iRWORST DOORN r DMFORT Voorsprong '.HTELIJKE KMANSTRAAT 491, 1.02155-10264 Soest vierde koud en kil Koninginnefeest FOTOSWAGER maatwerk, smeeing lease Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. Examen 'Holland-OL' op Leusderheide Meisjes (12 en 13) op spuit-toer VANDAAG DE FILM MORGEN UW KLEURENFOTO'S DAT IS.... Open fractieberaad Progressief Soest Vrouw verdacht van winkeldiefstal Commissie wil ook geen kunstwerk Geen fietspad naar carpoolplaats in Soesterberg Polen-reis van Jumelagestichting pagina? MOEDERDAG spakenburg Meeste activiteiten trokken toch veel publiek Foto: Goos van der Wilt. Specialiteiten bij 'De Kapperij' Dronken chauffeur na botsing gepakt Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 Dit zijn zware tijden voor leerlingen die eindexamen doen, maar eveneens voor de ouders van die ongelukkigen. Mijn In het kader van een vierdaags toernooi oriënteringslopen, genaamd de "Hol land-OL", zal op de Hemelvaartsdag de openingswedstrijd plaatsvinden op de Leusderheide. De Holland-OL is een twee-jaarlijks terugkerend evenement dat dit jaar georganiseerd wordt door de afdeling Harderwijk van de NOLB (Nederlandse Oriënterings Loop Bond). De openingswedstrijd op de Leusderheide wordt verzorgd door de afdeling Utrecht en belooft voor de ruim 300 deelnemers een zware opgave te worden vanwege het mulle zand en het hoogteverschil. Zoals gebruikelijk trekt deze meer daagse wedstrijd deelnemers uit alle de len van Europa. Er worden liefst 20 na tionaliteiten verwacht, waaronder ook Letten en Litouwers. Binnen een zo kort mogelijke tijd dienen de atleten de op een kaart weergegeven controlepos ten in een vaste volgorde af te lopen. Er zijn hierbij 9 verschillende routes, zodat iedereen in zijn of haar categorie kan lo pen. De deelnemers in de moeilijke ca tegorieën maken tevens gebruik van een kompas, omdat men vaak buiten de paden moet lopen om de snelste route te volgen en omdat hun controleposten niet in het zicht liggen. Volgens baanlegger Andrzej Kulik be looft het een pittige strijd te worden: "Het terrein is vol details die een recht streekse aanloop naar de juiste post be moeilijken en een deel van het parcours bestaat uit mul zand zodat fysiek nogal wat van de deelnemers wordt ge vraagd". Belangstellenden zijn altijd welkom. Voor hen bestaat de mogelijkheid om de internationale sfeer te proeven en in een trimloop kennis te maken met deze in het buitenland zeer bekende sport. De aanvang van de wedstrijd is 14.00 uur. Inschrijven is ter plaatse mogelijk in het wedstrijdcentrum in café-restau rant "Bergzicht" bij de kunstskibaan langs de N227 Amersfoort-Maarn. De overige wedstrijden van de Hol land-OL vinden plaats op: vrijdag 10 mei te Stroe, 10.00 uur; zaterdag 11 mei te Ermelo, 14.00 uur, estafette; zondag 12 mei, Beekhuizerzand te Harderwijk, 9.00 uur. Informatie: tel. 030-897791 (Fiet van de Boel) of in Soest: tel. 24789 (George Emmen), beide na 19.00 uur. Life leder, wat staat voor een iaren- levensduur en probleemloos onder- De zitgroep in leder is leverbaar in Ie tinten. 