lat $0 \0i RAZENDSNELLE^ FOTOSERVICEI 1 ►EN 10% 50% COMBi uon <?//"©d FOTO SWAGER Soest propvol door Oude Ambachtenmarkt Van Dijk Snackbar (Laanstraat) wordt zaterdag feestelijk heropend PAGINA 4 yVOENSDAG 15 MEI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 er. '\l MAAND stance Carroll etica- trend EL rraagfc uw landacht voor linderwetvergunning Bouwzaken Bestemmingsplan 'Kerkebuurt' o of 25% of ing in Kadobonnen* FOTO o VIDEO «AUDIO Besluiten B. W. Soest overweegt precario Politie houdt 't op 40.000 a 50.000 bezoekers Foto: Goos van der Wilt. B. W.-toestemming Smitsveen Politie graveert 48 paardezadels 'Bierbeslag' VANDAAG DE FILM MORGEN UW KLEURENFOTO'S DAT IS.... VAN Frontale botsing A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Zaak is volledig gemoderniseerd Zaterdag 1 juni, Maarschalksbos: Veel activiteiten bij eeuwfeest Ziekenverzorging Baarn wij Je de ita- ;en de eel ma De Hermans Cr exploiteert Onderdo naam Jac. Hermans circa 110 filialen (e' daarmee in Nederi» één van de grootst, supermarkt- organisaties). On» Groep maakt deel urt van het Duitse Tengelmann concem met wereldwijd 110.000 medewertte,, en een jaaromzet van ca. 35 miljard. afspraak 1 20 13 avonds WN 47 - SOEST e attentie!!! Dat hebben ze bij fiteren van deze twee n wijn is... /Merlot gesteld uit 75% Cabernet Jiven. Het is een verfijnde, eur aardbeien, zwarte i Spumante rtini lertson's a Chasse du Pape s du Rhóne A.C. Jitige rode Rhöne-wijn, stig van de "Enclaves ipes" en gebotteld in hentieke j de afdeling Milieubeheer van de ge beente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27, ligt vanaf heden op werkdagen n 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de bi bliotheek aan de Albert Cuyplaan tij- pens de openingsuren, ter inzage de be schikking op het verzoek van: •Gebroeders Strumpel B.V., Nieuw- pstraat 64, voor het oprichten van een groothandel in bladaarde, potgrond, gardappelen, groenten en fruit, grond- aken, boomzaden, tuin-benodigdhe- len, kerstbomen en rondhout op het berceel Nieuwstraat 64. Beroep tegen deze beschikking kan worden inge diend door: a. de aanvrager; p. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om [vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) fin staat is geweest eerder bezwaren in te ■brengen. cHet beroepschrift moet worden gericht laan de Afdeling voor de geschillen van ■bestuur van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's Gravenhage, binnen leen maand na dagtekening van deze I kennisgeving. f Zij die beroep instellen kunnen over- j eenkomstig artikel 107 van de Wet op I de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge- I richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat t verzoek is beslist. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op de/het daartoe strekkende verzoek(en) met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), vergunning te verlenen voor het: •vergroten van een autoschadebedrijf, Birkstraat 105 (artikel 19 WRO, en ar tikel 50 lid 8 Woningwet); •vergroten van een woonhuis, Dorre- steinweg 22 (artikel 18 WRO); •vergroten van een woonhuis, Kop penlaan 8 (artikel 18a WRO); •bouwen van een schuur, Dorrestein- weg 38 (artikel 18a WRO); •bouwen van een woonhuis, Groenling 10 (artikel 19 WRO en artikel 50 lid 8 Woningwet); •bouwen van een woonhuis met gara ge, Groenling 4 (artikel 19 WRO en ar tikel 50 lid 8 Woningwet); •plaatsen van een tuinhuisje, [pft Eigendomweg 8 woningen Bemog, bouwnr. 