Dessa staat of volt met uw steun!$fe ■fTTEN BIJ RN. sx Weinig Soesters in SPSV Schaaktoernooi Laatste seconde fataal voor reserves DYS Knollentuin Shot 1 in degradatiezone na afstraffing Hard werkend DYS Knollentuin behoudt derde plaats Uitreiking Jaarprestatiebekers Pijnenburg 1990 MUGRO JAFRA SOEST rERVELD" VOORDEEL ièrVT 6 MAANDEN. SPORT SPORT Truus van der Veer in ongekende vorm SCRABBLE ZAALVOETBAL Drie Red Stars-jeugdteams kampioen BASKETBAL TAFELTENNIS SEC I bijna klaar voor nieuwe seizoen Klachten bezorging Soester Courant LTC Soestdijk 1 scoort maximaal TENNIS Succes voor mixed- teams t.v. Soest-Zuid ZAALVOETBAL ATLETIEK Wedvlucht Lommei DUIVENSPORT Soester handballer naar ESCA Arnhem HANDBAL PAGINA 20 Sloperij Inkoop loop-sloop- en schadewagens Tevens alle onder delen los op voorraad. Industrieweg 16a Tel. 02155 -1 12 76 Jij zoekt een leuke baan? Ons cosmeticahuis kan je helpen als jij die representatieve vrouw bent die 2 avonden per week vrij heeft. Inlichtingen 02155-10888 of 02155-21115 Indonesisch Restaurant EEN AVONTUUR VAN TROPISCH-CULINAIRE CREATIES. BEUKENLAAN 55 (hoek Dalweg) SOEST TEL 02155 24100 Epilepsiebestrijding: Nationaal Epilepsie* Fonds- De Macht van het Kleine tel. (030) 660144, giro 34781 drijf eS Vereniging g Nederland! nslallatiebedrijven TEL. 031 55-1 9954 Motorrijschool ■A.N. erkend N: 02155 - 2 45 55 2 delen neerklapbare :rbank. eer iets voor skat Volkswagen Groep VVOENSDAG 24 APRIL ipqi SOESTER COURANT PAGINA 21 Vorige week woensdag 17 april werd traditiegetrouw het SPSV Schaaktoer nooi gehouden. De Soester Politie Sport Vereniging had die dag vijftig schakers te gast, die er met z'n allen een gezellige, sportieve dag van heb ben gemaakt. De deelnemers werden ingedeeld in drie klassen, een Hoofdklasse, een Eer ste en een Tweede klasse. Het toernooi werd om tien uur 's ochtends geopend door korpschef E.W. Schutzman, die aan het bord van J. Stoutjesdijk, een deelnemer die alle door Soest georgani seerde schaaktoernooien present is, de eerste zet deed. Of dat ook de reden is dat Stoutjesdijk deze wedstrijd won, is niet bekend. Teleurstellend was het lage aantal Soes ters dat aan de wedstrijd deelnam. Het was met name jammer dat J. van Straten er door zijn werkzaamheden in een Re cherche Bijstand Team niet bij kon zijn. Op J. van 't Veer rustte nu de zware taak de Soester kleuren te verdedigen. De wedstrijden duurden steeds een half De politie streed om de eer in het SPSV-schaaktoernooi. Foto: Goos van der Wilt. uur en iedere deelnemer speelde vijf partijen. Om vijf uur konden de prijzen worden uitgereikt. Van 't Veer viel ech ter net buiten de prijzen. In de competitie om de Van der Ven cup heeft Truus van der Veer donder dag aangetoond in uitstekende vorm te verkeren. In haar partij tegen Riet de Groot haalde zij een voor haar doen ongekende hoeveelheid van 566 pun ten. Daarmee was zij de enige, die Jan Dan- vers enigszins kon bijhouden met zijn 679 punten. Het moet nu wel heel vreemd lopen als hij de competitie niet winnend zal afsluiten. De partij van de avond ging echter tussen Tineke van Egdom en Trudy Danvers. Met een eindstand van 522 tegen 531 in het voordeel van Trudy wisten zij een spel op het bord te toveren, waar de span ning van af droop. De uitslagen van afgelopen donderdag: T. van Egdom - T. Danvers 522-531 W. Klute - J. Hekkenberg 482-384 A. Nuysink - J. Danvers 400-679 T. van der Veer - R. de Groot566-259 T. Danvers - J. Hekkenberg 383-465 Voor Trudy Danvers was het toch een mooie avond, want behalve haar fraaie partij tegen Tineke van Egdom wist zij in de speelronde van na de pauze ook nog de prijs van de week in de wacht te slepen. Erzijn nog vijf donderdagen om te scrabblen. Dus voor de ranglijst van de competitie zal achter Jan Danvers de strijd om de