'De Weegbree' Cjholten jSïP TT fleurida Haringroof bij Ruud Smit feest-en partycentrum 5 Hanggeraniums 095 r Courant Recreatie-ondernemers klagen over geringe aandacht Soest Nieuwbouw aan Gen. Winkelman en Fokkerstraat in Soesterberg Skateboarders halen hun hart op kenburg idf.tromslÏgH] Uw gasten zijn onze gasten Uitbreiding moet meer gestimuleerd door gemeentebestuur Dief na wilde achtervolging aangehouden Luilaknacht rustig verlopen 06-11 Morgen informatiemarkt in Dorpshuis Soester Courant goede informatiebron WOENSDAG 22 MEI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 VRIJDAG EN ZATERDAG A.S.! Vul dit weekend uw bloembakken, en profiteer van deze aanbieding: zgn. "Oostenrijkers", voor zolang de voorraadstrekt en verder tuinornamenten, terra-cotta potten, Maleis aardewerk, manden, bistro stoeltjes, tafel tjes, zinken gieters, kuipen, emmers. Kortom, laat je verrassen bij: Bloemboetiek BLOEMEN PLANTEN BLOEMENHUIS Hinderwetvergunningen Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Tel. 02155-22871 iy raagt; uw aandacht: voor )ntwerp linderwet vergunningen CATERING EN PARTYSERVICE Een ding is zeker. De skatebaorders in Soest hebben er een aanwinst bij. De speciale helling die de gemeente op de hoek* Konings weg/Nieuweweg heeft la ten plaatsenstaat bijzonder in de belangstelling bij de jeugd. Elke dag ziet het zwart van de jongeren die met hun skateboard spectaculaire fratsen uithalen. De speciale helling is ook al bezocht door graffity-liefheb bers, maar dat kan de pret niet drukken in het Koningswegpark. Waar ze voor heen waren verbannen naar de straatstenen, stoepranden en pleinen, kunnen de skatboarders tegenwoordig hun hart op halen op de hellingbaan. En dat doen ze intensief en in grote getalen. Wij maken van uw bruiloft een onvergetelijk feest vakbekwaam - voordelig hapjes - koffietafel - buffetten Wij maken met alle plezier een vrijblijvende begroting Weegbreestraat 205-207 Soest tel. 02155-14282 Het gemeentebestuur van Soest moet meer aandacht schenken aan de be langen van ondernemers in recreatie kringen. Dat werd vorige week ken baar gemaakt tijdens een inspraak avond over de structuurvisie van Soest. De ondernemers voelen zich te kort gedaan. De frustratie van de recreatie-onder nemers vloeit voort uit het feit dat ze geen uitbreidingsmogelijkheden krij gen. Een goed voorbeeld daarvan is de Birkstraat, waar nauwelijks extra capa citeiten kunnen worden gerealiseerd. In de concept-recreatienota van de ge meente vormt de bescherming van na tuur en milieu de rode draad. Moge lijkheden om extra toeristen naar ^oest te trekken, worden niét genoemd of ge steund. Als de voorlopige nota wordt vastgesteld, zal elke vorm van uitbrei ding aan de Birkstraat worden verbo den. Niet alleen de betreffende onderne mers, maar ook vertegenwoordigers van de kamer van koophandel kwamen daarover klagen bij de gemeente. Het gemeentebestuur kreeg het advies en het verzoek mee om de recreatie-on dernemers tegemoet te komen. Want, zo stelden de betrokkenen, als Soest niet meer wil doen voor de re- creatie-centra, zullen minder toeristen Soest aan doen. Na een wilde achtervolging op de Wieksloterweg heeft de Soester po litie donderdag een 18-jarige inwo ner van Utrecht aangehouden die een groot aantal winkeldiefstallen en inbraken op zijn geweten heeft. De jongen werd in de vroege uurtjes ge signaleerd op de Den Blieklaan waar hij een poging tot inbraak deed. Een om wonende noteerde het kenteken van zijn wagen en de politie kon de verdach te op de Wieksloterweg achterhalen. Daar ontstond een achtervolging waar bij snelheden van 150 kilometer per uur werden gehaald. De achtervolgde wagen sloeg over de kop, maar de bestuurder bleef onge deerd, kroop te voorschijn en zette het op een lopen. De politie kreeg hem te pakken en nam de jongen mee naar het bureau. Hij bekende die nacht vier po gingen tot inbraak in Soest te hebben ondernomen, twee op de Den Bliek laan, één op de Amersfoortsestraat en op de Patrijsgang. In de afgelopen maanden pleegde hij vijftig winkeldief stallen in Amsterdam. Ook maakte hij zich schuldig aan twintig inbraken en een aantal autodiefstallen" in diverse steden. De man wordt ook nog door de politie van Utrecht en Zeist aan de tand gevoeld. De luilaknacht is in Soest rustig verlo pen. Op een paar klachten over lawaai en vernielingen na had de Soester Hermandad geen extra