aavo 1 W HEES bedankt sponsor mm ai Politie laat ambtenaren hielen zien Goede resultaten Pijnenburg-atleten tijdens districtskampioenschappen 1 A-J WOENSDAG 29 MEI 1991 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Laatste Coopertest in Amersfoort Jubileumuitvoering 'Springbokken' ATLETIEK ABRAHAM EN IK? VRIENDEN ZULLEN WE WEL NOOIT WORDEN rw Sport, spel en cultuur bij zesde Interculturele Sportmanifestatie Siep van Rijs erelid Eemland SCHAATSEN Wie aan sport doet leest de Soester Courant Tarievenoverzicht sport- en rekreatiecentrum Dalweg per 1 juli 1991 Triatleten starten zomerseizoen BRIDGE Bridge in de Rank DUIVENSPORT TRIATHLON EEN VRIJETIJDSSCHOEN VOOR MENSEN DIE GRAAG SPORTIEF IN BEWEGING ZIJN - Schokdempende hak -AIR-JET Luchtcirculatie - Van binnen en van buiten L teamB NIC VAN DAM BOWLING SCHAKEN Schaakprobleem 32 iii i A A A li i A$ A Gevraagd BEZORGERS Soester Courant Ambtenaren van de gemeente Soest hebben zaterdag geen slecht figuur geslagen tijdens de jaarlijkse Van Berg tot Berg race. Het eerste team legde in een deelnemersveld van 48ploe gen beslag op de vierde plaats. De politie van Rosmalen, Do- dewaard en A msterdam liet de ambtenaren uit Soest de hielen zien. Soest was vertegenwoordigd door Ben van Os, Dick SMjders. Co Limburg en Bert van der Weerd. Het zware parcours van 11,6 kilometer kende op de laatste driehonderd meter een stij gingspercentage van elf procent. De vier Soester ambtenaren overbrugden de race in een totaaltijd van drie uur en acht mi nuten. De winnende politie van Rosmalen was tien minuten eerder gefinisht. Het tweede team, bestaande uit Hans Schreu- der, Berend van Lunteren, Peter de Vries en Jan Opmeer, ein digde in drie uur en dertig minuten. De maandelijkse Coopertest van AV Triathlon uit Amersfoort zal plaatsvin den op dinsdag 4 juni a.s. op de atletiek baan Schothorst in Amersfoort Noord. Start om 20.15 uur. Dit is de laatste Coopertest van het sei zoen 1990-1991; in de vakantiemaan den juli en augustus vindt deze activiteit niet plaats. Daarom wordt op 4 juni een zeer grote opkomst verwacht; iedereen is welkom en het is nog altijd gratis. Vanaf half acht kan men deelnemen aan de warming-up onder deskundige lei ding. Het nieuwe Coopertest-seizoen begint weer op 3 september, iedere eerste dins dag van de maand, en de start is steeds om 20.15 uur. De 'Springbokken' bestaan dit jaar twintig jaar. De gymnastiekvereniging viert haar vierde lustrum met een jubi leumuitvoering in sporthal "Beuken- dal" te Soest. Op zaterdag 8 juni om half acht 's avonds zullen enige honderden turners en gymnasten het bewegingsfeest in zetten. De toeschouwers wordt een program ma voorgeschoteld met allerlei vormen van lichamelijke opvoeding en sport, die bij de "Springbokken" worden beoefend. De show is verpakt in de kleurrijke kleding, die past bij de landen van het Europa van 1992. De club richt haar blik met voortvarendheid op. de toekomst, waarin visie en samenwer king hand in hand gaan. Het zal een boeiend schouwspel ople veren, dat de moeite waard is, zowel om eraan mee te werken als om ernaar te kijken. Het bestuur en de leiding ver wachten dan ook, dat de tribunes van "De Beukendal" vol zullen zitten met