450,- ZONNIG VOORDEEL BD DONKER nmwn sterWgJ rkers: Voorsprong maatwerk, smeeing lease Jan van de Biezen weg bij Amice miïftmn* Soest 50 jaar geleden IffiïïQ&ifóïi WEEK-AANBIEDING BUROSTOEL Traditionele drukte op de Paardenkamp x g eens lachen. Mensen waar je wat aan hebt, dichtbij en altijd bereikbaar. Huursubsidie 50 JAAR mmmma UITEN WE ER MAAR NIET TE LANG BIJ STILSTAAN HOE GERUSTSTELLEND KAN EEN WOONHUIS- EN INBOEDEL VERZEKERINGZIJN? LEEF! A&O VERZEKERT. DU gïtepenopuwg^^pnis* w geld, voot! Rommelmarkt Dakwerken Nieuwe busroute Wereldpremière componist Hans Kox door leerlingen muziekschool Soest 'Fan' breekt in bij artiest CITROËN KUIJER - SOEST Zondagmiddagconcert in Groeneveld 30 mei 1941 Ook Soest heeft zijn pony-tax I.v.m. de opening van onze nieuwe showroom aan de Korte Brinkweg 32 te Soest. Iedere week één speciale SHOWROOM-AANBIEDING kantoor effiüenqy b.v. WOENSDAG 29 MEI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 15 op 5 zwenkwielen Bèta, model 2732 H/W Leverbaar in diverse kleuren voor Inschrijven voor Klein Engendaal Concert Animato van f. 545,- Weer vier nieuwe viervoeters genieten van rust in Soest Steun voor het Rode Kruis Verkeersmaatregelen is op safari Accountantskantoor J.H. Braber RA Jan van de Biezen (in len van de sporters van vent zoek met flinke tystee houdt wel van t ouder. Boodschap- beeld kan ze zelf niet alleen woont. Zoals aderen, zieken en ge- it werk doen. geleiding. :nst eens per 3 we- ondag, i op afroep; isdiensten 3761 CN Soest. Koningsweg 14, Soest. Tel.: 02155 - 13227 Amsterdamseweg 19, Amersfoort Tel.: 033-635535 De nieuwe brochure "Huursubsidie" is verkrijgbaar in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum. In de brochure vindt u de belangrijkste zaken uit de Wet Individuele Huursubsidie voor de periode 1 juli 1991 tot 1 juli 1992. van de sporters van Amice. iet de sluiting van de scholengemeen schap Eemland komt een einde aan gebruik van de gymzaal door piportclub Amice. Gedurende 23 jaar nebben de leden een avond per week hun ledematen in konditie gehouden, pat kon dank zij de medewerking van 1 van de Biezen die vanaf de start van 2 toenmalige lts als conciërge aan de jchool is verbonden. Van de Biezen orgde ervoor dat de sporters met een Brukke baan elke week de zaal in kon- Ben. Hij opende en sloot de sport- en Ipelzaal, hield alles schoon en zorgde ivoor het technisch onderhoud. Amice, len recreatieve sportclub, heeft inmid- pels afscheid genomen van Van de Bie- £n en elders onderdak gevonden. De conciërge stond gedurende de eerste i jaar ook garant voor de opening de zaal, als de leerkrachten iedere ïiorgen een uurtje de spieren losmaak ten, alvorens ze voor de klas gingen jstaan. HEEL GERUSTSTELLEND SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 1 41 52 Privé: A. C. Post f Joh. Poststraat 352 telefoon 2 12 97 t/m s+4 bijbetaling- BIJ DONKER IS VEEL TE ZIEN Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30, brillen - contactlenzen 3765 CT Soest, Bel: 02155 -1 86 26 De muziekvereniging Odeon heeft van burgemeester en wethouders toestem ming gekregen om zaterdag 14 septem ber tussen 9 en 16 uur een rommel markt te houden in het repetitielokaal in Soesterberg. De nieuwe bewoners van de Paarden kamp worden binnengebracht. De open dagen van de Paardenkamp staan twee keer per jaar garant voor een groot aantal bezoekers. Ook afge lopen zaterdag werd het rusthuis voor bejaarde viervoeters aan de Birkstraat door honderden donateurs en belang stellenden bezocht. Zoals de traditie wil, werden tijdens de halfjaarlijkse open dag nieuwe bewo ners begroet. Het betrof ditmaal vier paarden van respectabele leeftijd, die naar de indrukwekkende namen Zaza, Istrebitel, Sjonny en Lorin luisteren. Het viertal kreeg veel bekijks van het publiek, onder wie voornamelijk regel matige bezoekers. D. Keetbaas van de Paardenkamp stond nog even stil bij de paarden die in de afgelopen zes maanden de laatste adem uitbliezen. Ook Spikkel, die als hond een bekende verschijning was op het terrein, heeft het leven gelaten. De medewerkers zijn op zoek naar een op volger. