t I LI Kampioenschap en promotie naar tweede di visie voor Soester dames i Goed slotseizoen Stam/SoVoCo-dames Verdiende winst voor Hees in Vianen Russische hockeyers vanaf morgen in Soest ■pr ji „ester recreant z vergeet t( SPORT SPORT Stam/SoVoCo 2 - Vollkei 1: 3-2 VOLLEYBAL SCHAKEN Schaakprobleem 27 1 i i L A A A ft A W A A VOLLEYBAL Nefkens Eemvogels verliest strijd om tweede plaats (8-5) KORFBAL Soester Bowling Vereniging BOWLING Vianen - Hees: 1-2 Gooische Boys te sterk voor DVS 3 ZAALVOETBAL Sanitair Soester klaverjas- kampioenschappen KLAVERJASSEN BA V-recreatieloop op Koninginnedag ZATERDAG VOETBAL Uitwisseling MHC Soest - Spartak Moskou •«ifiigö Openingswedstrijd HSY de Snoekbaars VISSEN Sportclubs zetten bedrijfssport voort ^"Strater s&y' SS De Schieter wint Interclubwedstrijd gjpAG 24 APRIL 199 ■Slechte generale voor HANDBAL voetbal 'programnu WOENSDAG 24 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 22 Foto: Goos van der Wilt. «Ti Ruim voor aanvang van de allesbeslis- sende wedstrijd om het kampioen schap in de derde divisie tussen de ploegen van Stam/SoVoCo 2 en Voll kei uit Amersfoort was sporthal De Bunt al afgeladen. Supporters uit bei de kampen maakten zich meester van de tribune, die veel te klein was om alle bezoekers te bergen. Extra banken, stoelen en tafels werden aangerukt omdat niemand ook maar iets wilde missen van deze titanen-wedstrijd. Stam/SoVoCo begon met een voorde lige marge van twee punten aan deze wedstrijd, zodat het winnen van twee sets voldoende zou zijn om zich kam pioen te noemen. Vollkei zag zich ge noodzaakt met 0-3 of 1-3 te winnen om zich kampioen te mogen noemen. De wedstrijd zelf bracht alles wat men zich kon wensen. Een thriller die ruim een uur en drie kwartier in beslag nam met sensationeel scoreverloop en hoog spanning. Je voelde de spanning in de zaal en in het veld en er werd een enor me aanslag gepleegd op het spannings veld van de speelsters. Zoals zovaak in dit soort wedstrijden werden door de spanning aan weerszij den onnodige fouten gemaakt, die dan weer afgewisseld werden door prachti ge staaltjes volleybal. De inzet van bei de ploegen was optimaal en voor ieder punt werd er geknokt. De publiek on dersteunde de acties in het veld met toe ters en ratels terwijl er ook een grote trommel op de tribune viel te ontdek ken. De eerste set begon uitstekend voor de Amersfoortse dames, die resoluut een I-7 vcoorsprong namen. In die beginfa se leek de Soester ploeg gevangen door de eigen spanning, maar men herstelde zich schitterend. Punt voor punt werd teruggepakt en tot enthousiasme van het eigen publiek kwam men op 10-10 langszij. Er brak even iets bij Vollkei en dat gaf de SoVoCo dames de kans om door te stoten naar setwinst: 15-11. Die eerste belangrijke set was dus bin nen en er was nog slechts één set nodig voor het kampioenschap. Vollkei stond nu echt met de rug tegen de muur want er mocht nu geen set meer worden ver loren. Zinderende spanning in de hal, met daarbij een enerverend scorever loop in de tweede set. Vollkei kwam voor met 1-5 waarna SoVoCo weer te rugkwam naar 4-5. Via 6-9 en 7-10 komt SoVoCo bij 10-10 weer langszij en neemt zelfs een 12-10 voorsprong. De wedstrijd lijkt een voortijdige beslissing te krijgen, maar onder hoogspanning weten de Amersfoortse dames toch nog de setwinst te pakken: 13-15. Vollkei gooide nu alle schroom van zich af en nam in de derde set opnieuw voor sprong, via 2-4 zelfs naar 5-10. Op nieuw knokte SoVoCo zich terug naar 9-10. Op deze stand gaat de service viermaal over en weer zonder dat er ge scoord wordt, maar de spanning is te snijden. Uiteindelijk