JT' De \onge V Kan 'rkers: Meningen van lezers Hulde voor laatste echte 'melkman' MEN ZEGT DAT HET LEVEN BIJ 50 PAS BEGINT... Werken voor Thuiszorg van CMD Soest Wildschut Optiek Zuidpromenade 14, SOEST Korenconcert te Amersfoort PAGJNA< WOENSDAG 29 MEI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 5 is dat je komt. vraagt; uw aandacht; voor A.SWEERD Flauw Soest Natuurlijk Joop Smink 35 jaar in het vak Eén loket Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant A.A. VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: Wie aan politiek doet leest de Soester Courant 7 los zegt soms hele rare aar man moest haar de c nog eens boodschap- maken en ga zo maar een, want hij is ook de Bos zijn er meer oude- :apten die hulp nodig dit werk doen. egeleiding. inddienst zondag, n op afroep; idienstenvoorafte 3761CN Soes». ïurlijknietde nes gebruikt voorde ngwel nodig zijn. onden eigenlijk eendoor erde bedrijven 'rden. maar met le is het mogelijk tuisde bekleding iken. De overlast een minimum it wij hoeven e stoelen en rplaatsen. Dat is 'edrijven c. want daar k vaak gewoon gaan. Overigens tkvoor en winkels," it van de twee blijkt ook uit idomhun n de wensen van n te passen, len zij in hun is met het e beeldmerk g, in de vroege r late trde om het werk De eigenaar )e Inslag in het tapijt en,vóórdat de rs om 9.00 uur r de hal jn daarom om ends tren klaar, veer open Ontwerp-hinderwetvergunning Bij de afdeling milieubeheer van de ge meente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 2.27 ligt vanaf heden op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, alsmede in de biblio theek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de beschikking op de verzoek van: a.A.J. Brink, Wieksloterweg o.z. 11 HSfv.oor het uitbreiden/wijzigen van een drukkerij en uitbreiding paardenfok- ikerij op het perceel Wieksloterweg o.z. 11; hpj Lindner Industrie B.V., Koningsweg K 20 voor het uitbreiden/wijzigen van Heen metaalbewerkingsbedrijf(inhou dend drukkerij, lakkerij en stamperij) op het perceel Koningsweg 20; c. Mts. P.C. en C.R. Blom, Lange Wjj Brinkweg 69 voor het uitbreiden/ 31 wijzigen van een rundvee-, mestvar- kensbedrijf (wijziging bedrijf, omzet ten fok- naar mestvarkens) op het perceel Lange Brinkweg 69 (negatie ve beslissing). Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- J, werp-beschikking kunnen schriftelijk vlpkunnen worden ingebracht door de «aanvrager en degenen die reeds schrif telijk of mondeling bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om vergun ning en door hen die daartoe redelijker- 'v? wijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het ge- eentebestuur worden ingediend vóór 13 juni 1991. Indien men dat wenst, orden de persoonlijke gegevens van iegene die een bezwaarschrift indient iet bekend-gemaakt. Het verzoek 'daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Goudwesp 14; (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening bestemmingsplan Over- hees) het bouwen van een dubbel woonhuis met garages op de percelen Insinger- straat 20 en 20a, waarvoor vrijstelling moet worden verleend voor het bouwen van garages op de perceelsgrens (artikel 6 lid 2 onder a. van de voorschriften be stemmingsplan 3ë herziening bestem mingsplan Overhees). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 30 mei 1991 binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 30 mei 1991 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, in het gemeentehuis, Raad huisplein 1, ter inzage. Reglement verkeersregels en verkeerstekens Burgemeester en wethouders van Soest maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens (RW) bekend, dat zij besloten hebben door de plaatsing van bord 49 het parkeren te verbieden aan de zuidelijke zijde van de Molenstraat tussen de Nieuweweg van af het daar geldende stopverbod en Al- bert Cuyplaan. Tegen dit besluit kan iedere belangheb bende een beroepschrift indienen, dat binnen 30 dagen na heden - in twee voud - moet worden ingediend bij de Afdeling voorde geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Openbare commissievergaderingen Donderdag 30 mei: Commissie financiën, economische zaken en sport. Agenda o.a.: voorstel vaststellen kosten ter uitvoering van het programma voor de basiseducatie over het jaar 1990; voorstel tot onteigening van percelen grond gelegen nabij de Eigendomweg en de Den Blieklaan; VW/Steenhoff- straat. Maandag 3 juni: Commissie algemene bestuurszaken Agenda o.a.: mededelingen uit externe organen; subsidieverzoek herinneringscentrum kamp Westerbork; ondertekening con venant politie met feestelijk tintje; uit- voerings- en voortgangsrapportage over beleidsplan bestuurlijke preventie en beleidsplan sociale veiligheid. Maandag 3 juni: Commissie ruimtelijke ordening, bedrijven, voorlichting en kunst Agenda o.a.: behandelingsschema structuurvisie, 3 fase-plan van aanpak bestemmingsplan Landelijk gebied. Voorstel tot het vaststellen van het meerjarenprogramma 1992 t/m 1997 in het kader van de Monumentenwet 1988; stand van zaken planningskalen der; bestemmingswijzigeing Van Wee- destraat 251 (Alblas); bouwplan Kolo- nieweg nabij winkelcentrum Soest- Zuid; rapportage van vertegenwoordi gers in gemeenschappelijke regelingen en externe instellingen. Woensdag 5 juni: Commissie welzijn/volksgezondheid en volkshuisvesting en financiën c.a. Gecombineerde vergadering commis sie welzijn en financiën met als onder werp woningbouw Klein Engendaal. Daarna vergadert de commissie welzijn verder. donderdag 6 juni: Commissie milieu-aangelegenheden en onderwijs agenda o.a.: evaluatie GFT; vaststellen "Dancing Diamonds 14 Krt. gouden hangers met een bewegende diamant De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. De proeflokatie van de Soester week markt is door veel Soesters positief ont vangen. De politie is zeer zeker in z'n schik. Twee agenten stonden afgelopen donderdag bonnen te schrijven voor al le "fout"-parkeerders. Dat is snel ver diend, terwijl er duidelijk op een bord staat dat parkeren is toegestaan. Hoe zit dat? Zo worden de wekelijkse bood schappen toch nog extra duur. De markt is zo heel gezellig. Maar als er na de "koopjes" op de markt een boete on der de ruitewisser zit, is je vrolijke bui snel weg. M. Kamphorst Tussen de bestaande bebouwing aan de Valeriaanstraat en de (Zweedse) nieuwbouw aan de Eigendomweg be vindt zich een fraaie natuurlijke hou topstand, als afscheiding. Voor bewo ners van nieuw en oud een prima verze kering van de privacy. In haar oneindige wijsheid echter, heeft de gemeente een piepklein lapje grond achter de kleuterschool de Regentuuter verkocht aan een particulier, die dit stukje groot genoeg achtte voor de bouw van een bungalow. Er wxerd een bouwvergunning verstrekt en tevens een kapvergunning. Tientallen bomen (beuken, eiken,, berken en meidoorn en als onderbegroeiing o.a. vlierbes) vielen voor de kettingzaag. Met de be woners werd geen overleg gepleegd. Woensdagmorgen werden hekken ge plaatst, donderdagmiddag lag alles plat. Ongetwijfeld ligt aan bovenstaand verhaal veel denkwerk ten grondslag. Bestemmingsplan, tekeningen, vergun ningen, het zal wel door de molen zijn gegaan. Niemand echter in de gemeen te die "natuurlijk" in zijn logo voert, komt dan op het idee dat de meimaand nu eenmaal ook de broedmaand is voor de vogels. Tientallen nesten zijn neergehaald, jon ge vogels dood, eieren vertrapt. Paniek onder de vogels die op het moment dat ik dit schrijf, nog vertwijfeld tussen stronken en takken rondscharrelen. Een klein drama vergeleken bij het we