tweede plaats onvermin derd blijven doorgaan. Donderdag a.s. is de eerste gelegenheid om dat weer mee te maken. De aanvang is half acht precies en de plaats van handeling is dienstencentrum Honsbergen. DVS Knollentuin 2 heeft op een ui terst knullige manier de kans op een kampioenstitel weggegeven. Met nog drie seconden te spelen kwam Radio- stad 2 op gelijke hoogte. DVS begon de wedstrijd erg goed en kwam via de nog steeds snelle Jan van der Wielen op een 1-0 voorsprong. Toen Dave Leijenhorst gelijk hierna DVS op 2-0 bracht, leek de ploeg van het duo Roest/Huisman op rozen te zitten. Radiostad, dat ook moest winnen om zicht op de titel te houden, was van deze 2-0 achterstand niet erg onder de irï=~ Oruk. 'Voort dure n d haalde lief hét tem po uit de wedstrijd om hierna met snelle counters voor het doel van keeper Her man Schimmel op te duiken. DVS liet deze avond vooral met het verdedigen constant een steekje vallen. Hier maakte Radiostad dankbaar ge bruik van en scoorde al gauw tweemaal. Gelukkig pakte DVS al gauw weer de draad op. Met een afstandsschot bracht René Ribberink DVS opnieuw aan de leiding. Ook hij was het die DVS nog voor de rust op een 4-2 voorsprong bracht. Na de rust was er een te laconiek voet ballend DVS, dat dacht dat de wedstrijd al was afgelopen. Maar zoals het ook voor rust ging, was het opnieuw DVS dat Radiostad te veel ruimte gaf. Via twee snelle counters kwam Radiostad opnieuw op gelijke hoogte. Met nog tien minuten te spelen werd de druk bij beide ploegen steeds groter omdat bei de moesten winnen. De wedstrijd in de ze slotfase kon elke kant opgaan; beide teams kozen massaal de aanval. René Ribberink schoot een vrije trap beke ken in de kruising maar vanaf de aftrap maakte Radiostad opnieuw gelijk. Met nog vier minuten te spelen besloot coach Charles Roest tot een alles of niets-offensief. Deze tactische ingreep leek twee minuten voor tijd succes te hebben toen opnieuw René Ribberink DVS op 6-5 bracht. De feestvreugde was echter van korte duur want in plaats van de verdediging gesloten te houden werd drie seconden voor tijd nog open huis gehouden en lag de gelijkmaker achter keeper Herman Schimmel in het netje. De spanning in de slotfase had zijn tol geëist. In de kleedkamer zaten de spe lers er even doorheen omdat de ploeg nu drie punten achter staat op koploper Abma, met nog twee wedstrijden voor de boeg. Volgende week komt koplo per Abma naar Soesterberg. De wed strijd vangt aan om 20.00 uur. Toch kan het seizoen voor DVS 2 niet meer stuk. Vorig jaar werden zij kam pioen en ze draaiden dit jaar opnieuw mee in de kop van de ranglijst. De oud jes, het gemiddelde ligt boven de 30 jaar, krijgen volgend seizoen verster king in de vorm van voorhoedespelers Michel Vlaswinkel en sluipschutter Teus Verwoerd, middenvelder Jos Kra mer en spelbepaler Theo Altenaar. Theo Altenaar zal volgend seizoen de lijnen in het elftal moeten gaan uitzet ten. Hij zal tevens stand-by blijven voor het eerste team. Het goed op elkaar in gespeelde duo Roest/Huisman zal we derom weer in staat moeten worden geacht om aanspraak te maken op een eventuele titel. Ook DVS 2 zal de maand mei en juni benutten om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. DVS 2 heeft in ie der geval twee toernooien af te werken. Op zaterdag 11 mei 1991 doet DVS 2 mee aan het H ADON-toernooi in Beu kendal. Het kon afgelopen weekeind niet meer stuk bij de jeugd van de Soester bas ketbalvereniging The Red Stars. De seniorenkompetitie is ten einde en daar waar de resultaten bij deze afde ling dit jaar niet bijster goed waren, was daarentegen bij de jeugd het hele seizoen sprake van een goed niveau, waarin diverse jeugdteams goede kampioenskansen hadden. Afgelopen weekeind was dan de ontknoping en konden drie teams kampioen