is het Vollkei dat zich het beste in bedwang heeft en met II-15 aan het langste eind trekt. De vierde set zou dus allesbeslissend worden. Bij winst voor Vollkei was de partij gelijk afgelopen en het kam pioenschap voor de Amersfoortse da mes, bij winst voor SoVoCo zou de verzorgd door de Soester Schaakclub Opgave: Zwarl aan zet wint een stuk. Oplossing schaakprobleem 26: 1. Te7 - e5! Tc5 x e5 2. Lg3 - e5 b6 - b5 3. Le5 - c7 mat wedstrijd met een vijfde set nog wel een vervolg krijgen, maar het kampioen schap zou dan de SoVoCo-dames niet meer kunnen ontgaan. Geconcentreerd spel leverde SoVoCo in die vierde set gelijk resultaat op en de Vollkei-dames werden onder zware druk gezet. Een en ander resulteerde in een enorme voorsprong van 10-2 en het kampioenschap leek nabij. Op dat mo ment kroop er toch weer een boel span ning in de Soester ploeg en onder hoog spanning kropen de Vollkei-dames steeds dichterbij. Het werd een ontkno ping een kampioenswedstrijd waardig, want bij 13-12 waren de ploegen res pectievelijk twee en drie punten van het kampioenschap verwijderd. Onder grote spanning was het uiteinde lijk SoVoCo dat het verlossende en be slissende vijftiende punt maakte, waar door de set met 15-13 werd gewonnen en het kampioenschap een feit was. Een enorme vreugdedans aan Soester kant en grote ontgoocheling bij de Amers foortse dames. Toch moesten de SoVo Co dames nog even wachten met het feestvieren, want er was nu wel een vijf de set nodig om de winnaar van de wed strijd aan te wijzen. Ook in die vijfde set die gespeeld werd via het ralleypoint- systeem gaven de ploegen elkaar weinig toe en het pleit voor de dames uit Amersfoort dat ze partij bleven geven. Toch was SoVoCo uiteindelijk ook de winnaar van deze set: 15-12. Het kam pioenschap kon toen gevierd worden. De dames werden in de bloemen gezet door het bestuur van Stam/SoVoCo, door de speelsters van Dames 1, door het bestuur van Vollkei, en door diverse andere SoVoCo leden en uiteraard fa- De Stam/SoVoCo-dames deden wal er van hen verwacht werd: zij werden kampioen. milie. Voor de vereniging Stam/SoVo- Co een heugelijke dag met het prima vooruitzicht dat er het volgend seizoen door de eerste twee damesteams ge speeld zal worden op respectievelijk eerste en tweede divisie niveau. Een uit stekende basis om het volleybal in Soest op nog hoger niveau te brengen. Dames 3 De dames van Leos en SoVoCo 3 heb ben er in een ruim twee uur durende wedstrijd een leuk competitieslot van gemaakt. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel zodat er vrijuit gespeeld kon worden. Zoals vaker dit seizoen moest SoVoCo even'op toeren komen en de eerste set ging dan ook met 15-12 verloren. De tweede set werd ge dicteerd door SoVoCo. Prima spelver- deling was de basis waardoor er op de drie posities goed aangevallen kon wor den. Setwinst 5-15. Ook de derde set ging naar SoVoCo, hoewel de tegen stander regelmatig scoorde met tacti sche ballen. Met name de gevarieerde service van SoVoCo was problematisch vor Leos. Set winst 12-15. Spanning volop in de vierde set. Voor iedere bal werd gevochten en tot 14-14 hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Toch was de setwinst uiteindelijk met 16-14 voor Leos. De vijfde set opnieuw spanning tot 9-9. Hierna was het echter over bij SoVoCo. De ploeg was moege streden en er ontstonden wat misver standen waar Leos van profiteerde: 15- 9. Ondanks de nederlaag heerste er te vredenheid over het vertoonde spel. De dames van Stam/SoVoCo hebben zaterdag het seizoen op waardige wijze afgesloten. Het op bezoek zijnde Avero OS uit Sneek werd met 3-1 ver slagen waardoor