Meningen van lezers WOENSDAG 15 MEI 1991 SOESTER COURANT -££§!ÜA| WOENSDAG 15 Paardenkamp houdt 25 mei open dag 'Garage-verkoop' voor kinderen uit Tsjernobyl 'Big Sleep' in De Boemerang Baarn Activiteiten in De Boemerang Baarn Kampweken op 'De Vrije Teugel' Toneelgroep Honsbergen nu ook in Molenschot Eerste pinksterdag Jeugdige blazers nemen bezit van Kasteel Groeneveld Woensdag 22 mei nog voor-inschrijving Défilé Avondvierdaagse dit jaar op het Raadhuisplein Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijwilligers Vakature Bank 'Sponsors, hoe kom ik eraan?' De LAAGSTE PREMIE en toch UITGEBREID VERZEKERD! natuurlijk bij: SOESTER ONDERLINGE BRANDVERZEKERINGEN W.A. Aquarellen van Andrea van der Glas Expositie in restaurant Bauers Nieuw logo voor Staatsbosbeheer staatsbosbeheer Gilde succesvol op gildedag Milsbeek Voettocht voor een leefbare aarde Door het slijk ANBO-dagtocht naar Valkenburg: 4 juni ANBO-feestmiddag in de Vijverhof Orgelconcert Willem Hendrik Zwart Verkeersmaa Plesmanstraa Cultureel Creatief Centrum Kunstenaars uit Soest Een veertigtal kunstenaars uit Soest en directe omgeving zullen tijdens de pinksterdagen 19 en 20 mei hun werk exposeren. Hun werk zal te zien zijn in door henzelf gekozen tuinen en andere lokaties in de gemeente Soest. Er wordt een fietsroute uitgezet die een goed beeld geeft van de structuur van Soest. Men komt langs boerderijen, hofjes, flats, monumenten, enz. De route is ca. 15 km lang. Twee docenten, Inge Foreman en Theo Briggeman, nemen ook deel aan deze route. Zij hebben de vijver van C-drie als lokatie uitgekozen. Er zal een kleur rijk object van anderhalve meter uit de vijver opdoemen. Klassiek ballet Zaterdag 25 en zondag 26 mei zullen er uitvoeringen van de cursisten klassiek ballet te zien zijn. Docente Coleta Lus- tenhouwer maakt om het jaar een prachtige balletuitvoering. De choreo grafie, kostuums e.d. worden geheel door Coleta bedacht en ontworpen. Kindermusical Na een jaar hard oefenen is het de kin deren gelukt om de maffiafilm-musical "Bugsy Malone" ten tonele te gaan brengen. De uitvoeringen vinden plaats op zaterdag 1 juni om 20.00 uur en op zondag 15.00 uur. "Bugsy Malone" is een maffiafilm die zich afspeelt in Chicago. De bekende scenes, zoals schietpartijen en achter volgingen, zijn veranderd en beter op maat gemaakt voor de kinderen. Wordt verwacht 19 t/m 26 mei: expositie kunstenaars Beeldenroute Jardin d'Amis 25 en 26 mei: uitvoering cursisten klas siek ballet 1 en 2 juni: uitvoering cursisten kinder musical "Bugsy Malone" 27 mei t/m 23 juni: expositie cursisten lijsten maken en passe-partout snijden. Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. De Paardenkamp, het nationale rust huis voor paarden aan de Birkstraat, is de winter goed doorgekomen. Wel is de bevolking met drie paarden uitgedund. "Blacky" (34 jaar) overleed in decem ber; "Taiga" (26) in januari, en "Emir" in maart. Op de open dag - zaterdag 25 mei - wor den 's middags om 14.00 uur weer en kele nieuwe bewoners verwelkomd. Het zijn er vier: "Istrebitel" (25) uit Amersfoort, "Lorin" (20) uit Amstel veen, "Mira" (23) uit Rotterdam en "Sjonny" (20) uit Emmer Compas- cuum. Hun aankomst wordt uiteraard weer op feestelijke wijze opgeluisterd. Er zijn o.a. een rommelmarkt en allerlei andere interessante Paardenkamp-za ken. Volgende week zaterdag, 25 mei, wordt aan de Eikenlaan 12 in Soest een zgn. "garage-verkoop" gehouden ten be hoeve van dè in Nederland verblijvende kinderen uit Tsjernobyl. Op dit mo ment zijn er 43 kinderen in Nederlandse opvangcentra, om daar lichamelijk en psychisch op verhaal te komen. De ini tiatiefnemers willen hen van 31 mei tot 11 juni in Hilversum en Soest een on vergetelijke vakantieweek bezorgen. Men kan daaraan bijdragen door spul len af te staan, die bij de verkoop - tus sen 10.00 en 16.00 uur - verkocht kun nen worden. De spullen worden even tueel afgehaald. Kontaktadressen: fam. H. Tolsma, tel. 23392; fam. P. Terlouw, tel. 21453. Zaterdag 11 mei a.s. presenteert De Boemerang de Zwolse vijfmansfqrma- tie 'Big Sleep'. Onder leiding van zan ger-frontman Henk Vriesema oogt 'Big Sleep' als een clubje "dandy's", maar 'Big Sleep' brengt muziek, gemaakt in de traditie van Roxy Music en Duran Duran, voorzien van het dansbare ritme en geluid van nu. De leden van de for matie zijn Henk Vriesema (zang), Mar tin van Goor (gitaar), Wendel Doeland (synths), Hans Otten (bass), Tom ten Koppel (drums). Zaal open 21.30 uur. Entree f5,00. De Boemerang, Plataan laan 1, Baarn, tel. 02154-11177. Het gaat goed met De Boemerang in Baarn. Door het aanbieden van extra activiteiten en een gevarieerd week endaanbod is het bezoekersaantal enorm gestegen. Steeds meer jongeren ontdekken dat het er goed toeven is. De Boemerang is een open jongeren centrum; dat wil zeggen dat het in prin cipe voor iedere jongere toegankelijk moet zijn. De leeftijdsgrens is opgehe ven, waardoor alle jongeren vanaf on geveer 16 jaar weer welkom zijn. Om de toegankelijkheid te bewerkstelligen biedt De Boemerang een zo breed mo gelijk scala activiteiten aan: Het week- programma ziet er als volgt uit: Maandag tot en met vrijdagmiddag is er Inmiddels traditiegetrouw organiseert kinderboerderij 'De Vrije Teugel' in de zomervakantie kampeerweken voor kinderen van 5 tot 13 jaar. Kinderen kunnen dan terecht met hun tent op het terrein aan het Vedelaarpad en samen met de leiding wordt ervoor gezorgd dat het leuke, spannende en ontspan nende vakantiedagen worden. In die weken worden veel aktiviteiten ondernomen, zoals knutselen, theater, schminken, een bosspel, kampvuur ma ken, dieren verzorgen, ritjes met de ezelkar, etc. etc. De (kamp)weken blij ken reeds lange tijd een terugkerend feest te zijn voor veel kinderen. Van daar dat er ook altijd weer veel kinderen terugkomen die al geweest zijn. Maar uiteraard is het leuk als er weer nieuwe kinderen bijkomen. Uw kind(eren) misschien? Het leuke van de opzet is ook dat kinde ren in hun eigen tent slapen. Heeft uw kind geen tent? Geen ramp, dan is het snel geregeld dat het bij een ander kind in de tent slaapt, of in een binnenruim te. De kinderboerderij heeft mogelijk heden genoeg. Wanneer? •Van maandag 8 tot en met zaterdag •van maandag 22 tot en met zaterdag 27 juli; •van zaterdag 5 tot en met 10 augustus. De kosten Zoals altijd betalen ouders naar inko men. Dat is nog steeds de meest eerlijke regeling, zodat alle kinderen, ongeacht afkomst, mee kunnen genieten. Voor 1991 gelden de volgende bijdragen per kind: 120 gulden voor ouders met een minimuminkomen; 170 gulden voor ouders met een modaal inkomen; 225 gulden voor ouders met een hoger in komen. yoor informatie kan men bel len van dinsdag tot en met zaterdag, tel. 18136. Schriftelijk opgeven kan ook: Kinderboerderij "De Vrije Teugel", Vedelaarpad 53, Soest. Sinds enkele jaren treedt de toneel groep Honsbergen met veel succes op in haar eigen dienstencentrum en in dien stencentrum de Vijverhof. Tweemaal per jaar worden daar voorstellingen ge geven onder de bezielende leiding van regisseur Foppe Roelofsen. De toneel groep, bestaande uit de bewoners van Honsbergen maar ook uit spelers van daarbuiten, repeteren iedere woensdagavond met veel enthousiasme in Honsbergen.'De stukken die gespeeld worden zijn vaak blijspelen, waaraan de bezoekers van de toneelvoorstellingen veel plezier beleven. Omdat de bezoekers in Honsbergen én de Vijverhof altijd vol lof zijn over de voorstellingen heeft het bestuur van de toneelvereniging besloten de vleugels uit te slaan naar bejaardencentrum Mo lenschot. Na overleg met de direktie is besloten ook daar een