mrn c waardebon 1195,- Dactylo Soest viert eerste lustrum Soest 50 jaar geleden iw Vis' PAGINA 10 WOENSDAG 5 JUNI 1991 SOESTER COURANT PAGINA 11 OONIDEEËN 111 juni >oorn lNGELICA, ÏEN MENS >M VAN TE [OUDEN Centrale verwarming Avond-fietsvierdaagse Richelleweg tot november dicht ^0^ 'Steel mij!' Auto in brand Wieksloterwegdek verzakt door waterleidingbreuk Accountantskantoor J.H. Braber RA 30 mei 1941 l.v.m. de opening van onze nieuwe showroom aan de Korte Brinkweg 32 te Soest. Iedere week één speciale SHOWROOM-AANBIEDING WEEK-AANBIEDING GENERAL KASSA van f, 1675,- voor b.v. kontoor Brieven 06-11 er in het algemeen posi- e leermiddelen betreft is e veranderd. In haar be veel materiaal zelf ge- De school op Texel had cilapparaat. Van kring- 1 in 1959 ook nog nie- De kinderen vindt ze in veel opener geworden. beweren dat het onder- r achteruit is gegaan, is :t eens. Het aanbod is nu het leesonderwijs vindt rbeterd. 'credo' haar kijk op kinderen en k vindt hen bij te bren- ze: "Soms was ik wel loet kinderen zekerheid »k een knuffel op z'n tijd ze zich veilig kunnen r heeft een leerkracht belangrijke taak bij het loende zelfvertrouwen i de omgang met elkaar voor geijverd de kinde- ir te respecteren met ie- en en beperkingen. ;eft werken in het on- laar vooral betekent: deren. Hun eerlijkheid heeft ze altijd hartver- den. Het werken in de dan ook veel voldoe- it haar gezondheid dit 3 juni zullen de kinde- on" feestelijk afscheid •n. Op diezelfde dag ags van 16.00 tot 18.00 sreceptie gegeven in de ers, oud-leerlingen en ellenden (zie de aan- in dit blad). 02154-12600 ot en met juli heel tvitsal-actiezegels te ee kan er heel voor- len voor een Bassie cassette. Met drie actieverpakking zit indje slechts f 4,95 borstel de Raaff heeft deze meer noten op zijn l staat er in de shop play met de nieuwe )rstels, die heel bij enborstel veert mee Normaal kost de maar bij de Super- rkrijgbaar tegen de uiteraard zo lang door Arie Wandelaar erug van drie weken weggeweest bot- ite Arie bij het doornemen van een en intig dagen achterstallig leesvoer te- jen een bericht aan dat zeer terecht vo- ige week in deze krant de voorpagina laaide. iefde voor wat leeft is aan het eind an de 20e eeuw, zeker wanneer het ieren betreft, zoiets unieks aan het .orden, dat het zowel verbazing als ewondering wekt. 'oor wie 't verhaal aan de aandacht is [ontsnapt een korte samenvatting. *,n haar flat in de Varenstraat ontfermt ngelica Bartels zich sinds twee we lken over een verzameling puppy's jwaarvan er twee voorlopig nog niet op jeigen benen kunnen staan. Een Eddel- hauser, luisterend naar de naam Terry, eigendom van Angelica, had medio mei een nogal gecompliceerde beval- ling achter de rug. Ze bracht in drie da gen tijd tien viervoetige jongens en meisjes op de wereld, waarvan er drie het levenslicht niet hebben gezien, een ander geen lang leven beschoren was, terwijl bij de overlevenden twee pro bleemgevallen zijn die, zo ze kans wil len maken ooit één verjaardag te vie ren, geopereerd dienen te worden. En in dit laatste zit nu zogezegd des poe dels kern. De operaties kosten al gauw een kleine duizend gulden, een bedrag dat Angelica er best voor over heeft, maar 't moet er natuurlijk wel zijn. Dit nu is helaas (nog) niet het geval. Via kranten mobiliseert de kunstmoeder van de pups Soester dierenliefhebbers, hetgeen tot nu toe resulteerde in een bedrag waarvan ten minste één opera tie kan worden voldaan. Hoe 't nu ver der moet? Even bellen met Angelica Bartels (27314) en u hoort van Angeli ca haarfijn de actuele