mauiff Red Stars-aspiranten géén Nederlands kampioen m Druk programma MHC Soest hockey JE BENT NOOIT ZO JONG ALS JE JE VOELT!!! Linda Molenaar op het podium AUTOSPORT BASKETBAL VISSEN Federatie-vissen Adri Gros pakt zevende plaats AUTOSPORT SPORT PAGINA 17 PAGINA^ ^WOENSDAG 29 MEI 1991 VOLLEYBAL SoVoCo-jeugd plaatst zich voor finale NK SOESTER COURANT De Snoekbaars aan de Vecht Stam/SoVoCo organiseerde groots recreantentoernooi VOLLEYBAL Nefkens Eemvogels sluit 3-vakkenkorfbal KORFBAL overtuigend af Damesselectie SoVoCo rond VOLLEYBAL TENNIS LTC Soestdijk 2 kampioen 3e Mixed- en 2e herenteam Soest-Zuid nog steeds kampioenskandidaat TENNIS SCRABBLE Spanning om plaats achter de kop neemt toe elkrant rm Makelaardij o.g. Soesterbergsetraat 79, Soest 02155-1615 T Girobetaalkaart, ant in Soest. VB Hilversum Afgelopen zaterdag werd in Sporthal Kralingen te Rotterdam om de Neder landse Kampioenschappen voor aspi ranten gespeeld. Zowel een meisjes als een jongensteam van Red Stars wa ren vertegenwoordigd. De meisjes-as piranten haalde een derde plaats en de jongens-aspiranten een tweede plaats. Eind april hadden beide teams hun deelname afgedwongen door de kam pioen van Rayon West te worden. Nu waren de tegenstanders de kampioenen uit de rayons Noord, Noord-Holland, Zuid en Oost. Jongens-aspiranten De eerste tegenstander op het toernooi was de kampioen uit rayon Zuid. Blue Stars Maastricht (BSM) was voor de Soester jongens een onbekend team, daarnaast de spanning en de onwennig heid van spelen in een andere hal, liet een zeer zenuwachtig spelend Red Stars zien. Diverse passes kwamen verkeerd aan of werden buiten de lijnen gegooid, zodat van een echte wedstrijd in de eer ste veertien minuten geen sprake was. Alhoewel de Red Stars-jongens geen achterstand opliepen, waren zij niet in staat om een riante voorsprong op te bouwen. In de tweede helft waren de Soester jongens de zenuwen en span ning kwijt en lieten de Maastrichter jon gens ruimschoots achter zich: 48-35. De tweede tegenstander was het Em- mense Mustangs, dat een zeer gedreven Red Stars tegenover zich kreeg. Onder leiding van Kim How Leung werd Mus tangs een lesje geleerd. Met grote snel heid aan Soester zijde werd het Drentse team aan de kant gezet en werd de twee de wedstrijd gewonnen met,51-32. De derde wedstrijd zou van cruciaal be lang zijn, want de tegenstander uit rayon Noord-Holland, Commodore uit Den Helder, was eveneens ongeslagen bij haar voorgaande twee wedstrijden. Winst betekende een zeer grote kans op het kampioenschap van Nederland. Vanaf het eerste begin van de wedstrijd domineerden de aspiranten van Red Stars. Commodore kon niet langszij ko men en kon ook niet in haar spel ko men. Trainer/coach John Bertus deed een tactische zet, die beslissend kon zijn voor het eindresultaat. Omdat bij aspi ranten een speler geen drie spelperio- den achtereen mag spelen, speelde in de derde periode de "mindere vijf". Deze groep presteerde het om de voorsprong uit te bouwen naar twaalf punten. Iri de laatste periode diende de voorsprong goed verdedigd te worden, hetgeen in eerste instantie ook lukte. Met drie mi nuten te gaan stonden de Red Stars-as piranten acht punten voor en lag de eer ste plaats