voorstelling te geven van het stuk "Een muisje met een vreemd staartje", dat in april is opge voerd in Honsbergen en de Vijverhof. Donderdag 16 mei om 20.00 uur wordt dit stuk dus opgevoerd in de zaal van Molenschot. Alle bewoners van Molen schot zijn van harte welkom, maar uiter aard ook belangstellenden van buiten. De toegang is gratis. Wie geïnteresseerd is in toneelspelen bij een gezellige club, kan gerust eens ko men kijken bij een van de repetitie avonden in de grote zaal van Honsber gen. Op zondag 26 mei 1991 Teerste pink sterdag) zullen jeugdige blazers letter lijk en figuurlijk de boventoon voeren in en om Kasteel Groeneveld in Baarn. Dan zal weer het muziekfeest worden gevierd van het één dag bestaande mu- ziekensemble: Het Groeneveld Jeugd orkest. De belangstelling om aan dit evene ment mee te doen was de laatste jaren zo groot geworden dat de organisatie ervan wegens plaatsgebrek en persone le problemen in het gedrang dreigde te komen. Het was dan ook zaak ervoor te waken dat deze jeugddag niet in de massaliteit zou ondergaan, waardoor de belang rijkste basis voor deze dag: het ervaren van het plezier van samen musiceren, in het gedrang zou komen. Daarom is ge kozen voor beperking van de omvang van het ensemble door specialisatie op soort instrument en is voor dit jaar de keuze gevallen op het blaasinstrument. Jonge blazers uit de verre omgeving zullen om 10.00 uur bij elkaar komen om, onder leiding van de dirigent van die dag, Bert Nellestein, te repeteren en te werken aan een concert. Dit concert zal in principe plaatsvinden op het rondeel vóór Kasteel Groene veld, om ongeveer vier uur, als tenmin ste de weergoden meewerken. Moch ten de weersomstandigheden het buiten spelen onmogelijk maken dan zal moe ten worden uitgeweken, naar de Hasse- laerzaal. De publieke belangstelling voor dit jeugdgebeuren is elk jaar weer verheu gend groot, zodat het niet mogelijk is ie der een zitplaats te geven. Het is aan te raden om eventueel zelf een klapstoel tje mee te nemen, mar de entree is dan ook (echt) gratis. De avondvierdaagse - maandag 27 t/m donderdag 30 mei - krijg dit jaar een andere afsluiting dan tot nu toe gebrui kelijk, althans wat de route betreft. De "intocht" vindt niet meer plaats vanaf de Johannes Poststraat, maar vanaf de Lange Brinkweg en vandaar volgt het traditionele défilé op het Raadhuis plein, bij het gemeentehuis. De plaatselijke regelingscommissie is al druk in de weer met de voorbereidin gen. Er is al volop gebruik gemaakt van de voor-inschrijfmogelijkheden; de laatste gelegenheid is volgende week woensdag 22 mei, van 19.00 tot 20.00 uur, in de Praatpaal, Smitsweg 311. Het inschrijfgeld bedraagt f 5,-; op 27 mei betaalt men trouwens een rijksdaalder meer. De start vindt elke avond plaats tussen 17.30 en 18.30 uur, zoals gebruikelijk bij de firma Van Asch aan de Industrie weg (hoek Nijverheidsweg), waar te vens het eindpunt van elke etappe is. De deelnemers kunnen hun benen strek ken op twee afstanden: 5 en 10 kilome ter. In de eerste etappe (maandag 27 mei) wandelen de lopers de "Paleisroute", in de tweede (dinsdag 28 mei) de "Pijnen burgroute", in de derde (woensdag 29 mei) de "Soester route", en op de slot- avond (donderdag 30 mei) de "slotrou- te". Verzamelpunt voor het défilé is het ter rein achter debrnadweerkazerne aan de Lange Brinkweg, om 19.45 uur; van daar gaat de feestelijk intocht over de Dal weg naar het Raadhuuisplein, waar het défilé vanaf omstreeks 20.00 uur wordt afgenomen door o.a. het ge meentebestuur. Café (scholierencafé) van 14.00 tot 17.00 uur; koffie en thee gratis verkrijg baar en alle gelegenheid voor biljart, ta felvoetbal, kaarten, etc. Maandagavond, 20.00 uur: D.J. work shop; woensdagavondl, 19.30 uur: Theater- Musical-cursus; donderdagavond, 20.30 uur: Filmhuis; vrijdagavond, 