de Soester formatie definitief bslag legde op de vierde plaats in de eerste divisie, een prestatie van formaat. Beide ploegen konden onbevangen aan het duel beginnen want buiten de spor tieve eer stond er niets op het spel. Toch bleek al snel dat beide ploegen erop ge brand waren hun laatste wedstrijd in winst om te zetten, waardoor er zich voor het talrijke publiek een leuk kijk spel ontspon. Nadat de eerste set aan vankelijk gelijkop ging, was het in de tweede helft van die set toch Avero dat het heft in handen nam en met 9-15 de eerste set in de wacht sleepte. De SoVoCo-dames namen in de twee de set aanvankelijk een behoorlijke voorspong pong maar lieten de dames uit Sneek toch weer angstig dichtbij ko men. Toch was er setwinst en wel met 15-13. De derde set was duidelijk voor de dames uit Soest die in deze set mid dels goede servering en een sterke aan val de ploeg uit Friesland onder druk zette. Met 15-8 werd deze set winnend afgesloten. Ook de vierde set ging aan vankelijk gelijkop en de ploegen hiel den elkaar tot 10-10 in evenwicht. Hier na nog éénmaal dit seizoen een extra in spanning aan Soester kant met een 15- 10 setwinst als gevolg en dus de 3-1 ze ge. Voorafgaande aan de wedstrijd was afscheid genomen van Ineke Remkes, die haar laatste competitiewedstrijd voor het eerste damesteam speelde, en Christine Visser, die gaat verhuizen naar het zuiden des lands. Voor beide dames was er een welverdiende bloe menhulde en een warm applaus van het publiek. Heren 1 Ook de Soester heren sloten hun sei zoen af maar konden dit niet met een overwinning doen. Tegen het reeds kampioen zijnde Gemini uit Hilversum werd een alleszins verdiende doch ook eervolle 3-0 nederlaag geleden. De Hil- versumse heren lieten zien dat zij de te rechte kampioen zijn geworden en te recht volgend seizoen een trede hoger gaan spelen. De Soester formatie heeft zich overi gens beslist niet weg laten spelen en er toch een leuke wedstrijd van gemaakt. De setstanden waren 15-8 en 15-9 ter wijl de laatste set met 15-10 werd verlo ren. Het vertoonde spel geeft toch wel hoop voor de toekomst en wellicht kun nen de Soester "heren volgend seizoen, indien enige versterking voor het team komt, meedoen in de strijd om de bo venste plaatsen. In het Utrechtse Vleuten heeft Eemvo gels zijn kansen op promotie groten deels verspeeld. Tegenstander Desto speelde beter en vergrootte de voor sprong in de competitie tot drie pun ten, en heeft zich daarmee in een uit stekende positie gebracht voor de eer ste of tweede plaats en daarmee pro motie naar de eerste klasse. De ploeg uit Soest begon enigszins ge handicapt. De snelle Wim Oldewarris was afwezig en een aantal spelers was licht geblesseerd. Niettemin was de start goed de eerste aanval verschafte de Soesters vele kansen, waarvan er één binnen drie minuten in een doelpunt werd omgezet. Na een kwartier was het 0-2 (Agnes Kraaikamp vanachter de korf en Marco Kuil vanaf de voor kamp). Daarna kwam Desto terug en trok de stand eerst gelijk en nam toen het heft in handen. i Tot de rust ging het nog gelijkop. Het werd 4-4, nadat fons Verduin z'n tegen stander tructe en Marco van Barneveld z'n te balgrage opponent dolde, maar in de tweede helft sloeg de balans naar de Utrechters door. Van beide zijden wer den vele kansen gemist en minstens evenzovele fouten gemaakt. De scheidsrechter leidde de wedstrijd op zo'n wijze dat hij wellicht het best zich zelf een rode kaart had kunnen geven dan dat hij enkele spelers geel voor hield. Zo veranderde de sportieve krachtmeting in een doodgefloten en saaie korfbalwedstrijd die de toeschou wers weinig kon