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 3014 Met ingang van zondag 2 juni zal bus lijn 70 een andere route volgen. De rou te van de bus, die van Hilversum naar Amersfoort en vice-versa gaat, blijft in Soest hetzelfde. In Amersfoort zal de bps anders gaan rijden. De nieuwe route wordt op de heenweg: NS-station, Sta tionsstraat, Vlasakkerweg, Utrechtse- weg, Stadsring (Postkantoor). Op de te rugweg zal de bi/s de route Stadsring, Van Asch van Wijckstraat, Stations straat, NS-station volgen. Van maan dag tot en met zaterdag wordt de aan sluiting op lijn 52 naar Utrecht gegeven bij de halte Postkantoor. Van maandag tot en met vrijdag vervalt de rit van half zeven 's ochtends uit Amersfoort naar Hilversum op het ge deelte tot winkelcentrum Soest Zuid. Op zaterdag komt de rit van half acht 's ochtends uit Amersfoort naar Hilver sum op het gedeelte tot winkelcentrum Soest Zuid te vervallen. Ook met ingang van 2 juni veranderen de vertrektijden van lijn 52 naar Baarn, Eemnes en Blaricum vanaf de halte Overhees. De bus zal vanaf dat punt een minuut later dan voorheen vertrekken. Meer bijzonderheden over de nieuwe dienstregeling van Centraal Nederland treft men aan in het nieuwe busboekje. Dat is te koop voor 4 gulden 75 op bus stations, postkantoren, enkele VW's ën boek- en tijdschriftenwinkels. Op woensdag 29 mei vindt er om 20.00 uur een zeer bijzonder feestcon- cert plaats in het Griftlandcollege in Soest. Daar gaat in aanwezigheid van de componist Hans Kox het speciaal voor de muziekschool gecomponeerde stuk "Interplays" in première. Toen de RMA afdeling Soest in 1989 25 jaar bestond, ontving de muziek school een cadeau van de gemeente, dat bestond uit een fors geldbedrag. Een gedeelte daarvan werd gebruikt om het gebouw aan het Kerkplein een opknap beurt te geven, een ander deel werd be steed aan het geven van een compositie opdracht. De RMA koos voor de com ponist Kox, omdat hij vaker voor ama teurmusici geschreven heeft. Al eerder had het RM A-orkest zijn graag en veel gespeelde "Maskerades" op het pro gramma staan. In de opdracht was gevraagd om een stuk, dat in verschillende bezettingen gespeeld kan worden. "Interplays" be staat uit drie delen en zal door drie ver schillend bezette ensembles ten gehore worden gebracht, te weten een houtbla- zersgroep, een strijkersensemble en een saxofoonkwartet. Tijdens de opening van het nieuwe Soester gemeentehuis in september '90 werd Interplays als try-out gespeeld. In de afgelopen maanden hebben de drie ensembles er hard aan gewerkt om het Hans Kox. stuk zo goed mogelijk uit te voeren. Naast Interplays zal er een beperkt, maar zeer gevarieerd programma wor den gebracht door Soester leerlingen. Het hele feestconcert zal ongeveer een uur duren. Het concert begint om 20.00 uur, vanaf 19.30 is er ontvangst met koffie. De toe gang is gratis. effirierav Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 -1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Flastificeermachines Of hij een fan is, is niet met zekerheid te zeggen. Maar in elk geval nam een in breker donderdag vijftig zogenoemde strooifoto's mee van een bewoner van de Korte Ossendam. De bewoner werd omstreeks half elf 's avonds wakker van gestommel. Bene den gekomen, ontdekte hij de anonie me bezoeker die hij wegjaagde. De man, die regelmatig optredens ver zorgt, mist vijftig portretten. Voor perfecte service. Ook voor uw UITLAAT BANDEN en ACCU'S Originele onderdelen. Korte Brinkweg 36 - Soest Telefoon 02155 - 1 62 15 Op zondag 2 juni wordt het tweede concert gegeven in de serie zondag middagconcerten die Kasteel Groene veld in Baarn organiseert. Aanstaande zondag is de Belgische pianist Olivier de Spiegeleir te beluisteren. Op het programma, dat