ciruóhco COPY CORNER S O E S T E R B E R G Kunst in tuinen van Soest Allure in Soester beeldentuin HMMi Sculpturen-expositie 'De Hazelaar' SOESTERBERG Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Abri-ruit vernield 7 t Mistlampen weg van antieke brandweerauto Broers Joosten exposeren brons in Groeneveld Zaterdagmiddagmuziek Jesse Ruller Quartet Lezing in Soest over bergkristal Verjaardag Evenementen bij Mayindra Politie pakt dronken automobilist V erkeersmaatregel Hellingweg Fietsdiefstallen WOENSDAG 8 MEI 1991 Cultureel Creatief Centrurr SOESTER COURANT PAGINA; Bowling- en partycentrum C-drie is geschikt voor gezelschappen van 10 tot 200 personen. De indeling van het gebouw is zodanig, dat er voor iedere groepsgrootte een gezellige ruimte te creëren is. C-drie is de ideale lokatie voor een familie-reünie, perso neelsfeest, party-avond, bruiloft of voor gewoon een avondje uit! Onze horeca- manager vertelt u hierover graag wat meer. Zomercursus Van 24 t/m 28 juni geeft Ellen Groene- dijk een zomercurcus experimenteel te kenen en schilderen in C-drie. Bij mooi weer wordt-er uiteraard in de vrije na tuur gewerkt. De lestijden zijn iedere dag van 9.45 -12.15 uur 's ochtends en 's middags van 13.15 - 15.45 uur. Tijdens de pauze kunt u een lunch gebruiken in het witte café van C-drie. Het is een in tensieve week cursus voor mensen die al over enige teken- en schildervaardighe den beschikken en behoefte voelen daar op een speelsere, inhoudelijker en per soonlijker manier mee om te leren gaan. Het vrijmaken van de eigen spontaniteit en intuïtie vormen een wezenlijk onder deel van deze curcus. Voor meer infor matie en inschrijving kunt u contact op nemen met de administratie van C-drie. Expositie experimenteel tekenen en schilderen Van 3 t/m 16 mei zijn er werkstukken te zien van drie cursisten experimenteel tekenen en schilderen. De exposanten zijn Howard White, Eva Luit en Hanne ke Wiegel. Howard White is 20 jaar geleden be gonnen met schilderen. Sinds 1973 woont hij in Soest en in 1984 besloot hij les te nemen bij Ellen Groenedijk. Via tekenen en schilderen is hij langzamer hand gekomen tot het weergeven van stemmingen of imaginaire toestanden. Howard werkt zowel figuratief als non- figuratief en maakt o.a. gebruik van in drukken van de natuur, muziek, droom en filmbeelden. Eva Luit gaat met haar fantasie en ge voel te werk en het eindresultaat is zelfs voor haarzelf telkens weer een verras sing. Het doel dat ze nastreeft is het ver beteren van haar werk en techniek. Hanneke Wiegel tekent en schildert al ruim vijfjaar. Het werk in de serie die ze tentoonstelt is een expressie van herin neringen en gedachten aan haar reizen door Indianen-reservaten in het westen van Amerika. Hanneke werkt met verf, krijt en vooral met haar handen. De expositie is te zien in de expositie ruimte van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 23.00 uur en op zaterdag 15.00 - 23.00 uur. Zondag is C-drie gesloten. Wordt verwacht 3 t/m 16 mei: expositie cursisten expe rimenteel tekenen/schilderen. 19 t/m 26 mei: expositie kunstenaars Beeldenroute Jardin d'Amis. 25 en 26 mei: uitvoering cursisten klas siek ballet. 1 en 2 juni: uitvoering cursisten kinder musical "Bugsy Malone". Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. FOTOKOPIEËN FULL-COLOR KOPIEËN HARD- EN SOFTWARE LAPTOPS NOTEBOOKS BUREAUMACHINES faxen SCHRIJFMACHINES ALTIJD GRATIS KOFFIE. FINANCIERINGEN NAAR MAAT Postweg 57 3769 BV Soesterberg Tel. 03463 - 5 21 11 Fax 03463 - 5 42 83 Stichting Welzijnswerk Soest Postbus 250-3760 AG Donderdag 9 mei: Omdat alle medewerkers de laatste tijd zo hard gewerkt hebben, is iedereen vandaag een dagje vrij. Nou, iedereen... Vrijdag 10 mei: Vandaag vindt de keuze plaats van onze nieuwe dierenverzorger(ster). Onze onderhóudsman gaat binnenkort met pensioen, vandaar dat wij op zoek zijn naar een opvolger. Die gaat zich volle dig richten op de verzorging van de die ren. Na de advertentietijd is er een aan tal mensen over, met wie gesprekken gevoerd worden en vandaag hopen wij onze keuze te maken. