mm S T SSEN JAi van 229,- nu 129,- SOEST vtra. VI van 269,- nu 149,- 2)azthufaen 'Flora en Fauna': nieuwe planten- en dierenzaak aan de Soesterbergsestraat WBAAR SVOOR. van 269,~nu ^49,- Reünie bij 21-jarige Paltz en Eemgeuzen Soest 50 jaar geleden Vrijdag opening door burgemeester De Widt 1 11 :'l I oen we goed) 1 TRAININGS VRIJETIJDSPAKKÏEIU TRAININGSPAKKEN 59,90, 2 voor100,- SWEATERS div. kleuren van 59,90, voor49,90 SPIJKERBROEK van 59,90, 2 voor100,- SPIJKERJACK van 159,-, nu 79,- BODYWARA/IERS van 98,-, nu 69,- POLO'S van 59,-, nu 39,- ADRES: ZUIDPROMENADE 14 (VOORHEEN BATA) SOEST. OPENINGSTIJDEN: VAN 13.00 UUR TOT 17.00 UUR. Funky-Session in Credo W" Loterij bij 25 jaar Gooise Operette Voor alle VADERS, die zondag MOEDER willen verrassen is hier ons telefoonnummer 13807 Inbraak Apollo Autokraak Duinweg Extra parkeren Ambachtenmarkt: Middelwijkstraat „VITA-MASTER" AFSLANKMETHODE 50,- KORTING gaat van mond tot mond. 9 mei 1941 Jongemannen aantreden Moederdag fl^GlNA 1;WOENSDAG 8 ME11991 SOESTER COURANT PAGINA 17 Rowenta koffiezetapparaat >reekbare warmhoudkan 'inwendige terindicator 'geschikt voor 2-10 koppen koffie 'automatische uitschakeling 'opbergbaar snoer. l\^W .t. Effectieve jaarrente na wettelijke aanbetaling 2S.9 Via Comfort financieringen. Alle aanbiedingen zijn verkrijgbaar zolang de voorraad strekt. Pnjs- en drukfouten voorbehouden. 'of de helft van de waarde in contanten. i-HMiimfri JALOEZIEEN vertikale lamellen ROLGORDIJNEN RUTOLUX voor duurzame kwaliteit. 'est - Tel. 02155 - 2 66 02 taande vrijdag, 10 mei, verricht jmeester De Widt de officiële ing van de nieuwe planten- en jnzaak "Flora en Fauna" aan de xbergsestraat 59. Dat gebeurt om 10.00 uur en vanaf dat moment kan het publiek er ook terecht. Iedere klantkrijgt een attentie en kan profite ren van een aantal uiterst aantrekke lijke openingsaanbiedingen. BSgFlora en Fauna" wordt de scepter ^■aaid door Arnout Blom. Hij treedt min of meer in de voetsporen van zijn G.J. Blom, die tot voor kort op elfde adres in Soest-Zuid de beken- ^ierenzaak "Avicultura" had. ®Lzijn schooltijd kwam ook Arnout in Ha vak, eerst bij zijn vader, later in het liaal aan de Buys Ballotlaan in Soes- ierg. Arnout was toen nog maar 16, maar de handelsgeest zat er al vroeg in. Dat bleek bijvoorbeeld uit het feit dat hij als schooljochie op de stoep al eieren verkocht voor elf cent, die hij bij zijn va der eerst voor een dubbeltje had inge kocht. Hij verkoopt ze trouwens nóg, zij het via een ander in- en verkoopsys teem. jgloesterberg, waar hij sinds 1988 zelf- idig ondernemer werd, breidde Ar- >ut de dierenwinkel uit met bloemen en planten. Dat bleek geweldig aan te slaan en het is deze succesformule die iu ook op de zaak in Soest-Zuid gaat jgssen,. "Qe,combinatie werkt uit end," aldus Arnout Blom. [ora en Fauna" bestaat dus eigenlijk H twee complete winkels. Het voorste leelte is gereserveerd voor de bloe- mzaak, het achterste deel voor de irenzaak. Er zijn ook twee ingangen, faar de verkoop vindt plaats vanaf de fntraal in de zaak geplaatste balie. In de verkoop wordt Arnout geassisteerd loor Aart Heins, al 13 jaar specialist op :rengebied, en door Jacqueline Kno- ilsdorf, die zich gespecialiseerd heeft op het bloemen- en plantengebied. "We vormen samen een goed inge speeld trio," aldus de joviale jonge on dernemer. Unicum De winkel heeft de laatste weken een ingrijpende verbouwing ondergaan, waardoor niet alleen het uiterlijk is