boeien. Desto kon het nog opbrengen enkele goals te produce ren: bij 8-4 deed Eemvogels pas iets te rug (Marco Kuil), maar dat was te laat. Volgende week zal de ploeg van Henny Ditmeijer uit een ander vaatje moeten tappen tegen koploper Victum. Wordt dan gewonnen dan houdt Soest een kansje op de begeerde tweede plaats. Van zaterdag 6 april t/m zondag 14 april jl. werd in het Bowlingsportcen trum "De Kempenhof' te Hilvaren- beek het vierde open Nederlandse Kampioenschap 50 plus-bowlen ge houden. Er was natuurlijk een afvaardi ging van de Soester Bowling Vereni ging, bestaande uit Rietje en Bertus Westra, Sam Lezer, Riet Bartels en Greet Kroon anwezig. Rietje Westra kwam als zevende uit de halve finale en eindigde in de finale op de vijfde plaats, een geweldig resultaat gezien de 555 deelnemers die er waren, waarvan 252 dames. Sam Lezer kwam helaas 13 pins te kort voor de finale en eindigde als dertiende. Uitslagen jeugd vrijdag 12 april P.A.S. - v.v. SBB 4-1 G. Team - Charvida Fashion 0-5 J.P.C. - De Dotjes 1-4 Hoogste game kwam op naam van C. Spierenburg met 'n score van 144. Voor de tweede keer dit seizoen moest DVS in Gooische Boys zijn meerdere erkennen. Na de 6-2 nederlaag van verleden jaar was DVS gewaarschuwd voor de sterkte van GooischeBoys. De Hilversummers wisten dat na de ne derlaag van verleden week tegen SEC 10 er gewonnen moest worden om zicht op de titel te houden. Dit gold te vens voor DVS, dat een verliespunt meer had dan titelkandidaat nummer 1 Lazy Bones. In de eerste 10 minuten van de eerste helft was er weinig beweging in het DVS- team. Een foutief genomen vrije trap resulteerde in een 1-0 achterstand voor DVS. Protesten tegen de enigszins partijdig fluitende scheidsrechter van Gooische Boys mochten niet baten. Het spel van DVS werd na de achter stand steeds nerveuzer en onsamen hangender, maar aan inzet ontbrak het niet. Kleine kansen werden gecreëerd, maar Teus Verwoerd had niet zijn dag en Jos Kramer kon met links de Gooise- goalie niet op de knieën krijgen. Na de rust werd Wout Blankesteijn aan het team toegevoegd om nog meer druk uit te gaan oefenen. Gooische Boys bleef gedisciplineerd spelen en bezorg de DVS in het begin van de tweede helft een koude douche door 2-0 aan te teke nen. DVS begon een groot aanvalsof- fensief zonder echt te imponeren. De keihard werkende Peter de Ruiter be loonde het offensief met een schitteren de goal en bracht DVS terug in de wed strijd. De grote drang naar de gelijkma ker werd DVS fataal door een fout op het middenveld, waardoor de wederom sterk keepende Fred Kentie werd uitge speeld en Gooische Boys de marge weer tot twee doelpunten vergrootte. Weer was het Peter de Ruiter die met een harde knal de goalie van Gooische Boys verschalkte en DVS in de wed strijd bracht. In de resterende acht mi nuten zag DVS echter geen kans het tij te keren en kreeg drie minuten voor tijd de definitieve nekslag. Door deze 4-2 nederlaag komen DVS en Gooische Boys op drie verliespunten achter Lazy Bones. Met voor DVS nog slechts één wedstrijd te gaan tegen Bu- na, is men afhankelijk van de resultaten van Lazy Bones. Aan het doelsaldo zal het niet liggen, die is in het voordeel van DVS. Donderdag 2 mei om 21.45 uur in de Grenspaal te Blaricum wordt de wedstrijd tegen Buna gespeeld. Installatiebedrijf BH j. cornelisse bv.y__FÏ Telefoon (02155) -1 3014 Vrijdag 3 mei a.s. organiseert de wijk- vereniging "Overhees" de Soester kla- verjaskampioenschappen in De Vijver hof, Klarinet 39. Hieraan kunnen deel nemen alle klaverjassers van 16 jaar of ouder uit Soest en Soesterberg. De wis seltrofee is ook dit jaar weer de inzet van de wedstrijden. De winnaar kan een CD-speler winnen. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld ƒ5,- per persoon. Zaal open vanaf 19.30 uur. De deelnemers wordt gevraagd zich te legitimeren, daar het kampioenschap uitsluitend voor de inwoners van de ge meente Soest is bedoeld. Telefonisch kan men zich inschrijven bij: T. Bolland, tel. 10245, of H. v.d. Pol, tel. 17581. Op Koninginnedag organiseert de Baarnse Atletiek Vereniging (BAV) al weer voor de zevende maal een recrea tieloop. Men kan afstanden lopen van drie tot vijftien kilometer. Het parcours loopt door het Baarnse bos. De start is om elf uur en deelnemers kunnen zich inschrijven bij de Waldheimschool aan de Vondellaan 3 in Baarn. Daar zijn ook kleed- en doucheruimtes. Inschrij ving kost voor jongeren tot 16 jaar 3 gulden 50 en voor volwassenen 5 gul den. Volwassenen die samen met hun kind lopen, betalen ook 3 gulden 50. t v Een geconcentreerd spelend Hees heeft verdiend twee punten in de wacht gesleept tegen en in Vianen. Op het zeer slechte en hobbelige veld begon de strijd gelijkopgaand, maar naarmate de wedstrijd vorderde schiep Hees zich een veldoverwicht en wist dit tenslotte verdiend uit te buiten. Centraal op het middenveld stond Ewout Jansen geposteerd, geflankeerd door Eric Looysen en Edwin Lazonder. Dit jonge middenveld switchte naar hartelust en verzette bergen werk, waardoor Hees het overwicht kon op bouwen en behouden. Lichte paniek ontstond in de Hees-gelederen toen van een verkeerde terugspeelbal Hans uit tenbogaard geblesseerd raakte aan zijn hand in een allerlaatste poging een Via- nen-speler van het scoren af te houden. Na te zijn opgelapt kon Hans de wed strijd, weliswaar geblesseerd, uitspelen. Na enkele gemiste kansen van met na me Jeffry Dorrestein, nam Hees na ruim een halfuur de leiding. Franko Fonken stormde met de bal aan de voet'alleen op het doel af van Vianen. De laatste man van Vianen greep Franko, in een laatse poging om het gevaar te keren, met twee handen vast en trok hem tegen het gras. De toegekende vrije trap werd door Peter de Jong snoeihard dwars door de muur en langs de verbouwe reerd toekijkende keeper vanaf zeker 25 meter in de touwen geschoten: 0-1. Vltïk voor rust leek Hees verder uit te lopen, maar de kopbal van Peter van de Deijssel uit een hoekschop werd door de Vianen verdediging van de lijn ge haald. Na de pauze probeerde Vianan de ba kens te verzetten. Men speelde achter 1 tegen 1 en men hanteerde veelvuldig de buitenspelval. Hees kwam hierdoor on der druk en Hans Uittenbogaard moest enkele malen handelend optreden. Door deze speelwijze kreeg Hees meer der malen kans op een counter. Door dat men echter te lang wachtte met de verlossende pass, liepen de Hees-voor- waartsen echter enkele malen in de bui tenspelval. In de vijftiende minuut onderschepte Edwin Lazonder de bal op het midden veld. Zonder dralen verzond hij de bal richting Erwin de Gier. Erwin glipte vanaf eigen helft tussen twee verdedi- --mm iV. - W Morgenavond, omstreeks kwart over negen, arriveert op Schiphol het hoc keyteam van Spartak Moskou, dat tot vrijdag 3 mei te gast zal zijn in Soest, op uitnodiging van MHC Soest. De Russen worden ingekwartierd in de jeugdherberg aan de Bosstraat en ne men in Soest deel aan een hele reeks activiteiten in het kader van de uitwis seling. Vooral het vierde herenteam van MHC Soest komt lof toe voor de voorberei dingen van het evenement. Deze jonge ploeg legde de eerste kontakten en leg de de basis voor een uiterst interessante ontmoeting, die het verdient om met grote letters in de Soester hockey-anna- len te worden