worden. Het meest voor de hand liggend was het kampioenschap van de meisjes adspi- ranten, die afgelopen zaterdag hun laat ste competitiewedstrijd moesten spelen in Wijk bij Duurstede tegen Bourgon- dië. Het Soester team van trainer/coa ches Jan Willem Topper en Jan van Maanen had dit seizoen nog geen enke le wedstrijd verloren en waren geens zins van plan deze laatste wedstrijd ook uit hande te geven. Het Red Stars- meisjesteam won met veertien punten verschil en werd ongeslagen kampioen. De jongens adspiranten van beide teams waren in de reguliere competitie gelijk geëindigd en in Amersfoort volg de een beslissingswedstrijd. Het werd een zinderende pot, waarbij de beslis sing in de laatste seconden viel. In de eerste periode nam het Soester team prima de leiding met 17-12. Na twee speelperiodesn had Shooters twee pun ten weten in te halen en stond nog maar drie punten achter, 26-29. In de derde periode dacht iedereen al aan een ruime zege voor de Soester jongens, die ruim voorsprong namen en vleugeltjes kre gen. Met nog één periode te spelen van tien minuten was de stand 53-47 voor de Red Stars jongens. In de laatste periode werd het tegen het einde echter spannend. Shooters kwam terug en met nog veertien seconden te spelen was de stand gelijk: 67-67. Een prima Red Stars-aanval eindigde via een goede score van Mark Alexander op een 69-67 voorsprong en Shooters wist in de laatste seconden niet meer te scoren en was het team van coach John Bertus kampioen van de kern Utrecht met als grote uitblinker Kim Ho Lung. Een paar uur later ontmoette het jon gens adspirantenteam eveneens in een beslissingswedstrijd het team van New Stars uit Nieuwegein, eveneens op neu traal terrein in de van Solbergsporthal in Amersfoort. De Soester jongens be gonnen goed en ondanks het gedurende de gehele wedstrijd abominabel slecht fluiten van de scheidsrechters, wisten beide teams zich goed te beheersen en bleef de score bijzonder spannend. Het was geen geweldige wedstrijd, waarbij ongetwijfeld de zenuwen spelers en coaches parten speelden, veelal veroor zaakt door uiterst vreemde beslissingen van de beide arbiters. Bij de rust had het Soester team een voorsprong van zes punten, 33-27, doch de wedstrijd was nog lang niet ge speeld, daar een aantal Red Stars spe lers aardig in foutenlast kwam. Uitein delijk wist het Soester team toch, hoe wel New Stars nog zeer nabij kwam, de ze wedstrijd onder- grote belangstelling te winnen met 64-60 én werd eveneens kampioen van de kern Utrecht. Drie kampioenen in een weekeinde was reden tot veel vreugde en binnenkort kan zich nog een kampioen toevoegen aan het rijtje want afgelopen zondag won het tweede jonges kadettenteam ook zijn laatste beslissingswedstrijd te gen New Stars JB2 met zeer ruime cij fers, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk is tegen Blue Herons. Bij winst kan ook dit team kampioen wor den. Rayonkampioenschappen Doordat de drie Red Stars afgelopen zaterdag het kampioenschap heeft we ten te behalen van de kern Utrecht zul len zij aanstaande zaterdag naar Den Haag afreizen, waar zij zullen deelne men aan de rayonkampioenschappen. Samen met de kernen Den Haag en Rotterdam zal worden beslist wie zich rayonkampioen mag noemen bij de di verse categorieën en zodoende deelna me mag afdwingen voor de nationale kampioenschappen Een week voor het einde van de com petitie heeft het eerste herenteam van ttv Shot de grootste nederlaag van het seizoen geleden. Tegen koploper SVE 1 uit Utrecht werd met 9-1 verloren. Het tweede seniorenteam deed het iets beter. In Katwijk ad Rijn scoor den de Soesters 4 punten tegen Rijns oever 1. Bij de jeugd hoefden alleen de teams 2, 4 en 5 in actie te komen. Senioren 2de divisie. Shot 1 - SVE 1: 1-9 Een bittere pil voor de spelers van