2 '/2 2 zits 5.995 - De tweede zondag in de maand mei heeft toch iets eigenaardigs in zich. Hele volksstammen herinneren zich plotseling het bestaan van hun moeder en zetten zich daarvoor met frisse te genzin in beweging. Tehuizen voor be jaarden worden die dag leeggehaald, grijs geworden moeders in auto's en restaurants geparkeerd, waarmee de contributie voor het kind-zijn voor één jaar weer is voldaan. Dat is één benadering van moederdag. Andere moeders krijgen a.s. zondag morgen slappe thee en een net mislukt gekookt eitje op bed geserveerd. Ver volgens nemen ze taarten, bloemen, parfum, mixers, kop en schotels an- dere overbodige huishoudelijke arti kelen in ontvangst (we wisten immers dit jaar, evenals voorgaande jaren, niet waar we haar mee konden verrassen) en het ceremonieel dat bij deze dag past heeft een aanvang genomen. Doen of je neus bloedt is ook een op vatting die op de tweede zondag van mei een trend aan het worden is. Marie heeft daarbij een voortrekkersrol ge speeld. Toen ons nageslacht nog grut mot,[luidde jaarlijks steevast de vraag: SgHamma, wat wil je dit jaar het liefst moederdag hebben?" Marie zag d'r kans schoon en liet weten het meest prijst te stellen op "lieve kinderen" Een opdracht waar ze zich alle drie ge durende een zondag aan probeerden te hóuden. |^Kederdag, flauwekul dus? Nou, in oorsprong toch niet helemaal. Ut kinderen die dag in beweging ko- meu, hebben zij te wijten, en moeders W danken, aan ene Anna M. Jarvis. Een merkwaardig genoeg ongetrouw de Amerikaanse juffrouw die het ver driet van het moeder-zijn bespaard is BBblevcn, dan wel de vreugde van het Hroederschap nooit heeft mogen erva ren. In een tijd dat zorg voor ouders uitslui tend kinderen toebehoorde verdeelde deze Anna haar tijd tussen kantoor werk en de verzorging van haar pioe- der. Na de dood van haar moeder in |05 besloot Anna zich te wijden aan jar nagedachtenis. Ze gaf de aanzet D het uitroepen van een moedervre- jsdag, zoiets als een grote verzoen- ig dus. ten al vond deze Anna dat het met de Irg en aandacht voor moeders in haar jboorteland belabberd gesteld was. Jet hulp van kerken en media kreeg B het voor elkaar dat haar idee in lerika gestalte kreeg en vervolgens iar de rest van de wereld werd geëx- irteerd. In 1914 kwam zelfs de Ame- laanse president Wilson eraan te pas om de tweede zondag in mei officieel ft moederdag uit te roepen "als alge- lene uiting en waardering voor de loeders in zijn land", loe het met moederdag verder is ge- ;aan kunt u zelf invullen. De Bijen- torf. Vroom en Dreesmann en nader- ind ongeveer de gehele Nederlandse jiddenstand ziet dank zij Amerikaan se Anna jaarlijks het koren bloeien. In Amerika, het land van de moederdag- itvinding, is het niet anders gegaan, je commercie nam er bezit van, waar de intentie van de stichtster, een npel en waardig eerbetoon van kin- •ren aan de vouw die hen ter wereld ld gebracht, nagenoeg geheel verlo- [n ging. Anna M. Jarvis heeft nog ge- icht de kinderen in "de leer" te hou- :n. Een poging die tot mislukken ge- >emd was aangezien de commercie jet veel inzet moederdag in de armen ld gesloten. Iet was dezelfde Anna M. Jarvis die [ch tenslotte geheel van moederdag 'itantieerde en liet weten dat wat iar betrof moederdag kon worden Rgezet. [ie gevraagd en ongevraagd druk- ;rk leest, kan weten dat we er a.s. indag weer aan toe zijn. fat Arie betreft mag u gerust weten Fdat hij moederdag allerminst een ver- trïelijk instuift bindt. Wat hem be- :ft heeft alles te maken met de dose- ig van warmte die tijdens hun leven [oor kinderen aan ze wordt toege- jend. :perkt de uitstraling zich tot deze ig, een verjaardag en nog wat klein- led tijdens de sint en kerst, dan is het Jat Arie betreft inpakken en wegwe- :en met moederdag. Is dankbaarheid, liefde en een portie leiigheid in dit opzicht echter regel- iatig met elkaar feestvieren, dan loet iemand Arie maar eens duidelijk komen maken wat er tegen de viering van moederdag kan worden aange voerd. Moederdag, je mist 'm het meest als het huis waarin ze woonde er niet meer