id II c 095 'T LUIKJE Voorsprong in 'Kunstpark' is definitieve bezegeling van veranderd cultuurklimaat in Soest muümu" PINKSTER- ANTIEKSHOW IN HOUTEN 'Jardin d'Amis' brengt mensen op een andere manier in aanraking met kunst j Aardbeien yoghurt taartje Soest 50 jaar geleden naakt ïuker! maatwerk, smeeing lease KUIJER ,r") PAGINA 12 l.lW=l:UdJ^ WOENSDAG 15 MEI 1991 SOES"ï SOESTER COURANT PAGINA 13 2 groen, ig steeds lieu. bij jezelf, r de fiets, rand op Ie! _,.k Arie is op safari Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. Paleiskoor (40 jaar) in de Vijverhof Portemonnee gepikt Snelheidscontrole Beeldentuin aan Bosstraat geopend Portemonnee gerold Uitbreiding Installatie Service Visser: 'Gemeente heeft geen poot om op te staan' Accountantskantoor J.H. Braber RA Logo wijst de weg langs Pinkster-kunstroute Gewonden bij aanrijding Fietsendieven actief Meisje (13) gewond bij partijtje damesvoetbal Voor caravan- en vouwwagenbezitters Wijzigingen in motorrijtuigenbelasting Auto gestolen Installatiebedrijf i j. cornelisse bv. Sanitair Voor al uw VLEES-, VIS- en FONDUE-GERECHTEN: FONDUE-RESTAURANT EN Steenhoffstraat 47 - Soest Telefoon 1 82 52 Reserveren aanbevolen. ^uirltctHmlthcvij |Uitu ilaïtenttthcr j 20 mei 1941 Bekendmakingen Wij nemen de wacht bij het vliegkamp van U over! fl/ERKCURSUS. BIJ- EN. Begeleiding bij het Iwerk en schoolproble- Bel Tramei, 02155- (VERZEKERING voor ie bestuurders zonder toeslag. Premiebetaling aand, kwartaal of jaar. ingen A.A. v. Breukelen '.v. Vastgoed financie- lid NBVA, Koninginne- 0, Soest, tel. 17962/ 1. itie, feest of ziekte? lan uw dier goed ver- n in DIERENHOTEL 'INGKENNELS. Ver- de verblijven, veel vrije jing. Ook alleen dagop- is mogelijk. Birkstraat loest, tel. 033-619425; NKOUSEN, diverse •n. Op afspraak ook bij gedipl. ziekenfonds- ncier mevr. Hilhorst, 3t8, tel. 21995. •MOTORVERZEKERING computer berekent vrij- d de goedkoopste pre- :OOIJ VERZEKERIN- Beukenlaan 70, Soest 155-16122. TGEBITTEN en repara- rijblijvend advies, rothetische praktijk L.F. is, Cantonlaan 9a, tel. 02154-14136. ET - Laminaat- en Deren in alle bekende n. Reparatie en onder expertise bij water- 3. Parketshowroom Eu- iuten Vloeren, Liendert- 70A, Amersfoort, tel. 52295. immen, knippen, sche- /vassen van uw hond evr. Vermeulen, Die- 3l CAMPING KENNELS aat 148, Soest, tel. 9425. Halen of bren- mogelijk. "GEBITTEN F. Roest, otheticus, Soesterweg ersfoort, tel. 033- Tevens reparaties, advies. idig VERANDEREN kleding. Vrijblijvend igen over maatconfec- armakerij H. Vaessen, driklaan 26, tel. Gaarne eerst bellen. ds gesloten. 'IONALE RIJOPLEI- onder financiële drem- ook in Soest/Amers- d. Vraag info (folder): —HOLLAND; bel gra- 228860. UITLATEN SERVICE, nontage. Tevens ban- khaken, accu's en ampers. Nieuwe en te onderdelen. Mugro, aweg 16a, Soest, tel. OUWRING VERAN- Wij hebben voor voor het vermaken jouden trouwring, v.d. Weerd, Soester- traat 26, tel. 12982. asterhof voor al uw vTIES AUDIO-VI- V, tel. 19629. iRDLES, orgelles, Met muziek meer al Peter Loef, tel. teitner, de grootste AAK van Soest, 200 voorraad. Lange I 38 t.o. Gasbedrijf, 5-19600. E TUIN: Afrikanen ssum, Ageatum en ),35, Begonia, Salvia ia 0,50, Vlijtig Liesje ranium, Hanggera- Fuchsia ƒ3,- per voor 27,50. Alles in ekerij in pot ge- E. van Oest, Cle- lat 82, tel. 12142. door Arie Wandelaar Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 Dinsdag 12 mei a.s. hoopt de gemengde zangvereniging Paleis Soestdijk weer een avond te geven met zang, declama tie en pianospel in de Vijverhof te Soest. Aanvang 20.00 uur; toegang gratis. Be woners en verdere