Shot 1 - juist nu in verband met een dreigende degradatie de punten zo hard nodig wa ren. Eigenlijk viel er op de ruim uitge vallen overwinning van SVE niet veel af te dingen. Het team zou zich afgelopen zaterdag via een duidelijke overwinning op Shot van de eerste plaats in de poule verzekeren en met dat doel voor ogen begonnen de spelers uit Utrecht aan de wedstrijd. Voor Shot stond er overigens ook het een en ander op het spel. Werd de scha de tot nipt verlies beperkt, dan zou de plaats en de 2de divisie worden veilig gesteld en zou Shot 1 het hoogst spelen de team uit het Gooi blijven. Aan het spel van de Soesters waren die belangen niet af te lezen. Toch werd er door de Shotters niet slecht gespeeld, het was eerder de scherpte die ontbrak. Nullen waren ervoor Hans den Blanken en Be rend Jonker (voor beiden voor het eerst deze competitie). Aijen Hoogeveen wist al in een vroeg stadium de eer voor de Soesters te redden. Met alleen de zware wedstrijd tegen Avanti 2 in het verschiet wordt er in Shot-kringen serieus rekening gehou den met degradatie. Het enige voordeel van de wedstrijd tegen Avanti is, dat de spelers uit Soest thuisvoordeel hebben. De verwachting is dan ook dat het aan staande zaterdag vanaf 17.00 uur een drukte van jewelste zal zijn in de Shot zaal aan de Heideweg. 3de divisie, Rijnsoever 1 - Shot 2: 6-4 Shot 2 kwam met vier waardevolle pun ten terug uit Katwijk a/d Rijn. Thuis was weliswaar met 7-3 gewonnen van Rijnsoever 1maar gezien de stand in de poule zullen de vier tellers genoeg zijn voor handhaving in de derde divisie. De wedstrijd tegen Rijnsoever kende een opvallend scoreverloop. Shot kwam al snel op een 2-0 voorsprong. Keek even later tegn een 4-2 achterstand aan, wist die nog om te buigen tot 4-4, maar moest de overwinning uiteindelijk toch laten aan de tegenstander. Sander de Riemer won tweemaal, René Daselaar en Aksel van Elteren ieder eenmaal. Aanstaande zaterdag staat het duel te gen het zwakke Emmen op het pro gramma. Shot hoeft die wedstrijd alleen maar te winnen (en misschien is een ge lijkspelletje ook genoeg) om volgend seizoen weer op gelijk niveau uit te ko men. 2de klasse. Shot 3 - Good Luck 2: 9-1 Shot 3 stelde met een ruime overwin ning op Good Luck 2 uit Bussum de tweede plaats zeker. Martin Fransen en Eddy Gaytant hadden geen kind aan de tegenstander. Arjan Schuiling gunde de spelers uit Bussum een troostpuntje. Uitslagen senioren: Shot 1 - SVE 1 1-9 Rijnsoever 1 - Shot 2 6-4 Shot 3 - Good Luck 2 9-1 Shot 4 - Quick 4 7-3 Nederhorst 1 - Shot 5 6-4 Tovo 3 - Shot 6 3-7 Shot 7 - Huizen 7 9-1 ATC 8 - Shot 8 5-5 Shot 10 - ATC 11 5-5 Good Luck 10 - Shot 11 4-6 Good Luck 8 - Shot 12 10-0 Jeugd 2de klasse, Alsmeerspin 4 - Shot 2: 5-5 Het tweede jeugdteam van Shot speelt de competitie plichtmatig uit. Met wat goede wil had er tegen Alsmeerspin meer in gezeten dan een gelijkspel. Maar aangezien Shot 2 niet meer kan promoveren of degraderen, werd er nogal rustig aan gedan. Luc Scheele en Michel Kanters deden nog iets voor het percentage door ieder twee potjes te winnen. Michiel Croezen scoorde het vijfde Shot-punt. 3de klasse, Buna 2 - Shot 4: 8-2 De machine van Shot 4 begon pas heel laat warm te draaien. Op 7-0 voor Buna kwam Erik Merkus heel dicht bij een overwinning (19-16 voor in de tweede game en de eerste gewonnen)', maar kon net de overwinning niet grijpen. Dat lukte Toine van Elteren en Paul Merkus even later wel. 5de klasse, Alsmeerspin 9 - Shot 5: 6-4 Het vijfde jeugdteam van Shot lijkt wel behekst. Voor de zesde keer op rij werd met 6-4 verloren. En elke keer is het wel iemand anders die een glansrol voor zich opeist. Ditmaal was het Christiaan ter Linde die met twee enkelzeges het goede voorbeeld gaf. Laurens van der Hom en Rogier Meun deden met ieder één