in het vooruitzicht. Commo dore gaf zich niet gewonnen en kwam naderbij. In de laatste minuut was de voorsprong teruggebracht naar drie punten. Nog twee scores aan de zijde van Commodore en Commodore zou winnaar worden. Red Stars zou niet meer tot scoren komen en Commodore wel. Helaas was het team uit Den Hel der, die met een punt voorsprong de overwinning naar zich toetrok: 40-41. De laatste wedstrijd moest tegen de kampioen uit rayon Oost, Basketiers uit Zevenaar. Na de nederlaag tegen Com modore moest coach Johri Bertus zijn spelers weer geestelijk voorbereiden, zodat de laatste wedstrijd geen debacle zou worden. Zoals in de voorgaande wedstrijden stond een sterker Red Stars op het veld en kon de tegenstaander steeds tegen een achterstand aankijken. Een mooie revanche lag in het ver schiet. De Soester jongens lieten het pu bliek genieten van goéd basketball. Met snelheid en goed teamspel werd de laat ste wedstrijd gewonnen, 47-30. Door de aanwezige bondscoaches werd Kim How Leung van Red Stars als meest waardevolle speler van het toer nooi van de jongens gekozen. Met zijn inzicht en inzet kon hij zijn teamgeno ten laten scoren en scoorde hij zelf. Een groot talent voor de toekomst. Trainer/ coach John Bertus, die ook vorig jaar met een aspiranten team aan de Neder landse kampioenschappen deelnam, toonde zich zeer verheugd over de inzet van de gehele ploeg en hoopte deze lijn door te kunnen zetten. In 1990 derde, in 1991 tweede dus in 1992 eerste. Meisjes aspiranten Niet alleen de jongens waren aanwezig ook de meisjes aspiranten gaven acte de présence op dit Nederlandse kam pioenschap. Dat de eerste wedstrijd van het toernooi om 10.00 uur begon was in het nadeel van de Red Stars meisjes. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, echter een coachfout in de derde speel periode, zorgde ervoor dat de tegen stander uit Schijndel een voorsprong kon nemen. De eerste wedstrijd werd verloren, 30-38. De tweede wedstrijd was tegen de kam pioen uit rayon Oost. BAS/BCA uit Apeldoorn was de vereniging, die tegen Red Stars moest aantreden. Alhoewel de uitslag niet hoog uitviel, waren de Soester meisjes beter dan de Apel- doornse vertegenwoordiging, 28-23. Als derde tegenstander diende zich V&L aan, die alle voorgaande wedstrij den met ruime cijfers had verloren. Geen enkel moment konden de Red Stars meisjes imponeren. Een voor sprong van acht punten werd in enkele minuten weggegeven. In de laatste se conde kon één van de Soester meisjes een verlossende score maken, 41-39. De laatste wedstrijd was tegen Amiga uit Den Helder. Deze meisjes lieten zien. hoe met de basketball gespeeld diende te worden. Alle tegenstanders werden op meer dan 40 punten verschil uit de zaal gespeeld. Vrij van alle zorgen speelde de meisjes aspiranten tegen dit kampioensteam. Een ruststand van 11-7 in het voordeel van Amiga was zeer bijzonder. Overmoed bij Amiga en inzet bij Red Stars waren hiervan mis schien de oorzaak. De tweede helft kwamen de Soester meisjes niet meer in hun spel. Vermoeidheid sloeg toe en de tegenstand was gebroken; 7-37. Komend weekend Jongens kadetten Ook de jongens kadetten gaan trachten zich in de kijker te spelen tijdens de Ne derlandse kampioenschappen