21.30 uur: Disco: de vas te Boemerang-d.j.'s zorgen voor super- dansbare muziek; zaterdagavond: Disco; De eerste zaterdag van de maand een 'Le Groove'-avond met performances, chill-out-room, live music en verras- singsacts. De Boemerang ondergaat een totale gedaanteverandering. Om de twee weken vindt er op het Boe merang-podium een live-optreden plaats van een hoog geclassificeerde band, zoals a.s. zaterdag "Big Sleep" uit Zwolle. Zondagmiddag, 12.00 - 18.00 uur: Swing beat-café voor buitenlandse jon geren. Zondagavond, 19.00 uur: Turks volks dansen 'Kara Deniz'-dans. De Boemerang, Plataanlaan 1, Baarn. tel. 02154-11177. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 16 mei: Vandaag verschillende activiteiten. Als eerste komt 'De Vallei' met een groep kinderen uit Leusden meedoen aan een heel leuk schoolreisje. We hebben in overleg met de leerkrachten een prach tig programma opgesteld. Nu maar ho pen dat de zon lekker schijnt. Daar is ie dereen aan toe. Verder is ook de volwassenengroep ac tief van 9.30 tot 11.30 uur, en uiteraard vieren we vandaag de veij aardag van de nieuwe voorzitter. Dat hij lang moge le ven en wijs zal besturen is de wens van zijn werknemers. Vrijdag 17 mei: De Petrus Canisiusschoól uit Amster dam komt met zo'n vijftig kinderen een schoolreisje vieren. Volop werk voor onze medewerkers, die weer allerlei ac tiviteiten uit de mouwen schudden. Verder verleent een aantal medewer kers van de kinderboerderij 's nachts zijn medewerking aan de Luilakviering. Hoe en waar wordt later bekend ge maakt. Zaterdag 20 mei: Drie verjaardagen, waarvan één hele grote, worden vandaag gevierd vanaf 13.30 uur. Tevens bestaat de mogelijk heid om mee te doen aan de verzorging van de dieren onder leiding van Mir jam. Vanaf 13.30 uur kunnen kinderen vanaf 10 jaar het vak leren. Dinsdag 21 mei: Schoolreis van 'De Kandelaar' uit Amersfoort. Woensdag 22 mei: Vandaag weer toneel om 14.00 uur. Het gaat over het thema 'vies'. Wat is dat eigenlijk? De toneelgroep heeft erg haar best gedaan er een schone voor stelling van te maken en dat is goed ge lukt. Let op: om 14.10 uur gaan de deu ren dicht. Hét is namelijk niet leuk voor de spelers als er steeds kinderen te laat komen. Dit stoort tijdens de voorstel ling. Dus ouders: breng uw kind(eren) op tijd! Mededelingen: •Er zijn inmiddels 13 lammetjes gebo ren. Alle moeders en kinderen maken het goed. Ook enkele geiten hebben al geworpen en de andere geiten gaan dit binnenkort doen. Het is dus mogelijk nu extra te genieten van de wonderen der natuur. Bezoek is toegestaan, voe ren niet. Onze dieren worden expres laat geboren in verband met de drassige toestand van de weiden, waardoor het onverantwoord zou zijn de dieren bui ten te laten lopen. Iri het late voorjaar is de toestand van de weiden beter, maar we wachten op geld om de weide rond om de stallen te kunnen bestraten. Ge meente, gun ons en de dieren die be strating a.u.b.! •Tijdens deze periode zijn er veel schoolreizen op de kinderboerderijWe willen er met nadruk op wijzen dat de kinderboerderij elke dag open is van 8.00 tot 18.00 uur. Dus of het nu druk is of niet, ouders met kinderen, of 'losse' kinderen kunnen altijd op deze tijden komen kijken en/of spelen. •Tot onze vreugde kunnen we mede delen dat de kinderboerderij vanaf sep tember de mogelijkheden voor ver- jaarspartijtjes kan uitbreiden. Naast de mogelijkheden op zaterdag en donder dag kan nu ook op vrijdag geboekt wor den. Het is dan zelfs mogelijk op de laatste vrijdag van de maand de verjaar dag te laten plaatsvinden in het kinder restaurant. Dit betekent dat kinderen vanaf 10 jaar kunnen koken met hun vriendjes en samen met ouders en ande ren de maaltijd genieten. Als dat geen leuke verjaardag is! Uiteraard kunnen kinderen ook hun verjaardag vieren met