staat, als zij er niet meer is. Toch maar vieren dus, nu het nog kan, en de commercie voor lief nemen. ARIE WANDELAAR Twee meisjes uit Soest, resp. 12 en 13 jaar oud, hebben vorige week aan de Dokter Rupertlaan de nodige schade aangericht met een verfspuitbus. Die hadden ze ergens tussen het afval ge vonden. De jongedames leefden zich o.a. uit op schuttingen, heggen, hui zen, de straat en een auto. In overleg met hun ouders, die daar zelf op aan drongen, werd het ondernemende tweetal door de politie aan het werk gezet om alle spullen schoon te ma ken. Voor de auto hielp dat niet meer. De schade aan de lak bedraagt zo'n 2000 gulden, en de ouders zul len die moeten vergoeden. PAGINA 21 dochter Kim zit nu midden in haar gym - nasium-eindsprint en da's te merken ook. Zij heeft de levensgewoonten van een mol aangenomen; ze heeft zich, bij wijze van spreken, ondergronds bege ven en onderneemt daarvan uit voor de rest van de familie soms onbegrijpelijke akties. Haar levensritme is verworden tot die van de voormalige mijnwerkers in Limburg; het meeste werk wordt in 't donker gedaan. Ik bedoel dat zij nog steeds aan de gang is als de gemiddelde Nederlander al lang in bed ligt. Ik her ken dat patroon wel, want ik heb een tik van die molen meegekregen toen ik toentertijd, voor mijn gevoel een eeuw geleden, eindexamen-HBS deed. Mijn zoon is haar een paar jaar geleden voorgegaan in deze lijdensweg, dus ik heb een redelijk duidelijk inzicht gekre gen in de moderne opvatting van de kruisweg die de hedendaagse ge teister den moeten ondergaan. Er zijn een paar grote verschillen tussen het beleven van het eindexamen van kandidaten van nu en die van dertig jaar geleden. We zullen de leerstof maar buiten beschouwing la ten, want dat is niet meer te vergelijken, heb ik begrepen. Het begrip "keuzepak ketten is mij vreemd. Ik had niks te kie zen; je deed gewoon eindexamen in al die vakken waarmee je was begonnen. Je kon niets laten vallen. Tegenwoordig hanteert men een inge wikkeld puntensysteem van tentamens plus een daaropvolgend eindexamen, en de punten van al die acties worden vol gens een bepaalde verdeelsleutel naar een eindcijfer herleid. Wij'hadden alleen met een schriftelijk en een daaropvol gend mondeling examen te maken. Nu is het gebruik van rekenmachientjes toegestaan, een paar decennia geleden wisten we zelfs van 't bestaan van die dingen niet af Zo zijn er nog legio ver schillen op te noemen, maar dat is niet wat me zo frappeert; het leren op zich in - trigeert me nu zeer. Ik heb namelijk een grote bewondering voor de examinandi van nu. Want ik neem aan dat Kim staat voor de gemid delde jeugdige Nederlander die in deze tijd de zware gang maakt. Zij kunnen dagen zonder slaap. Net in deze periode ben ik bezig met het opnemen van de nieuwe CD van Grant en Forsyth en daardoor kom ik vaak zeer laat uit de studio, soms pas 's morgens vroeg. En steevast brandt thuis nog licht en zie ik m 'n dochter nog gebogen over de boe ken zitten. Soms half dommelend, ik geef 't toe. Er ligt soms een briefje met daarop de mededeling dat zij om vier uur naar bed is gegaan, maar dat het van levensbelang is dat men haar om zes uur wekt. Ze leeft dan, volgens mij, uitslui tend op cola en wat onduidelijk hap- slik-weg-voedsel en dat was 't dan. Ik leerde ook 's nachts uren door, maar ik maakte toch niet die slavendrijvers uren die zij ondergaat. Natuurlijk is ze veel te laat begonnen, dik na januari pas, maar diezelfde lichtzinnigheid be gingen wij óók in 't begin van de sixties. Ik heb ook niet alle verplichte boeken gelezen