voor ka detten, die ook in Rotterdam worden gehouden. Om 10.00 uur zullen zij aan treden tegen PSV/Almonte, om onge veer 12.00 uur tegen VGNN/Donar, om 14.35 uur tegen Wilskracht en als laatste wedstrijd om 17.20 uur tegen So what uit Nijmegen. Adri Gros is gisteren als zevende gëeindigd tijdens de ELE-rally in Eindhoven. Het was een wedstrijd die meetelt in het Nationaal Nederlands kampioenschap. Chiel Bos reed tot de 'éen-na-laatste proef op de eerste plaats. Hij moest zijn directe achtervolger Jan van de Marei uiteindelijk toch voor laten gaan. De Hooglander profiteerde van de mate- riaalpech van Bos, die moest uitvallen. De Soester combinatie Ronald van der Grint/Peter Bezemer behaalde een tiende plaats. Op de foto kan Chiel Bos (rechts) nog lachen. Adri Gros (tweede van rechts) en Peter Bezemer (links) discussiëren over de proeven. ds toestel, met hockeyclub Soest sluit het seizoen af iet een druk programma. Op woens- ïgmiddag 5 juni a.s. is er op het terrein van de hockeyclub Soest aan de Ko- Hmgsweg, een spelletjesmiddag voor al- |§]Soesterjeugd in de leeftijdscategorie *)ep 3 en 4 van het basisonderwijs. Dit Been leuke manier om op speelse wijze in aanraking te komen met het hockey- Ipel. De middag start om 14.00 uur, met lelletjes met bal en stick en wordt afge- B)ten om 16.00 uur, met een echte par tij hockey. Deelname is uiteraard gratis, [an tevoren opgeven is niet nodig en tor een hockeystick wordt gezorgd, landskampioens wedstrijden mgd lp zaterdag 1 juni a.s. vinden in Soest ie kruisfinales plaats van de Nationale kampioenschappen jeugd, meisjes en ingens A- en B- categorie. De eerste -edstrijden beginnen om 9.30 en de laatste om 16.30 uur. Hoogtepunt is de literland-wedstrijd om 13.00 uur tus- len Jong Oranje en Jong Spanje (da- les). 'verige aktiviteiten: .ondag 2 juni - Veteranen/veterinnen- foernooi om de To Felix-beker. Zater dag 8 juni - Toernooi A-jeugd. Zater dag 15 juni - Districts jeugdkampioen schappen. Zondag 16 juni - Districts jeugdkampioenschappen. Pannekoekentoernooi. Op zaterdag 25 meij.1. is het traditione le pannekoekentoernooi gehouden voor de mini- en maxi jeugd (6 t/m 9 jaar). Na gedane arbeid op het hockey veld, in de vorm van allerlei onderlinge wedstrijdjes, konden de kinderen zich te goed doen aan de door vrijwilligers gebakken pannekoeken, 's Middags stond het "Hockey D-diploma", een vaardigheidstest op het gebied van techniek, spelregelkennis en sportiviteit voor de le jaars D-jeugd op het pro gramma. Alle deelnemers kregen aan het eind het diploma met badge uitge reikt. De volgende dag, 26 mei, was er een toernooi voor de B-jeugd (jongens en meisjes van 14 en 15 jaar). Kampioenen Het hockeyseizoen is goed" verlopen voor MHC Soest. Vier elftallen, meisjes C2, meisjes BI, heren 4 en veteranen A, werden dit jaar kampioen. Meisjes C2 werd eveneens kampioen bij het zaal- hoek even. een spel dat in de koude win termaanden december t/ m februari ge speeld wordt. Zaalhockey is zeer goed voor het verbeteren van de techniek en draagt er tevens toe bij dat de spelers/ speelsters met elkaar in kontakt blijven gedurende deze maanden. De parade- paardjes dames I en heren I eindigden bij het veldhockey beide op een 