financiële stand van zaken. Mens en dier, niet zelden vormen ze een paar apart. De geschiedenis van deze pups doet Arie denken aan een waar gebeurd verhaal dat zich een kwart eeuw geleden in huize Wande laar afspeelde. Naast Arie en Marie vormden drie kleuters, een boxer en een schildpad de levende have van het veelbenige gezin. Speciaal Dorus/ Happie, de schildpad, genoot grote grote belangstelling van de destijds zes jaar oudste dochter. Er was dan ook sprake van een regelrechte ramp, toen in het voorjaar een penetrante lucht uit de schoenendoos, waarin Doris/Hap- pie zich voor een lange winterslaap had gelegd, ontsteeg die duidelijk maakte dat ook schildpadden niet het eeuwige leven hebben. Het verdriet werd door de kinderen zeer solidair gedeeld. Onze zoon belastte zich met de teraardebestelling. Met een Scheve- nings zandschepje ontsloot hij in het tuingras een ruimte waarin de schoe nendoos op maat paste, ontwierp een ruwhouten kruis dat er met opgeplakte doppen van Heineken-flesjes wat min der ernstig uitzag. Tijdens de teraarde bestelling trok Marie een somber ge zicht en speelde Arie op zijn mondhar monica bij de droeve plechtigheid pas sende muziek. Het "rouwproces" duurde minder dan een dag, een tweede uitgave van Do- rus/Happie heeft nimmer op het ver langlijstje gestaan. Dat was toen. Gelukkig dat er 25 jaar later in Soest volwassen mensen zijn die op een bijna kinderlijke wijze zich het lot van dat wat leeft aantrekken. Angelica's een- vrouws-actie laat zien hoe aardig men sen nog kunnen zijn. De Soester agent die met gillende sirenes een puppy naar een dierenkliniek in Hilversum bracht mogen ze wat Arie betreft met een als hoofdcommissaris voordragen. De mensen die met weinig geld bijdra gen de operaties van de puppy's moge lijk te maken verdienen eveneens de hoofdprijs in een of andere loterij. Blijft over Angelica Bartels, de Flo rence Nightingale tussen de viervoe ters. Wat Arie betreft, een mens om van te houden. ARIE WANDELAAR Installatiebedrijf j. comelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 Tempo Toer Soest heeft van Burge- I meester en Wethouders toestemming gekregen om op 10,11,12 en 13 juni de Avond-fietsvierdaagse in Soest te hou den. De Richelleweg in Soesterberg wordt vanaf maandag 3 juni afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen. Dit in verband met de aansluiting op Rijksweg 28. De eerste twee maanden wordt ge werkt aan het gedeelte tussen de Amersfoortsestraat en W. Stuutlaan. Daarna volgt het gedeelte W. Stuutlaan - Zeisterspoor. Men hoopt begin no vember 1991 met de werkzaamheden gereed te zijn. De Soester vestiging van het uitzend bureau Dactylo viert deze maand haar eerste lustrum. Vijfjaar geleden begon de ondernemende Coby Mouthaan een zogenaamde woonhuisvestiging van deze Vendex-dochter, die echter al snel te klein bleek. Inmiddels is Dacty lo Soest volledig thuis in een kantoor pand in Soest-Zuid, waar sinds circa anderhalf jaar zowel uitzendkrachten als 'inleners' de weg naar toe hebben gevonden. "We groeien nog steeds", aldus vesti gingsmanager Coby Mouthaan. "De omzet stijgt ieder jaar weer en ieder jaar helpen we weer meer uitzend krachten aan een tijdelijke en in som mige gevallen zelfs aan een permanen te baan." Dactylo (het Franse woord voor typist) Nederland bestaat sinds 21 jaar en maakt samen met ASB en Vedior on derdeel uit van het Vendex-concern. Landelijk gezien behoort Dactylo met ruim 140 vestigingen tot de vijfgrootste uitzendbureaus. In tegenstelling tot tra ditionele uitzendbureaus, bedient