ge moderniseerd, maar ook de oppervlak te verdubbeld: van 60 naar 120 vier kante meter. Daarnaast beschikt "Flora en Fauna" over een uniek buitenter rein, met parkeerruimte voor zes auto's op eigen erf, wat aan de drukke Soester bergsestraat - op de rand van het win kelcentrum - wel een unicum mag wor den genoemd. Dat buitenterrein, dat ook plaats biedt aan de geheel opgeknapte magazijnen, is met zijn 480 vierkante meter ook een ideale plek voor de enorme hoeveel heid perk- en tuinplanten en potgrond, die rechtstreeks in de auto geladen kun nen worden. Dat de overdekte opslag van deze zaken en allerlei andere tuin- artikelen buiten kan plaatsvinden houdt de winkel zelf overzichtelijk en helder, aldus Arnout. Bij de opening is er in elk geval al een enorme voorraad veelgevraagd perkgoed, zoals afrikaan- tjes, lobelia's, madeliefjes, vlijtige Hes jes en nog veel meer. Arnout houdt zich ook enthousiast be zig met de inkoop. Eerder betrok hij in Soesterberg zijn bloemen en planten van een leverancier in Soest, maar al gauw ging hij zelf naar de veiling. Bin nenkort verruilt hij overigens de Utrechtse veiling voor de Aalsmeerse. Dat is interessanter, nu hij in het groot kan inkopen, en bovendien is het assor timent er veel gevarieerder. Uiteraard merkt de klant daar ook wat van, aldus Arnout. Tamme kakatoe Dat "Flora en Fauna" ook een comple te dierenwinkel is blijkt niet alleen uit de naam (en de tamme kakatoe die straks Foto: Goos van der Wilt. op de centrale toonbank te pronken zal staan), maar ook uit de stofvrije etalage, waar voorbijgangers een idee krijgen van wat er binnen wordt verkocht op het gebied van vogels, want die zijn er volop. Daarnaast zijn er cavia's, ham sters, chinchilla's, om maar wat te noe men, en een groot assortiment koudwa- tervissen, zoals goudvissen en kooikar- pers. Als er voldoende animo voor blijkt wil Arnout in de toekomst mis schien ook honden en katten gaan ver kopen. "Maar de vraag is nog niet hele maal in te schatten." Naast de "levende have" is bij "Flora en Fauna" uiteraard ook groot assorti ment aan dierenvoer en allerlei toebe horen verkrijgbaar, zoals hondeman den, vogelkooien en nog veel meer. Uniek is dat een groot deel van het voer niet verpakt is, maar los wordt geschept uit de fraaie schappen die nog een nostalgisch restant zijn van de oude zaak. "Het is nog een beetje ouderwets, zoals m'n vader het deed, maar de men sen zijn dat gewend," aldus Arnout. Honden, katte- en vogelvoer worden dus nog per pond of andere gewichts- hoeveelheid verkocht, maar daarnaast zijn er uiteraard ook allerlei verpakte produkten te koop. De opening van de nieuwe zaak wordt vrijdag en zaterdag gevierd met een leu ke attentie voor alle klanten. Daarnaast zijn er enkele speciale aanbiedingen, zoals kippe- en konijnevoer voor een gulden per kilo, een gratis kanarie of parkiet bij aankoop van een kooi, 20 ki- lokattebakvulling voor een tientje in plaats van f 14,95, en een bijzonder aantrekkelijke korting van maar liefst 25 procent op tuinplanten en potgrond. i.: 1983 1985 re UR 1982 rS-HB 1985 1988 1985 rantie Gospelmuziek is meer dan een 'liedje met een boodschap'. Dat bewijzen de band No Shame, Tear Down The Wall en Back From Eternity. Zaterdagavond 11 mei treden ze op in Credo in Soest, onder de naam Funky Session. Behalve Funk worden er ook andere muziekstij len gespeeld. Meer dan de helft van het repertoire is zelf geschreven en gecom poneerd: een nieuw