AIS V GEWEND BENT AAN ONZE LAGE PRIJZENI, KOMT U NU VOOR EEN MOOIE VERRASSING TE STAAN." klaars roene zone 1.299.- S Hulleman opfiek Soester scholen met afval in de weer V KEYB0ARD[Ëwr Sony camera Philips KTV JVC Sony midiset srhuizeninde ers-Huizenkrant. iag die krant! JVC Mezzo Compact 13,5cm Voor alle zekerheid! ALS JE 'T OPTELT BEN JE BIJ PLUS VEEL BETER UIT. Dag van de Aarde' start landelijke milieucampagne Duinkikkers vrezen warm water Gemeente houdt Aqua Indoor aan afgesproken zwembadtemperatuur 'Bedrijf hoort thuis op industrieterrein' Verzet tegen extra verdieping op bedrijfspand Plasweg Nieuwe brochures in INFO-centrum Markt volgende week op woensdag ESPRT Bij: B.V. ril tegen vergoeding op maandag, dinsdaa P orgen mijn zoon van 6 jaar vanaf 08.00 uur n 108.45 uur naar de Van der Huchtschool in n "w en en om 15.15 uur weer ophalen tot sdag tot 13.00. Telefoon O2155 - 2 Uyr WOENSDAG 24 APRIL 1991 SOESTER COURANT PAGINA 7 RUIMTE, sl.kmr., nr., keuken, douche/ uur tot max. f 750,-, 02155-10790. IVERSEN IOTORVERZEKERING imputer berekent vrij de goedkoopste pre- OIJ VERZEKERIN- iukenlaan 70, Soest, 15-16122. schoolwerk en schon?n 'hei Verloren goud^TSiJ^- diamant. Bericht telew 9 02155-pnaAO ';'0t°°n 02155-22948. VinS? beloond. WOfdl pianoles. Met muziek mans! Bel Peter Loet e® 27330. Ossendam 40 n en ruim halfvrijstaand woonhuis met s, garage en zonnige tuin. De fraaie moder- ken met inbouwapparatuur (1986), c.v.-ke- fit turbo 1986), spouw- en dakisolatie, dub- jglazing en de gerieflijke ruimten in hét huis een eerste indruk van het comfort en de an onderhoud. 3: b.g.: living met erker en open haard, eet- grote keuken, toilet én hal. 1e Verdieping' slaapkamers, badkamer, separaat toilet 'loop. 2e Verdieping: vaste trap naar zolder )te slaapkamer en dakkapel alsmede berg ruimte. Locatie: station, winkels en uitzon- nooi natuurgebied in de directe nabijheid 00,- amweg 49 taande villa met veel ruimte en perfecte 1 onderhoud in Soest-Zuid op vrijwel •p-afstand van de Soester Duinen, het I.S. station en een gezellig winkelcen- B.g.: royale L-vormige living met ppen.- xe keuken met inbouwapparatuur, toilet 3 Verd.: 3 grote slaapkamers, badkamer, toilet en overloop. 2e Verd.: riante slaap- 't dakkapel en veel extra bergruimte, irekend met c.v.-gas, spouw,- en dakiso- eeltelijk dubbele beglazing, grote vrij- jarage en aangelegde achtertuin. Grond- ruim 300 m2. 5TMEOI TELETEKST Complete basiscamera bet bele *ype 25 GR 572] Grenzeloos kijk- ,u'sterplezier Met vele automatische ^aliteifsprodukf (uncties Ifs perfect, U's aSony van Philips Adviesprijs 1.895, Inclusief gratis service-certifcaai wpe XOD 105 Schitterende nieuwe midiset van dtt Topmerk. Geen probl ^e2e v^lzijdige van de uitvinders van het VHS-sysfeerri inclusief 9'^-.certificaat inclusief gratis service- certificaat In Soest heeft alleen Schoemaker eigen vakmensen die in ei gen technische dienst video's én camera's én stereo én kleuren TV én magnetron én wasautomaten repa reren Dat is pas zekerheid sweg 11 'ofJ1?6 ^i,,a (1985) in fraaie villawijk op •e^e nonderden meters van een prachtig 3d met stuifzanden en uitgestrekte bos- garage met complete zolder en aange- •rtuin met vijverpartij en uitstekende Grote garage met complete zolder en achtertuin met vijverpartijen, uitste- gging. Indeling: L-vormige woonkamer en P|avuizenvloer (gehele begane genpohl keuken compleet met inbouw- bijkeuken, toilet, garderobe en hal. 1e ne slaapkamers, luxe badkamer met rV,n?te en seParaat 2e toilet. 