Dac tylo zich van een unieke formule; de zo genaamde woonhuisvestigingen. Mede hierdoor ontstaat er een grotere betrok kenheid tussen uitzendkracht en uit zendbureau. "Dooreen ongedwongenercontact tus sen uitzenbureau en uitzendkracht, waardoor de laatste zich wat meer op zijn gemak voelt, leer je hem of haar be ter kennen en kun je meer op zijn of haar wensen richten. Bovendien ben je gemakkelijker bereikbaar voor de uit zendkracht", aldus Coby, die ondanks he feit dat haar vestiging inmiddels in een kantoorpand is ondergebracht, nog steeds sterk hecht aan de woonhuisfor mule: "Het huiselijke is gebleven en ik merk dat onze uitzendkrachten dat waarderen." Toenemende vraag Vijf jaar geleden zette Coby, na een loopbaan in het assurantie wezen, haar eerste schreden op het uitzendpad, in eerste instantie aan het Tromslagerpad, later aan het Choristenpad. Toen bleek dat in Soest behoefte was aan een echt kantoorpand, mede gezien de toene mende vraag naar uitzendwerk en uit zendkrachten, werd na enige tijd beslo ten te verhuizen naar een beter geoutil leerde ruimte, die werd gevonden aan de Soesterbergsestraat 22a. Overigens bleek al snel dat de vraag naar werk en werkers te groot was om door haar alleen "behapt" te worden. Al na een halfjaar nam ze assistente Ni- cole de Graaft in dienst, die sinds die tijd voortdurend is meeverhuisd en de dagelijkse gang van zaken op het kan toor bestiert. "In die eerste maanden aan het Trom- slpgerpad zaten we in een omgebouwde berging. Het was er zo klein, dat we al leen via een spiegel tegenover ons met elkaar konden communiceren. Als er een klant belde, kwam het voor dat ik eerst de wasmachine, die ook in de ber ging stond, moest uitzetten omdat ik de klant niet kon verstaan. Later, aan het Choristenpad, werd het beter, toen we ons in een verbouwde garage vestigden. Maar dat bleek het - ondanks dat het wel erg gezellig was - toch niet helemaal te zijn, vandaar dat ik dolgelukkig was toen ik zo'n anderhalfjaar geleden deze ruimte aan de Soesterbergsestraat vond", vertelt Coby, die dagelijks op pad is om te bemiddelen tussen uit zendkracht en werkgever. Klant "We zien niet alleen de werkgever als klant, ook een uitzendkracht is bij ons klant. Hij of zij komt voor tijdelijk werk en geeft ons min of meer opdracht om daarin voor hem of haar te bemidde len", aldus Coby, daarmee een niet on belangrijk stuk bedrijfscultuur van Dactylo onthullend. "Het persoonlijke Coby Mouthaan: "Je leert de klanten beter kennen en kunt je daardoor beter op hun wensen richten." Foto: Goos van der Wilt. Sommig mensen vragen erom. Dat gold in elk geval voor de 76-jarige Soester die zaterdag om ongeveer middernacht zijn auto parkeerde aan het Julianaplein. Hij liet de wagen ongeveer een kwartier onbeheerd achter, met de sleutels in het kon- taktslot Toen hij terugkwam was de auto, een Mitsubishi Colt, ver dwenen. Merkwaardig toch... Politie en brandweer werden vorige week gealarmeerd wegens een autobrand aan de Smitsweg. De eigenaar, een 60-jarige Soester, was van huis weggereden en ontdekte na ongeveer 100 meter dat er rook en vlammen onder de motorkap vandaan kwamen. De politie kon weinig uitrichten en de brandweer moest zelfs met twee auto's ter plaatse komen om het vuur te doven. Van de auto was niet veel meer over; het wrak moest worden weggesleept. De politie kreeg in het afgelopen week einde een melding binnen over het ver zakte wegdek van de Wieksloterweg, in de bocht bij de Insingerstraat De ver zakking was veroorzaakt door een ge sprongen