geluid voor een goed gehoor. Credo gaat om acht uur 's avonds open. Een half uur later begint de session met een optreden van No Shame. Deze band kent diverse stijlen die jongeren aanspreken. Popmuziek krijgt een ei gentijdse klankkleur. Na No Shame laat de nieuwe band Tear Down the Wall van zich horen. Tear Down The Wall is een project van de zangeres Ruth Haumahu. Zij heeft de afgelopen jaren naam gemaakt als bac- kingyocal bij diverse artiesten als Can- dy Dulfer, Marcel McArthur, Theo Lens Band en Thesis. Nu vindt Ruth het tijd om haar kwaliteiten als leadzange- res te bewijzen. Daarvoor is een band samengesteld uit prominente musici uit de gospelwereld. In Back from Eternity laten acht musici zien dat gospelmuziek het horen waard is. Deze band heeft alles in huis om de avond tot een climax te brengen. De session vindt zaterdagavond 11 mei plaats in Credo, Julianalaan 19 (achter de Julianakerk). Toegang f 7,50 p.p. Reserveren is gewenst op tel. 21470 of (02153)87757. De Gooise Operette is jarig. 25 Jaar ge leden, om precies te zijn op 2 september 1966, werd deze vereniging opgericht. Een aantal van de eerstelingen is nog steeds lid. Dat kan niet anders dan een goed teken zijn voor de sfeer. Maar behalve die sfeer is er ook sprake van discipline en kwaliteit. Dat kan ook niet anders wanneer je eenmaal per jaar in theater 't Spant een welhaast profes sionele produktie brengt (in november 1991: Der Vogelhandier!), maar daar naast ook nog links en rechts diverse concerten "neerzet"! In feite heeft die grote loterij te maken met de concerten: de Gooise Operette heeft nl. besloten om in dit jublileum- jaar te trakteren op een aantal gratis(!) concerten in de bejaardencentra en ver pleeghuizen in de regio. De Gooise Operette doet dat gratis, maar concer ten zijn natuurlijk niet zonder kosten! De hoge noot is eruit: Wanneer mensen van de Gooise Operette aankloppen, kóóp dan een flink aantal loten a f 1,— per stuk. Men helpt daarmee de Gooise Operette uit de nood en doet honder den operetteliefhebbers een groot ple zier. Er zijn bovendien prachtige prijzen te winnen, met als hoofdprijs: een ver nuftige Lewenstein naaimachine. het restaurant Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Zaterdag 27 april hield de zeeverken- nersgroep Paltz en Eemgeuzen uit Soest een reünie voor de oud-leden, ter gele genheid van de fusie tussen Paltz-scouts en Eemgeuzen, waarbij ruim 12 jaar ge leden de huidige groep ontstond. Onge veer 150 genodigden vonden de weg naar de.Den Blieklaan, waar het winter verblijf van de zeeverkenners is geves- tigd. April was een drukke maand voor de zeeverkenners uit Soest. Op de 20e zouden de boten te water gelaten wor den en dus moest de laatste hand wor den gelegd aan het nodige onderhoud. Ondertussen werd voor leden en ouders een dia-avond georganiseerd; later diende de reünie zich met alle voorbe reidingen aan. Vooral het vinden van de adressen van alle oud-leden vergde een grote inspanning. Ook moest het jubi leumboek op tijd af zijn. De meimaand lijkt overigens even druk te worden. Gedurende het Helmel- vaartweekend gaan de welpen - de jongste tak binnen de Paltz en Eemgeu zen - met kamp. Een week later varen de zeeverkenners naar Zeewolde, waar zij samen met ongeveer 400 andere zee verkenners en zeeverkensters een lang weekend zullen doorbrengen op het ei land "De Zegge" en het Wolderwijd. Dit Zuidwalkamp wordt georganiseerd door de admiraliteit 11 