belangstellenden zijn van harte welkom. Deze zangavond wordt gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het koor, het bestaat uit ±45 zan gers en zangeressen. Dirigent is L.J. Meyer, onder wiens bezielende leiding het koor al vele concerten heeft gege- Een 45-jarige vrouw uit Soest deed bij de politie aangifte wegens de diefstal van haar portemonnee. Die was tijdens een bezoek aan een supermarkt aan de Parallelweg uit haar tas gestolen. Wat er in de portemonnee zat is niet bekend. De politie hield vorige week woensdag middag een snelheidscontrole op de Koningsweg. Van de 520 passerende automobilisten reden er 22 te hard. De top lag op 75 km/u. De hardrijders ho ren er nog meer van. Wie nog niet zo lang geleden - zeg een jaar of vijftien - had durven beweren dat aan de kop van de Bosstraat nog eens een "kunstpark" zou verrijzen, zou vermoedelijk voor gek zijn versle ten. Juist dit gebied was immers door het toenmalige gemeentebestuur aan gewezen als lokatie voor het "Cen- trumplan", waarmee Soest moest wor den opgestoten in de vaart der grotere gemeenten, met uitbreidingsplannen voor 80.000 inwoners en autosnelwe gen die in de Eng zouden worden uit gegraven. Menig Soester herinnert zich met afgrijzen of verbittering nog de plannen, die op breed verzet stuit ten en uiteindelijk - tot veler opluch ting - in de prullenbak verdwenen. Bij de feestelijke opening van de Beel dentuin, een initiatief van Jan Hazelaar en Ali v.d. Berg die in de voormalige Malvahoeve aan de Bosstraat het kunstcentrum De Hazelaar hebben ge vestigd, werd er over deze "zwarte bladzijden" in de Soester historie nau welijks gerept. Dat zich in Soest een enorme verandering in het culturele kli maat heeft voorgedaan werd overigens wel duidelijk uit de woorden van Ben Joosten, oud-voorzitter van de kunste naarsvereniging Artishock en leer meester van Jan Hazelaar in de kunst van het bronsgieten. Joosten was een van de sprekers tijdens de officiële ope ning en voor deze speciale gelegenheid even teruggekeerd naar zijn oude woonplaats, waar zijn naam - samen met die van toenmalige "angry young men" als o.a. Jan Visser en Ton Paauw - nog altijd in één adem wordt genoemd met de strijd tegen Soester grootheids waanzin en cultureel analfabetisme. Droom Joosten verhaalde zijn gehoor - waar onder tal van politici, kunstenaars en omwonenden - van een droom die hij onlangs had gehad en die volkomen haaks stond op de culturele werkelijk heid van Soest zoals hij die had gekend, vooral verwoord door de "Krabbels van Krelis" in de Soester Courant van toen. Krelis was hem in de droom verschenen en had hem eert aantal bizarre verande ringen laten zien: Artishock een mu seum ("alleen boven zuipen ze nog"), het gemeentehuis verkocht, het politie bureau leeg ("Soest vervallen tot anar chie"); het Anna Paulownahuis met grasmaaiers aan de muren; aan de Dal- weg het nieuwe gemeentehuis met fon teinen en klimrekken als een sport- of meditatiecentrum (door de zuil met bronzen klokken); het politiebureau waar stenen uit de muur stromen ("de maffia breekt uit") en een sporthal die op het industrietterrein thuis leek te ho ren, en tenslotte een beeldentuin aan de Bosstraat. Joosten stelde enigszins verbijsterd vast dat de droom was uitgekomen, al liet hij in het midden of alle veranderingen vol gens hem ook verbeteringen waren. De beeldentuin vond hij in elk geval prach tig. Eerder had kunstwethouder Jan Visser in alle toonaarden de lof bezon gen van het kunstpark - "een parel in het hart van Soest" - en de zeven kun stenaars die er hun sculpturen expose ren. Visser introduceerde de