Natuur O Nabij ion buis In alle rust 50 worden? Kom nou...! De Bron neemt afscheid van 'juffrouw Vis' Meningen van lezers Zwitsal-kleurwedstrijd t/m 11 juni bij drogisterij Super van Doorn WOENSDAG 5 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSDAG 5 Jl YluchtelingenW erk zoekt vrijwilliger 'Nederland Gastvrij' sdegiWT (mario, proficiat met Jl%Z%'oAe%i*> SsOeVERJAARDAGjl^Z^ la propos, 50 worden isfts,46} Iniet zo erg als het h\n§7,48,49, 5O JAAêÏÏ&ZnooWATr NOU EN Snelheidscontrole Soester gepakt met gestolen fiets en bierflesjes Oudereneducatie SOESTER COURANT 'Sportraad' wordt vanavond opgericht Open dag op landgoed Schothorst Braamhage-koor weer uitstekend op dreef Wat er mis ging... Slechte beurt Avondvierdaagse Groene driehoek IYN-fietstocht door de Eempolders INTERIEURVERZORGING VOOR STEEDS NIEUWE WOONIDEEËN Ode aan Aad Rinke Tolman Kans op levensgrote 'clownsknuffel' ANGELICA. EEN MENS OM VAN TI HOUDEN.... j. cornelisse bv Centrale verwi Avond-fietsvier Richelleweg t november die INSTALLATIEBEDRIJF Het zal je maar gebeuren! Je wordt vijf tig en je denkt dat heugelijke feit in alle rust samen m,et je familie en een paar goede vrienden te kunnen vieren. Daags voor je 50ste sla je de nieuwste Soester Courant open en op bijna elke pagina prijkt een foto van jezelf, een fo to waarvan je het bestaan niet eens ver moedde. Dat overkwam de (inmiddels 50-jarige) Soester Mario Lock. Afgelopen don derdag werd hij vijftig en een aantal (misschien nu wel voormalige) vrien den van hem had besloten dat het een echt Abraham-feest zou worden, om dat vijftig wel degelijk een mijlpaal is die je niet kunt ontkennen. Reden waarom advertentieruimte in de Soester Cou rant werd gereserveerd, een tiental rela tiverende teksten opgesteld en het slachtoffer - uiteraard - niet de hoogte gebracht. Bovendien werd een editie van de bewuste Soester Courant naar het bedrijf van Lock in Huizen ge stuurd, waar slechts een enkeling op de hoogte was van diens verjaardag, maar zeker niet dat het zijn 50ste was. Én dus trof Lock niet alleen in zijn eigen tuin een Abraham aan, maar zat er tevens een op zijn kantoor, omringd door de tot A-3 formaat opgeblazen adverten ties uit de Soester. Hoewel hij dacht er - na al deze commo tie - vanaf te zijn, hadden zijn vrienden Onlangs heeft de gemeenteraad beslo ten het aantal opvangplaatsen voor asielzoekers in Soest uit te breiden. In verband daarmee zoekt Vluchtelingen- Werk ter versterking van het begelei dingsteam een collega. Het nieuwe teamlid zal (samen met een ervaren begeleider) enkele asielzoekers gaan begeleiden. Enkele concrete ta ken zijn: assisteren bij administratieve handelingen; wijzen op educatieve mo gelijkheden; contact onderhouden met de sociale dienst en andere externe in stanties; daarnaast verzorgen de team leden eenmaal per week een bureau- dienst; dat gebeurt eveneens samen met een ander teamlid. Van vrijwilligers wordt verwacht dat zij zoveel mogelijk aanwezig zijn bij de teambesprekingen, die eenmaal per twee weken op maandagavond plaats vinden. Voor dit werk is nodig wat vrije tijd (on geveer twee dagdelen per week), een praktische instelling en een beetje idea lisme. Absoluut noodzakelijk is enige kennis van de Franse en/of Engelse taal. 'Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met Elly van Ziel (tel. 26250). Uiteraard zijn belangstellenden ook al tijd welkom op het kantoor om een kijk je te nemen. Vluchtelingenwerk, Smitsweg 311, is open op maandag en woensdag van 11.00- 13.00 uur en vrij dags en van 13.00 - 15.00 uur. Op zaterdag 8 juni a.s. vindt in Amster dam een landelijke manifestatie plaats onder het motte 'Nederland Gastvrij'. De organiserende vereniging Vluchte lingenwerk wil op deze manier druk uitoefenen op regering en parlement om een zorgvuldiger asielbeleid te voe ren. De manifestatie vindt plaats op het mo ment dat de Kamer zich buigt over