waterleidingbuis. Het water leidingbedrijf zou maatregelen treffen en voor reparatie zorgdragen. contact met uitzendkracht èn werkge ver is maatgevend voor de service die wij kunnen verlenen. Ik doe regelmatig een eigen marktonderzoek en ken zo doende de markt door en door. Niet al leen de wensen van de klant kunnen daardoor beter worden vertaald, ook de uitzendkracht wordt beter geïnfor meerd over het bedrijf waar hij of zij gaat werken. Door deze persoonlijke contacten - iedereen heeft steeds met dezelfde mensen te maken - is de infor matielijn bij Dactylo korter en komt de koppeling tussen vraag en aanbod snel ler tot stand." Stijging Landelijk maakt het uitzendwerk in guldens nog jaarlijks een fikse stijging door; in 1990 zelf met 12,5% tot 5,3 miljard gulden. In uitzenduren kwam dat neer op een stijging van 7%Het af gelopen jaar waren dagelijks gemiddeld 130.000 uitzendkrachten (ofte wel 2,3% van de totale beroepsbevolking) aan het werk. In Soest is die situatie al niet veel anders.. "De vraag naar uitzendkrachten en naar uitzendwerk neemt voortdurend toe," aldus Coby. "Wij bemiddelen in alle sectoren: administratief, techniek, industrie, gezondheidszorg en horeca. En in principe hebben wij voor iedereen een baan. Het kan evenwel voorkomen dat er, op korte termijn niets beschik baar is. In dat geval hebben wij het voor deel dat we zo'n dicht netwerk van kan toren hebben. In negen van de tien ge vallen kunnen we via een van onze an dere kantoren uitzendkrachten aan hel werk zetten en als dat nodig mocht zijn kunnen we onze mensen ook via hen aan het werk zetten." "Zoals ik al eerder ze: de lijnen zijn heel kort binnen Dactylo. Wat me steeds weer opvalt is dat de drempel bij Dacty lo heel laag is. De mensen komen graag bij ons binnen. Schoolverlaters die zich eerst via een uitzendbureau willen oriënteren, maar ook anderen die om de een of andere reden tijdelijk werk zoeken. En wat betreft de huiskamer formule: die proberen we zoveel moge lijk in stand te houden." Triathlon Via haar vele bedrijfscontacten werd Coby onlangs benaderd door drie vete ranen-triatleten van de Soester triath- lonvereniging De Schieter. In het kader van het 5-jarig jubileum, waarvoor ze bovendien nog uitgebreid door Dactylo werd gehuldigd, leek het haar leuk dit trio te sponsoren. De triatleten Joop Oranje (43), Rob de Haas (48) en Joop van Leijenhorst (44) werden volledig door Dactylo Soest in de kleding gezet. Deze drie op-en-top sporters nemen ie der jaar deel aan een tiental wedstrij den, waaronder kwart-triathlons, duathlons (zwemmen/lopen) en run- bike-runwedstrijden. De veteranen, uitkomend in de klasse Veteranen I, hebben hun wortels in het wielerwe- reldje en legden via de atletiek de basis voor hun triathlon-activiteiten. Zater dag 8 juni proberen de drie Soester sporters, die inmiddels ook marathons in onder andere New York, Parijs, Es sen en Penang achter de rug hebben, in Veenendaal evenals vorig jaar kwalifi catie af te dwingen voor het Nederlands Kampioenschap kwart-triathlon voor veteranen. Coby is trots op haar mannen. "Vorig jaar hebben ze uitstekend gepresteerd en er zit nog steeds een stijgende lijn in hun prestaties. En Dactylo Soest zit ook in een stijgende lijn. Samen zijn we dus een winnend team," zegt ze lachend. Dactylo Uitzendbureau Soest, werk zaam in het gebied Soesterberg, Soest, Soestdijk, Baarn en Eemnes, is geves tigd aan de Soesterbergsestraat 22a, en is telefonisch bereikbaar onder nummer 02155-24000/24796. DIENSTVERLENING AAN MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF Oude Utrechtsgweg 12 - 3768 CC Soest - Telef. 