vastgelegd. Het zal wel niet voor elf uur zijn als de Russen morgenavond in Soest arrive ren. Het officiële programma van de uitwisseling start dan ook pas op vrij dag. Om 11.00 uur wordt het gezel schap begroet door Burgemeester en Wethouders, waarschijnlijk burge meester De Widt. Daarbij is ook aanwe zig de heer Sokolov, sportattaché van de Russissche ambassade in Den Haag, die bij de voorbereidingen een belangrijke rol heeft gespeeld. Vervolgens krijgen de hockeyers een rondleiding door het politiebureau van Soest, omdat de Russische spelers in feite allemaal lid zijn van de Russische politie, de Militia. Dat schept een "band. 's Middags wordt Hilversum bekeken en 's avonds vindt de eerste training bij MHC Soest plaats, gevolgd door een gezamenlijke barbecue. Zaterdag staat een uitstapje naar Lei den en Scheveningen op het program ma, 's avonds gevolgd door een diner in de jeugdherberg en een rock 'n roll- avond. Zondag worden de Russen offi cieel begroet op de hockeyvelden, waarna ze zich om 14.30 uur op het veld kunnen bewijzen tegen de gastheren van Soest 4. De rest van de dag staat in het teken van de "ontspanning", want op maandag moet het hele gezelschap op de fiets de omgeving van Soest gaan verkennen. De dag wordt verder door gebracht in Utrecht, waar goede kon takten zijn met de studentenvereniging Unitas. Koninginnedag Dinsdag (Koninginnedag) gaan de Russen een kijkje nemen bij de kaas boerderij en wordt er om 15.00 uur ge hockeyd tegen Heren 1 van MHC Soest. In het voorprogramma zullen on derlinge wedstrijden te zien zijn van de mini's en de maxi's, de jeugdteams van MHC Soest, en een belangrijk deel van de dag wordt besteed aan de Koningin nedag-activiteiten in Soest. De dag daarop, 1 mei, staat Amsterdam op het programma, uiteraard met een rondvaart en wat er zo verder bij komt kijken, waarna er 's avonds om 20.30 uur opnieuw wordt gehockeyd en wel tegen een team van de Kieviten uit Was senaar. Donderdag 2 mei krijgen de Russen een rondleiding bij Yves Ro- MHC Soest-heren 4de "motor" ach ter de uitwisseling met de Russen. Foto: Pim Jans waard. cher, "buurman" van MHC Soest, en staat een uitstapje naar Bunschoten op het programma, 's Avonds om 20.00 uur wordt op het veld voor de laatste keer aangetreden tegen een team van MHC Deventer, waar Soest-trainer Maarten Remmerswaal vandaan komt. Op vrijdag 3 mei staat de terugreis naar Moskou gepland; het vliegtuig zal kort na de middag van Schiphol vertrekken. Kampioen? Het heren 4-team heeft het ongetwij feld het drukst met de uitwisseling. Bo vendien staat er voor deze heren - als er niets tussenkomt - óók nog een kam pioenswedstrijd op het programma, die officieel a.s. zondag moet worden ge speeld tegen Houten. Heren 4 is toch al een succesvol team; het promoveerde in vijfjaar tijd van de 4e klasse van de on derbond naar de 2e klasse van de bo- venbond, en dat is bepaald geen geringe prestatie. Er zijn pogingen ondernomen om de wedstrijd van zondag (11.00 uur) uit te stellen, omdat er 's middags ook al moet worden aangetreden tegen de Russen, maar Houten werkte tot dusver niet erg mee. Heren 4 won overigens afgelopen zondag nog met 7-0 van Kampong in een dynamische wedstrijd, waardoor het kampioenschap nagenoeg een feit is. Tegen Houten is is een gelijkspel al voldoende. Met de Baarn-Soest-Bunschoten- wedstrijd is zaterdag 20 april het zo- merprogramma van HSV de Snoek baars geopend. Er werd gevist aan de Kleine Melm te Soest en de deelname viel met 22 deelnemers wat tegen. Aan de wedstrijdcommissie kan het niet gelegen hebben, want ook nu weer wa ren de organisatie en het prijzenaanbod boven de