42 (artikel 18a WRO). Alvorens een defmiteive beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 16 mei 1991, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, afde ling ruimtelijke ordening en bouwza ken, Raadhuisplein 1, ter inzage. De burgemeester van de gemeente Soest maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, juncto artikel 23, lid 2, alsmede artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Ge deputeerde Staten van Utrecht bij be sluit van ^6 april 1991, afdeling RR, nummer 342700/1361, behoudens aan de woorden "kantoordoeleinden en" in artikel 3, lid 3, sub I en in artikel 4, lid 4, sub I van de voorschriften, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan "Kerkebuurt", vast gesteld door de gemeenteraad d.d. 20 september 1990, nummer RB 90-132. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 16 mei 1991 gedurende een maand in het kantoor van milieu en stadsbeheer, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken, en in het ge meentelijk INFOrmatiecentrum, Raadhuisplein 1 (geopend iedere werk dag van 9.00 tot 12.00 uur) alsmede in de plaatselijke bibliotheken, voor een ieder ter inzage. Vanaf 16 april 1991 is het bestem mingsplan "Kerkebuurt" onherroepe lijk ten aanzien van het goedgekeurde deel van het bestemmingsplan, met uit- zonderiung van: •de bestemming "agrarische doelein den met cultuurhistorische en land schappelijke waarde, voor een perceel gelegen tussen de Middelwijkstraat en het Kerkpad ZZ; •de bestemmingen "tuin" en "erf' ach ter het pand Torenstfraat 15; één en ander zoals op de plankaart is aangegeven met een zwarte onderbro ken lijn op gele ondergrond. Ingevolge het bepaalde in artikel 29 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is een ieder die bezwaren heeft tegen de hiervoor omschreven onthouding van goedkeuring gerechtigd beroep in te stellen bij de Kroon. Voorts kunnen zij die zich tijdig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben gewend en zij die zich tijdig op grond van artikel 27, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (gewijzig de vaststelling van het bestemmings plan) tot Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben gewend, alsmede de in- Polaroid Impulse AF Ultra moderne, fraai ogende direkt-klaar camera. Met pop-up electronenflitser, autom. scherpstelling én belichtingsregelingj voor scherpe foto's vanaf 60 cm. afstand. *Vraag ons om informatie. WINKELCENTRUM "HARTJE ZUID" - SOEST - TEL. 12874 Het College van Burgemeester en Wethouders zal binnen afzienbare tijd de gemeenteraad een voorstel doen voor de invoering van het precario recht. Dat houdt in dat de gemeente een vergoeding kan gaan vragen voor het gebruik van de openbare weg, bij voorbeeld voor het uitstallen van goe deren en reclame-uitingen op trottoirs. Aanleiding voor het onderzoek is de aanvraag van een Italiaans restaurant aan de Soesterbergsestraat, dat in de komende zomermaanden een stukje stoep wil gebruiken voor het inrichten van een terrasje en het plaatsen van wat bloembakken. Het College heeft daar- De Oude Ambachtenmarkt die op He melvaartsdag in Soest werd gehouden heeft opnieuw tienduizenden bezoe kers getrokken. Volgens een schatting van de politie waren het er minstens 40.000 a 50.000, en dat was te merken ook. Soest zat althans wat de route naar de Kerkebuurt betreft een groot deel van de dag propvol. De meeste Soesters waren wel zo ver standig om de auto thuis te laten en de Ambachtenmarkt per fiets of te voet te gaan bekijken. Anderen probeerden te vergeefs een parkeerplekje te vinden in de buurt van de Oude Kerk, waar de po- Wolspinnen op een spinnewiel: een van de bezienswaardigheden op de Am bachtenmarkt. litie het verkeer in goede banen trachtte te leiden. De file stond op een zeker mo ment tot aan het Nieuwerhoekplein in Soestdijk en tot op de Birkstraat rich ting Amersfoort, en zelfs boven op de Eng, tussen Molenschot en de begraaf plaats, groeide de rij geparkeerde au to's. Het uitzonderlijk fraaie weer zorgde er voor dat het evenement weer bezoekers trok uit alle hoeken van het land. Zij konden hun hart ophalen aan de in de open lucht uitgevoerde demonstraties van oude beroepen en allerlei folkloris tische activiteiten, zowel in de Kerke buurt als op