2e zolderkamer met Velux dakraam. He- armin9; optimale isolatievoorzieningen staat. Grondoppervlak 310 m2. Ongelofelijke miniset van de uitvinders. Nu in Nederland bij Uw Plus vakspecialist: de nieuwste vinding van JVC, de "Mezzo Compact". Complete miniset met o.a. digitale tuner met clockfunctie en sleeptimer, auto-reverse casseltedeck en "Top-loading" CD speler. Volledi kan er maar één afstand bedienbaar, inclusief perfecte luidsprekers. Uiteindelijk leinstezijn... JVC. Nu 1 Inclusief gratis service-certificaat. "Als u elektro-apparatuur gaaf kopen, bent u bij ons aan het juiste adres. Omdat u dan zeker weet dat u voor de beste kwaliteit nooit teveel betaalt. Maar ook al bent u gewend aan die lage prijzen, u komt nu toch voor een geweldige verrassing te staan. We hebben namelijk een paar aanbiedingen uit onze hoed getoverd... ongelofelijk gewoon, wat een lage prijzen! En toch inclusief alle service die u van ons gewend bent, dus: uitsluitend de grote merken gratis thuisbezorgen desgewenst gratis aansluiten op bestaande mogelijkheden u kunt gespreid betalen u krijgt vakkundig advies een eigen technische dienst Hoe dat allemaal kan? We zijn aangesloten bij een groep van 2200 Europes winkels. Met z'n allen kunnen we scherp inkopen. En met z'n allen zetten we ons volledig in voor de best mogelijke service. Zo ziet u maar: als je 't optelt ben je bij Plus veel beter uit." scliocmsikci VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 17253 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344' ELEKTRO SPECIALISTEN Afgelopen maandag was het 'De Dag van de Aarde'. Over de hele wereld werd op deze dag Earthday gevierd. Vele milieucampagnes gingen van Start, die op Wereld Milieudag, 5 juni, zullen worden afgesloten. In Soest werd het startsein voor de campagne gegeven op de basisschool 'De Postil jon' in Soesterberg. De leerlingen gaan de komende tijd met afval aan de slag en kregen een prachtige leskist én een vuilniszak met echt afval overhandigd. Eeskisten zijn duur. De afvalkist, die door de afdeling milieu van de gemeen te is samengesteld, kost 250 gulden, geze actie werd betaald door de Rotary laarn Soest. De leden vinden het be- ingrijk dat kinderen, die immers de Bekomst zijn, milieubewust bezig zijn. Namens de Rotary kwamen de heren Hofkes en Van Beijnum de leskist aan leerlingen overhandigen. Linda prouwer van groep 7 en Kristian Jetten van groep 8 viel de eer te beurt de kist ©fficieel in ontvangst te nemen van de Belangrijke heren. <De kist zit vol afval en lesmateriaal over 'afval. Naast een videoband over afval jn een boekje 'Blikkie's avonturen' voor ie kleuters, zit er onder meer een zak :ompost in, plastic bekers (slecht!) en ander afval en een mixer om oud ge weekt papier mee te verpulveren. Van de pulp kan dan weer nieuw papier wor den gemaakt. Bij de leskist wordt een vuilniszak geleverd, vol afval. "Wel ge selecteerd hoor," vertelt Dick Neute boom van de gemeentelijke Kwekerij. Er zit geen natte troep in, maar het is verderwel echt afval..." r Vijf scholen in Soest Het is de bedoeling dat de kinderen met het afval aan de slag gaan. Wat is er on nodig weggegooid, wat kan van elkaar worden gescheiden, wat kan worden hergebruikt etc. De leskist zal rouleren over vijf scholen. 'De Postiljon' in Soes terberg is de eerste. De andere deelne mende scholen zijn 'De Achtbaan', die een langlopend milieuproject zal afron den, 'De Sav. Lohmanschool', die met een lijst milieumaatregelen aan de slag gaat, 'De Carolusschool', die zich op een energieproject stort en 'De Bron', waar de leerlingen een milieuhuishoud- plan opstellen. De leerlingen van 'de Postiljon'kregen als eersten het afvalpakket uit handen van de heren van de Rotary Baarn- Soest. De leerlingen hebben een leuke stok achter de deur. Niet alleen is de jeugd ervan overtuigd dat er iets aan het mi lieu gedaan moet worden, wie het beste werkt kan bovendien een belangrijke milieuprijs in de wacht slepen. Op 5 juni zal de 'Batterijbokaal' worden uitge-, reikt aan de school met het meest suc cesvolle project. Deze gemeentelijke milieuprijs voor scholen wordt alweer voor de derde keer uitgereikt. De gemeente Soest zal Aqua Indoor, de exploitant