maar me, laf, bediend van uil treksels. Maar hoe houden ze 't vol, zon der slaap! Ik kon alleen maar studeren als er abso lute stilte heerste. Mijn generatie was die van kloosterlingen. Geluid leidde af. Als er een WC werd doorgetrokken leek 't of je aan de voet van de Niagara-wa- tervallen je Franse woordjes moest in studeren. Dat ging niet. De kids van nu nemen de leerstof pas echt goed op als Van Halen, Prince, Seal of welke mu ziek dan ook duidelijk hoorbaar aan we- zig is. Voor mij een raadsel. Er zijn nog meer verschillen tussen der tigjaar geleden en nu aan te voeren maar er is één ding dat hetzelfde is gebleven: de stress. De angst voor 't falen, 't weten dat je afhankelijk bent van de juiste vra gen over 't juiste onderwerp. In mijn HBS-pakket zat "rechts- en wetsken- nis". Ik kende het hele rechtsboek uit m 'n hoofd, behalve één pagina, maar omdat men op 't examen nu juist daar over begon en doorzeurde, eindigde ik met een zeven. Dat eindexamen-gebeuren heb ik later altijd als zéér relatief ervaren. Ik ben zonder onvoldoende geslaagd, maar ik heb zelfs jaren later in onplezierige dro men dat examen steeds weer opnieuw gedaan. Ik ben trots op m 'n diploma, maar ik ben in al die jaren daarna steeds meer gaan twijfelen aan de manier waarop je dat papiertje moet halen. Om eerlijk te zijn ik ben steeds minder 't nut gaan inzien van eindexamens. Waar om, vraag ik me nu af als ik naar Kim kijk, moet een leerling na zes jaar regel matig studeren zich ineens bewijzen in een samengebalde proeve van be kwaamheid? Waarom is een student die altijd behoorlijk, laat ons zeggen mid delmatig, heeft gepresteerd en die een paar keer een black-out heeft bij de ten tamens, gedoemd om er nóg een jaar aan vast te plakken Ik moest, geloof ik, tien Nederlandse boeken lezen voor m 'n examen. Ik weet 't niet meer precies, maar minstens veer tig procent van de kennis haalde ik uit uittreksels. De gymnasiumkandidaten van nu moeten vijftien boeken gelezen hebben. De examinatoren, die zelf na tuurlijk al diezelfde trucs in hun tijd hebben uitgehaald, weten dat al die kids zich nooit dl die literatuur eigen hebben gemaakt. Mijn idee is: schaf eindexamens af. Wat wil je nu met een opgefokte kennis van een paar maanden (ik weet zelf nauwe lijks meer van wat ik in mijn laatste maanden naar binnen heb gepropt), maak de opleiding op een normale wijze af. MA VÖ, HA VO, gymnasium of wat dan ook. Ik was een redelijk goede stu dent. Vier jaar lang bepaalden de lera ren van het gemeentelijk lyceum in Eindhoven dat. Alleen het laatste jaar kwamen er buitenstaanders (gecom mitteerden) bij om dat te bevestigen. Ik heb dat altijd als een motie van wantrou wen jegens mijn leraren ervaren. Ik hoop dat Kim slaagt. Natuurlijk. Maar als ik haar zo zie ploeteren en re kenen ("Dit wiskundetentamen was slecht, dus moeten de volgende wiskun de cijfers hoger zijn, als ik twee-tiende punt stijg, ben ik er"), dan neem ik nog een slokje whisky. En wil haar, na zes jaar inzet van haar kant, eigenlijk zeg gen (maar dat kan niet, ik weet 't): "Net goed, laat ze barsten!". Peter Koelewijn SOESTER COURANT Progressief Soest houdt op maandag 13 mei a.s. openbaar fractieberaad in een commissiekamer van het gemeente huis. De koffie staat klaar. Van half acht tot acht uur kan iedereen terecht met zijn of haar politieke pro blemen. Vanaf acht uur bespreekt de fractie (Leidje Tomassen, Jan Visser en Nel Koster) de raadsagenda met de pro gressieve achterban van deze groen linkse partij. Personeel van een textielzaak aan de Burgemeester Grothestraat