een enthousiast publiek, waaronder na tuurlijk vele ouders en genodigden. De voorverkoop voor alle belangstel lende Soesters is al in volle gang. Het uitgebreide programma, dat tevens be wijs van toegang is, is nu reeds verkrijg baar bij het Verenigingskantoor, Laan straat 93a, van maandag tot en met donderdag 's ochtends van 9 tot 12 uur; telefoon 12124. Een volle bak zal de eerste beloning zijn voor de grote inzet van alle deelnemers en medewerkers. Afgelopen weekend werden de dis trictskampioenschappen van West I georganiseerd. De A-junioren en -se nioren hadden hun kampioenschap pen in Amsterdam, terwijl de B- en C-junioren naar Krommenie moesten. In Amsterdam was er sprake van wissel vallige weersomstandigheden, de wind draaide constant waardoor de atleten dan weer wind mee en dan weer wind tegen hadden. Paul van den Brink was degene die het spits afbeet; op 400 me ter was zijn tijd van 50.9. Net niet goed genoeg voor de finale. Marion van den Broek liep haar eerste 200 meter van dit jaar. Met een serietijd van 25.5 plaatste zij zich als zesde voor de finale. Dank zij een uitstekende finish-actie greep zij een fraaie vierde plaats door te finishen in 25.55. Abdes Belarbi en Roland Sa- lomone liepen de 1500 meter bij de ju nioren A. Na een zeer rustige eerste ronde bleef Abdes mooi op de derde plaats lopen, terwijl Roland achter aan het groepje meeliep. Helaas werd Ab des op de laatste vijf meter nog voorbij- gesprint en werd zo net vierde in 4.13.5. Roland kon dit tempo niet meer volgen en kwam uitgeput over de finish in 4.43.2. Dick van den Broek deed ook mee op de 1500 meter, maar hij moest starten bij de senioren. Hij pakte met 3.56.91 de derde plaats in zijn serie, he laas niet snel genoeg voor de finale. Da- ve Brouwer deed weer mee op zijn beste en favoriete onderdeel: het versprin gen. Helaas was Dave niet zo in vorm, maar hij sprong toch nog 6.80, goed voor de derde plaats bij de senioren. Krommenie Voor de B- en D-junioren waren het niet alleen districtskampioenschappen, maar stond ook plaatsing voor de Jeugd Olympische Dagen op het spel. Indien een atleet als eerste uit de provincie Utrecht is geklasseerd, dan is men zeker van plaatsing. Sabine van Rossenberg was weer goed op dreef bij het hoog springen. Met een hoogte van 1.55 werd zij vijfde en met deze 1.55 was zij de eer ste uit de provincie Utrecht, zodat zij aan de Jeugd, Olympische Dagen mee kan doen. Sabine deed de 100 m. hor den in een matige 18.4 en sprong ook slechts 4.37 m. ver. Lotty Aerts liep de 100 m. horden in 19.7. Deze van origine middenafstandsloopster liep een veel betere 800 meter. Met 2.38.0 liep zij een fraai persoonlijk record, hetgeen ook haar een startbewijs voor de Jeugd Olympische Dagen opleverden. Sanne van Keken wierp de 600 gram zware speer naar 31.88, hetgeen ook een uit nodiging opleverde voor de Jeugd Olympische Dagen. Sanne deed ook mee bij het discuswerpen, zij slingerde de platte schijf naar 27.26. Eric Schoe- maker liep een, matige 200 meter. Na een goede eerste 100 meter verkrampte Fric en liet de stopwatches stoppen op 25.7. Ook dit betekende een uitnodi ging voor de Jeugd Olympische Dagen. Eric hinkstapte ook nog 10.76 m. Justin Würing