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Rommelmarkt Ook dit jaar is de rommelmarkt weer naar ieders tevredenheid verlopen. De opbrengst van dit jaar is maar liefst f 23.335,-. Langs deze weg willen we graag alle winkeliers en bedrijven be danken die iets geschonken hebben voor het Rad vanv Avontuur. Ook be danken wij al die mensen die op enige wijze aan de rommelmarkt hebben meegeholpen en die wij nog niet per soonlijk hebben kunnen bedanken. Gevonden voorwerpen van de rommel markt zijn: autosleutels en een trouw ring. Mocht u één van deze voorwerpen missen, neem dan contact op met Jolan- da Dijkman, De Vangrail. De Praatpaal Smitsweg 311, tel. 19546. Buitenaktiviteiten: woensdagmiddag, 14.00 -15.30 uur, voor 4 t/m 9-jarigen, gratis. 15 mei: spelcircuit, 22 mei: schat zoe ken. Het Kruispunt Albert Cuyplaan 200, tel. 21987 Buitenaktiviteiten: vrijdagmiddag. 14.00 - 15.30 uur, voor 4 t/m 9-jarigeni gratis. 24 mei: spelcircuit en pannekoeken bakken. De Vangrail Nachtegaalweg 8c, tel. 17615. Buitenaktiviteiten: woensdagmiddag, 14.00 -15.30 uur, voor 41/ m 9-jarigen, gratis. 15 mei: spoorzoeken. 22 mei: spelcircuit en pannekoeken bakken Bingo-avond Op zaterdag 11 mei zal in "De Vangrail" de maandelijkse bingo plaatsvinden. De avond begint precies om 20.00 uur. maar vanaf 19.30 uur is de zaal open en staat de koffie klaar. Jammer dat er al een film bestaat met de titel 'The magnificent seven'. Het zou een zeer toepasselijke titel zijn voor de eerste beeldententoonstelling die Jan Hazelaar en Ali van den Berg in de tuin bij hun Soester onderkomen organiseren. De deelnemers aan deze tentoonstelling zijn Grégori Anatch kov, Richart Brixel, Kiny Copinga, Anton Hoornweg, Ton Marie Nijhof, Josef Salamon en - last but not least - Jos van Vreeswijk, voorwaar een ge zelschap van internationale allure. De Hazelaar is al jaren bekend als hèt centrum voor beeldhouwers in Neder land. Ook komen beeldhouwers van buiten Nederland er hun inkopen doen, domweg omdat er alles te vinden is wat een beeldhouwer zich maar aan appara tuur eir gereedschap wensen kan, of hij nu hakt, boetseert of zaagt. Geen won der dus dat in de loop der jaren het idee rijpte om een jaarlijkse tentoonstelling te organiseren. Een grondige verbou wing leverde bovendien een prachtige galerie op. Dit jaar worden zowel de nieuwe galerie als de tuin ingewijd door een uitgelezen internationaal gezel schap. Grégori Anatchkov is sinds 1972 direc teur van de academie van Maubeuge, Frankrijk, en organiseert in het Stede lijk Museum aldaar een biennale voor de moderne Europese beeldhouw kunst. Zelf manifesteert hij zich uit drukkelijk als een beeldhouwer die mo derne materialen niet schuwt. Zijn uit de kluiten gewassen installaties verras sen de toeschouwer in eerste instantie door de dwarsheid van hun constructie. Nadere beschouwing toont een grote verscheidenheid aan profielen. Zijn beelden grijpen op een subtiele manier in op hun omgeving. Zijn er alleen hori zontale en verticale lijnen, Anatchkov voegt er een diagonaal aan toe, die je bewust maakt van de omgeving en die het beeld er direct uit losmaakt zonder het te isoleren. De Zweed Richard Brixel geeft zijn beelden gestalte in zulke uiteenlopende materialen als terra cotta, brons, kran tenpapier en plastics. Veelal zijn het menselijke gestalten die herinnèren aan de klassieke beelden zoals we die uit Griekenland en Italië kennen. De wijze Onbekenden hebben vorige week een ruit vernield van een bushokje aan de