allerlei activiteiten. Want als 'De Vrije Teugel' ergens mee bekend ge worden is, is het wel deze activiteit. Bel •Dromen verklaren Dromen, wat betekenen ze voor ons? In de cursus "Dromen verklaren" wordt inzicht gegeven in het mysterie van de droom. We gebruiken ongeveer 10 pro cent van onze vermogens. Meestal heb ben we moeite met het vinden van een toegang tot het schier oneindig mense lijk potentieel. In de droom manifes teert zich een toegangspoort tot dit po tentieel. Gerichte studie van de droom, de betekenis van haar verschillende in houden, alsook van de in de droom ge bruikte universele symbolen geven ons een gecontroleerde toegang tot het on bewuste. Droomaanduiding is niet al leen maar een aardige bezigheid, het is een methodische weg naar de oneindige diepten van de menselijke essentie. Do cent: dhr. drs. J.M. Römer, klinisch psycholoog en natuurgeneeskundige. Aantal lessen: 6. Aanvang cursus: maandagavond 23 september a.s., van 20.30 tot 22.00 uur. •Onderhoud De Volksuniversiteit organiseert dit na jaar voor het eerst de cursus "Onder houd in en om het huis" voor diegenen, die van plan zijn zelf diverse onder houdswerkzaamheden in en om het huis uit te voeren. De ijzerwaren- en ge- reedschappenvakhandel Hooijer b.v. heeft zich bereid verklaard een interes sant programma voor u samen te stel len. Vakmensen zullen u praktische vaardigheden bijbrengen en u kunt ook zelf aan de slag. Globaal zal de cursus bestaan uit de volgende onderwerpen: Gereedschappen: algemeen, gebruik en toepassing van machines. Hang- en sluitwerk: met de nadruk op beveili gingsartikelen. Ijzerwaren: algemeen, bevestigingstechnieken, voorzetramen en horren. Elektra/sanitair: zelf uitvoe ren van lichte reparaties. Verf, beitsen, lijmen, kitten en bijjbehorende gereed schappen. Tuingereedschappen. Het plaatsen van gaas. De cursus zal gegeven worden in de zaak van de firma Hooijer, Soesterberg- sestraat 4 (achter). Aantal lessen: 6. Aanvapg cursus: dinsdagavond 1 okto ber a.s., van 20.00 tot 22.00 uur. Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoor ge opend: maandagochtend van 10.00 tot 12.30 uur en donderdagochtend van 10.00 tot 13.30 uur. Herstel In de aankondiging van de cursus Vergader- en Gesprekstechniek in de Soester Courant van 8 mei j.1. is een fout geslopen. Het aantal lessen moet zijn 12 i.p.v. 22. snel voor afspraken, dan hoeven we niet te veel ouders en hun kinderen teleur te stellen. Het Nederlands Centrum Vrijwilligers werk heeft een nieuw boek over spon soring uitgebracht. "Sponsors, hoe kom ik eraan?" is een handleiding voor maatschappelijke organisaties die aan vullende financiering zoeken. Het boek geeft (vrijwilligersorganisaties via werkformulieren handvatten hoe origi nele comunicatiemogelijkheden te ont dekken zijn. In het beleid van veel bedrijven is geen plaats voor "maatschappelijke sponso ring" ingeruimd. Dergelijke sponsor- aanvragen verdwijnen vaak in de pru«- lenbak. Ook blijken maatschappelijke instellingen zelf niet goed te weten hoe veel sponsormogelijkheden hun werk bevat, bijvoorbeeld in natura. Het boek is gebaseerd op uitvoering van een aantal proefprojecten in de maat schappelijke sector en het midden- en kleinbedrijf. Hierbij waren ook enkele vrijwilligerscentrales betrokken. Daar om bleek dat in de maatschappelijke sector veel meer mogelijk is dan de tra ditionele naamsvermelding op borden, petjes en drukwerk. Het Juliana Welzijn Fonds financierde de proefprojecten die resulteerden in de ontwikkeling van het boek. Dankzij de bijdrage van dit Fonds is de prijs laag; het boek kost f 12,50. Het is verkrijg baar bij de Vrijwilligers Vakature Bank. Vakatures 1-110: Internationaal vrouwencen trum zoekt administratief medewerk ster voor persverzorging, verslagen typen, correspondentie, nieuwsbrief behandeling, etc. 2-201: Uitleenorganisatie van speel goed zoekt geïnteresseerden voor haar uitleenshop, kleine reparaties en lichte administratie. 