DFORM in Baarn! 'Zuigkracht' Griftland is voornaamste oorzaak van sluiting Alfrink-mavo A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN Soupfesse Aantal aanmeldingen gezakt tot 12 IU% of ZD% of DU% teling in Kadobonnen* Ontwerp- hinderwetvergunningen Hinderwetvergunning HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Comissievergaderingen Bouwzaken genoteerde od en het t>f minder, iet verschil verschil op groter; :iet 't, het is Jij Stam. tlangs js voor uw Prijs huurwoningen Klein Engendaal Grasmaaier- affaire 2 Heteluchtballon voor Radio Soest Provincie Utrecht teleurgesteld in Defensienota Verkeersmaatregel Soest-Zuid iA/OENSDAG 24 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 SOEST ;fe,, Eigendomweg Z M Vrijstaand woonhuis met jglkj® c.v., garage en grote tuin fBite. /Srp jjl op ca. 650 m2 grond. Ind.: L-vormige woon- kamer met schitterende schouw en plavuizen vloer met vloerverwar- ming. Slaapkamer met aangrenzende badkamer met ligbad. Moderne keuken met afzuigkap, inbouw-gaskook- plaat, hal en kelderkast. Verd.: 3 slaapkamers en een berg zolder. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 299.000,- Polaroid Impulse FF De meest verkochte direkt-klaar camera. Ultra modern, met autom.belichtings meter en pop-up electronenilitser I| voor scherpe foto's fl vanaf 120 cm. afstancW De zuigkracht van het Griftland Colle ge (en in mindere mate de Mavo Soest) is, naast de structurele terug loop van het aantal leerlingen voor het voortgezet onderwijs, de hoofdoor zaak van de sluiting van de Kardinaal Alfrink-mavo. Het aantal aanmeldin gen van nieuwe leerlingen - de laatste jaren toch meestal nog om en nabij de 35 - zakte dit voorjaar dramatisch naar slechts 12: te weinig om een nieuwe brugklas te starten. Het toch nog vrij plotselinge besluit om de school op termijn te sluiten en geen nieuwe leerlingen meer aan te nemen, dat vorige week bekend werd gemaakt, is volgens bestuur en directie mede in gegeven door de zorg om juist de nieuw aangemelde leerlingen, die nog op een andere school terecht moeten kunnen. "We zaten klem," aldus directeur Ge- rard Posthumus. "Na de paasvakantie konden we feitelijk al zien dat het mis ging, maar we moesten toch afwachten tot we het punt van absolute zekerheid hadden bereikt. We konden de ouders niet langer in onzekerheid laten." De kwaliteit van het onderwijs aan de school en haar katholieke identiteit spe len volgens hem en voorzitter mevrouw E.W. Nahon geen enkele rol. "De kwa liteit is juist heel goed. De school kan bogen op uitstekende examenresulta ten en een prima sfeer. We hebben ab soluut geen negatieve reputatie." De school lijkt dan ook vooral het slachtoffer te zijn geworden van het feit dat steeds meer ouders een mavo-op- Ieiding te beperkt vinden en hun kind liever naar een scholengemeenschap met verschillende onderwijsvormen (ook vwo en havo) sturen, een ontwik keling die zich overal aftekent. "De meeste ouders vinden een categoriale mavo te weinig, al is de mavo-groep ook in een scholengemeenschap altijd de grootste groep," aldus Posthumus. "Veel ouders denken waarschijnlijk dat ze hun kind te kort doen als ze voor een gewone mavo kiezen. Het ontneemt ze mogelijk ook de verantwoordelijkheid voor een echte keuze. In het begin wa ren er nog weinig ouders die zo dachten, maar hun aantal is duidelijk toegeno men." Het is een ontwikkeling die zich volgens hem in de komende jaren bij al le categoriale mavo's in versterkte mate zal voordoen. Volgens Posthumus en Nahon is de mavo nog steeds een heel adequate onderwijsvoorziening. De Alfrink-mavo krijgt nog drie jaar lang faciliteiten om het onderwijs op het gewenste niveau te houden. De docen ten hebben door het uitvallen van de brugklas meer uren beschikbaar voor de andere klassen, wat de kwaliteit al leen maar ten goede zal komen. "Je kunt weer kleinere klassen maken," meent Posthumus. Soort elite-school De ouders, die vorige week tijdens een informatie-avond uitvoerig zijn inge licht, hebben de zaak volgens bestuur en directie "heel goed opgenomen". Ook de docenten tonen een construc tieve houding. Van gebrek aan motiva tie is geen sprake. "Het werpt natuurlijk wel een schaduw, maar nu de kogel door de kerk is, heerst er een sfeer van: we stropen de mouwen op en we gaan er nog iets leuks van maken," aldus