aru6hoc Boeiend avontuur in veelzijdig Valkenburg Soester Orkest Vereniging sluit eerste 20 jaar meer dan waardig af WOENSDAG 29 MEI 1991 SOESTER COURANT PAGIn/VOENSDAG 29 MEI Groots jubileumconcert met Theo O lof Kindermusical 'Bugsy Malone' door cursisten in C-drie Soester Courant goede informatiebron EN HOEPERDEPOEP ZAT OP DE STOEP... Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Yoga Bromfietsen weg Toneel bij 'De Vrije Teugel' Werk van cursisten in C-drie leest de Soester Courant Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Harmonie Crescendo en The Messengers in Zonnegloren Harry Schilder ~-tê Sen No Rikyu Parkeerverbod De Soester Orkest Vereniging vierde op 23 mei haar 20-jarig jubileum in de Petrus eii Pauluskerk met een groots concert waaraan niemand minder dan violist Theo Olof zijn medewerking verleende. Voor de pauze was het con cert zeer de moeite waard. Olof zorgde na de pauze voor het hoogtepunt van de avond. Voor het openingswerk was een gedeel te van de balletmuziek uit 'Les Petit Riens' van W.A. Mozart gekozen. Bij een vorig concert was alleen de ouver ture uitgevoerd. Ditmaal liet de S.O.V. onder de bezielende leiding van Henk Soeteman niet alleen de ouverture, maar ook een aantal delen van dit werk horen; een lichtvoetige compositie op passende wijze uitgevoerd. De lastige overgangen mochten dan misschien wel eens een probleempje geven, de totale uitvoering vormde een feestelijke ope ning. Bij de daaropvolgende vertolking van het Cconcert voor twee violen van J.S. Bach trad niet alleen Theo Olof maar ook de concertmeester van de S.O.V. Tora Jens als solist naar voren. Leraar en leerling lieten een prachtig samen spel horen,daarbij accuraat begeleid door de strijkers van het orkest. Vooral het Largo boeide door de warmte die het uitstraalde. Terecht een enthousiast applaus van een bijna volle kerk. Het is in het 20-jarig bestaan van het orkest nog niet voorgekomen dat de kerkban ken zó goed gevuld waren. Was het concert vóór de pauze de moei- Concentratie tijdens het concert. te waard, de hoogtepunten vielen daar na. Eerst werd het Vioolconcert nr. 1 in g kleine terts opus 26 van Bruch ten ge hore gebracht, met als solist Theo Olof. De dirigent was zich ervan bewust een grote verantwoordelijkheid op zich ge nomen te hebben door deze solist te vragen voor dit jubileumconcert. Daar gaf hij blijk van door met het orkest ade quaat te begeleiden. Daarbij zal onge twijfeld het virtuoze spel van Olof diri gent en orkest extra geïnspireerd heb ben: een magistrale uitvoering! De ouverture Egmont van Ludwig van Beethoven besloot de avond. Het or kest liet ook hier een fraaie klank horen Bewonderenswaardig dit "gevaarlijke" werk zo te kunnen uitvoeren aan het eind van een moeilijk programma. Diri gent en orkest ontvingen een enthou siast applaus. Een deel van het zeer tal rijke publiek is misschien afgekomen op de naam Theo Olof, maar het heeft de ze avond kunnen ervaren dat het beluis teren van de Soester Orkest Vereniging ook de moeite waard is. Het concert was een passend cadeau van de jubile rende SOV aan de Soester bevolking. Op zaterdag 1 juni en zondag 2 juni zullen de cursisten van de kindermusi- calgroep de unieke kindermusical 'Bugsy Malone' opvoeren in C-drie. Na een jaar lang oefenen is het dan zover dat de kinderen klaar zijn voor de uivoering van de maffiafilm-musical 'Bugsy Malone'. De docenten Petra Jansen en Coleta Lustenhouwer heb ben na veel speurwerk de originele mu ziek met de liedjes van deze film weten te bemachtigen. 