deed het op dit onderdeel net iets beter en pakte met 11.44 een nieuw persoonlijk record. Caspar Kerkvliet, junior C, had bij het verspringen wat pech met zijn aanloop, waardoor hij bleek steken op 5.21. Ook startte hij op de 80 meter en kwam via 12.4 terecht in de A-finale. Caspar werd daarin keurig vierde in 12.2, ondanks een behoorlijke tegenwind, hij stootte de kogel naar 10.60. De andere junior C Kristiaan Smits verbeterde zijn persoonlijk record bij het hoogspringen en bracht het op 1.60. Verder wierp hij de speer naar 34.75 en liep de 800 meter in 2.17.3. De meisjes junioren C liepen een slech te wissel. Deze ploeg, bestaande uit Eva Jansen, Monique van Leek, Carine Ver hoeven en Meta Berendse, kwam uit eindelijk uit op 43.7. Eva Janssen liet wederom zien in bloedvorm te verkeren op de middenafstandsnummers. Op de. 600 meter verbeterde Eva het 14 jaar oude clubrecord met bijna één seconde en bracht het op 1.44.7. Op de 1000 meter herhaalde zij deze uitstekende prestatie, via een iets te snelle eerste ronde finishte Eva als tweede in 3.11.2 en pakte met deze tijd haar tweede clubrecord. Monique van Leek had de 600 meter iets verkeerd ingeschat, waardoor ze op het laatste stuk nog erg veel over had. Haar uiteindelijke tijd was 1.48.8. Monique deed ook de 300 meter horden, zij deed dit loodzware onderdeel in 51.3, een nieuw persoon lijk en clubrecord. Helaas voor Moni que bleef dit clubrecord slechts vijf mi nuten overeind, want Meta Berendse liep en uitstekende race. Zij werd in to taal vijfde met dus een nieuw clubre cord van 50.3. Bij het verspringen ging het wat minder en kwam zij tot 4.26 en op de 80 meter verbeterde Meta haar persoonlijke record en kwam tot 11.4. Carine Verhoeven startte op de 300 m. horden en liep een regelmatige race in 54.0 sec. Dieuwke Moerman en Ulrike van de Lee hadden zich ingeschreven voor de 600 en 1000 meter. Dieuwke liep de 600 meter in 1.49.9, terwijl Ulri ke daar met 1.50.7 vlak achter zat. De 1000 meter was heel spannend. Dieuw ke en Ulrike hadden zich genesteld op de tweede en derde plaats. Groot was de verrassing toen, met nog 200 meter te gaan, Ulrike ervandoor ging. Op de laatste 50 meter werd ze net nog inge haald, maar met 3.16.5 verbeterde Ulri ke haar persoonlijk record met maar liefst 7 seconden. Dieuwke moest in de ze laatste fase van de strijd afhaken, maar kwam toch nog tot een respecta bel 3.20.1. A.V. Pijnenburg-lopers in Berg tot Bergrace Zaterdag 25 mei j.1. werd tussen Rhe- nèn en Wagéningen de jaarlijkse Berg tot Bergrace gehouden. Alhoewel er tal van afstanden gelopen konden worden (zelfs een marathon), kozen de vijf Pijnenburg-atleten, die aan de start verschenen voor de een af stand van 23,2 km, iets meer dan de courante halve marathon. Dick den Oude, pas kort weer echt in training, bracht het er op deze afstand goed vanaf met een 22e plaats in 1.30.55. Rini Kouwenberg liep op het heuvelachtige parcours, dat op het eind een venijnige klim van ruim 1 kilometer kende, een tijd van 1.43.36 op de klok ken, terwijl veterane Gerrie den Oude hem met een tijd van 1.46.00 dicht op de hielen zat. Pieter Rademaker, tenslotte,, passeerde de finish na 1.58.02. Eemmeerloop Maar liefst zes ploegen - drie meer dan vorig jaar - staan a.s. zaterdag aan de start voor de 7e Eemmeerloop, met de start en finish in het hartje van Spaken burg bij de oude haven. Namen er vorig jaar bijna 100 ploegen deel, dit jaar zul len er maar liefst 130 ploegen aan de start staan. De damesploeg van AV Pijnenburg werd vorig jaar 2e, na al vele malen de eerste plaats bij deze loop te hebben veroverd. Deelname aan dit sfeervolle en sportieve evenement, waarbij elke loper of loopster ca. 10 km voor zijn of haar rekening neemt, staat echter voor op. D-junioren op dreef bij Altis Of het nu aan de atletiekbaan van Altis (Amersfoort) heeft gelegen of dat de D-junioren van Pijnenburg gewoon hun dag hadden zal voorlopig onbekend blijven. Feit is wel dat ze afgelopen za terdag (25-5) behoorlijk op dreef wa ren. Zo wist Thomas Ruiter op de 80 meter horden niet alleen een le plaats te bereiken 15.2 sec.) maar ook het oude clubrecord van Pijnenburg "omver" te lopen (15.7 sec.). Tevens bereikte hij een 2e plaats bij het verspringen (4.33 m). Bij het discus-werpen was het Andries Bosma die de beste gooi deed voor Pij nenburg met een afstand van 12.48 me ter. Hetzelfde kan ook gezegd worden van Rachel de Goede (3; 11.6 sec.), Mar- loes Heerkens (1; 10.9 sec.), Caroline de Bruyn (5; 12.4 sec.) en Maaike Staal 14.3 sec.). JDoor de goede tijden wisten de eerstgenoemde twee dames zich niet alleen te plaatsen voor de finale 60 me ter horden, maar ze vestigden ook .een nieuw baanrecord voor Altis. Ook op de 60 meter sprint bereikte zo wel Marloes (8.4 sec.) als Rachel (9.0 sec.) de finale, waarbij Marloes niet al leen de le plaats voor zich op wist te ei sen maar ook een tijd liep die gelijk ligt aan het baanrecord van Altis. De tijden op dit onderdeel van Maaike van der Molen en Marijn Dijkink waren respec tievelijk 9.1 en 9.7 sec. Bij het kogelstoten waren het vooral Marjan Oomkes (6.58 m) en Monique Thomas (7.52 m) die het voor Pijnen burg moesten maken. Op de 1000 me ter was het weer raak voor de D-junio ren van Pijnenburg. De enkele tegen vallende resultaten van de lange af standloopsters (D-junioren) van de Soester club zijn waarschijnlijk voor hen het startsein geweest om deze keer eens met verstand te lopen. Dat deze tactiek goed voor hen heeft uitgepakt bewijst het resultaat dat Natascha Be- Vaart en Maaike van der Molen wisten te behalen. Natascha liep met een tijd van 3.33.5 haar persoonlijk record op dit onderdeel. Hetzelfde geldt voor Maaike, die met een tijd van 3.27.7 niet alleen haar persoonlijk record verbeter de maar ook naar een verdiende tweede plaats liep. Pijnenburg-pupil Anna v. Beek behaalde tweemaal zilver Zaterdag 25 mei vertrokken 16 pupillen naar de atletiekwedstrijd te Amers foort. De pupillen moesten een 3-kamp afwerken en tot slot een 1000 m. lopen. Op de 3-kamp werd door maar één pu pil een medaille behaald; de 8-jarige pupil Anna v. Beek. Het was voor haar werkelijk een top-dag, want ze behaal de tevens een medaille op de 1000 m. Verder werden er nog 2 zilveren en 1 bronzen medaille behaald op de 1000 m. door resp. Paul v. Hal, Bo Menning en Mariëlle Nienhuis. tmmm m m In de gemeente Soest vindt op zondag 2 juni 1991 de zesde Interculturele