overwinning weinig voor hun kop man onder. Het is nog pas april en de competitie is nog niet afgelopen, maar dat er achter de schermen bij de SEC-zaalvoetbal- afdeling hard gewerkt wordt is wel ze ker. Coach Van Zoelen heeft zijn se- lektie voor het nieuwe seizoen bijna rond. Hij heeft de keus uit twaalf ambitieuze zaalvoetballers, te weten: drie keepers: Jack Nagtegaal, Niels Landaal en Bert van de Hoeven en de spelers Hans Peter van Zoelen, overgekomen van het be kende All Inn Stars uit Utrecht waar hij heeft gespeeld met o.a. Leo van Veen, Harry van de Ham en Leen van de Merkt, allen oud betaald-voetbalspe lers van FC Utrecht. Zij speelden in de landelijke competitie. Verder Richard de Bruin, Jeffrey van Delden, Marco Martens, Edwin Brou wer, Ronald Post en Robert van Dorre- stein, allen spelend bij SEC zondag. Ook Willem de Vries komt terug bij het Soester zaalvoetbal. Na een paar jaar bij de zaalvoetbalvereniging Luchtmacht en één jaar Husky uit Hilversum ge speeld te hebben, gaat hij de groen-wit- te kleuren van SEC weer verdedigen. Met de op dit moment bij FC Wagenin- gen spelende Saban Askit heeft SEC ook al een gesprek gehad en men hoopt op zijn komst. Ook is de commissie in gesprek met een sponsor voor het eerste team. Naar het zich laat aanzien zullen begin mei a.s. de besprekingen rond zijn en kan SEC I gepresenteerd worden aan het publiek. Een afspraak is ge maakt met DVS, de zaalvoetbalvereni ging die met SEC de sportzalen Beu kendal en De Banninghal in Soester berg gebruikt, om hun competitiewed strijden af te werken en een gesprek te hebben omtrent een goede samenwer king. Zo wil SEC proberen om het zaal- voetbalgebeuren in Soest op een hoger peil te brengen. SEC I haalde negen punten uit de laat ste vijf wedstrijden. Opnieuw heeft SEC toegeslagen, in de voorlaatste wedstrijd tegen Rabo-Huizen heeft het met 4-2 gewonnen. Rabo is een gerou tineerde ploeg met spelers die erg sterk aan de bal zijn, maar SEC stelde daarte genover een enorme werklust en veel karakter, vooral van de wat oudere jon gens. Rabo wist de openingsgoal te scoren maar al snel was het Richard de Bruin die gelijk maakte: 1-1. Kansen waren er voor beide doelen, waarbij opgemerkt kan worden dat vooral de doelman van SEC^Robert de Boer^ voortreffelijk Indien U 's woensdags om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in Uw bezit heeft kunt U tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelf de avond nog nabezorgd. Als U la ter dan 18.30 uur belt kunt U de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt U de krant de volgende dag in de bus. Door de vorst werden in het hele Gooi de competitiewedstrijden vertraagd of zelfs geheel afgelast. Bij de LTC Soestdijk bleven de problemen geluk kig beperkt tot een vertraagde start op zondag. De dag daarvoor werd het ge hele zaterdag-programma op tijd af gewerkt, met als belangrijkste resul taat een mooie overwinning van het le gemengde zaterdagteam op Bosch en Duin. Op zondag moest gewacht worden tot half twaalf voordat gestart kon worden. Toen het eerste team eindelijk het gra vel mocht betreden waren ze kennelijk zo geladen dat de tegenstanders (TÈAN) al met 4-0 achterstonden voordat ze goed en wel wakker waren. Ook het damesdubbel werd een gemak kelijke overwinning voor Sanne de Metz en Sonja Huizinga. Met belangstelling werd toen de heren- dubbel afgewacht omdat die de week daarvoor onnodig werd verloren. Ook nu verloren Berry Opperhuizen en Ed win Baan de eerste set (4-6). Uitsteken de coaching van trainer Pieter Ver- brugh zorgde echter voor een totale omwenteling in de tweede en derde set (6-1/6-1), zodat de stand op 6-0 kwam. De beide gemengd dubbels wer den daarna weer gemakkelijk gewon nen (8-0). In Wateringen moesten de junioren op treden tegen het team