'Bugsy Malone' speelt zich in de Ameri kaanse stad Chicago in de jaren twintig van de drooglegging (er mocht toen geen alcohol verkocht worden). De kin deren spelen de toneelbewerking van de film waar de maffiawereld duidelijk in voelbaar is. In de film wordt uitslui tend geacteerd door kinderen. Hier voor zijn de bekende scenes zoals schietpartijen en achtervolgingen in au to's veranderd en beter op maat ge maakt. Het decor is door de kinderen zelf gemaakt. De uitvoeringen zijn op zaterdag 1 juni, aanvang om 20.00 uur en op zondag 2 juni 's middags om 15.00 uur. De toe gang is f 2,50. Men kan ook kaarten re serveren bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, tel. 02155- 22188. Open tijdens kantooruren van 9.00 - 17.00 uur. Cultureel Creatief Centrum Pro memorie: C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 tot 12.30 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur; op zaterdag van 15.00 tot 23.00 uur. Op zondag is C-drie gesloten. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49,3766 CP in Soest en,telefonisch te be reiken onder tel. 02155-22188. In een tijd die bol staat van spanningen en stress biedt de Volksuniversiteit we derom de cursus "Yoga". Inspanning is uitstekend als we ons daarna ook maar ontspannen. We moeten leren even wicht te vinden tussen in- en ontspan ning. Éénmaal per week yoga kan daar bij helpen. Doormiddel van oefeningen leert men spanning die zich vastzet in het lichaam te ontdekken en los te laten. Het lichaam wordt soepeler en er komt een betere doorstroming. Er wordt in de cursus veel aandacht besteedt aan ademhaling, bewust bewegen, houdin gen, concentratie en ontspanning. Men zal ervaren dat men zich door de yoga- oefeningen beter zal gaan voelen. Docente: mevr. A. v.d. Klok. Cursusa dres: Weegbreestraat 48. Aantal lessen: 10. Cursusprijs f 100,-. Aanvang cur sus: maandagochtend, 1 oktober a.s., van 10.00 tot 11.00 uur of maandag middag van 13.30 tot 14.30 uur. Werken met leer Hoewel leer een duur materiaal is, valt dat in de praktijk, als men er zelf mee werkt, reuze mee. In de cursus "Werken met leer" leert men met resten van leer kledingstukken en werkstukken, zoals bijvoorbeeld tassen, helemaal naar ei gen smaak te maken en altijd origineel. Ook de techniek om kledingstukken met prachtige applicaties te versieren komt in de cursus aan bod. Alleen wat handigheid met de naaimachine is een vereiste. Docente: mevr. A. Dijkema. Cursusa dres: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aantal lessen: 4. Cursusprijs: f 50,-. Aanvang cursus: maandagavond, 11 november a.s. van 19.30 tot 21.30 uur. Inlichtingen en inschrijvingen: Volksu niversiteit Soest /Soesterberg. Kerk plein 1. Tel: 22195. Kantoor geopend: maandagochtend van 10.00 tot 12.30 uur en donderdagochtend van 10.00 tot 13.30 uur. Een zwarte Puch Maxi is in de nacht van donderdag op vrijdag ontvreemd bij een woning aan de Wiardi Beekman- straat. Het voertuig is eigendom van een twin tigjarige Soester. Een Amersfoorter van 42 is ook nog op zoek naar zijn bromfiets. Hij had zijn oranje Peugeot zondag aan de van Weedestraat gestald. Bij terugkomst bleek de tweewieler gestolen. Het Fonds Zomerpostzegels heeft be sloten