betrapte vorige week een 46-jarige inwoonster van Soest op de diefstal van een vest. Ze had dat meegenomen naar een kleed hokje en daaroverheen haar jas aange trokken toen ze de winkel wilde verla ten. Het vest was 40 gulden waard. La ter bleek de vrouw verstandelijk gehan dicapt te zijn; mogelijk is er sprake van een misverstand. Het College van B. W. komt nog voor de raadsvergadering van 16 mei met een nieuw voorstel naar de ge meenteraad over de aanleg van de nieuwe verbindingsweg tussen de Kampweg en de Richelleweg in Soes terberg. Dat moet wel, nu de raads commissie Milieu en Verkeer het idee om daar tegelijk een fietspad aan te leggen van de band wijst, evenals het bij projecten van een dergelijke om vang gebruikelijke kunstwerk. De verbindingsweg komt maar voor een deel voor rekening van Soest. De fensie heeft al een stuk gedaan en Rijks waterstaat wil binnenkort beginnen met de reconstructie van de Richelleweg, inclusief de op- en afritten van de A28 bij het viaduct. In de directe' omgeving wordt een carpoolplaats aangelegd voor 50 auto's. Soest moet voor zijn deel een bedrag van 560.000 gulden ophoesten. Dat geld is er wel, maar er is geen rekening gehouden met de regeling voor kunst zinnige verfraaiing (in dit geval 16.000 gulden). Het College vindt dat het er wel moet komen en wil ook dat de car poolplaats bereikbaar moet zijn voor fietsers. Dat kost weer 100.000 gulden en Rijkswaterstaat is niet van plan dat bedrag voor zijn rekening te nemen. Het College vindt de aanleg ervan ech ter essentieel voor het "groene" ver voerbeleid en wil er dus wel geld voor uittrekken. Er is echter geen dekking. De kosten moesten volgens D66-wet- houder Mieke Swinkels, zoals ze de commissie vorige week vertelde, net als het kunstwerk dan maar gedekt worden uit de reserves 1991. De commissie voeldé daar echter weinig voor. Wil Stekelenburg (PvdA) vond het fietspad "volkomen niet noodzakelijk", ook al omdat het volgens haar aan de verkeer de kant komt te liggen en er al prima ontsluitingswegen zijn. Ze kreeg de steun van Leidje Tomassen (P.S.), en Gré van Eek (D66), die overi gens pleitte voor een (goedkoper) schelpenpad. Ook Wiebe Meilof (GPV) twijfelde en Jan Pieter Lokker (CDA) tobde met de vraag of het fiets pad wel nodig was. Het kunstwerk hoefde van hem al helemaal niet. Wil lem Blaauw (WD) maakte eveneens duidelijk er vooralsnog niets voor te voelen. Ambtenaar J. van Gent probeerde de commissie nog op andere gedachten te brengen. Over de autoweg mag niet ge fietst worden, dus als de carpoolplaats per fiets bereikbaar moet zijn, dan moet het fietspad er ook komen. De wethouder stelde vast dat de com missie de verbindingsweg (560.000 gulden) wel goed vond en kondigde aan dat ze nog op zoek ging naar alternatie ven. De raad zou een gewijzigd voorstel krijgen. De commissie negeerde verder Van Gents herhaalde pleidooi om het voorstel ongewijzigd te laten, om "ern stige problemen" met Rijkswaterstaat te voorkomen. Bomen? Het kunstwerk sneuvelde definitief in de tweede ronde. Lokker verklaarde zich vierkant tegen, Meilof vond dat het geld nuttiger besteed kon worden en dat de route niet geschikt was, en Van Eek lanceerde het idee om in plaats van een kunstwerk maar bomen te planten. Dat viel goed bij Tomassen en Blaauw, die het geld liever wilde gebruiken om de verwaarloosde geluidswal te beplan ten. "Die ligt er verschrikkelijk bij," al dus de WD-er. Wil Stekelenburg voelde er uiteindelijk niets voor om af te wijken van het be leid, waarbij geld voor kunst wordt uit getrokken. Ze vond een aardig com