2e plaats. Dit biedt goede mogelijkheden voor het volgende seizoen. Inlichtingen Wilt u meer weten over één van boven genoemde evenementen van de hoc keyclub Soest, dan kunt u kontakt op nemen met mevrouw M. Luykx, tel.nr. 16820. Zaterdag 25 mei j.1. is in de rivier de Vecht bij Visserscafé "De Bierhut" de derde wedstrijd gevist in de zomercom petitie van H.S.V. De Snoekbaars. De Vecht is voor de meeste vissers een ge liefd water om met de boot in te vissen, daar er meestal wel een behoorlijk visje te vangen is, wat wel uit de resultaten blijkt. In de eerste divisie wisten de ge broeders Kasius hard, toe te slaan, zij kennen dfe Vecht op hun duimpje en ei sten een eerste en tweede plaats op. Evert ving 47 vissen: goed voor 12.15 meter, en Gerrit 44 vissen: goed voor 12.02 meter. Theo Bosman behaalde een derde plaats, hij ving 45 vissen, goed voor 11.09 meter. In de tweede di visie wist Ed Strumpel de eerste plaats te behalen, hij ving 23 vissen, goed voor 8.68 meter, op een goede tweede plaats eindigde Richard Horst met 30 vissen (8.23 meter), en op een derde plaats on ze outsider Co Wijnands, 32 vissen (7.83 meter). De uitslag: Eerste divisie: 1. Evert Kasius, 12.15 m. 2. Gerrit Kasius, 12.02 m. 3. Theo Bos man, 11.09 m. 4. Willem Huntelerslag, 10.59 m. 5. Henk Horst, 9.36 m. 6. Ron de Bruin, 8.47 m. 7. Jan Aertssen, 8.31 m. 8. Bert v.d. Hoef, 8.16 m. 9. Joop Hibbel, 7.16 m. 10. Jaap Lindeboom, 7.20 m. 11. Maarten Mosk, 7.18 m. 12. John Hibbel, 7.16 m. 13. Rinus Brons, 6.77 m. 14. Willem Hopman, 6.23 m. 15. Willem v.d. Kraats, 5.61 m. 16. Henk Hibbel, 5.46 m. 17. Henk v. Riet, 4.93 m. 18. Ab Dekker, 4.92 m. 19. Bert Giele, 4.72 m. Tweede divisie: 1. Ed Strumpel, 8.68 m. 2. Richard Horst, 8.23 m. 3. Co Wij nands, 7.83 m. 4. Wijnand Koenen, 6.99 m. 5. Henk Altena, 6.88 m. 6. Jaap Koelewijn, 5.49 m. 7. Henk Prinsen, 5.00 m. 8. Wout v.d. Groep, 4.25 m. 9. Ton v. Drie, 4.21 m. 10. John Hunteler slag, 3.11 m. 11. Leo v. 't Klooster, 1.82 m. 12. Ton v. 't Klooster, 67 cm. Linda Molenaar, een 21-jarige studen te uit Soest, is onlangs veertiende ge worden in een race op het circuit van Zandvoort. Tot haar eigen verbazing werd ze opgeroepen voor de huldiging. Zij werd derde bij de Ladies' Cup. Haar eerste beker en de bos bloemen zijn binnen. Nog wat ongelovig vertelt ze haar verhaal. "Er had veel meer inge zeten. In het begin van de race ging ik in de Gerlachbocht helemaal in de rondte. Er lag olie of zo op de baan, want anders weet ik niet hoe het kwam. Ik deed niets verkeerds in ieder geval", verklaarde ze. Haar Citroën AX zag er flink gehavend uit. Dat weerhield haar er niet van om alles uit de kast te rijden. "Jammer dat ik alleen m'n race moest rijden en niet in een groepje terechtkwam, want dan had ik nog wel wat plaatsjes op kunnen schuiven. Nu zat er niet meer in dan een veertiende plaats en een derde bij de Ladies' Cup achter Frangoise Loogman en Monique Rosier". Maar het leerpro ces gaat door. Tijdens de eerste trai ningsessie had Linda de hele tijd met een aangetrokken handrem gereden. De tijden waren ernaar. De tweede trai ning ging natuurlijk veel sneller en de Technische Commissie vertrouwde dat niet en liet Linda met haar wagen op draven voor