kinderboerderij "De Vrije Teu gel" een gift toe te kennen. Dit dankt de kinderboerderij aan haar theatervoor stellingen. Deze worden reeds acht jaar op de woensdagmiddag gespeeld, en verder tijdens schoolreizen en zomer kampen. De voorstellingen zijn van een dusdanige kwaliteit dat ze de belang stelling hebben getrokken van dit fonds. De gift is bedoeld voor de aanschaf van dekorstukken, kleding en pruiken. Uiteraard is de kinderboerderij zeer verguld met deze gift. Daarom wordt op woensdagmiddag 29 mei een spetteren de voorstelling gespeeld. De voorstel ling heet: "Fauteuil fan Fantasie". De voorstelling begint om 14.00 uur. Om streeks 15.00 uur wordt de gift uitge reikt door de penningmeester van het Fonds Zomerpostzegels. Uiteraard worden de kinderen extra bedacht deze feestelijke middag: voorstelling, trakta tie, spelletjes en schminken. Dus kom op tijd en geniet mee voor maar 1 gul den! Kinderrestaurant Op vrijdag 31 mei wordt de laatste maal van dit seizoen het Kinderrestaurant gevierd. Dit betekent smullen voor ou ders en kinderen. Kinderen koken en iedereen kan komen eten, mits men tij dig reserveert! Dit betekent dat u tot vrijdagmiddag 15.00 uur kunt bellen naar tel. 18136. Om 18.30 uur wordt de maaltijd opgediend en deze bestaat uit: voorgerecht een zomercocktail, hoofd gerecht is een groentefantasie met een pikante salade en als toetje "Zonne- zee". Na de maaltijd is er nog een ver rassing voor de eters en kokers! Om streeks 21.30 uur beëindigen we alles. Vanaf maandag 27 mei t/m zondag 23 juni is er in de expositieruimte van Cultureel Centrum C-drie een cursis tenexpositie te zien van de cursus Pas- se-partout snijden en Lijsten maken o.l.v. de docente Rosemarie Gijsel. Er zijn diverse lijsten te zien, zoals een fotolijst en een dooslijst. In de cursus hebben de cursisten een aantal eenvou dige technieken geleerd voor het snij den van een passe-partout en het ma ken van verschillende lijsten. Ook heb ben ze aandacht besteed aan het versie ren van de passe-partout. De cursisten gaan uit van het soort prent en aan de hand daarvan maken ze er een lijst omheen en bewerken deze met beits of verf. Sommigen zijn ook bezig geweest met het opspannen van borduurwerk. Dit is ook te zien in de ex positie. De expositie is te zien van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 23.00 uur en op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur. Zondag is C-drie gesloten. Helemaal in het zuiden van ons land ligt een klein stadje waar zoveel te zien en te beleven is, datje er gemakkelijk een dag lang kunt rondlopen zonder je een moment te vervelen. We hebben het natuurlijk over Valkenburg, een plaats die ieder jaar weer duizenden toeristen boeit met zijn vele beziens waardigheden en attrakties. Wie de geschiedenis in wil duiken, kan in Valkenburg een wandeling maken door de Gemeentegrot die uit de Romeinse tijd stamt, rondkijken in de romantische ruïne van slot Valkenburg of een bezoek brengen aan het Fossielenmuseum of het spektakulaire Steenkolenmijnmuseum. Maar ook liefhebbers van attrakties komen hier volop aan hun trekken in het Sprookjesbos met zijn vele levensechte sprookjestaferelen, zijn westernshow, de wildwaterbaan en nog veel meer. En wie de mooie omgeving uit de hoogte wil bekijken, kan ook dat doen: vanuit de kabelbaan die als eindstation de Wilhelminatoren heeft. Kortom, een dagje Valkenburg