Sportmanifestatie (ICS) plaats. Deze sportieve culturele dag is bedoeld voor zowel allochtonen als autochtonen uit de provincie Utrecht. De organisatie van dit jaarlijks terugke rende evenement is in handen van de gemeente Soest en het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht (PSSU). De aktiviteiten voor dit jaar zien er als volgt uit: Een voetbaltoernooi voor mannen en jongens, waaraan 40 teams meedoen. Het is verdeeld in vier categorieën, nl. eerste, lagere, jeugdteams (spelen allen in de KNVB-competitie) en rekreatie- teams. Totaal 46 voetbalteams. De spel- en sportaktiviteiten, waaraan iedereen gratis mee kan doen. Onder andere tafeltennis, jeu de boules, domi no, schaken, dammen, luchtmatras etc. Softbaltoernooi met o.a. Antillean Stars (huidige landskampioen), Quick Amersfoort, "Knickerbockers" uit Soest en een Amerikaans team uit Hil versum. Volleybaltoernooi met deelname van acht ploegen, zowel dames, heren als gemixed. Een culturele manifestatie met optre dens van zang-, dans,- en toneelgroe pen uit verschillende culturen. Kraampjes van waaruit men exclusieve hapjes en drankjes van verschillende culturen kan verkrijgen. Er zijn natuur lijk ook de kantines voor typische Hol landse hapjes. In totaal zijn er ruim 800 personen die op de één of andere manier aktief parti ciperen. Hiermee is volgens de organi satie van de ICS bewezen dat allochto nen in de provincie Utrecht wel degelijk openstaan voor participatie in sportak tiviteiten. Nu gaat het erom deze be langstelling vast te houden. De koppe ling sporttoernooi-culturele manifesta tie is gemaakt om van de dag een fami liegebeuren te maken (vooral vrouwen en jeugddeelname) waarin zowel een sportieve als culturele uitwisseling plaatsvindt. Voor verdere informatie kan men ter- recht bij de ambtenaren Sportzaken in Soest, dhr. Piet Hoogendoorn en mw. Gerda v.d. Linden, tel: 02155-93543 of bij het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht, dhr. Ed Meijer en dhr. Mike Euphrosina, tel: 030-314054. Tijdens de algemene ledenvergade ring werd het besluit om Siep van Rijs tot erelid van schaakvereniging Eem land te benoemen, met algemene stemmen genomen. Ook in tijden van tegenslag mag je prominente leden van een vereniging niet uit het oog verliezen. Dat Siep van Rijs een prominent lid van Eemland is, zullen veel Soesters wel weten. Vanwege persoonlijke omstan digheden moet hij zich terugtrekken uit de actieve bestuursfunctie. Deze beslis sing heeft Van Rijs maar moeilijk kun nen nemen. Hij kan terugzien op een uitstekende staat van dienst. Met zijn benoeming tot erelid blijft zijn naam al tijd aan de vereniging verbonden. Met hen? zal een stuk ervaring verdwijnen. Op de agenda van de algemene leden vergadering stonden nog enkele be langrijke punten voor het voortbestaan van de vereniging. De nieuwe bestuurssamenstelling is als volgt: H. Bartels voorzitter, A. v.d. Berg secretaris, mevr. P. v. Empelen penningmeester, W. Kortwijk vice- voorzitter, A. Mocking 2e secretaris/ penningmeester, L. Groeneveld lid, R. Janssen lid. Daarnaast werd een be scheiden contributieverhoging noodza kelijk geacht door de nieuwe penning meester. De veldtrainingen zijn al weer in volle gang, zodat de schaatsers weer overal te zien zijn op de fiets, in het bos en op de skeelers. 