maat, zo ook de vangsten. Er is goed tot zeer goed gevangen en de weergoden lieten zich, op een sneeuw- buitje na, ook van hun goede kant zien. De eerste plaats was voor Eddie Strum- pel, die als eenling op zijn parcoursge- deelte goed ving; geluk of kunde? Hij zelf hield het op het eerste, 45 vissen met een totale lengte van 11.36 m. was het resultaat. Op zijn hielen eindigden de oude rotten Theo Bosman en Jaap Post met respectievelijk 11.28 m. en 11.15 m. Hun eerste succes, maar zeker niet hun laatste. Deze mensen hebben het hengelen tot een kunst verheven en de vanzelfsprekendheid waarmee zij de huldigingen ondergaan is bijna hautain. De tien hoogstgeëindigden zijn: 1. Ed- dy Strumpel, 11.36 m.; 2. Theo Bos man, 11.28 m.; Jaap Post, 11.15 m.; 4. Gerrit Kassius, 11.08 m.; 5. Richard Horst, 11.04 m.; 6. Evert Kasius, 8.98 m.; 7. Co Wijnands, 8.87 m.; 8. Rinus Brons, 8.56 m.; 9. Jaap Lindeboom, 7.76 m.; 10. Henk van Riet, 7.59 m. Enkele weken geleden werd bekend dat de Soester zakenkring na 28 jaar stopte met het organiseren van be drijfssport. Dit was voor enkele sport verenigingen het sein om de draad op te pakken. In samenwerking met diezelfde Soester Zakenkring en de afdeling Sport- en Rekreatie van de gemeente zijn Stam Sovoco Red Stars en WZ erin ge slaagd om ook dit jaar weer de diverse sporttoernooien te realiseren. Helaas was de animo voor handbal te gering om daar een avond voor te organiseren. Dit alles houdt in dat ondanks de korte voorbereiding zo'n 500 deelnemers, verdeeld over 82 teams, zich ten faveu re van hun bedrijf in het zweet zullen werken. Zo zullen 22 teams op 6, 7, en 21 mei op het WZ terrein gaan voet ballen, 50 teams op 2, 16 en 23 mei in Beukendal gaan volleyballen en zullen 10 teams op 30 mei ook in Beukendal gaan basketballen. Deze week zullen de inschrijvers het programma binnenkrijgen, zodat zijn getraind en wel kunnen aantreden. Makelaardij o.g. Soesterberssetraat79. Soest U2I55-1615Ï7 In een onderlinge wedstrijd tussen de Soester triathlonvereniging De Schieter en het Amersfoortse A.V. Triathlon wisten de Soester alle ereplaatsen voor zich op te eisen en de verenigingsprijs met overmacht mee naar huis te nemen. In dit jaarlijks terugkerende evenement diverse kategorieën gestreden wordt over 4,5 km lopen, 30 km fietsen en nogmaals 4,5 km lopen. Bij de dames was het succes kompleet met Mea Kriek zeer sterk op de eerste plaats, gevolgd door Bea Beijer op de tweede plaats en Gerda van der Veen op derde plaats. Bij de heren waren de eerste twee plaatsen voor De Schieter leden. Dennis Moerman was het sterk ste van het gehele veld, gevolgd door Frits Wibbelink, die de tweede plaats voor zich opeiste. In Utrecht waren twee Schietervetera nen aktief op een duathlon over 1 km zwemmen en 10 km lopen. Rob de Haas finishte in 1 uur en 48 sec. Joop van Leijenhorst kwam vlak daarna binnen in 1 uur en 1.53 min. 1 gers door en besloot zijn lange rush metl een schot vanaf de zestien-meterlijn.1 Via de binnenkant van de paal was heti 0-2. Even later zette de voor Franktj Fonken ingevallen René ten Haaf vanaf! rechts goed voor. Rob Joustra, in del ploeg gekomen voor Jeffry Dorrestein J liet de bal goed lopen, waardoor Erwinr de Gier de kans kreeg op 0-3. Zin harde! schot stuitte op de vuisten van de Via-1 nen-doelman. Toen Hees gas terugnam, kon Vianen' weer in de wedstrijd komen. Door on-| gecontroleerd weglopen uit de verdedi-! ging stond Vianen in de 36e minuut metl een meerderheid in het Hees-straf-F schopgebied. Vianen buitte deze situ-l tratie goed uit en liet 1-2 aantekenen. Inl de veertigste minuut leek Vianen alsnog! langszij