het terrein van de familie v.d. Grift. Vooral de uitbaters van de "schranstentjes" deden uitstekende za ken. In de Kerkstraat - direct achter de Oude Kerk - was er op het hoogtepunt van de markt, omstreeks het middaguur, hele maal geen doorkomen meer aan. De menigte schuifelde voetje voor voetje langs de kramen en het kostte meer dan bijzondere inspanning om ook nog te zien wat daarin geboden werd. Het evenement verliep verder zonder wanklanken of incidenten, en dat is ge zien de gigantische drukte zeker een compliment aan de organisatoren waard. Handvaardigheid: het maken van ori ginele hoorns. Burgemeester en Wethouders heb ben het Van Arkel Instituut toestem ming gegeven om in de week van 8 tot en met 14 juni op het terrein van het Instituut diverse aktiviteiten tc hou den, zoals rommelmarkt, theater avond, sportdag, straatfestival, spe- lenkennis en feestavond. P.V.O. heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekregen om zaterdag 5 Oktober in en om het P.V.O.-gebouw aan de Rembrandt- laan een rommelmarkt te houden. Maandag j.1. is gestart met de herinrich ting Smitsveen 2e fase. Het betreft de flatwoningen aan de Weegbreestraat 221 t/'m 659. De werkzaamheden du ren ongeveer 5 maanden. De nieuwe beplanting zal in het komend plantsei zoen (november tot april) aangebracht worden. Foto Swager heeft van burgemeester en wethouders toestemming gekre gen om op 12 of 13 juni vanaf het Speelveld De Engh een heteluchtbal lon op te laten. specteur van de ruimtelijke ordening, tegen de hiervoor omschreven goed keuring beroep instellen bij de Kroon. De beroepen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Deze beroepen dienen te worden ingesteld gedurende de maand dat het besluit van Gedeputeerde Sta ten met het bestemmingsplan ter inzage ligt. Bij de indiening van een beroepschrift is f150,00 griffierecht verschuldigd (te storten op girorekeningnummer 507590 ten name van de secretaris van de Raad van State). Dit bedrag krijgt de indiener van het beroepschrift terug als de beroepszaak gunstig voor hem/haar verloopt. Indien de indiener van het be roepschrift niet in staat is dit bedrag te betalen, dan kan bij de gemeente een verklaring dienaangaande van de bur gemeester worden gevraagd en die ver klaring bij het beroepschrift worden ge voegd. In bepaalde gevallen kan de in diener van een beroepschrift dan in aanmerking komen voor een korting van f75,00 of voor gehele vrijstelling van betaling van het griffierecht. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). De politie is tevreden over het verloop van de "graveer-actie" van paardeza dels, die afgelopen maandagavond bij Eldorado aan de Bosstraat werd gehou den. Maar liefst 48 eigenaars kwamen opdagen om hun zadels gratis te laten voorzien van postcode en huisnum mers. Paardezadels zijn een gewild ob ject van diefstal; ze kosten doorgaans 1000 a 1500 gulden. Door ze te grave ren hoopt men een bijdrage te leveren aan het voorkomen van diefstal. De politie is zaterdagavond opgetreden tegen een groepje jongelui, die op de kermis voor problemen zorgden door kermisgangers lastig te vallen. De he ren, in de leeftijd van 16 a 20 jaar, liep rond met bierflesjes. Die werden voor zover ze al open waren door de politie leeggegoten; de volle werden "in verze kerde bewaring" genomen. De jongelui kunnen ze t.z.t. terugkrijgen. De politie maakte proces-verbaal op wegens het gebruik van alcohol op de openbare weg, hetgeen in de A.P.V. van Soest verboden is. VAN W£EDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON: 02155 13917 OPENINGSTIJDEN; MAANDAG 13.00 - 19.00 UUR. DINSDAG T/M VRIJDAG 09.00 - 10.00 UUR. KOOPA VOND VRIJ DAG VAN i 19.00 - 21.00 UUR. ZATERDAG 09.00 - 17.00 UUR. voor toestemming verleend tot 1 okto ber, waarvooreen bedrag van 25 gulden wordt berekend. In 'het College is ver volgens gediscussieerd over de hoogte