02155 - 1 69 11 Dieven in de val Ook in oorlogstijd verjaren de Nederlanders en dat men een dergelijk feit, zelfs in deze minder aangename tijden, eenigszins feestelijk herdenkt, laat zich begrijpen. Vrijdagavond was dit het geval bij den heer K. aan de Van Weedestraat, alwaar o.m. v. D. te Zeist op bezoek was. Met nog vier andere le den der familie had hij zijn rijwiel geplaatst achter genoemd perceel, dat een achteruitgang heeft aan den Korte Brinkweg. Gedurende den geheelen avond had men van uit de binnenkamer het oog gehad op de rijwielen totdat onge veer half elf de verduistering moest worden toegepast. Dit tijdstip ongeveer, was voor enkele familieleden, waaronder ook v. D., tevens het sein tot vertrek, waarom de rijwielen weer werden opgezocht. Voor enkele personen leverde dit geen bezwaar op, maar Van D. kwam al spoedig in de woning terug met de mededeeling "mijn fiets is gestolen"; een zoo goed als nieuw rijwiel, waarop door hem bij zijn komst nog wel een slot was gelegd. Deze diefstal kon slechts kort geleden hebben plaats gegrepen; voor het aanbrengen der verduistering immers waren alle stalen rossen nog aanwezig. Terwijl Van D. direct de politie telefonisch yan Ije^gebeuren kenpis ,gaf, stelde de gastheer K. in de directe omgeving een opderzoek in, waarbij hij in' een rijwiel, dat geplaatst was tegen het perceel vap de Autpkluis, het bezit van zijn familielid meende te herken nen. De aanwezigheid van Van D. was nu vereischt, waarom K. zich weer naar zijn woning begaf. Bij hun terugkeer, nu met hun drieën, moesten zij ervaren, dat het rijwiel verdwenen was, maar toch konden zij nog constateren, dat twee personen per rijwiel de B. Grothestraat inreden, waarvan er één een aanhang- wagentje voortrok en de ander even later de Anna Paulownalaan als zijn weg koos. De persoon met het aanhangwagentje kon gemakkelijk worden inge haald en 't bleek al spoedig, dat de speurders een goed spoor hadden gevolgd. Naast een rijwiel, dat op bedoeld aanhangwagentje lag, doch niet 't vermiste rijwiel bleek te zijn, lagen twee regenjassen, een paar beenpijpen en een acte- tasch, welke Van D. direct als zijn eigendom herkenden en welke goederen op het gestolen rijwiel bevestigd waren geweest. Zeer begrijpelijk werd de man gedwongen mede te gaan naar het bureau van politie, waaraan hij, blijkbaar bevreesd voorde overmacht, gewillig voldeed. Natuurlijk was de man zoo on schuldig als een kind. Een persoon, die hij niet kende, doch te Baarn woon achtig was, had volgens zijn mededeelingen een lekke band gekregen en hem verzocht dit rijwiel mede te nemen naar Baarn; de jassen, actetasch enz. zou den aldaar, gelijk met het rijwiel weer in ontvangst worden genomen. In de drie "speurders" bleken verder goede politietalenten te schuilen, want halverwege den weg naar het bureau wist het drietal reeds, dat de tweede per soon v.d. V. was, woonachtig te Soestdijk. De politie kreeg hierdoor het geheele geval aardig voorbereid opgediend. Een tweetal agenten waren spoedig op weg naar 't opgegeven adres, alwaar de 18- jarige v.d. V. kon worden gearresteerd en het gestolen rijwiel in den tuin werd aangetroffen. Uit het inmiddels begonnen verhoor bleek, dat de andere per soon was de 19-jarige O., eveneens te Soest woonachtig. Beide personen be kenden de diefstal te hebben gepleegd, maar, de politiemensenchen, nieuws gierigals zij zijn, wilden meer weten. Dit had tot resultaat, dat zij bekenden, in de laatste jaren vele rijwielen te hebben ontvreemd