3-104: Centrum voor geestelijk ge handicapten zoekt belangstellenden vanaf 18 jaar voor presentatie huis- omroep. Werktijden: vrijdag, zaterdag 16.00 - 20.00 uur, zondag 10.30 - 15.00 uur. 4-104: Amnesty International vraagt vrijwillig(st)er voor voorlichting aan leerlingen van plaatselijke scholen. 5-110: Natuur- en milieubeweging zoekt begeleiders van scholieren tij dens allerlei werkzaamheden in de natuur, zoals het knotten van bomen en het schonen van houtsingels, enz. 6-101: Telefonische hulpdienst Hil versum zoekt vrijwillig(st)ers als tele fonische hulpverlener voor gemid deld 6 uur per week. Leeftijd mini maal 21 jaar, reiskosten worden ver goed. 7-128: Scoutinggroep vraagt twee vrijwillig(st)ers voor groep jongeren van 15 t/m 18 jaar. Tijd: zaterdag middag of donderdagavond. Min. leeftijd: 21 jaar. 7-133: Stichting voor sociaal-cultu reel werk Baarn vraagt vrijwil ligsters voor kindervakantieweek in Baarn. Gevraagd wordt enthousias me voor het werken met kinderen in teamverband. Inlichtingen bij de WB Soest, Smits- weg 311, tel. 02155-12630; di. t/m do. 9.00 - 13.00 uur; in Baarn: Oranjepark 1, tel. 02154-81829, di. van 9.00 -12.00 uur. Tijdens schoolvakanties gesloten. BRAND - STORM BEL DIRECT: GLAS - DIEFSTAL 02155 - 1 60 11 Van onze geboorte af zijn we bezig met het zoeken naar harmonie. Harmonie in onszelf, in de omgang met anderen, in de omgang met onze omgeving. Die harmonie wordt vaak verstoord, op kleine schaal door ziekten, narigheid, ruzies e.d., op grotere schaal door oor logen, hongersnoden, natuurrampen, milieuvervuiling. Kunst in het algemeen, en in het geval van Andrea van der Glas de schilder kunst in het bijzonder, is een middel om op kleine schaal evenwicht en rust te vinden. Het is niet verwonderlijk dat haar schilderijen een weergave zijn van haar gevoelens. Zij gebruikt zachte kleuren, heeft een hekel aan rauwe, har de kleuren die voor haar het symbool zijn van de negatieve werkelijkheid in deze wereld, symbool van het conflict. Zij gebruikt kleuren die bij elkaar pas sen en niet eikaars tegenpolen zijn. Zij schildert heel licht, gebruikt weining verf en veel water, maar haar onderwer pen staan toch duidelijk op papier. Wat haar onderwerpen betreft, kiest zij vooral zaken die voor haar vanuit het verleden of het heden een bepaalde ge voelswaarde vertegenwoordigen. Ach ter al deze dingen zit een verhaal, dat voor haar onontbeerlijk is om om ook maar iets te kunnen schilderen, een weergave van hoe zij tegen deze dingen aankijkt. Een terugkerend element in haar on derwérpen is het lijnenspel, lijnen die harmonisch naast elkaar en door elkaar heen lopen, met hier en d^ar een vouw, die voor de toeschouwer als het ware grijpbaar is. Het weglaten van bepaalde zaken in haar onderwerpen is haast even belang rijk als het wél schilderen van andere. Het geeft de toeschouwer de ruimte om zijn/haar fantasie te laten werken, zijn/ haar eigen gevoel in het schilderij te leg gen: ook een element dat een bezoek aan deze tentoonstelling zeker de moei te waard maakt. In de maanden mei en juni '91 expo seert Andrea van der Glas in Restau rant Bauers, Burg. Grothestraat 55. Openingstijden: dagelijks 11.00 - 22.00 uur; zaterdag 17.00 - 22.00 uur. Staatsbosbeheer, de grootste bos- en natuurbeheerder van ons land, heeft met ingang van dit jaar een nieuw logo. Het oude beeldmerk, met loof- en naaldhout-tak en de letters SBB, is in geruild voor een oude eik met het woord "Staatsbosbeheer". Met dit logo hoopt Staatsbosbeheer zich in de toe komst beter herkenbaar te maken. In de komende weken zal de bebording in de terreinen voorzien worden van het nieuwe logo. Ook folders