van het bedrag. Volgens burgemeester De Widt is daarbij een onderzoek afge sproken over de invoering van precario,. zoals in tal van gemeenten al jaren be staat. VW-gebouw. Het College streeft er naar deze week een nieuw voorstel voor de indeling van het WV-gebouw aan de Steenhoffstraat voor te leggen aan de betrokkenen. De VW wilde uiterlijk a.s. vrijdag een beslissing hebben over de aangevraagde subsidie en de inde ling van het gebouw. Of dat haalbaar is kon burgemeester De Widt vorige week nog niet zeggen. B. W. willen de be sluitvorming wel op zeer korte termijn afronden. Speelveldje. Aan de Dokter Rupert- laan krijgt het plantsoentje weer de be stemming speelveld. Ten onrechte is het met een bordje aangemerkt als honden- uitlaatterrein. Het veldje wordt schoon gemaakt en voortaan verboden voor honden, zodat de jeugd er weere kan spelen. Het College reageert daarmee positief op het pleidooi van een jeugdi ge bewoner van de Dokter Rupertlaan tijdens de praat-avond met B. W., on langs in Darthuizen gehouden. Riagg. B. W. hebben nog geen standpunt ingenomen over de toekom stige bestemming van het Riagg-ge- bouw aan de Nachtegaalweg. De hulp verleningsinstelling maakt straks geen gebruik meer van het gebouw (voorlo pig alleen nog voor de spreekuren) en de omwonenden voelen weinig voor woningbouw op de vrijkomende plek. B. W. willen nu eerst afwachten wat er uit de discussie over de structuurvisie naar voren komt. Woningen KdK. Het College neemt ook nog geen besluit over de aange vraagde bouw van 10 a 15 woningen naast Kontakt der Kontinenten in Soes- terberg. De voorgestelde plek ligt bin nen de zone waarop woningbouw - vam wege de geluidslij nen- niet kan worden toegestaan, maar er is inmiddels wel een discussie op gang over een eventuele aanpassing van die zone. B. W. willen verder niet vooruitlopen op de uitkomst van de structuurvisie-discussie. Trainingsmolen. B. W. zijn niet be reid de Stal van Helden aan de Birk straat vergunning te verlenen voor de bouw van een deels overkapte trai ningsmolen voor paarden, tenzij op bet terrein eerst de illegale bouwsels wor den verwijderd. De aanwezigheid daar van is het College onlangs bij toeval ge bleken. Asverstrooiing. Naar aanleiding van klachten van de Vrienden van het Vliegdorp in Soesterberg, over de as- verstrooiing in het Soesterbèrgse bos, heeft het College van B. W. onlangs kontakt opgenomen met Zeist. De as is afkomstig van een crematorium en door de exploitant in het bos gedeponeerd. Soest heeft bij Zeist aangedrongen op maatregelen om een en ander te voor komen, op grond van de wet op de lijk bezorging en het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Twee auto's waren vrijdagmiddag be trokken bij een frontale botsing op de hoek van de Dalweg en de Parallelweg. Een 21-jarige Baarnse nam de bocht naar rechts wat te ruim, zodat ze tegen een 25-jarige Soester knalde. Beide wa gens werden zwaar beschadigd; de be stuurders kwamen met de schrik vrij. van BREUKEIEN bv adviseurs in... hypotheken vastgoed assurantiën A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Eigendomweg Vrijstaand woonhuis met c.v., garage en grote tuin op ca. 650 m2 grond. Ind.: L-vormige woon kamer met schitterende schouw en plavuizen vloer met vloerverwar ming. Slaapkamer met t aangrenzende badkamer - met ligbad. Moderne keuken met afzuigkap, inbouw-gaskook- plaat, hal en kelderkast. Verd.: 3 slaapkamers en een berg zolder. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 299.000,- SOEST Stadhouderslaan Helft van een dubbele villa met grote tuin, garage, berging en c.v. op ca. 565 m2 grond. Ind.: vestibule, hal, grote woonkamer en een ruime eetkeuken met inb.app. Verd.: overloop, ouder slaapkamer met balkon enl vaste kastenwand, 2e en 3e slaapkamer. Badkamer met lig bad, wastafelcombinatie, 2e toilet en balkon. Vaste trap naar de zolder met 2 slaapkamers, beide met vaste wastafel, aparte bergruimte. Daarbij is er ook nog een bergvliering. Deze wo ning verkeert in uitstekende staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 386.000,- srm NIEUWBOUW SOEST Waldeck Pyrmontlaan Aan de Waldeck Pyrmontlaan is een bouwplan ontwikkeld voor vier halfvrijstaande villa's. Deze stijlvolle villa's zijn voorzien van een ruime carport, grote garage en luxe afwerking Per celen grond ca, 375 mz, De indeling is als volgt' entree, m k., toilet, grote woonkamer (ca 52 m2), ruime keuken en kel derkast. Verd.. overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een ligbad, aparte douche en toilet Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). De villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio januari 1992. Koopsom vanaf f 423.000,- v.o.n. SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met garage en grote tuin, ca. 470 m2. Ind.: L-vorm. woonkamer, hal, keuken, toilet en kelder kast. Verd.. 3 ruime slaapkamers en douchecel. Zolder met vaste trap en kamer, Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 245.000,- SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca. 330 m2 grond. Ind,: hal, ruime woonkamer, moderne eetkeuken, kelder kast en toilet. Verd.: luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers en bergzolder. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 239.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vli- zotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- NIEUWBOUW SOEST Insipgerstraat Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw'van.twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelsgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2 De indeling is als volgt' entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kelderkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een lig bad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, an kerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang medio au gustus 1991. Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. BAARN G. Doulaan 4-Kamer appartement met berging op de 1e etage. Ind.: hal, toilet, ruime woonkamer, moderne keuken met afzuigkap en gaskookplaat. Douchecel en 3 slaapkamers. Gevraagde koopsom f 105.000,- Wie in de afgelopen dagen over de Laanstraat reed of liep zal ter hoogte van nummer 1 een opmerkelijke be drijvigheid hebben geconstateerd. Bouwvakkers en installateurs liepen af en aan om de verbouwing van de be kende snackbar van Willem van Dijk nog op tijd af te krijgen. Dat is inmid dels gelukt en a.s. zaterdag gaat de zaak weer open. De snackbar is in korte tijd van onder tot boven verbouwd. Alleen de muren bleven staan, maar het complete inte rieur is vernieuwd en gemoderniseerd. Eigenaar Willem van Dijk, die sinds 1 januari j.1. de scepter aan de Laanstraat zwaait, heeft de mogelijkheid aange grepen om er een bijzonder fraaie zaak van te maken, naast de zaak die hij in Utrecht-Overvecht al heeft. De nieuwste snufjes worden in de snackbar toegepast, zoals een compu tergestuurde bakwand voor frites en snacks. De apparatuur is modern en hy giënisch en voldoet aan de hoogste kwaliteitseisen. Bovendien is het in de snackbar ook goed toeven: het voorste gedeelte is gereserveerd voor de klan ten die een hartige hap of een andere versnapering meenemen of ter plaatse willen nuttigen. Speciaal daarvoor zijn er driehoekige tafeltjes met bijbehoren de stoelen geplaatst. Achter in de zaak is het petit-restaurant, met tafels die vooral bedoeld zijn voor de gasten die wat uitgebreider willen eten en bijvoor beeld gebruik maken van de plate-ser- vice. De dagelijkse leiding is in handen van Marcel Rutten en Nanny v.d. Pal. Van Dijk Snackbar heeft in Soest in middels een uitstekende reputatie op gebouwd. Men vindt er behalve het ge bruikelijke assortiment snacks ook een uitgebreide