een wetsvoorstel dat de regering de be voegdheid geeft om de bewegingsvrij heid van asielzoekers te beperken. Sa men met plannen van het kabinet om het opvangbeleid te veranderen, dreigt dit tot een verslechtering van de positie van asielzoekers te leiden. Vluchtelingenwerk is van mening dat er een goed alternatief is voor deze voornemens. Een door het kabinet in gestelde adviescommissie van deskun digen heeft onlangs een voorstel gedaan om het asielbeleid op samenhangende en evenwichtige wijze te verbeteren. Dit voorstel dient de inzet te vormen voor de discussie over het te moderniseren asielbeleid. De manifestatie op 8 juni bestaat uit twee delen. Politici van verschillende partijen worden 's morgens in het So- nesta Hotel ondervraagd over hun op vattingen. Op de Dam vindt 's middags een bijeenkomst plaats waar sprekers het woord voeren. De manifestatie wordt voorafgegaan door een adverten tiecampagne van de vereniging Vluch telingenwerk. Een manifest met uit gangspunten voor een zorgvuldig asiel beleid wordt op brede schaal verspreid. Ook in Soest zullen begin juni affiches worden verspreid om mensen op te roe pen aan de manifestatie op de Dam deel te nemen. nog méér voor hem in petto, 's Avonds, gelijktijdig met de intocht van de Avondvierdaagse, verscheen voor zijn huis aan de Van Hamelstraat een aan hangwagen met daarop een biertapin stallatie en de Eèmnesser band Chaos, die luid èn vals toeterend het "Lang zal 'ie even" begon te blazen, om vervol gens nog een half uur in de tuin van de familie even luid en vals verder te spe len. De band deed zijn naam alle eer aan, want hoewel de muzikanten gevraagd was om van half tien tot half elf te spe len, waren ze al om acht uur in Soest en een uur later weer verdwenen, zodat zelfs onze supersnelle fotograaf Goos van der Wilt achter het net viste. Niette min bleek Mario Lock - "Ik ben in twee dagen twee jaar ouder geworden' maar al te graag bereid om samen met zijn echtgenote Joke en een aantal van zijn vrienden een pilsje te tappen voor Goos en met allen op de volgende vijftig te toosten. V^NWEERMAA W/lAfl 'lBn2J1ïT LEVEN BIJ fTTE LANG BIJ nEMOSTenU£I --- «_n in/i/ T'TE LANG bij lstaan vandaag jc ji/c v»-»"""-- jr—ïtrm I ..^^£0 -,-ir RIEMDEN TNOO ZO JONG ALS JE JE VOEL OP DE STOEP... De politie hield vorige week een snel heidscontrole aan de Kampweg in Soesterberg. Van de 116 passerende auto's reden er vijf te hard. De top lag op 69 km/u. Later werden aan de Laanstraat in Soest 160 auto's gemeten. Daarvan reden er negen harder dan is toegestaan. De hoogste snelheid was 74 km/u. De hardrijders horen er nog wel wat van. De politie hield zondagmiddag een 26- jarige Soester aan, die met twee kratten met lege bierflesjes op zijn fiets door Soest reed. Bij onderzoek bleken de kratjes gestolen te zijn bij een melkhan del aan de Insingerstraat. De fiets was in Baarn ontvreemd. De Soester werd in gerekend en kreeg een proces-verbaal. Regionale Educatieve Centra zijn in stellingen ter ondersteuning van cursus- organiserende instellingen. In Utrecht- Oost zijn gevestigd REC Zuid-Oost Utrecht en REC Eemland. Deze twee instellingen werken zeer nauw samen. Eén van de taken van de REC's is het bevorderen van de organisatie van een samenhang in een cursusaanbod voor volwassenen. Onderzoekingen tot nu toe hebben een versnipperd beeld op geleverd, terwijl er nog onvoldoende zicht is verkregen in eventuele witte vlekken op het terrein van het cur susaanbod voor ouderen. Om hierover duidelijkheid te krijgen heeft het REC het club- en buurthuis werk, ouderenbonden en andere orga nisaties benaderd met een vragenlijstje en het hoopt met de hulp van deze in- stelligen duidelijkheid' in het beeld te krijgen. Onder ouderenwerk wordt een aantal activiteiten en instellingen ver staan. Men kan denken aan welzijn voor ouderen, gecoördinaeerd ouderen werk, ouderenbonden, kruisverenigin gen, gezinszorg