me vrouw Nahon. De huidige eerste-klas- sers kunnen in elk geval niet meer dou bleren. Dat betekent ook dat de docen ten zich extra zullen inzetten om ook deze groep over drie jaar door het eind examen te halen. "We worden eigenlijk een soort elite-school," aldus voorzitter Nahon. De kans dat leraren tussentijds afhaken lijkt bestuur en directie niet groot. "De meesten hebben inmiddels een leeftijd bereikt waarop ze niet meer zo gemak kelijk aan de slag komen en ze zullen daar onder de toegezegde garantierege ling ook weinig behoefte aan hebben." De meeste van de 16 docenten zijn ou der dan vijftig. Het bestuur houdt er wel rekening mee dat de tijdelijke leer krachten zullen afvloeien, zodat erin de eindfase nog zo'n 10 leraren aan de school verbonden zullen zijn. De negatieve ontwikkeling is overigens geen verrassing, al komt het bericht van de sluiting toch nog sneller dan aanvan kelijk werd gedacht. In de afgelopen ja ren daalde het totale leerlingen-aantal aan de Alfrink-mavo geleidelijk aan van 210 via 197 en 181 naar 167. Op dit moment telt de school 143 leerlingen en volgend jaar zou het totale aantal 110 bedragen, dus duidelijk onder de huidi ge opheffingsporm van 120 die de mi nister hanteert. 'Best heel zuur' De identiteit van de school heeft vol gens Posthumus en Nahon geen enkele rol gespeeld. "Onze signatuur heeft ons geen parten gespeeld, integendeel. Het etiket is voor veel ouders ook een waar borg. Maar het is natuurlijk wel een af spiegeling van een maatschappelijke ontwikkeling die je moet accepteren," aldus Posthumus. Hij noemt het overi gens "best heel zuur" dat er na ruim 65 jaar een einde komt aan het katholiek voortgezet onderwijs in Soest, dat een "rijk verleden" heeft. De Alfrink-mavo trok in 1978 in het nieuwe, moderne schoolgebouw aan de Di Lassostraat in Overhees. In de afgelopen jaren is wel volop gekeken naar overlevingskansen. Die werden o.a. gezocht in een mogelij ke fusie met de Amersfoortse katholie ke Amerij/Don Bosco-school voor lbo. Een eventuele Soester nevenvestiging, speciaal voorde basisvorming, zou ech ter ook een minimumaantal van 120 leerlingen vergen. Eemland Destijds is ook sprake geweest van een samengaan met de lbo-scholenge- meenschap Eemland in Soest, die dit jaar haar poorten definitief sluit. Voor al het Soester gemeentebestuur zag daarin mogelijkheden om het beroeps onderwijs in Soest te handhaven. "Maar echte gesprekken hebben we niet gevoerd. Het lbo liep al terug en bij een lbo-mavo-combinatie zouden weer andere ouders afhaken," aldus Posthu mus. Ook een fusie met de r.k. scholenge meenschap het Eemland College (vwo/havo) in Amersfoort bood geen perspectieven. De garantie ontbrak dat leerlingen na enkele jaren zouden door stromen naar de Amerfoortse school, in plaats van alsnog naar het Griftland College over te stappen. "De drempel van het Griftland is nu eenmaal veel la ger." Over een fusie met de Mavo Soest (Va leriaanstraat), zoals hier en daar wel ge opperd is, is nimmer onderhandeld, be nadrukken Posthumus en Nahon. "Het zou voor ons geen probleem zijn, maar de andere partij heeft daar niets bij te winnen. De Mavo Soest, zelf het pro- dukt van een fusie tussen de openbare mavo en de Van der Hucht-mavo, vaart bewust een eigen koers en heeft alleen belang bij onze opheffing. De school zit met haar thuiswerk-vrij onderwijs ook weer in de lift. Een mavo plus een ande re mavo voegt ook niets toe aan het on derwijs in Soest." Posthumus en Nahon maken zich geen illusies: "We hebben ons de moeite van onderhandelingen daarover bespaard. Het zou ook niet eervol zijn geweest." 'Lekker in hun vel' Directie en bestuur zullen geen over dreven druk op de ouders uitoefenen om hun kinderen per se op school te houden. "Ze zijn wat ons betreft volko men vrij om de afweging te maken of ze al dan niet blijven. Maar je moet na tuurlijk ook naar de kinderen zélf kij ken," aldus mevrouw Nahon. "Als ze hier lekker in hun vel zitten, waarom zouden ze dan moeten verkassen? Ze gaan hier in het algemeen met veel ple zier naar school." De Kardinaal Alfrink-school heeft in Soest altijd haar kracht gevonden in haar specifieke plaats als katholieke mavo. "Als nu blijkt dat er geen behoef te meer aan is, dan moet je dat gewoon respecteren," aldus Posthumus en Na hon. "Het publiek maakt uiteindelijk