kunstwer ken met enkele rake typeringen en no digde de aanwezigen tenslotte uit tot V.l.n.r. Jan Hazelaar, burgemeester De Widt en Ali v.d. Berg. Foto: Goos van der Wilt. het maken van "een creatief geluid, ap plaus genaamd," voor de initiatiefne mers van het project, Jan Hazelaar en Ali v.d. Berg. Rustpunt In zijn korte openingswoord ging bur gemeester De Widt alleen in op de his torie van het gebouw, dat o.a. als op vangcentrum voor daklozen had ge diend. Volgens hem brengt het nieuwe Engpark - waarvan de beeldentuin deel uitmaakt - de Soester bevolking dichter bij de natuur en vormt het tussen wegen en spoorlijn een "rustpunt", waarvan duizenden kunnen genieten. De eerste fase van het park is inmiddels klaar en na de zomer begint de gemeente aan de tweede. De Widt opende de beelden tuin met het doorknippen van een lint. Vóór de drankjes en de hapjes kregen de genodigden een "performance" te zien, die bestond uit een soort geesten- bezwerende combinatie van bazuinge schal en klokgebeier van Harry de Wit - voortgebracht met behulp van pers lucht - en een sacrale dans van Beppie Blankert, die voor de gelegenheid was gehuld in wat van enige afstand een bundel vlas leek. Daarna konden de gasten op hun gemak een kijkje nemen bij een grote verscheidenheid aan beel den, die behalve in de tuin ook in het ge bouw tentoongesteld worden. De beel dentuin kan dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur bezichtigd worden. De expo sitie van de zeven kunstenaars duurt tot september. effnenty Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Voor uw complete KANTOORINRICHTING Bureaus Stoelen Computermeubelen Frintertafels Een 18-jarige Soester deed maandag aangifte van de diefstal van zijn porte monnee, die tijdens een bezoek aan de kermis vorige weejc was gerold. In de portemonnee zat een bedrag van 60 gulden. AL 25 JAAR BIEN VOOR EEN CITROËN Ook voor probleemloos afwikkelen van Uw schade. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Ondanks de bezwaren van een aantal buurtbewoners kan de gemeente niets ondernemen tegen de voorgenomen uitbreiding van Installatie Service, een bedrijf aan de Plasweg in Soest-zuid. Dat bleek tijdens de hoorzitting over de verlening van de bouwvergunning, die vorige week in het gemeentehuis werd gehouden. Omwonenden maakten daar duidelijk dat ze absoluut niet ingenomen zijn met de uitbreidingsplannen van het bedrijf, die neerkomen op een extra verdieping. Het plan voldoet aan de voorwaarden die in het bestemmingsplan zijn opge nomen. "De gemeente heeft dus geen poot om op te staan," concludeerde wethouder Jan Visser, die de hoorzit ting leidde. De bezwaarden hebben inmiddels ook een schorsingsverzoek lopen bij de Raad van State. 7:1 ":~den dat de buurt er niet mooier op wordt, dat hun zon licht ontnomen dreigt te worden en dat hun privacy wordt aangetast. Verder vrezen ze meer lawaai en verkeersover last dan ze al hadden, zoals een van de bewoners uitlegde. De extra-verdieping op het pand is volgens hen de druppel die de emmer doet overlopen. Lawaai en verkeer zijn echter geen za ken die bij een bouwvergunning worden geregeld, maar bij een hinderwetver gunning. Die is inmiddels ook aange vraagd en de omwonenden kunnen bij die gelegenheid opnieuw bezwaar aan tekenen. In de toekomst - bij de invoe ring van de nieuwe woningwet - zal dat overigens allemaal anders worden, zo als van de zijde van de gemeente werd uitgelegd. Dan wordt een bouwvergun ning niet verleend voordat ook een hin derwetvergunning wordt uitgegeven. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Op Pinkstermaandag 20 mei a.s. organiseert Metamorfose (Boekhout) weer de jaarlijkse Er is ook nu weer een enorme voorraad ANTIEK. Echt antiek zoals: kasten - buro's - klokken - eethoeken - stoelen - tafels - koper en tinwerk etc. Speciaal vele antieke klokken en Biedermeyer meubelen. Ook op andere dagen bent u welkom (niet op zondag). Openingstijden van 9 tot 18 uur. Het adres is Odijkseweg 42 - Houten via de Rondweg bij Houten afslag de Gilden, tel. 03403-71294. Ook reparatie van alle soorten klokken is mogelijk. U bent van harte welkom en de koffie staat klaar. Zo'n beetje heel kunstminnend Soest, maar vooral de beeldende kunstenaars onder hen, kijkt niet spanning uit naar de komende pinksterdagen. Velen zul len de weersvoorspellingen met meer dan gewone belangstelling volgen, want van de buiten-omstandigheden zal het succes van de openlucht-kunst manifestatie "Jardins d'Amis" in be langrijke mate afhangen. Veertig (voornamelijk beeldende) kunste naars uit Soest en omgeving exposeren hun kunst immers in Soester tuinen. Als het slecht weer is, is er feitelijk geen alternatief. De veertig kunstenaars heb ben hun werk zoveel mogelijk "weerbe- stendig" gemaakt, maar of het bij on verhoopte storm en regen voldoende belangstelling zal trekken is een open vraag. En het is juist de publieke be langstelling die beslissend is voor het antwoord op de vraag of het evenement een "succes" genoemd zal mogen wor den. Of de kunstenaars de tijd hebben om daarover na te denken is overigens nau- I welijks een vraag: de meesten zijn waar schijnlijk nog druk in de weer met de voorbereidingen voor hun 40indivi- duele tentoonstellingen, die verspreid j zijn over 37 lokaties. Die zijn allemaal gelegen aan de "kunstroute" die de or ganisatoren - de Soester beeldende kunstenaars Milou van Dam, Jean-Ma- rie van Staveren en Lied Zwagerman, met kunst wethouder Jan Visser als sti mulator op de achtergrond - hebben uitgestippeld. In de gemeentelijke voorlichtingskrant "Op 't Hoogt", die vorige week als bijla ge bij de Soester Courant was gevoegd, stond naast een uitgebreid verhaal over de achtergronden van "Jardins dAmis" ook de complete route beschreven, met de volledige "legenda" van de kunste naars en hun disciplines. Routebe schrijvingen zijn in de komende dagen ook nog verkrijgbaar bij de VW en de bibliotheken en tijdens de manifestatie zelf o.a. bij Artishock (Steenhoffstraat), het gemeentehuis (Dalweg), de Arto theek en C-drie (Willaertstraat). De route wordt bovendien aangegeven met het logo van de manifestatie, bestaande uit pijl door een gele driehoek met een rood puntje. Op de fiets of te voet Het is de bedoeling dat heel kunstmin nend Soest - maar ook van buiten wordt veel belangstelling verwacht - met de pinksterdagen massaal op de fiets stapt en de route gaat "verkennen". Uiter aard kan men de route ook te voet vol gen, al duurt het dan natuurlijk wel iets langer. De volledige kunst-tocht telt al met al ongeveer vijftien kilometer. Met de fietsverhuurders in Amersfoort en Baarn zijn kontakten gelegd, zodat men ook vanuit die plaatsen de kunstroute op de fiets kan afleggen. Alles wat Soest "aan kunst in huis heeft" is zo'n beetje present: schilders, tekenaars, beeldhouwers, edelsmeden, glazeniers, maar ook dichters en musici leveren een bijdrage. Zij hebben in de afgelopen periode kontakt gelegd met de bewoners/eigenaars van de tuinen, huizen, plantsoenen en andere lokaties, en daaruit is veel gevallen een uitste kende verstandhouding ontstaan. De bewoners, die vanaf het begin bij het project betrokken werden, staan alle maal zeer positief tegen over het initia tief, deels