en de wijkverpleging. Ouderen hebben heel verschillende be hoeften aan ouderenwerk en educatie. In de jaren negentig verandert de posi tie van ouderen in onze samenleving. Ouderen krijgen een ander leefpatroon, het langer zelfstandig wonen vraagt an dere voorzieningen. Educatie is bij deze veranderingen eeh belangrijk hulpmid del. Het is de bedoeling in samenwerking met een werkgroep van cursus-organi serende instellingen en deskundigen op het gebied van oudereneducatie een plan op te stellen waarmee instellingen die zich met ouderen-educatie bezig houden of willen gaan bezighouden hun voordeel kunnen doen. Naast de reacties van de instellingen zijn ook reacties van particulieren zeer wel kom. Aangenomen kan worden dat er in de omgeving mensen zijn die over het onderwerp "educatie voor ouderen" ideeën en suggesties hebben. Zij kun nen zich daarmee tot het REC wenden, telefonisch 's morgens of maandagmid dag tussen 13.00 en 15.00 uur, tel. 033- 659073 of schriftelijk: Korte Bergstraat 10, 3811 ML Amersfoort. Reacties graag voor 12 juni 1991. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Vanavond, woensdag 5 juni, vindt in het gemeentehuis de officiële oprich ting plaats van de vereniging Sportraad Soest. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Aansluitend, om 21.00 uur, vindt de opheffingsvergadering plaats van de Sportstichting Soest. Vooreen en ander was onlangs het vereiste quorum niet aanwezig. Na een goedkeuringsbesluit tot ontbinding van de stichting zal het tussen de sport en het gemeentebestuur overeengekomen convenant worden getekend. Op zondag 9 juni wordt rondom het centrum voor natuur- en milieu-educa tie "Landgoed Schothorst" een open dag gehouden. Er zijn excursies voor jong en oud. Daarnaast kan men ken nismaken met verenigingen die zich be zighouden met natuur, milieu en onder zoek. Ze zijn met kraampjes op het ter rein vertegenwoordigd. Een terrasje is er ook. De middeleeuwse boerderij is geopend en kinderen kunnen er helpen met brood bakken en potjes boetseren. Aanvang 10.00 uur. Tijdens de voorjaarsuitvoering van het Braamhage-koor op 28 mei j.1., kon ge constateerd worden dat er met veel toe wijding is gerepeteerd, zowel door het koor als door de dirigent, de heer G. v.d. Schepop, en de prima begeleidster, me vrouw E. Huynink-v.d. Burg. Het programma bestond uit een flink aantal Duitse liederen (o.a. een tweetal door de dirigent bewerkte liederen uit "Die Zauberflöte" van Mozart) en vijf liederen van Catharina van Rennes. Bo vendien vertolkte het koor op uitste kende wijze nog een aantal vrolijke Ne derlandse liederen. De zang werd afgewisseld door prachtig blokfluitspel van mevr. D. Peelen- Wopkes. Begeleid door mevr. Huynink speelde zij een sonate van Antonio Vï- valdi en in dit Mozartjaar natuurlijk twee menuets en twee walsjes van W. A. Mozart. De voorzitster, mevr. A. v.d. Weerdt, bedankte op hartelijke wijze dirigent, begeleidster en fluitiste. Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. In de Soester Courant van vorige week was helaas een aantal missers te vinden, die door opmerkelijke lezers niet over het hoofd werden gezien. Zo werd be twist dat Joop Smink de laatste échte melkman van Soest was - de heer Van Megen is in die functie ook nog altijd actief in Soest-zuid - en bestaat de Rin- ke Tolmanschool aan de Smitsweg in derdaad ook al niet meer, want dat is te genwoordig het wijkcentrum Soester- veen. En verder had de foto van wet houder Jan Visser inderdaad niets te maken met het erbij geplaatste onder schrift en klopte er van de gereformeer de predikbeurten ook weinig. Excuses daarvoor - waar gehakt wordt, vallen spaanders - en dank aan de attente le zers. Redaktie Op onze regelmatige fietstochten door Soest komen we van tijd tot tijd zaken tegen die, de aandacht verdienen. Er is dan vaak in de krant op gewezen, en dan willen we weieens met eigen ogen