is goed voor veel afwisseling en plezier! verkennen en krijgt u een fascinerend uitzicht over Valkenburg en z'n mooie omgeving vanaf de hoge Wilhelmina toren. Daarna kan er naar hartelust gegriezeld worden in het Sprookjesbos met zijn heksen, wolven., reuzen en andere griezelige en wonderbaarlijke wezens. Hier ïs ook een wildwater baan die er wezen mag. Kinderen en volwassenen roetsjen hier met veel plezier vele keren vanaf. Minstens zo spannend is een bezoek aan de duiste re grotten waar gedurende vele eeu wen de mensen die hier woonden hun bouwmaterialen haalden of zich er verborgen in tijden van gevaar. De Gemeentegrot met zijn onderaardse meer(en druipstenen en de Fluweelen- p&N IA NO De meest ontspannen manier om een dagje Valkenburg te beleven, begint op het NS-slation. Want Valkenburg is al vele jaren een gewilde bestem ming uit hel bekende programma Dagtochten van de Nederlandse Spoorwegen. Sinds kort zijn er zelfs twee NS-Dagtochten die u comforta bel naar dit mooie stadje brengen. En over elk van deze twee NS-Dagtoch ten vertellen wij u hier wat meer. In een echte mijn De twee NS-Dagtochten naar Valken burg hebben elk een eigen thema. Dat van NS-Dagtocht 59 (nieuw in het programma NS-Dagtochten) is de historie. In het Steenkolenmijnmu seum - een echte mijn - kunt u zien hoe het leven en werken onder de grond toeging. Een oud-mijnwerker neemt u mee op een boeiende tocht onder gronds, waarbij u veel leert over de harde strijd om het bestaan van de mijnwerker. Ook voor kinderen is dit een belevenis, vooral als ze zelf de persluchtmachines mogen aanzetten of een transportmiddel gebruiken. Aansluitend kunt u een bezoek bren gen aan het Fossielenmuseum waar u vele oeroude voorwerpen en fossielen kunt bekijken die door mijnwerkers in de steenkolenlagen gevonden zijn. Heel indrukwekkend is de onderkaak van een Mosasaurus. Dit dier uit het steentijdperk moet gigantische afme tingen gehad hebben: een lengte van maar liefst 19 meter! Het derde onder deel van deze NS-Dagtocht is een wandeling naar de mooie oude Kas teel-ruïne. U ziet nog duidelijk hoe imposant de ridderzaal, de hofkapel en de verdedigingsmuren van deze trotse burcht 'geweest zijn. Uw Dag- tochtkaartje geeft bij deze NS-Dag tocht recht op: een treinrelour Valken burg. toegang tot de Steenkolenmijn en het Fossielenmhseum. toegang tot de Kasteel-ruïne en een lunch bestaan de uit soep. 2 broodjes en koffie of thee. Sprookjes en avontuur NS-Dagtocht 11 staat in het teken van avontuur en attrakties. Zo kunt u per kabelbaan Valkenburg uit de hoogte grot met zijn uitgebreide stelsel van vluchtgangen trekken jaarlijks vele bezoekers. Waaronder - wie weet - binnenkort ook u! Inbegrepen in NS- Dagtocht 11 zijn: een treinretour Val kenburg. toegang tot het Sprookjes bos. de Wilhelminatoren. de Gemeen tegrot of de Fluweelengrot, een re- tourrit per kabelbaan en een kop koffie met Limburgse vlaai. Vernieuwde gids vol uitjes Over deze twee NS-Dagtochten naar Valklenburg vindt u veel meer in formatie in de kleurige vrijetijdspocket, "Er-op-Uit!". Dit boekje is onlangs weer nieuw verschenen en doet u tal loze goede ideeën aan de hand voor een gezellig dagje uit in Nederland. U vindt er het complete programma Dagrecreatie van NS in: NS-Dagtoch ten, fietstochten, NS-wandelingen, stadswandelingen en meerdaagse trips. Daarnaast biedt deze pocket informatie over zo'n 600 evenementen die het komende jaar te verwachten zijn. En dan zijn er nog drie rubrieken over aantrekkelijke bestemmingen: Parken en Tuinen, Actief/Sportief en Dieren. Kortom een gids boordevol ideeën voor een gezellig dagje uit! De pocket "Er- op-Uit!" is te koop bij alle wat grotere NS-stations, de grotere VVV's, de postkantoren en de boekhandel voor de bescheiden prijs van f. 4,25. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Donderdag 30 mei: Schoolreis van 'De Achtsprong" uit Amsterdam. Veertig kinderen die zich verbazen över de dieren en alles wat daarmee samenhangt. Vrijdag 31 mei: Een heleboel kinderen uit Amsterdam van 'Het Klaverblad' vieren vandaag hun schoolreis bij ons. Het zijn zoveel kinderen dat we alle zeilen bij moeten zetten om dit goed te doen verlopen. En dan moeten we nog verder deze dag, want na de schoolreis is het de laatste keer van dit seizoen: Kinderrestaurant. Kinderen koken en ouders en kinderen kunnen komen eten. Wie mee wil eten moet tijdig reserveren. Dit kan tot 15.00 uur. De maaltijd wordt om 18.30 opge diend. En na de maaltijd is er nog een verrassing voor de kokers en de gasten. Zaterdag 1 juni: Vandaag komt er een groep kinderen uit Hilversum logeren. Zij krijgen aller lei activiteiten aangeboden en gaan veel plezier maken. Tevens wordt de vijver in de nieuwe tuin goed aangelegd. Kin deren die willen komen spelen zijn van harte welkom en kinderen die willen meehelpen met de verzorging van de dieren kunnen terecht bij onze nieuwe beroepskracht, Mirjam de dierenver zorgster. Mirjam was uit 35 kandidaten de allerbeste en dat was genoeg reden haar te kiezen. Wij hopen dat zij heel lang en met veel plezier op de kinder boerderij zal werken. De dieren zijn in ieder geval heel blij met h^ar! Maandag 3 juni: Schoolreis van de Martin Luther King- school uit Amersfoort. Dinsdag 4 juni: Schoolreis van de Ichttusschool uit Braambrugge Woensdag 5 juni: De laatste theatervoorstelling van dit seizoen. De mensen die dit jaar veel ge daan hebben op de woensdagmiddag gaan weer terug naar school. Dit bete kent ook dat de kinderboerderij hen zal missen als toneelspelers. Maar gelukkig kunnen de beroepskrachten er ook wat van, en deze zorgen samen met nieuwe stagiéres dat er vanaf september weer nieuwe toneelstukken gemaakt en ver toond worden. Let op: tot eind juni kunnen kinderen van 4 tot 13 jaar ge woon op woensdagmiddag blijven ko men. Er zijn steeds leuke activiteiten van 14.00 tot 16.00 uur. De kinderboerderij is iedere dag ge opend van 8.00 - 18.00 uur. Dus ou ders, opa's en oma's zijn van harte wel kom om naar de dieren te komen kijken en kinderen kunnen altijd komen spe len. Reserveer nu het verjaarspartijtje van uw kind(eren). In september zijn er nog plekken op donderdagmiddag en vrijdagmiddag. Tot die tijd zitten we ab soluut vol! Heeft u eindelijk zin om do- nat uer te worden of wilt u ons financieel steunen? Graag, alle beetjes helpen! Maak uw gift over op girorekening 4496858 t.n.v. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' te Soest. U kunt ervan op aan dat uw geld goed besteed wordt! Musicorda 35 jaar Zaterdag 1 juni is er een "Open Dag" bij de Eerste Gooise Accordeon Ver eniging Musicorda. Hierbij willen we belangstellenden van harte uitnodigen om eens kennis te komen maken met onze vereniging. Musicorda bestaat 35 jaar en is bij de meesten geen onbekende. De vereni ging heeft haar leden uit het gehele Gooi en bestaat uit een jeugd- en een volwassenenorkest. Buiten het jaarlijk se grote concert worden koffieconcer ten gegeven en optredens verzorgd bij verpleeg- en bejaardentehuizen in de omgeving. Ook gaat de vereniging nog weieens naar Duitsland voor een uit wisselingsconcert. Al jaren geeft Musicorda, tegen zeer la ge tarieven, accordeon lessen, zowel groeps- als privéles. Deze wor den gegeven in het "eigen" clubgebouw in Hilversum. Voor meer informatie: secretariaat: J. van Kooi, tel. 02155-16516. Op zaterdag 8 juni zullen de gospel groep The Messengers en de harmonie Crescendo uit Ermelo- Veldwijk een concert verzorgen in de kerkzaai van ziekenhuis Zonnegloren. De keuze uit het bekende repertoire van The Messengers, waaronder uiteraard bekende en onbekende gospels en ne grospirituals, maar ook folkloristische liederen uit diverse landen, zal afgewis seld worden met diverse aantrekkelijke orkestwerken van de harmonie. Het ge heel staat onder leiding van dirigenten J.P. Houtzagers en Wichert Groothuis. Het voor Soest onbekende harmonie orkest is in april 1895 opgericht met als doelstelling om alles in het werk te stel len om het leven van de verpleegden van het psychiatrisch ziekenhuis "Veld wijk" zo aangenaam mogelijk te maken. De eerste leden van dit orkest waren dan ook uitsluitend personeelsleden van het ziekenhuis. Nu, na 95 jaar, heeft het uit 40 leden bestaande orkest de oorspronkelijke dpelstelling nog steeds hoog in het vaandel staan. Toevallige individuele kontakten heb ben geleid tot het organiseren van een gezamenlijk concert in Soest en in Er- melo van deze beide muziekgezel schappen. Toegangsbewijzen voor dit gevarieerde programma zijn verkrijg baar aan de zaal a zeven gulden vijftig, t/m 15 jaar of 65+ vijf gulden. Aanvang concert 20.00 uur. Expositie: Vrijdagavond 31 mei is er een Harry Schilder-manifestatie in fa. hoek'. Ter gelegenheid van de vers» ning van zijn nieuwe boek, het ti( e in acht jaar, exposeert de dktJaanlÏKSe tUnCy- schrijver/componist/fotograaf - w-v nieuwe portretfoto's. De tentoo®|J|KKlC U1K ling heeft als motto 'Madley', ee, mentrekking uit 'Mad' en 311(11. Zntenl'.ig 8 juni, van 10.00 tot de exposant bedient zich van het p!jur kunt u weer de jaarlijkse doniem 'Char', computertaal voor;air' bezoeken op speelzaal kens'. Dik", Albert Cuyplaan 200 (n: De foto's zijn illustraties van popsoibliotheek). 1 vindt er eei van onder meer The Rolling Stolerkleding-, speelgoed- en l Gentle Giant en Lou Reed. Hetzijooekenbeurs, een grabbelton lemaal meervoudige opnamen, ivastuurlijk weer een loterij met de negatieven meerdere keren r -endc prijzen, ter beschikking ziin. Voor de portretten stond «Joor de Soester middenstand, meer Harry Schilder zelf model |lien kunt u voor een gering bed opening wordt verricht door Ben pieten van een drankje en een Vlierden, penningmeester van detpe gezellige kofiiehoek. eniging Artishock. u kunt ook zelf artikelen aanbii Op dezelfde avond presenteert Hade volgende adressen: Kerkpac zijn nieuwe 'jubileum'-bundel 'Aitna. 3 en di. 4 juni; Molenstraat grafie. Het boek, 228 pagina's dik,0 en do. 6 juni; Albert Cuyplt bonden en ingenaaid, bevat vooi (speelzaal): vr. 7 juni. Op alle a helft hoogtepunten uit eerdere bunJvan 20.00 tot 21.00 uur. De a (waaronder 18 kleurenfoto's!, inmdienen schoon, heel en geprijsd dels alle uitverkocht. De andere foboden te worden! De helft van bestaat uit nieuw werk: gedichten gedachten, composities voor Haai 1 gitaar, tekeningen en strips. Enkelen de tekeningen in het boek en alle strip .