uit welke school blijft bestaan..." Mvan BREUKELEN bv m adviseurs in 'Vraag ons om informatie. hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jac ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. by Helioform choen heeft 'n tasvorm en sluit aan op het mo- j van dit voor- »t Helioform is 't taan en lopen. by Helioform De speciaal ontworm,, collectie sandalen voorzien van een 'natu ral design' voelbed Ga garandeerd 'n verade mlng voor leder, dievmi staat of loopt. FOTO VIDEO AUDIO WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 SOEST Stadhouderslaan J vaste kastenwand, 2e en 3e slaapkamer. Badkamer met lig bad, wastafelcombinatie, 2e toilet en balkon. Vaste trap naar de zolder met 2 slaapkamers, beide met vaste wastafel, aparte bergruimte. Daarbij is er ook nog een bergvliering. Deze wo ning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 386.000,- garage op een perceel aan de Beatrix- laan (kavel 2), (wijziging verleende 'bouwvergunning nr. 89228), sectie K, nrs. 1422 en 2749 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het uitbreiden van een woonhuis, Dorresteinweg 4 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het vergroten van een bedrijfsruimte, het bouwen van een inpandige garage en het plaatsen van een afdak. Bos straat 2 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het bouwen van een woonhuis met garage op een perceel aan de Winter koning (kavel 3), sectie G, nr. 9112 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 25 april 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek an de Albert Cuyplaan (en voor d. e. en f. bij de dependance Publieksza- ken, Dorpsplein, Soesterberg) tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoeken van: A. Hydrotest B.V., Merelweg 3, voor het uitbreiden/wijzigen van de op slag en magazijn voor onderdelen, werkplaats voor hydraulische appa raten op het perceel Merelweg 3; B. AJ. Botter, Wieksloterweg o.z. 109, voor het oprichten van paar- destallen/paardehouderij op het perceel Wieklsoterweg o.z. 109. C. A.M.C. van Homoet, Soesterberg- sestraat 6a, voor het uitbreiden/wij zigen van de reparatie-inrichting van motorrijwielen op het perceel Soesterbergsestraat 6a; D. Bouwmaatschappij W. Uyland B.V., Schoutenkampweg 353 voor het oprichten en in werking hebben van ondergrondse tanks op het per ceel Postweg 57, Soesterberg; E. Habasit Netherlands B.V., Amers- foortsestraat 68 c voor het oprich ten van een werkplaats voor confec tionering van kunststof transport banden op het perceel Amersfoort- sestraat 68c, Soesterberg; F. Gebr. Tammer B.V., Amersfoort- sestraat 7, Soesterberg voor het op richten van een transport/contai- nerbedrijf zand- en grindhandel op het perceel Amersfoortsestraat 7, Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vór 9 mei 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede inde biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren, ter inzage de beschik king op het verzoek van: Mevrouw KJ. Wijnkamp, Colenso 64, voor het oprichten van een grill- bar-lunchroom op het perceel Laan straat 1. Beroep tegen deze schikking kan wor den ingedend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enig ander belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder be zwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 oenmode tt 23 Baarn Dinsdag 23 april, 19.30 uur: Ruimtelijke Ordening, Bedrijven, Voorlichting en Kunst Agenda o.a.: voorstel inzake het wijzi gen van het volumebesluit 1991 t.b.v. de stads- en dorpsvernieuwingsactivitei ten; startnotitie Soestduinen en nota verwerking inspraakresultaten; bouw plan Birkstraat 118b; stand van zaken planningskalender. Woensdag 24 april, 19.30 uur: Welzijn Volksgezondheid en Wolkshuisvesting Agenda o.a.: voorstel raambesluit inza ke toekennen geldelijke steun aan Wo ningbouwvereniging Soest voor 38 wo ningen in de sociale huursector; voor stel raambesluit inzake toekennen gel delijke steun aan Woningbouwvereni- gingfSoest voor 18 appartementen in de sociale huursector; algemene bespre king: beleidsplan Stichting Welzijns werk Soest; concept-antwoord aan St. Vrienden van het Vliegdorp inzake toe gankelijkheid dorpshuis Soesterberg; reserve welzijn; voortgang plannings kalender. Donderdag 25 april, 19.30 uur: Financiën, Economische Aangele genheden