zien wat er precies aan de hand is. Een wat ouder voorbeeld: de rotonde bij het gemeentehuis. Voor automobi listen was en is de nieuwe voorrangsre geling even wennen. Overigens, zijn er daar weieens ongelukken gebeurd? Van zeer recente datum is de nieuwste aanwinst in Soest: het Rinke Tolman pad. Zou de burgemeester, die onlangs de naambordjes onthulde, per fiets over dit "pad" gereden zijn? Het leverde de volgende ontboezeming op die mis schien een plaatsje in uw kolommen kan krijgen: Het Rinke Tolman-pad Het Rinke Tolman-pad: dat moest iets wezen, want zo 'n foto in de krant dan lijkt het wonder wat. Helaas, het leek naar niets: een nu reeds rullig spoor. Daar kom je vast niet door des zomers op de fiets. Een schamel eerbetoon: twee bordjes met de naam 'fietspad', waarvoor ik me schaam. Een slechte beurt,'gewoon. Maar Soest natuurlijk kan iets doen. Ga snel van start: een schelpenpad, verhard. Wanneer komt er wat van?! Pieter Fietser (géén familie van Arie Wandelaar) Mocht er in de toekomst weer eens een aanleiding zijn, en dat kan dus ook in positieve zin zijn, dan verneemt u dat wel. Geachte wandelsportvereniging, Maandag 24 mei begon de loopvier- daagse. De route was heel goed, ook voor de rolstoelers die meegingen. Maar op dinsdag begonnen de proble men: de start was goed en het eerste ge deelte ging ook nog wel, maar toen we eenmaal bij'de Wieksloot waren ging het goed fout: mul zand en slechte pa den, later ook nog een smal pad waar je niet goed kon lopen en goed moest uit kijken of je niet met je handen in het prikkeldraad greep. Dat hebben we ge weten! Woensdag was de route wel weer goed: alleen maar weg, dus dat was wel te doen, en donderdag ook. Maar wij ho pen dat de organisatie de volgende keer het mulle zand en de bospaden eruit laat. We hopen ook dat de organisatie begrip heeft voor dit standpunt. G.J. 'f Lam Wil de heer Koenis, kennelijk de inspi rator van "protesten tegen de bebou wing van de groene driehoek" (wie heeft er ooit van een groene driehoek gehoord?), de geschiedenis ingaan als de wurger van Soest? Landelijk moet de veestapel wegens overproduktie van melk en mest dras tisch worden ingekrompen. Zou dat stuk(je) grasland, vlók achter het win kelhart van Soest, daaraan ontkomen? Dat gelooft u zelf toch niet? Wordt het niet hoog tijd, dat uitgerekend dit deel van Soest in de breedte kan groeien? De Van Weedestraat kan een gezellig stuk boulevard van Soest worden, als ook de autobestuurders hier eens gingen wan delen met hun auto, zoals Connie Sluysmans zo kernachtig eens schreef, in plaats van zo snel te rijden, dat voet gangers moeite hebben met oversteken. Een stukje vlees, een pond suiker en een broodje kunnen we nog wel kopen in Soest, maar voor andere zaken wordt Soest verwezen naar Amersfoort, Baarn of Utrecht. De "andere" zaken zulen de heer Koe nis c.s., én de redaktie van de Soester Courant met dit voorpagina-artikel wel erkentelijk zijn voor zo'n verwijzing naar elders! De radiozaken dan, de kle ding, de schoenen, het speelgoed, de bloemenzaken? Moeten die maar doodbloeden? De outillage en het as sortiment in deze zaken is de laatste ja ren juist merkbaar opgevoerd. Dank u wel, meneer Koenis. Deze zaken doen juist hun uiterste best Soest tot een vol waardig centrum te maken. Ik denk dat de heer Koenis vijftig jaar te laat is ge boren. Jac. K. Bal Op 13 juni a.s. zal mevrouw Alie Ju- lien-Vis - in Soest beter bekend als "juffrouw Vis" - afscheid nemen van de c.b.s. De Bron in Overhees. Na een respectabele loopbaan van 32 jaar gaat zij om gezondheidsredenen het onderwijs verlaten. Mevrouw Julien volgde haar opleiding aan "De Kweekschool voor onderwij zers" in Leeuwarden. "Het vak" leerde ze volgens eigen zeggen echter vooral later in de praktijk. Op Texel stond de school, waar ze in 1959 begon. Dat ze er nogal onervaren uitzag bleek toen o.a. tijdens schoolreisjes. Ze werd dan regel