. 34,50. voor kinderen 'Een uur niet zeuren'en 'In een uur de wereld rond' heten de cassette bandjes (60 min.), die exclusief voor de ANWB gemaakt zijn, waarmee kinderen in de auto, op het vakantie-adres of gewoon thuis op een plezierige en vaak educatieve wijze bezig worden ge houden. Met Bert Ernie, de wel bekende poppenfiguren van Sesamstraat, inde hoofdrol. Nieuw in het assoritment zijn de avonturen van Nederlands lieve lingskabouter 'Paulus de Boska bouter'. In totaal vier cassettes, elk met een speelduur van een uur. Prijs per cassette: Hfl. 9,95. Fietskinderzitje 'HAMAX' Een kunststof zitje voor kinderen met een gewicht tot 18 kilo. Een buikgordeltje, speciale beenkap pen en voetclips garanderen opti maal de veiligheid en het comfort van het kind, dat gezellig mee met de familie er op uit gaat. Prijs: Hfl. 79,50. De artikelen zijn zolang de voorraad strekt alleen verkrijg baar bij de ANWB-vestigingen of bij de ANWB, afdeling Post orders, Antwoordnummer 10029, 2250 VB Voorschoten, tel. 070 - 314773p. In Noord-Holland zijn alle Neder landse landskenmerken terug te vinden. Rijke cultuursteden, intie me stadjes en stille dorpen, waar het geraas van de 20e eeuw nog niet lijkt doorgedrongen. Meest toe ristische trekker is wel. Alkmaar,, dat dankzij haar reputatieals kaasstad ook wel 'de gouden stad' wordt genoemd. Volgens 'Op Stap in Nederland' is hier voor de dag recreant van alles te beleven. Hij of zij, alleen of samen, kan er het rijk versierde Waaggebouw bezoeken of de bonte, altijd gezellige kaasmarkt waar het een gaan en komen, is van witte hoedjes met kleurige linten. Of maak er een rondvaart door de smalle, intieme grachtjes. Ook is het mogelijk om bij het NS-station een fiets te hu ren en een route te rijden, die u door uitgestrekte weide- en pol derlandschappen voert, over ver heven dijken en bochtige wegge tjes. Een route ook door de duinen van Bergen aan Zee en Schoorl, waa'rachter u weer een fikse strandwandeling kunt maken. En de 'Toeristische Atlas voor Neder land' voert u langs landelijke we gen vol groen naar Bergen, waar u het zee-aquarium kunt bezoeken, of Limmen met het bloembollen museum. Gewapend met een ANWB-Wandelgids kunt u daar na nog het duinreservaat van Castricum verkennen. Noord-Holland, achter de moder ne flatgebouwen een schat voor dagrecreatie. wandelroute Alkmaarder knakrondjes 6 sneden bruin brood,zonder korst; 1 el. tomatenketchup mengen met 175 gr. roomkaas; 2 tl. gehakte bieslook; peperen zout. Dit mengsel uitsmeren op de sne den brood. 6 kankworsten op het brood leg gen, dat daarna wordt opgerold. 75 gr. roomkaas gebruiken om de buitenkant van de rolletjes te besmeren. 50 gr. gehakte pinda's op een bord strooien en de rolletjes er door heen rollen. Een half uur in de koelkast laten opstijven in aluminiumfolie. De kaasrondjes kunnen ook in plakjes worden gesneden als handzaam hapje onderweg.

Soester Courant | 1991 | | pagina 16