en Sport Agenda o.a.: stand van zaken planning kalender; voorstel tot het garanderen van een geldlening voor de stichting De Wijkplaats; voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Woningbouw vereniging Soest; voorstel tot verkoop van grond aan de Schans aan N.V. R.N.E.; exploitatie uitvoering banen pool jeugdwerkgarantie; verkoop grond aan v.d. Huchtschool. Woensdag 1 mei, 20.00 uur: Minderheden Agenda o.a.: taak en samenstelling commissie minderheden; subsidie-aan vragen Vrouwencentrum aanvraag Stichting Welzijnswerk Soest verzoek Marokkaans comité aanvraag buurt vereniging De Engh; advies nota "ou derenbeleid in het bibliotheekwerk; ad vies welzijnsplan 1992-1995. Donderdag 2 mei, 19.30 uur: Milieu-aangelegenheden en Onder wijs Agenda o.a.: concept-antwoordbrie ven aan de Stichting Vrienden van het Soester Natuurbad inzake openstelling van het bad; voorstel ex art. 54 WBO inhoudende dat met het huidige aantal openbare scholen voldoende wordt vóórzien in de behoefte aan openbaar onderwijs in de gemeente; voorstel be schikbaar stellen krediet voor de ver bindingsweg Kampweg/Richelleweg; voorstel tot ondertekening van het Kli- maatverbond; beschikbaar stellen kre diet voor de gedeeltelijke reconstructie in de Kamerlingh Onneslaan en de kruising K. Onneslaan/Kampweg; no titie inzake vervoerregio Eemland. De vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein 1. Dè geplande vergadering van de com missie Algemene Bestuurszaken op 29 april gaat niet door! Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van cc» commissievergadering kunnen sprekers ®het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich- tffig bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzit ter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en bondig aan decommissie kenbaar te maken. De spreek tijd is beperkt tot 5 minuten per persoon én duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In[ het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan met de stukken van de commissie in zien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal worden behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. 93459). De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: i het uitbreiden van eën school (Van I Arkel Instituut), Hellingweg 1 (arti- kei 19 van de Wet op de Ruimtelijke 1 Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het uitbreiden van de sauna/fitness- I centrum, Amersfoortsestraat 105a I (artikel 19 van de Wet op de Ruimte- lijke Ordening); het geheel vernieuwen van en paar- destal op een perceel aan de Birk straat, sectie C, nr. 4016 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning); het bouwen van een woonhu's met NIEUWBOUW SOEST Waldeck Pyrmontlaan Aan de Waldeck Pyrmomlaan is een bouwplan ontwikkeld voor vier halfvrijstaande villa's. Deze stijlvolle villa's zijn voorzien van een ruime carport, grote garage en luxe afwerking. Per celen grond ca. 375 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kei derkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers,'badkamer met mogelijkheid voor een ligbad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer. De villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio januari 1992. Koopsom vanaf f 423.000,- v.o.n. SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met garage en grote tuin, ca. 470 m2. Ind.: L-vorm. woonkamer, hal, keuken, toilet en kelder kast. Verd.: 3 ruime slaapkamers en douchecel. Zolder met vaste trap en kamer. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 265.000,- SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca. 330 m2 grond. Ind.: hal, ruime woonkamer, moderne eetkeuken, kelder kast en toilet. Verd.: luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers en bergzolder. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 239.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vli- zotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- NIEUWBOUW SOEST Insingerstraat Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelsgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kelderkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor eenligbad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, an kerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang medio au gustus 1991. Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. De 38 huurwoningen die het bouwbe drijf v.d. Grift de komende tijd in het plan Klein Engendaal gaat bouwen krij gen een huurprijs vanaf 630 gulden. Dit in tegenstelling tot eerdere berichten waarbij een huurprijs van 660 gulden werd genoemd. Het worden twee typen woningen. Informatie hierover geeft de Woningbouwvereniging Soest. Soest heeft al eens de aandacht op zich gevestigd met een grasmaaier- affaire, die meer een artistieke rel was. Een 55-jarige bewoner van de Prins Hendriklaan maakte vorige week ook zoiets mee, maar dan in criminele zin. Hij kreeg een scha renslijper aan de deur, die niet alleen de messen van zijn grasmaaier zou scherpen, maar ook de as van de elektromotor van het apparaat be loofde te vervangen door een nieu we. De eigenaar ging daarmee akkoord. De scharenslijper eiste na gedane ar beid weliswaar een bedrag van f 162,50, maar de Soester vond 100 piek al mooi genoeg. De ambachts man incasseerde dat geld en ver dween uit het zicht. Bij nadere be schouwing bleek de Soester toch ge fopt: de as van het apparaat bleek in het geheel niet te zijn vervangen, re den waarom hij bij de politie aangifte deed wegens oplichting. Radio Soest heeft van Burgemeester en Wethouders toestemming gekregen om op donderdag 9 mei een heteluchtbal lon op te laten. Afhankelijk van de win drichting wordt de ballon opgelaten vanaf Kerkpad 99 ZZ of vanaf het oude evenemententerrein aan de Konings weg. BAARN G. Doulaan 4-Kamer appartement met berging op de 1e etage. Ind.; hal, toilet, ruime woonkamer, moderne keuken met afzuigkap en gaskookplaat. Douchecel en 3 slaapkamers. Gevraagde koopsom f 105.000,- RENAULT ge e f t JE LEVEN kleur van Deiensie en Volkshuisvesting, soverlast in het gebied. Ruimtelijke Ordening en Milieube- Het verzoek om een MER sluit overi- heer. Het college pleit ervoor voor het gens aan bij een kamermotie uit 1985, gehele gebied Amersfoort een Milieu- die een evaluatiestudie verlangde van Effect-Rapportage (MER) uit te voe- een opeenhoping van geluidsbelasting ren. De uitkomsten daarvan moeten voor het gehele gebied Amersfoort, volgens GS beslissend zijn voor het al of Deze motie is tot op heden niet uitge- niet handhaven van de Leusderheide voerd. als compagnie-oereiuerrein en voor de De Defensienota gaat tenslotte volgens positie van de vliegbasis Soesterberg. GS voorbij aan het feit dat de Leusder - Ook Provinciale Staten van Utrecht heide volgens het Natuurbeleidsplan hebben eind vorig jaar regering en par- van het rijk behoort tot de ecologische lement uitdrukkelijk verzocht bij de be- hoofdstructuur van ons land. Ook de sluitvorming over de Defensienota re- Vierde Nota Ruimtelijke Ordening Ex- kening te houden met de natuur- en re- tra VINEX) hecht veel waarde aan de creatiewaarden, de grote bevolkings- Leusderheide als onderdeel van de dichtheid en de cumulatie van geluid- Utrechtse Heuvelrug. De Defensienota die de regering aan de Tweede Kamer heeft aangeboden verandert weinig of niets aan de huidi ge problemen die voortvloeien uit de intensieve militaire aanwezigheid in de dichtbevolkte en verstedelijkte re gio Amersfoort. Het gaat vooral om grote geluidsoverlast. Die wordt ver oorzaakt door het oefenterrein Leus derheide, de tankbewegingen, de schietbanen, de tankwerkplaats en het vliegveld Soesterberg. De provincie is teleurgesteld dat de minister van De fensie met die geluidsoverlast in zijn nota geen rekening heeft gehouden. Dat schrijven Gedeputeerde Staten van Utrecht in een brief aan de ministers In verband met de Oranjeloop, geldt dinsdag 30 april - Koninginnedag - tus sen 10.30 en 12.30 uur een tijdelijke verkeersmaatregel. De Ericaweg, de Plasweg tussen Ericaweg en Bonifa- ciusstraat, de Oude Utrechtseweg tus sen Willibrordusstraat en Braamweg, de Braamweg tussen Oude Utrechtse- weg en Ericaweg, de Meidoornweg en de Bonifaciusstraat tussen de Willibror dusstraat en Braamweg zijn afgesloten voor verkeer in beide richtingen. Raad van State, postbus 20019, 25200 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. - Informaties: INFO-CENTRUM. RAADHUISPLEIN 1. i Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten. I _tel. 93665 (24-uurs-service). Heuwerhoekplein 1 'el- (02155) 18850 *- --"Mf|

Soester Courant | 1991 | | pagina 5