matig voor een leerling aangezien. En dat niet alleen; haar eerste aanbidder was een jongetje uit haar klas die haar elke dag met een bloemetje vereerde. Na drie jaar op Texel te hebben ge werkt, waagde ze de sprong naar een nieuwe school in opbouw in Beverwijk. In een tweede klas met 39 leerlingen deed ze daar haar eerste ervaring op met het lesgeven aan buitenlandse kin deren. Het was hard werken. Zo herin nert ze zich, ten tijde van ziekte van een collega, eens een week lang les te heb ben gegeven aan twee eerste klassen, samen goed voor zo'n 70 leerlingen! Mede doordat deze school proefschool was van een landelijk pedagogisch cen trum kon ze in 1969 terugkeren naar Friesland (Sneek) als een "onderwijze res met ervaring." Soest In de Beverwijkse jaren had ze haar hart verpand aan bossen en duinen. Dat bracht haar er o.a. toe in 1976 te sollici teren naar Soest, waar men voor de dé pendance van een nieuw op te richten school een leerkracht vroeg met veel er varing. In het schoolgebouwencomplex achter C-drie - toen nog een modder poel - startte ze met een combinatieklas 1/2 en één collega, die de kleuters voor haar rekening nam. Op deze dépendan ce van de Insingerschool, die een jaar later "de Bron" zou worden, was het vooral het eerste jaar pionieren. In 1978 verhuisde ze met inmiddels vier collega's naar het huidige gebouw van "de Bron" aan de Sweelinckstraat. De klassen liepen soms weer bijna net zo vol als in haar Beverwijkse jaren. Ze presteerde het ook hier een klas van bij na veertig leerlingen te leren lezen. Pas de laatste jaren ging ze wat kleinere klassen "draaien". Na de integratie van het kleuter- en la ger onderwijs werd zelfs een jaartje kleuterschool nog haar deel. Inmiddels begon haar gezondheid te wensen over te laten, reden waarom ze binnenkort de schooldeur voorgoed achter zich zal dichttrekken. Veranderingen Heel wat veranderingen/vernieuwin gen voltrokken zich in die 32 jaar. Me- IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. IVN-Eemland organiseert op zondag 9 juni een fietstocht door de Eempolders aan de hand van een routebeschrijving. Men kan starten van 14.00 - 15.00 uur vanaf NS station Baarn of vanuit Eem- nes, hoek Wakkerendijk/Larenseweg. Op diverse punten langs de route staan IVN-gidsen. Een goede kijker is in dit weidse landschap bijzonder aan te be velen. Geen fiets? De stationsrijwiel stalling Baarn is te bereiken onder tel. 02154-14007. De wordingsgeschiedenis van de Eem polders gaat duizenden jaren terug. Ooit schoof een gletscher de grond op tot wat nu de Utrechtse Heuvelrug is, een bedding van keileem achterlatend. In een periode dat de Noordzee droog viel kwam hier stuifzand overheen, dat op zijn beurt in een periode met hoge waterstanden werd afgedekt met zeeklei. Er ontstond een drassig land schap, waar de boer pas laat in het jaar een vracht hooi af kon halen, maar dat juist daardoor ideaal was voor vogels omdat de broedperiode nooit verstoord werd. Het is nog goed te zien dat de boerderijen ooit werden gevestigd langs de hogere randen van de polder, een 'leeg' midden overlatend. Tegenwoordig is echter, door betere be dijking en bemaling, ook dit midden vnjwel altijd begaanbaar. Hooien kan al vroeg plaatsvinden en het welhaast on aantastbare voordeel'voor de vogels is verdwenen, resp. teruggedrongen naar reservaten. Enkele vogelsoorten zijn hierdoor in middels geheel of vrijwel geheel uit de polders verdwenen en andere zijn fors in aantal achteruit gegaan. Luidkeels aanwezig zijn meestal de kievit, grutto, tureluur en scholekster. Kemphaan en gele kwikstaart zal men echter nauwe lijks meer aantreffen. De kleine zwaan en de wilde zwaan die hief in grote aan tallen overwinteren zijn inmiddels weer naar hun noordelijke broedgebieden vertrokken. Diverse eendesoorten kan men nog tegenkomen. Wel goed zien, maar niet dichtbij komen is daarom het parool, vandaar de