dat als de groot ste concurrent voor het kampioenschap wordt beschouwd. Na een moeilijke start door verlies in de eerste single wer den de eerste 4 partijen toch met een 3-1 voorsprong afgesloten. Daarna ging alleen nog een gemengd dubbel verloren zodat een knappe overwinning van 6-2 mee naar huis genomen kon worden. Uitslagen zondag 21 april: gemengd Soestdijk 1 - TEAN 2 8-0 Soestdijk 2 - Uitgeest 1 5-3 Mijdrecht 1 - Soestdijk 3 5-3 Soestdijk 4 - Overburg 3 2-6 Bilthoven 6 - Soestdijk 6 5-3 Junioren Wateringen 1 - Soestdijk 1 2-6 Heren Gooiland - Soestdijk 6-2 35+ Soestdijk - KZTV 1-4 Uitslagen zaterdag 20 april Senioren gemengd Soestdijk 1 - Bosch en Duin 1 3-2 VI.'de Meern 1 - Soestdijk 2 2-3 ULTC Iduna 3 - Soestdijk 3 5-0 Soestdijk 4 - Wilskracht 3 3-2 Soestdijk 5 - Woestduin 2 5-0 Junioren gemengd Hilverheide 1 - Soestdijk 1 3-2 Soestdijk 2 - Bosheim 4 3-2 Soestdijk 3 - Randenbroek 4 2-3 Soestdijk 4 - de Bijvanck 1 3-2 Mijdrecht 2 - Soestdijk 5 1-4 Heren Soestdijk 1 - Westerveld 1 1-5 Laren 2 - Soestdijk 2 4-2 Bosheim 6 - Soestdijk 3 2-4 Jongens t/m 17 Soestdijk 1 - OSO 1 7-1 Jongens t/m 15 Soestdijk 1 - Leusden 2 8-0 de Bijvanck 1 - Soestdijk 2 8-0 't Schilt 3 - Soestdijk 3 3-5 Recreanten Soestdijk 1 - Abcoude 1 8-0 Soestdijk 2 - de Eemslag 2 6-2 Abcoude 3 - Soestdijk 3 6-2 Soestdijk 4 - Bijvanck 5 8-0 keeperswerk verrichtte. Hendrik Jan de Boer bracht SEC op voorsprong 2-1 en even voor rust was het Rabo dat de stand weer in evenwicht bracht; rust stand dus 2-2. Na rust was het SEC die de wedstrijd controleerde, vooral Fred van Zanten en Rinie Jasperse wisten verdedigend de boel te klaren. En in de spits waren het Hendrik Jan de Boer en Jack Nagte gaal die regelmatig gevaarlijk doorkwa men. Zij scoorden dan ook 3-2 en 4-2. Opnieuw dus een overwinning voor het zaalvoetbalteam van SEC I. De heren zaterdag van t.v. Soest-Zuid zijn nog niet op slag. Geen van de teams kon zijn wedstrijd winnend af sluiten. De mixed teams doen het be ter, zij wisten hun partijen wel te win nen. De nachtvorst zorgde ervoor dat zon dag pas om één uur kon worden begon nen. Het eerste mixed team was daar door niet in staat alle partijen te spelen, bij een 4-2 achterstand werd besloten de twee resterende partijen op 30 april te spelen. Het derde mixed team viel wederom op door een 8-0 overwinning. Uitslagen zaterdag: Mixed 1 - Tautenburg 3-2 Mixed 2 - De Kuil 3-2 Heren 1 - V.E.P. 1-5 Heren 2 - Vechtlust 2-4 Heren 3 - Manger Cats 1-5 Heren 4 - Eemnes 2-4 Uitslagen zondag: Mixed 1 - Alta 2-4 Mixed 2 - Nijkerk 3-5 Mixed 3 - Soesterkwartier 8-0 Mixed 4 - Rhijnauwen 2-6 Heren 1 - Inslag 4-2 Heren 2 - Soesterberg^ 6-0 DVS Knollentuin 1 heeft in een goede wedstrijd met 7-5 gewonnen van VBK uit Hilversum. Bij DVS maakte na lan ge tijd René van den Deijssel weer zijn debuut en deed dit zeer verdienstelijk. Met vijf treffers stond hij aan de basis van de overwinning, de beste man bij DVS was echter Gerard van Soeren die aan de basis stond van de meeste doelpunten. Toch keek DVS al na vijf minuten tegen een 1-0 achterstand aan. Al gauw stond hierna al de 1 -1 stand op het scorebord, toen Luits Houkes schitterend een vrije trap in de kruising schoot. DVS kreeg hierna veel kansen, maar de bal wilde er niet in. Steeds weer draaide René van den Deijssel gevaarlijk bij zijn man weg en liet «zien hoe belangrijk het is om voorin een goed aanspeelpunt te heb ben. Via twee goals van René van der Deijssel ging DVS met 1-3 voorsprong rusten. Ook na de rust maakte beide teams er een leuke wedstrijd van, met Gerard van Soeren in een hoofdrol. In de tiende minuut na rust schoot hij de bal snoei hard diagonaal in de bovenhoek en bracht DVS op 1-4. Hierna nam DVS iets gas terug, wat twee doelpunten op leverde voor de Hilversummers. Ge schrokken pakte DVS