uit zuivere "kunstmin", deels uit nieuwsgierigheid, maar waarschijn lijk het meest uit een combinatie daar van. Oeuvre Alle kunstwerken zijn speciaal ter gele genheid van de kunstmanifestatie ver vaardigd; het is dus allemaal oorspron kelijk werk. Wie echter nieuwsgierig is naar het bestaande "oeuvre" van de makers kan deze week een kijkje nemen in het Artishockgebouw aan de Steen hoffstraat, waar een tentoonstelling is ingericht van dat "andere werk", die tot 25 mei duurt. Vanaf Eerste Pinksterdag is er ook in C-drie aan de Willaertstraat werk van de deelnemers te bewonde- ren. Tijdens een persconferentie die vorige week in de kantine van het gemeente huis werd gehouden presenteerden een aantal kunstenaars schetsen en soms compleet uitgewekte modellen van de kunstwerken die ze speciaal voor "Jar dins dAmis" hebben gemaakt. Aan staande zaterdag worden ze "op loka tie" geplaatst. Een bordje zorgt voor de nodige informatie over de kunstenaar en het werk. In de Artotheek aan de Willaertstraat bevindt zich overigens een complete documentatieset over de kunstenaars. De gemeente Soest verleende steun en medewerking aan de manifestatie, zij het dat er geen subsidie werd verstrekt. De kunstenaars betalen alles dus uit ei gen middelen, al hebben sommigen een sponsor weten te vinden voor hun ma teriaal. Overigens: de meeste kunstwer ken kunnen zeker worden aangekocht. Doel Pas aan het einde van het pinksterweek- einde - maandagavond 20 mei - kunnen de organisatoren en de deelnemers de balans opmaken. Dan moet blijken of "Jardins dAmis" beantwoord heeft aan het gestelde doel: de mensen op een an dere manier met kunst in aanraking brengen dan bijvoorbeeld in een mu seum, zoals Milou van Dam, een van de initiatiefneemsters, het vorige week tij dens de persconferentie in het gemeen tehuis verwoordde. En nu maar duimen voor goed weer... Een 30-jarige bromfietser en een 33-ja- rige automobilist, beiden uit Soest, zijn vorige week licht gewond geraakt bij een aanrijding aan de Steenhoffstraat, ter hoogte van het oude gemeentehuis. De bromfietser kreeg geen vooraang van de auto, die rechtaf de parkeer plaats wilde oprijden. Bij de botsing reed de bromfiets vol in de flanken van de auto, sloeg er overheen en moest met schaafwonden aan hoofd en benen naar Zonnegloren worden gebracht. De be stuurder van de auto werd gewond door gebroken glas. De politie had in het afgelopen week einde weer te maken met een hele reeks fietsdiefstallen. Er kwamen meldingen binnen van de Hobbemalaan, Talma- laan, Dillenburglaan, Roggeveld, Soes- terengweg (bij de kermis was het zelfs driemaal prijs), Wiardi Beckmanstraat, Eikenlaan, Koningsweg, Spoortstraat en Bosstraat. Een 13-jarig meisje uit Hilversum is vo rige week licht gewond geraakt bij een incident tijdens een wedstrijd aan de Bosstraat. Ze kreeg een trap van een te genstandster op haar rechterknie. Om dat haar been gevoelloos werd, werd ze overgebracht naar Zonnegloren. Autorijdend Nederland zal, nu de zo mer weer in aantocht is, de auto een extra beurt geven en de caravan van stal halen. Massaal trekken we straks naar Zeeland/Friesland of andere be stemmingen. Aan het rijden op de openbare weg hangt echter een prijs kaartje. Iedereen weet dat er eerst mo torrijtuigenbelasting betaald moet worden. Motorrijtuigenbelasting is een zoge naamde aangiftebelasting. Dat bete kent dat de eigenaar van het motor voertuig zelf moet zorgen voor aangifte en betaling. Voordat men 's zomers op stap kon gaan met de caravan of vouw wagen, moest ook daarvoor eerst mo torrijtuigenbelasting betaald worden. Dit jaar is daar