kijker. Informatie (17.30 - 19.30 uur): tel. 24701. vrouw Julien is er in het algemeen posi tief over. Wat de leermiddelen betreft is er veel ten goede veranderd. In haar be ginjaren moest veel materiaal zelf ge maakt worden. De school op Texel had zelfs geen stencilapparaat. Van kring gesprekken had in 1959 ook nog nie mand gehoord. De kinderen vindt ze in het algemeen veel opener geworden. Met mensen die beweren dat het onder wijs alleen maar achteruit is gegaan, is ze het beslist niet eens. Het aanbod is nu veel breder en het leesonderwijs vindt ze b.v. sterk verbeterd. Pedagogisch 'credo' Gevraagd naar haar kijk op kinderen en wat ze belangrijk vindt hen bij te bren gen, antwoord ze: "Soms was ik wel streng, want je moet kinderen zekerheid bieden, maar ook een knuffel op z'n tijd is nodig, zodat ze zich veilig kunnen voelen". Verder heeft een leerkracht volgens haar een belangrijke taak bij het geven van voldoende zelfvertrouwen aan kinderen. In de omgang met elkaar heeft ze er altijd voor geijverd de kinde ren te leren elkaar te respecteren met ie ders mogelijheden en beperkingen. Terugkijkend heeft werken in het on derwijs voor haar vooral betekent: werken met kinderen. Hun eerlijkheid en spontaniteit heeft ze altijd hartver warmend gevonden. Het werken in de school gaf haar dan ook veel voldoe ning. Helaas laat haar gezondheid dit niet langer toe. Afscheid Op donderdag 13 juni zullen de kinde ren van "De Bron" feestelijk afscheid van haar nemen. Op diezelfde dag wordt er 's middags van 16.00 tot 18.00 uur een afscheidsreceptie gegeven in de school voor ouders, oud-leerlingen en andere belangstellenden (zie de aan kondiging elders in dit blad). NIEUWSTRAAT 18-24 - BAARN - TEL. 02154-1 2600 Je was er vaak Je was er trouw Je schreef het op Was zonder vrouw Ik zag je zwaar langs Gods wegen zwoegen Op weg, om je als pers in plooi en plicht te voegen Jij voegt je nu tenslotte ook in nieuwe oude "plicht" Zo jong voel jij je weer O Aad, je bent weer vederlicht Voortaan in het gestreken pak Wij zullen het snel weten Gezinnetje, een huis met dak en regelmatig warm eten. J.M. Afgezien van het uitstekende initiatief van de Soester Hist. Veren, en de Stich ting Oud Soest om de 100ste geboorte dag van Tolman te herdenken, wekt het verslag in de Soester Courant van 29 mei j.1. m.b.t. de Hommage aan de Frie se Soester Rinke Tolman, de suggestie als zouden die beide Soester organisa ties ook het initiatief hebben genomen een Soester straat naar deze veldbio- loog te doen noemen. Die suggestie is volstrekt onjuist. Reeds vele jaren geleden werd dat ini tiatief al genomen en verleende de exe cuteur testamentair van het echtpaar Tolman-Mussche -zij het pro forma- al zijn toestemming, daartoe verzocht door de Soester straatnamencommis- sie. Het raadsbesluit daartoe dateert van 16 maart 1989, waarbij besloten werd in het plan Klein Engendaal de Rinke Tol manstraat te projecteren. Van dat raadsbesluit werd dus afgeweken. Dat de beide Soester instanties het pas sender vonden een pad naar Tolman te vernoemen, kan bij deze executeur tes tamentair niet op bezwaren stuiten, maar het zou zowel van de gemeente als van bedoelde organisaties correct zijn geweest als hij daarin vóóraf zou zijn ge kend. J.H. van Doorne Tot en met dinsdag 11 juni kunnen bij de drogisterij van Super van Doorn (Honsbergen) kleurplaten worden in geleverd voor de Zwitsal "Bassie Adriaan-actie". Dat is best de moeite waard, want de winnaar krijgt de le vensgrote -1,20 meter hoge - "clownsk nuffel" die nu al bij de drogisterij in de bekende supermarkt te zien is. De kleurplaten zijn daar uiteraard ook verkrijgbaar en het enige dat de deelne mers hoeven te doen is er een mooie plaat van maken en er een speciale Bas sie Adriaan-actiezegel op te plakken, die op de actieverpakkingen van Zwit sal te vinden is. En dan natuurlijk ook naam, adres en leeftijd invullen. Er is