Nieuweweg. Voorbijgangers zagen wel twee jongens op een brommer wegrij den, maar de politie heeft ze nog niet achterhaald. Vergader- en gesprekstechniek Gesprekken voeren en vergaderen, we doen het allemaal. Onzekerheid, moei te met het verwoorden van een mening of breedsprakigheid kunnen er de oor zaak van zijn dat we niet altijd met suc ces én plezier een gesprek voeren of een vergadering leiden. In de cursus "Ver gader- en Gesprekstechniek" leert men de basisvaardigheden van goed spreken én luisteren en worden de fijne kneepjes van het vergaderen (voorzitten, notule ren) bijgebracht. Uitgebreid komen aan de orde: vragen over het scheiden van hoofd- en bijzaken, het vormen en ver woorden van een mening, het opstellen van een agenda, het voeren van een sol licitatiegesprek, enz. Docent: dhr. Jan Staal. Aantal lessen: 22. Aanvang cursus: maandagavond, 23 september, 20.30 1 22.00 uujr. Porseleinschilderen Het beschilderen van porselein is een techniek die toegepast kan worden op zowel de geglazuurde als ongeglazuur de voorwerpen, zoals: vazen, borden, bekers, tegels, enz. Deze kunstvorm leent zich heel goed voor vrije expres sie. Ook een decoratieve manier van beschilderen is uitstekend toepasbaar. Het is voor deze creatieve cursus beslist niet noodzakelijk goed te kunnen "vrij" tekenen of schilderen. De beschilderde voorwerpen worden in een keramische oven gebakken bij een temperatuur van 800, waardoor voorwerp en beschil dering een onverbrekelijk geheel gaan vormen. Deze cursus is zowel voor be ginners als enigszins gevorderden. Docente: mevr. C.A. van den Bosch. Aantal lessen: 8 (evt. met vervolgcur sus). Aanvang cursus: woensdagmor gen 25 september, 9.30 - 12.00 uur. Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195; kantoor ge opend maandagochtend 10.00 - 12.30 uur en donderdagochtend 10.00 - 13.30 uur. Tijdens schoolvakanties ge sloten. Sculpturen van Ton Marie Nijhof: zonder titel", vanaf 12 mei ook in de beeldentuin te zien. waarop Brixel ze gestalte geeft, con fronteert ons met de vluchtigheid van onze tijd. Informatie stroomt over ons heen en dreigt ons te verdrinken en af te houden van de vraag wat werkelijk be langrijk is in ons leven. Brixels beelden dwingen ons om daarbij stil te staan en te beseffen dat informatie van levensbe lang kan zijn, maar alleen als het is inge bed in een onderzoek naar wat ons le ven betekent en wat wij ermee doen. In die zin zijn Brixels beelden een symbool van overlevingsdrift. Kiny Copinga laat zich voornamelijk inspireren door mens en dier. Al lange re tijd boetseert ze in de beslotenheid van haar atelier zonder daarvoor mo dellen te gebruiken. Een model kan im mers afleiden van dat wat zich voor het geestesoog van de kunstenaar afspeelt. Het heeft de gevoeligheid van haar beelden verhoogd. De huid van haar bronzen trekt de aandacht door haar ruwheid waarin de inwerking van tijd, ervaringen en emoties als het ware vorm hebben gekregen. Ook de beelden van Anton Hoornweg, die pas nog in de publiciteit was met de door hem ontworpen milieuprijs voor de gemeente Spijkenisse, vallen op door hun persoonlijke karakter. Hoornweg schuwt een diversiteit in ma terialen evenmin/Hout, steen, metalen en brons verwerkt hij daar waar hij elk van deze materialen het meest op zijn plaats acht. De menselijke gestalte en het menselijk handelen vormen zijn in spiratiebron. Óver Ton Marie Nijhof kan eigenlijk alleen maar worden gezegd dat hij het begrip 'relatie' een geheel eigen inhoud geeft. Of het nu gaat om de relatie tus sen een object en zijn omgeving of de relatie tussen twee of meerdere objec ten onderling. Nijhof verrast telkens weer door zijn eigenzinnige aanpak. Weliswaar benadert hij de problema tiek, die hij zichzelf stelt, vanuit zijn in tellect, maar in het