o.a. te Soest, Baarn, Eem nes, Hilversum enz., dat vooral café's en bioscopen steeds veel succes hadden gebracht en dat zij de exemplaren verkochten of na aangebrachte veranderin gen \oor eigen gebruik behielden. Ook bleek, dat zij in deze gemeenten, te Soest o.a. in het Kasteeltje op den Eng, alsmede in Amersfoort, meermalen hadden ingebroken. Waar het inmiddels niet vroeg meer was, werden de hee- ren ingesloten en besloten de politiemannen den volgenden dag hun werk te vervolgen. Natuurlijk werd toen ook een bezoek gebracht aan de woning van beide personen en de resultaten hiervan waren ontstellend. O.m. werden ach terhaald een electr. haard, radio-toestellen, luidsprekers, electr. broodroos ter, gordijnen, tafelkleeden, divankleeden, theemutsen, jeneverglazen, drink bekers, groote doos met schaatsen, eenige rollen schaatsenband, zeilen van zeilboot, baby-kleertjes, een vat stroop, drie militaire helmen, een mast van een jacht en méerdere andere artikelen. Uit het verhoor kwam tevens vast te staan, dat goederen waren overgebracht naar een familielid van een der beide personen te Amsterdam, die deze goederen had verkocht of voor zichzelf had behouden. Deze persoon werd op verzoek van de Soester politie door de Am- sterdamsche politie eveneens aangehouden en naar hier overgebracht en in gesloten. Verder zijn nog de politie te Amersfoort en Hilversum in dit geval betrokken, om na te gaan in hoeverre aldaar wonende personen als helers in deze zaak zijn betrokken. In Hilversum werd hiervan een zekere W. verdachte. In afwachting van het resultaat van dit onderzoek zijn de drie gearresteerde personen Woensdag naar Utrecht overgebracht en voorgeleid aan den officier van Justitie. We zullen niet behoeven te zeggen, dat de politie in samenwerking met de heeren K. en Van D. prachtig werk hebben verricht en een dievenbende van beteekenis hebben ontmaskerd. We mogen echter aannemen, dat de vele honderden rijwieldiefstallen der laatste tijden hiermede niet allen zijn opgehelderd en er zoodoende nog veel werk voor de heeren K. en Van D. is overgebleven. Geldig tot 30 «uhi '91 TIEN GULDEN tegen inlevering van deze waardebon ontvangt u bij aankoop van een zonnebril 10 gulden reductie. da'a geJceïJieid HL Van Weedestraat 87 AJfc' 3761 CD Soest .MODEL 2220 4 of 8 omzetgroepen 4 bediende telwerken 48 PLU's dag- en weektotaal uurrapport cliché-druk Epson printer CR-802 A (2,6 r/s) bonbreedte 45 mm lade met 4/8 vakverdeling afmetingen: 405(b) x 423(d) x 328(h) mm Opties: *bediendeslot met sleuteltjes waterdicht toetsenbord matje Prijs excl. BTW Geldig t/m 15 juni 1991 Onze showroom is nog niet permanent bezet. Belt u daarom voor een afspraak Steenhoffstraat 13 - 3764 BH Soest pffqifHHII Telefoon 02155 - 1 01 15 - Telefax 02155 - 2 20 22 Nieuwstraat 29 - 3743 BK Baarn Telefoon 02154 -1 23 01 - Telefax 02154 - 1 28 37 V/eken geleden al heb ik geschreven over Jan Louwers, mijn idool uit het begin van de jaren vijftig. Ik was toen een tie ner en een fanatiek supporter van AVV, de Eindhovense Voetbal Vereniging, nu beter bekend als "Eindhoven". De club speelt nu in de eerste divisie maar heeft kans, via de na-competitie, te promove ren. Maar 35 a 40 jaar geleden waren er nog geen profclubs en Eindhoven speel de in de hoogste amateur-klasse. Ik was net een dozijn jaren oud toen ik bij elke thuiswedstrijd van de blauw-witten, want dat waren de clubkleuren, langs de lijn stond. Ik was gek op voetbal en soms beeldde ik me in dat een van de spelers uitviel en de trainer redeloos om zich heen keek, om