er helaas maar één die straks met de mooie clownspop gaat strijken, maar de eerste zeventig "kleurders" krijgen in elk geval ook iets leuks: een gratis mi- niposter van het clownsduo, bekend van de televisie. Het is verder nog tot en met juli heel aantrekkelijk om Zwitsal-actiezegels te sparen, want daarmee kan er heel voor- delig gespaard worden voor een Bassie Adriaan-muziekcassette. Met drie actiezegels - op elke actieverpakking zit er één - kost het bandje slechts f 4,95 (normaal f 9,95). Verende tandenborstel Super-drogist Harry de Raaff heeft deze week trouwens nog meer noten op zijn zang. Vanaf vandaag staat er in de shop ook een speciale display met de nieuwe Aquafresh-tandenborstels, die heel bij zonder zijn: de tandenborstel veert mee tijdens het poetsen! Normaal kost de tandenborstel f 3,50, maar bij de Super drogisterij zijn ze verkrijgbaar tegen de actieprijs van f 2,50, uiteraard zo lang de voorraad strekt. Terug van drie weken weg} ste Arie bij het doornemei twintig dagen achterstallig gen een bericht aan dat zee rige week in deze krant de haalde. Liefde voor wat leeft is a van de 20e eeuw, zeker dieren betreft, zoiets unii worden, dat het zowel vi bewondering wekt. Voor wie 't verhaal aan de ontsnapt een korte samen In haar flat in de Varenstr: Angelica Bartels zich sim ken over een verzameli waarvan er twee voorlopig eigen benen kunnen staan, hauser, luisterend naar de eigendom van Angelica, mei een nogal gecomplici ling achter de rug. Ze bracl gen tijd tien viervoetige meisjes op de wereld, waa het levenslicht niet hebber ander geen lang leven bes terwijl bij de overlevende bleemgevallen zijn die, zo len maken ooit één verjai ren, geopereerd dienen te in dit laatste zit nu zogezc dels kern. De operaties ko een kleine duizend gulden dat Angelica er best vooi maar 't moet er natuurlijk nu is helaas (nog) niet ht kranten mobiliseert de k van de pups Soester dierer hetgeen tot nu toe resulti bedrag waarvan ten minst tie kan worden voldaan. LI der moet? Even bellen n Bartels (27314) en u hoorl ca haarfijn de actuele fina van zaken. Mens en dier, niet zeidei een paar apart. De gesel deze pups doet Arie den waar gebeurd verhaal d kwart eeuw geleden in hi laar afspeelde. Naast Ar vormden drie kleuters, e een schildpad de levende veelbenige gezin. Speci Happie, de schildpad, g grote belangstelling van d jaar oudste dochter. Er i sprake van een regelrecht in het voorjaar een penetr de schoenendoos, waarin pie zich voor een lange had gelegd, ontsteeg d maakte dat ook schildpac eeuwige leven hebben, werd door de kinderen gedeeld. Onze zoon bela; de teraardebestelling. Mei nings zandschepje ontslo tuingras een ruimte waar nendoos op maat paste, ruwhouten kruis dat er mt doppen van Heineken-fle der ernstig uitzag. Tijdens bestelling trok Marie een zicht en speelde Arie op zi monica bij de droeve pled sende muziek. Het "rouwproces" duurdi een dag, een tweede uitg rus/Happie heeft nimme langlijstje gestaan.. Dat was toen. Gelukkig dat er 25 jaar 1 volwassen mensen zijn die kinderlijke wijze zich he wat leeft aantrekken. Ar vrouws-actie laat zien hoe sen nog kunnen zijn. De J die met gillende sirene? naar een dierenkliniek i bracht mogen ze wat Arie een als hoofdcommissaris De mensen die met weinij gen de operaties van de pi lijk te maken verdienen hoofdprijs in een of andi Blijft over Angelica Bar rence Nightingale tusser ters. Wat Arie betreft, een me houden. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf Telefoon (02155) - Tempo Toer Soest heef meester en Wethouders gekregen om op 10,11, L Avond-fietsvierdaagse in den. De Richelleweg in Soes vanaf maandag 3 juni al alle verkeer in beide ricl verband met de aansluitir 28. De eerste twee maan werkt aan het gedeel Amersfoortsestraat en Daarna volgt het gedeelti - Zeisterspoor. Men ho vember 1991 met de w« gereed te zijn.

Soester Courant | 1991 | | pagina 10