promis en stelde voor dan maar "kunst bomen" te planten... De jarenlange ervaringen binnen de Stichting Jumelage Soest - Kedzierzyn/ Kozle - zijn voor velen een zekerheid dat een door de stichting georganiseer de Polen-reis goed wordt voorbereid. Op veler verzoek organiseert de stich ting dan ook eind mei weer reis naar Po len, waarbij in het bijzonder de Soester zustergemeente Kzdzierzyn/Kozle wordt bezocht. Er staan natuurlijk ook toeristische eve nementen op het programma. De be roemde zoutgroeven van Wieliczki worden bezocht, evenals de oude stad Krakow. Czestochowa, waar de Zwarte Madonna in ere wordt gehouden, is ook een bezoek waard. Omdat de weersom standigheden in mei meestal goed zijn staat er ook een diner buiten, met kampvuur, op het programma. Reser veringen zijn gemaakt om ook het be roemde panorama van Wroclaw te be zichtigen, een enorm schilderij van de oude stad die vroeger Breslau heette. De reis vindt plaats van 24 mei tot en met 1 juni a.s. Vertrek vrijdagavond 24 mei ca. 21.30 uur, terugkomst in Soest zaterdag 1 juni. De prijs zal laag zijn omdat er geen visumverplichtingen meer zijn. De precieze bedragen zullen worden vastgesteld na de voorlichtings avond die voor de deelnemers zal wor den georganiseerd. De reis wordt door de stichting tegen kostprijs aangebo nden. Men kan nog inschrijven voor deze reis, waarvoor met maximaal 40 tot 45 deel nemers rekening is gehouden. Indien nodig kan telefonisch informatie wor den gevraagd bij de afdeling Reizen van de stichting, met name bij de heer A.S. Blokzijl, tel. 03463-51463. Ook kan dan informatie worden gegeven over de voorlichtingsavond. Aanmelden bij de heer A.S. Blokzijl, Koppenlaan 21, Soesterberg. WOENSDAG 8 MEI 1991 - vrijdag koopavond van 7.00 - 9,00 u.H effiriency Steen hoff straat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Koud en kil, dat was liet vorige week dinsdag tijdens de traditionele Konin ginnedagviering in het hele land, en Soest was daarop allerminst een uit zondering. In het algemeen bleef het droog, maar de gure wind maakte het verblijf op straat er niet aangenamer op. Dat weerhield duizenden Soesters er niet van toch naar buiten te gaan, want alleen Koninginnedag vieren door naar de televisie te kijken kan natuurlijk niet. Dat geldt zeker voor de jeugd, die overi gens volop aan haar trekken kwam. Dat bleek bijvoorbeeld 's morgens al bij de versierde-fietsen-optocht in Over- hees, waaraan zo'n 100 jeugdige Soes ters deelnamen. De meeste kinderen hadden heel wat werk gemaakt van de versiering, al deed de vindingrijkheid hier en daar vermoeden dat de ouders een flink handje hadden meegeholpen. Druk was het vooral op de Eng, waar de stichting Welzijnswerk de grote Oranje- vrijmarkt had georganiseerd. Het veld stond nagenoeg vol: een grote kring van kraampjes waar allerlei artikelen wer den verkocht, en daarbinnen en daar buiten hele rijen "ongekraamde" on- dernemers-in-de-dop, die hun waren aan de man probeerden te brengen. Over de opbrengst waren de meesten niet eens ontevreden. De meest gehoor de vraag tijdens de vrijmarkt: "Waar komt al die rotzooi toch vandaan?", met als tweede: "En waar blijft het...?" Drooggelegd Wat minder belangstelling dan andere jaren trok de traditionele kunstmarkt bij Artishock, die ook kleiner van opzet was. Of dat iets te maken had met het gemeentelijk verbod op de verkoop van alcoholhoudende dranken - zoals al ja ren gebruikelijk - staat niet vast. Het Artishockbestuur toonde zich weinig gelukkig met de beschikking van hoger hand. "Er moet kennelijk opeens een nieuw