«Sp» zijn gemaakt in samenwerking metj; Br 0' van Vlierden. De tentoonstelling duurt maat éénd en alleen op die dag biedt Harry Scl der een ingelijste foto met een exs plaar van het boek aan voor slecht 100,00. Daarna kost het boek f79,0 Het boek, uitgegeven door Uitgeve De Schreeuw, verschijnt in een éénm lige oplage. Men is welkom op vrijdj- 31 mei vanaf 20.30 uur. BRINKSTRAAT 34 Filmhuis Vanaf 2 juni gaat buslijn 70 foort - Hilversum) de route straat, Albert Cuyplaan, Dalwi Om het ongehinderd berijder gedeelte Molenstraat tussen i weweg en Albert Cuyplaan De laatste jaren worden er nog ma! bussen mogelijk te maken, hel weinig recente Japanse films in Nedei gemeester en wethouders besl< land uitgebracht. Een gelukkige uil jat gedeelte aan de stijgende zondering op deze regel is 'De do» parkeerverbod in te stellen, van een Theemeester", de zeventiend Verder wordt op de aansluitii film van de hier vrijwel onbekende rt Molenstraat op de Nieuwe gisseur Kei Kumai (geb. 1930). Dez door de bussen in werking te s' prachtige film won in 1989 de derd keersregelinstallatie geplaatst prijs van het filmfestival van Venetië het ongehinderd in- en uitrijd Een werkstuk van klassieke schoon Molenstraat te verzekeren, heid in de beste traditie van de Japan - se kunst: verfijnde stijl en uitgebalan j ceerde, esthetische beelden. Ook he I onderwerp is klassiek: de theeceremn I nie. In het bijzonder gaat de film ore I één van de grondleggers van dit vo Japan zo belangrijke ritueel: Sen Ni "\7^i«ypl^priïlP Rikyu, wiens 400e sterfdag dit jaar ii Cl ACivv Japan werd herdacht. Wanneer een buurthuis een Traditie, ritueel en ceremonie vormei Aansprakelijkheids WA-vi centrale elementen van de Japanse cul afgesloten heeft voor de vr tuur. Het zo perfect mogelijk uitbeel zai de schade die een vrijwi den van een voorgeschreven reeks han oorzaakt daardoor gedekt ku delingen als meditatievorm, als hulp den. Is er geen WA-verzek£ middel om geestelijk evenwicht te be sloten, dan zal de schade ver, reiken, is een idee dat nauw verbondei ten worden door uw persoor is met het Japanse-Zen-Boeddhisme. verzekering. Het is daarom De theeceremonie ging vooraf aan alli voor iedere organisatie om belangrijke gebeurtenissen in het leven verzekering voor vrijwilliger Voor legeraanvoerders en hun soldater ten. Meer informatie over 3 was het bijvoorbeeld een noodzakelijk gen in het vrijwilligers-werk ritueel om met een zuiver geweten di in de brochure "Vrijwilliger strijd in te gaan. De theemeester wai het verzekerd", van het I een belangrijk geestelijk leider die in- Centrum Vrijwilligerswerk, vloed kon uitoefenen op politiek en cul- chure is te verkrijgen bij de tureel gebied, vooral ook omdat hij ziel Vakature Bank Soest/Baar vaak verbond aan een belangrijk we bedrag van 3 gulden 50. reldlijk leider. Zijn positie was enigszin' De WB vraagt deze week u te vergelijken met die van een hoge- voor de onderstaande vaka priester. 