van het nieuwe zwembad aan de Dahveg, houden aan de afspra ken over de watertemperatuur. Vol gens het contract moet Aqua Indoor ervoor zorgen dat het water in het wed strijdbassin op zondag niet hoger is dan 27 graden, terwijl het op zaterdag 30 graden moet zijn. De kwestie is onlangs aangekaart door de Duinkikkers, de Soester waterpolo club, die voor haar wedstrijden straks gebruik gaat maken van het nieuwe bad. De Duinkikkers maken zich zor gen, want als zij 's zondags te water moeten zou het weieens kunnen zijn dat het water nog niet tot de daarvoor ge wenste temperatuur (27 graden) is af gekoeld. Op zaterdag wordt het bad na melijk beschikbaar gesteld voor de ge handicapte zwemmers van het Ben- tinckfonds, en die moeten zwemmen in water van 30 graden. Op zichzelf lijkt dat een klein probleem, maar inmiddels lijkt vast te staan dat de. temperatuurdaling langs natuurlijke weg in een etmaal niet voldoende is. Het duurt wel een etmaal voordat er sprake is van een afkoeling met 1 1,5 graad. Het probleem kan technisch wel worden opgelost door terugspoelen en verversen, maar dat is niet alleen duur, maar ook uit het oogpunt van het milieu niet echt wenselijk. De praktijk moet overigens nog uitwij zen hoe het temperatuursverloop in het bad zich zal ontwikkelen, vinden B. W. Ze hebben Aqua Indoor wel laten weten dat het zich moet houden aan de afspraken. Verbindingsweg. B. W. zullen de raad voorstellen een krediet van 560.500 gulden te voteren voor het gmeentelijke aandeel in de aanleg van de verbindingsweg Kampweg-Richel- leweg in Soesterberg. Bovendien wordt een extra krediet gevraagd voor de aan leg van een fietspad naast de Richelle- weg, naar de carpoolplaats die daar door Rijkswaterstaat zal worden inge- Omwonenden hebben bij het College van B. W. vorige week een bezwaar- schift ingediend tegen de uitbreidings plannen - een extra verdieping - van een bedrijfspand aan de Plasweg. Ze vrezen dat daardoor hun woongenot wordt aangetast en willen dat B. W. snel stappen onderneemt om dat te voorkomen. Aan de Plasweg 25 is Installatie Service gevestigd. De omwonenden hebben vernomen dat het pand, als gevolg van de sterke groei van de werkzaamheden, wordt uitgebreid door er een verdieping op te zetten. Zij zijn bang dat er daar door nog meer overlast zal ontstaan en maken daarom bezwaar tegen de bouw vergunning en een herziening of verlen ging van-de hinderwetvergunning. Vol gens de bezwaarden zijn ze daarvan trouwens oök niet op de hoogte gesteld. De extra verdieping tast volgens de om wonenden niet alleen hun privacy ern stig aan, maar zorgt er ook voor dat ze voortaan uitzicht hebben op een be drijfspand in plaats van "het voor deze woonwijk gebruikelijke groen". Ook de zon- en lichtinval bij de aangrenzende percelen zouden worden verminderd. Bovendien vrezen de bewoners voor nog meer verkeersoverlast en parkeer problemen dan er al zijn, en een verdere toename van het lawaai door werk zaamheden die zich ook nu niet altijd beperken tot de gebruikelijke werktij den. Er wordt volgens het bezwaar schrift frequent aan- en afgereden door jvrachtwagens en de goederen die ge los sen veroorzaken ook geluidsoverlast. De bewoners vinden het vreemd dat een bedrijf, dat gelegen is in een woon wijk en bovendien voorkomt op de lijst van te saneren ondernemingen, een bouwvergunning voor uitbreiding zou kunnen krijgen. "Wij menen dan ook dat een zo sterk uitbreidend bedrijf niet langer past in een rustige en natuurlij ke/natuurrijke woonwijk, maar thuis hoort op het industrieterrein." Omdat de bezwaarden ter ore is geko men dat de bouwwerkzaamheden al op korte termijn zullen beginnen verwach ten ze van het College dat het snel de nodige stappen onderneemt om aan de ze onaanvaardbare situatie een eind te maken. -»■ r- richt. Dat pas is geprojecteerd over ter rein dat eigendom is.van