MARK' KRIN< STRAAT] De liefste EDDEN s 3KEIRATIQU] 1 COPY CORNER O E S T E R B E R G Sfeervolle kadowinkels VOORDEEL ïmeente zwaait archivaris Haanstra uit WEEN Studio Karla Karwoczik pagina slavenband 14 krt rnier en veiligheids- losed for ever 14 krt eiligheidssluiting Gazelle maakt moeders blij! Verdwenen Soest hervonden tsen Z.J. VAN HOMOET >E BRUIN TT-SOEST 0 SOEST Het mooiste kado voor moeder: een heerlijk verwen(k)uurtje. nstituut voor gezichts- en lichaamsverzorging ïurg. Grothestraat 25 - Telefoon 02155 - 2 04 88 openingsaanbieding ileet slaapklaar waterbed •dik9S8lemem(Kemakeur> Bromfietster gewond 'Inbreker' blijkt vriend Praten met B. en W. voor Smitsveen en Klaarwater Verdwenen Soest hervonden Inbraakschade f 10.000 aan Vosseveldlaan Moederdaggeschenken? Te veel om op te noemen. Sterk in tijdloos rietwerk. Tot ziens in onze Bussum Kapelstraat 8 v. Weedestraat 46 Aardewerk Gastouderprojekt zoekt gastouders! Voorlichtingsavond KvK over BV Soesterberg-kom Soester boer laat zieke koe barsten Gemeenteraad vergadert f t WOENSDAG 8 MEI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 ÏELNAME KOST EEN STUIVER. zwicht) gr. normaal 650,- NU 460,- gr. normaal 850,- NU 598,- aal 525,- NU 398,- DIAMANTAIRS-JUWELIER laarn. Telefoon 02154-15937 1145, Soest. Tel. 02155-20670 De gemeenle Soest heeft vorige week tijdens een informele bijeenkomst in de kantine van het raadhuis afscheid genomen van haar archivaris, de heer J. Haanstra. "Een kleine zelfstandige met een allemachtig grote papierwin kel," zo kenschetste gemeentesecreta ris W. de Kam de heer Haanstra, die na bijna 40 jaar in overheidsdienst met vut is gegaan. De Kam complimenteerde de archivaris voor zijn lange staat van dienst, waarin hij ook als enige getuige was geweest van de ambtelijke onmacht om iets aan OjBiapierwinkel in het oude gemeente- huis te veranderen. Vandaar dat Haan- strazich bijzonder had verheugd op de meuwbouu' van het gemeentehuis. "Dat wil ik meemaken," had hij gezegd. ^Br'oud-statisch archief' kon worden yicht in een fraaie nieuwe ruimte, istra had volgens de gemeentese- tris een scherp oog voor waardevol- ingen, en vooral voor historische sken die hij ooit min of min clandes- ;n van de archivaris had geleénd, maar ook voor nieuwe zaken als de compu ter. Namens alle collega's bedankte De Kam hem voor zijn inzet-tot-op-het- laatst en sprak hij de verwachting uit dat de gemeente en de historische vereni ging nog weieens gebruik zouden ma ken van zijn kennis. De personeelsvereniging dankt aan Haanstra de organisatie van een flink aantal autopuzzelritten, wat volgens De Kam tegenwoordig vast niet meer zou kunnen: "B. W. hébben iets tegen au to's..." Voor het puzzelen zonder auto bood hij hem een geschenk aan, dat wellicht ook nog van pas zou kunnen komen bij het schrijven van een boek over de historie van Soest. Namens de personeelsvereniging sprak Aad Demage een kort afscheidswoord, gevolgd door een speech van de heer Hoynk, oud-medewerker van de ge meente, die anekdotes uit het verleden ophaalde. De heer Haanstra zelf wierp in een tamelijk uitvoerige toespraak ("buiten m'n vak ben ik kort van stof, maar daarbinnen...") enkele blikken Gemeentesecretaris W. de Kam wenst de heer en mevrouw Haanstra geluk. Foto: Goos van der Wilt. achterom. Begonnen als leerling-amb tenaar op de afdeling registratuur was hij langzaam maar zeker opgeklommen tot de mnctie van archivaris, gevormd in het vak door zijn oude chef en vriend Kolthof, aan wie hij uitstekende herin neringen bewaarde. Met ironie stelde hij o.a. vast dat hij in de jaren zestig als enige al met automa tisering was bezig geweest, terwijl hij de laatste jaren zo'n beetje de enige was die binnen de gemeente géén computer had. "Dat is wel... grappig," aldus de ar chivaris, die verder liet weten zeer veel