om vier uur be gint, staan onder meer stukken van Handel, Van Beethoven, Franck en Chopin. Kaarten voor het concert kos ten zeven gulden vijftig. Olivier de Spiegeleir begon op achtjari ge leeftijd met pianostudie. In 1977 haalde hij zijn eerste onderscheiding, een eervolle vermelding van de Acade mie de Musique de Woluwé St. Pierre. Hij volgde zijn opleiding aan het Ko ninklijk Conservatorium in Brussel, waar hij in 1988 werd onderscheiden met de eerste prijs voor piano. Oude (Jtrechfseweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Zoodra de traptaxi's veboden werden, heeft de nu alom bekende boodschap pendienst "Kwiek" zich volkomen aan den nieuwen toestand aangepast. Er staat nu een beter en eleganter voertuig in de garage van "Kwiek", een licht, klein rijtuigje, maar degelijk van constructie, genoeglijk om mee te rij den. Geen man ervoor, die het in het zweet zijns aanschijns als een koelie voort- zwoegt, maar een pony. Het is de oude Tweetax, slechts de tractie is veranderd. Inderdaad, het is een aardig rijtuigje, dat er ongetwijfeld bij de Soestenaren in zal gaan. Evenals vroeger verwacht "Kwiek" veel klanten, die van de pony-tax gebruik zullen maken. Passagiers voor die vroege of late treinen, ouden van dagen, die 's avonds op bezoek wenschen te gaan of nog een ritje willen maken, jongelui die 't leuk vonden per rijtuigje naar huis te rijden enz., Kwiek hoopt ze binnenkort weer allemaal van dienst te zijn. "Kwiek" is als steeds kwiek, zij doet haar naam alle eer aan. Moge de volijveri ge ondernemers, de heeren Bartelsman Jr. en van Ollefen, in hun aanwinst niet te worden teleurgesteld. Aanrijding Toen Mej. Van G. woensdagmorgen op het rijwielpad de Soesterbergschestr. reed, werd zij al rijdende ingehaald door twee eveneens fietsende meisjes. Op 't tijdstip dat het drietal elkander moest passeeren, werd Mej. G. door een der meisjes aangereden of ter zijde geduwd, waardoor zij kwam te vallen en haar rechter arm op twee plaatsen brak. Een der geneesheeren van het sanatorium "Zonnegloren" verleende de eer ste hulp. De politie stelt een onderzoek in. Niet met drieën Niettegenstaande de vele processen verbaal, die hiervoor in de laatste tijden worden opgémaakt, schijnt het nog niet tot 't ieder te zijn doorgedrongen, dat het niet geoorloofd is, met drie of meer personen per rijwiel naast elkaar te rij den. Ditmaal waren het weer A.W.B. en mej. N.G.K., beiden uit onze gemeente, die hiervoor een procesverbaal opliepen. Het feit, dat Mej. K. hierbij zeer bru taal tegen de verbaliseerende agent is opgetreden, zal haar ongetwijfeld geen voordeel brengen. In den nacht op straat In den nacht van Zaterdag op Zondag werd Mej. Th. R. uit onze gemeente tij dens het hiervoor verboden tijdvak van 12 tot 4 op straat aangetroffen, het geen het gevolg was van 'n plezierigen avond. Het lijkt ons niet erg pienter om hiervoor het niet denkbeeldige gevaar te loo- pen om in den nacht alleen op straat te verblijven, een procesverbaal op te loo- pen en bovendien nog tot 4 uur op het politiebureau te moeten verblijven. Baldadigheid W. W. en J.v.E. wonende aan den Wieksloterweg hadden er plezier in, een an deren bewoner te plagen door een teervat in z'n tuin te rollen en vuilnis op zijn terrein te werpen. Beide personen liepen hiervoor een procesvebaal op. Een extra ei Door het rijksbureau voor Voedselvoorziening in oorlogstijd is bekend ge maakt, dat er aanvulling van het bestaande vleeschrantsoen gedurende eenige tijd wekelijks een extra ei zal worden gedistribueerd. Deze week zal de extra verstrekking voor de eerste maal plaats hebben. Onze showroom is nog niet permanent bezet. Belt u daarom voor een afspraak Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 - Telefax 02155 - 2 20 22 Nieuwstraat 29 - 3743 BK Baarn Telefoon 02154 - 1 23 01 - Telefax 02154 -1 28 37 De inschrijfformulieren voor en folders over de 18 premie A-koopwoningen en andere