een keuring. Ze had ge- Met haar veertiende plaats werd Linda Molenaar derde in de Ladies' Cup en stond voor het eerst in haar raceloop baan op het podium. woon kunnen volstaan met het tonen van de door de hitte blauw uitgeslagen remtrommel! Jan Molenaar had geen noemenswaar dige problemen met zijn een stuk spor tiever klinkende Citroën BX in de Toer- wagenrace. Voor het eerst bleef hij de kop van het veld in de klasse tot 1.300 cm voor. "Ik heb er weer wat pk's bij en de wegligging is verder verbeterd. Kijk maar, mijn banden zijn nog heel. Het sportieve geluid komt van de nieuwe uitlaat. Voor de volgende race, dat durf ik nu al te zeggen, gaat er zeker ander halve seconde van mijn trainingstijd af. Ik krijg andere vering en er wordt een sperdifferentieel gemonteerd, en dat maakt een verschil van dag en nacht", aldus de Citroën-dealer uit Amers foort. De zeventiende plaats tijdens de Pinksterraces is dan ook zeker voor ver betering vatbaar. Voor het derde lid uit het ARA raang- team, Almeerder Donald Alleman, zat er niet meer in dan een elfde plaats in de Opel Lotus-race om het Open Neder lands kampioenschap. Op zaterdag 25 mei 1991 is het zevende recreantentoernooi van de volleybal vereniging Stam/SoVoCo gespeeld in sporthal Beukendal. De inschrijving, die in maart '91 begon, leverde uitein delijk 24 teams op. Deze waren onder verdeeld in 6 teams voor de damespou le, 6 teams voor de herenpoule en 12 teams voor de gemengde poule. In to taal dus 24 teams die wedstrijden van 25 minuten speelden. Er waren teams uit Utrecht, Ede, Hoorn, Amersfoort en natuurlijk ook uit Soest. De uitsla- gen: In de herenpoule ging de eindstrijd tus sen het team van het Seinwezen en Time Out. Het Seinwezen won uiteindelijk. De uitslag was als volgt: 1. Seinwezen, 2. Time Out en 3. STK. Bij de dames poule waren de eindresultaten als volgt: 1. Foetsie, 2. Autorijschool Regina en 3. Surf. Bij de gemengde teams waren twee poules. Om hier een winnaar te kunnen bepalen moesten er nog twee wedstrijden gespeeld worden, één tus sen de nummers één van de poule en één tussen de nummers twee van iedere poule. Om de derde en vierde plaats moesten spelen: Avital en Mix-Six en om de eerste en tweede plaats moesten spelen: Stam/SoVoCo tegen Sydec/ VIF; uitslag: 1. Sydec/VIF, 2. Stam/ SoVoCo en 3. Avital. Uit de reacties van de deelnemers bleek dat dit toernooi een geslaagd volleybal- feest was, mede dank zij de voortreffe lijke organisatie. Volgend jaar zal er ze ker weer zo'n toernooi georganiseerd worden. Eemvogels - SVMM 10-3 stander Resteren 3". Vooral de eerste helft (6-0) was Eemvogels de baas in 'd.Ni De laatste wedstrijd in het veldkorf- balseizoen voor de Eemvogels was de laatste wedstrijd waarin in 3-vakken werd gespeeld. Na jarenlange discussie in de Nederlandse korfbalwereld is uiteindelijk toch besloten het 2-vak- kenspel in te voeren. Nu wordt over de gehele wereld volgens dezelfde nor men gespeeld, zodat ook een wereld kampioenschap veldkorfbal in het vooruitzicht ligt. Zover zijn de Eemvo gels lang niet. Daarvoor zal de selectie een aantal keren moeten promoveren. Het zojuist afgelopen seizoen heeft de ploeg in ieder geval laten zien over de nodige inzet te beschikken. De