zullen in de komende jaren aan deze nieuwe huis stijl aangepast worden. Aanleiding voor dit nieuwe beeldmerk is de verandering van taken voor Staatsbosbeheer. Sinds twee jaar is deze rijksdiensteen pure beheersorganisatie. Zondag j.1. nam het Soester Groot Gaesbeeker Gilde deel aan de Kringgil- dedag van het Land van Cuijk te Mils beek. Aan deze gildedag, die werd georganiseerd door het St. Lambertus- gilde, deden 27 gilden mee. Het Soester gilde was ook dit keer weer succesvol. Het Gilde behaalde één van de eerste prijzen in het Algemeen Klas sement, een eerste prijs voor de groep hoornblazers, een eerste prijs voor hoornblazer Marco Engberink, terwijl bij het individueel vendelen een tweetal prijzen werd gewonnen, t.w. door Hans Kok een 2e prijs in Klasse A en Paul van Breukelen een 3e prijs in Klasse C. Het Soester gilde was in Milsbeek met een grote delegatie aanwezig, bestaan de uit tamboers, hoornblazers, vende liers, schutters, Koning Gerard van Roomen met Koningin Wil en de hof dames Margreet en Desiré en het be stuur. Voor dit jaar staan nog twee gildedagen op het programma: op 17 juni a.s. in Aarle-Rixtel en op zondag 7 juli te Via- nen, een plaatsje bij Cuijk. Alle beleidstaken zijn overgedragen aan andere diensten van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Vis serij. Staatsbosbeheer bemoeit zich dus niet meer met zaken zoals subsidies, be- heersadviezen voor andere beheerders of erfbeplanting. De mensen van Staatsbosbeheer rich ten zich nu volledig op het beheer en ontwikkeling van de eigen terreinen. In de Gooistreek zijn dat de Staatsnatuur- monumenten het Gooi- en Eemmeer en de boswachterij de Vuursche. De be bording in deze natuurgebieden wordt in de komende weken voorzien van het nieuwe logo. Ook het drukwerk, de uni formen en de auto's krijgen een nieuwe huisstijl. Deze veranderingen worden geleidelijk aan ingevoerd. Vrouwen voor Vrede uit Soest hebbe» zich vorige week dinsdag (7 mei) tjjj, lijk aangesloten bij de "Global Walkfc a livable World" - "Voettochtvooreej leefbare aarde" - die op die dag ook 4 vliegbasis Soesterberg aandeed. Bij 4 (Amerikaanse) poort werd een hj| uur-wake gehouden en kregen 4 wachtposten pamfletten uitgereikt ovei het doel van de tocht: het werk aan een wereld waarin vrede heerst en waaij het milieu wordt ontzien. De "Global Walk" startte op 15januaH 1990, Martin Luther King-dag, in k,, Angeles en eindigde op 24 oktobo (VN-Ontwapeningsdag) in New York De tocht heeft sinds 7 april j.1. eenvei. volg gekregen vanuit Londen en galt dwars door Europa en Azië naar Hiros- hima in Japan, waar de slachtoffers va, de atoombom worden herdacht. De voettocht werd gestart door tw» Amerikaanse vrouwen. Geestverwan ten van verschillende nationaliteit slui ten zich onderweg bij hen aan, zoals vo- rige week Vrouwen voor Vrede ij Soest. In het komende najaar 15 oktober)k{. legt Vrouwen voor Vrede Soest eei openbare avond over de Amerikaanss tocht in 1990, met medewerking »a, een van de deelneemsters, Diane van Leeuwen uit Amsterdam. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst, Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Eindverantwoordelijke meneer Van Os, wat is het doel van het gemeentelij ke informatieblad Op 't Hoogt? De bur gers goed in te lichten of af te geven op verenigingen zoals Vrienden Soester Natuurbad? Moest dat nu? Onze vereniging door het slijk halen omdat onze advokaateen fout gemaakt heeft? Kon u niet gewoon een redelijk stuk afdrukken, waarin een objectief beeld gegeven werd omtrent al onze pogingen het Soester Natuurbad te redden? P.S. Boven uw informatie-artikel van december '89, waarover u laatst schreef, stond met vette letters te lezen: "Ook na 1990 kan Soest in de open lucht blijven zwemmen.'Toch een es sentiële kop, vindt u niet? Misleidend