al gauw de draad weer op en liet de bal in een hoog tempo rondgaan. De Hilversummers hadden hier duidelijk moeite mee en konden het tempo niet bijhouden. Het duo Re né van der Deijssel en Gerard van Soeren was keer op keer de VBK-defensie te snel af. Steeds weer was Van Soeren de aangever en Van der Deijssel de afmaker. In deze fase werd dan ook de wedstrijd beslist, toen René van der Deijssel een zuivere hattrick voor zijn rekening nam. DVS won tenslotte deze wedstrijd met 5-7 en behoudt door dit resultaat de derde plaats. DVS heeft nog twee wedstrijden voor de boeg en wel een uitwedstrijd tegen de nummer 2 Husky en tegen de num mer 5 BW. De wedstrijd tegen BW is een thuiswedstrijd welke wordt ge speeld op vrijdag 3 mei 1991 om 20.00 uur in De Banninghal te Soesterberg. In de maand mei en juni zal DVS 1 nog een drietal toernooien afwerken die in de nieuwe samenstelling zullen worden gespeeld. Als voorbereiding hiervan wordt er een drietal oefenwedstrijden gespeeld. DVS 1 start het volgend seizoen met een grote selectie om promotie naar de hoofdklasse te bewerkstelligen. Gezien de inhoud van de selectie mag men daar best een positieve verwachting over wekken. Volgend seizoen zullen de vol gende spelers deel gaan uit maken van DVS 1. Op de goal keeper Jan Willem de Wint, verdedigers Gerard van Soe ren, Raymond Brandes en Japie Schmidt, voorhoedespelers Ronald de Rooy, Maurice Aginno en balgooche laar Robbie Embrigs. Reservespelers zijn René van der Deijssel, Peter van de Berg, Rob Kaats en reservekeeper Da niël Hilhorst. Deze week hoopt DVS ook het laatste gesprek af te ronden met de nieuwe coach die samen met leider Ben Kaats verantwoordelijk is voor de technische leiding. Ieder jaar wordt bij Pijnenburg de Jaarprestatiebeker voor de beste at leet binnen de eigen groep uitgereikt. Deze wisselbeker wordt verkregen door een prestatie te leveren die de meeste punten oplevert. Ieder onder deel wordt op basis van een door de Koninklijke Nederlandse Atletieku- nie gehanteerde rekenmethode her leid tot een bepaald punten aantal. Op deze wijze kan de prestatie op het ge bied van hoogspringen. Zo werden ook afgelopen zondag 21 april de Jaarprestatiebekers 1990 weer uitgereikt. Bij de C-pupillen viel de eer dit jaar aan Nienke Hooyer en Lars v.d. Broek door hun prestatie op de 40'm. Dezelfde afstand was ook verantwoor delijk voor de bekertoekenning bij de B-pupillen Ingrid den Ouden en Lou- rens van Poppel. Laurens is overigens niet alleen een goede sprinter, maar ook een uitstekende lange-afstandsloper. Bij de A-pupillen ging de eer naar Tho mas Ruiter en Maaike van der Molen. Thomas won niet alleen op het feit dat hij een ongelofelijk snelle sprint op de 60 m. liep (8,6 sec.!), maar op alle on derdelen de le plaats opeiste. Maaike van der Molen viel de eer niet te beurt aan haar specialiteit de lange afstand, zij werd 2e bij de crosskampioenschappen West-I, maar door haar prestaties op de 60 m. Met een tijd van 9,3 sec. heeft zij het clubrecord geëvenaard. Bij de meisjes-D moest de beste presta tie gedeeld worden door Dieuwke Moerman en Ulrike v.d. Lee. Deze da mes wonnen de beker door hun presta tie op de 1000 m. door een tijd neer te zetten van 3,23 rond. Justin Wuring en Sabine v. Rossenberg zochten het hogerop door hun presta ties bij het hoogspringen. Justin (C- junior) sprong 1,70 m. en verdiende daarmee 779 punten. Een puntenaan- tal boven de 700 geeft aan dat het hier gaat om een serieuze prestatie op lande lijk niveau. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Sabine (C-junior) die met haar prestatie van 1,60 m. een punten- aantal van 702 punten vergaarde. Bij de B-junioren waren het Hermione Schepen en Abdes Belarbi die de beker kregen uitgereikt. Abdes is dan ook geen onbekende in de Nederlandse At- letiekwereld door zijn landelijke presta ties op de 800m. en de 1500 m. Op de 800 m. werd Abdes 2e en op de 1500 m. le bij de Nederlandse Kampioenschap pen. Dejaarbekervan Pijnenburg kreeg Abdes echter niet door zijn prestaties op de i500 m., maar op de 800 m. Deze afstand liep hij in een tijd van 1.52.2! Dick v.d. Broek (A-junior),. Neder lands kampioen op de 5000m. met een tijd van 14.57.17, won eveneens dé be ker niet door deze prestatie, maar door zijn prestatie op de 1500 m. Deze af stand legde hij af in een tijd van 3.56.6, een tijd waarmee hij zich ook op deze afstand tot beste 10 van Nederland mag rekenen. Bij de senioren ging er een prestatiebe ker naar Paul v.d. Brink en Marion v.d. Broek. Paul kreeg deze eer toebedeeld door aijn prestatie op de 800 m. (1.53.3) en Marion viel de eer te beurt door haar prestatie op de 400 m. Deze tijd liep zij in 57.57, de 5e tijd van Ne derland. Al met al zijn er in 1990 door de atleten van Pijnenburg op landelijk niveau heel goede prestaties neergezet. Daarmee hebben zij voor hun gemeente voor een goede PR gezorgd. Het is daarom jam mer dat de Gemeente Soest niet in staat is deze publiciteit te continueren omdat zij door het gebrek aan een passende at- letiekaccommodatie niet in staat is wedstrijden binnen haar gemeente grenzen te halen. De burgemeester van Huizen laat je nu eenmaal niet in een bouwkeet zijn sanitaire stop maken, dat snappen we best. Op 20 april werd een wedvlucht vanuit Lommei gehouden over 105 kilometer. De duiven werden om 10.00 uur bij een Noordenwind gelost. PY de Yriendschap Van P.V. de Vriendschap waren 483 duiven in concours. De eerste duif arri veerde om 11.25.57 uur. Deze haalde een snelheid van 1231.66 meter per mi nuut. De uitslag: Schimmel B. 1 2 13 18 24 25 73 75 82 86 88 89 Rini comb. 3 28 29 39 47 59 61 BeijerJ. 4 27 31 37 Kruseman J. 5 38 45 46 Wijnands J. 6 9 22 48 50 Koster J. 7 15 16 17 19 33 90 91 93 95 Huizinga-van Doorn 8 36 44 60 Bokma C. 10 67 70 80 85 Vaessen-Veenendaal 11 20 54 56 65 Meesters A. 12 26 32 35 41 68 Groningen J. van 14 21 64 PV de Zwaluw Van P.V. de Zwaluw waren 712 duiven in concours. De eerste duif arriveerde om 11.27.30 uur. Deze haalde een snel heid van 1220.08 meter per minuut. De uitslag: Kanters M. 1 12 23 51 55 73 86 92 106 117 135 154 Bree H. de 2 9 11 14 16 27 28 31 44 52 56 74 91 97 104 123 139 159 170 171 175 176 Stam J.P. 3 5 6 19 36 42 49 70 79 85 89 101 103 111 112 121 124 144 146 157 165 166 167 Groenestein J. v. Zn. 4 109 115 148 152 153 160 168 Egdom R. van 7 60 63 95 105 133 Brakel J. v.d. Zn. 8 41 53 64 67 119 143 Belt J. v.d. en Kl.Zn. 10 26 47 48 100 102 107 118 177 Wigtman Th. 13 18 24 29 145 149 151 Brakel v.d. Beer de 15 30 33 46 54 59 61 88 122 141 158 161 PY Soest Van P.V. Soest waren 217 duiven in concours. De eerste duif arriveerde om 11.29.13 uur. Deze haalde een snelheid van 1172.26 meter per minuut. De uitslag: Vogel L. 1 6 17 18 22 26 31 Limper P. 2 4 11 29 33 37 Rookhuizen A. 3 5 13 20 27 39 42 Huisman H. 7 8 101215 16 24 30 32 41 Hornsveld A. v. 9 35 38 Net R. y. 't 14 Kamphorst C. 19 Huisman D. 21 23 34 43 Hornsveld R. v. 25 36 Kruyf A.A. de 28 Teunisen A. 40 De Soester handballer Paul van den Deijssel zal in het komend seizoen uitkomen voor het eerste herenteam van de Arnhemse club ESCA. De 31-jarige Soester maakt nu deel uit van Smeeing BDC. De Arnhemse trainer/coach Peter Cras wilde zijn uit voornamelijk jeugdig talent bestaande selectie versterken met een geroutineerde opbouwspeler. De technische leiding van de ambitieuze Arnhemse eredivisionist gelooft met de ervaring van routinier Paul van den Deijssel, ooit een pupil van oud ESCA-international Wim Budding, meer evenwicht in het eerste herenteam te kunnen brengen. V

Soester Courant | 1991 | | pagina 21