derde plaats die in de 2e klasse werd behaald, was vooraf zeker niet verwacht maar ge zien de geleverde prestaties meer dan terecht. De laatste wedstrijd was zaterdag tegen SVMM, dat nog een theoretische kans had op promotie. Door een gezellige sfeer op het veld, veel mensen en mu ziek, kon de thuisploeg ontspannen be ginnen. De soepelheid bleef eigenlijk tot het einde in de ploeg. SVMM werd volledig naar huis gespeeld. Bij rusi was de winnaar al duidelijk: 5-1 voor de ploeg van Henny Ditmeyer, die na dit seizoen afscheid neemt. De tweede helft Was al niet anders: elke klein foutje van de spelers uit Maarn werd meedogenloos afgestraft. Alleen in de aanval liep het wat stroever. Tradi tioneel werden weer veel kansen ge mist. Uiteindelijk werd met 10-3 ge wonnen, waaronder ook het 100e doel punt dit seizoen voor de Eemvogels. SVMM en misschien ook Hebbes wer den door deze overwinning in het klas sement gepasseerd, met een 3e plaats als eindresultaat. 2e Team Het tweede team van Eemvogels had de tweede helft van het seizoen nog weinig resultaten kunnen boeken. Te veel wed strijden was het team niet compleet. In een sportieve wedstrijd had "Eemvo gels totaal geen problemen met tegen- het veld. Na rust speelden de Soesters wat nonchalant in de verdediging, maar de eindstand van 11-5 was voor het tweede team een leuke seizoenafslui ting. 3e Team Eemvogels 3 had het dit veldseizoen door o.a blessures ook moeilijk het team compleet te krijgen. Om die reden werd er vaker verloren dan normaal van dit sterke veteranenteam verwacht wordt. Ook deze keer waren er enkele invallers bereid gevonden mee te spe len. Tegenstander SVMM bleek onge veer gelijkwaardig aan Eemvogels te zijn en dat brengt de stand ook tot ui ting: 10-10. Familietoernooi Eemvogels Zaterdag was de laatste officiële speel dag van dit seizoen. Toch zullen de meeste spelers zaterdag 1 juni nog op het veld te vinden zijn. Dan vindt het traditionele familietoernooi plaats. Téams, bestaande uit korfballers en niet-korfballers (vrienden, familie), zullen onder elkaar gaan uitmaken wie het sterkste familieteam bezit. Dit geeft elk jaar weer de garantie voor veel spel- en kijkplezier. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur op 't veld aan de Staringlaan.' Iedereen is welkom om te komen kijken. Op deze manier ontdekt u vast de gezellige sfeer die altijd aan het korfballen verbonden is. Eemvogels heeft twee jeugdteams: een meisjesteam, de Ml, en een adspiran- tenteam, de B1. In het adspirantenteam spelen zowel jongens als meisjes. Voor het volgende seizoen heeft Eemvogels nog jongens van 7-15 jaar nodig die het leuk vinden met jongens en meisjes van dezelfde leeftijd korfbal te beoefenen. Meisjes zijn natuurlijk ook welkom. Wil je wat meer weten over de Eemvogels of over korfbal in het algemeen? Agnes Kraaikamp (tel. 12743) is altijd bereid je wat te vertellen. Het trainersduo Henk Bosschaart/' Theo Remmerswaal heeft de damesse- Blectie van Stam/SoVoCo voor het ko- mende seizoen rond. De volleybalfor- J matie vertoont slechts een nieuw ge- B zicht. Diny van de Kruyff verruilt het shirt van Nivoc voor dat van de Soester eerste divisionist. Verder wordt de selectie versterkt met Esther van de Spek. De zeventienjarige I speelster komt uit het tweede en stond in het afgelopen seizoen regelmatig wis- I sel bij de door blessures uitgedunde se- lectie. 