uiteindelijke resul taat sluipt altijd een vorm van roman tiek binnen. Uiteindelijk manifesteert Nijhof zich daardoor als een gevoelig mens die via zijn verstand greep op de omgeving en zijn betekenis in die omge ving probeert te krijgen. De resultaten van die worsteling zijn zonder uitzon dering een diepgaande beschouwing waard en zetten aan tot allerlei gedach ten over de betekenis van het menselijk bedrijf in relatie tot zijn omgeving. De Roemeeen Josef Salamon studeer de zowel bij Marino Marini als bij Gia- como Manzü. Zowel zijn tekeningen als zijn sculpturen tonen een bijna surrea listische schijnwereld met geheel eigen wetten van figuratie en abstractie. Het is een wereld met een eigen geologie en archeologie waarin de beelden van Sa lamon dezelfde plaats innemen als de oudheidkundige artefacten in onze 'rea listische' wereld. Salamon schiep zich zelf een nieuw verleden. Vanuit dat verleden is hij tegenwoordig ook bezig met moderne materialen zo als plexiglas. Zijn huidige beelden zijn daardoor schijnbaar toegankelijker dan zijn vroegere werk. Desondanks blijven ze duidelijk verbonden met de droom wereld die hij zichzelf creëerde en waar van hij ons in zijn grafisch werk en zijn beelden deelgenoot maakt. Het werk van Jos van Vreeswijk zal de liefhebber van sculptuur niet onbekend zijn. Deze Utrechtse beeldhouwer start te beschieden met zijn op natuurlijke vormen als zaden en schelpen geïnspi reerde beelden, naarmate hij als mens rijpte, rijpte ook zijn kunst en gaf hij ge stalte aan het aloude adagium dat een mens in de eerste plaats mens is en dan pas kunstenaar (of boekhouder of pro fessor of buschauffeur). Inmiddels is zijn hoofdthema het begrip 'verbon denheid' en daarmee komt hij in zijn beelden tot overrompelende state ments. Statements die betrekking heb ben op de onlosmakelijke verbonden heid van licht en duisternis, van goed en kwaad, van eindig en oneindig. Het is in die verbondenheid van tegendelen dat Van Vreeswijk probeert orde te schep pen in de chaos die er diep van binnen in ieder van ons leeft. De tentoonstelling bij en in de Hazelaar, gelegen aan de Bosstraat 2 (vlak bij het station Soest-Zuid), is te zien van 12 mei tot 16 september 1991. Gedurende de beide pinksterdagen zal de kunstmanifestatie "Jardins d'A mis" in de tuinen van Soest gestalte krijgen. Jardins d'Amis is ontstaan vanuit een, een aantal jaren geleden gehouden, project in Gent. Dat was "Chambres d'Amis", waarbij de kunstwerken binnen het interieur van een kamer moesten passen. Omdat zoiets niet zo eenvoudig is te verwe zenlijken, ontstond het idee iets met tuinen te gaan doen. Jan Visser, wethouder Kunstzaken, op perde het plan een kunstroute door heel Soest te organiseren. Initiatiefneem sters Milou van Dam, Lied Zwagerman en Jean-Marie van Staveren spannen tuin. Die komen dus niet voor verras singen te staan, wanneer het werk in hun tuin geplaatst wordt. Ik sprak met de heer Griffioen, eigenaar van Hotel 'De Buitenplaats', in zijn zon nige serre: "Een paar dagen voor Pinksteren ko men Ilse Blommestein en Egbert de R°°y het project plaatseri. Het is storm- vast. We hebben het schetsmodel gekre gen en vinden het prima dat het in onze terrasvormige tuin gezet wordt. Die leent zich er goed voor." Wat vindt u van het plan? "Ik ben benieuwd hoe het aan zal slaan. De term "Jardins d'Amis" is mooi, maar naar mijn idee wat moeilijk gekozen. Wil je een grote groep van de samenle- Zaterdag 11 mei: Drie verjaardagen en dierenverzorging. Vanaf 13.30 uurkunnen kinderen vanaf 10 jaar Mirjam helpen de dieren te ver zorgen. Ook komen Linda, Leonore en Tanja met 30 kinderen feesten. Dinsdag 14 mei: Schoolreis voor zo'n 70 kinderen uit Blaricum. Zij krijgen een gevarieerd programma aangeboden, dat bestaat uit het voeren van de dieren, een ritje met de ezelkar en de pony, schminken en het aanhoren van en spannend dierenver haal. Na de lunch spelen Marieke en Leo de voorstelling: 'Fauteuil fan Fan tasie'. Woensdag 15 mei: Vanaf 9.30 tot 11.30 uur: Peuter/ou- deraktiviteit. Gezellig spelen en samen zijn voor slechts 3 gulden per kind/ou derpaar. 