1-115 Werkgroep Inte c _T n., handicapten vraagt een vri; aen-JNo-Kikyti voor Wat kantoorwerk, ad De belangrijkste theemeester uit de Ja panse geschiedenis was Sen-No-Rikyi (1521-1591). Hij gaf de theeceremomt haar definitieve vorm en formuleerde de doelstellingen ervan. Latere thee- meesters brachten slechts kleine wijzï b gingen aan in Rikyu's voorschriften, spreiden, stukken en tijdsch meestal bepaald door de smaak van dc lezen, kopij verzorgen en keizer die zij dienden. Rikyu wordt in van informatiebijeenkomst notuleren e.d. Voorkeur vo kapte of WAO'er. 1-120 Werkgroep Vro Bijstand in Baarn vraagt ee ster voor sekretariaatsbehe geving, informatie verzamt cfeTilm gespeeld door Toshiro Mifune, Japans beroemdste acteur en vooral be kend uit films van Kurosawa zoals 'Ras- hómon', 'The seven samurai', 'High and Low' en 'Yojimbo'. Het verhaal Speelt zich af in 1618, 27 jaar na de /dood van Rikyu. Hoofdpersoon is zijn I trouwste leerling, de vrij naïeve monnik Honkakubo. Deze rouwt nog steeds om zijh meester en probeert diens asceti sme levenswijze na te volgen. Af en toe k/Üë* hij bezoek van de geest van Rikyu. Gp zekere dag wwordt Honkakubo uit genodigd door Uraku, eveneens een leerling van de meester, om de inwij ding van een nieuwe tempel bij te wo nen. Het blijkt echter dat Uraku met Honkakubo wil praten over de reden en de omstandigheden van Rikyu's dood; vragen waarmee Honakubo zichzelf ook al jaren bezighoudt. Met hun geza- melijke herinneringen proberen zij het raadsel op te lossen, maar definitieve antwoorden vinden ze niet. Wel con cluderen ziju dat Rikyu er spijt van had zich in te laten met de machtsspelletjes van de veldheer Hideyoshi. Het streven naar materiële macht is niet te vereni gen met de geestelijke zuiverheid die de wereld van Thee vereist. Slechts door eervolle zelfdoding kan deze zuivering herkregen worden. .toeschouwer van de film zal waar schijnlijk niet alle details van het ver haal kunnen volgen. Hij is als de vertel ler Honkakubo die zelf ook niet alle ge beurtenissen begrijpt. Veel belangrijker is het om te genieten van de prachtige beelden: minitieus uitgebeelde theeri tuelen, nu eens afgewisseld met agres sieve scènes vol Samurai-ruiters, dan weer met rustige natuuropnamen. Filmhuis Artishock, Steenhoffstraat 46-a, Soest. Datum: Donderdag 30 mei. Aanvang: 20.30 uur. Toegang: zes gulden, CJP/Pas-65 vijf gulden. Reser veren mogelijk vanaf één uur voor aan vang. 2-105 Internationale ningsorganisatie vraagt voc van het magazijn enige m Geïnteresseerden krijgen gewezen voor al het mater rampenbestrijding en hu dienst. 3-106 Centrum voor g handicapten in Baarn zoek te medewerk(st)ers voor f ren van muziek,meedenke we aktiviteiten en samen leuke momenten. 7-127 Stichting voor j< in Soesterberg vraagt verse willig(st)ers voor het org begeleiden van diverse va teiten. 7-132 Internationaal trum vraagt een vrijwilligst tentie bij kinderopvang vi die deelnemen aan kursusi aktiviteiten. 18-102 Veilig Verket zoekt een aantal vrijwilli het vervullen van o.m. t funktie en het verrichten1 hoc-aktiviteiten zoals aut< troles, akties op scholen i 15-106 Verpleeghuis ii een vrijwillig(st)er als cl gaat om het wegbrenge van bewoners naar b.v. v rekreatie of vakantiehuis 16-104 Verpleeghuis i een vrijwillig! st)er om als te treden bij het koffiesc vrijdagavond en eventut op oproepbasis. Inlichtingen over genoer over de brochure "Vri; doe het verzekerd" cn cerswerk in het algemcer krijgen bij de VVB Sc 311, telefoon: 12630. den zijn: dinsdag t/m do 13.00 uur.

Soester Courant | 1991 | | pagina 10