voldoening in zijn werk te hebben ge vonden. "De functie van archiefbeheer der was de kroon op mijn werk, al ben ik geen echte historicus." Hij besloot de "langste speech die hij ooit had gehou den" met een persoonlijk dankwoord, waarna de collega's nog persoonlijk af scheid van hem namen. Bescheiden als ze is. Moeder had toch alles al? Maar Moederdag blijft een dag om te verrassen. Met een zinvol geschenk, waar ze jaren lang plezier van heeft. Een echte Gazelle dus! Dat voetbalelftal, vorige week, dat was nel opgelost: woensdagmiddag al wis ten we precies wie iedereen was en wan- jeer de foto was genomen. Om met dat Êtste te beginnen: het was in 1923, fort nadat de voetbalvereniging Soest ras opgericht. Er werd gespeeld op een .1 aan wat toen de Schoolstraat was de 3e klasse van de provinciale bond. "jas een paar jaar later verhuisde de club fiar het terrein achter De Schouw, een Bfé aan de Birkstraat, waar nu het ^leescentrum is. We weten dit allemaal ndat het in het jubileumboek van SEC [1923-1978) staat en iemand de moeite nam ons een fotokopie van een pagina te sturen. Waarvoor onze welgemeende dank! Wie waren nu de mannen? Het waren, van links naar rechts: Toon Roest, Bas Vermeulen, Willem Heinhuis, Krijn Veenendaal, Breier, Piet Koppen, Wil lem Veenendaal, Lubbert Bakker, Jo de Rijk, Hannes de Bree, Piet Heinhuis, Gijs Hardeman, Adriaan van Dam, Bart Hilhorst, Willem van de Hoek en trainer Manus van Diermen. Of er nog iemand van dit team in leven is? We kunnen het u helaas niet vertellen, maar het is zeker niet uitgesloten. Helpt voet bal niet de gezondheid te bevorderen? Soest - Tel. 02155 - 16555 Roesterberg - Tel. 03463 - 51564 urn Hartje Zuid) Soest Tel. 12857 ijden op Vredestein banden. \N IMPORTEUR e natuurlijke lor iedereen ande uit: bedbak alle maten jestabiliseerd ken ïzorgd en geïnstalleerd ïweg 285 - Vinkeveen 5on 02972 - 28 98 iginnelaan 21 - Soest >on 02155-217 38 Snoeptent Foekenlaan afgebrand >e bekende snoeptent bij de picknick- plaats in de Lange Duinen (bij de par- eerplaats aan de Foekenlaan) is in de roege ochtenduren van maandag j.l. fgebrand. Toen politie en brandweer ter plaatse kwamen restte er weinig heer dan wat smeulende resten. D.e irandweer beperkte zich dan ook tot wal nablussen. Over de oorzaak van.de >rand kon de politie nog geen medede- ngen doen. Elgendomweg 80 - So«Jt - TeL 10647 Een 21-jarige bromfietster uit Soest is maandagmiddag licht gewond geraakt bij en aanrijding op de hoek Nieuw- straat-Korte Hartweg. Ze werd aange reden door een auto, bestuurd door een 33-jarige Soester. Bij de botsing viel het meisje, maar haar brommer schoot de weg over en knalde tegen een gepar keerde auto van een inwoner van Hui zen. De bromfietster werd voor onder zoek naar Zonnegloren gebracht. Ze bleek slechts enkele kneuzingen te heb ben opgelopen en kon na behandeling naar huis. Schuur en motorfiets uitgebrand De brandweer moest maandagavond in actie komen aan het Luytenaarpad, waar een uitslaande braqd was gemeld. Ter plaatse bleek een houten schuur in brand te staan. Een motorfiets, die daarin geparkeerd stond, ging eveneens in vlammen op. De brand ontstond toen de 31-jarige eigenaar de motorfiets startte. Die vloog in brand, waarna het vuur snel om zich heen greep. Hij slaag de er wel in twee andere motorfietsen nog op tijd uit de vlammenzee te red den. Auto ongekeurd en onverzekerd Op de Bosstraat hield de politie in het weekeinde een 41-jarige Baarnaar staande, die bij controle in een auto bleek te rijden die noch gekeurd noch verzekerd was. De APK-keuring was verlopen sinds augustus vorig jaar en de verzekering was niet meer betaald sinds mei 1989! De man kreeg een proces verbaal en moest de wagen voorlopig afgeven. Eigendomweg 80 - Soest - Tel. 10647 De politie heeft vorige week een 31- jarige