'Met name de pupillen, kunnen een aantal nieuwe leden goed gebrui ken. De club is begonnen met een le denwerf-actie op de scholen. Zwembad Los bad per persoon rekreatief zwemmen f 5,75 Los bad kind tot 16 jaar ma t/m vr. (overdag) Rekreatief zwemmen f 4,70 10-badenkaart rekreatief zwemmen f51,75 20-badenkaart rekreatief zwemmen f91,75 Vroege Vogels/Lunchzwemmen re- kreatiefzwemmen (wedstrijdbassin) a. 10-badenkaart f 46,00 b. 20-badenkaart f 80,25 Scholieren in groepsverband met ei gen begeleiding (wedstrijdbassin) per persoon f 4,50 Zwemvierdaagse inkl. medaille en gebruik rekreatiebassin op 4e zwem- dag per persoon f 13,00 Groepsgebruik rekreatief zwemmen met begeleiding*) a. rekreatiebassin inkl. 2 personeels leden basisbedrag per uurf 130,00 b. Wedstrijdbassin inkl. 1 perso neelslid basisbedrag per uur f 77,00 Verhuur wedstrijdbassin in vereni gingsverband t.b.v. zwemsport/wa- terpolo met eigen begeleiding per uur f 143,45 Partikuliere zwemlessen A en B a. Losse les standaard 1 uur) per persoon f 18,00 b. Maandleskaart (standaardlessen) per persoon f 45,00 c. Poster met stickers f 14,50 d. Examen standaardzwemles inkl. diploma per persoon f 13,00 e. Snelkursus (volledig) inkl. poster/ stickers, examen/diploma per persoon f 615,00 Begeleide doelgroepen maandkaart per persoon f 31,00 Kunstlichtzonneweide per bezon ning f 1,75 Zonnebankhemel (lift) per bezon ning (nieuw) inkl. 18,5% BTW f5,00 Zonnebank met gezichtsbruiner per bezonning (nieuw) inkl. 18,5% BTW f 10,00 Sauna/Turks stoombad Los bad per persoon (nieuw) inkl. 6% BTW f 20,00 5-Badenkaart (nieuw) inkl. 6% BTW f 170,00 Sporthal a. Hele hal maandag t/m vrijdag tot 18.00 uur per uur f 46,25 b. 2/3 Deel hal maandag t/m vrijdag tot 18.00 uur per uur f 30,75 c. 1/3 Deel hal maandag t/m vrijdag tot 18.00 uur per uur f 18,00 d. Gehele hal maandag t/m vrijdag vanaf 18.00 uur per uur f 80,00 e. 2/3 Deel hal mandag t/m vrijdag vanaf 18.00 uur per uur f 51,25 f. 1/3 Deel hal maandag t/m vrijdag vanaf 18.00 uur per uur f 30,75 g. Gehele hal zaterdag en zondag per uur f 87,25 h.2/3 Deel hal zaterdag en zondag per uur f 56,50 i. 1/3 Deel hal zaterdag en zondag per uur f 36,00 Kleine sportzaal a. Maandag t/m vrijdag per uur f 31,00 b. Zaterdag en zondag per uur f 36,00 Vergader en denksportruimte a. Maandag t/m vrijdag per uur f 26,00 b. Zaterdag en zondag per uur f 31,00 - toeslag op basis van aantal be zoekers volgens geldende toe gangstarieven rekreatief zwem men; - aantal toe te laten bezoekers is aan minimum en maximum aantal gebonden; - genoemde tarieven gelden niet voor bedrijfsmatige of commer ciële aktiviteiten. Bij bedrijfsmatig en commercieel gebruik worden de tarieven met 100% verhoogd. In het prille triathlonseizoen hebben de leden van triathlonvereniging De Schieter hun eerste wedstrijden kun nen afwerken. Door de aanhoudende lage temperaturen en het koude op pervlaktewater is de seizoenstart niet zo massaal als in andere jaren. Voor de wedstrijd over de kwart-triath- lonafstand, die afgelopen zaterdag in Huizen plaatsvond, had men de be schikking over verwarmd buitenwater. Voor De Schieter kwamen trainer Henk Schaak, Gijs van Korlaar en Ed van In de periode van 28 mei tot en met 27 augustus organiseert de Bridgeclub O.N.I. kënnismakingsavonden in ge bouw De Rank aan de Soesterbergse- straat 18. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden bij mevrouw Zandstra, tel. 02154 - 14748, op dins dagen tussen één en twee uur 's mid dags. Het bridgen wordt iedere dinsr dagavond om 19.45 gehouden. Zaterdag jl. namen leden van de drie Soester postduivenvereniging deel aan twee wedvluchten. Eén vanuit Etampes en een van uit St. Ghislain Hornu. De vlucht vanuit Etampes werd om 07.30 uur gelost met een westenwind. De afstand bedroeg 471 km. De Zwaluw In concours waren 277 duiven, de eer ste duif arriveerde om 14.07.34 uur en haalde een snelheid van 1182.71 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: J. P. Stam 1 17 18 29. J. v.d. Belt en Klzn. 2 15 30 52 55 61 66. H. de Bree 3 8 16 34 38 40 42 46 54. J. v.d. Brakel Zonen 34 37 43 64. Gebr. De Bruin 5 26 27 28 3165 69. A. de Bes 6 50 59 63. W. van Dorrestein 7 14 33. R. Rijksen 9 19 22 49 51 58 68. Th. Wigtman 10 32 44. T. Klomp 11 39 62. M. Kanters 12 67. K. Kok 13 25. v.d. Brakel-de Beer 20 23. R. van Egdom 2141J. Duijst 24 57. J. v. Groenestein Zn. 35 60. A. van Ginkel 36. B. Roest 45. D. van Tol 47. R. Voskuilen 48. F. Limburg 53. J. de Jong 56. De Vriendschap In concours waren 27z duiven, de eer ste duif arriveerde om 14.14.00 uur en haalde een snelheid van 1165.92 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: W. Hoffmann 1 2 4 6 7 9 18 20 22 33 34 41. Huizinga-van Doorn 3 12 35. Altenaar-Reijerse 5 29 31. C. Kaats 8 39. R. Eimers 10 30 40 48. B. Schimmel 11 15 23 26 42. Rini comb. 13. W. Co- chius 14 47 49 52. RaKa comb. 16 25. H. Mol Zoon 17 50. J. Wijnands 19 21 45 53. Buchner-de Man 24 27. H. van de Veen 28. Z.K.H. 32. A. Meesers 36 54. C. Bokma 37. C. Jak Zoon 38. A. Grift 43. Soest In concours waren 128 duiven, de eer ste duif arriveerde om 14.12.49 uur en haalde een snelheid van 1169.66 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: H. Huisman 1 9 18 22. A. Rookhuizen 2 3 4 6 20 24. L. Vogel 5 8 26. D. Huis man 7 13 15 21. R. v. 't Net 10. P. Lim- per 11 17. R. v. Hornsveld 12 16 23. C. Kamphorst 14 19. A. v. Hornsveld 25. De tweede vlucht was vanuit St. Ghis lain Hornu over een afstand van 218 km. De duiven werden om 08.40 uur gelost bij een noordwestenwind. De uit slag was als volgt. De Zwaluw In concours waren 416 duiven, de eerste duif arriveerde om 11.36.44 uur en haalde een snelheid van 1228.99 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: J. P. Stam 1 9 28 59 64 84 .101. W. van Dorrestein 2 10 24 40 42. H. de Bree 3 11 15 16 19 35 45 63 75 83. J. v.d. Brakel Zonen 417 29 52 54 70. G. Rijksen 5 20 43 47 95 102. M. Kanters 6 41 78 93. A. de Bes 7 25 61 68 88. R. Voskuilen .8. B. Roest 12 50 80 92 96. T. Klomp 13 27 37 62 72. J. v.d. Belt en Klzn. 14 38 48 91 97 100. v.d. Brakel-de Beer 8 22 26 58. J. de Jong 21 34 79. Th. van Hengstum 23 66. A. van Ginkel 30 36 103. H. Woud stra 31 57 77 82. F. Limburg 32 104. J. van Dijk 33 73. Th. Wigtman 39 55 98. J. Benschop 44 49 86 87. K. Kok 46 53 74. Gebr. De Bruin 51 8189 99. Van Es Van Schaik 