dat 'ie geen goede invallers had. En dan zag hij mij natuurlijk! Hij wenkte mij, ik klom als een haas over het één meter ho ge hek tussen veld en publiek (moet je dat toch eens vergelijken met die leeu wen kooien die ze nu in de stadions heb ben viel in en scoorde meteen een goal! Een dag later stond ik natuurlijk op de voorpagina van het Eindhovens Dag blad, want dat was natuurlijk nog nooit vertoond. De werkelijkheid was dat ik met m'n vriendjes me de keel schor schreeuwde om onze helden op het veld aan te moe digen, Ik had ze alle elf lief, maar twee sprongen er echt bij me uit: midvoor Noud van Melis (hij heeft het Neder lands elftal nog gehaald) en rechtsbuiten Jan Louwers. Jan was een fantastische voetballer, maar ook een komiek. Zo een die nu door het publiek op handen gedragen zou worden, maar door de trai ner met wantrouwen gevolgd wordt. Nü zou Jan geen enkele wedstrijd uitspelen, omdat coaches niet van clowns houden, maar liever zwetende werkpaarden zien. Persoonlijk vind ik dat een verfoeilijke instelling, omdat juist publieke figuren als toen Jan Louwers het voetbal dat ex tra cachet geven waar het publiek op af komt. Show dus. Eén keer ging de vedet te zelfs voor mijte ver. In een belangrijke wedstrijd moest een penalty genomen worden. Jan liep met de bal naar de stip, legde de knikker neer en in gebukte hou ding schopte hij meteen naar de goal. Drie meter over Een ramp. Ik haatte hem. Ik heb hem ook nooit vergeven dat hij een paar jaar later bij aartsri vaal PSV heeft gespeeld. Landverraad was min der erg voor jongetjes als ik. Ik zag 'm weer na de wedstrijd PSV- Ajax, zo'n twee maanden geleden. Hij heeft in veertig jaar goed geboerd, deed grote zaken in onder andere snacks en geniet nu, dik in de zestig, van een onbe kommerd leven. Ik vond het te gek om met 'm te praten. Ik was daar als artiest om samen met René Froger en Corrie Konings na de wedstrijd de mensen in de businessroom, de Vips, te vermaken. Jan zat aan een tafeltje met enkele pro minenten als Peter Post, Johnny Bos man en Erwin Koeman en op een gege ven ogenblik kregen we 't over SEC hier uit Soest. Louwers wist dat ik voorzitter ben ge weest en toen ik hem vroeg of 'ie de club wilde sponsoren keek hij me aan en zei alleen"Ik stort duizend gulden in de kas als jij erachter komt waar ik woon, want dat weet bijna niemand". Het lukte me zijn adres te achterhalen met behulp van Louky, de vrouw van Peter Post. Ik veronderstelde namelijk dat de vrouw naast Jan diens echtgenote was. Op een rustig moment zei ik haar dat ik altijd o n Jan van Jan was geweest en haar daarvoor eens een bos bloemen wilde sturen. Maar dan moest ze me wel haar adres geven. "Ik vind het leuk bloemen van jou te krijgen", antwoordde ze, "maar ik bén de vrouw van Jan niet. Mijn man zit daar. Da's Peter Post!" Een flater van mijn kant natuurlijk, maar ze vond het zó leuk dat ze aanbood me te helpen bij het traceren van Jans woon plaats. En toen ontstond tussen mijn ex- idool en mij de volgende brievenwisse ling. "Beste Jan. Als je dit leest, is 't duidelijk dat ik jouw adres gevonden heb en dat SEC de florijnen en dukaten heeft ver diend. Via een slinkse weg, de vrouw van Peter Post, heb ik mijn doel bereikt. Ik veronderstelde eerst dat zij jouw vrouw was, dus hing ik een smoes op dat ik haar bloemen wilde sturen. Maar dan moest ze wél vertellen waar de familie Louwers woont. Je begrijpt Jan, dat ik even een kleur kreeg toen ze vertelde dat zij mevrouw Post was... Maar ze heeft 't daarna leuk meegespeeld. Laat me weten of je aanbod