's Middags uiteraard weer een toneel voorstelling van onze theatergroep. Zij spelen een toneelstuk dat zich afspeelt in de gevangenis. De voorstelling begint om 14.00 uur en na de voorstelling kun nen de kinderen meedoen aan diverse aktiviteiten. WOENSDAG 8 MEI 199' De Vereniging Arlishock, Steenhoffsiraai Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doeL bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele ven in Soest. Door je op te geven als lid ste0D; de doelstellingen van de vereniging en geojt, de voordelen van hel lidmaatschap. De kWt! bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren |/mi, jaar en personen die tol dezelfde huishouding horen f27,- per jaar. Konlaktadres ledenadmi, stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. zich in om 37 kunstenaars in 34 tuinen de kans te geven hun werk te exposeren. Via een door het drietal uitgezette fiets route, die bij het gemeentehuis begint, kan de liefhebber met Pinksteren zijn hart aan menige kunstvorm ophalen. Het gaat om nieuwe werken; er mogen geen bestaande objecten in de tuinen gezet worden. En het gaat om alle mo gelijke soorten tuinen. In het open luchttheater en op het Raadhuisplein zullen verschillende culturele activitei ten georganiseerd worden. Rond "Jardins d'Amis" worden in Ar tishock en C-drie eveneens tentoonstel lingen van de deelnemende kunste naars gehouden. Daar gaat het dan om het normale werk van de kunstenaars. Omdat in de tuinen heel ander werk van hen geëxposeerd wordt, is het voor het publiek aardig om met die onverwachte kant van de kunstenaar kennis te ma ken. De kunstenaars hebben intensieve con tacten met de bewoners van de gekozen Egbert de Rooij en Ilse Blommenstein exposeren gezamenlijk in de tuin van "de Buitenplaats ving bereiken, dan weet ik niet of dat wel zo'n geschikte benaming is. Maar als er flink wat publiciteit aan wordt ge geven, zal het wel lukken. Ons hotel, dat ik samen met mijn vrouw Marja Luth run, hoort tot de beeldbepalende ge bouwen van Soest." Hij kijkt me trots aan. Jan Visser heeft er in het verleden een gedicht op gemaakt. Lokaal gezien heeft 'De Buitenplaats' nauwelijks be kendheid, maar door deze manifestatie krijgen we meer aandacht. Zo snijdt het mes aan twee kanten." Ilse Blommestein en Egbert de Rooy ontvangen mij in een huisje dat roman tisch in het bos aan de Eigendomweg ligt. Ilse schildert figüratief-abstract. Haar schilderijen op linnen zijn stevige, los geschilderde en met vloeiende lijnen omkaderde vlakken, vaak in diepe aardkleuren. Zij exposeert regelmatig. Op het ogen blik 'hangt' ze in Sonsbeek in Arnhem, en wordt haar werk als decor in tv-series als 'De dageraad' gebruikt. Veel van haar schilderwerken hangen in het ge meentehuis in Soest, evenals het werk van Egbert de Rooy. Zijn werk bestaat uit abstracte monumentale kunst, zeer realistische decors, zowel op als in de gebouwen, en vele surrealistische olie verfschilderijen. Hij beschilderde bijvoorbeeld in sa menwerking met een andere kunste naar flatgebouwen in Soest en Nieuwe- gein. Recentelijk werden enkele doeken aangekocht door het Soester bedrijf Ar- tisanne, dat er de wanden van de nieu we studio/showroom in Amsterdam mee zal verfraaien. Beiden hebben ze hun atelier in het voormalig ketelhuis in Soest (200 m2,5 meter hoog). Ilse: "Toen het niet meer voldeed als wijkverwarming konden wij het huren. We zitten er een jaar." Wat voor kunstwerk gaan julie in de tuin van het