Zuidwal, de re gio waaroe de P&E samen met tien an dere groepen behoort. De rest van de zomer zullen de zeever kenners zich voornamelijk bezighou den met zeilen op de Eem of op het Gooi- en Eemmeer, de oude Zuiderzee dus. Het hoogtepunt van het jaar is ook deze zomer weer het weekkamp, dat in augustus wordt gehouden. Een week lang kunnen de verkenners zich verma ken op de Friese vaarten en meren, want naar Friesland is het dat de vloot van de P&E afreist. Deze vloot bestaat uit een sleepbootje, vijf lelievletten (ca. 6 meter lengte, 12,54 vierkante meter zeiloppervlak) en twee oude polyester bootjes. Iedereen tot ca. 16 jaar is van harte wel kom; beneden de twaalf jaar bij de wel- Het winterverblijf van de Soester Zee verkenners aan de Den Blieklaan. pen, erboven bij de verkenners. Wie be langstelling heeft kan contact opnemen met Koen Kleter, tel. 23153. KRINGLOOPWINKEL IN BAARN Heeft u een stoel of bankstel, waar van u zegt: het zit niet lekker of is niet mooi meer? Als u daar mee zit, staan wij er op, u te wijzen op onze Kringloopwinkel (ca. 300 m2). Ook voor allerlei huisraad, speel goed, boeken, enz.enz. Open di. l/m vr. 9 00-16 00 uur zat 10.00-14.00 uur: Baarn Dahliastraal 6, tel. 02154 - 21895 Bij een inbraak in een woning aan Apollo in Soesterberg is vorige week een gouden armband buitgemaakt. De dader kwam binnen door de schuifpui te forceren. Een 34-jarige bewoner van de Duinweg ontdekte vorige week dat zijn auto was opengebroken. De buit bestond uit een autoradio. Hij deed aangifte bij de poli tie. Speciaal ten behoeve van de bezoe kers van de Oude Ambachtenmarkt - Hemelvaartsdag, donderdag 9 mei - is morgen aan de Middelwijkstraat een extra parkeerterrein beschik baar. Daar kunnen enige honderden auto's worden geplaatst. De scouts van Don Bosco zorgen (tegen een kleine vergoeding) voor het toezicht en de begeleiding. De parkeerplaats is te vinden achter de firma's Van de Pouw Kraan en Ben Fugers, du&achter de voormali ge zuivelfabriek aan de Middelwijk straat, tegenover de Korte Middel wijkstraat. Plaatselijk gericht afslanken in 10 behandelingen, op bovenbenen, heupen, buik en/of maag en zon der dieet de "sinaasappelhuid" wegwerken op een ontspannende en komfortabele manier door middel van thermische dieptewarmte. Het kan u zo'n 1 a 2 kledingmaten schelen!! Voor een blijvend effekt kan de kuur gekombi- neerd worden met ons "Vita-Culture" fitness- en afslanksysteem. Zo'n unieke afslank-figuurkor- rektie en konditie-kombinatie waarbij u zich ook fitter en vitaler gaat voelen, heeft alleen "Studio Vitalité". Normale kuurprijsf 245,- In combinatie met Fitness - bewegingsstudio vita-culture fitness - afslankmethodes - thermotherapie - zonnestudio - lichttherapie - (sport) massage - shiatsu-therapie - reflexzone-therapie Ed van Basten, bewegingstherapeut/masseur KERKSTRAAT 86 SOEST 02155-18990 Pssssst"vaders" a.s. zondag de dag vóór alle „moeders" Heren, tot gauw. Laanstraat 41a - Baarn Hannie Sipkema. Aan 2.000 eerlijke, flinke jongemannen in de Provincie Utrecht wordt een prachtige gelegenheid geboden zich een toekomst te scheppen. In het nieuwe Europa, dat komen gaat onder leiding van het groot Duitsche Rijk in het nieuwe Europa, waarin plaats zal zijn voor allen, die zich hun taak bewust zijn, zal ook Nederland een vooraanstaande plaats kunnen vervullen. De ligging ten opzichte van het vasteland zoowel als de zeeën, maakt Neder land als het ware voorbestemd in nauwe