te komen toen de spits van Via-| nen alleen voor Hans Uittenbogaard! verscheen. Hans verkleinde zijn doell echter op voortreffelijke wijze en blok-l keerde de ingeschoten bal, waardoorI het gevaar geweken was. A.s. zaterdag speelt Hees thuis de laat-1 ste wedstrijd van dit seizoen tegen hek-1 kesluiter Radiostad. In deze wedstrijd I neemt libero en aanvoerder Kees van I Essen na veertien jaar trouwe dienst in I het eerste eltal van Hees afscheid van het aktieve voetbal. Londerdagavond 18 april vond op f-O Soest-coraplex een ware Lneling plaats. De Engetrappers, vijftien jaar actief op de Engh, |irecréan(en van S.O. Soest wilden Uniek weieens wat anders laten K, jan een traditionele Soest - SEC- Llcit. L merendeels 35-plussers stonden ivankelijk wat onwennig op het grote ItVZ beeft afgelopen zaterdag in Put- ■atejen Rood-Wit onnodig de pun- achtergelaten. Een onnodige ne- Trlaaï, omdat WZ genoeg kansen JUtrde onr met beide punten naar luis te gaan, maar domweg verzuimde JL kansen in doelpunten om te zetten. Iffl begon zonder de geschorste Hayo Itroarl. Voor hem speelde Willem de [fccs die hersteld was van een blessure. Ibaf het begin ontspon zich op het Igeine veld van Rood-Wit een open liidstrijd. Beide teams speelden op de lama! hetgeen voor beide doelen leuke ■«omenten opleverde. WZ was voet lid-technisch beter en Rood-Wit stelde ■tar een gezonde portie agressiviteit te- Isnover. Bood-Wit opende de score na 1 3 minu ien. Een foutieve uittrap van keeper Mare Brouwer, die daarvoor al twee- l.ial reddend had opgetreden, beland- Be bij een Puttense spits die met een lob Ivoor aanstaande zondag staat de top- per tegen Olympia Hengelo op het l i programma voor de heren van Smeeing/BDC, maar eerst moest dit I weekend een andere topper bestreden «orden. De reserves van Aalsmeer j «aren te sterk voor de Soestenaren en M op de enigszins geflatteerde 25-15 ne- I derlaag was dan ook niets aan te mer- 1 ken. I Aalsmeer 2 heeft nu de leiding overge- I nomen in de eerste divisie A en lSmeeing/BDC deelt met Olympia I Hengelo de tweede plaats op één punt I van de koploper. Daar het eerste team I van Aalsmeer op het hoogste platform I acteert, mag het tweede team niet pro- I moveren. Bij het kampioenschap van Aalsmeer mag de nummer twee vol- I gend seizoen op het hoogste niveau ac- I teren. Hierdoor gaat de strijd dus tussen I de twee achtervolgers, en de competi- I tieplanner heeft hel zo ingedeeld dat I komende zondag (de een na laatste wedstrijd) beide ploegen in Soest te- Igenover elkaar komen ie staan. Om 115.00 uur start deze zeer belangrijke I wedstrijd in sporthal Beukendal. Als I een slechte generale een goede voor- I stelling tot gevolg heeft zit het wel goe I voor Smeeing/BDC. In Aalsmeer na- I men zij nog wel de openingstreffer voor I hun rekening, en ook bij bij 1-2 stonden 1 de gasten nog aan de goede kant van e I score, maar daarna nam Aalsmeer I touwtjes in handen. Steunend op hun 1 bikkelharde verdediging werden de I Soesters diverse keren afgetroefd, ie I vens werden in de eerste helft alleen a 1 zo'n zeven a acht Soester aanvallen oir I soms onbegrijpelijke redenen voor aan- Donderdag 25 april: S.O. Soest 19.00 Soest 12 - LVV 7 SEC-zondag 19.00 uur Kockengen 3 - SEC Zaterdag 27 april: WZ '49 15.00 SOVA - WZ HEES 15.00 Hees - Radiostad SEC-zaterdag 15.00 SEC - VIOD Zondag 28 april: S.O. Soest 14.30 Soest - JSV 11.00 CDW 2 - Soest 3 14.30 De Meern 6 - Soest 9 SEC-zondag 14.30 Fortitudo - SEC 11.00 SEC 2 - Roda 2 11.00 Actif 6 - SEC 6 11.30 uur WOM 5 - SEC 7 Damesvoetbal Zondag 28 april: 10.00 houten 3 - Soest

Soester Courant | 1991 | | pagina 22