te bouwen koopwoningen in het gebied Klein Engendaal zijn vanaf dins dag 11 juni verkrijgbaar in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum. Dit is een andere datum dan de eerder geplande 3 juni. De reden van de vertraging is dat in een gezamenlijke vergadering van de com missies welzijn en financiën nog nader moet plaatsvinden over de 18 premie C-koopwoningen. Dit aantal zal wor den teruggebracht naar twee. De ande re 16 eengezinswoningen worden dan gebouwd in de vrije sector. De 15 pre mie C-maisonettewoningen, die op de hoek Koningsweg/Nieuweweg komen, blijven wel gehandhaafd. De Soester Accordeonvereniging Ani mato geeft op zaterdag 1 juni a.s. haar jaarlijkse concert. Onder leiding van Petra van Drieënhuizen wordt geva rieerd werk ten gehore gebracht, van klassiek tot populair. Een gedeelte van het klassieke werk van het A-orkest zal begeleid worden door fluitiste Mach- teld Kampf. Het populaire gedeelte zal o.a. bestaan uit een bekende potpourri van de musical/film "West Side Story". Tot slot' kunt u nog prijzen winnen bij het "Rad van Avontuur". Het geheel zal gepresenteerd worden door de voorzit ter van de vereniging de heer R. van Duin. Toegangsprijs is f 5,00 (kinderen hebben gratis toegang). Het concert wordt gehouden in de Vijverhof, wijk Overhees, Klarinet 39 te Soest. Prijs excl. BTW Geldig t/m 8 juni 1991 De afdeling Soest van het Rode Kruis houdt van 26 mei tot en met 8 juni een collecte. Burgemeester J. de Widt heeft op verzoek van de hulpverle ningsorganisatie een oproep aan de Soester bevolking geschreven. Mij is gevraagd door de voorzitter van Het Rode Kruis afdeling Soëst/Soes- terberg u op te wekken een bedrag te storten d.m.v. de acceptgirokaarten, welke bij u thuis worden bezorgd, voor de jaarlijkse inzamelingscampagne voor Het Rode Kruis van 26 tot en met 8 juni aanstaande. Ik doe dit van harte en wil dit deze keer doen door middel van een vers van Clinge Doorenbos. Een oproep die voor zich spreekt: "Een paar seconden tijd... Wie eventjes aan 't denken slaat En zich realiseert Wat ons Neerlands Rode Kruis Zo dag aan dag presteert. En wie dan even verder denkt En onwillekeurig vraagt Wat HIJ/ZIJ doet voor dat Rode Kruis, En wat ZIJN/HAAR steun bedraagt, Krijgt na een paar seconden tijd Waarschijnlijk het idee: "Ik help aan dat gezegend werk Lang niet voldoende mee Het Neerlands Rode Kruis Is ook voor MIJ paraat 't Verwacht dus met het volste recht Van MIJN kant óók een daad" De grote man/vrouw helpt in het groot, De kleine in het klein En mocht er tóch een twijfelaar door Arie i Wandelaar DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Of een onwill'ge zijn Komt hij/zij óóit in de klem Het Nederlandse Rode'Kruis Helpt iedereen. Ook haar/hem!..." De burgemeester van Soest, J. de Widt In verband met herstelwerkzaamheden aan spoorwegovergangen zijn verschil lende overwegen op bepaalde dagen af gesloten voor alle verkeer in beide rich tingen. De verkeersmaatregelen gelden op maandag 3 juni Molenstraat, dins dag 4 juni Grote Melmweg, woensdag 5 juni Weideweg, donderdag 6 juni Eem- wèg en vrijdag 7 juni Spiekerweg, dage lijks van 07.30 tot 16.00 uur. In verband met het aanbrengen van ver keersdrempels is het gedeelte Ver- steeghlaan tussen de Koppenlaan en de Jongbloedlaan tijdelijk voor alle ver keer in beide richtingen afgesloten. De tijdelijke maatregel geit tussen maan dag 27 mei en vrijdag 31 mei. In verband met de Wielerronde Soest op dinsdag 25 juni en de Van Doorn Su per Stratenloop op woensdag 26 juni gelden voor beide dagen in de wijk Klaarwater enkele tijdelijke verkeers maatregelen. Ze gaan in om 17.30 uur en eindigen beide dagen omstreeks 22.00 uur. De maatregelen houden in dat tijdens genoemde tijdstippen het verkeer geen gebruik kan maken van de Johannes Poststraat, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat en Wiardi Beck- manstraat.

Soester Courant | 1991 | | pagina 15