nog geldt. Ik blijf die gemiste penalty in gedachte hou den, even als het gegeven dat je voor PSV hebt gespeeld. Zoiets kan je de he mel kosten. Ik ben je echter zeer dank baar voor de fantastische ogenblikken die ik in mijn jeugd bij "Eindhoven" heb beleefd. SEC degradeert, maar voor 't volgende seizoen wil ik jou, Noud van Melis, Willy Schmidt en de gebroeders Tabak contracteren. Dan zijn we er zó weer boven op. Zou dat voor een vriendenprijsje kunnen? Jullie hoeven natuurlijk niet alle trainingen te volgen en jullie krijgen het hele seizoen gratis consumptiebonnen!" Hij schreef terug. "Beste Peter. Eigenlijk heb ik altijd al geweten dat je een stiekemerd bent, maar datje zo'n gluiperd bent om mijn lieve vriendin Louky om de tuin te lei den om zo aan mijn adres te komen, slaat alles. Trouwens, dat SEC gaat de graderen verbaast me ook niks. Jouw goede vriend Harry van Hoof (die je scherp in de gaten moet houden, hij roddelt over jou) vertelde mij, als ik 't niet verder wilde vertellen, dat jij er bij SEC een grote puinhoop van hebt ge maakt. Ook vind ik 't kleinzielig van je om 35 jaar later nog over een gemiste strafschop te zeuren. Mijn oversteek naar PSV destijds is inderdaad een gro ve vergissing geweest, warvoor ik je m'n verontschuldigingen wil aanbieden. Als ik 's nachts daarover weer een nacht merrie heb gehad, troost mijn lieve vrouw mij door keihard jouw grote kra ker "Kom van dat dak af' op te zetten en als ik dat hoor, verdien ik zo dan toch nog een plaatsje in de hemel. Toch Pe ter, blijft mijn aanbod van kracht. Schrijf of bel me hoe en waar ik 't over kan maken. Jongen, houd de vlag hoog en het worteltje gestrekt." Een pikant eind en 't volgende heb ik 'm geantwoord: "Beste Jan. Jij hoort, met jouw lange er varing met club-bestuurders, toch te weten dat die lui in het belang van hun •club (en sommigen meer in hun eigen belang) liegend en bedriegend door het leven gaan! Ik heb dan ook geen enkele wroeging dat ik jou met de hulp van Louky Post om de tuin heb geleid. Inte gendeel, da's je straf voor die knullig overgekomen penalty. Dat Harry van Hoof over mij roddelt in voetbalaangelegenheden, verbaast mij niks. Op het Fatima Kerkplein in Eind hoven, waar de schoffies van de wijk Stratum elke avond een partijtje speel den (met tennisbal), behoorde dezelfde Harry tot de absolute harken en als er geloot moest worden wie tegen wie moest spelen, probeerde iedereen Har ry naar de tegenstander te schuiven. Ik ook natuurlijk en dat heeft "het blonde gevaar" (zoals de eigenaresse van de tent in Baarle Nassau hem steeds noem de als we daar met de Rockets speelden) mij nimmer vergeven. Op jouw verzoek zal ik 'm scherp in 't oog houden. SEC is gedegradeerd. Niks aan de hand, want alles gebeurt geheel volgens een van tevoren opgesteld zeven-jaren plan. Die degradatie is uitsluitend om de concurrentie zand in de ogen te strooien. Volgend seizoen komen wij vernietigend terug en stoten dan binnen vier jaar door naar de eerste divisie, om twee jaar later de eredivisie te verove ren. Let maar op: over zeven jaar speelt SEC Europa-cup. Ik heb met Ploegsma dit briljante plan doorgesproken en hij houdt zich tegen die tijd beschikbaar voor ons. Je laatste raadHoud de vlag hoog en 't worteltje gestrekt", bezorgde mij enige problemen. Ik heb mijn huidige kleding van de hand moeten doen en een maatje groter moeten aanschaffen. Zou ik de rekening daarvan óók bij jou kunnen deponeren?" Peter Koelewijn Alarmnummer politie, brandweer en ambulance:

Soester Courant | 1991 | | pagina 11