hotel plaatsen? Ilse: "Het wordt een sculptuur, bestaan de uit in elkaar gezette losse houten seg menten. Met delen op en aan elkaar, drie en een halve meter hoog en met een diameter van 1,5 meter." Egbert: "We bouwen het samen op, be schilderen en plaatsen het samen. We verwerken er doorgezaagde klapstoe- len in, maar daar kan je niet op zitten. Je kan daarop dus geen koffie zitten drin ken en het kunstwerk aanschouwen. Het wordt in primaire en pasteltinten uitgevoerd." Wat verwachten jullie van het pmject? Egbert: "Ik zie de manifestatie als een aardigheid. De landelijke publiciteit die eraan gegeven wordt, is fijn." Ilse: Leuk dat er op zo'n manier veel mensen bij kunst betrokken worden in Soest." Egbert: "Het mooie dat Soest nog heeft zó te kunnen laten zien. Ilse: "Bij het gemeentehuis wordt ge start en je fiètst dan in anderhalf uur door heel Soest." Egbert: "Uniek in Nederland, denk ik." Nse: "Mensen die totaal niet betrokken zijn bij kunst, worden er nu ineens mee geconfronteerd. Dat vind ik het leuke." Ellen de Jong-de Wilde Foto: Goos van der Wilt. Onbekende daders hebben vorige week aan de Korte Middelwijkstraat een an tieke brandweerauto ontdaan van twee mistlampen. De 44-jarige eigenaar stel de de politie op de hoogte. De dieven hadden wel een aantal bouten achterge laten. f In kasteel Groeneveld is tot 2 juni een expositie te zien van "bronswerk" van de gebroeders Ben, Egbert en Herman Joosten. De tentoonstelling werd vorige week geopend onder de titel "Uit het bronzen tijdperk". De Joostens zijn in Soest allerminst onbekend. Aan de Smitsweg was tot in de jaren zeventig hun bronsgieterij gevestigd, waar ook in opdracht van 'v anderen kunstwei Ken in brons werden gegoten. Het bedrijf moest verdwijnen in verband met de' toenmalige uitbreidingsplannen van de gemeente. De Joostens hebben sindsdien hun eigen weg gevolgd en legden zich toe op de beeldende kunst. In die periode speelden zij o.a. een vooraanstaande rol in de kunstenaarsvereniging Artishock. Op de expositie zijn lal van kunstwerken die de Joostens in de jaren zestig, zeventig en tachtig hebben gemaakt te zien. Bovendien is er (tot 1 augustus) een expositie van tekeningen en schilderijen van Emmy Eerdmans, echtgenpte van Ben Joosten. J v In de reeks zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 11 mei a.s. een concert worden gegeven met muziek voor vrouwenkoor en orgel. Op het programma staan fraaie motetten van Felix Mendelssohn Bartholdy, Johan- nes Brahms en Philis Tate. De uitvoe renden zijn de sopranen en alten van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy en Domorganist Jan Jansen, die tevens en kele orgelsoli ten gehore zal brengen. Het concert begint om half vier en de toegang is vrij. Donderdag 9 mei: 'An angel at my table' Op donderdag 9 mei vertoont het Filtt huis Artishock een bijzondere film. 5 speciale juryprijs op het festival van Vf. netië, de op één na hoogst gewaardee de film in de publieksenquête van festival van Rotterdam, al wekenlau; volle zalen in twee bioscopen in Am sterdam: de roem is Jane Campion', film 'An angel at my table' al vooruitga snéld. 'An angel at my table' is gebaseerd or een aantal autobiografische boeken var, de Nieuwzeelandse schrijfster Jane: Frame. De film heeft drie delen (waar aan te merken is dat de film eigenlijk aly t v-serie werd opgezet. In het eerste deel 'To the island', maken we kennis met Ja- net, een dik meisje met een vuurrad; bos krullen. Het gezin is arm en kindei rijk. De stem van de vader buldert regel matig door het huis. Met haar moeder, die een epileptisch jongetje en vier meisjes in het gareel moet zien te hon den, heeft Janet geen sterke band. De* te sterker is de band met haar zusjes. Als de oudste door verdrinking om het le ven komt, is de schok