lijst belegde broodjes, fris dranken (in fles en blik), kip van 't spit en nog zo het een en ander aan produk- ten om de lekkere trek te stillen. Zo is er een speciale ijshoek, met zowel schep- als soft-ijs, in allerlei soorten, en zowel los als verpakt. Warm vlees Eén van Van Dijks specialiteiten, waar mee hij in Utrecht al bijzonder veel suc ces heeft geoogst, is zijn broodje warm vlees of de al even goed smakende com binatie warm vlees met patat frites, die ongetwijfeld ook in Soest furore gaan maken. Daarnaast kan men bij de snackbar ook uitstekend terecht voor party service: salades, koude schotels, hapjes en drankjes, allemaal zelf ge maakt. "Wij draaien onze hand ook niet om voor een compleet koud buffet, zelfs voor heel grote gezelschappen," aldus Willem van Dijk. De heropening, a.s. zaterdag, gaat niet gepaard met allerlei toeters en bellen - door de drukte van de verbouwing was daar geen tijd voor - maar wél met een aantal speciale aanbiedingen. Men zie daarvoor de advertentie elders in deze krant. De vernieuwde snackbar aan de Laanstraat 1 is zeven dagen per week geopend van elf uur 's morgens tot elf uur 's avonds. Op zaterdag 1 juni a.s. worden er tussen 10.00 en 14.00 uur diverse activiteiten georganiseerd t.g.v. het 100-jarig be staan van de "Vereniging tot Zieken verzorging" te Baarn. Gezondheidsmarkt In de feesttent op hét parkeerterrein vindt een gezondheidsmarkt plaats, waar diverse eerstelijns-instanties mo gelijkheden tonen om verzorging thuis te krijgen. Er zijn verpleegkundigen aanwezig om in te gaan op vragen en er over te vertellen. De volgende onderdelen zijn op de ge zondheidsmarkt te vinden: •info over nazorg via kruisvereniging/ CMD F.G.B.B. informeert over alarmering •Hulpdienst 55+ •demonstratie door EHBO-afdeling van het Rode Kruis. Open Dag (ingang polikliniek) Om de mensen inzicht te kunnen geven in de verrichtingen en onderzoeken die in een ziekenhuis worden gedaan zijn er verschillende demonstraties, waaron der: EHBO, gipsen, fysiotherapie, bloeddruk-meten, E.C.G. maken, fietsproef, demonstratie van gehoor- en oogtesten, knie-onderzoek. Men kan een kijkje nemen op de röntgen-afde- ling, het laboratorium, de operatieka mer en de uitslaapkamer waar uitleg wordt gegeven. Aan de balie is er de ge legenheid om zelf een ponsplaatje te maken. Bijeenkomst voor ouderen (thuiswonend vanaf ca. 70 jaar) Plaats: zaal fysiotherapie, ziekenhuis Maarschalksbos. Aanvang: 10.00 uur. Een panel bespreekt de problemen waarvoor ouderen kunnen komen te staan. Het ouderenkoor o.l.v. mevrouw Overeem zorgt voor de muzikale omlij sting en er wordt een toneelstukje opge voerd. Praatprogramma Plaats: zaal fysiotherapie, Maarschalk- bos. Tijd: 12.00 - 13.30 uur. Onder leiding van Ria Bremer wordt een discussie gevoerd over de gezond heidszorg in dé regio Baarn, waarbij Maarschalksbos centraal staat. Dat ge schiedt aan de hand van de volgende stellingen (voor/tegen): 1. Is "Klasse"-verzorging mogelijk/ wenselijk/noodzakelijk? En zo ja, tot welk niveau? 2. Maarschalksbos is onmisbaar voor de Baarnse samenleving. 3. Een ziekenhuis moet een huiselijke sfeer uitstralen (intiem). 4. Sponsoring voor een ziekenhuis is een heel normale zaak. 5. Het ziekenhuis moet 's avonds en op zaterdag open zijn voor polibezoek aan specialisten en het laten verrichten van kleine ingrepen. Voor de stellingen 1, 3 en 5 zoekt men nog voor- en/of tegenstanders. Wie voor of tegen een van de stellingen is en wil deelnemen aan de discussie kan contact opnemen met de heer R. Zwen- nes ('s middags) tel. 02154-82588. Het muziekcorps Crescendo start om 10.30 vanaf de Plataanlaan om via de Brink ziekenhuis Maarschalksbos te be reiken. De Baarnse Zieken Omroep zal deze dag aanwezig zijn en een uitzen ding rondom het thema 100 jaar zie kenverpleging" verzorgen.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5