werk. Er waren door de stuurgroep bestuurlij ke preventie in samenwerking met een aantal andere organisaties luilakactivi teiten georganiseerd bij de Peter's Baan aan de Eemweg. In de kantine van het complex was van middernacht tot vijf uur 's ochtends een disco en life-mu- ziek. Buiten kon worden meegedaan aan spelactiviteiten. Aan het feestje is van tevoren geen ruchtbaarheid gege ven. Alleen jongeren die zich na mid dernacht op straat vertoonden kregen van de politie en medewerkers van de organisatie een uitnodiging. Er reden busjes om de luilakjeugd naar de Peter's Baan te vervoeren. Alarmnummer politie, brandweer en ambulance: Door de sluiting van de Carolusschool ontstond een aantal jaren geleden een unieke nieuwbouwlokatie in de kern van Soesterberg. Door de centrale lig ging is deze lokatie uitstekend geschikt voor huisvesting van ouderen (55+). In ons programma van eisen is dan ook geformuleerd dat het merendeel van de te bouwen woningen geschikt zou moeten zijn voor ouderenhuisvesting. Na een aantal verkavelingsopzetten is uiteindelijk gekozen voor de bouw van 22 woningen voor ouderen, verdeeld over twee bouwblokken. Hiervan zijn 11 woningen op de beganegrond gesi tueerd en eveneens 11 op de eerste ver dieping. De beide bouwblokken wor den in de hoek verbonden ten behoeve van.de hoofdentree, trappenhuis en lift. Een derde blok, waarin 6 beganegrond en 6 bovenwoningen (totaal 12) zijn ge situeerd is bestemd voor huisvesting van jongeren. Dit zijn allemaal 3-ka- merwoningen. De bovenwoningen hebben verder nog een grote zolder die met een vaste trap toegankelijk is. Tenslotte worden in de hoek tegen het Dorpshuis, langs de Gen. Winkelman straat, 4 eengezinswoningen in de koopsector gebouwd. Dit zijn pre mie-A woningen, die inmiddels allen zijn verkocht. Het ontwerp is afkomstig van buro voor architektuur Henk Lotze, Dick Renooy BV uit Soest. De bouw wordt gereali seerd door bouwbedrijf Hoffman BV uit Amersfoort. Begin oktober 1990 zijn de werkzaam heden gestart en naar verwafchting wor den de eerste woningen begin septem ber 1991 opgeleverd. Huurprijzen De huurprijs van de driekamerwonin gen zullen tussen f 514,50 en f 606,80 (netto) per maand gaan bedragen, af hankelijk van het woningtype. Hierbij zal nog ongeveer f 30,- servicekosten moeten worden bijgeteld vanwege schoonmaakkosten, energieverbruik algemene verlichting, glasverzekering, etc. De woningen zullen worden toegewe zen aan woningzoekenden die bij de ge meente Soest staan ingeschreven. Voor de 55+ woningen betekent dit dat men tenminste 55 jaar moet zijn, of dit jaar zal worden. Voor de woningen voor jongeren geldt dat men jonger moet zijn dan 55 jaar en ouder dan 25 jaar. Verder dient het inkomen in relatie tot de huur prijs "passend" te zijn. Voor jongeren betekent dit dat men een bruto maand inkomen moet hebben van tenminste f 2450,-. Voor kandidaten van 55 jaar en ouder bestaat, onder bepaalde omstandighe den, de mogelijkheid om voor een ver huiskostenvergoeding van f 3.000,- in aanmerking te komen. Infomatiemarkt Om geintereseerden nader te informe ren zal op donderdag 23 mei a.s. van 17.00 uur tot 21.00 uur een informatie markt worden gehouden in het Dorps huis te Soesterrberg. Men kan er kennis nemen van tekeningen en vragen stellen over het project. Woningzoekenden die, ingevolge hun inschrijving, in aanmerking komen, zul len van de woningbouwvereniging per soonlijk een uitnodiging ontvangen. Deze kandidaten dienen door middel van een formulier binnen 2 weken aan te geven of zij daadwerkelijk in een wo ning geinteresseerd zijn. NIEUWBOUW SOEST Waldeck Pyrmontlaan Aan de Waldeck Pyrmontlaan Is een bouwplan ontwikkeld voor vier halfvrijstaande villa's. Deze stijlvolle villa's zijn voorzien van een ruime carport. grote garage en luxe afwerking. Per celen grond ca. 375 m\ De indeling is als volgt- entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 trr), ruime keuken en kel derkast. Verd.- overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een ligbad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). De villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio januari 1992. Koopsom vanaf f 423.000,- v.o.n. SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met garage en grote tuin, ca. 470 m\ Ind.: L-vorm. woonkamer, hal, keuken, toilet en kelder kast. Verd.: 3 ruime slaapkamers en douchecel. Zolder met vaste trap en kamer. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 245.000,- NIEUWBOUW SOEST Insingerstraat Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelsgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kelderkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een lig bad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, an kerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouwmedio augustus 1991 Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. BAARN G. Doulaan 4-Kamer appartement met berging op de 1e etage. Ind hal, toilet, ruime woonkamer, moderne keuken met afzuigkap en gaskookplaat. Douchecel en 3 slaapkamers. Gevraagde koopsom f 105.000,- Soesterbergsestraat 9a - Soest - Tel. 02155-11911 MIDDELWIJKSTRAAT 28 - SOEST TELEFOON 02155-1 2336 ZUIDPROMENADE 9 - SOEST TELEFOON 02155 - 1 68 77 VASTGOED ASSURANTIËN A.A van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Stadhouderslaan Helft van een dubbele villa met grote tuin, garage, berging en c v. op ca. 565 m2 grond. Ind.: vestibule, hal, grote woonkamer en een ruime eetkeuken met inb.app. Verd.: overloop, ouder slaapkamer met balkon en vaste kastenwand, 2e en 3e slaapkamer. Badkamer met ligbad, wastafelcombinatie, 2e toilet en balkon. Vaste trap naar de zolder met 2 slaapkamers, beide met vaste wastafel, aparte bergruimte/Daarbij is er ook nog een bergvlie- nng Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 369.000,- LID NBk4 SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca. 330 m2 grond. Ind.: hal, ruime woonkamer, moderne eetkeuken, kelder kast en toilet Verd. luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers en bergzolder. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 239.000,- SOEST Eigendomweg Vrijstaand woonhuis met c.v., garage en grote tuin op ca. 650 m2 grond. Ind.: L-vormige woonkamer met schitteren de schouw en plavuizen vloer met vloerverwarming. Slaapkamer met aangrenzende badkamer met ligbad. Moderne keuken met afzuigkap, inbouw-gaskookplaat, en kelderkast Verd.: 3 slaapkamers en een bergzolder. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud Gevraagde koopsom f 299.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer. Verdieping. 3 slaapkamers en badkamer. Vli- zotrap naar grote zolder Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- F. Cultuurtechniek Van Dorresteijn B.V., Wieksloterweg w.z. 23 voor het oprichten van een groothandel en ver voer van alle soorten en hulpmiddelen als zand, grond, grind, bestratingsmate rialen, bladaarde, tuinturf, potgrond, alsmede losgestorte tuinmaterialen stalling van tuingereedschappen en groot materiaal op het perceel Dorre- steinweg 118. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont werpbeschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reed schriftelijk of mon deling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschrif ten moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 6 juni 1991. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan (en voor D in het Dorpshuis, Dorpsplein te Soes terberg) tijdens de openingsuren ter in zage de beschikking op de verzoeken van: A. J.H. Riepe, h.o. De Eemdal Druk kerij, Industrieweg 10a, voor het uit breiden/wijzigen van de inrichting, voor welke reeds vergunning werd ver leend, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning (art. 6a) voor een drukkerij op het perceel Industrie weg 10a; B. van Altena Gereedschap, Nieuwe- weg 62 voor het oprichten van een in richting voor verhuur en reparatie van machines en gereedschap op het per ceel Nieuweweg 62; C. Soester Gieterij, Dorresteinweg 62, voor het uitbreiden/wijzigen van de in richting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning (art. 6a) voor een gieterij van ijzer, staal en non/ferro op het perceel Dorrestein weg 62; D. Gebr. Tammer B.V., Amersfoort sestraat 7, voor het uitbreiden/wijzi gen van de inrichting, voor welke reeds vergunning werd verleend, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende, vergunning (art. 6a) voor een transport/containerbedrijf zand/ gripd handel op het perceel Amers foortsestraat 7, Soesterberg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben in gediend; d. enige ander belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijze niet (tijdig) in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet öp de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet worden ge richt aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Informaties: INFO-CENTRUM, RAADHUISPLEIN 1, j Telefoon (02155) 93777. Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: i tel. 93665 (24-uurs-service). isoir 2.250,- Toog- 160 x 90 cm /- p/st. Zitgroep met handwish leder, >.995,-. its bank) d van 7.00 9.00 y, Foto: Goos van der Wilt. hoogwaardige ïgswerkzaamheden :akelijk. ie heer Warnier. rlichting plaats F Bouwzaken Ttrum inlichtin gen. uur. 0.00 uur. ga's. 3 kracht met een af- oorkeur enige erva- van de Engelse taal afhankelijk van op- net de heerB.J. van of de heer J.Zwe- 14 86). richten aan de ge- 1760 CA, onder ver- jffstraat 2-4 res: Postbus 2000 1Soest 02155 - 9 34 11. De burgemeester maakt bekend dat ^Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op de daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te •.rlenen voor het: plaatsen van een erfafscheiding,Wal- :ck Pyrmontlaan 32 artikel 18a 'RO; verbouwen van een kantoor,Veld leg 2b artikel 19 WRO; 'ouwen van twee dubbele woonhui- :n,Waldeck Pyrmontlaan sectie K, nr. '22 artikel 19 WRO jlvorens een definitieve beslissing zal Drden genomen, is een ieder bevoegd nnen een termiijn van twee weken, te kenen vanaf donderdag 23 mei 1991, rentuele bezwaren schriftelijk bij Bur- ;meester en Wethouders in te dienen, e op deze verzoeken betrekking heb- :nde stukken liggen gedurende die- ;lfde termijn, dagelijks van 8.30 - 2.30 uur in het gemeentehuis, afdeling ïimtelijke ordening en bouwzaken, aadhuisplein 1, ter inzage. iij de afdeling Milieubeheer van de ge- leente Soest, Raadhuisplein 1, kamer .27 ligt vanaf heden op werkdagen an8.30tot 12.30 uur, alsmede in de bi- iliotheek aan de Albert Cuyplaan tij lens de openingsuren, ter inzage het ntwerp van de beschikkingen op de erzoeken van: K. C.H. Wantenaar, Birkstraat 127, oor het uitbreiden/wijzigen van de in- ichting, voor welke reeds vergunning yerd verleend, een nieuwe de gehele in- ichting omvattende vergunning (art. ia) voor een agrarisch bedriijf met nestopslag op het perceel Birkstraat 27; Stichting Ruitersport Eldorado, losstraat 79, voor het uitbreiden/wij- igen van een manege met een pony- alling, open hooischuur, stapmolen n een biertapinstallatie op het perceel losstraat 79; L Hoveniersbedrijf Spijker B. V., Dor- steinweg 131, voor het oprichten van :n hoveniersbedrijf met opslag van be- [ratingsmaterialen op het perceel Dor- steinweg 131; Autobedrijf Eemland, Beukenlaan voor het uitbreiden/wijzigen van de irichting, voor welke reeds vergunning rerd verleend, een nieuwe, de gehele richting omvattende, vergunning (art ja) voor een herstelinrichting voor mo- irvoertuigen en een verkooppunt op iet perceel Beukelaan 80; l. Drukkerij Interprint Soëst B.V., /an Weedestraat 143, voor het oprich- en van een drukkerij, t.b.v. de vervaar- liging van handels- en familiedrukwerk ip het perceel Van Weedestraat 143; Hoewel de Hollandse [Nieuwe pas vanat vandaag, woensdag 22 mei, officieel verkrijgbaar is in de winkel, slaagden een aantal winkeliers van de Winkel kring Van Weedestraat erin een voor proefje te nemen. Mede-winkelier Ruud werd onder bedreiging 40 harin gen afhandig gemaakt d.ie de "afper sers" zich prima lieten smaken. Uit de mond van Emiel Wortmann (midden met knuppel) tekenden wij op dat de haring weer van uitzonderlijke klasse is dit jaar. Wat dat betreft kozen de winke liers een goed "slachtoffer" die reeds in 1989 en 1990 Nationaal Haringparty kampioen was en 12 juni a.s. zijn titel gaat verdedigen in Kasteel Haarzuilens. adviseursin... f hypotheken vastgoed assuian)iên\ A.A. van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 |aar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. HYPOTHEKEN SOEST Nieuwstraat Vrijstaande bungalow, bouwjaar 1985, met sou- terain op ca. 350 m2 Ind.: L-vormtge woon kamer, luxe keuken met o.a. een afwasmachine, afzuigkap, koelkast,mag- nelronoven en een kera- mische kookplaat, hal en toilet. Verd.: luxe badkamer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafel, ruime ouderslaapkamer met kastenwand en kleine slaapkamer, aparte wasruimte. Sout.. garage en 2 grote kamers. Woonkamer, keuken en hal zijn voorzien van vloer verwarming. Deze woning moet op enige details nog verder afgewerkt worden. Gevraagde koopsom f 325.000,-

Soester Courant | 1991 | | pagina 5