inwoner van Amsterdam aan gehouden op verdenking van een poging tot inbraak in een woning aan het Hazepad. Hij werd daar door omwonenden gesignaleerd terwijl hij bezig was met een hengelstok het slot van de voordeur open te maken. De politie greep hem in de kraag en nam hem mee naar het bureau. De man beweerde wel dat hij zijn vrien din had willen opzoeken, maar de politie kon dat niet voetstoots aan nemen. Later kwam de vrouw zelf naar het bureau, waar ze bevestigde dat de man haar vriend was en dat aan zijn goede trouw niet getwijfeld hoefde te worden. De Amsterdam mer kon opgelucht vertrekken, maar niet dan nadat hij zijn excuses had aangeboden voor zijn vreemde ma nier van binnenkomen. FOTOKOPIEËN FULL-COLOR KOPIEËN HARD- EN SOFTWARE LAPTOPS NOTEBOOKS BUREAUMACHINES FAXEN SCHRIJFMACHINES ALTIJD GRATIS KOFFIE. FINANCIERINGEN NAAR MAAT Postweg 57 3769 BV Soesterberg Tel. 03463 - 5 21 11 Fax 03463 - 5 42 83 SOESTERBERG Woensdag 25 september: In de serie "Praten met B. en W." zal de eerstvolgende bijeenkomst zijn die met de wijken Smitsveen en Klaarwater. De avond wordt gehou den op woensdag 25 september a.s. in "De Open Hof' en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Burgemeester en Wethouders willen door middel van deze praatavonden tot een open gedachtenwisseling ko men over wat er bij de inwoners van de verschillende wijken leeft. Voor nieuwe inwoners van de wijken Smitsveen en Klaarwater kan deze avond een kennismakings- en infor matiebijeenkomst zijn. De puzzel van de twaalf verzetsmensen die in 1983 bijeen waren om uit handen van prins Bernhard het Verzetsherden- kingskruis te ontvangen, is opgelost. We hoefden er maar twee keer drie fo to's voor af te drukken! Op de foto's van 17 april zag u hoe de prins, links beginnend en met de wijzers van de klok mee, het kruis opspeldde bij J.H. (Cobus) van Breukelen, Clara Hausel-Verdoner en Christoffel J. A.M. Tebbens (bij zijn leven bekend als de slager van de Torenstraat). Twee weken later zag u in deze rubriek, in dezelfde volgorde: Otto Rompel- man, die het kruis in ontvangst nam voor zijn vader, Dick O.H. Rompelman (die in het buitenland zat), met als toe kijker Chris Tebbens; Marten Bijlsma, afkomstig uit het Friese verzet, overle den in 1985; en tenslotte Johanna van der Steeg-Westerveld, die bij deze gele genheid twee kruisen uitgereikt kreeg: één postuum voor haar vader, Heymen Westerveld, één voor haarzelf, nadat haar man al eerder het verzetskruis had gekregen. Om u toch een overzicht te geven van de uitreiking, zoals die op 8 augustus 1983 in de Borg gebeurde, plaatsen we van daag de groepsfoto die ons juist ter be schikking is gesteld. U ziet daarop, van links naar rechts: Cobus van Breukelen, Joh. H. Brouwer, Marten Bijlsma, Jac. G. Hausel, Clara Hausel-Verdoner, Derk Nanninga, prins Bernhard, Gerrit Pasman, mevr. E. Odijk-de Wilde, vóórhaar overleden man Cornelis Odijk, Hendrik G. Scholtmeijer, Johanna van der Steeg- Westerveld, Otto Rompelman (voor zijn vader) en Chris Tebbens. Met dank voor de vele medewerking bij het terugvinden van dit waardevolle stukje historie! Bankstel in brand Politie en brandweer werden maandag j.l. gealarmeerd wegens een brandje in een kelderbox aan het Van der Velde- plantsoen. Ter plaatse bleek een bank stel, dat daar al enige tijd was opgesla gen, in brand gestoken te zijn. De brandweer bluste het vuur. Over de da der is niets bekend. Bij de politie werd vorige week aangifte gedaan wegens inbraak in een woning aan de Vosseveldlaan. Volgens de aan gever was daarbij voor f 10.000 schade aangericht aan allerlei goederen. De woning is onlangs verkocht. Volgens de politie betreft het een conflict tussen de oude en de nieuwe eigenaar. Kristal Glas Porselein Soest Aardewerk potten en vazen kado-artikelen Eigendomweg 80 - Soest - Tel. 