verbondenheid met Duitschland een belangrijke rol te spelen in de voorziening der economische behoeften en een mooie taak wacht den jongemannen van Nederland. En thans reeds worden die jongeren opgeroepen om zich gereed te maken en te bekwamen voor deze taak, waartoe hun door den Führer van het Groot Duitsche Rijk de gelegenheid wordt geboden. Voor den bouw van het nieuwe Europa richt Adolf Hitier zich in de eerste plaats tot de kleine, maar bekwame en hoogstaande Germaansche volken rondom zijn grenzen. En in het bijzonder richt hij zich tot de jongeren, want de toekomst, waarvan wij spreken, is immers hun toekomst. De jongeren zijn het, die het gebouw, waarvoor nu de fundamenten worden gelegd, zullen moeten voltooien: den Germaanschen statenbond. Thans is het oogenblik gekomen voor hen, die den leeftijd van 17 jaar hebben bereikt en dien van 40 jaar nog niet hebben overschreden, om zich aan te mel den voor het elite-korps, hetwelk wordt samengesteld uit de besten van het volk: de SS, Standarte Westland. Frissche eerlijke jongens met een gezonden geest in een gezond lichaam zijn welkom in de SS. Zij worden tezamen met landgenooten opgevoed in den geest van trouw en discipline en zij keeren dan na voltooiing van hun opleiding naar Nederland terug, waar zij geroepen zullen zijn om de nieuwe volksche gedachte uit te dragen onder het volk en zij zullen zich dus hier de wegverbrei- ders weten naar een samenleving waarin niet het geld, maar de arbeid de voornaamste plaats inneemt. Zij zullen de dragers zijn van de Groot-Germaansche gedachte, die zich ten doel stelt: Onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan den meerdere. Eerbiediging van het bezit van den kameraad. Eerbied voor de overtuiging van den kameraad. Wederzijdsche hulpvaardigheid onder alle omstandigheden. Eerlijkheid tegenover meerderen en kameraden. Verdediging van de eer van den enkeling en van de eer der gemeenschap. Trouw en betrouwbaarheid in elk opzicht. De tweede Zondag in Mei is al sedert jaren de dag van Moeder. Verleden jaar is deze dag wel onder zeer tragische omstandigheden verloopen en niemand dacht toen aan feestvieren. Ook dit jaar zal deze dag sober voorbijgaan. Onze gedachten gaan dan ook uit naar die moeders, die nog treuren over het verlies van hun zoon of man, die in den strijd voor 't vaderland hun leven lieten. Woorden vermogen niet te troosten, doch wij kunnen en willen wijzen op dien eenen grooten Trooster aller smarten, die dagelijks over ons waakt en Wiens onnaspeurlijken wil het is geweest, dat deze zonen, vaders en echtgenooten hun levens lieten. Hoewel er in ons hart droefheid is als wij terugdenken aan de dagen van verle den jaar, zoo moeten wij toch niet vergeten, dat het sterven slechts een schei den voor tijdelijk is. Dit moge ook onze treurende Nederlandsche moeders troosten. Zij mogen er zich van overtuigd houden, dat 't gansche Nederlandsche volk op dezen Moe derdag met de bedroefden, de weduwen en de moeders, wier mannen en zo nen zijn ontrukt door het oorlogsgeweld, meeleeft en meevoelt. Omdat zij, die hun leven gaven voor ons dierbare vaderland, zonen waren van dien eenen Nederlandschen stam; onverschillig rang of stand. Omdat zij ook hun leven voor ons hebben gegeven. Ons past daarvoor diepen, ootmoedigen dank. En die dankbaarheid zullen wij vertolken door op Moederdag in gedachten bij de treurende moeders te zijn.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17