reldgebeuren. Maar een drama dat ge makkelijk had kunnen worden voorko men. Wat is twee maanden vergeleken bij het verbrandingsproces van de zon? Niemand kan er iets aan doen, werd mij verzekerd van gemeentezijde. Voor de gewone burger echter is dit onbegrijpe lijk. F.G. Boom antwoordbrief inzake subsidie Voet gangersvereniging VBV; vaststelling antwoordbrief inzake de afsluiting van de Talmalaan; rapportage van verte genwoordigers in gemeenschappelijke organen; stand planning kalender. Aanvang vergaderingen: Commissie financiën 19.30 uur; a.b.z. 19.00 uur; ruimtelijke ordening ca. 20.00 uur, gezamelijke vergadering welzijn c.a. en financiën c.a. 19.30 uur daarna aansluitend vergadert de com missie welzijn alleen verder; commissie milieu ca. 19.30 uur. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter of secre taris van de commissie melden voor het stel len van vragen of het geven van een toelich ting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzit ter de sprekers uit het publiek de gelegen heid hun opmerkingen kort en. bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreek tijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie in zien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald on derwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wordon behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk IN FOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 93459). Informaties'. INFO-CENTRUM. i RAADHUISPLEIN 1, j Telefoon (02155) 93777. I Open maandag t/m vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten: tel. 93665 (24-uurs-service). Al 35 jaar zit hij in het vak: Joop Smink, de "melkman" van Soest-znid. Hij is, voor zover valt na te gaan ook, de laatste échte melkman, dat wil zeg gen dat zijn koopwaar uitsluitend be staat uit zuivelprodukten. Met zijn "ij zeren hond" bedient hij nog dagelijks zijn uitgebreide vaste klantenkring in "Zuid". Die klantenkring draagt hem op han den. Hij is dan ook een graag geziene gast aan zowat elke huisdeur en in de loop der jaren heeft hij een uitstekende verstandhouding opgebouwd met zijn Vijfendertig jaar geleden trok Joop Smink nog met deze ouderwetse melk- kar langs de huizen. Joop Smink, zoals hij met zijn "ijzeren hond" (nog) in de straten van Soest- Zuid is aan te treffen. afnemèrs, die als het ware een grote vriendenkring vormen. Toen Joop Smink onlangs aankondigde dat hij er binnen afzienbare tijd mee zou gaan stoppen was dat een mededeling die niet zomaar voor kennisgeving werd aangenomen. Integendeel: uit de klan tenkring vormde zich spontaan een co mité, dat in het geheim - Joop zelf moet niet veel hebben van al te veel "kouwe drukte" -voorbereidingen trof voor een passende hulde met een afscheidsca deau. Nu trof het dat Joop Smink, zelf een en thousiast fietser, voor zijn klanten min of meer toevallig óók iets in petto had: een fietstochtje voor de liefhebbers, door hem uitgestippeld in de omgeving, waarbij ook zijn ouderlijk huis in Hoog land zou worden "aangedaan". De toer stond geprogrammeerd voor Tweede Pinksterdag. Het klantencomité zag daarin een wel kome gelegenheid voor de hulde die het Joop Smink ter gelegenheid van zijn na derende afscheid wildé brengen, uit er kentelijkheid voor wat hij in al die 35 jaar heeft betekend. Dat dat veel is ge weest bleek wel uit het feit dat het comi té namens de gezamenlijke klanten kring een bijzonder fraai cadeau kon aanbieden: een complete kleurentelevi sie! Het staat wel vast dat Soest-Zuid zijn melkman zal missen, en andersom al evenzeer. Met Joop Smink verdwijnt ook de laatste echte melkmanjiit het Soester straatbeeld, zodat ook in die zin gesprokeri kan worden van het "einde van-een tijdperk". Huishoudelijk werk heelt veelal een negatie! beeld. Thuiszorg van de Stichting