10647 GASTOUDER PROJEKT-SOEST Ouders die allebei werken hebben op vang voor hun kind nodig. Zij kunnen zich dan aanmelden bij het Gastouder projekt. De vrijwilligers van het projekt proberen iemand te vinden die het kind wil opvangen op de momenten dat de ouders er niet zijn. De opvang vindt plaats in het huis van de gastouder. Het kind brengt zijn dag dus door in een ge zin',' waar de dagelijkse dingen gewoon doorgaan. Het projekt heeft natuurlijk behoefte aan mensen die het leuk vinden op deze manier een kind op te vangen. De gas touders krijgen daarvoor een kleine vergoeding van f 3,50 per uur. Momenteel is het Gastouderprojekt w^er op zoek naar ouders die mee wil len doen. Wie zin heeft om een paar keer per week - men kan zelf vaststellen wanneer - een kind op te vangen, kan voor meer informatie bellen naar Wil- ma Mulder, tel. 14441. t: Veel ondernemers vragen zich af of hun eenmanszaak of firma moet worden voortgezet in de BV-vorm. De winst ontwikkeling geeft daartoe aanleiding. Misschien het afschermen van de be drijfsrisico's, een betere pensioenop bouw of een toekomstige bedrijfsopvol ging. Voor sommigen is de holding constructie interessant. Over de afweging wel of geen BV orga niseert de Kamer van Koophandel op 13 mei a.s. een extra voorlichtingsbij eenkomst. Centraal thema van de avond is: "De BV, een alternatief voor uw onderneming?" De bijeenkomst op 13 mei vormt de af sluiting van een reeks van vier drukbe zochte voorlichtingsavonden, waarin op uiterst praktische wijze het wel en wee van de BV wordt besproken. Me dewerking aan de avond wordt ver leend door Burg De Raad, accoun tants/belastingadviseurs te Amers- foort/Soesterberg, en het kantoor van notaris mr. J.R.D. Deinum, gevestigd te Amersfoort. Gedurende de avond zal ruimschoots gelegenheid zijn om met de deskundigen van gedachten te wisse len. De bijeenkomst vindt plaats in het Con grescentrum "De Eenhoorn", Konin- ging Wilhelminalaan 33, hoek Stations plein te Amersfoort, van 19.30 - 22.30 uur. De kosten voor deelname bedra gen f 75,-- per persoon. Na afloop wordt een uitgebreide documentatieset uitgereikt. Informatie of aanmelding: Kamer van Koophandel, de heer drs. H.G. Kroon, tel. 033 - 612964. Bloeiende planten en \jy;> kamerplanten Eigendomweg 80 - Soest TeL 10647 Grote buit bij inbraak Industrieweg Bij een inbraak in een technisch bedrijf aan de Industrieweg hebben de daders een complete computer, drie telefoons, een telefax-installatie en twee calcula tors buitgemaakt. Ook de brandkast bleek te zijn geforceerd, maar daaruit wordt niets vermist. De inbraak vond plaats in de nacht van vrijdag op zater dag. De daders kwamen het pand bin nen door een ruit van de kantine te bre ken. Ook bij de buren werd een in- braakpögtng ondernomen, maar dié werd kennelijk voortijdig opgegeven. Eigendomweg 80 - Soest Tel. 10647 Vanaf maandag 13 mei wordt begonnen met de 3e fase van de herinrichting Soesterberg-kom. In de voorafgaande week zal met de diverse voorbereiden de werkzaamheden begonnen worden. De eigenlijke werkzaamheden starten in de Plesmanstraat, vanaf de Simon Stevinlaan in de richting van de Fokker straat. Vervolgens wordt de Chr. Huy- genslaan vanaf de Simon Stevinlaan tot de Buys Ballotlaan aangepakt. Tenslot te worden de gedeelten Simon Stevin laan en Buys Ballotlaan die binnen de 3e fase liggen van een nieuwe slijtlaag voorzien. De werkzaamheden omvatten in hoofdzaak het vervangen van de be staande asfaltverharding door een klin kerbestrating. Het aanbrengen van ge stoken parkeerplaatsen en plantsoenen en het aanbrengen van verkeersrem- mende maatregelen. De werkzaamheden zullen ongeveer 15 weken in beslag nemen. Een tekening van de werkzaamheden hangt in het ge meentelijk INFOcentrum en bij de de pendance in het Dorpshuis. De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen een Soes ter veehouder, die een van zijn koeien ernstig verwaarloosd had. De man wordt beschuldigd van dieren kwelling, hetgeen een misdrijf is. De politie zag de koe vorige week in een weiland aan de A.R Hilhorstweg liggen, waar het beest de aandacht trok door zijn vreemde houding. Bij onderzoek bleek de koe een abces te hebben aan een van de voor poten. De eigenaar werd opge spoord en vertelde de politie dat hij geen dierenarts had ingeschakeld, omdat hem dat te duur was. Intussen lag de koe al acht dagen in het wei land. De politie schakelde daarop de in spectiedienst van het ministerie van landbouw in. Een veearts consta teerde vervolgens dat het beestje te ziek was om nog te herstellen. De koe werd afgevoerd naar het slacht huis en daar uit haar lijden verlost. Op donderdag 16 mei is er weer een openbare raadsvergadering, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De agenda luidt: 1. Spreekrecht. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel 91-84: inzake het wijzigen van het volumebesluit 1991 ten be hoeve van de stads- en dorpsvernieuwingsactiviteiten. 5 Voorstel 91-87: tot ondertekening van het klimaatverbond. 6. Voorstel 91-90: betreffende de uitvoeringsorganisatie banenpool/ jeugdgarantiewet. 7. Voorstel 91-13: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanleg van het gemeentelijk deel van de verbin dingsweg Kampweg-Richelleweg. 8. Voorstel 91-39: tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van gedeeltelijke reconstructie van de Kamerlingh On- neslaan en het kruispunt Kamerlingh Onneslaan/ Kampweg. 9. Voorstel 91-37: tot het beschikbaar stellen van een krediet ter vervan ging van de brandstofafgifte-automaat. 10. Voorstel 91-85: tot het nemen van een raambesluit inzake het toeken nen van geldelijke steun aan de woningbouwvereni ging "Soest" voor de bouw van 38 eengezinshuizen in de sociale huursector aan de Winterkoning in het ge bied Klein Engendaal. 11. Voorstel 91-86: tot het nemen van een raambesluit inzake het toeken nen van geldelijke steun aan de woningbouwvereni ging "Soest" voor de bouw van 18 appartementen in de sociale huursector op de lokatie van het voormalige raadhuis aan de Steenhoffstraat. 12: Voorstel 91-78: tot het garanderen van een geldlening welke door de Stichting "De Wijkplaats" te Soestduinen is aangegaan voor de aankoop van het pand Van Lijndenlaan 10 te Soestduinen en welke wordt overgenomen door de Stichting Beheer van Regionale Instellingen voor Be schermd Wonen Vindicta te Zeist. 13. Voorstel 91-79: tot voorlopige vaststelling van de uitgaven en inkom sten ten behoeve van de materiële instandhouding van de openbare basisscholen over 1990. 14. Voorstel 91-89: tot het nemen van een besluit ingevolge artikel 54 WBO inhoudende dat met het huidige aantal openbare scholen voldoende wordt voorzien in de behoefte aan openbaar onderwijs in de gemeente. 15. Voorstel 91-92: betreffende sociaal-cultureel werk in Soesterberg. 16. Voorstel 91-81tot uitgifte van grond in erfpacht gelegen nabij het Ve- delaarpad' aan de Woningbouwvereniging Soest. 17. Voorstel 91-82: tot verkoop van grond gelegen aan de Schans aan de N.V. Regionaal Nutsbedrijf Eemland te Soest. 18. Voorstel 91-47: tot verkoop van grond gelegen nabij de Valeriaanstraat aan de Stichting "Van der Huchtscholen" gevestigd te Soest. 19. Voorstel 91-83: tot het verlenen van ontslag aan een ambtenaar van de burgerlijke stand. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het in spreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raads- commissie(s) de mnogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar ge bruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burgemees ter schriftelijk of telefonisch gemeld worden.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15