1 Bosschaart en Remmerswaal hebben tien namen op papier staan; waaronder die van Hanneke Klunder. De buiten- aanvalster kwam dit seizoen nauwelijks in actie door een rug- en knieblessure. Klunder is momenteel in het buitenland en is pas in oktober weer beschikbaar. De selectie wordt gecompleteerd door aanvoerster Irene Koelewijn, Judith La- zonder, Astrid de Vries, Inge Everts, Angela Manders, Monica van der Wal en Marianne Goebertus. ■Toen het tweede team van Soestdijk 1 afgelopen zondag aan zijn wedstrijd I tegen Maccabi begon was er al een I kleine kans dat het al datzelfde week- Ieinde kampioen kond worden. Het team stond al op een voorsprong van 310 punten ten opzichte van concurrent ■Haarlem. Alles hing af van de eigen ■prestatie die dag maar ook wat Haar- |ieni tegen Alta zou doen. Tijdens het verloop van de wedstrijd ■werd al duidelijk dat Haarlem in Amersfoort punten liet liggen, zodat ■een kampioenschap er dik in zat. Toen ■de herendubbel de baan op ging was Ej duidelijk dat winst in deze partij het ■kampioenschap zou opleveren. Een verdiend kampioenschap voor Maria van Erp, Hildy Bruin, Bert van Wede ■en Ronald Sprang. ■Soestdijk 3 speelde een belangrijke ■wedstrijd in Amsterdam. Als koploper j in afdeling moest de geringe voor- I sprong (1 punt) op nummer 2 (Mij drecht) minimaal vastgehouden wor den. Trainer Pieter Verbrugh was mee gereisd als coach. Niet voor niets, want het team kon met een 7-1 overwinning naar het clubhuis terugkeren waar het zich direkt in het feestgedruis kond storten. Het jeugdteam bleef bij Bosheim ge concentreerd en wist de volle overwin ning (8-0) te halen. Ook dit team kan komende zondag kampioen worden in een rechtstreeks duel tegen concurrent Mijdrecht op het park aan de Schriks- laan. Er zijn ook teams die tegen degra datie moesten vechten; het 5e zondag team en het lezaterdag herenteam met name. Beide teams bleken echter over een onverwachte veerkracht te beschik ken en boekten belangrijke overwin ningen. [Het 3e mixed-team van tennisvereniging Soest-Zuid heeft nog I steeds kans op het kampioenschap. Zij wonnen zondag van de Vale Ouwe met 8-0. Ben Kersbergen, die vanwege een lichte hersenschudding moest uitvallen, werd vervangen door Stephan Zoetelief die de kaas niet van zijn brood liet eten. Hij won zijn single met 6-0, 6-2. Eric-Jan Heemskerk won ook in twee sets 6-2, 6-2. Marijke Roest wist haar single in drie sets te winnen: 6-0, 6-7, 6-3. Jeanette Westerveld daarentegen maakte korte metten met haar tegenstander 6-0,6-0. De herendubbel werd gewonnen met 6-2, 6-2; de damesdubbel met 6-1,6-0 en ook de beide mixen logen er niet om: Jeanette en Stephan wonnen met 6-0, 6-1 en Eric-Jan en Marijke met 6-1, 6-0. Daarmee was de volledige buit voor deze week snel binnengehaald. Het 2e herenteam staat nog steeds aan kop met 3 punten voorsprong op T.V. de Punt. Zondag speelden zij tegen de Punt 3-3. Uitslagen zondagcompetitie: Mixed I - Vleuten de Meern ?