CMD daardoor ook. Maar dit is niet terecht. Het belang ervan wordt maatschappelijk weinig gezien. Maar voor de mensen die het nodig hebben ligt dit centraal: als het huis houden niet draait, gaat alles mis! Daar ligt ook de bevrediging van de thuiszorg: mensen helpen die het echt nodig hebben en die op je moeten kun nen bouwen. Al is dat in de vorm van afwassen, wandelen of je hart luchten. Centraal in de thuiszorg staan zaken als het ondersteunen en aanvullen van de werkzaamheden van gezinsleden zelf. De bedoeling is mensen zo zelfstandig mogelijk te laten functioneren, met hun eigen zelfredzaamheid. En steeds een balans vinden. Sommige leden vanhet gezin moet je er tactisch bij betrekken, omdat zij niet gewend zijn dit werk te doen. Anderen moetje leren taken aan een ander over te laten, te accepteren dat zij het zelf niet meer kunnen. Vandaar dat je als hulpverleenster mondig moet zijn, maar vooral ook in levingsvermogen moet hebben, omdat je het werk altijd in overleg met het ge zin uitvoert. Je moet huishoudelijk werk leuk vinden, want dat is toch het hoofdbestanddeel van je taak, al is het contact ook zeer belangrijk. Daarom moet je goed kunnen luisteren. Echter ook zwijgen, in verband met de geheim houdingsplicht. Regelmatig heb je werkbespreking met collega's. Elke week hoor je van kan toor je werkadressen en kort wat je werkzaamheden daar moeten zijn en hoe de situatie is, maar voor de rest werkje echt zelfstandig de hele week. In je werk kun je goed aangeven wat je leuk vindt en wat niet, bijvoorbeeld lie ver bij bejaarden of juist jonge gezin nen. Daar wordt zoveel mogelijk reke ning mee gehouden bij de keuze van jouw gezinnen. Als je op zoek bent naar zo'n leuke baan als hierboven beschreven, dan wacht de Stichting CMD op jou. Deze stichting voor maatschappelijke dienstverlening heeft volop werk voor mensen die het aandurven om eed verantwoordelijke, zelfstandige en vooral zinvolle baan te kiezen. En dan gaaf het niet alleen om full-time banen, maar vooral om part time werktijden die nog flexibel in te delen zijn ook. Eigenlijk maakt het niet uit of je wel of niet over de juiste diploma's beschikt. Want de Stichting CMD zorgt zelf voor de eventueel benodigde cursussen. U ontvangt salaris volgens de CAO Ge zinsverzorging en Algémeen Maat schappelijk Werk, acht procent vakan tietoeslag, alsmede eén goede pen sioenvoorziening. Een belangrijk ondefdeel inhet taken pakket van de Stichting CMD is ook de zogeheten Alpha-hulpbemiddeling. Daarbij gaat het uitsluitend om huis houdelijke hulp, die per week wordt verleend. Als Alpha-hulp bent u niet in dienst van de Stichting CMD, maar gaat u zelfstandig met één of meerdere hulp vragers een overeenkomst aan. U heeft dan dus een grote mate van zelfstandig heid en kunt u dus zelf bepalen hoeveel uur u per week werkt. Het werken in de avond- en weekend dienst als gezins- of bejaardenverzor- gende lijkt misschien niet zo aantrekke lijk. Maar de praktijk leert dat het te gendeel waar is. Juist in de avond- en weekenddienst ligt het accent op de be geleidende en verzorgende taak van de hulp. Daarbij kent de avond- en week enddienst een aantrekkelijk rooster dat u voldoende vrije tijd garandeert en bo vendien ontvangt u een onregelmatig heidstoeslag. Voor info: (zie advertentie). Zaterdag 1 juni is er op het terrein van het ziekenhuis Maarschalksbos een zo genaamde marktdag gezondheidszorg. Omdat het ziekenhuis jubileert, maakt ook de eerstelijns thuiszorg gebruik van dit feest en het contact met de inwoners van Baarn en Soest. Vier vormen van thuiszorg zijn op deze zaterdag gezamenlijk aanwezig: thuis zorg van gezinsverzorging en kruis werk, thuiszorg voor verpleeghuispa tiënten, intensieve thuiszorg, Alpha- en AA W-hulpverlening. - Alle betrokkenen stellen zich