in elk geval. Had daar nu ook uitgebreid over ge schreven! Aartje Kroes 10.15 11.00 11.30 13.00 14.00 15.00 Op dinsdag 4 juni organiseert de AN- BO-Soest een dagtocht naar Valken burg, met tussenstops in Maarheeze (heenreis) en Moergestel (terugreis), Er zijn twee bussen gehuurd voor maxi maal 105 deelnemers; daarom geldt voor deelname de tijd van inschrijving. Tot vandaag (tussen 18.00 en 19.00 uur) kan men zich nog opgeven bij me vrouw Hoebee, tel. 18233 of mevrouw Overgaag, tel. 11926. De kosten zijnf 60,- p.p.voor 20 mei te betalen via giro 40.54.684, Reiscommissie ANB0- Soest. Opstapplaatsen: Honsbergen, de Vijverhof, Molenschot, Mariënburg en Vondellaan, ca. 8.00 uur. Omstreeks 21.00 zijn de deelnemers weer in Soest. GOEDEMORGE Presentatie: Gera Ron Bauer. VVV SOEST Wat is er te doen omgeving? Samenstelling: C( Linde. DE FRANSE SL Franse chansons, zocht door Arma: DOCUMENT AI Vliegbasis: Joke1 Ger Roos. HET IS UW BEI Een ontmoeting i Dijk, journalist. Presentatie: Petei MUZIKALE GR Samenstelling: Ss Zweden. GRAAG GEDA Verzoekplaten vc ouderen. Presentatie: Mari (Aanvragen: post 3760 AD Soest. Sluiting De ANBO-Soest organiseert a.s. vrij- dag (17 mei) een ouderwetse feestmid dag in de Vijverhof, met veel humor en zang. Medewerkenden zijn: conferen cier Nico Akkerman, zangeres Marian- ne van Wijk, Peter Kroon, operette/ musical, Kees Stet junior als het boeren mannetje met het laatste nieuws uit West-Friesland en Klaas Klijzing, die voor de muzikale omlijsting zorgt. De voorstelling begint om 14.00 uur; de zaal is ópen om 13.30 uur. ANBO-le- den ontvangen twee gratis consump ties. Op zondag 26 mei houdt de ANBO haar "praatmiddag" in de Vijverhof, aanvang 14.00 uur. Op 2e pinksterdag, maandag 20 mei 's middags om half vier, geeft de beroem de organist Willem Hendrik Zwart een concert op het orgel van de St. Joriskerk te Amersfoort. Het is alweer geruime tijd geleden dat deze "meester der ko raalkunst" in Amersfoort concerteerde, zodat met extra belangstelling naar zijn orgelspel wordt uitgezien. Als zoon van de grote Jan Zwart is Wil lem Hendrik Zwart ook de belangrijk ste vertegenwoordiger van deze orgel- stijl, die mondiaal gezien uniek ge noemd kan worden! Willem Hendrik Zwart krijgt kan dan ook terecht zowel in binnen- als buitenland op dit gebied grote waardering. Het programma voor deze middag be staat uit werken van Jan Zwart, Bach, Franck en anderen, terwijl het eigen ko- raalwerk van Willem Hendrik Zwart vertegenwoordigd is met bewerkingen over pinksterliederen, gevolgd door sa menzang. De toegang is slechts 2,50. 08.00 GOEDEMORG1 waarin o.a. het w uit de ochtendbh dio-Soest-progra overzicht, de jaz; statement van de lumn "The Talk en gasten. Presei van der Weij. 10.00 MUZIEKINJEfc Presentatie: Coe 10.30 TIJD VOOR H Presentatie: Jok< 11.00 NEDERLANDS SOEST Nederlandstalige baret. Samenstelling: T 12.00 INFOLIJN Informatief mag: Presentatie: Aly 13.00 BREEDUIT Presentatie: Ap 14.00 OM TE LUIST! Presentatie: Wim 15.00 Sluiting 08.00 GOEDEMORG Nieuws van de g dierenarts dr. Fe met een verhaali kleuters (08.15 i de agenda en mi Samenstelling ei Thari Schröder. 10.00 HITMUSEUM Muziek uit de ja en 80 bij elkaar Coen Pater, Fra en Thys Schleba 11.00 ZATERDAG R MAGAZINE Een gevarieerd met veel muziel foto van de wee Courant van to< risch radio-frag dio Soest-belspi kat die een baa: verder alles wat Presentatie'. Ee Horst. 13.00 REFLEX Jongerenprograi De Lokale Top van de week en Presentatie: Ror McGear en Paul 15.00 SOEST SPOR Verslagen en ui sport uit Soest i met rond 16.3C baluitslagen en de sport-agend: Loes Voet en F 17.00 Sluiting In verband met de hei zaamheden is het ge straat tussen de kr straat/Simon Stevink Ballotlaan gesloten vo beide richtingen. De van maandag 13 mei t

Soester Courant | 1991 | | pagina 8