Defensie. Eén-gleuf-methode. Het College heeft laten uitzoeken of het inderdaad mogelijk is de aanleg van de CAl-kabel in de "onrendabele gebieden" (waartoe onlangs werd besloten) te laten samen vallen met de aanleg van de riolering. Dat zou dan moeten gebeuren volgens de "één-gleuf-methode", zoals burge meester De Widt het vorige week om schreef. Dat blijkt, na overleg met het RNE, nogal tegen te vallen. Alleen het gebied Pijnenburg/de Zoom en de Pe ter van den Breemerweg zouden voor deze twee-vliegen-in-één-klap-aanpak in aanmerking kunnen komen. Dat zou een besparing opleveren van 12.000 gulden. Daar tegenover staat dat'er geen dekking is voor de extra jaarlasten van 85.000 gulden, die ermee gemoeid zijn als de voor 1995 pas geplande riool-aanleg (705.000 gulden) vier jaar naar voren wordt gehaald. De CAI-ka- bel staat immers voor dit jaar op het programma. Omdat slechts twee van de 14 onrendabele gebieden op deze ma nier geholpen kunnen worden ziet het College er dan ook weinig in. Boven dien is het nog maar de vraag of de ge combineerde aanleg van CAI en riool wel zo voordelig is, gezien de kwets baarheid van het systeem. Sportstichting. Op donderdag 23 mei vindt om 20.00 uur een deelnemersver gadering plaats van de Sportstichting. Aan de orde is dan het voorstel om de stichting op te heffen, ten behoeve van de nieuw op te richten vereniging Sport raad. Het College heeft dat, als tijdelijk bestuur van de Sportstichting, besloten. Joanneskerk. Nu de "uitkoop" van de Joanneskerk uit het cultureel cen trum C-drie definitief van de baan is, beschikt de gemeente Soest opeens over een extraatje van 42.000 gulden, dat daarvoor was gereserveerd. Dit zgn. "koppelbudget" was oorspronkelijk be doeld voor de uitkoop en een oplossing van de personeelsproblemen bij C-drie, maar het College vindt niet dat het geld nu zomaar mag worden gebruikt voor personeelsuitbreiding bij het centrum. Dat is immers "nieuw beleid", en dus komt de bestemming van het geld pas aan dé orde bij de begroting 1992, in het komende najaar. Geen proces. Het College heeft be sloten tot een schikking te komen met Aijen Faay, de vredesdemonstrant die enkele jaren geleden bij Soesterberg werd aangehouden omdat zijn fietsbel niet in orde was. Faay had wegens im materiële schade als gevolg van het po- litie-optreden een bedrag van 1000 gul den geëist. Aanvankelijk wilde het Col lege, na overleg met de commissie ABZ, het wel op een proces laten aan komen, "omdat het juridisch wel een in teressante zaak leek te worden," aldus burgemeester De Widt. Op advies van de verzekeringsmaatschappij (die 500 gulden moet betalen; Soest draagt de andere 500guldenJ als éigen risico) wordt echter toch een schikking gepre fereerd. Faay was door de Nationale Ombudsman in het gelijk gesteld. Op zichzelf zou dat echter niet automatisch tot betalen behoeven te leiden, aldus de burgemeester. Natuurbad. De vereniging "Vrien den Soester Natuurbad", die bij College en raad heeft aangedrongen op open stelling van het bad tijdens de komende zomermaanden, is uitgenodigd voor de reguliere vergadering van de raadscom missie Milieu/Recreatie op woensdag 2 mei. Haar brief komt dan aan de orde. De commissie voelde er uiteindelijk niets voor er een extra vergadering aan te wijden. In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum zijn weer 2 nieuwe brochures aan gekomen. Het zijn "Gemeentegarantie voor eigen woning' en 'Appartementen kopen'. In verband met Hemelvaartsdag, don derdag 9 mei, zal de weekmarkt een dag vervroegd worden. Woensdag 8 mei kan men dan tusjsen 9.00 en 13.00 uur op de markt aan de Weegbreestraat te recht. i E T W E a SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG, GROTHESTRAAT 8 - 3761 CM S0ESTDIJK -TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags de gehele dag gesloten

Soester Courant | 1991 | | pagina 7