groot. Janet voelt zich op school erg onzeker tegenover de juf en haar medeleerlin gen. Een poging om, met kauwgon sympathie te 'kopen' pakt averechts uit. Door de opdracht om een gedichtje te schrijven, ontdekt Janet taal en boeken als haar trouwste vrienden. Het tweede deel, An Angel at my Ta ble', begint in Janets studietijd, waarin ze een kamer met haar zus deelt, als ze werk gevonden heeft als onderwijzeres, staat ze er alleen voor. Ze schrijft haar eerste verhalen en poëziebundel, maar wordt steeds eenzamer en verlegener. Een docent van de universiteit advi seert haar zich onder behandeling te la ten stellen. Er wordt schizofrenie ge constateerd. Ze zal acht jaar in een In richting blijven, waarbij de meer dan 200 electroshocks voor haar iedere keer een angst veroorzaken als voor een vuurpeloton. Dank zij het ontvanger van een literaire prijs komt ze vrij. In het derde deel, 'The Envoy froe Mirror City', heeft ze een reisbeurs om vangen voor Europa. In Londen en Spanje leert ze collega-schrijvers ken nen en wordt ze verliefd. De dood van haar vader is reden terug te keren naar Nieuw-Zeeland. Vorig jaar was Jane Campion's film 'Sweetie' in het Filmhuis Artishock te zien, een film die opviel door een pro vocerende, subversieve stijl. An angel at my table' is heel wat vriendelijker van verteltrant, maar toch zijn er grote over eenkomsten. Campion rijgt in beide films beelden aan elkaar die op zichzelf lijken te staan en stuk voor stuk een compleet verhaal vertellen. De onder verdeling tussen hoofd- en bijzaken is ongewoon een obsessie voor schoeisel is belangrijker dan dramatische gebeur tenissen als de dood van een dierbaar familielid. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: f 6,-; CJP/Pas 65 f 5,-. Vrijdag 10 mei: Daags na Hemelvaart, op vrijdag 10 mei, presenteert de Artishock Jazz Club het Jesse Ruller Quartet. Jesse Ruller is voor de trouwe bezoekers van de Jazz Club geen onbekende: reeds eerder was hij te beluisteren als lid van de fusion- band, waarin ook twee musici van de hisband Perron 5B meespelen: bassist Gerco Aerts en toetsenist Peter van Marie. Naast zijn fusion-activiteiten heft Jesse Ruller nu een deel van zijn muzikale ta- enten ondergebracht in het Jesse Rul ler Quartet, waarvan het repertoire voornamelijk uit jazz-standards be staat. Het kwartet, met een bezetting van bas, drums, gitaar en sax, is groten deels akoestisch van aard, wat aan de muziek een accent van authenticiteit meegeeft. Behalve het Jesse Ruller Quartet zal ui teraard ook Perron 5B te beluisteren zijn in zijn voltallige bezetting. Aanvang: 2L30 Uur; zaal op 21.00 uur, dicht 23.30. Toegang: f 2,50jncl. een consumptie. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Telefoon (02155) -1 30 14 De afdeling Midden-Nederland van de Nederlandse Lapidaristenclub organi seert op dinsdagavond 14 mei een le zing over bergkristal, vaak genoemd bevroren water" of "versteend glas". De bijeenkomst wordt gehouden m het nr" j?DCe1trum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat 475. Het is tevens de laatste ruil- en praat avond van dit seizoen. De lezing wordt verzorgd door Walter de Haan en Guus Ritte, twee deskundigen op het gebied van edelstenen, mineralen en sieraden, uit Den Haag. De bijeenkomst is ook een uniek voorproefje.voor de tentoon stelling Schatten van San Marco" in de Nieuwe Kerk te Amsterdam (in het ka- aer van de manifestatie Amsterdam- Venetië), waar fabelachtige toepassin gen van dit mineraal te zien zijn uit de Byzantijns-Grieks-Romeinse bescha ving. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: f 1,50. Informatie: tel. 14045. "Pilsje, tante Mien?" vroeg m n nichtje Yvonne vorige week, toen ik haar kwam feliciteren met haar 21e verjaardag. Ik had net uitgebreid koffie met gebak op en vanwege haar verjaardag stapte ze over op de vol gende ronde. "Pilsje, kind?" zeg ik. "Je weet toch dat ik nooit pils drink, hoogstens een wijntje?" "Ja maar, tante Mien, dit is Muckler, daar zit haast geen alcohol in." Stond ik toch even in dubio om dat nieuwe hippe pilsje te nemen of toch maar m'n wijntje. Ik zeg: "Meid," zeg ik, "doe mij maar een wijntje, dat is me bekend; dan zal ik jou helpen met hapjes ronddelen." "Oké, tante Mien". Ik proefde m'n wijntje en even later liep ik met een schaal toastjes langs zo'n twintigtal jongelui. Kon ik mooi tussendoor even opletten wat ze dronken. Tot m'n verbazing zag ik heel wat jongelui die Muckler dron ken. Bij m'n nicht komeon ook veel echt hippe jongelui. Vandaar dus. Mooi toch hè? Mini Matig Voor de zomer biedt Mayindra n< een aantal evenementen: •Cursussen lezing; Op donderdag 16 mei geeft Roos Vi een lezing over de liefdevolle Bachblo semremedies, waarin wordt verteld w de 38 Bachbloesemremedies van L Bach doen en wat ze kunnen betek ncn. Op 25 en 26 mei is er een stilt weckend. Het begint op vrijdag c 17.00 uur en eindigt zondag om 16.1 uur. Er wordt op vaste tijden gewei met meditatie, mantra's intoneren, s cred dance, enz. Verder is er tijd om z< bezig te zijn, met bijv. tekenen, wand len en naar muziek luisteren. Vanwe het beperkte aantal plaatsen is hel raa zaam om u zo snel mogelijk op te gevt •Kennismakingscursus Bachbloesemremedies Op 29 mei start er weer een kennisn kingscursüs Bachbloesemremedies. L ze cüfsuk is heel geschikt voor mem die iets meer willen weten over de 38 medies van Dr. Bach, maar ook vc mensen die dc cursus al hebben gevol en hun kennis willen opfrissen. Bij deze geneeswijze wordt niet gel ken naar ziekte verschijnselen, maar naar de gemoedstoestand van persoon die leidt tol die ziekte. Bij e gemoedstoestand hoort een remec Misschien heeft u weieens last van an of bent u weieens ongeduldig, draal te veel door in uw werk enz. U leert remedie uit te zoeken die bij u past •Andere cursussen Ook in de zomer zijn er weer verscl lende cursussen, zoals Tai Chi (6 ei juli), opleiding Polariteitsmassage l/m 13 juli), Healing 15, 16, 18, 19 li). Meditatie (26 t/m 29 augustus) Bachbloesem remedies (2 t/m 5 ju •Hemelvaartsdag Al 's morgens vroeg kan men terecht de Oude Ambachtenmarkt, die gre aan Mayindra. Reeds enkele jaren a tereen doet ook Mayindra haar wink deuren open. Het is een leuke geleg heid om eens binnen te kijken bij kado-artikelen, heerlijk geurende bloc blaadjes en oliën, verrukkelijke bad- huidprodukten en boeken. Bij g< weer zal er ook weer een standje bui staan met bijv. kado-artikelen v Moederdagen een uitgebreid terras i lekkere hapjes en drankjes, terwijl vermoeide voeten even kunnen rusi Informatie en aanmelding voor de c sussen, Mayindra, Kerkstraat 3-5, 25599. De politie heeft vorige week in Soes berg een 46-jarige automobilist aai houden, die onder invloed reed. man was zo slim om op de Radema straat bijna tegen de politieauto o rijden, die uiteraard onmiddellijk achtervolging inzette. Bij zijn aan! ding weigerde de man pertinenl ademtest en de bloedproef, zoda mag rekenen op de hoogste straf. In verband met een Trimloop van Van Arkelinstituut geldt woensda; mei tussen 18.00 en 21.00 uur een ti lijke verkeersmaatregel voor de lingweg. Gedurende deze uren i Hellingweg afgesloten voor alle ver in beide richtingen. De politie heeft in de afgelopen d weer een flink aantal meldingen (brom)fietsdiefstallen binnengekrt Bij het station Soest-Zuid werden fietsen gestolen; verder kwamen er dingen van de Di Lassostraat, de V: straat (waar voorbijgangers de fit een oude VW-Golf zagen laden Wiardi Beckmanstraat, de Spoor: (station Soestdijk), de Beukenlat de vWeegbreestraat.

Soester Courant | 1991 | | pagina 8