voor sommige caravan- bezitters verandering in gekomen. Vrijstelling Per 1 april 1991 is het tarief voor cara vans, vouwwagens en andere aanhang wagens gewijzigd. Caravans en vouw wagens tot en met 450 kg ledig gewicht zijn voortaan vrijgesteld van motorrij tuigenbelasting. Een meevaller, zo vlak voor het aanbreken van het zomersei zoen. Ook voor bezitters van caravans en vouwwagens boven 450 kg is er iets ver anderd. Het basistarief voor caravans boven 450 kg is gesteld op f28,00 per 100 kg ledig gewicht per jaar. Omdat caravans in het algemeen maar weinig op de weg komen, wordt op het basista rief een vrijstelling van 75% verleend. Uiteindelijk betaalt u straks voor uw ca ravan boven de 450 kg dus f7,00 per 100 kg ledig gewicht per jaar. Voor caravans en vouwwagens achter een auto die op LPG of diesel rijdt, gold tot 1 april dit jaar een brandstoftoeslag. Deze toeslag is afgeschaft. Verandering van brandstof zal geen gevolgen meer hebben voor de motorrijtuigenbelas ting voor de caravan of vouwwagen. En dus ook niet als u uw vouwwagen uit leent aan iemand die op een andere brandstof rijdt dan uzelf. Wanneer en hoe aangifte doen? Wanneer u voor het eerst een auto of motor aanschaft, is het van belang aan gifte te doen (en daarmee de eerste be taling). Doet u dit niet, dan bent u uit eindelijk een stuk duurder uit, wanneer u bij een controle gefotografeerd wordt. Voor het doen van aangifte heeft u een speciaal stortings- acceptgiroformulier nodig. Dit formulier is verkrijgbaar bij de grotere postkantoren, belastingkan toren en het Centraal Bureau Motorrij tuigenbelasting. U kunt kiezen of u de motorrijtuigenbe lasting per drie maanden of per j aar wilt betalen. Wanneer u kiest voor een beta ling per drie maanden, betaalt u over één jaar gerekend ongeveer acht gulden meer. Een dergelijk tijdvak kan alleen maar ingaan op de le of de 16e van de maand. Stel, u maakt op de 9e van de maand voor het eerst gebruik van de weg. Als datum van ingang van het tijd vak vult u dan de le van de maand in. Gaat u bijvoorbeeld op de 24e van de maand voor het eerst de weg op, dan vult u de 16e van de maand in. Voordat de betalingsperiode is verstreken, ont vangt u vanzelf een vervolgaangiftebil- jet. Service CBM: thuisbankieren Tot voor kort moest men voor elke ver andering in de gegevens opnieuw naar het postkantoor. Dat is veranderd. Voor wie het nog niet wist, vanaf half april vorig jaar is het mogelijk uw aan gifte en betaling vanuit de luie stoel te regelen. De rit naar het postkantoor is dus niet meer nodig. Alle automobilis ten en motorrijders krijgen namelijk bij hun vervolgaangifte een wijzigingsfor mulier waarmee ze hun motorrijtuigen belasting zelf kunnen overschrijven naar een andere auto, motor of een an dere wijziging kunnen aanbrengen. Zo kunt u voortaan vanuit de huiska mer de mededeling doen over de wens tot belastingteruggave, adreswijziging, in- of uitbouw gasinstallatie en aan- en verkoop van een ander motorrijtuig. Daarna kan de opdracht gewoon op de post gedaan worden. Het Centraal Bu reau Motorrijtuigenbelasting in Apel doorn regelt de rest. Dat bespaart u dus een hoop rompslomp. Mocht u een for mulier kwijtraken, dan kunt u bij de be lasting- en PTT-kantoren en het Cen traal Bureau Motorrijtuigenbelasting in Apeldoorn nieuwe formulieren krijgen. Met vragen over motorrijtuigenbelas ting kunt u terecht bij het Centraal Bu reau Motorrijtuigenbelasting, telefoon: 055-782244, op werkdagen tijdens kantooruren. Correspondentie-adres: Postbus 9047, 7300 GJ Apeldoorn. Er zijn diverse brochures verkrijgbaar. Met vragen over kentekenbewijzen