beleid worden gevoerd. Volgens de gemeente hadden we ook vroeger geen vergunning, maar we hebben nooit problemen gehad." De afwezig heid van de bierpomp scheelt de vereni ging een boel geld, want uit de verkoop werd een groot deel van de kosten be taald. "Dat red je niet met een brood je..." Het bestuur vraagt zich af of bij voorbeeld de Gildefeesten nu óók zul len worden "drooggelegd", op last van het gemeentebestuur dat zich plotsklaps herinnert dal er een alcohol- matigingsbeleid wordt gevoerd... Volop kindervreugd was er bij de kin derboerderij De Vrije Teugel aan het Vedelaarpad, waar het feest gevierd werd met allerlei activiteiten. Pech was alleen dat de stroomvoorziening een aantal malen uitviel, wat niet zonder ge volgen bleef voor een aantal activitei ten. Dal mocht voor de meesten overi gens de pret niet drukken. Ook de andere evenementen in Soest trokken de nodige belangstelling. De Bosstraat stond weer in het teken van de paardesport, op de hockeyvelden aan de Koningsweg was ook wat te beleven en verder werd er volop gebingo'd en gedanst, hardgelopen en gefietst. Uit de wind 's Avonds beleefde het Koninginnedag programma een hoogtepunt met de tap toe op het Raadhuisplein. PVO, het Groot Gacsbceker Gilde, Poldertrots en Voorwaarts zorgden voor een gave De taptoe op het Raadhuisplein lever de dit fraaie schouwspel op. show, die door honderden Soesters werd bijgewoond. Het plein - dat voor het eerst vooreen dergelijke manifesta tie werd gebruikt - blijkt overigens uit stekend te voldoen. De akoestiek is be hoorlijk en wat de mensen vooral waar deerden was dat ze er uit de gure wind stonden. De taptoe liep alleen nogal uit, zodat de lampionnenoplocht - hier en daar wel omschreven als de "kinderkruistocht" - een half uur later dan gepland van start ging. Niet alle ouders waren daarmee ingenomen en haakten met hun kroost voortijdig af. Uiteindelijk verplaatste het middelpunt van de feestelijkheden zich naar de Eng, waar een groot pu bliek genoot van het fraaie vuurwerk dat sinds enige jaren de traditionele af sluiting van hel Koninginnedagfeest vormt. Lampionnenoplocht: altijd een feestelijk onderdeel van het programma. In het artikel over de kapsalon "De Kapperij", in de Soester Courant van vorige week, is door een misverstand een foutje geslopen. Béide medewerk sters van Desirée Kaljee - zowel Kitty Schrijver als Agnes Steginga - zijn ge specialiseerd in herenkapsels, en alle drie hebben ze een specialiteit gemaakt van het "block head"-kapsel. De politie kreeg vorige week een tele foontje van de Molenstraat, waar een stilstaande auto was aangereden door een onbekende autobestuurder. Die was er vandoor gegaan, maar getuigen wisten zijn kenteken. Aan de hand daarvan kon de man, een 36-jarige Soester, thuis worden aangehouden. Hij was volgens de politie zo dronken dat hij niet meer op zijn benen kon staan, maar hij bekende niet, zelfs niet toen hij door de getuigen voor 100 werd herkend als de dader en toen de vergelijking van de lakschade in zijn na deel uitviel. Hij weigerde adem- en bloedonderzoek en kreeg een proces- DAMES-EN HEREN SALON Soesterbergsestraat 10 3768 EH Soest-Zuid Tel. 02155-18613 OPENINGSTIJDEN: Ma: 13.00 - 17.30 uur Do: 8.30 - 17.30 uur Di: 8.30 - 17.30 uur Vr: 8.30 - 20.00 uur ,wo: 8.30 - 17.30 uur Za: 8.30-15.00 uur VAN WEEDESTRAAT 65 3761 CD SOEST TELEFOON: 02155 -13917 OPENINGSTIJDEN: MAANDAG 13.00 - 18.0Q UUR. DINSDAG T/M VRIJDAG 09.00 - 13.00 UUR. KOOPAVOND VRIJDAG VAN 19.00 - 21.00 UUR. ZATEROAG -. 08.00 - 17.00 UUR.

Soester Courant | 1991 | | pagina 21