voor als één loket klaar te staan voor informatie, advies en voorlichting. Dit voor ieder een die zich verder wil oriënteren op het gebied van thuiszorg. Maar ook ieder een die voor thuiszorg als werk belang stelling heeft, is van harte welkom. In formatie over functies, contractvor- men, e.d. is voorhanden op dit loket. van BREUKELEN bv adviseursin... hypotheken vastgoed ossuiontiën A.A van Breukelen B.V. is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN A.A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155- 17962/23789 SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging op de begane grond op de 1e etage van het flatgebouw. Indeling: entree, toi let, hal, douchecel met vaste wastafel, woonkamer, 2 slaapka mers, keuken, bijkeuken en balkon. Gevraagde koopsom f 85.000,- SOEST Van Goyenlaan 3-Kamer (v/h 4) appartement met berging op de begane grond op de 3e etage van het flatgebouw. Indeling: entree, toi let, hal, douchecel met vaste wastafel, woonkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en balkon. Gevraagde koopsom f 82.000,- LIDNBWJ SOEST Stadhouderslaan Helft van een dubbele villa met grote tuin, garage, berging en c.v op ca. 565 m2 grond. Ind.. vestibule, hal, grote woonkamer en een ruime eetkeuken met inb.app. Verd.. overloop, ouder slaapkamer met balkon en vaste kastenwand, 2e en 3e slaapkamer, badkamer met ligbad, wastafelcombinatie, 2e toilet en balkon, Vaste trap naar de zolder met 2 slaapkamers, beide met vaste wastafel, aparte bergruimte. Daarbij is er ook nog een bergvliering. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 369.000,- NIEUWBOUW SOEST Waldeck Pyrmontlaan Aan de Waldeck Pyrmontlaan is een bouwplan ontwikkeld voor vier halfvnjstaande villa's. Deze stijlvolle villa's zijn voorzien van een ruime carport, grote garage en luxe afwerking. Per celen grond ca. 375 nf. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kel derkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mbgelijkheid voor een ligbad, aparte douche en toilet. Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost) De villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio januari 1992. Koopsom vanaf f 423.000,- v.o.n. SOEST Eigendomweg Helft van een dubbel woonhuis met garage en grote tuin, ca. 470 m2. Ind.: L-vorm. woonkamer, hal/keuken, toilet en kelder kast. Verd.: 3 ruime slaapkamers en douchecel. Zolder met vaste trap en kamer. Déze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 245.000,- SOEST Schrikslaan Mooi gelegen vrijstaande woning t.o. plantsoen op ca. 330 m2 grond. Ind.: hal, ruime woonkamer, moderne eetkeuken, kelder kast en toilet. Verd.: luxe badkamer met ligbad, aparte douche en 2e toilet, 2 ruime slaapkamers en bergzolder. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 239.000,- SOEST Eigendomweg Vrijstaand woonhuis met c.v., garage en grote tuin op ca. 650 m2 grond. Ind.: L-vormige woonkamer met schitteren de schouw en plavuizen vloer met vloerverwarming. Slaapkamer met aangrenzende badkamer met ligbad. Moderne keuken met afzuigkap, inbouw-gaskookplaat, hal en kelderkast. Verd.: 3 slaapkamers en een bergzolder. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 299.000,- SOEST Wilhelminalaan Vrijstaande woning met ruime garage, c.v. en grote tuin, ca. 479 m2. Indeling: hal, toilet, kelder, keuken en ruime woonkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en badkamer. Vli- zotrap naar grote zolder. Deze woning heeft enig achter stallig onderhoud. Gevraagde koopsom f 335.000,- NIEUWBOUW SOEST Insingerstraat Op steenworp afstand van natuurgebied de Soester Duinen wordt binnenkort begonnen met de bouw van twee halfvrijstaande villa's met garage en carport. De perceelsgrootte bedraagt per woning ruim 550 m2. De indeling is als volgt: entree, m.k., toilet, grote woonkamer (ca. 52 m2), ruime keuken en kelderkast. Verd.: overloop, 3 ruime slaapkamers, badkamer met mogelijkheid voor een lig bad, aparte douche en toilet Zolder met vaste trap en 4e slaapkamer (stelpost). Deze villa's worden zeer goed geïsoleerd en hebben ruime stelposten. Traditionele bouw, an kerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie en hardhouten kozijnen. Aanvang bouw medio augustus 1991. Oplevering medio 1992. De koopsommen voor deze villa's zijn f 465.000,- vrij op naam. BAARN G. Doulaan 4-Kamer appartement met berging op de 1e etage. Ind.: hal, toilet, ruime woonkamer, moderne keuken met afzuigkap en gaskookplaat. Douchecel en 3 slaapkamers- Gevraagde koopsom f 105.000,- SOEST Nieuwstraat Vrijstaande bungalow, bouwjaar 1985, met souterrain \A\350 m2 grond. Ind.: L-vormige woonkamer, luxe keuken met o.a. een afwasm^i^^V* -gKap, koelkast, magnetronoven en een keramische kookplaat, hal en toilet^i* CJV^Iakamer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafel, ruime ouderslaan^CJ^O^astenwand en'kleine slaapkamer, aparte was ruimte. Sout.: garage en 2 groteV l f^Avooïikamer, keuken en hal zijn voorzien van vloer verwarming. Deze woning moet onenige details nog verder afgewerkt worden. Gevraagde koopsom f 325.000,- Zaterdag 1 juni om 20.15 uur zal in de Brugkerk, Schuilenburgerweg te Amersfoort, een uniek korenconcert plaatsvinden. De gezamenlijke koren van de dirigent Hans C. Janssen zullen dan concerteren. Gemengd koor Die Delftsche Sanghers Dit Delftse koor staat sinds eind 1989 onder leiding van de dirigent Hans C. Janssen. Het koor houdt zich vooral be zig met opera. November 1990 heeft het een integrale concertuitvoering van Verdi's Opera Atilla gegeven met me dewerking van internationale solisten. Voor de grote producties werken zij met het overbekende Randstedelijke Bege- leidings Orkest, een beroepsorkest van ca. 70 personen dat op zeer professio nele wijze begeleidingen in de prövincie Zuid-Holland verzorgd. Ook kerkmu ziek is Die Delftsche Sanghers niet vreemd. In 1990 hebben zij onder lei ding van Hans C. Janssen tijdens de jaarlijkse dodenherdenking in de Nieu we Kerk te Delft het Requim van Fauré uitgevoerd. Luchtmacht-mannenkoor Het luchtmacht-mannenkoor is in de regio Amersfoort lang geen ongbeken- de meer. In het verleden hebben zij meermalen met succes deelgenomen aan het jaarlijkse korenfestival in Amersfoort. Het koor, dat in 1990 zijn tienjarig jubileum vierde en sinds die tien jaar ook onder leiding staat van Hans C. Janssen, heeft aan diverse grote evenementen deelgenomen. Zoals: Taptoe Breda, KLU 75, televisieopna men, buitenlandse concerten. Het re pertoire van dit koor is grotendeels a ca- pella. Gooise Operette De Gooise Operette is een koor dat in de loop der jaren een grote reputatie heeft opgebouwd in binnen- en buiten land. De Gooise Operette bestaat in september vijfentwintig jaar .-Twaalfen halfjaar staat het koor onder leiding van Hans C. Janssen. Het koor, dat zowel opera als operette op het repertoire heeft, geeft jaarlijks buiten de grote operette-producties vele tientallen con certen zowel in bejaardenhuizen als grote concertzalen. Ook dit jaar zal het koor weer te gast zijn in het buitenland en wel in de wereldbekende Kurstadt Bad Kissingen. Naast de solisten van de Gooise Operette zullen de Amerikaan se alt/mezzo Jenny Denman en de so praan Marianne van Dolen hun mede werking verlenen. De pianobegeleiding is in de bekwame handen van de beken de pianist Harry Schram. Presentatie: Joke Hof. Er worden werken uitge voerd van: Bach, Gounod, Schumann, Sullivan, Suppe, Verdi, Zeiler en vele anderen. Kaarten aan de zaal, toe gangsprijs f10,00. Zaal open om 18.30 uur. Aanvang 20.15 uur.

Soester Courant | 1991 | | pagina 5