-? Mixed II - Groene Kan 8-0 Mixed III - Vale Ouwe 8-0 Mixed IV - Baarn 4-4 Heren I - Monnickendam Heren II - T.V de Punt Uitslagen zaterdagcompetitie Mixed I - FAK 3-2 Mixed II - 't Spiegel 2-3 Heren I - Bilthoven 2-4 Heren II - Baarn 1-5 Heren III - Vianen 2-4 Heren IV - T.V. Naarden 1-5 Uitslagen jeugd Gemengde jeugdcompetitie zaterdag: Bosheim 2 - Soest-Zuid 1: 4-1, Larsheim 1 - Soest-Zuid 2: 0-5, Soest-Zuid 3 - Groenvliet 1: 0-5, Soest-Zuid 4 - Maarsenbroek 3: 0-5. Jongens t/m 17 jaar: Soest-Zuid 1 - Rapid 1: 4-4, Buiten 1 - Soest-Zuid 2: 7-1. Jongens t/m 15 jaar: De Bijvanck 2 - Soest-Zuid 1: 6-2, Soest-Zuid 2 - Shot 2: 2-6. Meisjes t/m 15 jaar: Griffenstein 1 - Soest-Zuid 1: 3-5, Soest-Zuid 2 - 't Stort 2: 4-4. Landelijke jeugdcompetitie zondag: Vinkeveen 1 - Soest-Zuid 1: 3-5 Soest-Zuid 2 - L.T.V. Leusden: 6-2. Dderne en ngebouwd lal voorparti- sns, automati- kopieermoge- ie redial De strijd om de tweede plaats in de scrabblecompetitie om de Van der Venbokaal neemt in alle hevigheid toe. Anne Nuysink, tot nu toe tweede, moest met lede ogen toezien hoe haar belagers Trudy Danvers en Annie Jans sen er naar hartelust op los scoorden. Trudy wist in haar partij tegen Riet Ra- belink 601 punten aan haar totaal toe te voegen, terwijl Annie Janssen in twee partijen 1069 punten op haar conto schreef. De spanning is nu te snijden, omdat met de aftrekresultaten in het achterhoofd de einduitslag nog weieens heel verrassend kan blijken te zijn. Er zijn nog twee rondes te gaan en dan zul len we het definitief weten. Jan Danvers zag het vanuit zijn onaantastbare kop positie met gerustheid aan. Hem kan niets meet deren. Zijn eerste plaats ligt vast. In de ronde na de pauze werd ge speeld om de prijs van de week. Deze keer was die voor Riet Rabelink, die het dichtst bij het gestelde doel wist te ein digen. De uitslagen van afgelopen don derdag: Jan Danvers-Riet Rabelink 450-493 Anne Nuysink-Annie Janssen 494-511 Wout Klute-Tineke van Egdom379-465 Truus van der Veer-Tjits van der Leij 399-301 Trudy Danvers-Riet Rabelink 601-411 Annie Janssen-Jan Danvers 548-500 Donderdag is de 34e ronde in de strijd om de Van der Venbokaal. De aanvang is half acht precies en de plaats van han deling is als steeds Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat. Op zaterdag 1 juni organiseert H.S.V. De Snoekbaars een viswedstrijd die uit sluitend bedoeld is voor haar leden en voor leden van zusterverenigingen uit -de federatie Gooi en Eemland. De wed strijd wordt gevist op de Vecht bij Weesp van 6.00 tot 12.00 uur en het in schrijfgeld bedraagt tien gulden. Verza melen 5.30 uur bij de Bierhut van de fam. Prent. Opgeven voor deze wed strijd kan tot 29 mei bij Bert Giele, tel. 02154-12461 of Joop Hibbel, tel. 02154-16479. ns inclusief spaties Het jongens Cl-team van SoVoCo heeft zich geplaatst voor de finale van de Nederlandse kampioenschappen. Die worden op zaterdag 15 juni waar schijnlijk in Rotterdam gehouden. De succesvolle volleybalploeg, die on der leiding staat van Cees Wattel, dwong de plaats in de eindronde afgelo pen zaterdag in Amsterdam af. Alle vier tegenstanders in de hoofdstad werden met 2-0 verslagen. SoVoCo was eerder al "als eerste gëeindigd in de reguliere competitie. Nog acht teams maken kans op de nationale titel.

Soester Courant | 1991 | | pagina 17