56 71 85. R. van Egdom 60 65. D. van Tol 67 90. B. Weldink 69. J. v. Groenestein Zn. 76. B. van Eg dom. De Vriendschap In concours waren 328 duiven, de eer ste duif arriveerde om 11.36.11 uur en haalde een snelheid van 1245.30 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: Vaessen-Veenendaal 1 14 16 28 44. Z.K.H. 2 50 59 63 65. J. Koster 23 7 32 41. Comb. Rini 4 8 19 24 25 34. W. Co- chius 5. Comb. RaKa 6 22 60. J. Wij nands 9 21 39 57. R. Eimers 10 12' 13 18. Huizinga-van Doorn 11. C. Jak Zoon 15 29. B. Schimmel 17 40 46 47 51 54 66. J. van Groningen 20 26. P. Rauch 23 42 55. H. Mol Zoon 2 58. T. Kok 30. A. Grift 3143 53 56. C. Bok ma 33 35 61. C. Kaats 36 37 49 52. Hoffmann W. 38 45. Altenaar. Reijerse 48 64. A. Meesters 62. Soest In concours waren 171 duiven, de eerste duif arriveerde om 11.38.32 uur en haalde een snelheid van 1221.69 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: L. Vogel 12 12 19 24 26 30. R. v. 't Net 3 9 17 22 34. D. Huisman 4 32. A. Rook huizen 5 10 11 16, H. Huisman 6 7 18 28. P. Limper 8 13 23 27 29 31 33. R. v. Hornsveld 14. C. Kaniphorst 15. A. v. Hornsveld 20 21 25. Renswouw aan de start. Henk demon streerde zijn pupillen het zwemmen over 1000 meter, waarover hij slechts 15 minuten en 40 seconden nodig had. Krap twee minuten later stonden ook Gijs van Korlaar en Ed van Renswouw op het droge. Het 45 kilometer lange fietsparkoers werd afgelegd in de win derige Flevopolder. Na 1 uur en 40 mi nuten wisselde Henk Schaak zijn fiets voor de loopschoenen om het 10 kilo meter lange loopparkoers langs het Gooimeer richting Huizer Boulevard af te werken. Na een fietstijd van 1 uur en 20 minuten voor zowel Gijs van Korlaar als Ed van Renswouw gingen zij ook beiden gebroederlijk van start voor het looponderdeel. Henk Schaak bereikte de streep in 2.22.06. Gijs van Korlaar, die nog wel veel goedmaakte in de slot fase, kwam slechts een paar minuten te kort en finishte in 2.24.08. Een lichte blessure speelde Ed van Renswouw dusdanig parten, dat hij wat tijd op het looponderdeel moest prijsgeven. Voor Ed bleef de tijd op 2.50.00 staan. Perfect zittende, multifunctionele veterschoen in rustige styling. Met originele, ventile rende airzooi. Licht in gewicht. Een echte lange afstand loper kortom! tctm toorts Soester Bowling Vereniging Met nog twee speelavonden voor de boeg is er voor een paar teams al zeker heid betreffende het meedoen aan het eindtoernooi:- Op de maandag zijn het de volgende teams: Silverstar Video I, Baanbrekers, Arrows en Heineken. Zowel de Streep jes als T.P.P en Grillroom Cairo zullen nog hun best moeten doen om een plaats te veroveren. Op de dinsdag zijn het de volgende teams: Bazuintjes, Funnel, Strajk en Autoschade Koffrie. Ook hier geldt net als op de maandag dat er nog een paar team s hun best moe ten doen, met name trio Bleeker en de Kaasspecialist. Op 8 juni wordt het eindtoernooi ge houden op de banen van C-drie. verzorgd door de Soester Schaakclub &v. Opgave: Zwart aanzet wint een stuk. Oplossing schaakprobleem 31: 1. Tc7 - a7! Th8 - e8 2. d6 - d7 Te8 - e7 3. d5 - d6 Te7 x f7 4. Ta7 - a8 mat. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52

Soester Courant | 1991 | | pagina 19