en registratie van aanhangwagens kunt u terecht bij de Rijksdienst voor het weg verkeer in Veendam, telefoon: 05987- 24240, op werkdagen tijdens kantoor- De politie is op zoek naar een auto die zondag werd gestolen aan de Van Goyenlaan. De 44-jarige eigenaar deed daar aangifte van. Het gaat om een groene Opel Ascona met het kenteken 02-NF-46. Telefoon (02155) -1 30 14 BAR-GRILL Vrijdag en zaterdag: een heerlijke kombinatie van verse J aardbeien, Bulgaarse yoghurt en slagroom nu van 12,50 LAANSTRAAT 31 SOESTDIJK TELEFOON 12387 (Officieel) UITGAANSVERBOD Ingevolge opdracht van den Befehlshaber der Sicherheitspolizei und des S.D. für die besetzten niederlandische Gebiete, Aussenstelle Utrecht, brengt de Burgemeester van Soest ter openbare kennis, dat het alle Nederlanders, inwo ners der gemeente Soest en wonende ten Zuiden van de Spoorbaan Utrecht- Amersfoort (Soesterberg) verboden is zich gedurende het tijdvak van een half uur na Zonsondergang tot 6 uur des voormiddags in de open lucht te bevin den. Deze maatregel blijft gehandhaafd tot nader order. Soest, 15 Mei 1941. BEKENDMAKING Alle Nederlanders, niet wonende binnen het gebied der gemeente Soest ten Zuiden van de Spoorbaan Utrecht-Amersfoort, (Soestérberg), moeten op last van den Befehlshaber der Sicherheitspolizei und des S.D. für die besetz ten niederlandische Gebiete, Apssenstelle Utrecht, voor 9.30 uur des namid dags dit gebied hebben verlaten. Deze maatregel blijft gehandhaafd tot nader order. Soest, 15 Mei 1941. Tarief: 's Nachts 12 - 6, per uur f 1,-. Verder per uur 75 cent. Te bevragen Van Lenneplaan 70 of telefonisch 2752. GEEN VUURTJE STOKEN Van politiezijde deelt men ons mede, dat het ten strengste verboden is tuin- vuil, houtafval enz. op terreinen of in tuinen te verbranden, zulks als gevolg van de groote droogte en het hieraan verbonden gevaar van terreinbranden. In verband hiermede zullen door de politie voorloopig dan ook geen vergun ningen tot het ontsteken van dergelijke vuurtjes worden gegeven. KWIEK GAAT VERHUIZEN In enkele weken heeft Kwiek het terrein in Soest heroverd. Iedereen kent Kwiek en weet welke instelling achter dezen naam schuil gaat. En voor zoover er nog mochten zijn, die dit niet weten, zeggen wij, dat onder deze naam doör de heeren Bartelsman Jr. en Van Ollefen eenige weken gele den een z.g. boodschappendienst is geopend, welke instelling vanaf den eer sten dag bewezen heeft in een groote behoefte te voorzien. Reeds vanaf dien eersten dag werden de Kwiek-menschen door neringdoen den en andere burgers opgeroepen om boodschappen en bestellingen te be zorgen of vrachtjes te vervoeren en reeds zeer vlug kwam men handen te kort om een ieder op tijd te bedienen. Sindsdien ziet men Kwiek steeds op pad in alle deelen onzer gemeente. Toch was er iets, dat aan de ondernemers nog niet de volle bevrediging gaf. De paats van vestiging was niet gemakkelijk gelegen, maar ook daarin is thans voorzien. Kwiek heeft zijn kantoor thans gevestigd in het pand Van Weedestraat 57, Soest, perceel Autokluis. Gelijktijdig met deze verplaatsing heeft de dienst wederom eenige uitbreiding ondergaan door de opname daarin van de Tweetax, welke samenvoeging ene uitnemende gedachte kan worden genoemd. U ziet het. De Kwiek-menschen zijn kwiek. Ze zijn ook vlug, handig en be trouwbaar, zoodat U ze het werk kunt toevertrouwen, maar wat ook nog een woordje meespreekt, hun tarieven zijn laag. Het zijn allen redenen, om het eens met Kwiek te proberen. Kwiek kunt U thans telefonisch bereiken onder No. 2186 en bij geen gehoor onder No. 2190.

Soester Courant | 1991 | | pagina 13